Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11151) Eastwood


Eastwood
tag

Üdv

Visszatértem a problémámmal hozzátok.
A 11082 sz hozzászólásomban már leírtam részletesen hogy mi a hibajelenség a gépemben.
Leteszteltem a Riser flexibilis pci-e hosszabbító kábelt.
Egyenként bemértem szakadás vizsgálóval a szálakat a kábelen és jó.
Visszacseréltem az alaplapot Asrock G41MH-GE, és ezzel az Asrock lappal megy a GTX 470 a riser hosszabbítóval együtt tökéletesen.
Az asus Maximus II Gene lappal pedig nem megy jól.
Elveszegeti a képet nem megy a 3d stb...
Ha közvetlen rácsatlakoztatom a vgat az asus lapra akkor meg megy minden jól.

Mi lehet a gond szerintetek?
Bios beállítás?
vagy már túl gyors az új lapom pci-e csatija a szalag kábelnak?

Eastwood

(#11152) agressiv válasza Eastwood (#11151) üzenetére


agressiv
addikt

Mi lehet a gond szerintetek?
Bios beállítás?
vagy már túl gyors az új lapom pci-e csatija a szalag kábelnak?

Egyik sem. Az új alaplap valószínüleg nem csípi a kábel kapacitását és vagy ellenállását. Semmit sem lehet tenni, azzal a riser-el nem fog menni, viszont próbálkozhatsz másikfajta riser-el, hátha jó lesz valamelyikkel. Keresd meg szab.tam-ot, ő csinált passzív hűtőt VGA-hoz és risert használt amiből neki sem mindegyik működött, de kipróbált néhányat és volt ami bevált, ő szerintem tud mondani neked egy típust, ami valószínüleg jó lesz.

Hát még a borz.....

(#11153) Eastwood válasza agressiv (#11152) üzenetére


Eastwood
tag

Köszönöm :R

Eastwood

(#11154) Brucehun válasza Gyufaaa (#11149) üzenetére


Brucehun
aktív tag

Köszönöm mindkettőtöknek a választ!

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#11155) akaido válasza zedecske (#11150) üzenetére


akaido
addikt

Grat! Szemesnek áll a világ... :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#11156) zedecske válasza akaido (#11155) üzenetére


zedecske
tag

Koszi :R

A teszteles pl a GTAIV-et takarja...lehet hogy hulye vagyok, de megprobalom, mert a youtuben lattam, hogy ilyen karival nyomjak...

Lehet, hogy logout cikk lesz belole, mert koveti egy par jatek majd...

[ Szerkesztve ]

A Fallout 3 igenis netes játék, mert mire összeguglizod az összes bugfixet, addigra több időt töltesz online, mint gameplay-el .-.

(#11157) DJ WOKKY válasza Brucehun (#11146) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Bőven elég lesz neki.

(#11158) audi100td válasza agressiv (#11148) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hm, ez nem hangzik valami jól, hogyan tudnám ezt bizonyítani? Most egyelőre működik, de ez így eléggé szívás, hiába vinném be a szervizbe, ha náluk működik rendesen gondolom visszadobják.

[ Szerkesztve ]

(#11159) Gyufaaa válasza audi100td (#11158) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Alapos terhelés tesztel. Nyúzd/ játsz vele. Ha ismét jelentkezik vidd vissza és mond el a hibajelenséget. Garba tutira meg kell hogy nyúzzák és ha nálad jelentkezett, ott is jelentkezni fog szvsz. :U

(#11160) cashback: Benzin meg gyufára gondolsz? ;]

[ Szerkesztve ]

(#11160) cashback válasza Gyufaaa (#11159) üzenetére


cashback
őstag

Ennyi...
Ráeresztesz valami olyat ami padlóig terheli... aztán jöhet a füst. :DDD

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#11161) audi100td válasza cashback (#11160) üzenetére


audi100td
nagyúr

nyilván majd cserélni is fogják ha megsül :U

(#11162) Gyufaaa válasza audi100td (#11161) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Az lenne a legtutibb. Ha lehet ezt mondani. Teszt nélkül cserélnék.

(#11163) audi100td válasza Gyufaaa (#11162) üzenetére


audi100td
nagyúr

Több mint fél órát futtattam most furmarkot, de nem ártott meg neki. Na mindegy, ha idővel előjön a probléma, akkor beviszem a boltba, még fél évig él a garancia.

(#11164) cashback válasza audi100td (#11161) üzenetére


cashback
őstag

Lényegében garanciális kártya, külső behatás és tuning nélkül kell hogy bírjon 2-3óra agresszív játékot.

Az hogy te valójában egy furry cube-ot eresztettél rá 1órára nem fogja megmondani senki. :U

Ha meg bírja akkor jó a kártya. :D

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#11165) Lenry


Lenry
félisten

folyamatban van egy plazmaTV vétele, amit a gépre szándékozok kötni HDMI-n keresztül.
a gond, hogy már így is két monitorom van, és hiába van a GTX460-mon 4 monitorcsatlakozó is, de a GeForce GPU-k egyszerre max kettőt kezelnek.

ha vennék egy VGA-t, azt SLI-be kell kötnöm, hogy menjen a harmadik kijelző is? mert nem akarok még egy GTX460-at, annyit nem szánok rá, és a teljesítményére sincs szükségem, de a kimenet miatt kell.
másmilyen kártyával viszont nem köthetem SLI-be

próbáltam erre rákeresni, de mindenhol csak az Eyefinity meg az Surroundról volt szó, de nekem nem az kell most

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11166) audi100td válasza cashback (#11164) üzenetére


audi100td
nagyúr

Furmark olyat csinál, hogy ha kiteszem full screen-re pár perc után kifagy, de csak maga a progi, érdekes. Játék alatt egyelőre oké.

(#11167) Löncsi válasza Lenry (#11165) üzenetére


Löncsi
őstag

Csere ATI-ra, azok kezelnek 3 kijelzőt ha minden igaz.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#11168) Lenry válasza Löncsi (#11167) üzenetére


Lenry
félisten

arról szó sem lehet.
kell az NVIDIA a CUDA meg a normális Linux driverek miatt.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11169) Löncsi válasza Lenry (#11168) üzenetére


Löncsi
őstag

De ha lapod támogatja betehetsz mellé másik kártyát amivel SLI nem lesz, de mint társkártya sztem működni fog. (mint a fiziksz esetén)

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#11170) Lenry válasza Löncsi (#11169) üzenetére


Lenry
félisten

valami ilyesmire van szükségem :R
most esett le, hogy van még egy gép itthon, rajta HDMI monitorral. na holnap kipróbálom

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11171) Lenry válasza Löncsi (#11169) üzenetére


Lenry
félisten

közben meg az is eszembe jutott, hogy az i7-emben is van egy GPU. kevés reményt fűztem hozzá, mégis működik: ki tudtam terjeszteni az asztalt a harmadik monitorra, ami az alaplapi GPU-ra van kötve :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11172) agressiv válasza audi100td (#11163) üzenetére


agressiv
addikt

Finoman hajlítgasd a kártyát hidegen!

Hát még a borz.....

(#11173) audi100td válasza agressiv (#11172) üzenetére


audi100td
nagyúr

és ez 100% hogy hardveres hiba illetve annak előjele?

(#11174) agressiv válasza audi100td (#11173) üzenetére


agressiv
addikt

Csak a halál 100%, de a leírtak klasszikus hiajelenségek és az például kizárt, hogy driver okozna ilyet, ráadásul BIOS alatt, amikor nem is megy a driver... nem is értem, hogy mitől jut valakinek az eszébe ilyesmi.

Végig gondolva: Megmerevedett a kép, majd újraindításnál nem adott képet. Egyértelmű, hogy a VGA meghalt. Eztuán a Windows-ban adott képet, de zöld pötyök voltak.... nyílván nem a processzor a hibás, vagy a lap például.
Majd utána már volt post alatt is kép, de a driver nem ment fel rá. Mivel a VGA Driverről beszélünk egyértelmű, ráadásul a driver előtte jó volt, tehát nyílván változott valami.
Az sem meglepő, hogy miután csesztetted egyszer csak megjvault, ugyanis a hő hatására erősen vetemedik, mind a nyák, a GPU és így tovább.

Nem téged hülyéztelek. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#11175) audi100td válasza agressiv (#11174) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ok, azért még nem kell burkoltan lehülyézni. Kösz.

[ Szerkesztve ]

(#11176) audi100td válasza agressiv (#11174) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ok, csak volt hír korábban valami szürke halálról, emiatt sem voltam 100%-ig biztos illetve csak tippelgettem, olyat meg nem írtam, hogy a cpu lenne hibás, a lapnál meg PCIe slotra gondoltam (kaptam már kézhez használt lapot ami emiatt nem adott képet, csak, hogy érthető legyen a gondolatmenetem), de mint később kiderült nem ott volt a gond. A driver egyébként egy nappal az eset előtt lett frissítve, ezért nem zártam ki mint hibaforrást.

De így már világos, nem vagyok vga szakértő...

(#11177) donsimon72


donsimon72
tag

Sziasztok!Abba kérnék segitséget,hogy laptopomhoz(Medion Akoya P7624 Nvidia GT630M)-hez milyen 3D -és szemüveget tudtok ,amivel müködik a nvidiás 3d film,v.játék !

[ Szerkesztve ]

(#11178) agressiv válasza audi100td (#11176) üzenetére


agressiv
addikt

A proceszorral csak példát akartam említeni, nem ált szándékomban senkit sem lehülyézni. Amúgy a 4850-nek már éppen itt az ideje elhaláloznia, mert nagyon hajlamos az ilyesmire, ezért is nagyon valószínű, hogy döglődik.

Hát még a borz.....

(#11179) audi100td válasza agressiv (#11178) üzenetére


audi100td
nagyúr

Értem, akkor félreértettelek, bocs. Köszi a segítséget.

(#11180) TriplaT


TriplaT
csendes tag

Hali!
Kis help kéne! Megoldható az , hogy a Laptopot a monitorkimenetén rgb-vel a tvre kössem ?
Vagy ez nem olyan egyszerű mint ahogy ezt elképzeltem :) Netán ha van rá mód akkor egy kapcsolási rajzot linkelhetnétek ami jó!

Ezzel a módszerrel ?

Köszi!

(#11181) audi100td válasza agressiv (#11172) üzenetére


audi100td
nagyúr

Úgy tettem, ahogy írtad, a kártyát külön kiraktam a hidegbe az erkélyre, majd lekaptam a hűtést és finoman hajlítgattam, de hibátlanul működik. Ráeresztettem furmarkot egy órára (1920x1080, 4xMSAA), meg se kottyant neki. Kezdem komolyan azt hinni, hogy valami a 12.1-es driverrel nem volt oké, visszatettem a 11.12-est és azóta furmark sem fagy ki, előtte meg pár perc alatt.

(#11182) Gyufaaa válasza audi100td (#11181) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Amikor a hiba először jelentkezett, játszottál és közben halt le ha jól emlékszem. Ezt persze, hogy okozhatja driver hiba is szvsz.

(#11183) audi100td válasza Gyufaaa (#11182) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, épp, hogy betöltötte a pályát és kifagyott.

(#11184) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Az vajon mitől lehet,hogy ha húzva van a kártya 5 perc játék után leáll a driver? Minden működik tovább,csak befagy a játék. MSI R5850.

(#11185) agressiv válasza HollyBoni (#11184) üzenetére


agressiv
addikt

Úgy lehet, hogy nem bírja a tuningot....

Hát még a borz.....

(#11186) HollyBoni válasza agressiv (#11185) üzenetére


HollyBoni
veterán

Hmm ez érdekes. :U Akkor nem ilyen idegen anomáliák szoktak megjelenni a kijelzőn? Csíkozás,ilyesmi. Nekem eddig ezek voltak a tünetek.

(#11187) spista222 válasza HollyBoni (#11186) üzenetére


spista222
addikt

Nem feltétlen kell a kijelzőn megjelenni bárminek is hogy megfagyjon a kártya húzás esetén bár előszór szemetelni szokott de lehet hogy olyan helyen hibázik ami a kijelzőn nem látszik de a kártya már nem tud tovább dolgozni miatta.
Ha csak húzva jön elő akkor az miatt van.

[ Szerkesztve ]

(#11188) Gianny89


Gianny89
csendes tag

Hali!
Van egy ASUS N7600GS SILENT videokártyám!
Az a probléma, hogy mikor bekapcsolom a gépet, töltés közben megjelenik 3-4 csík!
Van amikor betölt, van amikor nem! Amikor betölt akkor kb 10 percig működik minden!
Csökkentett módban nem jelentkezik a probléma, órákig tudom használni!
Mi lehet a probléma?

(#11189) HollyBoni válasza spista222 (#11187) üzenetére


HollyBoni
veterán

Most is húzva van,éppen jó. Ha tovább húzom akkor száll el. Kár,pedig egész szépen teljesít úgy,pedig pont én mondtam hogy semmi nem ér. Ennél a kárytánál sok különbséget vettem észre. :)

(#11190) spista222 válasza HollyBoni (#11189) üzenetére


spista222
addikt

Próbáld egy kicsit csökkenteni a frekvenciákat külön külön és teszteld hogy melyik nem bírja a tuningot hátha még így is magasabb órajelen tudod járatni mint az eredeti.

Gianny89: Lehet hogy egyszer túlmelegedett (passzív kártyánál ezt elég könnyen el lehet érni) és az miatt megadta magát a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#11191) HollyBoni válasza spista222 (#11190) üzenetére


HollyBoni
veterán

Most is magasabban jár mint az eredeti,de tesztelni fogom melyik nem bírja. Köszi! :R

(#11192) agressiv válasza HollyBoni (#11191) üzenetére


agressiv
addikt

Ha a GPU nem bírja megáll a kép és vagy kifagy, ha a VGA ramot húzod túl, akkor szemetel, de akkor sem mindíg.

Hát még a borz.....

(#11193) Gianny89 válasza spista222 (#11190) üzenetére


Gianny89
csendes tag

köszönöm a választ!

(#11194) iasfao


iasfao
csendes tag

Érdeklődnék, h. egy használt GTX 285-ös milyen áron számít ma jó vételnek.
Köszi.

Amiga 500 (1 megára bővitbe) + Commodore 64

(#11195) kop8


kop8
őstag

Üdv!

Mi van akkor ha 2db különböző videókari van az alpalpban?

Egy hd3850 meg egy 8800 GTS!

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#11196) agressiv válasza kop8 (#11195) üzenetére


agressiv
addikt

Akkor benne lesz az alaplapban, ez így picit buta kérdés..

Hát még a borz.....

(#11197) KockUU válasza KockUU (#11143) üzenetére


KockUU
csendes tag

Na, feltelepítettem újból a rendszert, (nemtudom hogy hagyhattam ki, de...) felmentem az ASUS oldalára és letöltöttem a Windows 7 32bit-es drivert (ati865_win73264.zip, BÉTA). Felraktam mindjárt, első lépésként. Ez felment rendesen, Aeroval bekapcsolva. A korábbiak szerint akár a legújabb catalyst-tal is működne, hiszen azzal is megy az Aero, de fagy. Na most ezzel a 865-ös driverrel is fagy. Hosszabb tesztelés után ( :DD ) rájöttem arra, hogy csak bekapcsolt Aeroval fagy a gép, tehát nem a driverekkel volt a gond. Ha kikapcsolom az Aero-t (Windows 7 Basic témára váltok) és leállítom a Windows Desktop Manager servicet (és átállítom Manual startupra), nem fagynak a programok, a rendszer.

De legalább lehetne állítani a Taskbar színét Aero nélkül...szörnyű ez a világos. :W
Ahogy írtam, a memória tiszta, nem hibás. Próbáltam már sfc /scannow parancsot is, de nem talált hibás a Windowsban.
Valamilyen megoldás arra, hogy ne fagyjon Aeroval a gép? Mert igazán kellene.
Köszi :K :(

(#11198) agressiv válasza KockUU (#11197) üzenetére


agressiv
addikt

Rosssz a kártya, vagy nagyon instabil. Az AGP-t hivatalosan nem támogatja az ati, ezért is kellett a hotfix.. Nincs megoldás.

Hát még a borz.....

(#11199) kop8 válasza agressiv (#11196) üzenetére


kop8
őstag

De működhet?

Az egyik xp-vel, a másik win 7-el.

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#11200) cashback válasza KockUU (#11197) üzenetére


cashback
őstag

Ezzel próbálkozz esetleg még: [link]

Az ATI kiadta a kártyákat... csak a driverekkel csúsztak el. Olyan nincs hogy nem támogatja a saját gyártmányú kártyáit. :DDD

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.