Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11251) DJ WOKKY válasza Apollo_21 (#11249) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

szvsz. a 2-3 év simán jó idő egy ilyen árú/ kategóriájú vga-nak.

(#11252) #31342592 válasza Superhun (#11250) üzenetére


#31342592
törölt tag

Már nem azért de kártya pénzben mért értékéről elég butaság az élettartamáról következtetni.
Az ilyen kártyák tranzisztorhasználatát és a memóriákat minőségben nem szegmensenként teszik gyengébbre,hanem maga a méret és a db szám alapján vannak lekategorizálva.
Gyakorlatilag egy hd5870vagy akár 50között nagyrészt különbséget a tranzisztorok mennyisége és használata befolyásolja. Vagyis azért mert egy kártya ami olcsóbb, és kevesebb elektronikát használ, az nem feltétlenül romlik hamarabb is. Gyártónként változó ramkészletekkel vannak felszerelve, de azok márkánként minden árkategóriában azonosak.

Megmondaná nekem valaki mi alapján találta ezt a logikát hogyha egyik kártya 50 a másik 10, akkor hamarabb romlik? :F :(

[ Szerkesztve ]

(#11253) primera1


primera1
aktív tag

Üdv!
X1950pro-m van és néhány játéknál (csak stratégiával játszom) olyat csinál,hogy 2-3perc után kikapcsolja a monitort készenléti állapotba és ilyenkor újra kell indítanom a pc-t,mert csak úgy jön vissza a kép!Csak a kép megy el,a hangok megmaradnak!!!
Win 7 home premium-ot használok,frissítettem a drivert,habár anélkül is felismerte az oprendszer,több catalyst-ot is próbáltam,a legkisebb felbontásra és beállításokra állítottam a játékot és 60Hz-re!
Bízom benne,hogy nem a kari adta meg magát,mert sok mással tudok játszani csak pár gamma cseszik ki velem,ráadásul nem is izmos játékok :(
Előre is köszönöm a tippeket és a segítségeket :)
Üdv :R

Isten hozott! Mikor visz???

(#11254) Apollo_21 válasza #31342592 (#11252) üzenetére


Apollo_21
addikt

Nem:D csak a kérdező olykor hülyén fogalmaz:D pl az imént én a meddig bírjával:D holott csak a kártya tudásának elégtelenség okozta cserélésének az idejére gondoltam:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#11255) HollyBoni válasza primera1 (#11253) üzenetére


HollyBoni
veterán

Töltsd le egy MSI Afterburner-t,és nézd meg hány fokig izzik fel.

(#11256) Gyufaaa válasza primera1 (#11253) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Nem véletlen ASUS gyártmány? Lehet, hogy kevés neki a hűtés. Takarítsd ki és profilozd a venti szabályzását. A "leoldás" valószínűleg túlmelegedéstől van.

(#11257) Apollo_21


Apollo_21
addikt

A másik és mindenkit békénhagyok:D CF esetén a 2kártya erejéből mennyi lesz..vagyis h a 2.kártya ? további %al növeli a gyorsaságot vagy tudást kihogy mondja:D nemtudom h fogalmazzam meg,...őő...memória rész összeadódik vagy ilyesmikre gondolok....

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#11258) Gyufaaa válasza Apollo_21 (#11257) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Nem adódik össze a vram.

(#11259) primera1 válasza HollyBoni (#11255) üzenetére


primera1
aktív tag

Köszi,már nézem is :R

Gyufaaa:
De ASUS!....ezek szerint sajnos??? :O
Amúgy kivettem,kiporszívóztam,sűrített levegővel is kitakarítottam és semmi változás :(
Gondolom az egyetlen megoldás->jobb kézzel bal váll fölött...... :U

Isten hozott! Mikor visz???

(#11260) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Értem és maga a gyorsasága esetleg? 50-60%? vagy erről ne is álmodjak sose:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#11261) Gyufaaa válasza primera1 (#11259) üzenetére


Gyufaaa
veterán

ASUS-om volt nekem is! Nem sajnos, csak a gyári venti profilja egy rakás sz@r, amin viszont az MSI AB-vel lehet segíteni, mégpedig úgy, hogy létrehozol egy manuális ventiprofilt - egy görbét - és már hibátlanul szabályozza is magától, hogy hőfokonként mennyivel pörögjön! :K

(#11260) Apollo_21: Ez attól függ, milyen a driver és mennyire skálázódik a két kártya. De igen. Többnyire meg van az. De a vram gyenge pont, főleg sli/cf esetében.

[ Szerkesztve ]

(#11262) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Tehát elképzeléseim révén ..kis pista vesz 2 db 6770et pl és "hasonló" teljesítményt várhat mindha lenne egy 6970e? persze oké 2giga ram meg minimum 256bit szélesség ez tiszta..csak a többi nemvolt világos:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#11263) Gyufaaa válasza Apollo_21 (#11262) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ha a driver és a játék is úgy akarja, vagy is a játék támogatja, inkább így fogalmazok. Megközelítőleg. Csak a vram lehet szűkös illetve "szenvedni" 2 gpu-val. 1vga de az legyen brutál szvsz.

Persze nem rossz dolog kipróbálni, főleg ha magas a felbontás vagy több monitoron játszol. Nem megvetendő dolog.

[ Szerkesztve ]

(#11264) Joseppe210 válasza primera1 (#11259) üzenetére


Joseppe210
tag

az a baj az ab val hogy nem mutatja ezeknek a régi kariknak a temp jét
Ajánlom a gpu-z t és loggolást kapcsold be., Aztán jácc. És nézd meg mi lesz a főfokokkal. Pasztázni is kellene nem elég a fújatás.
Amúgy nekem is van egy ilyen karim egy kis gépben onna szippantottam amit írtam.

JP210

(#11265) DJ WOKKY válasza Gyufaaa (#11263) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

plusz 1 vga esetén a fogyasztás is kevesebb.

(#11266) veréb


veréb
tag

sziasztok! 9800 gtx-et le akarom cserélni csak nem tudom hogy melyikre msi az biztos duplaventis szintén de 560 ti vagy 480gtx? :R

nézzél jobban szét hátha csak a fától nem látod az erdőt

(#11267) HollyBoni válasza veréb (#11266) üzenetére


HollyBoni
veterán

A GTX 460 brutálisan sokat fogyaszt. Én szerintem GTX 560 Ti-t vennék. 448-as verzió? Amúgy a milyen videókártyát topikban tuti tudnak segíteni! :K Talán aktívabb egy picit.

(#11268) veréb válasza HollyBoni (#11267) üzenetére


veréb
tag

:R

nézzél jobban szét hátha csak a fától nem látod az erdőt

(#11269) agressiv válasza HollyBoni (#11267) üzenetére


agressiv
addikt

Ki nem sz@rja le, teljesítményben is brutális a 480.

Hát még a borz.....

(#11270) HollyBoni válasza agressiv (#11269) üzenetére


HollyBoni
veterán

Mondjuk most nézem,700W-os tápja van. :U

(#11271) agressiv válasza HollyBoni (#11270) üzenetére


agressiv
addikt

Az akkor bírni fogja. :D

Hát még a borz.....

(#11272) cefres2


cefres2
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni, hogy tudnám költséghatékonyan megoldani, hogy az alaplapon található DVI-D kimenetet átalakítsam VGA kimenetre, mivel hiába van átalakítom nem akar jelet adni az alaplapon lévő kimenet a monitornak. Ehhez szeretnék segítséget kérni. Kérdéses alaplap Sapphire PURE Platinum A75 (PT-A8A75) egy AMD Liano A6-3500-as procival. Előre is köszönöm a segítségeket.

(#11273) MeroM válasza cefres2 (#11272) üzenetére


MeroM
senior tag

lehet h a dvi-vga csati rossz, sajnos nekem már volt ilyenre is példa! próbáld másikkal :R

(#11274) cefres2 válasza MeroM (#11273) üzenetére


cefres2
csendes tag

Igen meg lett próbálva, de olyan információt kaptam, hogy a DVI-D csatlakozót nem lehet VGA-ba átalakítani csak egy pár drága megoldással. Azért lennék kiváncsi több tapasztalatra, vagy ötletre.

(#11275) spista222 válasza cefres2 (#11274) üzenetére


spista222
addikt

Igen a DVI-D csak digitális jelet küld ki és elvileg még a lehetősége sincs meg annak hogy a DVI-I->VGA átalakítót bedugd mert nincsenek az analóg érintkezőknek hely hagyva(persze előfordul hogy DVI-I aljzatot raknak a kimenetre de csak a DVI-D része van bekötve mint ezen a lapon is.)
Mivel digitálisból kell analóg jelet készíteni így valami aktív elemre van szükség ami nem olcsó. A legolcsóbb megoldás displayport to vga átalakító.
Bár az ilyen átalakítókkal szokott kompatibilitási probléma lenni.
Másik megoldás egy plusz VGA vagy egy digitális bemenetű monitor.

(#11276) norbee86


norbee86
csendes tag

Hali!

Adott 2 régi videokártya:
1. Geforce fx 5200
2. Geforce 6600

Mennyivel jobb, gyorsabb a 6600-as az fx 5200-esnél? Észrevehető-e a különbség vagy nem?
Előre is köszi a válaszokat!

(#11277) Superhun válasza norbee86 (#11276) üzenetére


Superhun
addikt

A 6600 egy újabb, fejlettebb szériában középkategória, az fx5200 meg egy régebbi szériában alsó kategória. Tehát van különbség, és sztem nem mondok azzal hülyeséget, hogy a 6600 kétszer gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

(#11278) norbee86 válasza Superhun (#11277) üzenetére


norbee86
csendes tag

köszi a gyors választ, én is így gondoltam csak nem voltam benne biztos:)

(#11279) DJ WOKKY válasza norbee86 (#11276) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

3-4x biztos gyorsabb és több FPS-t produkál mint az fx5200

(#11280) allein


allein
addikt

Üdvözlök mindenkit. Egy AsRock K7VT4A+ lappal, AMD Sempron 2200+ procival szeretnék full hd filmeket nézni. 2 gb ramot szánok bele és egy ilyen vga-t:

Ati Radeon 9600Xt 256Mb
Processzor órajel: 500MHz
Memória órajel: 600MHz DDR
256MB memória kétcsatornás DDR vezérlővel
Optimalizált 128-bites 2D engine WindowsXP GDI-hez
3. generációs videoprocesszor, 4 render pipeline, 2 geometriai egység
AGP 8X és AGP 4x szabvány támogatás
DirectX® 9.0 és OpenGL® támogatás
SMARTSHADER™ 2.0 t
SMOOTHVISION™ 2.1

Szerintetek elviszi a Full HD filmeket?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#11281) allein


allein
addikt

Ne olyan sokan :N

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#11282) spista222 válasza allein (#11280) üzenetére


spista222
addikt

Nem.
Ez a konfig több sebből vérzik.
1. a proci túl kevés szerintem még a HD ready lejátszására is képtelen.
2. a VGA nem támogatja a hardveres gyorsítást így még csak le se tudja venni a terhet e CPU-ról.

A ram az elég lenne. Sajnos a tapasztalatom az hogy még 3GHz es P4 se viszi el a HD-s filmeket ha csak nincs mellette egy HD hardveres gyorsítást tudó VGA pl ati HD3-4000 széria. Ekkor is fennállhat az az eset hogy olyan kodekkel van kódolva a filmanyag hogy nem képes lejátszani amit egy alapkategóriás kétmagos már lehet hogy elvinne.

[ Szerkesztve ]

(#11283) allein válasza spista222 (#11282) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen. Akkor a gép megfelel egyéb dolgokra :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#11284) boff


boff
senior tag

Sziasztok

9600GT-hez melyik a legmegfelelőbb driver? A gond amúgy az lenne, hogy ügye 10%-os órajelcsökkentéssel megy a kártya mert 1 bizonyos játékban hibázik normál esetbe de másba nem tapasztaltam. Viszont most Skyrim-al játszom vagy "játszanák" és az a helyzet, hogy közepes grafon szaggatás nélkül megy de néha hol fél percenként vagy 2 percenként néha 5 percenként beakad a játék 10 néha 30-40mp-ekre. Volt már, hogy restartoltam inkább akkor valszónínüleg befagyott az egész. Ha esetleg tudtok megoldást a problémára megköszönném ha segítenétek de én arra gyanakszom, hogy lehet a driver a gagyi. Amúgy egy Athlon 64 X2 4200+ és 2GB ddr2 800mhz ram van a kártya mellett tehát megfelel a gépigénynek.

(#11285) DJ WOKKY válasza boff (#11284) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

258.96 Haveromnak ezzel szépem megy.
De szerintem a 285.58-al sem lesz baj.

[ Szerkesztve ]

(#11286) boff válasza DJ WOKKY (#11285) üzenetére


boff
senior tag

értem köszi :) Megpróbálom aztán ha nem javúl a probléma akkor gőzöm sincs mitől csinálja.

(#11287) boff válasza boff (#11286) üzenetére


boff
senior tag

Egy probléma akadt, hogy nekem XP van. Tehát a 258.96-os driver nem megy mert az vista és win7-hez jó. Akkor mit tudok tenni az ellen, hogy a problémát ne produkálja a játék? Közepes és full low grafikán ugyanúgy csinálja. :\

(#11288) DJ WOKKY válasza boff (#11287) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

(#11289) boff válasza DJ WOKKY (#11288) üzenetére


boff
senior tag

köszi szépen :)

(#11290) mgm81


mgm81
tag

A VGA hőmérsékleténél az AUX , az mit jelent.
Ezt nézzétek már meg.kép thx.

Üdv.: mgm81

(#11291) fagy53 válasza mgm81 (#11290) üzenetére


fagy53
nagyúr

A VGA hőmérséklet esetedben a GPU hőmérséklete, az 41°C. Az AUX olyan pont ahol nincs érzékelő, így teljesen fals értékeket jelez a progi, nem kell foglalkozni vele!

(#11292) DJ WOKKY válasza mgm81 (#11290) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

egy nem létező pontot mér az aux.

(#11293) Superhun válasza DJ WOKKY (#11292) üzenetére


Superhun
addikt

Most komolyan, mért válaszolsz mindig olyan kérdésekre is, amit már rég megválaszolt valaki, sokkal részletesebben? De még annyit sem írsz, hogy "valóban, ..." vagy "így van, ..." stb. Ez most totál olyannak tűnik, hogy lesz*rod a többi fórumtársad. Én sejtem az okát, bár ne legyen igazam...

(#11294) DJ WOKKY válasza Superhun (#11293) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

ment egy pü.

Továbbá ha a kérdezőt igényesebben érdekli akkor:
Az érzékelő regiszterekre sajnos nincs szabványos kiosztás, ezért az a bizonyos "Aux" hőmérséklet mutathatja a CPU vagy az alaplap hőmérsékletét is. Továbbá lehet az érzékelő chip egy nem bekötött vezetékére is, és így mutathat véletlenszerű, értelmezhetetlen értéket.

[ Szerkesztve ]

(#11295) Gyufaaa válasza Superhun (#11293) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Egy ilyen hozzászólás egy támpont a kérdezőnek. Sokan úgy vannak, hogy több embertől hallva biztosabb a dolog. Nincs ezzel probléma. Nem 100hsz.-el később válaszolt a feltett kérdésre és nem tiltja ezt a szabályzat sem. A "kötekedős" hsz. viszont már annál inkább zavaró! :(((

(#11296) Brucehun


Brucehun
aktív tag

Sziasztok!
Nem rég szereztembe egy 8600GTS-t és leteszteltem egykét játékot, és meglepődtem, hogy egykét játékban jobb teljesítményt nyújtott, mint a ásik teszt kártya! És gondoltam megosztom veletek a tapasztalataimat!

A tesztelt játékok a következök: UT3 ,Team Fortress 2 ,Colin Dirt 1

Sapphire HD4670 1GB GDDR3 UT3:48 - 58 Fps TF:73 - 137 Colin Dirt Fps 32 - 45 Fps
ASUS 8600GTS 256MB GDDR3 UT3:56 - 63 Fps TF2:65 - 183 Colin Dirt Fps 26 - 34 Fps

Az UT3-at 1024x768-as beállításon minden maxon (alapértermezett), TF2 1280x1024 minden maxon 4x AA, és a Colin Dirt 1024x768 minden maxon 4x AA!

Ahoz képest, hogy a 8600GTS csupán 256MB-os azért egykét játékban verte a 4670-et!
Az UT3 szaggatás nélkűl, szépen futot. 4670-en sem ment rosszúl, de a memória frekvenciája miatt jobban teljesített a 8600GTS! A TF2-ben helyenként azért érezhető volt a 256Mb, de a legtöbb helyen jobban teljesített. A Dirt-él már érezhető volt a külöbség, ott már kevesebbnek viszonyult a 256MB memória. A felbontást lejebb véve 800x600-ra, már hozta a formáját a 8600GTS 34 - 46 fps között teljesítményt!

Összességében nem rosz egy kártya, de a 256MB memóriája miatt, sajnos a legtöbb játék alatt jocskán elmarad a teljesítményben!

A teszt konfigomat a profilomban olvashatjátok!

Meghajtó driverek:
ATI 11.12
Nvidia 259.44
A kártyák:

Sapphire Radeon HD4670 1GB GDDR3 [link]
ASUS GForce 8600GTS 256MB GDDR3 [link]

[ Szerkesztve ]

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#11297) görbebögreJ


görbebögreJ
csendes tag

Üdvözlet Mindenkinek!

Adott egy PC GIGABYTE H61M-S2V-B3 alaplappal, integrált grafikus kártyával, amelynek 1 db D-Sub és 1 db DVI-D kimenete van, ez utóbbi szabad.
Adott továbbá egy TV, S-video szabad bemenettel.

Kérdés: megoldható-e az (és ha igen, hogyan?), hogy a két megjelenítő (monitor és TV) klón üzemmódban egyszerre működjön?

A válaszadótól tisztelettel kérném, hogy vegye figyelembe: egy elemi alapműveltséggel talán rendelkezem ebben a témakörben, de annyival semmiképpen sem, hogy "félszavakból megértsük egymást".

(#11298) LifeStyles


LifeStyles
csendes tag

Valaki segítsen!

Van egy ASRock H55M-LE alaplapom
i3 550 proc
2x4Gb 1333mhz kingmax memória
Sapphire Hd 4890 1Gb OC
stbsb

Valamiért az alaplap csak 1x-nek használja a videókártyát 16x helyett
Mi lehet a probléma? Nincs tuningolva a gép, minden gyári értéken van. Másik kártyával is ugyan ez a probléma
Olyat olvastam hogy pci-express x1 bug de sehol se találtam rá megoldást. :W

(#11299) andew


andew
tag

egy 6870CF erősebb mint egy 6950@6970 ?

Hardverek jó áron: http://t7.hu/qk7-andew _____ Két felé lehet osztani a Hardveraprót, aki hirdetni akar és aki eladni. Én az előbbibe tartozom.

(#11300) spista222 válasza görbebögreJ (#11297) üzenetére


spista222
addikt

Szia,
sajnos ilyet nem hiszem hogy találni fogsz olcsón mert digitális jelből kell egy analógot csinálni ami csak aktív átalakítóval lehetséges és ezért drága ha egyáltalán van. Amennyit ráköltenél a kábelre annyiból már lehet venni egy S-video kimenetes kártyát itt hardveraprón és azzal biztos nem lesz kompatibilitási problémád.

LifeStyles: Az integrált vga le van tiltva BIOS-ban? ha igen és úgyis csak 1X-esen megy akkor az alaplapnak a PCI-e foglalata vagy koszos vagy ha új akkor hibás.
Egyébként mivel nézted ezt az 1X-es sebességet GPU-z-vel? Legújabbal?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.