Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10101) lsc válasza MartonT88 (#10096) üzenetére


lsc
nagyúr

A többi táp milyen márkájú volt ?

Az élet kegyetlen .

(#10102) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Sziasztok,

Egy Sapphire, vagy más féle HD5450, amin van DSub és DVI-I kimenet is, tud-e átalakítóval kezelni két, analóg csatlakozós monitort egyszerre?

Köszi, HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10103) joecontra válasza 04ahgy (#10102) üzenetére


joecontra
addikt

Miért ne tudna?

Üdv,
J

(#10104) MartonT88 válasza lsc (#10101) üzenetére


MartonT88
csendes tag

Chieftech, HKC, M-TECH is volt ..... tudom hogy nem acélos az utóbbi kettő.... de még a Codegenemnél azok is erősebbek... TDR problémára gyanakszom... de az csak youtubenál kreálja media playernél vagy azt csinálja vagy kimered a kép kikapcsol a monitor

(#10105) capafog23


capafog23
őstag

Haldoklik a VGA-m?

Kép1
Kép2
Kép3

Furmark ment rajta 5 percig de semmi sem történt.
Ha nem látszanának a képeken, fekete helyeket telerakja piros pöttyökkel, windows-ba, windows indulás előtt asus képen, játékba, mindenhol.

(#10106) lsc válasza MartonT88 (#10104) üzenetére


lsc
nagyúr

4850-nél tdr hiba ? A chieftechel mennie kellett volna, esetleg a lapon biosz frissítése a legújabbra ? A kártya ki lett próbálva másik gépben, biztosan jó ?

Az élet kegyetlen .

(#10107) nihill


nihill
őstag

(#10102) 04ahgy
(#10103) joecontra

Azért erre nem ilyen magától értetődő a válasz. Amikor Gigabyte 6750 kártyám volt, azon 4db csatlakozó van: D-Sub, DVI-I, DVI-D, HDMI. Egyszerre 2 monitort viszont csak HDMI+DVI felállásban tudott kezelni, két analógot egyszerre nem, hiába volt rá szabad csatlakozó.
Persze ezzel nem azt akarom mondani hogy nem tudja az 5450, hanem azt, hogy attól még hogy rá lehet dugni, az még nem garancia arra hogy menni is fog egyszerre.

(#10108) MartonT88 válasza lsc (#10106) üzenetére


MartonT88
csendes tag

Még nem lett kipróbálva, de honlap kipróbálom, bios a legfrissebb rajta

(#10109) blueMerle


blueMerle
veterán

Sziasztok, egy kérdésem lenne, a notebookos topicban nem írt senki semmit, hátha itt előrébb jutok. :) :R

Van egy lenovo edge e525 notim, viszont valami nem stimmel. Egy AMD Radeon(TM) HD 6480G graf. vezérlő van benne /Lliano/, viszont teljesen más értékeket mutat a 3dmark06 és a Windows EI is /sokkal magasabbakat mint pl. notebookchecken a max értékek/, ráadásul a gpu-z is kiírja hogy 512MB DDR3 memory holott ez elvileg egy integrált kártya /ram-ból sem szakitott le maganak, mind a 4GB használatban van/. Namost akkor ez mi?

Teljesen úgy tünik mintha lenne dedikált 512MB DDR3 memória hozzá, de ez ha jól gondolom lehetetlen.

(#10110) blueMerle


blueMerle
veterán

Egy kis adalék hogy teljes legyen a káosz: :D
Egy intergált videovezérlőnek ilyenek értékeket kellene mutatnia: [link]
És akkor itt van az enyém: [link]
:F Tényleg nem értem

(#10111) Spet válasza Charl (#10099) üzenetére


Spet
addikt

Itt megtalálhatóak az előző catalyst kiadások, viszontazt már nem nyálaztam át, hogy tartalmazzák-e a hotfix-et.

Ha ezzel sem működik, még annyit tehetsz, hogy megkérdezel egy szakit, hogy lehet-e a kártyával még valamit csinálni (nagy valószínűséggel semmit),vagy mehet a polc tetejére dísznek.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#10112) pontyos


pontyos
senior tag

Srácok létezik, hogy a vadiúj 6850 OC [link] ventije alapban Everest szerint 40% pörög?? fordulat 1820, köszi ha valaki válaszol

(#10113) dfdfdf válasza blueMerle (#10110) üzenetére


dfdfdf
őstag

persze hogy használatban van a 4gb ram hiszem a VGA használja ha szükséges.
hogy lehetne neked intel VGAd ha egy AMD apu van a gépedben?

(#10114) MartonT88


MartonT88
csendes tag

K-Lite Codec Pack kavarta a Media Playeres kakót.... de a másik problem az még ott van.

(#10115) dfdfdf válasza MartonT88 (#10114) üzenetére


dfdfdf
őstag

láttam már olyat hogy minden teszt lemegy a gépen de indul egy YT és kettéfagy lapcsere lett belőle garban és ment a gép. de nem azt mondom hogy neked is ez kell!
valami stabil táppal kellene próbálkoznod első körben pasztázás után.

[ Szerkesztve ]

(#10116) MartonT88 válasza dfdfdf (#10115) üzenetére


MartonT88
csendes tag

stabil táppal próbálkoztam ugyanez ... megpróbálom holnap egy másik gépben a kártyát

(#10117) blueMerle válasza dfdfdf (#10113) üzenetére


blueMerle
veterán

Az intel VGA-t azért linkeltem, hogy a GPU-z szerint milyen egy integrált kártya, azt hittem ez egyértelmű :U :U Ha megnézed a MÁSIK linket, ami az ÉN HD6480G-m, láthatod hogy teljesen olyan adatok jelennek meg mint egy dGPU esetében. Arról van szó hogy még néhány embernek dob ilyen adatokat a GPU-z ahogy utánaolvastam az A4-3300M-el szerelt notiknál. Most ez vagy valami sw error vagy tényleg valami módon ott van 521MB dedicated video memory (ami elvileg lehetetlen, de a maximálisnál sokkal magasabb értékek mégis erre utalnak, majd dobok este 3dmark teszteredményeket.).

Ami pedig a RAM-ot illeti: egy integrált kártya, amikor a RAM-ból kiszakít magának egy szeletet a Win közli hogy pl.: 4GB (3.47GB használható). Igy jelzi ki az Intel GMA-s Fujitsum is, de a Lenovom, amiben ez az integrált GPU van, nem.

[ Szerkesztve ]

(#10118) DJ WOKKY válasza pontyos (#10112) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

igen, miért ebben mi a meglepő részedre ?

(#10119) pontyos válasza DJ WOKKY (#10118) üzenetére


pontyos
senior tag

Nos a 40% és az 1800as fordulat!
Igaz, hogy halk, de a régi 6770-em 15% al bőven elvolt 1000 rpm es ventivel, igaz ez OC kari, gondolom a megemelt 820 as órajel miatt van. De megjegyzem 2D ben teljesen feleslegesen..... A kártya fasza, tehát ajánlom ha valaki gondolkodik rajta. A régi 6770 3DMark 11 ben 2560 pontja után ez 3880 at teljesít.

[ Szerkesztve ]

(#10120) MeroM válasza pontyos (#10119) üzenetére


MeroM
senior tag

én egy GTS 450 el értem el a 11 ben 2500 pontot! 900/3700 on :R

(#10121) DJ WOKKY válasza pontyos (#10119) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

értelek, azt hittem kevesled. Így más. Valószínűsítem én is, hogy a gyárilag magasabb órajel miatt maradt ilyen magas a venti fordulata.

(#10122) pontyos válasza DJ WOKKY (#10121) üzenetére


pontyos
senior tag

Igen, közben utánaolvastam! Ez természetes, lényeg, hogy halk és a kari is gyors...

Köszi és Üdv

(#10123) DJ WOKKY válasza pontyos (#10122) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

és a hűtés a megfelelő legyen minden esetben. :)

(#10124) Wartburg353W


Wartburg353W
csendes tag

üdv mindnekinek!

van egy geforce videokártyám ami tudja a dx11-et és egy olyan matrox kártya amivel jól lehet renderelni és csak dx9-et tud. az alaplapomba akár 4 kártyát is beletehetek fizikailag. az lenne a kérdésem, hogy valami úton módon meg lehetne-e oldani, hogy a gép használja mindkét kártyát, persze csak külön-külön, mint a menőbb notebookoknál, hogy kiválaszthatnám melyik programhoz melyiket használja. ha meg lehet oldani, mi kell hozzá? ha esetleg több monitor akkor az is megoldható.

előre is köszi ha valaki tud segíteni

(#10125) pontyos válasza DJ WOKKY (#10123) üzenetére


pontyos
senior tag

Hát igen, egyébként szerinted megoldaható valahogy a 2D módban a 820 as órajel vissza vehető?
Elég csendes /volt/ a gépem a scythe cpu hűtővel + 2 db ultrahalk 12cm házhűtő és bizony a 6850OC hangja estére megjött....

(#10126) joecontra válasza nihill (#10107) üzenetére


joecontra
addikt

Én pedig éppen olyannal találkoztam, hogy a DVI és a HDMI együtt nem mennek.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#10127) gyík001 válasza shootme2 (#10086) üzenetére


gyík001
csendes tag

Köszi a segítséget! ;)

(#10128) gyík001 válasza shootme2 (#10086) üzenetére


gyík001
csendes tag

PowerColor Radeon HD6870 1GB DDR5 PCIExpress 54.500,-

Sapphire Radeon HD6870 1GB DDR5 PCIExpress /11179-09-20G/ 63.200,-

Sapphire Radeon HD6870 1GB GDDR5 PCIExpress /11179-02-20G/ 69.000,-

Oké hogy lehet kapni 52-ért...
De ugyanazt lehet kapni 70-ért is...

Tulképp a főbb adatok megegyeznek:

1GB
Garaf Proc 900MHz
Mem órajel: 4200MHz
256 bites DDR5 RAM...

Miért van az első és az utolsó HD6870-es közt ekkora árkülönbség??

Hol tudom a kártyák ROP értékeit megnézni??

60.000 Ft-nál többet nem szeretnék VGA-ra szánní, már az is rengeteg rá szerintem...
Viszont ugyanakkor szeretném ha legalább 2-3 évig mennének rajta a játékok simán, a jelenlegiek (pl: NFS Run) full grafikán, filmeket pedig FULL HD-ban tudjak nézni.
Nem akarok egy szaggatást sem :))

(#10129) spista222 válasza gyík001 (#10128) üzenetére


spista222
addikt

Ilyen kártyával nem lesz szaggatás:D egyelőre.
"Miért ilyen drága a Sapphire?" Rossz helyen nézed Itt és itt olcsóbb de ha árgépbe nézed még olcsóbbat is találhatsz vagy nézz be az apróba ott is akad néha. A két Sapphire között annyi a különbség hogy a drágább olyan kimenetekkel van szerelve hogy aktív videojel átalakító nélkül is képes Eyefinity-re. A drágább az Flex edition.
A PowerColor általában elég olcsó ahogy itt is látszik, ha van rá elég gari jó vétel lehet mondjuk nem árt megnézni hogy milyen hűtővel szerelik amit én találtam az elég jó volt már.

[ Szerkesztve ]

(#10130) MeroM válasza gyík001 (#10128) üzenetére


MeroM
senior tag

upp a 2 márkának volt 4870 ből shapphire is meg powercolor is bivaly erős kártyák voltak... :Y :R

[ Szerkesztve ]

(#10131) gyík001 válasza spista222 (#10129) üzenetére


gyík001
csendes tag

Értem!

Na most akarok venni gépet, és itt a video karin vagyok elveszve.

Tegyük fel, adott egy HD6870....

Adatai:
256 bites DDR5 memó
Graf proci 800-900MHz
Memó órajel: 4200MHz
1GB-al...

Mindegyiknek ezek az adatai elvileg, akkor 2db 6870-es között lényegében a kimenetek miatt drágábbak?
ROP-ot hol tudom megnézni?
Nekem a lényeg az hogy legyen HDMI-je

Továbbá szeretném ha a mai topjátékok full grafikán mennének, és legalább egy 3 évik vigye a top játékokat, de ne alap grafikán, szaggatás nélkül.
Most erre miért nem lenne jó egy HD6790-es, amely ugyanezekkel az adatokkal rendelkezik, bár a ROP csak frele annyi benne, mint a 6870-esbe???
Ennyire sokat számít a ROP??
Ja és persze FULL HD-ban tudjak filmeket nézni... :))

(#10132) spista222 válasza gyík001 (#10131) üzenetére


spista222
addikt

Teljesen egyforma a GPU chip vagyis ugyanannyi ROP-ot tartalmaz:D. Ha a 6790 ugyanez csak feleannyi ROP-al akkor az a része fele akkora teljesítményt tud nyújtani ezért lassabb.
Eltérés a memória sebességben és memória gyártóban lehet igaz a sebesség általában azonos. Ezenkívül a hűtés, panel kialakítása és a kimenetek különbözhetnek.
Full HD filmnézés már egy olcsó HD szériás VGA-val is tökéletesen megy pláne egy legalább 2 magos CPU-val

[ Szerkesztve ]

(#10133) Ribi válasza gyík001 (#10131) üzenetére


Ribi
nagyúr

Filmeket a cpu is elviszi, szóval integrált vga-val is tudsz HD filmet nézni.
Hogy ennyit számít a ROP? Igen. Tesztben volt 30-40%-ot számít.

(#10134) DJ WOKKY válasza pontyos (#10125) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

na látod ezt nem tudom. Ha szoftveresen tudsz valami ilyen programot, akkor igen. Én sajnos még ilyet nem csináltam. De örülnék neki, mert a 8800Gt is tud zabálni, és ilyenkor 2D-ben jó lenne egy kis visszább esés :)
Egyszer már beszéltünk valakivel ilyenről, de semmi kézzelfogható magyarázat nem jött, csak próbáljuk meg így-úgy. Arra pedig nem mertem vállalkozni :)

[ Szerkesztve ]

(#10135) gyík001 válasza spista222 (#10132) üzenetére


gyík001
csendes tag

Köszööm a válaszokat, akkor szerintem rászánok még 15-öt, és akkor maradok ennél:

Sapphire Radeon HD6870 1GB DDR5 PCIExpress /11179-09-20G/

Remélem jó választás lesz. :)

(#10136) spista222 válasza gyík001 (#10135) üzenetére


spista222
addikt

Én is rászánnék:D de ahol linkeltem csak 57930

(#10137) HeloRd


HeloRd
csendes tag

Hello

Van 1 asus g31-s alaplapom PCI-E x16 és x1 slot van rajta, 1.1-s elvileg, akkor a 2.0-s kártyák nem mennek bele? Típusa: ASUS p5kpl-vm

(#10138) MeroM válasza HeloRd (#10137) üzenetére


MeroM
senior tag

de belemennek! :R

(#10139) Normi™


Normi™
őstag

Sziasztok!

Van egy Evga 560Ti superclocked kártyám és egy sima Unigine haeven alatt 75 fokra melegszik fel egy 17-18 fokos szobában,furmark alatt 90nél kiléptem mert nem mertem tovább gyötörni.Jól gondolom,hogy valami nem ok a hűtéssel?Órajeleket nem piszkáltam,minden a gyári..ház oldala sincs fent és a ventilátorok a kártyán ordítanak terhelés alatt.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#10140) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Az HD 5970nel van jobb es olcsobb kartya jelenleg?

[ Szerkesztve ]

"Later Nerd!"

(#10141) Csababá


Csababá
tag

Nem értek a videokártyákhoz, a passzívakhoz meg főleg nem. Ugyanúgy megizzaszthatóak (pl.: játékkal), mint ventis társaik? Konkrétan egy Asus GeForce9600GT-ről lenne szó. Barkácsolni sajnos nem tudok, így a + venti applikálása nem opció.

(#10142) Ribi válasza Csababá (#10141) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hát nem sokaknak ajánlják a passzív karikat, mert rohadtul melegednek. Sokkal jobban mint az aktív ventisek. Sok csökkentett órajelen megy. Szóval ha nem különösen fontos, hogy csöndben legyen inkább katív hűtésűt vegyél.

(#10143) Csababá válasza Ribi (#10142) üzenetére


Csababá
tag

Köszönöm.

(#10144) pontyos válasza DJ WOKKY (#10134) üzenetére


pontyos
senior tag

Ez alig zabál valamit 2D ben, inkább csak a felesleges, véleményem szerint magas alap fordulat izgatott!

(#10145) eszakas


eszakas
senior tag

Hali!

Vettem egy Asus 6670-es kártyát, 3d-s játékok közben egyszer csak ketté osztja képernyőt és vízszintes csíkozódás lesz benne. Több drivert is használtam.
Találkozott már valaki ilyennel? Mi ez? Vissza a boltba ?:(

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#10146) sladka_pani


sladka_pani
aktív tag

Na neee! Vagyis sziasztok! Egy AGP-s Palit Geforce6600GT-m van 128mb/128bit a nosztalgia gépbe, eddig ment rendesen, kivettem egy időre, fiókba, nem sérült meg külsőleg semmi, rakom ma vissza, szemetel a VGA, már a BIOS-nál is keményen, aztán mondom kicsit megmozgatom, és akkor változott, sőt néha el is múlt, majd megint pár perc múlva... tudom VRAM hiba okozza a legtöbb ilyet. Kipróbáltam másik AGP-s karimat (másik gépbe már nem tudom tesztelni sajnos), azzal nincs gond, tehát jól kell illeszkednie a foglalatba... mi a búbánattól mehet tönkre az állástól?

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#10147) 3.Aragorn válasza eszakas (#10145) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Gyanús, h igen, hardverhiba, de azért hallgass meg mást is. Vannak itt nálam hozzáértőbb emberek is...

De azért pár kérdés:
Milyen játékoknál jelentkezett?
HD-filmekkel mi a helyzet?
Kártya a helyén van, nincs kimozgósodva?

Nem minden vándorút céltalan...

(#10148) 3.Aragorn válasza sladka_pani (#10146) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Az állástól nem valószínű... :U

Nem minden vándorút céltalan...

(#10149) sladka_pani válasza 3.Aragorn (#10148) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Akkor x-akta? :(

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#10150) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Sziasztok!

A minap rendeltem egy VTX3D 6870-es VGA-t, de szomorúan tapasztaltam, hogy nem adtak hozzá tápkábelt. Az előző kártyámhoz(4850) van, de csak egy. Így ma szépen beballagtam egy PC boltban, és kértem gyorsban kettőt.
Namost, beszereltem a kártyát, és mivel nem a fentlévő Win8 DP alatt akartam kipróbálni, frissben telepítettem egy Win7-et. Eddig minden szép és jó. Telepítés után legfrissebb vga driver leszed, telepít.
Ezután futtattam a win élményindexet, hogy kapjak aerot, lefutott, majd szépen 2.0-ás értékelést adott a kártyámra, aero nuku.

Innentől jöttek a bajok. Próbáltam a DVD-n lévő drivert, és a frisset is újra és újra, de már a win élményindex se futott le, mert a vga tesztelésekor BSOD és restart.

Na itt jön az érdekesség. A 4850-es tápkábele ilyen, amit ma vettem pedig ilyen, azaz hiányzik egy láb.

Emiatt lehet, hogy nem megy a cucc, vagy a kártya lehet rossz, vagy mégsem elég a 400-as FSP?

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.