Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) gerzsol válasza DJ WOKKY (#3997) üzenetére


gerzsol
aktív tag

Természetesen mind a 3 vinyót szeretném rákötni a tápcsatikra és mind fog üzemelni. De ha ezen múlik akkor kivehetem a régi SATA-s 160Gb-osomat, viszont ha nem csak ezen múlik akkor kb mindegy..

(#4002) DJ WOKKY válasza gerzsol (#4001) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

nem hinném, hogy ezen múlna. Ha nem lesz sok venti melette, meg egyéb neon meg stb... akkor jó lesz.

(#4003) gerzsol válasza DJ WOKKY (#4002) üzenetére


gerzsol
aktív tag

Nem vagyok egy "karácsonyfa" építő, szóval a házamban két 14cm-es házhűtő venti van az egyiken van LED-es világítás de az is ki van kapcsolva. Semmi, neon, fénycső, felesleges LED, cicoma, én a puritánság híve vagyok, a lényeg hogy menjen a gépem és a teljesítményét hozza. Végülis az a 160Gb-os régi SATA-s Hitachi winyó is már selejtezés-érett.. ez volt az első SATA-s vinyóm... Lehet átteszem a régi P4-es gépembe..

(#4004) v5k válasza Gyufaaa (#3999) üzenetére


v5k
csendes tag

értem

de a kettő közül melyiknek jobb a hütése?

(#4005) Soseee válasza csucsbicep (#3996) üzenetére


Soseee
csendes tag

Csak a driver lett változtatva... Most kipróbáltam az én gépemben a 8800GTS-t és elég csúnya... Nem fagy, de csíkoz rendesen. Mintha megfőtt volna a memó rajta. Csöcs. :(((

Az ígéret szép szó, de a Landwirtschaftsausstellung meg hosszú!

(#4006) Gyufaaa válasza v5k (#4004) üzenetére


Gyufaaa
veterán

460-at választd ha engem kérdezel. Ezek közül az a best és tuningban is van benne tartalék.

(#4007) DJ WOKKY válasza gerzsol (#4003) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

értem :) akkor no stress.

v5k: 460. jobban terített a 2 aktív hűtő rajta mint a másikon az egy.

[ Szerkesztve ]

(#4008) Boogie33


Boogie33
senior tag

Hali. Szerintetek 30k jó ár egy 10 hónapos, garis Saphire 6870 1 Gbos kártyáért ?

[ Szerkesztve ]

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#4009) DJ WOKKY válasza Boogie33 (#4008) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

e szerint igen
persze csak ha megvan rá a maradék gari

[ Szerkesztve ]

(#4010) krypton


krypton
senior tag

Sziasztok!

Az miért lehet, hogy GPU Caps Viewer-ben a Triangle of Death demó alatt sípol a VGA, az összes többi alatt nem. Egy Sapphire HD3870 (GDDR4)-ről van szó.

(#4011) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Mivel érdemes/célszerű/ajánlott lekaparni a rászáradt pasztát a videókárytáról?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4012) batmab válasza Bjørgersson (#4011) üzenetére


batmab
senior tag

körömlakklemosót szoktak ajánlani, de még azzal nem probáltam... :R

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#4013) Bjørgersson válasza batmab (#4012) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Esetleg sima fogkefe? Vagy az nagyon durva lenne? :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4014) krypton válasza batmab (#4012) üzenetére


krypton
senior tag

Én sebbenzint és fültisztítópálcikákat használok.

(#4015) DJ WOKKY válasza Bjørgersson (#4011) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

pengével is le lehet szedni ügyesen, ha már nagyon rajta van, tapasztalat :)
De a körömlakk lemosó és fültisztító is hatásos.

(#4016) geza12345 válasza DJ WOKKY (#4015) üzenetére


geza12345
tag

de kromofággal is lejön, és nem kell hozzá a penge!

"Amíg engem látsz nem vagy vak"

(#4017) DJ WOKKY válasza geza12345 (#4016) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

ez tény :D De aztán a hardvert sem kell használni szerintem :)

(#4018) satee76


satee76
aktív tag

Sziasztok !

Adott egy Nf520-as alaplap. Vga Powercolor 4870. Eddig egy csifi 400-as hajtotta a masinát.
Tegnap elkezdett a rendszer fagyogatni. Újraindítás: BIOS hosszú sípjel és 2 rövid. VGA hiba.
VGA ki-be, elindul , újraindít BIOS állítás és közben lefagy. Kártyán csati csere, nem indul. Ma reggel táp csere, rendszer elindul 2-3 perc és fagy. Nem indul sípol.
Gépházra rácsapok, indul, 1-2 perc és lefagy. Aztán nem indul. Amikor nem indul és sípol, akkor a VGA ventije fel se pörög.

Szerintetek ez VGA vagy alaplapi hibára utalhat?

(BIOS reseten már túl vagyok)

satee76

[ Szerkesztve ]

(#4019) arcszesz


arcszesz
aktív tag

Elméletben érdekelne mi történik ha játék közben elfogy a vram?
Belassul vagy le is döglik? Mennyire lassul be?
Pl. fullHD 512M-val vagy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#4020) DJ WOKKY válasza arcszesz (#4019) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

lassul a játék, ki is dobhat a játékbol, ki is fagyhat, kékhalált is dobhat.

(#4021) csucsbicep válasza satee76 (#4018) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Másik vga-t nem tudsz kipróbálni a gépedben?

(#4022) satee76 válasza csucsbicep (#4021) üzenetére


satee76
aktív tag

De este ha hazajutok kapok egy 8600 GT-t. Meg a 4870-est is át tudjuk lökni egy AM3-ba. Csak a procit nem tudom kipróbálni másnál, mondjuk AM3-as procit tudunk tenni a lapomba

Csak az lesz a szép ha az én karim másik lapba menni fog, 8600 Gt meg menni fog az enyémbe. Akkor lesz fejvakargatás

satee76

[ Szerkesztve ]

(#4023) DJ WOKKY válasza satee76 (#4022) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

akkor az érdekes lesz.
nálam anno a p5b-vel volt ez, mikor konfigba megvettem egy 3850-es hd karit, a világért nem akart menni a chipset driver a vga driverrel, pedig már mindent kipróbáltam, azóta a kari is másnál meg az én új nvidiás karim is megfelelően megy.

(#4024) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4025) Boogie33


Boogie33
senior tag

Hali. Ez a Saphire 6870 ( amit a 4008 ba kérdeztem ) kari melegedős fajta a gyári hűtésével ?

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#4026) Boogie33


Boogie33
senior tag

És egyébként a két kártya között mi a különbség ?[L:/dl/upc/2011-08/26/296691_lsn3lebbrix7v62x_194063_981_20101122_9173.jpg](IMG:/dl/upc/2011-08/26/296691_lsn3lebbrix7v62x_194063_981_20101122_9173.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#4027) Boogie33


Boogie33
senior tag

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#4028) DJ WOKKY válasza Boogie33 (#4025) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

mihez képest, ha veszel rá egy jobb hűtőt, akkor igen. De a gyárival is sokan szokták használni.

(#4029) Boogie33 válasza DJ WOKKY (#4028) üzenetére


Boogie33
senior tag

Nem tudom mihez képest csak úgy általánosan kérdeztem , nekem most Giga 5770 SOC-van na az nem melegedős .
És azt nem tudod véletlenül hogy mi a különbség a két képen lévő kártya között ,
és tényleg teljes értékű 6950 re lehet tuningolni a kártyát ?

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#4030) csucsbicep válasza Boogie33 (#4026) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Az első referencia hűtés, a másik pedig sapphire egyedi hűtése. Sztem utóbbi jobb.

(#4031) Boogie33 válasza csucsbicep (#4030) üzenetére


Boogie33
senior tag

Mondjuk ha játszok akkor mindegy mennyire hangos mert mindig fülhalgával nyomom de ha full-HD-ba nézem a filmeket akkor örülnék ha csöndes lenne most 27k-ért lenne egy referencia hűtős 10 hónapos.

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#4032) DJ WOKKY válasza Boogie33 (#4031) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

nem drága érte. De én inkább vadásznék egy egyedi hűtősre, az biztos jobb vagy 8-10 fokkal alsó hangon.
De te tudod, lassan csak vége van ezeknek a meleg napoknak :)

(#4033) csucsbicep válasza Boogie33 (#4031) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Szerintem egyiknek sem vészes a hangja filmek alatt. Itt írnak a refhűtőről: [link]

(#4034) Boogie33 válasza csucsbicep (#4033) üzenetére


Boogie33
senior tag

Akkor megveszem , a mostani 5770-nél úgy hallottam hogy 40-60 %-al jobb. :C

[ Szerkesztve ]

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#4035) masterful87


masterful87
senior tag

Remélem jó helyre írok, szóval kerestem teszteket neten, itt PH-n is, de sehol se láttam Mafia2 sebességtesztet, ezért megkérdezném, hogy a 2,4GHz-es Q6600, 4GB RAM, és a 8800GT kevés lenne még az 1650-es felbontáshoz is?

Tisztába vagyok vele, hogy elég régi darab a VGA-m, de már nagyon régen játszottam, akkor a GRID ment 1920-as felbontáson, meg még pár finomságot is tudtam rajta állítani!

Ezért a Mafia2-t is 1920-on kezdtem játszani, meg kis AA, meg medium részletességek, nem is volt vele gond, csak amikor a városban autókáztam, akkor sokszor piszkosul elkezdett szaggatni! Úgyhogy levettem a részleteket, de még mindig kevésnek bizonyult, így 1650-re állítottam a felbontást.

Szóval ennyit bírna a gépem?
Lehet kéne egy kis gépfrissítés... :DDD

Ui.: már nem tudom milyen beállításokkal a benchmark ~40fps-t adott, az neki C értékelés... szóval a beépített teszt szerint is elkéne még a teljesítmény, gondolom nem a 40-et kevesli, hanem figyelte hogy hányszor ment mondjuk 20fps alá, ami már az élvezhetőség rovására megy?!

[ Szerkesztve ]

(#4036) csucsbicep válasza Boogie33 (#4034) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Hát attól jóval erősebb.

(#4037) Góliát


Góliát
senior tag

Sziasztok. Itt is felteszem a kérdést, hátha valaki tud segíteni.
Új kártya (6990) került a régebbi (5870) helyére és játék közben szakadozik a kép. Játszhatatlan a Game.
Amiket már csináltam:
-Driver tisztítás
-Registry kitakarítás
-11.8-as Catalyst telepítve
A tápomra gondoltam, hogy nem jól van bekötve mert ami a tápból kijön arról megy az egész rendszer. Lent a képen látható. Megköszönném, ha valaki segítene. :R :R

A tápon van a 6+2 kimenet a PCi-e számára amiket nem használok.

[ Szerkesztve ]

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#4038) Zoli54213


Zoli54213
aktív tag

Hali!

Most vettem meg új gépemet nemrég...

Alaplap: GIGABYTE Z68A-D3-B3
CPU: Intel Core i7 2600K 3,4Ghz
RAM: 8GB DDR3 1600Mhz
VGA: Club 3D Radeon HD6870x2 2GB
TÁP: Corsair TX750 750W

Az lenne a gondom, hogy mikor elindítom a gépet, ugyan egy darabig minden rendben, de egy idő után mindig eltűnik magától a kép. BIOS-ban ha vagyok nem, de ha windowst telepítenék, ha indítanám, akár csökkentett módban is, egy idő után kimegy a kép. Lehetséges hogy valami nem kompatibilis? (régi vga val működik) Most vagy selejtes a vga, amit mondjuk nehezen tudok elképzelni, mert egy darabig képet ad meg biosban el se megy. /Indításkor mindig bejön a kép/ Szerintetek mi lehet a gond?

A választ előre is köszönöm!

üdv.

GigaByte X570 Aorus Elite ::|:: 48GB DDR4 3200Mhz ::|:: AMD Ryzen 7 5800X3D + NZXT Kraken Z63 ::|:: RTX 4080 Phantom 16GB ::|:: Samsung 980 Pro 1TB + 860EVO 1+1TB + 250GB ::|:: Acer XV322QK KV 32" 4K 144hz 10bpc ::|:: Logitech Z906 ::|:: Corsair HX850i

(#4039) mody123


mody123
tag

Sziasztok.

Gforce GTX 260-om van és az lenne a kérdésem h mi lehet a baja a videokarimnak?
Amikor frissitem a videokártyát utána ujrainditom a gépet és amikor betöltené a windowst akkor kék halál és ujra indul. Elvittem szervizbe és a csávó azt mondta h rossz drivert raktam fel de a gforce oldaláról szedtem le és már 100x onnan frissitettem de nem volt baj. Nemrég csinálja ezt a frissités utáni kék halált mindig a régi verziot kell visszaraknom és nem tudom igy frissiteni. XP-m van. Az újabb játékoknál vibrál a kép.

Válaszotokat előre is köszönöm.

(#4040) Alastair' válasza mody123 (#4039) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A videókártyádnak nincs semmi baja, csak az új drivereket már az új GTX szériára írják. Régebbi drivereket kell használni, pláne XP-n. Win7-et kellene használnod.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#4041) mody123 válasza Alastair' (#4040) üzenetére


mody123
tag

Melyik régi dirver a legjobb XP-re?
Bocsi hogy ha valami rosszat írok de nem értek ezekhez.

(#4042) Alastair' válasza mody123 (#4041) üzenetére


Alastair'
nagyúr

190-es széria.

Alister from Hell

(#4043) Konfigos


Konfigos
őstag

Hello

Javítsatok ki ha tévednék,de bele lehet ugye dugni egy 7 pines svideóba egy 4 pines svideó kábelt?! A 4 tüskéje ugyanott van ahol a 7pinesnek tudomásom szerint. Az alany egy msi 3450 silent kártya,tv-re szeretnék kötni.

Előre is köszönöm a megerősítést vagy a cáfolást!

[ Szerkesztve ]

(#4044) Alastair' válasza Konfigos (#4043) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Bele kell mennie, és működni is fog.

Alister from Hell

(#4045) dances


dances
tag

Sziasztok!

A 1155-ös tokozású Pentium G620-as prociban levő HD Graphics 1000 az DXVA - képes?

Only the Good die young.

(#4046) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Üdv!

Valahol a neten olvasam, hogy jobb képe van akkor a PC-nek, ha a D-Sub helyett a DVI csatlakozót használom. Igaz ez? És ha a monitoron csak D-sub-om van, akkor is működik ez, ha a VGA kártyához egy DVI-D-Sub adapterrel csatlakoztatom, a monitorhoz meg sima D-Sub-bal?

(#4047) DJ WOKKY válasza masterful87 (#4035) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

pedig a 8800gt mellé én is most tervezek venni egy 22"-os full hd-s monitort, akkor lehet kell egy kari is pluszba ....

(#4048) masterful87 válasza utgyuru (#4046) üzenetére


masterful87
senior tag

A D-Sub analóg csatlakozó, ami azt jelenti, hogy a videokártya előbb átalakítja az 1-esek és 0-ák halmazából álló képinformációt analóg jellé, különböző feszültségértékeket rendel az 1-esekhez, és a 0-khoz, majd a monitor ezt érzékeli, és visszaalakítja újra 1-esekké, és 0-kká a jelet, így kerül végül kép a monitorra.

Ezzel szemben a DVI-nál kimarad a digitális/analóg átalakítás, vagyis a videókari digitális jelet küld a kábelen, és a monitor egyből digitális jelet fogad.

Ezek után érthető, hogy a digitális->analóg majd analóg->digitális átalakítás közben romlik a képminőség, na ezért ajánlott inkább a DVI és a HDMI csatlakozó.

De ha a monitorodon nincsen digitális bemenet, akkor oly tökmindegy mit alakítgatsz át, a képminőségen csak ronthat. :)

(#4049) Alastair' válasza masterful87 (#4035) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A proci is kevés meg a vga is 1920-hoz a Maffia II-höz. A Q6600-ot jó lenne felhúzni 3.2 - 3.6GHz környékére. VGA megy egy GTX260 kellene minimum.

Alister from Hell

(#4050) masterful87 válasza DJ WOKKY (#4047) üzenetére


masterful87
senior tag

Lefutattam 3 felbontáson a Mafia2 beépített benchjét, 8800GT-vel a következőket mértem:
1920 - 42,8fps - C
1680 - 47,9fps - C
1440 - 54,4fps - C
Minden más alapon kábé! Tehát low részletességek, 1xAA, noPhysx!

Most tervezem, hogy veszek rá egy 7k-s AC hűtőt aztán amint hűvösebb lesz, megnézem mennyi van még a kariban! :DDD

(#4049) Lord Vader:
Bizony, illene pici Q6600-ot felküldeni akár 3,6GHz-ig, csak akkor piszkosul megnő a gépem fogyasztása, és azt meg nem akarom.
Vagy attól még maradhat az energiatakarékos mód bekapcsolva? Ami most 2,4ről visszaveszi 1,6-ra.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.