Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69001) Csupingo válasza Sati01 (#69000) üzenetére


Csupingo
veterán

Az experience-ben lévő NVIDIA LED Visualizer-rel se lehet kikapcsolni? Elvileg az msi ab-vel is lehetne, de azt nem tudom, hogy minden kártyához jó e.
Esetleg a kártya topikjában is kérdezz rá.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#69002) májkimiki


májkimiki
őstag

Sziasztok!
Kérdésem a Telekom TvGo-val kapcsolatos. A hivatalos rendszer igény szerint a VGA-nak támogatnia kell a WebGL-t.
Csináltam egy tesztet a WebGL tesztoldalán, mely szerint az eszközöm a WebGL 1-et támogatja. Viszont a WebGL 2-t nem. Tkom oldalán nincs külön utalás a verziókra.
Mi a különbség a két verzió közt?

(#69003) Sati01 válasza Csupingo (#69001) üzenetére


Sati01
csendes tag

Köszi! Megpróbálom, és írok a másik topikba is! :R

(#69004) marec1122 válasza Csupingo (#68999) üzenetére


marec1122
senior tag

Szia

ASUS H87I-PLUS az alaplap és i5 4670 cpu van benne

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#69005) TeebyKay


TeebyKay
őstag

5 év használat alatt a gtx 770-em meghajlott mint egy kifli, mert csak a pcie foglalat és a csatlakozóknál lévő rögzítő elem tartja. Milyen olcsó megoldások léteznek, hogy legközelebb már ne járjak így?

(#69006) Csupingo válasza marec1122 (#69004) üzenetére


Csupingo
veterán

Itt kéne nézelődnöd a biosban: Graphics Configuration
Allows you to select a primary display from iGPU, and PCIe graphical devices.
Primary Display [Auto]
Allows you to select which of the iGPU/PCIE Graphics device for Primary Display.
Configuration options: [Auto] [iGPU] [PCIE]
iGPU Memory [Auto]
Allows you to set the system memory size allocated to DVMT 5.0 used by the iGPU.
Configuration options: [Auto] [32M] [64M] [96M] [128M] ~ [480M] [512M] [1024M]
Render Standby [Auto]
Allows you to enable or disable Intel
®
Graphics Render Standby support to reduce
iGPU power use when the system is idle. Configuration options: [Auto] [Disabled]
[Enabled]
iGPU Multi-Monitor [Disabled]
Allows you to enable the iGPU Multi-Monitor. For LucidLogix Virtu MVP function
support, set this item to [Enabled] to empower both integrated and discrete graphics.
The iGPU shared system memory size will be fixed at 64MB.
Configuration options: [Disabled] [Enabled]

A primary displayt "auto" -ra tenni, vagy az iGPU Multi-monitort bekapcsolni.

(#69005) TeebyKay: láttam már wc papír gurigás alátámasztást is, az elég olcsó. :DDD Esetleg kötegelővel felhuzatni a hátsó sarkát. Ha minden igaz, evga házakhoz jár kis támaszték. Ha olyan kártyát veszel amin van hátlap, az talán csak kevésbé hajlik.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#69007) pruzsi


pruzsi
őstag

Welcome!
egyilyencsodába: https://support.hp.com/hu-hu/product/hp-compaq-dc5800-small-form-factor-pc/3658082/product-info
keresnék videókártyát,amivel a diablo 3 elég hól elfutna,akár használt kártya is,
én egy hd 4670-re gondoltam de nem tudom azon lehet cserélni e keretet low profile-ra.?!

(#69008) Viktor77 válasza pruzsi (#69007) üzenetére


Viktor77
titán

GT1030, ha drága, akkor GT730. De procit is cserélnék (bár, több procival is van ez a modell, nem tudok neked melyik van) egy E8400-ra legalább (2-3K).

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#69009) marec1122 válasza Csupingo (#69006) üzenetére


marec1122
senior tag

igen ezzel sikerült is beröffenteni a dolgot. A kérdés hogy van egy 2560*1080 as monitorom és ha játékot találnék indítani, még ha olyat is amit bírnia kéne az integrált gpuna,k villog a kép. Ha nem indítok játékot nem csinál ilyet. Lehet azért van mert fenn maradt az nvidia driver ?

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#69010) Csupingo válasza marec1122 (#69009) üzenetére


Csupingo
veterán

Az intel igp drivereket kéne cserélgetni. Azok néha vacakolnak.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#69011) marec1122 válasza Csupingo (#69010) üzenetére


marec1122
senior tag

jah elég érdekesen működik. minden játék villódzik a trackamnia nation-től az overwatchig ami nyilván nem ehhez a gpuhoz van szabva de akkor sme kéne. A tm nation viszont ablak formában semmi nem villog. érdekes.

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#69012) dvdbackuper válasza marec1122 (#69011) üzenetére


dvdbackuper
őstag

nekem egy 2006-os driver megoldotta azt a villogást

(#69013) solfilo válasza dvdbackuper (#69012) üzenetére


solfilo
veterán

Ez neki nem segítene sajna, 2013-as a Haswell, nem lesz hozzá 2006-os driver. :)

(#69011) marec1122: valami népszerű játéknál is csinálja? Én lehet felraknám a dota 2-t, arra csak van rendes driveres támogatásuk. Ha annál is csinálja, akkor lehet valami más gond van.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#69014) marec1122 válasza solfilo (#69013) üzenetére


marec1122
senior tag

:D cs go, overwatch, pubg, tm nation. ezek vannak csask fent

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#69015) TeebyKay válasza Csupingo (#69006) üzenetére


TeebyKay
őstag

Ez a gurigás se szar de én érezném rosszul magam tőle :D Láttam ilyen mindenféle támasztékokat, lábon álló, pci helyre rögzíthető, de ilyen 6-7 ezernél indulnak. Egyenlőre talán ez a kötegelős ötlet a legjobb.

(#69016) solfilo válasza marec1122 (#69014) üzenetére


solfilo
veterán

És mindennel csinálja? :)

solfilo

(#69017) marec1122 válasza solfilo (#69016) üzenetére


marec1122
senior tag

minddel, de ha ablakban nyitom meg a trackmaniat ugy nem. de most mar ugy vagyok vele megvarom az erkezo vga-t addig nem jatszok.

[ Szerkesztve ]

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#69018) Csupingo válasza TeebyKay (#69015) üzenetére


Csupingo
veterán

Láttam lego-ból, mely olyat is, amit egy playmobile figura tartott.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#69019) sutszi


sutszi
veterán

Kifejezetten alacsony fogyasztású, passzív hűtéses videokártyát keresek. Használtak között is nézelődök mert kis pénzből szeretném megoldani. Ez a kártya nem csinálna semmit, csak ülne a szerverben és ha néha rá kell kötni monitorra, mert kell valamit direktbe mókolni rajta akkor legyen valami.

Nvidia NVS 300-at néztem ki, de felmerült egy kérdés. A hátlapon egy darab (DMS59) DVI csatlakozó van. Ezt szeretném vagy HDMI-re vagy Displayportra átalakítani. Az a kérdésem, hogy erre milyen adapter alkalmas(szintén pici pénzből) ami 100%, hogy működni fog ?

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#69020) TeebyKay válasza Csupingo (#69018) üzenetére


TeebyKay
őstag

Ez se rossz, tavaszi szünetre megyek haza, lehet beújítok egy ilyen legos változatot :D A fülesemre is úgy raktam fel a mikrofont hogy bionicle alkatrészekből készítettem egy tartó kart :D

(#69021) varmi2 válasza sutszi (#69019) üzenetére


varmi2
nagyúr

Estleg egy amd hd6450?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#69022) Csupingo válasza sutszi (#69019) üzenetére


Csupingo
veterán

Úgy tudom, a dvi sima kábellel hdmi-re alakítható. Pl. ilyesmi. Ez elvileg ezt tudja max.: 1920 × 1200 at 60 Hz. Ha dual-linkes kábelt keresel, az talán nagyobb felbontást is tud, persze csak akkor, ha a kártya is.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#69023) solfilo válasza varmi2 (#69021) üzenetére


solfilo
veterán

Ilyen célra egy HD5450 is elég szerintem, még olcsóbb. :)

solfilo

(#69024) sutszi


sutszi
veterán

(#69021) varmi2: Ez nem is rossz ötlet... Ahogy néztem hasonló árban van és nem kell adapterrel küzdeni.

(#69022) Csupingo : Nem kell dual-link :DDD Egy szerver konzolt fog kirakni karakteres felülettel...

(#69023) solfilo:Igen akár az is elég lehet. Keresgélek ezen a vonalon.

Köszi mindenkinek. :R

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#69025) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok!

Adott a következő konfig: DELL Alienware Aurora R4 Gamer PC /i7-3820 4x3.80 GHz /16GB /1TB /GeForce GTX 555 1GB

Kérdésem az lenne, hogy normális érték e terhelés alatt az Nvidia GeForce GTX 555 1 GB GDDR5 VGA 75-80 fokos hőmérséklete?
Véleményem szerint nem, Ti mondtok rá? A ház szellőzése kiváló, nincs egyéb probéma.

Köszönöm,
Attila

(#69026) varmi2 válasza atika88 (#69025) üzenetére


varmi2
nagyúr

75-80C nem vészes egy vga-nál. E közben a venti hány %-on megy?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#69027) hundai válasza atika88 (#69025) üzenetére


hundai
aktív tag

Szia!

Ha jól látom ez egy blower style-os gtx 555 150w tdp-vel. Szerintem teljesen normális ez hőfok ennél a gártyánál.

-Wake up Neo!

(#69028) atika88


atika88
senior tag

Én is így gondolom, hogy játék alatt ez vállalható, elfogadható érték.

Gyárilag is úgy írják, hogy max 100 fok. Nyilván nem az a Cél, hogy ezt az értéket elérje, de még a közelében sincs a VGA ennek.

Arra gyanakszom, hogy paszta probléma lehet esetleg, vagy szimplán driver.

A GPU venti terhelés nélkül 25%-on forog 990RPM és 40fokos mindössze. Máris utána nézek mennyi pörög terhelve egy játék alatt.

Köszönöm szépen a segítséged.

(#69029) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok van egy Medion erazer x6821-es gépem amiben a gyári gtx670 helyett egy Nvs5100m van mert a másik meghalt.WIndows 10 1709-es van fent 64 bit-es.Az intel HD működik a gépben viszont az nvidia kártyára sehogy sem akar felmenni a driver. Aida64-ben látom a kártyát ott felismeri rendesen de driverezni nem tudom. Mit tudok ezzel kezdeni?

(#69030) hundai válasza perfegor17 (#69029) üzenetére


hundai
aktív tag

GF experience-el is próbáld meg. Frissebb bios nincs az alaplaphoz?

-Wake up Neo!

(#69031) perfegor17 válasza hundai (#69030) üzenetére


perfegor17
senior tag

Én nem találok ehhez semmit :(
Eszközkezelőben annyit ír rá hogy: Már telepítve a legjobb illesztőprogram az eszközhöz: Általános Microsoft-videokátya.

[ Szerkesztve ]

(#69032) Csupingo válasza perfegor17 (#69031) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg ez jó lehet? Ez kicsit újabb.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#69033) Csupingo válasza Csupingo (#69032) üzenetére


Csupingo
veterán

Ez már lemaradt. Talán ez a legutolsó.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#69034) perfegor17 válasza Csupingo (#69033) üzenetére


perfegor17
senior tag

Rendben köszönöm:) holnap ahogy végzek a munkában meg is nézem.

(#69035) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Mielőtt még összehozok egy fölösleges alaplapcserét is, hátha valakinek van tippje:

[link]

[link]

[link]

Bocsi, hogy így linkelem át, csak már nem volt idegszálam elég újra kiírni. :D

Azóta lefuttattam egy 3DMark 11-et, a teljes teszt lefutott szépen, pontok is teljesen korrektek.

Viszont a hiba ugyanúgy fennáll.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#69036) Csupingo válasza laceszgamer (#69035) üzenetére


Csupingo
veterán

Tápegységet már cserélted, vagy alaplapi bios frissítés volt már?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#69037) laceszgamer válasza Csupingo (#69036) üzenetére


laceszgamer
addikt

Tápegység maradt, bár arra nem is gyanakodok, hisz akkor minden megfektetné a gépet nem? Egyébként egy 750W-os Thermaltake.

Alaplapi BIOS frissítés is megvolt igen.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#69038) Csupingo válasza laceszgamer (#69037) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha időnként nem a megfelelő minőségű, erősségű áramot, feszt. szolgáltat, akkor akár lehetnének ilyen gondok. Memóriákat is cserélted, átnézted?
Proci nem melegszik túl? Úgy is nézted, hogy semmilyen monitorozó progit és egyébb okosságot nem tettél fel, csak a vga drivert? Kártyákat másik gépben próbáltad?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#69039) laceszgamer válasza Csupingo (#69038) üzenetére


laceszgamer
addikt

Olyan szinten néztem, hogy megmozgattam őket, illetve próbáltam egy modullal is, de ugyanaz.

Viszont ha táp volna, akkor nem kéne kifeküdnie Furmarktól például? Vagy 3DMark is végigmegy simán, Extreme ben is.

De például Destiny 2 és a WRC 6 kiírja, hogy nem sikerült valamit inicializálni a grafikával kapcsolatban.

Ez benn számomra a kegyetlen furcsa, hogy miért csak bizonyos dolgok, s van ami miért fut hiba nélkül.
Pl. a GPU-Z kis PCI-E sáv tesztelője, az elvileg alig terhel valami mégis szürke kép fogad, el sem indul.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#69040) dvdbackuper válasza solfilo (#69013) üzenetére


dvdbackuper
őstag

ó bakker, 2016-os akart lenni XD XD

(#69041) laceszgamer válasza Csupingo (#69038) üzenetére


laceszgamer
addikt

Illetve a 7950 után a most belekerült 1050Ti teljesen új, meg amúgy grammra ugyanazt teszi mint a 7950-el, mármint ugyanazok mennek és ugyanazok nem mennek.

Proci hőmérséklettel is minden oké.

Illetve próbáltam úgy is, hogy semmi sem ment a háttérben, friss Windows, driver fel, és próbáltam indítani olyan játékot ami nem ment, vagy épp a GPU-Z tesztet.
Amit képet feldobtam az is egy 5 perces Win kb, VGA driver ment csak fel semmi más.

Illetve most is este fél kilenc óta megállás nélkül fut rajt a 3DMark 11 hiba nélkül. Ezért nem értem.

Esetleg az alaplap PCI-E csatlakozójával, vagy valami ehhez kapcsolódó gond lehet? Mert még erre tudnék gondolni, hogy valami ott fogja meg a dolgokat vagy nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#69042) #19138560 válasza MaverickKJ (#68996) üzenetére


#19138560
törölt tag

Szia, én két hete vettem Gigabyte 960 4GB OC-t 50k -rt, és olcsóbban nem is láttam még eddig. Utálom mikor valaki új árba adna el használt régit, de most ügye kicsit más a helyzet a vga árak miatt. ÉN 40 alatt tuti nem adnám :) Nézd csak: [link]

[ Szerkesztve ]

(#69043) solfilo válasza dvdbackuper (#69040) üzenetére


solfilo
veterán

Jaaa, akkor így már értem én is. :D

solfilo

(#69044) dugo_ válasza #19138560 (#69042) üzenetére


dugo_
veterán

Mondjuk inkább úgy, hogy te csináltál baromi rossz vásárt. :D

Annyiért már 1050Ti is van, néha még olcsóbban is.

(#69045) #19138560 válasza dugo_ (#69044) üzenetére


#19138560
törölt tag

Nem, akkor nem nagyon volt 50K alatt, Most kicsit jobb a helyzet, de 45 alatt most se nagyon van. Hetente változik a helyzet :) Vehettem volna 1050Ti-t, de ez a 960 nagyon prémium példány volt a fém hátlappal, teljesen új volt szinte, még illata is volt, vadi új doboz stb. KB garázsban tartott lehetett :D

(#69046) heavygrip


heavygrip
aktív tag

Sziasztok!

Nem rég határoztam el,hogy veszek vga-t a gépembe.Igaz tavaly kellett volna,de most lett meg a rávaló...
Na most, várjam meg az új szériát, vagy esetleg HA lentebb megy a vga-k ára, akkor vegyem meg a még meglévők egyikét?
Nekem 1050 ti lenne a favorit(bár ezekkel az árakkal csak a sima 1050 es jöhetne szóba, sajna...)
Az 1050 nél meg ugye a bökkenő a 2 GB ram, meg az hogy ez is 10 - 12 000 olcsóbb volt fél éve :(

Előre is köszönöm.

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#69047) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Sziasztok!

Egy Asus Strix 1050Ti OC-hez használnám a GPU Tweak II-t. Volt egy bug, miszerint minden indulásnál az AsusFanServiceEx leáll, amit egy Windows update okozott. Erre az Asus kiadta a frissebb verziót, aminek a change logjában benne van, hogy ezt fixálták.
Sajnos nálam továbbra is fennáll ez a probléma.
Érdekesség még, hogy a külföldi fórumokon azt írták, hogy a leállás után nem is forognak a ventik. Nekem a crash után manuálisan elindítható a GPU Tweak, de ha nem teszek így, akkor is elindulnak a ventilátorok.

Szeretnék megszabadulni a minden induláskori crashtől, de mindenfelé azt olvastam, hogy az update megoldotta nekik. Ezen a Windows installon nem volt fent korábbi GPU Tweak.
Valakinél jelentkezik még a probléma?

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#69048) TTomax válasza Tomi_Sci (#69047) üzenetére


TTomax
nagyúr

Miért használod a GPU Tweaket?Mit tud az amit az MSI AB nem?Mert azzal nem lenne problémád,söt sokkal nagyobb a kontrollod a vga felett.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#69049) atika88 válasza atika88 (#69025) üzenetére


atika88
senior tag

Újra itt a mért a étékekkel...

A konfig: DELL Alienware Aurora R4 Gamer PC /i7-3820 4x3.80 GHz /16GB /1TB /GeForce GTX 555 1GB

Terhelés nélkül: 40fok /990RPM /25%
2007-es NFS Pro Street: 77fok /2190RPM /53%
2014-es Alien Isolation: 92fok /3060RPM /82%

Milyen értékek ezek?
Újra lett pasztázva a VGA, a Vevőm mégis elhord mindennek, hogy ezek azért értékek ettől a kártyától elfogadhatatlanok :W
Holott már az előbb is tisztázódott 2 fórumtárs véleménye alapján is, hogy ebben a konfigban, ez a VGA ilyen ebben a formában ilyen játékokkal. :O

Szerintetetek mit lehet még tenni? :F

Köszönöm a segítséget!

(#69050) Viktor77 válasza atika88 (#69049) üzenetére


Viktor77
titán

Nem lenne jobb a felső slotba rakni a kártyát? Ha jól látom, van ott valami elválasztó, meg lent nagy zsúfoltság, talán több levegőt kapna a ventije.

Csinálni kell. Kész. Pont.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.