Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Óbudai Egyetem (volt BMF)

Hozzászólások

(#1001) g@bo válasza Goose-T (#999) üzenetére


g@bo
nagyúr

hol van az már.... :DDD

(#1002) Ferenc.v válasza g@bo (#1000) üzenetére


Ferenc.v
tag

Hehe, Mariann előadásait élveztem a legjobban :)

(#1003) Immy


Immy
őstag

Most jelentkeztem BMF-NIK-re.
Tavaly 116 ponttal lehetett bekerülni, nekem most 120 van.
Biztos hogy jó helyre jelentkeztem?
Még van időm sorrend módosításra, mert akkor győr infót tenném elsőnek.
Idén mennyi annak az esélye hogy növekedni fognak a pontok?
Ja és infón milyen programozási nyelvet tanulnak első félévben?
thx :R

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#1004) tabaki. válasza Immy (#1003) üzenetére


tabaki.
csendes tag

Szeva
Hát az attól függ mi fontos neked. Hogy hamar megkapd a diplomát és ne bukj vagy hogy ha megkapod a diplomát (x idő után) akkor tényleges naprakész tudásod legyen.Nemtudom Győr milyen szinten nyomja, nekünk vannak Győri tanáraink és nem roszzak (Én Kandós vok).A NIK az elég jó jobb mint GYőr. Hát sztem annyi ponttal be tudsz kerülni, kimásoltam neked némi infot a felvi.huról


Idén : mérnök informatikus ANA 1690 568 (ez első szám az öszz jelentkező a 2. az aki első helyen jelölte meg

tavaly : 2006 mérnök informatikus (BSc) ANA 1663 623

szóval most kb annyi de hha az én véleményemre vagy kiváncsi sztem biztos be fogsz férni

NÉZD a 2005-öst nah itt már többen jelentkeztek

2005 mérnök informatikus (BSc) ANA 1923 762 117 és a pont mégis 117 lett

Ugyhogy No Para a Viken szokott 121 pont meg ilyesmi lenni.........

üdv






[Szerkesztve]

(#1005) Xantomas válasza Immy (#1003) üzenetére


Xantomas
őstag

NIK-en C#-ot tanítanak, kandón alap C-t de nagyon-nagyon-nagyon alapszinten.
A többit leírta tabaki. (én is Kandós vagyok, de kicsit bánom már. Nagyon nyögve-nyelősen megy a villanytan. Szívesen átmennék a NIK-re, de az Automatika miatt jöttem ide, így még kivárom mi lesz addig)

Mod: Illetve kandón még pic asm, de az meg olyan, ha van érzéked a programozáshoz, akkor egy hetet tanulva a ZH-k elött megvan az 5-ös előadásból és gyakból.

[Szerkesztve]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#1006) Immy válasza tabaki. (#1004) üzenetére


Immy
őstag

Én is néztem felvi.hu-csak az a bajom hogyha bekerülök 120 ponttal, de a határ 117 pont akkor kapok-e koleszt? Most olvastam hogy vhol megnyitottak 400férőhelyes koleszt a bmf-nek, de akkor is ha albiba kell mennem, akkor anyagilag eléggé megvisel...

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#1007) Immy válasza Xantomas (#1005) üzenetére


Immy
őstag

Első félévben már C#tanítanak? Hogy-hogy átmennél NIK-re? Ennyire könnyű? Azért nem akarok megszakadni a tanulásban! ;]

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#1008) Xantomas válasza Immy (#1007) üzenetére


Xantomas
őstag

A Kandó erősebb képzést ad mint a NIK, hiába könyebb bekerülni.
Erősen gyúrnak a fejkvótára, alacsony a felvételi ponthatár, ~800 diákot felvesznek, és a második félév végére ebből ~400 marad. Akik meg diplomát szereznek, jó helyen voltak szakmai gyakorlaton, és megszerezte a kellő kapcsolatokat, annak meglesz a jól kereső állása a szakmájában, vagy egyébb informatikai területen. (persze vannak kivételek)

Azért NIK, mert rájöttem, hogy nem akarok a villamosságtannal ilyen komolyan foglalkozni, elég nekem a hobbi elektronika. Viszont az Automatizálási szakirány kész dolgokra épít, és majdnem tiszta programozás az egész. Ipari informatika, gépjármű motorelekronika, illetve plc programozás.
El lehet végezni egy főiskolát, meg egyetemet lassan, szenvedve, bukdácsolva olyan szakon amit az ember már nem kedvel, meg olyan helyen is, amit szeret, és szívesen csínálja.


Igen, úgy tudom, hogy már az első félévben elkezdik a felkészítést a c#-ra, de komolyabban csak a második félévtől. Lévén, hogy sokan akkor látnak előszőr programkódot.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#1009) Immy válasza Xantomas (#1008) üzenetére


Immy
őstag

Kandó villamosmérnők a NIK meg mérnök informatikus nem? Szerintem akkor a kettőt nem lehet összehasonlítani(Legalábbis az én elképzelésem szerint)
Alap szinten tudok java-ban. De ha C# tanítanak akkor nekiállok nyáron és egy bizonyos szintig megpróbálok eljutni.
Első félévben kb hány embert szórnak ki? És mik a bukó tárgyak?
Hát azt gondoltam hogy akik infóra mennek vmilyen szinten tudnak programozni...
:R

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#1010) Xantomas válasza Immy (#1009) üzenetére


Xantomas
őstag

Azért mennek infóra, mert Doomon, meg Need for speeden nőttek fel, és azt hiszik, az kell nekik, hogy programozzanak. Aki meg tud programozni, és valahogy keres vele, az nem megy főiskolára. Legalábbis nem informatikusnak. Keres valami közeli olyan szakmát amihez egy picit kapcsolódhat a dolog, és azzal foglalkozik. Sokkal keresetteb az olyan munkaerő.
A NIK, a Kandó, Számítógép technikai intézetéből, és az Automatizálásából, és a Rejtő könnyűípari részéből nőtte ki magát. Szóval elég sok köze van hozzá :) De főként az SZGTI-ből.

Előre tanulni programozni tök felesleges. Nem azt kérdezik, hogy mit tudsz, hanem azt amit leadott. A kettő ég és föld. Analízisre (matek) gyúrjál rá, de nagyon. Ha megfogadsz egy jótanácsot, fogadj fel egy magántanárt, és járj el hozzá minimum hetente. Gyakorlatilag a maradék tárgy bakfitty hozzá képest. Analízisen, Oprendszereken, meg SZAR-on (számítógép arhitektúra) lehet elcsúszni.
Senki nem tartja be, flegmán azt mondja, hogy neki menni fog, miért menne ő tanárhoz. Közbe nem. Az első zh után mindenki rájön, hogy tanárt kell keresni, csak akkor már késő. Nem fogja tudni pótolni a lemaradást, csak valami kárára.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#1011) student


student
őstag

csá menedzser szakon hol van a minőségírányítás szakirány meg projektmenedzsment telephelye?

(#1012) Immy válasza Xantomas (#1010) üzenetére


Immy
őstag

Én azt hittem hogy infóra azok jelentkeznek akik valamilyen szinten tudnak programozni...
Szóval akkor az analízis meg az oprendszeren +(SZAR-on :C ) lehet elcsúszni. Akkor ezeket komolyan fogom venni :DD . Analízisbe mik tartoznak? (pl. deriválás?)
Mi az-az SZGTI? :D
Kb első félévben hány embert szórnak ki? (ja és analízis mennyire szokott sikerülni az embereknek? mert sok rosszat hallottam róla)
:R

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#1013) Xantomas válasza Immy (#1012) üzenetére


Xantomas
őstag

SZámítógép Technikai Intézet. Ők a Kandó ügyeletes kockái. Fehérváriak, KIN kupán onnan lehet megismerni, hogy amikor mindenki más spicces, ők már csont részegek a cuki kis kék pólójukban.

Analízis: Fügvények, mátrixok, amit mindíg tudni akartál róla, de soha nem merted megkérdezni. Nálunk mateknak hívják, gyakorlatilag ugyan azt tanuljuk. Engem spec első félévben meghúztak. Minimum a négyes a második félévben mindenből meg lett, kivéve közgáz. Az csak kettes. Aki nem tanul, mint a güzü, azt meghúzzák.
A sok rosszat meg hidd el, ez már nem ''Kisdedóvó''.


Student, ha jól tudom Projectmenedzser GTI-n belül, a Minőségirányítás pedig a Vállalkozásmenedzsmenten van. Mindkettő Tavaszmező u.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#1014) tildy válasza Xantomas (#1013) üzenetére


tildy
nagyúr

Kék? Mióta kék? Án leginkább bordóban láttam őket:U Igaz régebben.

A NIK, a Kandó, Számítógép technikai intézetéből, és az Automatizálásából, és a Rejtő könnyűípari részéből nőtte ki magát. Szóval elég sok köze van hozzá De főként az SZGTI-ből.
Ez így nem , vag ynem teljesen igaz. Infós oktatás a könnyúiparin nem volt!

A nik nagy részét a Kandó adta, kisebbiket a Bánki. Szgtihez tudtommal nem túl sok köze van :U
--------------------------------------------------------------------------
jahm már csak 1 tárgyam hiányzik ebbena félévben:automatika '.
Villgépek is megvan, meg villenergetika is:)
------------------------------------------------------------------------------------------------
Kandó villamosmérnők a NIK meg mérnök informatikus nem? Szerintem akkor a kettőt nem lehet összehasonlítani(Legalábbis az én elképzelésem szerint)
De összelehet, főleg , hogy annak idején még kandó néven futott mindkettő, ennek örömére sok tárgyból azt tanultuk, mint a villmérnökök.
Pl. Villanytan 2 félév, elektronika 2 félév, digit 2 félév , méréstechnika 2 félév. digitből elektronikából pl szigorlatunk is volt, míg villmérnököknek nem!!!!

Most, hogy láttam már mindkettő szakot, azt tudom mondani, hogy össze lehet hasonlítani a kettőt. A Kandó nappalin szerintem keményebb lehet mint az infó. A sok beadandó miatt.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1015) student válasza Xantomas (#1013) üzenetére


student
őstag

kösz

(#1016) Xantomas válasza tildy (#1014) üzenetére


Xantomas
őstag

Pólójuk kék, szájukba ződ, kezükben sör, a megnyitó után pedig már a legnagyobb hanggal énekeltek. :DDD Bordó az MTI rajta elefánttal.

Én úgy tudtam, hogy a Rejtőből öröklődött a Neumann informatikai része, míg a digitális technika, villanytan és egyébb belerúgható dolgok a Kandóról. Sándor Tamás is ilyesmit mondott, és kicsit utalt is rá, hogy a NIK egy belőtt, nyíl egyenes kocka képzést ad, más irányba való kiugrási lehetőség nélkül.


Mod: közbe megtaláltam [link]
más: Zsom kiket hív BT, avagy Büntető Tankörösöknek? A Biztonság Technikásokat?

[Szerkesztve]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#1017) tildy válasza Xantomas (#1016) üzenetére


tildy
nagyúr

nem-nem. Bordó, az elején a 17es villingerrel, amely elüti a prérikutyát. Van ilyen pólom:U:D
Igaz nem mai gyerek.
Mióta lett kék? Az nem az automatikások színe?

Én úgy tudtam, hogy a Rejtőből öröklődött a Neumann informatikai része, míg a digitális technika, villanytan és egyébb belerúgható dolgok a Kandóról. Sándor Tamás is ilyesmit mondott, és kicsit utalt is rá, hogy a NIK egy belőtt, nyíl egyenes kocka képzést ad, más irányba való kiugrási lehetőség nélkül.

Rejtőn nem is volt soha infós képzés:U Hogy öröklődhetett volna onnan? Csak a bánkin meg a kandón volt. A mostani Nik is leginkább ebbőla kettőből tevődik ösze.
Az szgtiben tévedtem, onnét alakult a Matematikai és Számítástechnikai Intézet .
Bővebben:
[link]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1018) Xantomas válasza tildy (#1017) üzenetére


Xantomas
őstag

Ezeket a BMF történelmi dolgokat olvasva mindegyik mai kar egy picit magáénak mondja valamennyi egységet.

Nekem meg bordó elefántosom van tavalyról :)
Energetika világos, picit barnás zöld, (szerintem foszöld)
Keleti sötét zöld, idén ők tolták a villingert a koli mögé. Meg is szenvedtek a lányok.
Hipi szürke
Szgti sötétkék
Infó (kinfó) kék
Automatika világoskék

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#1019) tabaki. válasza Immy (#1006) üzenetére


tabaki.
csendes tag

Hu hát a kolival nem tudom mi lesz szerintem a Nikesek kolijához nem nyulnak csak a Kandósoknál van vairálás meg a KGK-soknál mivel a 8 kerben hha jól tom nincsenek is Nikesek(de javitsatok ki hha orbitális hülyeséget irok) asszem mellesleg az uj koli 25 e havonta :( de mint mondtam a tiétek jutányosabb asszem olyan 10e max.De lényeg a lényeg itt olyan juttatéásokat kapsz (ösztöndíj, szoctám ) 1 félév alatt mint máshol 3 félév alatt kapnál. Hha nem Pest alatt laksz szerintem megkapod a kolit.
És matekból tényleg azt tanitják amit nem mertél megkéredzni gimiben ráadásul eszeveszett tempóban.HHa teheted Cserjés Ágota óráit ne hagyd ki(bár ebben nem vok biztos de asszem gyakot is tart én ''csak'' a Kandórol ismerem és azt tom hogy a Nikről jár át)! Hha nem oda kerülsz akkor jelentkezz át az ő gyakjára! A neptun adminisztrátolnál kell majd .
Nemtudom h össze lehet e hasonlitani a kettőt. Egyik ismerősöm mind2-őt lenyomta ugy csinálta mint Tildy és ő mondta h a Nik jobb ráadásul a matek is keményebb.És ahhoz képest hogy az OTDK-n (ez egy országos egyetemi/fősulis verseny) csak a NIKESEK olyan eredményeket csináltak mint a VIK villany/infó együtt sztem elgondolkodtató ráadásul ahhoz képest h a Kandósok (azaz mink ) eléggé lemaradtak bár voltak jó eredményeink de ahhoz képest h 700an vunk a Nik 350-es létszámával szemben.., nah.... Dunaujvárosban is a matekversenyen NIK vmi 230 ponot szerzett aztán jött a Kandó olyan 160-al utánna meg 130 RKK meg Bánki is ottkörül.
Persze ezek csak hasonlitgatások a mateknak kb felét sem fogod használni hha dolgozni fogsz kivéve hha nem a Mercedes v vmi hasonló kutatólaborban kerülsz miután végeztél bár a Kandón ezis megtörtént.
Jah és a kolit nem felvételi pont alapján adják hanem távolság alapján!! tehát h milyen messze lax amugy az elsősök majdnbem biztos h megkapják utánna felsőbbévekben hha nem vagy jótanuló problémák vannak

[Szerkesztve]

(#1020) tildy válasza Xantomas (#1018) üzenetére


tildy
nagyúr

KEleti sötét zöld? Mi időnkben világoskék volt. autómatika -sötétkék, energetika-az a furazöldes barna , hipi szürke, mai-ra nem emlékszem...
Infó meg mióta kék, amikor az mindig piros szokott lenni?
Én is otdkztam, különdíjjas voltam Nik-esként [link] , mégsem volt egy nagy wasistdas (így utólag) .Szóval ebből nem érdemes nagy következtetést levonni, hogy infón hány díj van, illetve villanyosaknál hány díj van.

A matekkal én nem sokat szenvedtem, nem abból vágtak meg nik-en .(Első félévben pl. 3as voltam analból, később valszámból meg 4es.... Szóval én nem tartottam nehéznek az infós matekot)

Viszont a villmérnökin megszenvedtema villanytannal... Szóval nekem nehezebbnek tűnik sokkal a villmérnöki (automatika és villgép miatt!! ), idén már majdnem feladtam. De talán ezt az utolsó évet (meg pár csúszásom még van, , pl egy ilyen mechanika izé tárgy... ) , ami jön, már kibírom.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1021) tabaki. válasza tildy (#1014) üzenetére


tabaki.
csendes tag

Hát ebből a megközelitésből neked van igazad Tildy!
Ugyanis nekünk olyan kb 1 beadadndónk van/volt az első évben de az is olyan hogy az alap ugyanugy le kell vizsgázni stb és hha vmennyire tudod a dolgokat a tanárnak akkor mutathatod meg a házit.

(#1022) tildy


tildy
nagyúr

Niken amiből én elcsúsztam, az a Broczkó féle Architektúrák volt... Nameg Dorottyánál a fizika-> emiatt ismételhettem évet!

Nekünk a matekot annak idején Bagyinszki tartotta, analizist meg György Anna, gyakot meg Kárász Peti.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1023) tabaki. válasza tildy (#1020) üzenetére


tabaki.
csendes tag

Nem kell vitetkozni elemezzétek ki itt: :))

[link]

(#1024) tabaki. válasza tildy (#1020) üzenetére


tabaki.
csendes tag

hm hogyhogy majdnem feladtad? :) Ne hülyéskedj.Vki első félévben feladja.
Mellesleg kinek a pap kinek a paplan jó példa erre egyik simerősöm a a nagy BME-ről jött
és vill1ből még a 2-est sem hozta össze m,ellesleg minden tárgya meglett mellette de mivel a vill1 kemény bukó tárgy ezért igy járt...

[Szerkesztve]

(#1025) tildy válasza tabaki. (#1024) üzenetére


tildy
nagyúr

Úgy, hogy megtaláltam ''álmaim'' munkahelyét, és nincs sok kedvem suliba járni (sajnos muszáj, mert a munkahely meg akkor alkalmaz, ha tanulok valahol) .
Ráadásul nem indul gépjárműelektronika sem:( A villgépek, meg az automatika meg nem az én világom:(
Szóval most vagyok 3. éves , elvileg 1 évem van már csak hátra belőle. Azt se tudom, milyen diplomamunkát írjak... Így eljött az a pillanat, mikor elgondolkoztam, hogy tulképp minek is csinálom (Főleg, hogy a kedvenc modulom sem indul :()

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1026) tabaki. válasza tildy (#1025) üzenetére


tabaki.
csendes tag

Tildy honnan halottad h nem indul? Nekem Zalotay azt mondja meg méréstanár is azt mondta h indul és hha oda megyünk majd megtanitanak erre meg arra csak összeolvadt a hajtással asszem v mivel de gondolom ezt tudod nem?Azért olvadt össze egyébként mert sajna nincs pénz h ennyi modult inditsanak és igy oldották meg minden intézetben átszervezés volt a Kandón. Jó az autó csak jó átlag kell h bekerülj (legalábbis ez akkor volt amikor még csak 10 ember kerülhetett be mostmár olyan 25) de hha mindenképp arra akarsz menni és nem vesznek fel hha a főigazgató jókedvében leszz akkor főigazgatói engedélyel átmehetsz én hallottam a régi rendszerben ilyenről de már erre is van szabályozás 3,51 től lehet átmenni hha nem ''vesznek fel'' oda.De te sztem biztos be tudsz kerülni.hha most állsz modulválasztás előtt hogyhogy csak 1 éved van hátra? ezt nem értem.nem ugy van h modulválasztás után még 4 félév van hátra? Nappalin igy van

(#1027) tabaki.


tabaki.
csendes tag

[link]

Kandó feeling KIN 2004 jó kis összeállitás hha vkit érdekel.

(#1028) Xantomas válasza tabaki. (#1026) üzenetére


Xantomas
őstag

Én is azt hallottam, hogy gépármű elektronikára nem könnyű bekerülni. Számomra az a cél, de mindenképpen automatizálási szakirány. Ugye jól emlékszem, hogy a 3.5-ös átlag a jegyek átlaga, és nem az ösztöndíjindex vagy kredites átlag?
A villany és matek csúszás rendesen lehúzta a kredites átlagom, de a jegyek átlaga 3.5 fölött van/volt. Próbálom tartani, biztos ami biztos, bár Erdősnél csúnyán leírtam magam.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#1029) tabaki. válasza Xantomas (#1028) üzenetére


tabaki.
csendes tag

Hát figyelj nemtom hol tanulsz de Mersichné az automatikán adjunktus/hallgatói tanácsadó ráadásul baromi jófej tőlle lehet kérdezni mennyi volt legutóbb az átlag amivel be lehetett oda kerülni stb..... Mivel régen nagyon más rednszer volt (hha 1 tárgy nem siekrült akkor már buktál) ezért mindenki beseggelte az összes tárgyát és jó átlagok születtek 4 alat nem lehetett bekerülni ráadásul akkor még vagy 6-7 modul volt és csak 8-10 ember került be ! most szerintem olyan 3-3.5 biztosan elég , hát szerintem a jegyek átlaga de ha anynira érdekel kérdezd meg Mersichnét (c épület 3. emelet), sztem ő sem tud válaszolni majd de legalább megkérdezi az illetékest (főigazgató) egyébként sztem csak ő fogja tudni egyedül hha esetleg a tvszbe nincs erről semmi!
jah és mint mondtam nem kell annyira beszarni nem olyan vészes a helyzet mint rég, de nagyon kell figyelni a jó átlagra ha nem is a 4-es a cél de 3-as alatt nem hiszem h sok esélyed lenne próbáld meg pótolni amin elcsusztál

(#1030) Immy


Immy
őstag

Néztem a Kin kupás videókat :C . A villamossal mintha low rider-t játszottak volna:D
Gólyatábort ki szokta szervezni? És ott együtt vannak a szakok vagy teljesen máskor van az infósoké meg villanyosoké?
A fizikát hány félévig tanulják a NIK-esek?(én azt hallottam hogy csak 1 félév)

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#1031) student válasza tildy (#1025) üzenetére


student
őstag

ez már alapbol vicc hogy mit keres egy csaj 1átalán a villmérnökök közt
bár igaz nem tom h mit szeretnél csinálni ha ''nagy'' leszel szal te tod

(#1032) tabaki. válasza Immy (#1030) üzenetére


tabaki.
csendes tag

Igen sajna az idei volt az utsó KIN pedig én tantárgyi elfoglaltságok miatt egyen sem vtam :O Főiskolások szervezik keress rá gogliba.Asszem 2 félévig van fizika .
Hát hogy mit keres egy csaj a villmérnökök közt? NIKen baromi sokan vannak és baromi jól tanulnak nálunk is 300 villmérnök tanuló közt van 1-2csaj :DD DE nem tanulnak roszzul , sőt....nem tudom miért nem jelentkeznek többen 10-20 éve sokkal többen voltak mindenki csak közgázra meg ilyen hülyeségekre megy meg ruhahegesztőnek ill kertészmérnöknek.......
Az már más kérdés h egy csajt hogyan alkalmaznak mint villmérnök nemtudom (bár hha jól tudom egy csaj akinemrég végzett épp a Mercedes németországi központjának kutatólaborjában tengeti hétköznapjait )... azviszont tény hogy a csajok fizetése 10-15 % -al kevesebb mint a férfiaké, ez viszont mindenütt igyvan.

(#1033) Xantomas válasza tabaki. (#1029) üzenetére


Xantomas
őstag

Tudom, volt is télyékoztató, de elfelejtettem hogy pontosan melyik volt, de megkerestem a füzetet amibe jegyzeteltem, és a jegyek átlagának kell 3.5 fölött lennie a szakirányváltáshoz.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#1034) tabaki. válasza Xantomas (#1033) üzenetére


tabaki.
csendes tag

Nahát ez a név ismerős levilstről
Egyébként én nem találtam erről semmit tvszben ugyhogy lehet roszzul mondták (sztem ez csak a régiekre vonatkozott mert ha belegondolunk 3.5 ös átlag hoz zseninek kell lenni)
akár főigazgató engedélylel is át lehet menni de csak ha nem vészes a keretszám meg az igazgató is ugy itéli megszem.
de hát ez nem tuti csak én energetikára mentem és most nem állok vmi fényesen de hha annyian fognak szakirányra jelentkezni mint most (mert most ősszel leszz a szakirányjelentkezés) akkor minenki bekerül oda ahova jelentkezett csak a hipin lesz 10-15 emberes tuljelentkezés (legalábbis most igy volt) meg vhova besorolják azokat akik nem jelentkeztek gondolom mikroe-ra.

[Szerkesztve]

(#1035) Xantomas válasza student (#1031) üzenetére


Xantomas
őstag

Miért, mit keres férfi a textilheggesztők közt? Jó persze ismerek olyat aki keresi még a saját nemi identitását, és azért van ott, hogy nőnek érezze magát. De Tildy más tészta. Olvasd a korábbi posztjait, nem éppen a műveletlen falusi lányka.

Több pocsék, férfi szakembert láttam, mint nőt. Talán mert lelkesebbek, és komolyabb elvárásaik vannak, mert nők.
Másrészt van női autószerelő ismerős, és vagy 100x precízebben dolgozik mint egy férfi. Mellesleg nem elhanyagolható szempont, hogy jól áll neki az olajos kezeslábas.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#1036) Xantomas válasza tabaki. (#1034) üzenetére


Xantomas
őstag

Zseninek? Egy frászt, nem kell Erdősnek beszólni... :(

A Hipi nem is érdekel. Automatika, esetleg Energetika, mást nem is jelöltem meg az előválasztásban.

Levlista, igen, elég nagy eséllyel, kb 10 perce válaszoltam egy kérdésre a BSC2006. Esküszöm nagyobb a káosz mint az idei ELTE proginfósok közt.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#1037) tabaki. válasza Xantomas (#1036) üzenetére


tabaki.
csendes tag

Nos müvelődési alultáplált barátom :C
azt tudod hogy az energetika lab nektek nem indul (csak 4. félévben) mert hha jól tom 8 keres vagy és az az energetikán bukó? De hha olyan jól tanulsz akkor automatikára biztos beférsz ott meg a matek kell az automatikához (matek 2 gyak).Az automatika egyébként nem olyan nehéz mint mondják az energetika nehezebb (az eredmények meg a minatanterv alapján mondom) viszont az autó az 100 h nem a legkönnyebb modul....

(#1038) tildy válasza tabaki. (#1026) üzenetére


tildy
nagyúr

Úgy, hogy levelezősöknek csak egy modul indul: Számítógépes irányítási rendszerek. Illevte aki vállalta az tanulhat együtt a távoktatásosokkal épületautomatizáláson. Én azt választottam.
Izé lehet keverem a szakirányt a modullal:U Szóval automatikán vagyok (ez most modul vagy szakirány?:F ), és ezen belül akartam járműre specialzálódni.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1039) tabaki. válasza tildy (#1038) üzenetére


tabaki.
csendes tag

igen jól mondtad automatika szakirányon vagy épületautomatizálás modulon hát akkor ez van sajna.
jó sok kreditet befogadhattak ugy látom hha ennyire nem vagy képben :)
Megkérdezhetem számszerüleg mennyit ?
Egyébként ha már kifizetted azt az X összeget sztem fejezd be hha nem is érdekel.
Igy beléphetsz a többdiplomások klubjába fizetésileg is.......
Persze hát te tudod nah.

(#1040) tildy válasza student (#1031) üzenetére


tildy
nagyúr

Hasonló véleményű egyének miatt voltam eddig hátrányban a szakmámban (informatika) :U Ne az alapján ítéljenek már meg , hogy nő vagyok, hanem az alapján, mit tudok letenni az asztalra.
Ugyebár ott 300ból 10 csaj volt a kezdetekkor. Egyébként már vagyok elég nagy a villmérnöki csak bebiztosítás ''nehezebb'' napokra. Pl. kicsit idősebb koromban lehet szívesen elmennék elektró-számtech tanárnak a Liskába (Erősáramú szakközép, Jászberény)

Azért nem vagyok képben, mert nálunk infón kicsit másképp volt. Ott modulválasztás volt csak, én ott mobilinfón végeztem. Jahm, egy teljes évemet fogadtéák be, illetve a 2. éves tárgyak közül is jó párat, pl. fizikát, méréstechnikát (ez utóbbit nem volt nehéz, MErsichné tartotta nekünk infón is :DDD ).
Meg úgy egészében nem igazán tiszta nekem ez a kredites dolog, sosem számoltam mennyit számoltak be (de talán 33at?:F ) , én infósként még nem abban a rendszerben tanultam. Szóval én tárgyankénti bezsámítást figyeltem, nem a krediteseket.

Levelezőn jobb az arány: 30-an voltunk 3.ban, akkor ketten voltunk csajok:)

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1041) tabaki. válasza tildy (#1040) üzenetére


tabaki.
csendes tag

Ugyebár ott 300ból 10 csaj volt a kezdetekkor ezt mire irtad? a NIKEN?
azthittem sokkkal sokkal több

Értem hát ez az integráció eredménye h ennyit elfogadtak hha valóban igy van akkor van az 60 kredit is v több hha első évet elfogadták már csak az 62 kredit . de akkor ok.

(#1042) tildy válasza tabaki. (#1041) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen Nik-en voltunk annyian csajok. Most kb 15 automatikás közül ketten vagyunk csajok.
Az elismertetés: nem egészen értem , hogyan működött, nekem a neptunban az első két félévre 33 kreditpont van beírva. (Igaz utána még a mérést is elfogadtattam, meg a fizikát is , de azt már a 3. ill 4. félévben. )
Értem hát ez az integráció eredménye h ennyit elfogadtak
Nem, ez nem az integráció előnye. Ez annak az előnye, hogy én még az infót 99ben Kandósként kezdtem, jóval több villanyos tárggyal, mitn ami a mostaniaknak van. Ez már akkoriban is megvolt, hogy aki elvégezte valamelyik szakot, az ha felévett másik szakot, akkor fullban elfogadták neki a tárgyak jó részét.
Elsős tárgyak közül ami nekem infón nem volt: a biztonságtechnika tárgy vagy mi, illetve a technológia.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1043) tabaki. válasza tildy (#1042) üzenetére


tabaki.
csendes tag

értem hát hha én 5-6 év mulva végzek itt Kandón talán átmegyek NIK-re kihivásként és akkor majd meglátom h mennyit fogadnak el lehet nem látod neptunban az a lényeg ha a leckekönyben mennyi van bepecsételve h befogadva feltéve hha nem a Nikes leckekönyved van ( ugy értem hha nem vezették tovább a régit hanem adtak ujjjat ehhez meg én nem értek) de nem lényeg :)
ez szomoru h csak ennyi lány van basszus akkor az mind textilhegesztő meg közgázos akit látok fősulin
bakker.....
jah mivel a Nik 2000-ben létesült nem is gondoltam vna h ilyen fiatal mert ismerősöm mint mondam kandón végzett majd Nikre ment és mondta h milyen jó volt h csomó tárgyat elfogadtatott de akoor ténleg nem az integrációé.



[Szerkesztve]

(#1044) Xantomas válasza tabaki. (#1037) üzenetére


Xantomas
őstag

Oh, engem ilyen még nem érint :D
Villany1-et, matek1-et szeptemberben kezdem el újra. Digit2 labort, meg műszaki dokumentációt tudtam felvenni. Angol felmentés meglesz a nyelvvizsga miatt. Felvettem még politológiát, meg Ipari hálózatokat, bár 5. féléves tárgyak, de mivel nincs előkövetelmény... Azt mondták TO-n fel lehet venni. Volt levlistán infó Cell programozásról, mint felvehető, előkövetelmény nélküli tárgy a NIK-en, de csak néztek mikor rákérdeztem az ottani TO-n.

Szóval számomra a szakosodás a jövő zenéje. Az két rohadt tárgy kivételével minden pöccre megvolt. Csak a prog 2 előadással volt baj, de végén meglett a négyes. Szétment a bokám, és lemaradtam a prog zh-ról, a pótlóra meg összefáslizott, betakargatott, fekvőgipszben, fájdalomcsillapítóktól vigyorogva mentem be, hogy legalább a fát megkapjam.

Nem foglalkoztat, hogy könnyű vagy nem könnyű. Az érdekel, azzal szeretném az időm tölteni, és mert érdekel, tisztességesen végig is csinálom.
''Nos müvelődési alultáplált barátom'' látom megtaláltad az egyik kirohanásom a levlistán :DDD

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#1045) student válasza Xantomas (#1044) üzenetére


student
őstag

nem vagy egyedi eset a hallgatók kb 80%-nál szerintem ez a bukta matek+villany (a lényeg)

(#1046) tabaki. válasza Xantomas (#1044) üzenetére


tabaki.
csendes tag

hát értem a cellről az infót én adtam ez bizony igyvan érdekes a téma én anynit tudok h indul a NIKen azt nem h van e előkövetelménye v nincs és nem tudom a pontos nevét sem és a fő téma nem ez csak érinti csak it olvastam a proharveren ird be hogy psp és asszem kiadja.Amugy hha nem tudsz felvenni elég tárgyat vilyesmi otvannak az előkövetelmény nélküli szabadon választhatók (van pl adatvédelem és kriptográfia a müszeren a 8kerben ezis érdekes téma az elektronikus aláirásról szól meg a kódfejtésről stb azt tuti felveheted és még jópárat) mind1 hogy majd aut-ra v energetikára kerülsz és müszeres szabadonválasztottad van! Ez 100%!!!!!!

egyébként egy jótanács nem az leszz a nehéz h autra bekerülj hanem a modulválasztásnál
arra figyelj hha oda kerül a sor akkor az átlagod jó legyen az autóhoz akár ugyis h kevés tárgyat veszel fel most nekem 13 tárgy volt ebből 4-5 van-leszz meg és izgulhatok h hova kerülök szakirányra :( de már tanultam belőlle köv félévben max 8-9 leszz abból is 3-at vizsgakurzusként vettem fel és nyári tanulással rágyurok javaslom te is tedd ezt mert a villany 1 vizsga nem gyerekjáték (ahhoz a félévközi édeskevés) a matek vizsga az meg olyan hha megvan az aláirás akkor nem nehéz megcsinálni (Óbudai tapaztalat nálatok lehetmásként van)!

[Szerkesztve]

(#1047) student válasza tabaki. (#1046) üzenetére


student
őstag

13tárgy? kicsit magasra raktad a lécet nem? ;]

(#1048) tabaki. válasza student (#1047) üzenetére


tabaki.
csendes tag

Hát most szted én tudtam hogy az okosok kitalálják h nem akkor leszz a szakosodás mint eddig mittomén hány éve hanem most önkényesen megváltoztatják mert sokan nem jelentkeztek? A f.ért nem rakták be őket ahova akrták miért minket sz.patnak? előző félévben minden meglett 23e-et kapok havonta......

Hát ezvan hha nem kerülök be energetikára beadok egy főigazgatói izét aztán fogadják el .
mondták h 3.51 et el kell elérni a rá következő félévben és átmehetek, de hogy érjek el amikor akkor már szakirányos tárgyakat fogok tanulni ezek miatt (h csuszott a szakirányválasztás)? ezt az infót még akkor mondták mielőtt tudták vna hogy kevesen jeltnkeznek és megváltoztatják az időpontot.Egyébként annyira nem izgulok mert sztem még ennyien sem fognak jelentkezni ugyanis rég kiiratkoztak vagy azt sem tudják h szakosodni kell mert csak azért van jogviszonyuk h legyen Pesten lakhely ócsóért meg adják a szoctámot v mert simán csusznak és ugysem kell még szakosodniuk.
Annyit kéne csinálni mindössze h megnézik a neptunban ezeket az infókat és rájönnének.

Van itt variálás nem is kicsi

(#1049) student válasza tabaki. (#1048) üzenetére


student
őstag

hát azért a többség nem hiszem hogy ezért van a suliba

(#1050) tabaki. válasza student (#1049) üzenetére


tabaki.
csendes tag

persze h nem általánossgában irtam de szted 650-700 emberből hogyhogy csak 370 jelentkezett szakirányra az első félév végén????
jah meg nyilván páran passziválodtak de azok ugye nem szakosodnak majd.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Óbudai Egyetem (volt BMF)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.