Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57001) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Üdv!

Radeon kártya mellett (r9 280x) mik a feltételei 3 monitor meghajtásának?
Tudtommal csak annyi, hogy legalább az egyik monitor DisplayPort-on keresztül kapja a jelet.

Adott egy Sapphire Vapor-X (2 ventis) 280X kártya.
Ezen van egy DVI-I, egy DVI-D, egy HDMI és egy DisplayPort csatlakozó.

Adott továbbá három monitor, ha kell tudok pontos típusokat adni (elő kell keresni a dobozokat...).

Egy Dell 1280*1024, ami rendelkezik egy D-Sub és egy DVI-D csatlakozással.
Egy Philips 226V3L 1920*1080, rajta is egy D-Sub és egy DVI-D csatlakozó van.
Egy Philips TV (1920*1080), rajta két darab HDMI port található.

A Dell egyszerűen egy DVI-D kábellel van rákötve a kártyára.
A Philips monitor egy HDMI kábellel, aminek a végén egy analóg (értsd = csak össze vannak kötve a pinek, semmi jelátalakítás nem történik) DVI-D átalakító van.
A TV pedig egy aktív DisplayPort átalakító után HDMI-n keresztül kapja a jelet.

Amíg nincs a gépre rákötve a DP adapter, addig a két monitor tökéletesen ad képet (egy éve így használom őket), ha azt rákötöm (mindegy, hogy a Philips TV vagy montiorra), akkor csak egy monitor hajlandó képet adni. Ilyenkor se a DVI-D (Dell), se a DisplayPort-os nem működik.

Crimson nem érzékel egynél többet ilyenkor, az Eyefinity menüben kiírja, hogy kevés a monitor hozzá, míg a Windows menüjében megjelenik mindhárom monitor (a harmadik elszürkítve), de csak egyen hajlandó ugye képet adni.

Ez már a második DP adapterem. Az első az passzív volt, így betudtam a nemműködést annak, hogy aktív kell (hogy DP-nek érzékelje a gép is...), de így sem ad képet mind a három.

Valakinek valami ötlete? :F

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#57002) nonsen5e válasza nonsen5e (#57001) üzenetére


nonsen5e
addikt


Ezen a képen mindhárom kijelző rá van kötve a gépre, ebből én csak egyet látok, de ahogy látom a screenshoton megjelent egy második is...

+ Ha csak az egy monitor van rákötve a gépre, és az DP-n keresztül, akkor nem ad képet a rendszer.

Vihetem vissza a kártyát, mert rossz rajta a DP csatlakozó? Esetleg kifogtam a második rossz DP adaptert is, avagy valamit nem veszek figyelembe ami miatt nem működik a 3 monitor támogatása?

Itthon másik gépen nem tudok DP-t próbálni, körbekérdezek majd ismerősöknél.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#57003) Csupingo válasza Storms (#56997) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán amd kártyával rendelkezők többet tudnak segíteni, de pl. nvidia driverben a 3d beállítások kezelésénél,
az energiagazdálkodást kell adaptívre állítani és akkor magának szépen visszaveszi az órajeleket és a feszültséget, ha nincs terhelve a kártya. (pl. sima win használat, böngészés, stb.) Valami ilyesmit kéne keresned neked is a driverben.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#57004) varmi2 válasza nonsen5e (#57001) üzenetére


varmi2
nagyúr

Linkelnéd azt a dp hdmi átalakítót?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#57005) M3lakH válasza nonsen5e (#57002) üzenetére


M3lakH
tag

ilyennel énis szívtam Nvidiával, pár kommentel feljebb linkeltem is egy kábelt.

DP-> HDMI adapter HDMI->DVI kábel párossal nem kaptam képet az adott monitoron(GTX770, dvi-os dell moncsi). Ezt a szettet behoztam melóba, HP brand gép, DP kimenttel, és egy viszonylag friss (legalábbis az otthoni dellhez képest) HP monitorral tökéletesen működött. Visszamentem a boltba, és egy Vakoss márkájú DP-> DVI kábellel tökéletesen működik az otthoni szett is. Microstore ban olcsó, van másfajta végekkel is.

Szerintem az aktív DP-d kavarja meg a dolgokat, Én kipróbálnám innen a megfelelővel

[ Szerkesztve ]

(#57006) nonsen5e válasza varmi2 (#57004) üzenetére


nonsen5e
addikt

Uninstall + DDU-val leradíroztam az AMD drivereket (laptopon meg gépen kb. annyiszor használom ezt a programot, mint minden más programot összesen...), most a két NEM-DP monitor akkor is ad képet ha a DP is csatlakoztatva van, de az továbbra sem.

Most egy Delock aktív adapter van. [link]
Előző egy talán Hama, valószínűleg passzív adapter volt.

Mindkettőt körülbelül 6-7 ezer forintért vettem, megbízhatónak ítélt helyekről (Aqua, BestByte).

Kábel esetleg számíthat? Két noname HDMI kábelem van, amit a Sapphire vidkártya mellé csomagoltak.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#57007) M3lakH válasza nonsen5e (#57006) üzenetére


M3lakH
tag

feljebb linkeltem kábeleket, de amúgy egy kérdés:
a 2db DVI-os monitort miért nem DVI kábelekkel kötöd rá, a HDMI-s TV-t pedig simán HDMI vel? :D

(#57008) nonsen5e válasza M3lakH (#57007) üzenetére


nonsen5e
addikt

Van itthon másik gépen DVI-I konverter meg D-Sub kábel hozzá (ugye full analóg jel), de legjobb tudomásom szerint ha AMD kártyával ha három monitort szeretnék meghajtani, akkor az egyiknek legalább DisplayPort cstlakozás szükséges.

Avagy leragadtam a múltban és már megy bármilyen más kábellel is?

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#57009) M3lakH válasza nonsen5e (#57008) üzenetére


M3lakH
tag

AMD oldalról nincs tapasztalatom, de Nvidiás tapasztalat szerint hulla mind1 hogy melyik 3 kimenetet használod a 4 ből. Akkor lehet jelentősége, ha FHD fölé mész, mert azt már csak a HDMI és a DP tudja.
És alapesetben a DVI-I-re (vagyis amelyikre tudsz D-sub alakítót dugni a csöves CRT moncsik miatt) megy a post screen.
Szerintem ezt a szettet 2db DVI-I to DVI-I, és 1 db HDMI to HDMI kábellel lenne ésszerű összekötni.. :S

Aztán lehet hogy AMD-ék nagyon ragaszkodnak a DP hez.. :S

[ Szerkesztve ]

(#57010) M3lakH válasza M3lakH (#57009) üzenetére


M3lakH
tag

Ahogy itt nézem, mennie kéne az elméletemnek gyakorlatban is.

[link]

(#57011) varmi2 válasza nonsen5e (#57008) üzenetére


varmi2
nagyúr

Jól tudod. A 3ból egynek dp kell, hogy működjön.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#57012) M3lakH válasza varmi2 (#57011) üzenetére


M3lakH
tag

"Have 3 maching monitors? Use any three outputs"

(#57013) nonsen5e válasza M3lakH (#57012) üzenetére


nonsen5e
addikt

3 teljesen különböző monitorom van, de úgy sem működött most a dolog, hogy két egyforma Dell mellé tettem be egy harmadik másfajtát.

Elvileg pedig működnie kellene DP mellett úgy is a multimonitornak, hogy három tökmás kijelzőt pakolok egymás mellé, csak "nem optimális".

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#57014) M3lakH válasza nonsen5e (#57013) üzenetére


M3lakH
tag

amíg nem egyesíted a kijelzőket (ha ilyesmi be van kapcsolva, akkor kapcsold ki egyenlőre), addig mind1 kellene hogy legyen, hogy mennyire egyformák. Ez eddig minden VGA-mal így volt. Mondjuk 1 szer volt Radeonom ( 9200-9250.. :D ), és pont ezzel a több kijelzővel volt a szívás mindig, vagy nem érzékelte, vagy érzékelte de nem volt kép, vagy mindenen jött kép, de nem tudtam beállítani hogy melyik legyen az elsődleges...

(#57015) M3lakH válasza M3lakH (#57014) üzenetére


M3lakH
tag

DP-t kihagyva próbáltad rákötni őket, vagy DVI kábel hiányban vagy? :)

(#57016) nonsen5e válasza M3lakH (#57015) üzenetére


nonsen5e
addikt

Kipróbáltam csakazértis, de nem működik továbbra sem.

Egyesítve nincsen semmi kijelző sem, a célom is három különálló kijelző használata lenne.

1) DVI-I --> D-Sub passzív adapter (effektíve ugyanaz ugye)
2) HDMI kábel
3) DVI-D --> HDMI passzív adapteres kábel (ez is ugyanaz, a hang pinjei nincsenek bekötve és kész).


[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#57017) M3lakH válasza nonsen5e (#57016) üzenetére


M3lakH
tag

Nos ez érdekes. ennek így mennie kéne, mert minden kábel megy külön is ha jól értem... És kártyának is tudnia kéne DP nélkül is...:S Fórumból idézve:
"um.. i've been using 3 monitors with a reference 290 and no DP since it was released. why is this news? 2x DVI and 1 HDMI. it's not rocket science."

ugyan ez 290 es, de a 280x re is azt hazudja az AMD hogy akár 6 monitor is lehet DP hubbal, ami 3 felé osztja a DP-t, és a maradék 3 monitor meg DVI1 DVI2 HDMI...
Lehet mégiscsak valami kártya para? illetve ahonnan idéztem 15.3 as driverrel használják elvileg így... :(

(#57018) nonsen5e válasza M3lakH (#57017) üzenetére


nonsen5e
addikt

Erre az állapotra, hogy a Win képernyőkezelője felismer három "valamit" (a Crimson nem...) eljut úgy is, hogy egy DisplayPort-tal van csatlakoztatva, és úgy is, hogy DisplayPort nélkül oldom meg a csatlakozást.

Külön nem megy minden kábel, és ez okozza itt a gondot.
Ha csak a DisplayPort átalakítós kábelt dugom rá a kártyára, akkor nem ad képet. Ugyanez volt az előző DisplayPort átalakítóval is (passzív), amit azóta már vissza vittem.

Él bennem a gyanúper, hogy esetleg a kártyán nem működik a DP kimenet, de akkor nem ismerné fel a Windows sem a képernyőkezelőben... Megpróbálok szerezni valami ismerőst, aki nem az ország másik felében lakik és van DP-s kártyája, aztán utána talán okosabb leszek.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#57019) pc360 válasza pc360 (#56987) üzenetére


pc360
addikt

Elbeszélgetek itt magammal...

A Sapphire supportja azt mondta, a legújabb VBIOS van a kártyán, de elküldik referenciaként a saját darabjukat is belőle, köszönik... magyarán baszhatom.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#57020) solfilo válasza pc360 (#57019) üzenetére


solfilo
veterán

Próbáltál segítséget kérni a kártyád fórumán is? Hátha volt másnak hasonló esete.
[link]

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#57021) M107


M107
addikt

:R

Javított Nvidia driver :

[link]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#57022) pc360 válasza solfilo (#57020) üzenetére


pc360
addikt

tnx

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#57023) tomej válasza M3lakH (#56994) üzenetére


tomej
aktív tag

Köszi szépen!

(#57024) do3om


do3om
addikt

Egy régi gépben van egy GF2 MX.
A videokimenetén ha film megy nem viszi át a film képét szóval csak azt nem. Asztal kiterjesztés módban átmegy de csak amíg nincs teljes képernyőre rakva. (klónba csak sötét lejátszókép van)
Én már igen régen használtam ilyen VGA-t a hiba ismerős és akkor meg is oldottam de már nem tudom hogy. TVtool nevű progi is rémlik ebből az időből.
Hogy kel megoldani hogy legyen kép?

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#57025) gberes


gberes
csendes tag

Sziasztok!

Az a problémám, hogy van egy Asus GTX 980TI vga-m, és egy crosair cs650m tápom. A VGA-n van 2 db 8 pines táp bemenet, és nem tudom, hogy ezt hogy kellene összekötni a táppal. A tápon van egy 8 pines csatlakozó 6+2 PCI-e felirattal, és egy másik 8-as 4+4 CPU felirattal. Van 2 kábelem, aminek az egyik vége 8 pinesm a másik pedig 2x6+2-es. Jó úgy, ha a PCI-E-s kimenetből megy egy kábel mind a 2 bementebe a 2x6+2-vel, vagy a 4+4 CPU is használható erre, és menjen 1-1 kábel?

(#57026) nonsen5e válasza gberes (#57025) üzenetére


nonsen5e
addikt

A PCIe feliratosból menjenek bele a kábelek.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#57027) MésziGab


MésziGab
tag

Egy kis OFF!

Hogy van ez az FPS és a monitor Hz összefüggése?
Hiba van 120 FPS-em egy 60 Hz-es monitoron nem fogok látni 60 FPS-nél többet?

(#57028) varmi2 válasza MésziGab (#57027) üzenetére


varmi2
nagyúr

Így van.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#57029) gberes válasza MésziGab (#57027) üzenetére


gberes
csendes tag

Köszi, már megy is a masina:)

(#57030) Grafirka válasza MésziGab (#57027) üzenetére


Grafirka
őstag

60Hz frekvencianal 60 kepkockat tud megjeleniteni 1 mp alatt. Ha tobb FPS van mint amennyi a monitor frekvenciaja akkor azok nagyjabol kihasznalatlanul maradnak.

(#57031) popey37


popey37
addikt

hali .
adott gtx260 vga. bekapcsoláskor a főképernyőn apro pöttyök 2x4-es rendezésben. utána már nincs semmi hibajelenség.
viszont van 43-as hibakód.
nem mennek a játékok, nincs nativ felbontása a monitoromnak, az eszközkezelőben a vga kártya mellett egy kis sárga háromszög, benne felkiáltójel.

a vga nem melegszik, tiszta, semmi külsö hiba nem látható rajta.

driver újrahuzás meg hasonlók már megvoltak.
valakinek valami ötlete? vagy vegyek új vga-t?

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#57032) popey37 válasza MésziGab (#57027) üzenetére


popey37
addikt

hát ha te látsz 60 fps-t ahhoz gratulálok. ugyanis az emberi szem max 30 fps-t tud érzékelni, ilyenkor látod folyamatosnak a körülötted lévő történéseket. 30 fölött tök mindegy mennyi ugysem érzékeled.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#57033) Smktrooper válasza popey37 (#57032) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Nem a 60 fps a lényeg igazából, hanem hogy a tág keresztmetszetnek köszönhetően tű éles képet lehet létrehozni.

Reboot

(#57034) nonsen5e válasza popey37 (#57032) üzenetére


nonsen5e
addikt

Hagyjuk már ezt a hülye dumát...
Lehet, hogy nem vadászpilóta, aki 1 db framen látható ellenséges repülő típusát is megnevezi egy 144 fps-es videóban, de azért a különbséget nem igaz, hogy nem érzékeli az ember a kettő között.
https://frames-per-second.appspot.com/

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#57035) Smktrooper válasza nonsen5e (#57034) üzenetére


Smktrooper
senior tag

:R :R :R Tényleg látható a különbség.
Viszont arra is felhívja a figyelmet, hogy ha a gpu nem birja kidolgozni a cpu val az avg 60FPS-t akkor hiába van hiper szuper monitorod.

Reboot

(#57036) popey37 válasza nonsen5e (#57034) üzenetére


popey37
addikt

ez egy sima trükk, olvass utána az emberi szem 30 fps-t tud max ,a felett már nem érzékeli a több képkockát. max részletesebb lesz kicsit a kép.
gondolj bele, mi lenne ha a 120 fps-t is látnád. az 120 képkocka másodpercenként.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#57037) popey37 válasza nonsen5e (#57034) üzenetére


popey37
addikt

Az emberi agy nem képkockákra bontva működik. A valóság folyamatos, a feldolgozás nem azon a módon folyik, hogy a szemed kamera, az agyad meg digitalizál egy képkockát és az feldolgozásra kerül. Ezért a kérdésre így nem lehet válaszni, nincs értelme.

Az ugye ismert, hogy 25 fps felett már folyamatosn mozgásnak tűnik egy animáció, az agyad azonban ennél sokkal gyorsabb, képes a másodperc ezred részéig tartó változást is lereagálni. Erre jó példa a vaku esete. A vaku egy villanócső, ami a másodperc századrészéig villan csak fel, mégis érzékeled.

Ha egy erős inger éri a szemed, akkor még ennél rövidebb ideig tartó impulzust is érzékelsz, vagyis egy villanás akár a másodperc ezredrészéig is felfogható. Ugyanakkor erre nem lehet mondani, hogy 1000 fps-t érzékelsz, mert ha a villanás 1000 fps-sel történik, akkor ez már összeolvad.

Ezen kívül a szemben kémiai folyamatos játszódnak le, így érzékeled a fényt. Ezek a folyamatok bizonyos tehetetlenséggel rendelkeznek, ugyanakkor rövid ingerekre is reagálnak.

Hasonlat: Ha ülsz egy kocsiban és valaki elkezdi löködni másodpercenként egyszer, akor érzed, ahogy meglök. Ha egyre gyorsabban lököd, akkor egy idő után ez összeolvad és úgy tűnik, mintha folyamatosan tolna az illető. Ugyanakkor, ha fogok egy tíz kilós kalapácsot és lendületből belecsapom a kocsi hátuljába, de csak egy ezredmásodpercig, azt akkor is megérzed, a kocsi elndul még ha amúgy fel se tűnt volna.

A dolog tehár relatív, a szem és az agy logikai hálózattal dolgozza fel a látási információkat és adaptívan hozzáigazodik a helyzethez. A látótetered egyes részei különbözően érzékenyek a mozgás sebességére és az impulzus erősségétől és gyakoriságától is függ, hogy hágy fps-sel működsz.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#57038) M3lakH válasza popey37 (#57037) üzenetére


M3lakH
tag

Igazából a régi CS1.5 ös időkből eléggé nyomósan emlékszem, igenis nagyon érezhető volt, hogy a játék a gyári max 30 FPS-es beállításokkal megy, vagy pedig a multihoz használt max 101-el. Aki a 101-hez volt szokva, és elindított egy sima HL multit, tuti nem tudta hol a helye.... lényegében a 60 FPS fölött nem érzékelünk már nagy difit, dehogy a 30, és a 60 között óriási különbség van a játékok között, az holt biztos.

(#57039) bobalazs válasza popey37 (#57036) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Lol Vazeg!

Olvass utána inkább te légyszíves!
Az emberi látóideg rendszer 10-12 különálló képkockát tud feldolgozni, ez felett már folyamatosnak érzékeli a képet.
https://en.wikipedia.org/wiki/Frame_rate#Frame_rate_and_human_vision
A filmek azért 24 fps-esek mert megegyeztek a filmkor hajdanán hogy ez a legjobb átmenet a minőség és a filmfelhasználás között. Nem azért mert mint egyesek feltételezik, hogy "ó mert a szemem ennyit képes folyamtos képnek látni, bsza+".

Ettől függetlenül a képkockák elmosódásának mértékét könnyen meg tudod különböztetni, ergo simán látod
hogy valami 25 fps-el "szaggat" vagy 60 fps folyamatos a kép. Szgép grafikához meg tegyük hozzá hogy az agyunk nagyon jól képes felfogni a mozgást, és tudatja is velünk ha nem pont azt a mintát látjuk ami a való életben elvárható lenne.

És innentől téma lezárva.

(#57040) nonsen5e válasza popey37 (#57037) üzenetére


nonsen5e
addikt

Csűrheted-csavarhatod a témát, hívhatod trükknek, megmagyarázhatod ilyen meg olyan kémiai vagy fizikai egyenletekkel, de az biztos, hogyha neked az általam linkelt weboldalon lévő két labda mozgása megegyezik, akkor szemésszel kell konzultálnod.

Nem tudom, és nem is érdekel, hogy a szemem mennyit képes feldolgozni, ha álmomból felébresztve vakon megállapítom, hogy melyik megy 30 v 60 fps-sel, és sokkal folyamatosabbnak és szebbnek érzékelem a 60 vagy mégtöbb fps-t.

Ahogy mondod: a valóság folyamatos. Akkor miért ne közelítse meg a monitor is minél jobban (tetszőleges pontossággal) ezt a folyamatosságot? Nem kicsit készülnél ki, ha az utcán látva is valamilyen módon csak fixen 30 (vagy 24? az úgyis sokkal cinematikusabb..) képet látnál másodpercenként.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#57041) Storms


Storms
őstag

Üdv

Olyan gondom lenne, hogy VGA-t cseréltem a gépben: GTX550 Ti ---> HD4870 1GB és csere után a GPU-Z és az AIDA is PCI-E 2.0 x16@PCI-E 2.0 x8-at ír. Miért csak X8 módban megy? nvidia drivert letöröltem már. BIOS defaulton van. Gigabyte MA770T UD3P az alaplap. GTX550 Ti-nél nem volt ilyen gond. :F

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#57042) salgocomp


salgocomp
senior tag

Sziasztok.

Adott egy Gigabyte R9 280X OC kártya. Ez ugye 250 wattot fogyaszt. A mostani tápom egy Chieftec GPS-500A. Ez a táp elég neki ? 2 vinyó, 8 giga DDR3, és egy i5-2500 társaságában van. Néhány játéknál csak úgy kékhalál nélkül újraindul a gép, lehet ez a táp miatt ? Túl nem melegszik semmi.

(#57043) MK VII válasza salgocomp (#57042) üzenetére


MK VII
veterán

A chieftecnek ez a legalja tápja kb.. Ha egy ágra van kötve a VGA a processzorral akkor lehetséges, hogy terhelés alatt már nem tudja kiszolgálni..

(#57044) salgocomp válasza MK VII (#57043) üzenetére


salgocomp
senior tag

Csak az az érdekes, hogy pl egy GTA 5-nél, új Tomb Raidernél nem csinálja, viszont XCOM2-nél, új NFS-nél, és a Company of Heroes 2-nél már igen. Akkor valószínű, hogy ezeknél a játékoknál már teljesen ki lehet használva a proci, és úgy már nem bírja szegény 6 éves táp...:) Hát akkor veszünk egy újat, remélem megoldja a gondot.

(#57045) Askformore


Askformore
senior tag

Sziasztok,

Egy A4 5300 prociban hogyan lehet letiltani az integrált vga-t és helyette a dedikáltat használni?
Az alaplap egy AsRock Fm2a55m-dgs

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#57046) varmi2 válasza Askformore (#57045) üzenetére


varmi2
nagyúr

Beleteszed az j vga-t, és alapból letiltódik az integrált.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#57047) MK VII válasza salgocomp (#57044) üzenetére


MK VII
veterán

Ha van rá mód, hogy újat vegyél, akkor érdemes valami Seasonic belsős Corsair esetleg egy FSP Aurum, de majd a tápos topikban segítenek. 550W-os elég egy jóféle tápból mindenre... Na jó. FX9590-et 5,2-ön járatni meg mellette egy R9 390x-el, lehet, hogy már köhögne. :D

[ Szerkesztve ]

(#57048) Csupingo válasza Storms (#57041) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem az téveszt meg, pl. gpu-z-nél, hogy terheletlenül visszaveszi az órajeleket és a feszültséget is a kártya?
Elvileg, ha a "?"-lel elindítod a render tesztet a gpu-z-ben, akkor már a maximális pci ex módra kéne váltania.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#57049) Storms válasza Csupingo (#57048) üzenetére


Storms
őstag

Próbáltam azt is, lehet ,hogy windows újratelepítés megoldaná?

AIDA64-ben is azt írja, HWinfo64-ben is. Sztem az kavart be neki, hogy előtte nVidia kártya volt benne. vagy nemtudom... :F

[ Szerkesztve ]

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#57050) Almalito


Almalito
csendes tag

A power limit növelése biztonságos? Tehet bármilyen sérülést a kártyámban (ASUS R9 390 STRIX)? Mennyire érdemes feljebb tenni ha biztonságos? Tisztában vagyok vele, hogy jól jön az OC-hez de egyből +50-t rakjak rá vagy azt is csak apránként növelgessem?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.