Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30551) Realradical válasza vergilx (#30550) üzenetére


Realradical
őstag

Próbáltad Win xp compatibility mode-ban?

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#30552) vergilx válasza Realradical (#30551) üzenetére


vergilx
őstag

igen, nem segített.

(#30553) JNashville


JNashville
senior tag

Üdv, segítséget kérnék: adott egy frissen összerakott Sandy Bridge konfig, melynek a integrált vga- ját szeretném használni, de a vga- kimenet egyszerűen nem ad jelet, bekapcsolásra elindul, minden venti pörög szépen, csak a monitoron villog a check signal cable (digital)-felirat. A lapon hdmi és vga, a monitoron dvi és vga portok vannak. Valaki esetleg ötlet, hogy mit szúrhattam el?

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#30554) Astra


Astra
tag

Sziasztok!
Sürgősen meg kellene oldani, hogy tudjuk a 2003-as Accesst használni, de a köv. a probléma: újratelepítettem az Office-t minden összetevőjével együtt, fent is van az Msaccess.exe, de elindítva csak gyűjtögeti az adatokat, aztán kilép. Próbáltam újratelepíteni csak az Accesst, de ekkor már nem fogadja el a kódot, érvénytelennek írja, és kilép a telepítőből.
Mi lehet a baj?
Köszönöm!

(#30555) Realradical válasza vergilx (#30552) üzenetére


Realradical
őstag

Kis guglizás után feljött még a:
-run as administrator
-kapcsold ki az intro moviet

Ez még jónak tűnik.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#30556) Realradical válasza JNashville (#30553) üzenetére


Realradical
őstag

BIOS-ban az integrált VGA be van kapcsolva? Vannak lapok ahol választani is lehet, hogy integrált vagy pci-e kimenetet használja-e. Elvileg ezeknek defaultból illik jónak lenni, de hátha csak ennyi. Ha minden jól van beállítva, jó eséllyel nem jó az integrált VGA.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#30557) Realradical válasza JNashville (#30553) üzenetére


Realradical
őstag

Esetleg ,még megpróbálhatod a monitort analog jel keresésre is állítani, mert ha lap "vga "kimenete d-sub és azt küldöd fel átalakítóval akkor úgy helyes a beállítás.

@Astra
Full office reinstall?

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#30558) huszi.gyb válasza 14adam (#30541) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

csak egy tipp volt, sok sikert! :D

Amúgy nőket, és a számítógépeket ne próbáld meg megérteni :D :DD

szerk.: szívesen (ez lemaradt :B )

[ Szerkesztve ]

www.dongosofor.hu

(#30559) huszi.gyb válasza Huma (#30523) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Hát bízzunk benne, attól, hogy nem ismerem, még nem biztos, hogy rossz... sőt...

Én attól még maradok a nekem jól bevált Kingstone-nál...

www.dongosofor.hu

(#30560) JNashville válasza Realradical (#30557) üzenetére


JNashville
senior tag

Az a probléma, hogy még a Bios se jelenik meg, abszolút olyan, mintha full standby módban lenne a monitor, semmilyen jelet nem észlel a gép felől, így Biosban sem tudok kutakodni.

Monitort analóg jel keresésre nem tudom állítani, fel se ajánl ilyen lehetőséget. (Samsung 2333SW egyébként.)

Bonyolódik a helyzet azóta, mert most elővettem a HD5770-esemet, belepakoltam, hogy akkor majd ezzel átmenetileg megoldom a problémát, de azzal is ugyanezt csinálja! :Y

Előző gépben (ott van az adatlapomon) hibátlanul ment minden, kábel, monitor, kártya, szerintem az kizárható, hogy ezek ne működnének. A lap D-sub csatiját is kizárnám, hiszen az Ati VGA jelét se észleli. Most így mi van?

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#30561) lalimano válasza JNashville (#30560) üzenetére


lalimano
tag

A Ramot próbáltad átpakolgatni? (ha egyet használsz, akkor elvileg a procihoz közelebbi foglalatban kell lennie)
Ha több ramot használsz, akkor is próbálgasdd egy darabbal

Keresek használt CCFL/UV/Neon csövet inverter nélkül

(#30562) JNashville válasza lalimano (#30561) üzenetére


JNashville
senior tag

Nem, azt még nem, az miért lehet probléma? Kipróbálom, írom majd, javult-e a helyzet.

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#30563) Storms


Storms
őstag

üdv

Ilyet hol tudok venni a vinyókhoz? KÉP és ezt hogy hivják? Ezzel tudom csak felfogatni a vinyőt a gépben. 2db kellene ebből. köszi

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#30564) Lenry válasza Storms (#30563) üzenetére


Lenry
félisten

ezt általában a házhoz adják...
nézz körül bontókban

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#30565) Probber válasza Storms (#30563) üzenetére


Probber
őstag

Casetek ház? :)

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#30566) Realradical válasza JNashville (#30562) üzenetére


Realradical
őstag

Speaker be van kötve? Csipog egyet amikor bekapcsolodik vagy SKSH?

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#30567) Storms válasza Probber (#30565) üzenetére


Storms
őstag

Azhiszem az lesz. Tennék fel hirdetést ide a PH-ra de nemtudom minek hivják ezeket. :F

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#30568) molnarpeter válasza Storms (#30567) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Vinyótartó keret? :F Fiók?

mp

(#30569) C0d3r válasza Storms (#30567) üzenetére


C0d3r
addikt

HDD rögzítő/tartó sín, valami ilyesmi, egységes megfogalmazást nem találtam erről a csodáról. :)

(#30570) huszi.gyb válasza JNashville (#30562) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Lehet a ramok sorrendje is probléma, lehet, hogy rossz helyen van (több slot, mint ram), vagy próbáld meg kevesebb rammal mondjuk 1db-bal és fokozatosan pakold bele, hátha... Ezek okozhatják a jelenséget.
Jártam már úgy nagymamám gépénél, hogy 3slot-> 3db egyforma 512es ram. 2db-ot kezel a harmadikat amint belerakom az általad leírt probléma jelenik meg.
Sok sikert!

www.dongosofor.hu

(#30571) Realradical válasza Storms (#30567) üzenetére


Realradical
őstag

"HDD gyorsrögzítő" műanyag.
Kilestem, hogy nevezték a Soprano házam leírásában mint tartozék :)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#30572) zoltanz


zoltanz
nagyúr

BT billentyűzeteket mennyire ismerik fel a telefonok? :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#30573) huszi.gyb válasza zoltanz (#30572) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Nokia E90 felismeri azt tudom, ahhoz pl lehet is kapni gyárilag. Amúgy nézd meg a gyártó hivatalos oldalát, ott hátha ír róla valamit.

www.dongosofor.hu

(#30574) zoltanz válasza huszi.gyb (#30573) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Igazából netbook méretű klaviatúra kellene, Sony szerű gombsorral BT -s amit késöbb más telefonaokkal is fel tudok ismertetni. (magyar lenne a legjobb, vagy amit meg lehet matricázni magyarra.)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#30575) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok! TP-LINK Wi-Fi routert hogyan kell jelszóval levédetni?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#30576) Lompos48 válasza Aaron14 (#30575) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Egy többlépéses művelet. Le van írva a könyvében részletesen a security fejezetben.
Melyik típus?

[ Szerkesztve ]

(#30577) C0d3r válasza Aaron14 (#30575) üzenetére


C0d3r
addikt

Szia!

Admin felületén (böngészőbe: 192.168.1.1, név és jelszó páros: admin): Wireless -> Wireless Security -> WPA-PSK/WPA2-PSK kiválaszt -> PSK Pass-hoz pedig megadod a jelszót.

(#30578) petya84b


petya84b
tag

Kedves Fórumtársak!
Érdeklődni szeretnék, hogy volna-e köztetek olyan valaki, aki ismeri a Skanix Illusion programot? A korábbi verziókat ismerem, de sajnos azok nem jók Win 7-re. Az új változatot pedig hiába töltöm le azok csak próbaverziók, hiába van meg a korábban megvásárolt kód hozzá, nem tudom hova beírni. Esetleg ehhez kapcsolódóan tudna valaki segíteni nekem? Vagy magát a programot is meg kell újra venni, nem jó hozzá a korábbi kód?
Köszönöm előre is a segítő hozzászólásokat.

Vagy esetleg tudtok hasonló programot ajánlani? Az lenne a lényeg, hogy telepítem a gépet majd bekapcsolom a védelmet és minden indításnál a telepítés utáni állapot áll vissza.

(#30579) vergilx válasza Realradical (#30555) üzenetére


vergilx
őstag

intro moviet hol? administrator nem segített.

(#30580) vergilx válasza Realradical (#30555) üzenetére


vergilx
őstag

gta_sa.set törléssel megoldódott, köszönöm!:R

(#30581) Realradical válasza vergilx (#30580) üzenetére


Realradical
őstag

Gugli powah to the rescue!

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#30582) kexksz


kexksz
addikt

Sziasztok!
Van nekem egy Asus Xonar D1 hangkártyám. Miért van az, hogy ha valaki TeamSpeaken meszólal, akkor a hangja az elején halk, majd fokozatosan felhangosul normálisra? Régi hangkarival nem ilyen volt. Meg ha Xfire pittyeg, hogy valaki online és pl CoDozom akkor a CoD hangja fokozatosan lehalkul, majd megint visszajön. Elég idegesítő.

/Beírtam az Asus hangkaris topicba is./

(#30583) JNashville válasza huszi.gyb (#30570) üzenetére


JNashville
senior tag

Nos, a ramcserés megoldással részben megoldódott a probléma, mert most a rendes VGA-val, DVI-kábellel elindul és megy szépen a gép, most is arról írok, viszont integráltra váltva D-subbal továbbra sincs se kép, se semmi. Kétségbeejtő.

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#30584) madmaxxx válasza kexksz (#30582) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Szvsz valami hardveres hiba lesz. Próbáltad esetleg másik lapban, másik op.rendszerrel? Elég furcsa jelenség 1 XONAR D1 hangkaritól az ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#30585) PhoenixK válasza kexksz (#30582) üzenetére


PhoenixK
őstag

A Creative-nál van egy Smart Volume Management (SVM) funkció, ami a hirtelen hangingadozást hivatott megnyírni. Nézz szét a beállításoknál, hátha ott is van ilyesmi!

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#30586) kexksz válasza PhoenixK (#30585) üzenetére


kexksz
addikt

Itt is van, majd holnap megnézem, mert már nincs fent senki sem TSen. Közben feltettem a legfrissebb drivert is, illetve próbáltam azt, hogy Windowsos hangcuccban kikapcsoltam azt, hogy az alkalmazások szabályozhassák a füles hangerejét, de az nem használt.

[ Szerkesztve ]

(#30587) huszi.gyb válasza zoltanz (#30574) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

nézz körül esetleg hardverapro-n ott E90-hez találtam már notebook méretűt is. Más telefonokat még nem láttam külső billentyűzettel, azok nem tudom hogy vannak vele.

www.dongosofor.hu

(#30588) poisonborz


poisonborz
csendes tag

sziasztok,
a nemrégen vett Galaxy S-emen szimplán övtáskában hordva (!) egy padon ülés után a gomb körül hajszálrepedések jelentek meg. minden gomb/érintő működik, de értelemszerűen nem túl szép a dolog (nesze neked, Gorilla Glass). Egyértelműen látszik rajt, hogy nem esés történt vele (az üveg szélén előjövő sérülésen kívül minden hibátlan).
Fedi ezt a t-mobile gari? legrosszabb esetben mennyi az ára egy javításnak?

[ Szerkesztve ]

(#30589) JNashville válasza poisonborz (#30588) üzenetére


JNashville
senior tag

Szerintem ezzel inkább ide: Azonnali mobilos kérdések, vagy kifejezetten a T-Mobilos topikba.

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#30590) @matthew@


@matthew@
őstag

Hy all!
Olyan kérdésem lenne, mivel Google Chrome-ot használok és az új ikon nagyon tré, hogy leszedtem 3 képet amik tetszenek és azokat h tudnám ikonná varázsolni, h azt betehessem ikonnak a Chrome-nál? Azzal már próbálkoztam h parancsikon létrehozása, de az nem volt jó vmiért :F

Matthew 24:42

(#30591) kexksz válasza kexksz (#30586) üzenetére


kexksz
addikt

Illetve, azt hogyan tudnám megcsinálni, hogy a mikrofont az alaplapi hangkártyába dugjam? A Windowsos Soundnál azt nem érzékeli, ha a Xonar be van dugva.

(#30592) atom87 válasza @matthew@ (#30590) üzenetére


atom87
aktív tag

Ikon-t készítesz hozzá, vagy ha van már neki, akkor jobb klikk->tulajdonságok->ikon fül. Ott az ikon csere és betallózod.
Csak az *.ico fájlokat lehet választani(vagy exe, dll, stb), tehát a leszedett képet át kell konvertálnod ico formátumba!

Kawasaki z1000

(#30593) @matthew@ válasza atom87 (#30592) üzenetére


@matthew@
őstag

Oksi és azt h tudom megcsinálni, mármint a konvertálást?

Matthew 24:42

(#30594) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Érdekes kérdés, de van valami olyasmi androidos eszköz mint az Ipod Touch 3G? :F

És persze hasonló áron

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#30595) @matthew@ válasza @matthew@ (#30593) üzenetére


@matthew@
őstag

Bocs a dupláért, csak már nem tudtam szerkeszteni, már megvan, köszi a helpet :K

Matthew 24:42

(#30596) poisonborz


poisonborz
csendes tag

Rengeteg. Ha minőséget keresel, ott van a Samsung Galaxy Player (ez a Galaxy S "telefontalanított" változata), vagy pl. a Creative Zen Touch 2.

(#30597) pincehely


pincehely
addikt

Sziasztok. Tudom, hogy nem vág tökéletesen topic témába, de jobbat nem találtam.
Van egy Pirelli adsl Routerem a T-comtól.
Ezt szeretném összekötni egy TP-Link WR1043ND-vel.
Szóval a Pirelli továbbra is dolgozna a telefonon(voip), illetve modemként működne, és a wifit pedig a TP-link Router biztosítaná.
Össze is kötöttem őket: Pirelli 1-es portról, a TP-link WAN portjába.
Mégsem megy.
Ötlet, hogy ezt hogyan kéne?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#30598) enginev3.0 válasza poisonborz (#30596) üzenetére


enginev3.0
félisten

Samsungból még nem látok eladót, a másik pedig nagyon ronda.

Valami hasonló még? :U

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#30599) Lompos48 válasza @matthew@ (#30593) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Semmi konvertálás. Egyszerűen mentés másként, ott pedig a .ico formátumot választod.

(#30600) atom87 válasza Lompos48 (#30599) üzenetére


atom87
aktív tag

Attól függ mivel menti le.

Ha a program tudja egyből .ico-ba menteni akkor okés a dolog.

De ha csak simán beírja, azt, hogy xyz.ico, attól még az nem lesz ico formátumú, csak a kiterjesztése lesz az.

Kawasaki z1000

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.