Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50801) venom8888


venom8888
őstag

Most mar kiprobaltam egy 3.ik klienst is,azzal is ugyan ugy megszakad a net idönként. Mi a franc ez:(

(#50802) SunMount3r válasza venom8888 (#50801) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Telepítsd újra az Ethernet driver-t.

(#50803) venom8888 válasza SunMount3r (#50802) üzenetére


venom8888
őstag

Szia. MR30G szeéria ez van nekem, mit toltsek le hozza, honnan?

(#50804) SunMount3r válasza venom8888 (#50803) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mit? Ez egy Router, ehhez nem kell telepítened semmit (legföljebb nézz szét az Admin menüjében (már, ha tudsz), hogy van e rá Firmware frissítés).

Az Ethernet vezérlő az a chip, ami az alaplapodon van és a vezetékes Net-ért felelős.
Pl.: Magyarul az "Eszköz kezelőben" találod, a "Hálózati" rész alatt.

[ Szerkesztve ]

(#50805) venom8888 válasza SunMount3r (#50804) üzenetére


venom8888
őstag


itt mit csinaljak? Azt irja a legjobb van fent

[ Szerkesztve ]

(#50806) Kekmen válasza venom8888 (#50805) üzenetére


Kekmen
senior tag

Vegyél egy normális routert. Az a Mercusys egy ipari hulladék. Több, mint valószínű, hogy semmi baja az Ethernet drivernek, hanem a router meghal egy kicsit több kapcsolattól, azért dobálja a netet.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#50807) szkutyi


szkutyi
őstag

Sziasztok!
Azt lehet valahogy állítani hogy az ilyen pár kb kapcsolatokat inkább hagyja a francba a kliens? Pl 500kb alatt ne legyen feltöltési szál?koszi

(#50808) Laccoss válasza szkutyi (#50807) üzenetére


Laccoss
addikt

Van beállítási opció qbittorrentben. Beállítások-bittorrent menü - lassú torrentek figyelmen kívül hagyása ezeknél a korlátoknál.

(#50809) szkutyi válasza Laccoss (#50808) üzenetére


szkutyi
őstag

Az csak az utemezest állítja szerintem:/

(#50810) Kekmen válasza szkutyi (#50807) üzenetére


Kekmen
senior tag

Honnan fogja tudni a kliens, hogy a másik fél mikor mennyivel tölt(ene) tőle? Ilyen nem, hogy nem létezik, de még a kivitelezése is bajos lenne. Maximum úgy tudnám elképzelni, hogy pl 1 perces átlagot néz a kliens és akinek ennyi idő alatt átlagban "n" kb/s alatt tölt föl, azzal bontja a kapcsolatot. De ez további kérdéseket vetne föl: Mennyi időre, csak annál a torrentnél, vagy IP cím alapján...stb?

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#50811) szkutyi válasza Kekmen (#50810) üzenetére


szkutyi
őstag

Jogos. :D

(#50812) SunMount3r válasza venom8888 (#50805) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez a net eldobálós probléma a torrent-ezéssel most kezdődött? Vagy egyáltalán most kezdtél el csak torrent-ezni?

Mert ha igen, akkor valószínűleg az van, amit írtak rá, hogy az a Router elég gyenge ehhez.

Menj át a Router-es Topic-ba és kérj javaslatot egy normálisra.

(#50813) venom8888 válasza SunMount3r (#50812) üzenetére


venom8888
őstag

Nem reg kezdte ezt az eldobalost. De csak letoltesnel, ha seedelek akkor nem.

(#50814) SunMount3r válasza venom8888 (#50813) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Tehát már régebb óta torrentezel és csak nemrég kezdte el ezt csinálni?

Mert akkor lehet mégsem a router a gond. Próbáld, amit mondtam: uninstalláld az Ethernet driver-jét (Reboot-old utána a gépet), majd telepítsd újra, ugyan ott az Eszköz kezelőben.

De attól még persze simán lehet, hogy a router kezdett el döglődni.

(#50815) Dragon3000 válasza venom8888 (#50813) üzenetére


Dragon3000
veterán

Amikor a gépen el megy a net, minden más eszközön is vagy csak a gépen?

(#50816) gyulazsolti


gyulazsolti
senior tag

Sziasztok!

A TM mennyi torrentet képes kezelni?

(#50817) krealon válasza gyulazsolti (#50816) üzenetére


krealon
veterán

"A TM mennyi torrentet képes kezelni?"

Az attól függ.

Nálam egy Zyxel NAS-on 1700+ torrent áll seed-ben, amiből kb 50 forgalmaz egyszerre.
Persze lassú a netem uplinkje, így alacsony a terhelés. Ez a mennyiség kb 6 év alatt jött össze.

Amikor gigabites helyen próbáltam, 1 MegaByte/s átvitelig stabil volt.
2 MB/s esetén már akadozott a helyi hozzáférés.
Kisebb optimalizálással néhány másodpercre sikerült feltornázni 10 MB/s-re az átvitelt (1, maximum 2 aktív torrent mellett), ekkor már a HDD I/O volt a szűk keresztmetszet, a kevés RAM cache miatt. (A NAS 512 MB memóriával van felszerelve.)

(#50818) Dragon3000 válasza krealon (#50817) üzenetére


Dragon3000
veterán

Volt zyxel nsa325v2-m 100/100-as netet ki tudta használni torrenttel, igaz sokkal kevesebb torrent volt a kliensben, akinek gyorsabb nete volt 14-15MB/s sebességeket írtak.

(#50819) gyulazsolti válasza krealon (#50817) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

A szám volt a lényeg.
Nekem NAS520-as van, de kinőttem.
Építettem egy nast, és kíváncsi voltam, hogy mennyi torrentet lehet bepakolni.
Az 520-ban is korlátozni kellett letöltés 5 MB/s-re, mert felette kicsit megbolondult, pedig abban 2GB memória van. Nekem 600-650 torrent volt bent. Aktív seedet 15-öt láttam benne a legtöbbet. Azzal nem volt gond.

(#50820) venom8888 válasza Dragon3000 (#50815) üzenetére


venom8888
őstag

Ezt nem neztem meg

(#50821) venom8888 válasza Dragon3000 (#50815) üzenetére


venom8888
őstag

Na megneztem, a tobbi keszuleken pl telefon, ott siman megy tovabb a wifi alltal biztositott net, de a PC-n ha letoltes megy a torrentel,akkor percnekent ledobalja a netet,megszunteti a PC-n teljesen a netet, majd lassan ujra elindul a letoltes,es kuszik fel. Mi az oka akkor?

(#50822) Dragon3000 válasza venom8888 (#50821) üzenetére


Dragon3000
veterán

Megpróbálhatod lekapcsolni a védelmeket, tűzfal és amiket használsz, ez mellett régebbi lan drivert is megnéznék, hátha valamelyik okozza a gondot, amelyik okozza azt lecserélném másra. Milyen torrent klienst használsz, illetve milyen beállításokkal? Nekem külön gépen megy a torrent 1600 torrenttel, letöltés 100MB/s-re van korlátozva, feltöltés korlátlan és így is gond nélkül tudok közben multis játékokkal játszani.

(#50823) venom8888 válasza Dragon3000 (#50822) üzenetére


venom8888
őstag

3 kulonbozo klienst probaltam,mindnél csinálta. Beallitas alap,sose allitottam,és jo volt,valszinuleg nem a beallitas akkor a gond. Védelem nelkul nem.lehet a gép.

[ Szerkesztve ]

(#50824) Dragon3000 válasza venom8888 (#50823) üzenetére


Dragon3000
veterán

Kapcsold ki a védelmet és nézd meg, nem azt írtam, hogy végleg a nélkül használd. Ez mellett nézd meg régebbi lan driverrel is.

(#50825) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok ,

Egy külső tárolóra torrentezek és onnan is töltöm vissza ami usb n keresztül csatlakozik a PC-hez.
qbittorrent- et használok…

Ha újra rakom a rendszert (Windows) ,ismét be tudom állítani ,hogy a letöltött torrenteket visszatöltsem és ha igen hogyan lehetséges?

Köszöntem előre is ,

(#50826) szkutyi válasza TechN7ne (#50825) üzenetére


szkutyi
őstag

Sok torrentrol van szó?
Ha igen akkor ebből a két rejtett mappábol kell biztonsági mentést csinálni:
%localappdata%\qBittorrent
%appdata%\qBittorrent
Ha megvan az ujratelepites, tedd fel a klienst majd ezekbe a mappakba tedd vissza amiket kell!

[ Szerkesztve ]

(#50827) TechN7ne válasza szkutyi (#50826) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

10db. kb.

(#50828) szkutyi válasza TechN7ne (#50827) üzenetére


szkutyi
őstag

Akkor az is jó ha újra leszeded, megnyitón, beállítod hogy hova van letöltve, "hash ellenőrzés kihagyása" pipa és már seedeli is vissza.

(#50829) TechN7ne válasza szkutyi (#50828) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Azt vágom ,hogy ha leszedem újra egy új rendszerre akkor seed elem tovább ,de pont ezt akartam kikerülni.
Mindegy ,nem tart sokáig akkor leszedem ,úgy is gyors a netem. :)

(#50830) szkutyi válasza TechN7ne (#50829) üzenetére


szkutyi
őstag

De nem kell leszedni!!!!radugod az új rendszerre a hddt aztán úgy csinálsz mintha újra letoltenéd.de a célmappa legyen az, ahol van ténylegesen a file!
Így max ellenőrzi és elkezdi seedelni..
Ha kipipálod hogy hash ellenőrzés kihagyása, akkor még ellenőrizni sem fogja.

(#50831) TechN7ne válasza szkutyi (#50830) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Jaa ,most már értem...
Köszi! :) :R

(#50832) neo-geo


neo-geo
aktív tag

Sziasztok.
qBittorrent 4.5-nél mi lehet a kapcsolatoknál jó beállítás ha max 100-120 torrentet futtatok? Mostanában azt vettem észre, hogy a gép indítása után nagyon lassan lesznek aktív torrentjeim. Most [ezek] a beállítások.

[ Szerkesztve ]

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#50833) tothjozsi96 válasza neo-geo (#50832) üzenetére


tothjozsi96
addikt

DHT miért nincs kikapcsolva?

(#50834) qqcqqc válasza tothjozsi96 (#50833) üzenetére


qqcqqc
őstag

Esetleg nem csak zárt oldalakat használ?
Ha free torrent forrásokat is használt, akkor nem árt, ha be van kapcsolva-

[ Szerkesztve ]

(#50835) tothjozsi96 válasza qqcqqc (#50834) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Oldalt a "Trackerek" fülnél látszik hogy nCore-ra megy 101 torrent.

(#50836) csaba951 válasza qqcqqc (#50834) üzenetére


csaba951
veterán

És a maradék is egy zárt oldat használ.
Így mondjuk tényleg nem sok értelme van a DHT-nek. De ahány ház, annyi szokás...

#50835 tothjozsi96
Jó szemed van, hogy ilyeneket észreveszel! :DDD

(#50837) tothjozsi96 válasza csaba951 (#50836) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Még azt is észreveszem hogy valahogy Windows 7 alatt nem néz ki annyira botrányosan ez az új qBittorrent felület. Windows 10-et használok, én nem tudtam megszokni, azóta is a 4.4.5 fut.

(#50838) qqcqqc válasza csaba951 (#50836) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nem néztem a képet. Mondjuk ha most csinálnék a sajátomról, ott is csak zárt trackert látnátok, de elég sűrűn használom a https://btdig.com/ keresőjét. Így nálam is be van kapcsolva.

(#50839) TeeJay válasza tothjozsi96 (#50837) üzenetére


TeeJay
félisten

5.0beta1-et nézd meg nekem hetek óta az megy ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#50840) Geth


Geth
addikt

Pár hónapja kérdeztem, hogy mennyit bambulják a torrent klienst a felhasználók. Már akkor meglepett egy kicsit az eredmêny (soknak tűnt), de ami érdekes lehet, hogy amióta fellőttem a radarr/sonar/prowlarr/stb. kombót, sokkal kevesebb időt kell a klienst simogatni, rengeteg időt spóroltam. Ha valaki kedvet kap, hajrá, megéri.

[ Szerkesztve ]

(#50841) Dragon3000 válasza Geth (#50840) üzenetére


Dragon3000
veterán

A klienst max addig szoktam látni, amíg törlöm a már nem kellő torrenteket, ott az rss, illetve figyelt mappák, így letöltés esetében nem is kell a klienssel foglalkoznom.

(#50842) Geth válasza Dragon3000 (#50841) üzenetére


Geth
addikt

Akkor Téged sem nagyon érintett meg az a sok sötét témás, hogy néznek ki a színek, stb. hsz-ek :) Ez szerintem oké, nem Neked szólt az előbbi. RSS-t én is használtam, csak nehéz vele megoldani a több tracker és upgrade release problémákat.

(#50843) Dragon3000 válasza Geth (#50842) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ncore-on elég jól megvan oldva könyvjelző elnevezéssel a dolog, így szépen be lehet rakni a megfelelőhöz a böngészőben és a kliensben meg rss-sel be van állítva minden, illetve autodl is van használatban ott is minden be van állítva, így ha az egyik lehal ott a másik. Minden más oldalról meg a megfigyelt mappákba megy a torrentfájl letöltés és szépen elvégzi a dolgát a kliens. Sötét téma van beállítva a nason és a webui-ban is, itt volt linkelve pár jó, abból választottam egyet és nem vacakolok vele tovább, a nasra csak akkor lépek rá, ha valami miatt nem menne a webui vagy tárhely rendezés van, akkor ott átpakolok mindent és magában megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#50844) Geth válasza Dragon3000 (#50843) üzenetére


Geth
addikt

Én felvettem a trackereket prowlarba, utána csak fel kell iratkozni ami érdekel címre, a többi megy magától.
Hmm, így leírva elég rövid :)

[ Szerkesztve ]

(#50845) attiati


attiati
veterán

Ahhoz kitartás kell, amikor 100kB/sec sebességgel elkezdesz leszedni egy 320GB-os cuccot. Mindkét fél részéről :)

(#50846) huan


huan
őstag

Sziasztok,

Van egy DS720+, ami közvetlenül az otthoni Telekomos ONT-re csatlakozik.

Egy Qbittorrent v4.6.4 dockerben, amit webui-n kezelek a localhost:9866-portján távolról az alábbiakat csinálja:

A qbittorrent-kapcsolatokban a TCP:53306-port van beállítva, ami a Telekomos ONT-ben, a Port Forwarding-nál be is van állítva kiengedésre.

A Qbitorrent-tároló a 172.17.0.5 alhálózata a Nas tűzfalán a kivételek közé van téve, de a tűzfal kikapcsolt állapotánál is a lenti jelenség van.

A www.yougetsignal.com és canyouseeme.org -szerint az 53306-os port Closed, kikapcsolt Nas-tűzfallal is! ONT-n nincs tűzfal.

Az www.ip-adress.eu -szerint Your IPv4 address megegyezik a Telekomos modem Public IPv4 Address-ével, nem Nat-olt.

A le- és feltöltések mennek ugyan, de passzív vagyok.

Mit kellene még megnéznem, hogy aktív lehessek?

(Synology DS720+ DSM 7.2.1-69057 Update 4, qBittorrent v4.6.4 Web UI (64-bit))

Köszi

(#50847) cherubion08


cherubion08
aktív tag

Sziasztok. Tudtok ajànlani konkrét külső hdd torenthez. Max 40-50 futna rajta. Nem értek hozzà,h melyik lassulna be stb. Köszi.

(#50848) pibácsi


pibácsi
senior tag

Nem tudom, jó helyen járok-e, de leírom a problémámat. A BiComet-et használom és a mágneses letöltést is ezzel végzem. Most állandóan kiírja, hogy "A torrent fájl megnyitása sikertelen". Évekig alkalmaztam és nem volt ilyen baja. A letöltés előtt a mágnesre kapcsolva beadott egy ablakot és ott kellett kiválasztanom a letöltő szoftvert. Én a BitCometet választottam, de sajnos ez történik. Ugyanakkor ugyanezt a torrent fájlt a uTorrent letöltővel símán letöltöm, mint torrentet és nem a mágnessel.
Mi lehet a hiba?
Várom válaszotokat. Üdvölettel Pibácsi.

[ Szerkesztve ]

(#50849) Kekmen válasza pibácsi (#50848) üzenetére


Kekmen
senior tag

Kapásból azt írtam volna, hogy cserélj klienst, mert a BitComet egy ősrégi cucc, de előtte megnéztem, idén márciusi a legfrissebb kiadás. Ha nem tud egy torrent fájlt megnyitni (de az utorrent meg tudja), az valószínűleg azért van, mert olyan szeletméretet állítottak be benne, amit a kliens nem támogat. Erre nem találtam információ, hogy mi az amit maximálisan támogat a BitComet, gyanítom 16MB. Próbáltad másik torrentel is, egyikkel sem működik? Egyébként a fő javaslatom továbbra is az, hogy cserélj klienst, a qBittorrent ajánlott, előtte pedig mindkét fent lévőt uninstalláld a gépedről.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#50850) pibácsi válasza Kekmen (#50849) üzenetére


pibácsi
senior tag

A torrent oldalakról a "Torrent" letöltést megoldja, csak a mágneses letöltésnél, a "patkó"-nál írja ki a szöveget. Ezt több oldalon is kipróbáltam és a mágnesre ráklikkelve azonnal bedogja, ugyanakkor az uTorrent letöltő ezeket a torrentre (nem a patkóra) klikkelve letölti. Először, (mikor legelőször nyitottam) a "patkó" megnyitásakor beadott egy kisablakot, ahol ki lehetett választani, hogy mivel akarok letölteni és én akkor a BitCometet választottam, ezért mostmár ha patkóra klikkelek, mindíg ezt adja be, ugyanakkor megnyitja a BitCometet is, de nem tesz bele semmit csak ez a tábla jön fel. Érdekesen ezt az ablakot, ahol kijelöltem, már többet nem tudom előhozni, pedig biztos van valahol a "patkó"-hoz csatolva, hogy másra állítsam át, vagy semmi ne legyen benne.
Most leszedem és ujra installálom azt a régit egyelőre, mivel az még pár hónapja működött. Ha nem lesz jó, akkor feltelepítem az általad javasoltat, vagy az uTorrentet állítom be, mivel, ha leszedem a BitCometet, akkor megjelenik az ablak, mert nem találja és másik klienst kér a letöltéshez.
Kösz a tanácsokat. Üdv. Pibácsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.