Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10801) BigDarkJoy válasza agressiv (#10800) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

nemszedtem még szétt.. nemtudom sajnos mi lehet a hiba. Azért gyanitom a táot mert 400W tápot irtak valameik oldalon hogy azzal kellene hajtanom a 8800GT ... de nemértem hozzá annyira sajna

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#10802) agressiv válasza BigDarkJoy (#10801) üzenetére


agressiv
addikt

Ha nem bírja a táp, lekapcsol. Szét kellene szedni és belekukucskálni, de lehet, hogy a szellőző nyílásokon bekukucskálva is lehet látni.

Hát még a borz.....

(#10803) BigDarkJoy válasza agressiv (#10802) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

kintről bele lesvel szépek,tiszta pormentes. amit kis lámpával látni

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#10804) keehl-m


keehl-m
tag

engem az érdekelne, hogy egy integrált videókártya akkor is fogyaszt e, ha berakok a gépbe egy videókártyát és azt használom

tehát gma 950-es integrált videókártya ami elvileg kb 30w-ot fogaszt alapjáraton terhelés alatt kb 60w -ot az akkor is fogyaszt e, ha csak úgy bennt pihen a gépben, és nem is telepítem az illesztőprogramját

(#10805) Spet válasza keehl-m (#10804) üzenetére


Spet
addikt

Nem nem fogyaszt érdekes is lenne :U . A mostani lapok már automatikusan kikapcsolják az alaplapi vga-t ha más vga-t teszel be a gépbe. De ha nagyon meg akarsz győződni, akkor belépsz a lap biosába és megnézed, hogy ki van-e kapcsolva.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#10806) Speed® válasza keehl-m (#10804) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az egész alaplap nem fogyaszt annyit, amennyit te az IGPnek tulajdonítasz.
Ha van egy videókártya a rendszerben, lekapcsolja, ill. ha erre nem is képes, minimális a fogyasztása terheletlenül, szót sem érdemel.

(#10807) keehl-m


keehl-m
tag

kösz ez bíztató mindenképpen, tehát a biosban mindenképpen le tudom állítani

(#10808) keehl-m válasza Speed® (#10806) üzenetére


keehl-m
tag

én az integrált fogyasztásáról ezt találtam :

http://prohardver.hu/tema/energiatakarekos_pc_epitese/hsz_215-215.html

nincs odaírva hogy gma 950-eshez mondjuk, de irányadónak tekintettem

(#10809) Speed® válasza keehl-m (#10808) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Alaposan félreértelmezted azokat az eredményeket. A teljes konfigra vonatkoznak az értékek, terheletlen, illetve terhelt processzorral. Tehát még a VGA terhelése sem lett lemérve, de nem is ez a lényeg.
Ha a terheletlen értékeket figyeljük, látható, hogy integrálttal a legkevesebb, utána bármilyen kártyát rakunk be, emelkedik, de kevesebbel, mint azt az adott kártya indokolná, ergó az IGP fogyasztása megszűnik.
Viszont azon mérést nem lehet a te rendszeredre vonatkoztatni (eltérő IGP és ki tudja milyen vezérlés, vagy lelövi vagy nem dedikált mellett).
Ettől függetlenül, ha teszel egy dedikáltat bele, így vagy úgy de számolj vele, hogy nő a fogyasztás, viszont az IGPvel ne foglalkozz.

(#10810) dobobazsy


dobobazsy
őstag

sziasztok! egy videókártya minden féleképp halott, ha biosban ilyen kis rózsaszín pontok jelennek meg az egész képernyőn?
egy 9800 GT-ről van szó, driver feltelepítése után is ismeretlen marad a vga a gép számára, felbontás 800x600-on marad. pls help :O

(#10811) agressiv válasza dobobazsy (#10810) üzenetére


agressiv
addikt

Igen, döglött a kártya.

Hát még a borz.....

(#10812) GLOCK34


GLOCK34
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Jelenleg a gépemben egy Gigabyte gtx470 kártya van mini hdmi,dvi kimenetekkel.
Most lesz esedékes a gép fejlesztése,viszont nem tudom mi legyen a sorsa ennek a kártyának. Elképzelés: Asrock extrem3 gen3 lap,I5 2500k proci, 8gb 1600mhz cl9 ram.
Kártyánál legfőbb szempont 3d 1080p filmek lejátszása 1.4 hdmi kábelen keresztül. Elvileg ez is tudja,viszont kábelt nem találok 1.4 ilyen formában. Nemrég vettem egy 1.4-nek mondott kábelt,de Mw3 indításakor kiírja,hogy nem megfelelő 1.4 átvitelre.
Szerintetek cseréljem a kártyát vagy maradjon+vegyek mellé másikat és legyen összekötve SLI-vel? Ha mindkét megoldás jó lehet,akkor mindkettőre írhatnátok típusokat.
Köszi!

(#10813) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Mikor jön a HD 7xxx-es széria? Ez le fogja nyomni vajon egyből a HD 6850 árát 2-3 ezerrel?

(#10814) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Üdv! az a bajom, hogyha a monitort dvi kábellel egy ati 5830 ról indítom akkor azt írja ki a monitor, hogy "nem észlelhető jel" de ha integráltra dugom rá, akkor működik normálisan! Próálbtam úgy is hogy biosba beállítottam, hogy az elsődleges a pci-express legyen, de úgy sem jó! 3napja még teljesen normálisan működött, aztán szétszedtem a gépet, meg össze, és akk már nem volt jó, beraktam másik gépbe, ott is ua. csinálja! Biztos hogy nem sérült meg, mert vigyáztam rá! Vlmit nagyon benéztem, vagy ezt miért csinálhatja? :R

(#10815) Spet válasza HollyBoni (#10813) üzenetére


Spet
addikt

Már elkezdett ki jönni tavaly december végén a 7970-el (ha jól emlékszem) a többi 7000-res kártya elméletileg 2012 első negyedére várható.

Szerk.: lsebestyen ha ugyanaz a kártya ugyanazt a problémát csinálja más gépben aka. nem ad képet akkor annak kanyec.

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#10816) DJ WOKKY válasza BigDarkJoy (#10799) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Akkor ki kéne kapcsolnia a gépen, az-az lekapcsolnia, és nem újraindulni. Talán inkább vga hiba lehet a háttérben. Kapcsold ki a hibakori újraindulást, és megtudod milyen hibakóddal áll le a gép, amit google segítségével megkereshetsz.

Újraindulás kikapcsolása: Vezérlőpult, rendszer, speciális fül, indítás helyreállítás beállítás beállítása, Rendszerhiba alatt vedd ki a pipát az automatikus újraindításból.

[ Szerkesztve ]

(#10817) dobobazsy válasza agressiv (#10811) üzenetére


dobobazsy
őstag

és ez milyen problémára utal? videómemória? javíthatatlan?

(#10818) lsebestyen válasza Spet (#10815) üzenetére


lsebestyen
addikt

áá, de jó:( akk hnap go gari :(

(#10819) agressiv válasza dobobazsy (#10817) üzenetére


agressiv
addikt

A GPU kontakhibája a leggyakoribb, javítható, de nem nagyon érdemes foglalkozni vele, mert sokba kerül és nem is lesz hosszúéletű.

Hát még a borz.....

(#10820) bajaki


bajaki
őstag

Sziasztok!
Mi van akkor ha egy PCI x16 2.1-es foglalatba egy olyan videokártyát teszek (teszt) ami csak PCI x16 v1.1-et támogat?
Mert beletettem egy ilyen kártyát a gépembe és bitang lassú. Azt írja, hogy a kártya csak x2 1.1-ben fut. Ez miért lehet? (7300 gt)

(#10821) Apone33


Apone33
őstag

Hello!

Egy gtx 295 full hd-ban elég a mai játékok futtatásához?

Play Hard!!!

(#10822) Gyufaaa válasza Apone33 (#10821) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Igen!

(#10823) Apone33 válasza Gyufaaa (#10822) üzenetére


Apone33
őstag

Köszi a választ, ahogy nézegettem az oldalakat volt ahol azt írták, hogy kb gtx 480-an szint. De szvsz nem kevés rajta gpu-ként a 896 vram?

Play Hard!!!

(#10824) Gyufaaa válasza Apone33 (#10823) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Az új játékoknál igen. Kevés. De durva dög még mindig. Kompromisszumok. Élsimítás kilőve és nem lesz ott gond. Bár BF3 szereti a vramot.

(#10825) Apone33 válasza Gyufaaa (#10824) üzenetére


Apone33
őstag

Azt gondoltam hogy kellenek mindenképp némi kompromisszumok hozzá. Épp azon rágódom hogy be kéne szerezzek egyet a régen nagyon akartam ilyen kártyát, csak nem lett sajnos, most meg hajt a kíváncsiság hogy milyen lehet, annak ellenére hogy már nem egy mai darab. :B

Play Hard!!!

(#10826) Vesztor87 válasza Gyufaaa (#10824) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Jajj anyám:S Mondja már meg nekem valaki, hogy mennyi ram, és milyen karik kellenek egy jó játékhoz? Ami kb. mindent fullban játszatóvá tesz? És milyen gép?:D Csak hüledezek mikor ilyeneket olvasok hogy a két mag kevés, 896 ram kevés stb:S
Nagyon lemaradtam:) :O

(#10827) DJ WOKKY válasza bajaki (#10820) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

mint láthatod támogatja, viszont az 1.1.es szabvány sebességével fog működni csak.

(#10828) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Hali!

A kérdésem a következő volna, mitől függ hogy a proci kihajtja-e a VGA-mat..van esetleg vmi táblázat ahol körvonalazva felvan vázolva h nagyjából mit mivel lehet?

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#10829) DJ WOKKY válasza Apollo_21 (#10828) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

lehet vannak ilyen táblázatok, de ha leírod milyen procit és vga-t szeretnél összetenni, akkor megmondjuk, hogy léphet e fel limit.

Ezt olvasd el

[ Szerkesztve ]

(#10830) agressiv válasza Apollo_21 (#10828) üzenetére


agressiv
addikt

Játéktól és felbontástól.

Hát még a borz.....

(#10831) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Zsíros:D köszi:D Egyelöre a gép egy Phenom II x4 965Black Editionnal van megdurrantva és igazából az érdekelne hogy milyen sorozatot bírna ki egy "újabb" Ati eresztésből, mondjuk egy HD 6950re gondoltam minimum....és az sem volna gond ha vki tudna vmi bíztatót mondani arról h elvétve még lehet kapni simán csak letiltott shaderest:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#10832) agressiv válasza Apollo_21 (#10831) üzenetére


agressiv
addikt

Egy kis tuninggal, de még a nélkül is bármilyen kártyához jó a processzort.

Hát még a borz.....

(#10833) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Manapság ha veszek valamilyen karit, mi az a minimum amit nézni kell? Értem ez alatt azt, hogy pl DDR2 már ne legyen, vagy min. 256 bit az ami elfogadható, mert hát annyi kari van hogy csak na:)
Köszi:)

(#10834) agressiv válasza Vesztor87 (#10833) üzenetére


agressiv
addikt

Ha ennyire nem tudod, akkor nézd az árát. Azt csak te tudod, hogy mire akarod használni és mekkora felbontáson.a 40 alatti VGA-k alacsonyabb felbontásra jók, de ha például full HD kell, akkor 50-60 minimum amibe kerül egy erre alkalmas kártya, felső határ nincs :D

Hát még a borz.....

(#10835) Vesztor87 válasza agressiv (#10834) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Öcsém gépében 4670-es kari van, asszem 1 gigás az, neki a 22-es monitoron full hd felbontás van, kérdeztem milyen a kari, azt mondja hogy pl egy NFS Shifttel játszott full hd-ban magas graf.ra állítva, azért állok értetlenül kicsit:)
Amiket írsz árak, azok az új árak? Vagy használtaké?

(#10836) agressiv válasza Vesztor87 (#10835) üzenetére


agressiv
addikt

NFS Shifttel játszott full hd-ban magas graf.ra állítva, azért állok értetlenül kicsit

Persze... Valakinek a 10FPS is "megy", de annak a játéknak olyan optimalizálatlan a motorja, hogy az én gépemen sem menne játszhatóan az említett grafikai beállításokkal, nem hogy egy 4670-en. :W

Hát még a borz.....

(#10837) Vesztor87 válasza agressiv (#10836) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Nem vitatkozom, de ha majd felé járok megnézem. Azt mondta jól ment rajta. W7 6,7 pontot adott rá egyébként (6,7 és 6,7). :F

(#10838) keehl-m válasza Speed® (#10809) üzenetére


keehl-m
tag

ok, értem

(#10839) agressiv válasza Vesztor87 (#10837) üzenetére


agressiv
addikt

Jaaj a windows 7 kevesebb pontott adott annó a GTX460-ra mint a 260-ra, majd ugyanannyit, később megint kevesebbet, utána egyszer csak többet.... Az élményindex még viccnek is rossz.

Hát még a borz.....

(#10840) Hunork válasza Vesztor87 (#10835) üzenetére


Hunork
veterán

Egy GTX460 1GB, GTX550Ti. HD6780, HD6850 és egy 2 magos, 4 szálas, vagy 4 magos proci elég a FullHD-ra, és nem kerül egyik sem 50-60k-ba...és nem 10fps lesz, persze kellenek kompromisszumok (árnyék, FSAA), de ez van, ilyen a világ, ettől még nagyon szépen mennek a játékok ezekkel is. :K Szerintem.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#10841) agressiv válasza Hunork (#10840) üzenetére


agressiv
addikt

Hogy lehet a 460-at meg az 550ti-t egy kalap alá venni? Ennyi erővel bármi elég a full HD-ra és olykor elég nagy kompromisszum kell.

Hát még a borz.....

(#10842) Hunork válasza agressiv (#10841) üzenetére


Hunork
veterán

Semmi extrára ne gondolj, csak mindkét oldalról vettem 2 karit, nekem speciel az 550Ti van, és annyi kompromisszumot kötök csak, amit le is írtam, és azt sem mindig, természetesen. :K Mint ahogyan a 460 sem biztos, hogy mindent tol full-on az említett felbontáson, sőt...
Én inkább játszok magas beállítással, alacsony árnyékolás mellett (minek már azt komolyan venni?!), meg visszaveszek arcból FSAA terén, és nekem bőven elég, ha minden megy 40fps körül/felett, a magasabb számokat meghagyom a 3DMark/Unigine/Cinebench...stb pontvadászoknak, meg fps-rekord gyűjtőknek... :D

Ja, és a bármi azért erős túlzás, nálam azért a BF3 sem fagyott le egyszer sem, és nem volt slide-show sem, értem én, hogy ár-probléma van leginkább az 550Ti-vel, de hogy bármi legyen, az nem okés... :N ;)

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#10843) sinya85 válasza Hunork (#10840) üzenetére


sinya85
senior tag

az előző gépem e8500 4000Mhz ugye bár 2mag
8gb ram
hd 6850
battlefield 3 minden padlon full hd-ben 45-50 fps

ஜ۩۞۩ஜ

(#10844) ooloo


ooloo
őstag

Van gyakorlati jelentősége ( játékok alatt ) annak , hogy az Nvidia 570 - es kártya 1280 vagy 2560 MB memóriával rendelkezik ?
Ha igen , akkor megéri a 30-40 eurós felárat ?

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#10845) agressiv válasza sinya85 (#10843) üzenetére


agressiv
addikt

A BF3 50FPS környékén úgy laggol, mint az álat, játszhatatlan.

ooloo

Nagy felbontáson, nagy grafikán, van jelentősége és az a kártya éppen arra van kitalálva, szóval van létjogosultsága a 2gb+ ramnak. Az 1GB nagyon hamar túlcsordul.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#10846) sinya85


sinya85
senior tag

akkor csak nálad

ஜ۩۞۩ஜ

(#10847) HollyBoni válasza sinya85 (#10846) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem csak nála. BF3 multiban 45 fps-nél már látom,hogy szaggat! Máshol nem.. Oda stabil 55-60 fps kell! 60 fps után már semmi különbséget nem látsz,na meg én vsync-el tolom általában.

(#10848) sinya85 válasza HollyBoni (#10847) üzenetére


sinya85
senior tag

és akkor nálam miért jó?

ஜ۩۞۩ஜ

(#10849) HollyBoni válasza sinya85 (#10848) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ez jó kérdés. :(

Grave: Nekem a BC2 45-50 fps-el futott,de teljesen simának tűnt. Vannak ilyen fura dolgok. BF3 nagyon pixeles HD-ban,BC2 nem.

[ Szerkesztve ]

(#10850) Grave_444 válasza HollyBoni (#10849) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nálam 35-50 fps között mozog a bf2 és nem laggol ha néha lemegy 35-re az fps.

Viszont valami másért néhol beszaggat kicsit. :U

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.