Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30301) gban válasza lalimano (#30299) üzenetére


gban
Közösségépítő

Kiegészítés a kiegészítéshez: ne úgy csináld, mert akkor nincs terhelve a táp, vagyis nem üzemi körülményt reprodukálsz, és sanszosan nem sípol (vagy nem annyira) terhelés nélkül...

Postázást nem vállalok.

(#30302) AthlonXP válasza KaiotEch (#30298) üzenetére


AthlonXP
őstag

Ez így van, viszont csak 500/950-re. Ugyanis a ramokat nem veszi lejjebb, na-meg a feszt. sem..
Azért a 200/200/1.08 erőteljes csökkentés, ezért is kérdeztem. Én személy szerint nem hinném, hogy bármi baja lenne, de azért gondoltam megkérdem.
A CPU-mat is vettem már le jóval 2GHz alá, amikor hónapokig oda volt szervizbe a régi kártyám én meg nem kaptam cserébe semmit. Így beraktam egy Savage 4, 4Mb-os PCI VGA-t a gépbe. Ahhoz meg nem kellett a CPU erő. Gondolom a VGA esetén ugyan ez a helyzet.

(#30300) gban Szerencsére nem kell újra indítani a gépet hozzá ( akkor nem is foglalkoznék vele ). Csak simán rákattintok az ATT ikonra a z óra melletti részen és ott lehet választani a profilok közt. Egy pillanat az egész. :)
Igazából egyelőre kísérletezek vele, mert sose használtam ilyen módszereket VGA-n. Eddig csakis növeltem az órajeleket, de most gondoltam kipróbálom. Egyelőre tökéletesen m,egy minden.

[ Szerkesztve ]

(#30303) fatal` válasza AthlonXP (#30296) üzenetére


fatal`
titán

Ha nem szemetel, akkor nem lesz baj, 2 évig ment így a 3870em aztán eladtam. De pl. az én kártyám ezt magától elintézi :)

(#30298) KaiotEch: Már, amelyik. Rengeteg 4850-en nem működött megfelelően a Powerplay.

(#30300) gban: Miért kéne újraindítgatni? ATT magától elintézi, 3D alkalmazásnál felveszi magát (profilokkal beállítható). Ahhoz, hogy feszt állíts nem kell reboot.

[ Szerkesztve ]

(#30304) KaiotEch válasza AthlonXP (#30302) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát az akkor gáz, nekem a 6850-em leveszi 100/150-re, ezelőtt egy Sapphire 4850-em volt, az is e körülire vette le... Akkor nálad azzal nem stimmel vmi.

(#30305) adyh


adyh
tag

Ebben valaki?

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#30306) AthlonXP válasza KaiotEch (#30304) üzenetére


AthlonXP
őstag

A kártyámmal semmi baj nincs.
Ugye a gyári értékek ( referencia ) 750/900MHz ( GPU/RAM ). Na most ezt a VGA leveszi idle módban 500/900-ra ( igen, a ramokhoz nem nyúl, mert az AMD elcseszte anno :W ).
Amikor megjelent ez a VGA, akkor a sajtó meg is jegyezte, hogy az AMD nem erőltette meg magát az energia takarékosság jegyében ( erre reagálva a 4890-ben már lejjebb vitték az idle óra jeleket ). Szóval a kártyám tökéletesen műxik, csak én még kevesebb órajelet akarok idle módban, ezért is nyúltam külső progihoz.
Az meg, hogy a te VGA-d annyira le veszi gyárilag a frekit, annak köszönhető, hogy az AMD már jobban oda figyelt a fogyasztásra, mint amikor az enyémet csinálták. Mivel az nVidia ilyen téren jó volt, muszáj volt lépniük ez ügyben. A 48xx szériánál ezt nem csinálták jól, ez van sajna, ilyen gyárilag. :(

(#30307) toza


toza
senior tag

hp pavilion dv2000 .. nem kapcsolt be..

torolkozovel betekertem, felforraltam.. mint xbox360 3 ringnel -towel trick..... mostmar elindul ,megy,73 fok korul van proceszor.. VISZONT NEM MUKODIK A TACSPAD!! leszedtem tobb verziot is hozza [hp oldalarol].. semmi.. van vmi [sajat oldala ] is,csak a tacspadnak.. de rohattul azzal a cuccal sem ertem el semmit!!!

sot!! ha vezerlo pultban probalom resetelni a devicet.. akkor kek hallal ujra indul..

az erdekes meg az h a tacspadnal van fennt egy kapcsolo.. kepen kicsit laccik.. mellette balra egy led..

szoval ki be kapcsolas megoldhato a gombal.. es rohattul kekrol narancssargara valt.. szoval "kap aramot" v nemtom.. de megse mukodik..

megfozhettem vajon,vagy mas a baj?nincs kedvem szetszedni amig esetleg vki nem tud ezt elkerulo megoldast v tippet adni ra itt.. amit elorre is KOSZI SZEPEN!!

szegyen a futas,de faraszto...

(#30308) fatal` válasza AthlonXP (#30306) üzenetére


fatal`
titán

Csak a régebbi sorozatú 48xx-ek. Nekem is 4850 van (XFX) és bizony 160/250re veszi vissza az órajeleit. :)

De mint mondtam semmi gond, ha ATT-vel szabályzod én is ezt csináltam a 3870en.

(#30309) lalimano válasza toza (#30307) üzenetére


lalimano
tag

ezt a főzést/sütést már máshol is hallottam, de ennek mi a tudományos magyarázata? Mitől működik, ha meg van fözve?

Keresek használt CCFL/UV/Neon csövet inverter nélkül

(#30310) gban válasza lalimano (#30309) üzenetére


gban
Közösségépítő

Elpattant forrasztás összeolvad

Postázást nem vállalok.

(#30311) AthlonXP válasza fatal` (#30308) üzenetére


AthlonXP
őstag

Igen, az enyém valszeg azokból van...
Amúgy most én is kipróbáltam a 100/150-et. Ez már nem tetszett a neki. Kb 10s után el kezdett akadozni az egér mutató, meg az egész win, gyorsan nyomtam egy restartot csökkentett módban. Kikapcsoltam az auto indulást az ATT-ben. Újra indítás után viszont már nem megy, mert azt írja telepítsem újra az ATT-t admin joggal. Érdekes, eddig nem volt baj ezzel. :B :U
Szóval úgy tűnik a 200/200 alá ne menjek, azért sztm ez is igen jó eredmény. :)

(#30312) toza válasza lalimano (#30309) üzenetére


toza
senior tag

ugy van... uaz mint ujra gojozas.. csak nem....

de csak ideiglenes megoldas..ennel a laptopnal pl bekene meg dobni egy rez lapocskat proci meg huto"borda" koze.. es akkor tobb levego es jobban huti,es akkor nem fordul elo tobbe..

nvidias laptopok.. hp knal soxor tonkre megy igy..es ez a torolkozozes segit rajta egy ideig..20 perc eleg volt... aztan hult fel napot ... es megy frankon..

xboxoknal nekem parszor maradandoan fixalta a problemat.. 10 bol kb 3 nal bevalik hosszabb tavon is..

viszont mi a baja a TACSPADNAK lecccives aki tudja!!!!

szegyen a futas,de faraszto...

(#30313) sz4blya


sz4blya
csendes tag

Üdv!
Videólejátszással körített 2D-s alkalmazás, vagy az egész Desktop, monitorkimenet, akármi felvételére képes, lehetőség szerint ingyenes programot keresek.
Konkrétan a MoTeC i2Pro szoftverről szeretnék egy kb 2 perces felvételt készíteni úgy, hogy közben ugyanabban az ablakban egy futam-kör (lap) felvétele fut (az Fraps-al felvéve).

Kritériumok: 720p-s stabil 30, de inkább 60 FPS-es felvétel stereo hanggal.

Fraps-et, illetve több szoftvert kipróbáltam, amit a google a 2D desktop record, screencast, fraps 2d, stb keresőszavakra kiadott, de egyik sem felelt meg a fenti kritériumok mindegyikének, vagy nevetséges mértékben megfogta a gépet, vagy nem ment a hang, stb.
Egy Fraps szerű megoldásnak örülnék a legjobban, sajnos a Fraps csak a 2D-s ablakban megjelenő videóról volt hajlandó felvételt készíteni.

Remélem érthető voltam :)
Üdv, szablya!

[ Szerkesztve ]

Cum Deo Pro Patria Et Libertate. Verje meg a mi Istenünk, aki ezt engedte! | Free life, free people, free internet! *See you, space cowboy!

(#30314) Intel fan11


Intel fan11
őstag

üdv!Kellene 1 kis segítség!Adott egy kábel internet ami működik megfelelően!Lett vásárolva 1 új gép és szeretnénk megosztani routerrel!A problémám az hogy eddig csak adsl netekkel volt dolgom amit ppoooe-n keresztül felhasználó névvel jelszóval csatlakoztattunk!Kábel netet hogy lehet routerrel megosztani, mert önmagában a modemmel van rákötve 1 gépre akkor magától van net nem kell csatlakoztatni!!!???Nem tudom világosdan írtame a le a problémám???

2ik kérdés tudtok vmi jó programot ajánlani amivel audióü cd-t lehet be grabbelni mp3-ba???

Battletag: hojszi#2983

(#30315) gban válasza Intel fan11 (#30314) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ha nem kell csatlakozni külön, akkor a modemből kijövő kábel be a router WAN portjába, a LAN portokat meg összekötöd a gépeddel, és már van is net.
Ez akkor nem igaz ha a már elég ritka MAC Address alapú szűrés van, ekkor be kell teleonálni a szolgáltatóhoz, hogy engedélyezzék az új MAC addresst.
Ha viszont van login, csak te nem tudsz róla mert automatikus, akkor azt be kell állítani a routerben.

Postázást nem vállalok.

(#30316) KaiotEch válasza Intel fan11 (#30314) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

A routeresre lusta vok válaszolni majd más megteszi :D

A 2.-ra viszont tökéletesen megfelel a WMP.

Ez a "ciripelés" meg már az agyamra megy nagyon.

(#30317) Intel fan11 válasza gban (#30315) üzenetére


Intel fan11
őstag

sztem akk ez régi mac alapú lehet!!Mert magától nincs net ha összekötöm a routerrel,de ha a modemből közvetlen dugom 1 gépbe ott van 1ből net!Nem hinném hogy loginos mert nem tudok arról hogy adtak volna login nevet!!

Battletag: hojszi#2983

(#30318) Lompos48 válasza KaiotEch (#30316) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Az első sort inkább le se írtad volna. És akkor elvárod, hogy más azért visszacirpeljen a te problémádra. :(

(#30319) Intel fan11 válasza KaiotEch (#30316) üzenetére


Intel fan11
őstag

mi az a wmp?windows media player??? én vmi komolyabbra gondoltam

Battletag: hojszi#2983

(#30320) Lenry válasza Intel fan11 (#30317) üzenetére


Lenry
félisten

akkor se kell telefonálni. már az utolsó hulladék router is tud MAC clone-t, klónoztasd le a gép MAC címét és kész is.

(#30319) Intel fan11 mit akarsz komolyabbat? tud mp3-ba grabbelni? tud. akkor meg miért nem jó?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#30321) fatal` válasza Intel fan11 (#30314) üzenetére


fatal`
titán

Lecloneozod a hálókártyád MAC címét a routerba és beállítod, hogy DHCPről kapja a netet, ennyi az egész.

Második kérdésre pedig Exact Audio Copy.

(#30322) gban válasza Lenry (#30320) üzenetére


gban
Közösségépítő

A kérdésből adódóan ezt nem mertem javasolni... :B
Mármint a MAC klónozást.
Gyanúsan nem tudja hol találja a gép MAC-ét, hogy lép be a routerbe, hogy klónozza, így hirtelen.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#30323) lalimano válasza Intel fan11 (#30319) üzenetére


lalimano
tag

Legtöbbször a legegyszerűbb/legkézenfekvőbb megoldás a legjobb.
PL. a Windows Media Player-nél nem hiszem, hogy kell komolyabb + valószínű más okból s fönnt van a gépen (nem kell külön progit feltenni, ami csak grabbelni tud)
Ha esetleg a WMP ngyon nem tetszik (vagy mégsincs fönnt), akkor tudom ajánlani a Nero-t (Ha nem az Exprest indítod el, akkor a menüben találsz ilyen lehetőséget :) )

Keresek használt CCFL/UV/Neon csövet inverter nélkül

(#30324) Intel fan11 válasza fatal` (#30321) üzenetére


Intel fan11
őstag

hát nem tudom mivan mostmár a router fejébe se tok belépni hiába írom be az ip címet nerm adja be, nem értem miért amikor először próbálkoztzam akk belépet!Ez miért lehet?

Battletag: hojszi#2983

(#30325) fatal` válasza Intel fan11 (#30324) üzenetére


fatal`
titán

Pl. kikapcsoltad a DHCP-t. Reseteld le.

(#30326) Intel fan11 válasza fatal` (#30325) üzenetére


Intel fan11
őstag

már le reseteltem a routert ls azzal sem változott semmi sajnos

Battletag: hojszi#2983

(#30327) hackeeeee válasza nyunyu (#30210) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:R

Véleményem szubjektív...

(#30328) TGaben


TGaben
tag

Sziasztok!

Találkozott már valaki az alábbi jelenséggel?
Az egerem magától mozog!! Gondolom vírus, de azóta már volt rendszer cserélve. Alapból 2 egér-illesztőt rak fel, amit nem is értek. Ha az egyiket letiltom, akkor nem csinálja. A másikat azért nem tilthatom le, mert akkor nincs egér, szal kb az az "igazi" illesztő. Ha eltávolítom teljesen az "ál-illesztőt", visszajön. Mostanában már sajna az is van, h nem tud elindulni a rendszer, ekkor a Win7 hibakeresője fut le, és ma az alatt is mozgott az egér.
Csak akkor nem ha letiltom az "ál-illesztőt".
Az egér: Logitech revolution, de gondolom kb mind1 milyen, a hozzá adott illesztőt nem raktam fel, csak ahogy a win7 felismerte.
Lehet valami hárdveres vírus pl vinyón, vagy memóriába? Nod 32 nem talált semmit, többször próbáltam, meg reg-tisztítót is használok.
Mit tegyek,h megszűnjön?

[ Szerkesztve ]

Olvasható/Írható hangszóró: Speak-R :) (TDU2, BF3/BF4, NFS RUN nick: TBAG008 LIVE/GTA IV/F1 2011 nick: Tgaben007 F1 2012: T-BAG)

(#30329) gban válasza TGaben (#30328) üzenetére


gban
Közösségépítő

Vírus csak a vinyón lehet, illetve mradhat meg. Iletve pedrive-on, memóriakártyán, stb.
Memóriába bekerül, de ki is törlődik ha kikapcsolod a géped.
Próbálj elsőnek egy live boot cd-t, akár linux, akár xp, tuti nem fog mozogni az egér szerintem, de egy próbát megér.
Vagy az egeret egy másik gépben.
Ha ez ok, akkor vírusirtás, illetve ha újratelepíted, akkor nem árt formázni előtte a HDD-t, különben marad a vírus ha volt.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#30330) TGaben válasza gban (#30329) üzenetére


TGaben
tag

Köszönöm!

Vinyót mindig formázom, alap. De csak a rendszert ugyebár. Viszont ha másik vinyón bujkálna a virus, azt már csak megtalálta volna valamelyik víruskereső. Nem mostani a dolog, csak már kezd idegesíteni. Eddig elvoltam a letiltassal. Lehet, h az egér hardver szarozik? Ugyértem nem az illesztő hanem maga az egér valahogyan.
Jah, dupla-kattintás is van néha.

[ Szerkesztve ]

Olvasható/Írható hangszóró: Speak-R :) (TDU2, BF3/BF4, NFS RUN nick: TBAG008 LIVE/GTA IV/F1 2011 nick: Tgaben007 F1 2012: T-BAG)

(#30331) meone


meone
tag

Sziasztok!

Valakinek valamiféle megoldása erre a problémámra van? :F
[link]

Elnézést kérek mindenkitől a helyes írásom ért :)

(#30332) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Kicsit komolyabb Photoshopra és hobbi videoszerkesztésre elég a MacBook Pro 13"?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#30333) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Vki otthonosan mozog HP Laserjet 1220-as scanner driver ügyben W7-re?

(#30334) szabo0217


szabo0217
csendes tag

Hali !

Van egy Phenom x2 555 Black edition Procim
Asrock 880G extreme3 lapom
Integrált 4250 vga-m
2Gb CSX ddr3 1333 MHz ramom

Érdekelne mennyi pluszt hozna még 2 gb Memoria és ez miben nyilvánulna meg ?

Elöre is köszz

(#30335) molnarpeter válasza TGaben (#30328) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Másik gépnél is csinálja?

mp

(#30336) sklopp válasza TGaben (#30330) üzenetére


sklopp
őstag

Azért a Logitech driverét érdemes volna felrakni.

(#30337) gban válasza meone (#30331) üzenetére


gban
Közösségépítő

Itt igen hozzáértően segítenek

Postázást nem vállalok.

(#30338) gban válasza szabo0217 (#30334) üzenetére


gban
Közösségépítő

Alaplapi VGA max. 512 MB, így jelenleg ebben az esetben 1,5 giga ramod van.
+2 giga beszerzése esetén 3,5 giga ramod lenne, meg 512 MB a videokártyának kiosztva, érzékelhető lenne a különbség, több mint a duplája lenne mint most.

Postázást nem vállalok.

(#30339) NEMO1968 válasza TGaben (#30330) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Igen,lehet hogy az egered kergült meg.
Egy keresztpróbát mindenképp megér.
Te egered másik gépen,másik egér Te gépeden.
Nekem úgy halt meg az egerem,hogy működött minden,csak az irányok bolondultak meg.
Jobbra húztam fölfelé ment,balra húztam akkor jobbra :D .
Alig tudtam kikapcsolni a masinát :DDD .

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#30340) meone válasza gban (#30337) üzenetére


meone
tag

Köszönöm már fel is tettem a hozzászólásomat.

Elnézést kérek mindenkitől a helyes írásom ért :)

(#30341) epityesz válasza gban (#30288) üzenetére


epityesz
aktív tag

nincs semmi pupis kondi :(
mester benned bízok már annyit segítettél :B

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#30342) Löncsi


Löncsi
őstag

Hali

Hardverapró-nál ha UP-olom a hirdetést, nem teszi a lista elejére, ez miért lehet?

Előre is köszi.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#30343) kjani18 válasza Löncsi (#30342) üzenetére


kjani18
őstag

Az régen volt. Használd a "hirdetésem karbantartása" menüt.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#30344) fefe9 válasza epityesz (#30341) üzenetére


fefe9
tag

CMOS Clear, gombelem kivétele, esetleg elemcsere?

///sorry, ha már megcsináltad őket, de hátha...

--- https://flic.kr/ps/37w6iv ---

(#30345) Löncsi válasza kjani18 (#30343) üzenetére


Löncsi
őstag

Tudom, "hirdetésem karbantartása" fülön keresztül UP-olok és nem látom, hogy frissülne...

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#30346) Ribi válasza Realradical (#29826) üzenetére


Ribi
nagyúr

VGA driver uj rarakása nem segített.
Azthiszem sincs semmi extension a chromeban.
Hát sajna a proc explorerrel nemsok mindent tudtam kisilabizálni, hogy mi a fagyi oka.
Arról a progiról nincs valami leírásszerű, hogy hogy is kellene használni?

(#30347) gban válasza epityesz (#30341) üzenetére


gban
Közösségépítő

Akkor nem sok tippem van.
Mit csinál ha nem húzod le a tápot, nincs kép, és ekkor nyomsz egy resetet? (vagy többet ha nincs reakció)

Postázást nem vállalok.

(#30348) Dtomka


Dtomka
veterán

Sziasztok!

Van egy amd hd 4830 vga kártyám hdmi kimenettel és egy samsung hd ready lcd tv-m(le32b450c)
ha filmet nézek, akkor a jelet "átküldöm a tv-re", de az a bajom, hogy 1280x720ra kell a monitorfelbontást átállítanom (1280x1024-19" Philips monitor), mert 1280x1024 ben a tv-n megjelenő kép kicsi. Nincs erre valami jobb megoldás?
A válaszokat előre is köszönöm!

(#30349) gban válasza Dtomka (#30348) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nem mindegy hogy mivel kötöd össze.
Ha HDMI-vel, akkor állíts a csúszkán a CCC-ben keresd meg (a HDMI alatt azt hiszem) az overscan csúszkát, és állítsd be hogy a kép mérete jó legyen.
De az 1280*1024 az nem 16:9 felbontás, nem is baj ha 1280*720-at használsz.

Postázást nem vállalok.

(#30350) Dtomka válasza gban (#30349) üzenetére


Dtomka
veterán

köszi a válaszod!Igen HDMI kábellel, van összekötve. A monitort használom 1280x1024-ben , de a tv-n ez a felbontás kicsi. Ajaj, a CCC-t nem telepítettem, mert helyette Ati tray tools-t használok, akkor nem fogom tudni megoldani a CCC nélkül?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.