Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29551) TROG AIR


TROG AIR
aktív tag

Sziasztok....pasztát néztem procira,ezt találtam olcsón, 10g / 400ft...

Coolink CAI01TP - valaki...vélemény?
(nem akarok ilyen 2 - 4 grammosakat 2 k-ért,és gondolom ez is elmegy egynek...) thx...

430 pozitív , 0 negatív....

(#29552) Satyricon válasza TROG AIR (#29551) üzenetére


Satyricon
addikt

Miért nem teszel rá lekvárt? Az enyémen is az van! :DD [link]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#29553) Kassadin válasza TROG AIR (#29551) üzenetére


Kassadin
addikt

Én is pont ezt akartam kérdezni.

[ Szerkesztve ]

(#29554) PhoenixK


PhoenixK
őstag

Rémlik valami olyasmi, hogy az alap windows mappa helyett bizonyos alkalmazások használnak egy, a Documents and settings -ben levő mappát. Ezt keresem, mert a következő probléma adott: Egy gép, több user, és személyenként más alias-ok kellenének a hosts file-ba. Hol van ennek a helye pontosan?
Nekem a c:\Documents and Settings\<felhasználó>\Application Data\Microsoft\Windows\ rémlett, de itt hiába hozom létre a megfelelő struktúrát, nem olvassa fel.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#29555) Kezdő vagyok válasza gban (#29526) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Szia!
Sima tetőantenna,szélessávú.
LCD TV-t vennék,ami tudja a DVB-T-t.
És fel szeretnék venni fullHD-ban.

(#29556) Воланд válasza PhoenixK (#29554) üzenetére


Воланд
titán

A hosts file itt van:

C:\windows\system32\drivers\etc\

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#29557) PhoenixK válasza Воланд (#29556) üzenetére


PhoenixK
őstag

Köszönöm, de az alap hosts file megvan. :R
Az lenne a lényeg, hogy az xy alias felhasználótól függően más-más címre irányítsa a jónépet!

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#29558) plus44


plus44
veterán

Üdv!

Az lenne a kérdésem, hogy szeretném a régi Fujitsu Siemens Amilo La1703 típusú notebook-omban cserélni az alaplapi VGA-t egy külső, nagyobb teljesítményűre úgy, hogy az alaplapit letiltom és egy külső vga-t csatlakoztatok hozzá. Lehetséges-e ez és ha igen, milyen módon/módokon.

Dávid

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#29559) Воланд válasza PhoenixK (#29557) üzenetére


Воланд
titán

Logon script?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#29560) PhoenixK válasza Воланд (#29559) üzenetére


PhoenixK
őstag

Legrosszabb esetben marad a logon script + junction, de jobb lett volna valami állandó megoldás.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#29561) TROG AIR válasza Satyricon (#29552) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

Nem teszek,mert lenyalja a gyerek... :D azért köszi... :)

430 pozitív , 0 negatív....

(#29562) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv.
Össze van kötve hálózatban két gép. Win 7 van mindkettőn és olyat szeretnék csinálni, hogy az én gépemről át tudjak nyúlkálni a másikba felhasználást illetően. Programok letiltása, elindítása, üzenet kiírása képernyőre stb.
Köszi.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#29563) Воланд válasza CHIPman (#29562) üzenetére


Воланд
titán

Távoli asztal, logmein, teamviewer, realvnc.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#29564) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Írtam a Milyen alaplapot? totyikba be sajna nem jár arra a kutya se. Szal kellene nekem egy új alaplap, mert bekrepált a Giga P31-DS3L-es, én ezt néztem ki helyette. 4 memória foglalat lenne a lényeg, mert elég rosszul vannak a ramjok 1gb, 1gb, 2*512. Jó vásár lenne ez ennyiért? Köszönöm

CHIPman: Távoli asztallal lenne a legegyszerűbb, mert az nem kerüli meg a netet mint a LogMeIn, ott csak az a gáz, hogyha nincs jelszó a felhasználón akkor nem tudsz bejelentkezni. (Vagy igen? Mert ez engem is érdekelne, hogy hol lehetne ezt kilőni.)

[ Szerkesztve ]

(#29565) nyunyu válasza PhoenixK (#29554) üzenetére


nyunyu
félisten

Nekem a c:\Documents and Settings\<felhasználó>\Application Data\Microsoft\Windows\ rémlett, de itt hiába hozom létre a megfelelő struktúrát, nem olvassa fel.

Win7 alatt c:\users\<felhasznalo>\AppData\Roaming alatt keresd.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29566) Kube


Kube
senior tag

Üzenetek kiíratására nálam "net send" ugrik be bár win7 alatt nem tudom hogy megy. Távoli asztalnál én is kíváncsi lennék hogy a jelszómentességet hogy lehetne kiküszöbölni...

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#29567) CHIPman válasza KaiotEch (#29564) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Köszi mindkettőtöknek, de úgy kéne, hogy én lássak mindent(pl futtatott programok), és mondjuk adott esetben lezárhassam a másik gépet anélkül, hogy a felhasználó az intézkedés pillanatáig ezt észrevenné.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#29568) Realradical válasza Kube (#29566) üzenetére


Realradical
őstag

VNC tud auth nélküli kapcsolatot, de úgy biztonságtalan eléggé. :)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#29569) Thunderzolee

Üdv!

Itt azt írják, az egér segítségével nagyítani lehet a képet, és meg lehet látni a mozgó dolgokat.

Ha föléviszem az egérmutatót, nekem semmi nem változik.
Többi böngészővel sem.

Valami útmutatás? :F

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#29570) KaiotEch válasza Thunderzolee (#29569) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nálam kép sincs :DDD

(#29571) Thunderzolee válasza KaiotEch (#29570) üzenetére

Hoppsz, közben megtaláltam.

A május elsejei képeken nincs nagyításra lehetőség, csak a világkiállításra emlékezőkön, mint pl. ezen:
http://www.google.nl/
De am tényleg csobog a szökőkút, forognak a fogaskerekek és a balerina, és még a mozdony is füstöl. :)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#29572) molnarpeter válasza TROG AIR (#29551) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Arctic MX-2 vagy MX-3 szvsz.

mp

(#29573) KaiotEch válasza Thunderzolee (#29571) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ja, hogy a google-n. Én azon az oldalon kerestem a linket amit linkeltél, eszembe sem jutott a cikkbe beleolvasni :DD

(#29574) kokilord11


kokilord11
csendes tag

Sziasztok...

Az a kérdésem lenne..

Hogy Windows 7-esem van csak az a gond hogy valamit átkapcsoltam és a feladatkezelöben nem mutatja a programokat és nemtudok semmit megszakitani :S

például : msnmsng.exe , skype.exe ezekre gondolok... !!

hogy kell beállitani hogy mutassa azokat ? :)

Válaszotokat elöre is köszi !!! :)

(#29575) dr.ozdik20


dr.ozdik20
csendes tag

Hali!
Olyan programot keresek amivel ha bescanelek egy műszaki rajzot, akkor utána azt a műszaki rajzot szerkeszteni tudom. Régebben használtam valamit csak nem jut eszembe a progi neve.
Előre is köszi a segítséget

(#29576) Thunderzolee válasza KaiotEch (#29573) üzenetére

Ön megfelelt a kockasági teszten. :P

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#29577) WannaBeBoy


WannaBeBoy
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem tanácsot adni abban, hogy a különböző videómegosztók videóit miért nem tudom folyamatosan nézni? Az esetek nagyon nagy részében 5 másodpercet lejátszik, aztán tölt, megint pár másodpercet megy, megint tölt. Van mikor ezt olyan durván csinálja, hogy amúgy egy pár perces videót majdnem 20 percig tart megnézni. Egyébként a vonalam az egy 10 megabites ADSL, illetve wifi routerről használjuk ketten a netet a saját laptopommal, meg párom laptopjával.
Próbáltam már pár dolgot, de még akkor is ugyanilyen, mikor mellette semmi más nem megy ki netre. Pedig azért ez még annál is durvább, mint mikor 1 megabites vonalam volt még csak, most meg 10 és rosszabb. Viszont speedtest.net-nél 6-7-től lentebb nem megy a sebesség.
Valami ötlet?

(#29578) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Ez a lap 2.0/2.1-es PCI Express-es? Mert nem írják. Vagy az x16 már mind 2.0?

WannaBeBoy: Összes böngészővel? Flash player friss?

[ Szerkesztve ]

(#29579) TROG AIR válasza WannaBeBoy (#29577) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

Én kipróbálnám kábelről a netet....egyébként én nyaltam be már router-rel hogy
látszólag jó volt ledek,státusz...stb...majd hasonló gondnál kölcsönkértem egy másikat
és semmi gond nem volt....tehát egy másik router-t is kölcsönkérnék kipróbálásra...

[ Szerkesztve ]

430 pozitív , 0 negatív....

(#29580) WannaBeBoy válasza KaiotEch (#29578) üzenetére


WannaBeBoy
csendes tag

Firefox 4-en is, és Chrome-on is. Flash player friss igen.

(#29581) nyunyu válasza KaiotEch (#29578) üzenetére


nyunyu
félisten

Ez a lap 2.0/2.1-es PCI Express-es? Mert nem írják. Vagy az x16 már mind 2.0?

Nem tokmindegy hanyszoros?

Gyakorlatilag annyi a kulonbseg, hogy 75W vagy 150W tap mehet at rajtuk a videokalyhaba, dupla sebesseg nem oszt/szoroz semmit.

De aminek akkor tap kell azt ugyis ellattak minimum 1 6(8) tus PEG tapcsatival...

GTX460-amnal tulzasba vittek, eggyel el sem indul, mindket hat tuset ra kell dugni...

Egyebkent a G41-bol pont kihagytak a PCI-E 2.0-at, az csak P43/G43-tol felfele van.
(Specko 22. oldal)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29582) WannaBeBoy válasza TROG AIR (#29579) üzenetére


WannaBeBoy
csendes tag

Gond csak annyi, hogy kábelről macerás lenne eljuttatni a netet a két laptopig. Jó, persze próbaképp oda lehet vinni a router közelébe.:) Egyébként ez egy TP-Link TD W8910 adsl modemmel egybeépített wifi router.

(#29583) nyunyu válasza WannaBeBoy (#29582) üzenetére


nyunyu
félisten

Probald ki drotos halon radugni a laptopot a routerre.
Ha ugy jo az YT, akkor a router+laptop kozti wifi a gyenge lancszem, ha ugy sem, akkor meg a router vagy a netszolgaltatod...

Utobbit csak ugy tudod kiszurni, ha direktbe rakotsz egy ADSL modemet a gepre, es onnan epited fel a PPPoE kapcsolatot.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29584) KaiotEch válasza nyunyu (#29581) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Akkor ezek szerint nem fogja vinni a 4850-es kártyát? :Y :Y :Y

(#29585) Qbász


Qbász
aktív tag

Üdv! Van valakinek jó ötlete arra hogy hogyan lehetne egy garancia matricával ellátott gépet kitakarítani otthon úgy hogy a garancia megmaradjon? Mert már több mint egy éve vettük és viszonylag poros a hely ahol használom. Becipelni a gépet csak ezért a boltba nem akarom , túl körülményes mivel csak motorral tudnám bevinni. :
A választ köszönöm elõre is!

Future Gadget #8 'Phone Microwave (name subject to change)'

(#29586) WannaBeBoy válasza nyunyu (#29583) üzenetére


WannaBeBoy
csendes tag

Na majd kipróbálom, van itthon egy D-Link dsl modemem. Egyébként nagyjából azóta van ez, mióta másik szolgáltatónál vagyok. A réginél nem volt ilyen, pedig akkor is wifiről használtam.

(#29587) dawncomputer


dawncomputer
tag

Üdvözlet.

Erre valaki megoldást?
:W :W :W

(#29588) KaiotEch válasza dawncomputer (#29587) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

1: Lehet nem boot-os a képfile, vagy rosszul lett kiírva(esetleg megnyitottad DT-vel és úgy írtad ki [láttam már ilyet csak azért mondom, persze ez nem feltételezés]).

[ Szerkesztve ]

(#29589) marsu válasza dawncomputer (#29587) üzenetére


marsu
addikt

Szia!

Én először megpróbálnám egy másik optikai meghajtóval, lehetséges hogy az olvasással lesz a gond ...

Press any key to continue ...

(#29590) AthlonXP válasza KaiotEch (#29584) üzenetére


AthlonXP
őstag

Az a lap amit te fentebb linkeltél az simán kezeli, megnyugodhatsz. Ott van rajta PCI x16-os slot... Bármelyik PCI Express karit bele tolhatod..

(#29591) KaiotEch válasza AthlonXP (#29590) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Köszönöm! Nagy követ kertél le a szívemről, mert más pénzével "játszadoztam".

(#29592) marsu válasza KaiotEch (#29588) üzenetére


marsu
addikt

Mekkora a táp benne?

:)

Press any key to continue ...

(#29593) dawncomputer válasza marsu (#29589) üzenetére


dawncomputer
tag

Köszönöm a választ.
Boot-os, de másik CD-vel nem tudom megnézni, ez az egy van...

(#29594) marsu válasza KaiotEch (#29591) üzenetére


marsu
addikt

Mármint az aláírásodban szereplő portékára gondoltam ...

... One Touch Pentium gömbgrill

:D :DDD

Kis moddolással számítógépháznak átalakítható?

:U

Press any key to continue ...

(#29595) KaiotEch válasza marsu (#29594) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Bármi lehetséges :DDD

(#29596) Biznisz Elek válasza dawncomputer (#29593) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

Vagy rossz a képfálj, illteve próbáld meg 4x-en kiírni, előfordult már velem hogy 52x írtat nem bootolt be nekem se.

Üdv

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#29597) Biznisz Elek válasza Qbász (#29585) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

Kérdezd meg a boltot ahol vetted, csak megengedik ha megkérdezed. Ha multi akkor esélytelen.

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#29598) dawncomputer válasza Biznisz Elek (#29596) üzenetére


dawncomputer
tag

4X-es sebességgel írtam ki, egy DVD RW-re. Tényleg, ez utóbbi lehet akadály? Mármint, hogy nem CD. Lehet, hülyeség, de már nem tudok mire gondolni...

(#29599) birozoli7800


birozoli7800
senior tag

Üdv mindenkinek!

Az egyik haveromnak összeraktam a minap egy nagyon régi pc-t. A keret nagyon szűk volt ezért próbáltam a lehető legjobb alkatrészeket beszerezni. A gép a következő lett:

Abit NF7-s
AMD Athlon XP 3000+
ATI 9250
512 MB DDR1 400 MHZ RAM

A problémák a következők lennének: Win XP telepítés után hiába telepítjük fel az alaplapi hang drivert akármit csinálunk nincs hang. (Próbáltam Win7-el is) A processzort nagyon minimálisan próbáltam feljebb húzni, de ahogy hozzá nyúlok az FSB-hez vagy a szorzóhoz nem tudja beállítani a lap a megadott értéket.

Tudtok valami megoldást erre a két problémára? Esetleg BIOS frissítés megoldaná a dolgot?

(#29600) Biznisz Elek válasza dawncomputer (#29598) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

Az is lehet, szóval akkor ez egy cd iso, és dvdre írtad?

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.