Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) Rick3D válasza Mentiii (#36000) üzenetére


Rick3D
senior tag

Van pár ismerősöm akik már elég rég óta benne vannak ezekbe a körökbe és őket kérdeztem meg ezt javasolták úgyhogy ennél többet nem tudok segíteni vga választásban.De azt utoljára kihangsúlyoznám hogy táppal semmiképpen ne spórolj ;]

(#36002) Rick3D válasza Captaindeph (#35997) üzenetére


Rick3D
senior tag

Az a tuti ha visszaviszed és kicserélik semmit nem buksz vele ;]

(#36003) Taifa Díaz válasza Rick3D (#35999) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Enermax -1, már nem az a belseje, mint régen.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#36004) Rick3D válasza Taifa Díaz (#36003) üzenetére


Rick3D
senior tag

Mire gondolsz pontosan?:)Én a nyakamat tenném egy ENERMAXOS táp minőségére :C

(#36005) Taifa Díaz válasza Rick3D (#36004) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Egy ideje nem Seasonic belsővel gyártanak.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#36006) marcyman


marcyman
aktív tag

Sziasztok!

A következő probléma áll fent:
Mostani konfigomban elromlott egy Gigabyte GTX570 típusú kártya, amelyet kicseréltek garanciába egy ASUS GTX660-ra (teljesen új). Amikor beleraktam a gépbe és kicsit fotóboltoltam, akkor ez a kép fogadott: [link]
Gép lefagy, de úgy, hogy reset sem fogott rajta.

A fura az, hogy ha átrakom egy másik konfigba akkor ez a hiba nem jön elő. (Legalábbis jó pár játék tesztelése alatt nem volt.)

Kérdés az, hogy nálam mi okozhatja a hibát? Gépen drivert cseréltem, uninstalláltam, telepítettem, stb. Gugliztam is a hibára, próbáltam pár módszert de hiába. Esetleg az alaplapom a hunyó? Valahogyan ki lehetne deríteni a hiba forrását?

Konfigom: ASUS P8P67-M, 1x8 GB kingstone ram + 1x4GB (nem tudom milyen hirtelen)
CPU: i5-2500k

[ Szerkesztve ]

(#36007) marcyman válasza marcyman (#36006) üzenetére


marcyman
aktív tag

Pontosítás: a másik gépben is hibát csinál de csak FIFA14 játéknál, ami megint érdekes.
A hiba a következő (ami nálam is jelentkezett a csíkozódáson felül: az ún. TDR hiba, elsötétül a képernyő, visszajön, majd a windows kiírja, hogy a képernyő illesztő helyreállt.
Akkor gondolom mehet gariba vissza a kártya.

(#36008) Rick3D válasza marcyman (#36007) üzenetére


Rick3D
senior tag

Igen mehet gariba.Viszont ha ezek után is rossz példányt fognak küldeni csapj az asztalra és mond meg nekik amit akarsz ! :C Nálam csak ez vált be , érdekes módon utána már pöccre ment a kártya+ajándékba kaptam egy pár DVI csatlakozót :C :C

(#36009) marcyman válasza Rick3D (#36008) üzenetére


marcyman
aktív tag

Hmm, hát akkor jó nagyot csapok és kimondom, hogy a sötét oldal 7990 jelű kártyájára lehet cserélni. :D
Egyébként viccet félretéve, az GTX660-assal melyik AMD kártya van egy súlycsoportban kb.? Lehet, hogy kialkudok egy ilyen cserét, hátha velük szerencsésebb leszek.

[ Szerkesztve ]

(#36010) ceripapa válasza marcyman (#36009) üzenetére


ceripapa
aktív tag

7850<660<7870

Fene se tudja, én majd most pénteken leszek kemény, és kicsit megmarkolom a golyóik, mert a vga-m ott van már 31 napja ....

(#36011) marcyman válasza ceripapa (#36010) üzenetére


marcyman
aktív tag

Aha, akkor én még ne is szóljak a két hetemmel semmit. Bár ez is kezd kitolódni így.
Köszi az infókat mindenkinek! :R

(#36012) Rick3D válasza marcyman (#36009) üzenetére


Rick3D
senior tag

Mondjuk egy 7870 .
Volt már ennél durvább is még régebben .Vettem 160ezerét egy 4870x2 kártyát az akkori időben a legdurvábbnak számított.1hónap alatta szarrá ment a hűtése én meg 120fokon leolvasztottam a GPU-t ;] ;] Így hogy a gpu hibásodott meg kicserélték . . . kaptam egy alsó kategóriás kártyát míg újra jön a 4870x2 erre adtak egy középkategóriásat címszóval ez van 2hét alatt az is tönkre ment ugyan azzal hogy a hűtése 0 volt ezek után bementem fogásztóvédelemmel fenyegetőztem és ha finoman akarok fogalmazni rájuk ijesztettem picit ezért kaptam 2db 6870 et ami fényévekkel jobb volt nála :C :C :C Azóta is azt használom(az egyik már kidőlt a sorból). Csak erélyesnek kell lenni ha szívóznak ! Sajnos a korrekt normális mentalitás a garit kezelők felé nem járható út ! Azért neked sok szerencsét .Egyébként a sorozatban 3adik kicserélt kártya után igényelhetsz egy másikat esetleg ráfizetéssel is ! :C

[ Szerkesztve ]

(#36013) Romeo619


Romeo619
senior tag

Sziasztok,

egy ilyen vga-nak HD7870-DC2-2GD5-V2 most kb mennyi a használt ára? idén vettem az AQUA-ban februárban tehát még garanciás is.

Köszöntem :R

(#36014) solfilo válasza Romeo619 (#36013) üzenetére


solfilo
veterán

Szia!

Beárazás itt.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#36015) Bonkheads


Bonkheads
tag

Sziasztok. Mit gondoltok, melyik HD 6980 videkártyának jobb a hűtése, melyik korszerűbb stb. Szóval melyik változatot részesítenétek előnyben? MSI / ASUS / Powercolor

Szerk.: +1 és miért R a megjelölés az MSI kártyán és miért nem HD?

[ Szerkesztve ]

(#36016) Wiz Khalifa válasza Bonkheads (#36015) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Az Asus-nak az a hűtése nem a legjobb. Az MSI-t hagynám a fenébe főleg hogy nem REF kariról van szó. Meg a Cyclone hűésű egy hulladék. A PowerColor-nak a hűtése jónak néz ki. Én is olyan karit tervezek venni. Ha 7870-et vennék. Mert annak a hűtése a legjobb és ideálisabb a piacon. :) Ha 7970-et veszek akkor viszont Asus. De azt is csak azért mert REF kari. Amúgy Gigabyte VGA a legjobb de mivel én REF hűtésű kari mániás vagyok nekem az kiesik. Meg ami REF kari az végül is tök mind1 milyen gyártótól van. :))

Smoke some weed nigga!

(#36017) Romeo619 válasza solfilo (#36014) üzenetére


Romeo619
senior tag

Szia

köszi írtam oda korábban csak gondoltam hátha itt előbb választ kapok :)

(#36018) maross


maross
veterán

Udv, egy g610 1gb elhajt gond nelkul 3 fullhd monitort? Es mukodtetni is tudja mind a harom kimenetet egyszerre, ugye? :) Csak windowsos ablakok lesznek rajta, semmi 3d.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#36019) Wiz Khalifa válasza maross (#36018) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Erre a VGA-ra rákötni három FullHD-s moncit? Necces. :U Ha a hűtést nagyobbra cseréled akkor is. Kicsit nembírná a GDDR3 se meg a picinyke VGA-sem. :)

Smoke some weed nigga!

(#36020) pritor


pritor
tag

Szeretném tőletek kérdezni hogy meg éri-e elcserélnem a vga-t?
Az én vga-m Shaphire HD4830/512/DDR3 256bit, egy ASUS 9600GT/512/DDR3/256bit cserélném.

TESZT

[ Szerkesztve ]

(#36021) lsc válasza pritor (#36020) üzenetére


lsc
nagyúr

Nem.

Az élet kegyetlen .

(#36022) pritor válasza lsc (#36021) üzenetére


pritor
tag

Én Nvidia-ra akarok váltani , és hasonló kategoriájúra akarom cserélni

(#36023) Vakegérke válasza pritor (#36022) üzenetére


Vakegérke
veterán

A választ megkaptad. Vagy csak azt szeretted volna, ha megerősíti valaki a döntésed?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#36024) lsc válasza pritor (#36022) üzenetére


lsc
nagyúr

Ezt eddig nem írtad, de semmivel nem leszel előrébb." Imádom" a teljesen felesleges kérdéseket.

Az élet kegyetlen .

(#36025) Krakesz27


Krakesz27
tag

valakinek valami hozzá fűzni való?

(#36026) pritor válasza lsc (#36024) üzenetére


pritor
tag

Tudom hogy nem lesz erősebb , egy kicsivel gyengébb is. De ha jó láttam 1680x1050-be jobban teljesít ,az elég nekem. Nvidia párti vagyok csak kivételesen atit vettem

(#36027) tboy93 válasza pritor (#36026) üzenetére


tboy93
nagyúr

Miért cserélnéd el a jól működő kártyádat egy gyengébbre? Én alapvetően ATI párti vagyok, de ha lenne egy gtx260-am biztos nem cserélném le egy 4830-ra csak azért mert az ATi :U

[ Szerkesztve ]

(#36028) Vakegérke válasza pritor (#36026) üzenetére


Vakegérke
veterán

Maradjunk annyiban, hogy eldöntött tény az elhatározásod. Ennek értelmében fölösleges volt a kérdés, amit feltettél.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#36029) Krakesz27


Krakesz27
tag

Hali!

Nekem az Asus GPU TWEAK-nél olyan van, hogy Fan1 speed ez mi? Youtubon megnéztem és csak Fan Speed van ki írva minden videón. Nekem mért van Fan1 speed? nem értem :(

(#36030) Wiz Khalifa válasza pritor (#36026) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ha annyira Nvidia párti vagy vedd meg tőlem a GTX280-ast. :) Mivel nekem ez sokat fogyaszt. :(

Smoke some weed nigga!

(#36031) pritor válasza Wiz Khalifa (#36030) üzenetére


pritor
tag

Erős vga , de tényleg zabál az rendesen.Nekem max 90-120 w-ot zabáljon olyan kell :)

(#36032) solfilo válasza pritor (#36031) üzenetére


solfilo
veterán

Akkor cseréld 9800 GT-re, az kb annyit tud, mint a 4830-as. (igaz, többet is eszik)


forrás

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#36033) Grave_444 válasza pritor (#36022) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Mégis mi értelme a cserének?

(#36034) maross válasza Wiz Khalifa (#36019) üzenetére


maross
veterán

De tenyleg csak windows lenne rajta, es egy trading platform, sok kis ablakkal, semmi mas. Miert melegedne? Nyugodtan javitsatok ki, mert fontos a dolog, es nem akarok utana cserelgetni. 2gb is kaphato keves felarral, de ha egyszer elfer a memojaban, foloslegesnek tartom. Azt meg hogy 630-asat veszek 610 helyett, nem tudom mennyit segit.

Szerk: valamint lesz egy 4monitors chartgep is, ott mar lesznek grafikonok kirajzolva, bar fene tudja ide is mennyi videokartyak kell, tippre fullra procibol oldja meg, de oda egy gtx650 menne, 1 vagy 2 gigas. Kerdes itt is: kell a 2 giga 4xfullhdhez? jatek = 0 perc.

alternativakent sli lap + 2x 610 vagy 630as nvidia.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#36035) pritor válasza Grave_444 (#36033) üzenetére


pritor
tag

1gb-os kell ddr5-ös, majd ha kapok ajánlatot megkérdezem tőletek hogy meg éri e :)
Jobbra fogom cserélne javítottam a hirdetésemet ! Kösz a felvilágosítást :)

[ Szerkesztve ]

(#36036) gedikart


gedikart
aktív tag

Üdv. Adott egy 9 éves PC. VGA: Inno3D 6600 256 MB AGP. Első körben le szeretném cserélni a monitort 23" IPS paneles Dell-re (U2312HM).
Nézem a kártyához anno mellékelt leírást: Dual 400 MHz RAMDACs supports refresh rates up to 2048 x 1536@85Hz, viszont
DVI supports up to 1600x1200 resoulition.

Ezek alapján úgy tűnik, hogy DVI-on nem bírja el a monitor natív felbontását (1920x1080). Szerintetek? Mert a normál DVI single link is tud 1920 × 1200 at 60 Hz.

(#36037) tajcsi válasza gedikart (#36036) üzenetére


tajcsi
senior tag

Első körben a gépet cseréld le. Nem fogsz talán AGP-s gépbe fektetni? A hugomnak van AGP grafikás gépe, de ő facen kívül mást nem csinál... :DDD
Na jó, szégyeltem magam és lecseréltem neki egy x2-es gépre amin integrált VGA van, szerintem még az is jobb mint az AGP...és szerintem mások is megerősítik a véleményem...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#36038) Rick3D válasza gedikart (#36036) üzenetére


Rick3D
senior tag

Teljesen jól mondja tajcsi.Az agp ideje lejárt.DVI tudja a felbontást 1920x1080 ig ügyesen. Viszont ha ultrawidescreenes monitor akarsz akkor DP(display port kell hozzá) Nem utolsó sorban egy olyan vga ami supportolja a DP-t mivel manapság is látok olyan csúcskategóriában lévő kártyát ahol ez elfelejtik rárakni !Figyelj ha egy ekkora monitort kiakarsz hajtani akkor mélyen a zsebedbe kell nyúlnod !Viszont mindenképpen PC csere előbb aztán monitor :D Nem a kabátot vesszük a gombhoz :))

+Ha lehetőség van DP-re akkor is azt ajánlom megfizethető és sokkal jobb :) Persze a monitor+vga kombónak is tudnia kell :D

[ Szerkesztve ]

(#36039) Bonkheads


Bonkheads
tag

Na, most kizárólag az MSI R6850 kártyáról lenne szó.

1. Mit gondoltok erről a hűtésről?
2. Mit gondoltok úgy erről a kártyának a hűtéséről, hogy egy Arctic Accelero S1 Rev 2 passzív hűtő
KÉP + 2db 12cm ventillátor KÉP

(#36040) Rick3D válasza Bonkheads (#36039) üzenetére


Rick3D
senior tag

SoSo de inkáb 6870 et vegyél sokkal jobb és megéri az árát ! 20-23ért kapsz használtan + ha jól láttam teljesen új garijgyeset is láttam ilyen árban ! :C
Jó az is amit linkeltél bár ha sapphire vapor X et veszzel jobban kijössz

(#36041) Sonja


Sonja
veterán

Segítségre lenne szükségem. A procimban lévő Intel HD4000-et használom DVI-on a Dell Monitorral összekötve. Most vettem egy HDMI kábelt, és összekötöttem a HDMI-s erősítőmmel (Onkyo HT-R380), hogy egyszerre legyen kép a monitoromon, és a TV-n. A kép az tökéletes, de sehogy nem tudok hangot kicsikarni belőle, mert egyszerűen nincs HDMI Audio kimenet a Windows hangoknál. Csak az ASUS hangkártyám látszik, lásd a képet. :( A legfrissebb drivert tettem fel, ezt! Windows 8.1 x64-et használok.

Mi a fenétől van ez, és hogy lehetne orvosolni? :F Köszi előre is. :R

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#36042) Sonja válasza Sonja (#36041) üzenetére


Sonja
veterán

Oké, megoldottam! :) Engedélyezni kellett UEFI-ben az alaplapi Realtek-et, majd be kellett állítani a digitális kimentél, hogy SPDIF helyett HDMI legyen. Utána a Win-ben már csak a Realtek driver-t kellett telepíteni, és kész. :D

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#36043) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Az ATI/Nvidia BIOS topikban nem válaszolt a kérdésemre senki. Így ide is beírom.

Tehát:
Hali.

Adott egy XFX GTX280-as "végéa". :) Van rá valami módosított BIOS ami csökkenti a fogyasztását? A tápom 750W-os Thermal. Azzal nincs gond. Csak netezéshez is azért 100W-ot elzabálni. Egy héten belül úgy teleeszi magát hogy nem fog elférni a gépházba. :DD Természetesen játékok alatt engedheti de azért ne az egekig. És a 105C-os hőmérséklet neki egyébként hosszútávon rendesen nyomatva neki a terhelést nem gáz? Mivel szerintem hosszú távon a nyák nem bírná.

Van valami stabil BIOS modding ezekre a problémákra? :U

Smoke some weed nigga!

(#36044) senzaj válasza Wiz Khalifa (#36043) üzenetére


senzaj
senior tag

A moddolt BIOS jó kérdés...
Amúgy ha eddig bírta a 100 fokokat (gtx280-as azért már nem mai csirke), akkor örülj neki, de venti profilt bármikor csinálhatsz afterburnerrel.. a helyedben 80-90 foknál feljebb nem engedném. Lehet, hogy egy újrapasztázás se ártana már az öreglánynak.

(#36045) Wiz Khalifa válasza senzaj (#36044) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Akkor mondom. :)

Nem rég bótoltam a karit. A csávó akitől hoztam eléggé "amatőr" volt beszédet illetően is. Újrapasztázás helyett is azt mondta hogy "újra lett pásztázva". :DD A lényeg. Be se raktam a gépbe kaptam előtte szét mert eléggé porosnak tűnt. A kompim 8bárja kb kiszedte a port belőle kivéve a venti maradt picinykét poros. Aztán újra lett pasztázva meg új ThermalPAD lett bele véve Veze kollégától :R Mivel ami volt benne az se hőt nem vezet se nem ért a Vram és VRM chip-hez. Ez megvolt. Aztán kipróbáltam jól megy meg minden de nagyon melegszik. Én egyenlőre legtöbször WoT-ra fogom használni. Remélem az nem fűti fel 90 fokra. Egyébként ezzel az "afterburner"-el hogy kell beálítani hogy ne engedje addig melegedni? Belehet állítani hogy ha eléri a 90'-ot akkor jelez? Hanggal vagy valamivel? Ventiprofilt meg egyenlőre nem csinálok mivel eléggé szellőző gépházam van és hátha nem pörög majd annyira. :)

Smoke some weed nigga!

(#36046) ceripapa


ceripapa
aktív tag

Üdv !
Köv a problemam ipontol kaptam ma egy csere gtx 660-t betettem pci-e slotba erre mikor elinditottam a kov uzenet volt kinn: New cpu installed! Please enter setup to configure your system. Press F1 to run.

Mikor kivettem a vga-t utana megint ez az uzenet, reseteltem a bios , reupdateltem akkor ment persze vga nelkul. Ekkor vga be bekapcs megintez az uzenet es semmi otletem hogy oldhatnam meg.

(#36047) senzaj válasza Wiz Khalifa (#36045) üzenetére


senzaj
senior tag

Ó értem, bíztató. ;]
Afterburnerben a settingbe belépsz, fan fülre rákatt, enable pipa és már állíthatod is. :K Érdemes jól beállítani, hátha javít a hőfokon.

(#36048) tajcsi válasza Wiz Khalifa (#36043) üzenetére


tajcsi
senior tag

Mákod van, ha így még mindig dolgozik. Attől függetlenül, hogy a gyártó akkora hőfokot adott meg, mint max érték, ez nem normális. Nekem még a gtx 295 sem ment soha 85c fölé, szar, nagyon zárt házban...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#36049) Wiz Khalifa válasza tajcsi (#36048) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Még egészen pontosan én nem mértem le mennyi a hőfoka. Mivel a lapom eddig gariztatásba volt ezért így nem használtam csak ismerősömnél próbáltuk ki. :) És ő csak a Crysis Wharhead-et nyomta rajta fullosra vagy 5percre. Meg a GTA IV-t tesztelte le hogy hogy megy. Mivel Nvidia karija nem volt még. Bár állítás szerint nem is fog venni soha mert sokat fogyaszt és nagyon "homo" karik. :) Nem tudom mekkora hőfoka lehetett tesztelésnél de a gépháza ( Cooler Master ATCS 840, mindenhol venti! ) még 3óra múlva is langyos levegő volt benne.

Beállítom az afterburner-ert és meglátom mi lesz. :) Köszönöm a segítségeket! :R

Smoke some weed nigga!

(#36050) senzaj válasza Wiz Khalifa (#36049) üzenetére


senzaj
senior tag

"Sokat fogyaszt és homo karik." :D :DDD Pontos és precíz megfogalmazás. A fogyasztás relatív.. viszont homo kifejezést még nem hallottam semmilyen vgara. :B

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.