Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50851) Kekmen válasza pibácsi (#50850) üzenetére


Kekmen
senior tag

Ha azt szeretnéd beállítani, hogy a magnet linket melyik program nyissa meg, akkor indítsd el a beállításjegyzék-szerkesztőt: Windows+R--> beírod: regedit
Elnavigálsz benne ide: .\HKEY_CLASSES_ROOT\magnet\shell\open\command
És ott találod a program elérési útját ami alapból megnyitja. Ha ezt átírod a másik kliens elérési útjára, akkor az fogja megnyitni.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#50852) Laccoss válasza Kekmen (#50851) üzenetére


Laccoss
addikt

Vagy az adott programban társítsa.

(#50853) Kekmen válasza Laccoss (#50852) üzenetére


Kekmen
senior tag

Ha van ilyen lehetőség, nyilván ott is lehet.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#50854) pibácsi válasza Kekmen (#50849) üzenetére


pibácsi
senior tag

Levettem a BitComet-et, így visszaadta a kisablakot. Majd később viszatelepítem. Mostmár az ablakba betehetem az UTorrentet, de nem jelölöm be, hogy mindíg csak ezzel nyison és így szabadon nyithatok. Szépen nyi a patkóról is az uTorrent, viszont nem mindenütt pl. a Pirate Bay-t nem szereti. Nem ír ki semmit, de nem is nyitja meg. Ez van. Euzelőtt a BitComet megnyitotta, onnan pár dolgot már letöltöttem az évek alatt .Most visszatelepítem a BitCometet . ha elfogadja az újat, ha nem a régit teszem visza.
Minden esetre fél megoldás már van.
Kaptam a másik tippet, hogy a regisztryben keressem meg a kisablakot a program társításhoz, így azt is megpróbálom - ez lenne a tisztább.
Köszönöm a segítségeket.
Üdv. Pibácsi.

(#50855) pibácsi válasza Kekmen (#50851) üzenetére


pibácsi
senior tag

OK. Ezt is megnéztem és most - természetesen - az uTorrent progi van benne, de itt tényleg módosítani lehet, ha valamelyik beakad.
Kösz, ez egy jó ötlet. Azt még nem tudom, hogy a BitCometet miért nem szeretik máshol a patkó nyitáshoz, de majdcsak kialakúl, ha lassan is. Pibácsi.

(#50856) smombodi


smombodi
tag

Jó ez az nCore, hétvégén rendszeresen berosszul és nem számolja az uppot illetve a torrentek számát sem látja rendesen. Bezárom a klienst és még fél óra múlva is bevan ragadva 140 torrent, teljesen megvan zavarodva. Esetleg más is tapasztal hasonlót?

[ Szerkesztve ]

(#50857) Intruder2k5 válasza smombodi (#50856) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos ez ilyen, ha tracker hiba van. És hiába írják több helyen, hogy ne zárd be a klienst, majd el lesz számolva ha javítják, nem, nem lesz. Nem egyszer láttam én is, hogy leszedtem egy torrentet, és hasonló tracker hiba után az oldalon 0.3 az aránya, még a saját kliensemben már ennek sokszorosa. És hiába tér észhez a tracker, már csak az onnantól feltöltött adatokat számolja.

[ Szerkesztve ]

(#50858) smombodi válasza Intruder2k5 (#50857) üzenetére


smombodi
tag

Nice! Most megnyitottam újra és csak a mai torrenteket hagytam futni nehogy megint bepusztuljon de nem számol semmit, tudom hogy nem fogja elszámolni mert már volt ilyen és direkt figyeltem. Egyébként heti rendszerességgel általában hétvégén történik mikor mindenki ráfeszül a torrentre.

[ Szerkesztve ]

(#50859) Intruder2k5 válasza smombodi (#50858) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Passz, én ma keveset foglalkoztam a klienssel, észre sem vettem.

(#50860) zsolt_64 válasza smombodi (#50858) üzenetére


zsolt_64
senior tag

nekem van 1 ilyen kis bat filem qbitra:
C:\Windows\System32\curl.exe -X POST --data "hashes=all"
http://akármilyenipcím:akármilyenport/api/v2/torrents/reannounce
ezt kiteszem egy ikonra és ezt lehet nyomogatni. A magos rendesen lereagálja, úgy hogy használat után ha bemész és megnézed az aktivitást, akkor azt jelzi hogy frissítve: most

[ Szerkesztve ]

(#50861) smombodi válasza zsolt_64 (#50860) üzenetére


smombodi
tag

Sajna ez nekem nem működik :( Ti a Globális kapcsolatok számát mennyire állítjátok? Nekem ha van benne 1000 torrent és nincs bepipáva egy idő után behal minden.

(#50862) Dragon3000 válasza smombodi (#50861) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mivel jelenleg egy gyengébb gépen fut a torrent, így lekorlátoztam 500-ra, a többi elől meg kivettem a pipát, így a kliens szépen elosztja.

(#50863) smombodi válasza Dragon3000 (#50862) üzenetére


smombodi
tag

A géppel nem lehet gond de a net megadja magát sajnos (Telekom otpika)

(#50864) zsolt_64 válasza smombodi (#50861) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Ha qbited van, akkor nem értem miért nem működik. A parancs megegyezik azzal hogy kijelölöd az öszes torrentet a felületen, és jobb egérgombbal kényszerített újrajelentést nyomsz. Csak így egyszerűbb...

Persze az akármilyeneket ki kell cseréni ;]

[ Szerkesztve ]

(#50865) smombodi válasza zsolt_64 (#50864) üzenetére


smombodi
tag

Hát nálam nem csinál semmit :(

(#50866) zsolt_64 válasza smombodi (#50865) üzenetére


zsolt_64
senior tag

az összestorrentkiválaszt->jobbegérgomb->kényszerített újrajelentés
Az működik ?
magos felületén aktivitás mit mutat utána ?

[ Szerkesztve ]

(#50867) smombodi válasza zsolt_64 (#50866) üzenetére


smombodi
tag

Úgy megy, csak a parancssor nem működik.

(#50869) Dragon3000 válasza smombodi (#50867) üzenetére


Dragon3000
veterán

"akármilyenipcím:akármilyenport"

Ezt a részt átírtad?

(#50870) smombodi válasza Dragon3000 (#50869) üzenetére


smombodi
tag

Persze :DD

(#50871) smombodi válasza smombodi (#50870) üzenetére


smombodi
tag

Amúgy nem te írtál az kollega ssd posztja alá a magon? :DD

(#50872) Dragon3000 válasza smombodi (#50871) üzenetére


Dragon3000
veterán

Írtam ssd-s bejegyzéshez, így nincs kizárva.

[ Szerkesztve ]

(#50873) smombodi válasza Dragon3000 (#50872) üzenetére


smombodi
tag

Akkor megvagy :))

(#50874) huan válasza smombodi (#50867) üzenetére


huan
őstag

Sziasztok,

Bocs, hogy belevau, de ha nas-on, vagy dockerben futtatsz Qbittorrentet, akkor egy ilyen felhasználói szkriptet úgy időzítesz, ahogy kedved tartja (most ellenőriztem működik jól, az előttem szólók is helyesen írták):

#!/bin/sh
curl -c cookie.txt --data 'username=sajatfelhnév&password=sajatjelszo' http://localhost:sajatip/api/v2/auth/login
curl -i -b cookie.txt --data 'hashes=all' http://localhost:sajatip/api/v2/torrents/reannounce

Futtatás után az tudjukhol.cc-n az Aktivitás-Összes torrent-nél a Frissítve "most" lesz.

[ Szerkesztve ]

(#50875) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok!

Használ valaki Sonarr + qBittorrent kombót? Segítséget szeretnék benne kérni ha valaki otthon van benne. :)

(#50876) huan válasza huan (#50874) üzenetére


huan
őstag

Bocsi, tudjukhol.pro-n :)

(#50877) Stealth válasza smombodi (#50858) üzenetére


Stealth
aktív tag

:Y .
Gondolom szólni nem lehet nekik, mert kivágnak a francba.
Példa: nekem egy torrentnél a kliensben 0,37 arány van, az említett oldalon meg nincs arány. Erről beszéltek?

[ Szerkesztve ]

-= Stealth =-

(#50878) zsolt_64 válasza huan (#50874) üzenetére


zsolt_64
senior tag

jó hogy idetetted a parancsot lehet rájöttem miért nem működik egyeseknek:
Amit eredetileg leírtam , abban nincsen username/password, mert úgy van a qbittorrent nálam beállítva hogy csak a belső hálóról menjen a webes felület, viszont ott meg nem kell autentikáció. Így lehet hogy ki kell egészíteni username/password_el.

(#50879) Geth válasza Boss81 (#50875) üzenetére


Geth
addikt

Itt fut ilyen kombó.

(#50880) Boss81 válasza Geth (#50879) üzenetére


Boss81
senior tag

Szuper, akkor lehet tudtok segíteni :)

Próbálom röviden leírni a lényeget.

Adott egy nas szerver. Fut benne a Docker, azon belül a qbittorrent.

A nas letöltőközpontból letöltöttem a sonarr, és a Jacket programot.
Be is állítottam egy bizonyos torrent oldalra. Tökéletesen letöltött pár torrentet, amit tesztként próbáltam ki.
Az adott torrentet mikor beállítottam, rendesen kijelezte a letöltési útvonalat, amit a sonar beállításaiba megadtam.

Viszont amikor megnéztem hogy hova töltötte le a teszt torrentet, akkor azt láttam, hogy a dockerben futó qbittorrent gyökérmappájába töltötte le.

Bármit próbáltam, csak oda tölti le. Ha manuálisan akarom az útvonalat beállítani, akkor viszont hibát ír ki már a letöltési beállításoknál.

Van esetleg ötlet mi lehet a hiba? :F

(#50881) zsolt_64 válasza Boss81 (#50880) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Lehet hogy hülyeséget kérdezek, de miért kell Dockerbe zárni a Qbitet : Többször felmerült bennem olvasgatva itt a hozzászólásokat , általában csak a gond van vele..

[ Szerkesztve ]

(#50882) Boss81 válasza zsolt_64 (#50881) üzenetére


Boss81
senior tag

Ha le lehetne tölteni a csomagkezelési központból, akkor onnan futna. De mivel nem találtam letölthető verziót, így marad a Docker.

(#50883) Kekmen válasza Boss81 (#50882) üzenetére


Kekmen
senior tag

Milyen NAS? Ha QNAP akkor add hozzá a QNAP Club repot az appcenterben: [link]

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#50884) Boss81 válasza Kekmen (#50883) üzenetére


Boss81
senior tag

Synology NAS :)

(#50885) Geth válasza Boss81 (#50880) üzenetére


Geth
addikt

Tippre az útvonalak nem egyeznek a két konténerben.

Én - hogy megkíméljem magam a különböző útvonalak közötti mappelés okozta kognitív terheléstől -, minden könyvtárat úgy csatoltam be a különböző konténerekbe, hogy az útvonalak megegyeznek kívül és belül is.

A host-on:
`/srv/downloads` # ide tölt le a qbittorrent mindent is
`/srv/shows` # ide hardlinkeli át a sonarr a sorozatokat
qbittorrent-ben:
`/srv/downloads:/srv/downloads` # neki csak a letöltések kellenek
sonarr-ban:
`/srv:/srv` # teljes szülőkönyvtár a hardlinkelés miatt

Így amikor a sonarr hivatkozik egy útvonalra, akkor pontosan az az útvonal működik a qbittorrent konténerében is (mellesleg a host-on is).

#50881 zsolt_64: nem a qbittorrent-tel van gond, évekig használtam konténer nélkül, most pedig egy jó ideje fut konténerben, egyik felállás sem okozott soha problémát. Szerintem nem konkrétan a qbittorrent-tel szokott gond lenni, csak nem értik a felhasználók ezt a konténeresdit. Egyébként annyi előnye van, hogy egyszerűbb odaadnom másnak részben vagy egészben az egész stacket (csak átmásolok 1-2 compose file-t), mert a docker-en kívül nincs más külső függőség (nem kell külön felhasználókat/csoportokat/könyvtárakat létrehoznom, stb.).

(#50886) Boss81 válasza Geth (#50885) üzenetére


Boss81
senior tag

Mivel már nagyon tele volt a nas, gondoltam takarítók egy nagyot, és töröltem mindent.

Feltettem Docker-be a Jackett, Sonarr, Radarr, qbitrorrent. Minden tökéletesen működik ahogy kell, de az útvonallal még mindig problémám van :F :W
Nincs esetleg ötleted?
Csináltam próbaletöltést, de ugyan az a problémám.

(#50887) Geth válasza Boss81 (#50886) üzenetére


Geth
addikt

Mivel nem írtad le, hogy milyen könyvtárak hova és hogyan vannak behúzva, ezért a legjobb tippem, hogy ezeket nézd át.

(#50888) Boss81 válasza Geth (#50887) üzenetére


Boss81
senior tag

Ne haragudj, igazad van.

van egy megosztott mappa. Azon belül van 2 filmes mappa, és van 4 sorozatos mappa.

(#50889) smombodi


smombodi
tag

qBittorrentesek, ti melyik verziót használjátok? Ez a 4.6.4 úgy veszem észre eldobálja a peereket :(

(#50890) Cs1csó válasza smombodi (#50889) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz. Mindig a legfrissebbet. Esetleg álj vissza arra amit még stabilnak éreztél vagy próbáld ki az 5.0beta1 TeeJay írt itt róla: [link]
Innen tölthető: [link]

[ Szerkesztve ]

(#50891) Cs1csó válasza TeeJay (#50839) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia, honnan tölthető?

Megtaláltam!

[ Szerkesztve ]

(#50892) smombodi válasza Cs1csó (#50890) üzenetére


smombodi
tag

Már a 4.6.3 se volt valami jó, elkezdenek szedni tőlem az emberek full speedel azt hirtelen eltűnnek, pedig sokszor én vagyok az egyedüli seeder. :( Agyalok hogy kipróbálok valami másik klienst mert ez így nem fasza.

(#50893) Cs1csó válasza smombodi (#50892) üzenetére


Cs1csó
félisten

Windows 10-en 11-en nem nagyon tudok "jobb" klienst. :(

(#50894) smombodi válasza Cs1csó (#50893) üzenetére


smombodi
tag

Transmission, vuze, deluge?

(#50895) Dragon3000 válasza smombodi (#50892) üzenetére


Dragon3000
veterán

Én még a 4.5.5-öt használom és eddig nem volt vele gondom.

(#50896) smombodi válasza Dragon3000 (#50895) üzenetére


smombodi
tag

Ha nektek jó nekem is jónak kellene lennie, a bétát nem merem feltenni mert nem szeretik

(#50897) Dragon3000 válasza smombodi (#50896) üzenetére


Dragon3000
veterán

1600-1700 torrent szokott a kliensben lenni kb 40TB adattal, kb napi 2TB feltöltéssel, digi 1000/300 csomag mellett.

[ Szerkesztve ]

(#50898) smombodi válasza Dragon3000 (#50897) üzenetére


smombodi
tag

Aranyos :DD

[ Szerkesztve ]

(#50899) Dragon3000 válasza smombodi (#50898) üzenetére


Dragon3000
veterán

Persze az i5 3470S visszafogja a dolgot, amíg a játék gépen ment a torrent, addig napi 2-2,5TB volt az up, 2, akkor volt, amikor játszottam, mert korlátoztam a feltöltést. Viszont elég nagy különbség van a fogyasztásban is a régi i5 javára.

[ Szerkesztve ]

(#50900) smombodi válasza Dragon3000 (#50899) üzenetére


smombodi
tag

Nekem egy 5800X3D szalad benne, játék nem zavarja a torrentet. 1000/1000 a csomag 2-4 között megy fel naponta 2x4TB SSD, az egyik 4-es autodl. Holnap jön egy 7.68 még, őt is csatasorba állítom. Routert kellett bekötni mert ez a telekomos doboz elpusztult csúcsidőben mikor mindenki nekiállt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.