Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30601) PH-User


PH-User
addikt

Hi!

Nem tud valaki olyan Win7-tel kompatibilis programot, amivel avi fájlokat tudok croppolni?
Természetesen minőségvesztés nélkül, csak croppolni szeretnék.

Előre is k.szépen!

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#30602) lalimano válasza PH-User (#30601) üzenetére


lalimano
tag

Avidemux

Keresek használt CCFL/UV/Neon csövet inverter nélkül

(#30603) huszi.gyb


huszi.gyb
senior tag

Sziasztok!
Excel 2007-ben hol tudom előhívni a függvény varázslót?
Sürgős lenne, és fontos. Köszönöm.

www.dongosofor.hu

(#30604) Lompos48 válasza atom87 (#30600) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Persze. De ezt "már" az ingyenes IrfanView is tudja.

(#30605) Lompos48 válasza huszi.gyb (#30603) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Közvetlenül a táblázat fölötti sorban írja, hogy fx, arra kattintva.

[ Szerkesztve ]

(#30606) atom87 válasza Lompos48 (#30604) üzenetére


atom87
aktív tag

Valóban.
De ő a böngészővel mentett le képeket, ami valószínűleg nem tud .ico formátumba menteni.
Ezért írtam a konvertálást. (Az irfanview is ezt teszi, mikor a mentés máskéntra mész... ;) )

Kawasaki z1000

(#30607) huszi.gyb válasza Lompos48 (#30605) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Basszus most nézem, hülyeséget írtam, azt már megtaláltam, köszönöm, a diagram varázslót esetleg abban tud valaki segíteni?

Köszönöm.
Huszi

www.dongosofor.hu

(#30608) bmatty


bmatty
tag

Hello

A gepem neha (2 -3 naponta) ujraindul mikor kilepek jatekbol vagy msn-bol. Szetcsuszik a kep kekhalal es ujraindul. Csinaltam memtesztet 3.5 ora semmi hibat nem talalt. Win 7 ultimate van fent es az integralt vga-t hasznalom a tobbi info adatlapomon. Mi lehet a gond?

Steam id: Mathias, Battlelog/Origin id: Mathias_hun

(#30609) mamboo


mamboo
tag

Hello!

Először is bootolhatóvá tettem az usb-m.
beállítottam a laptopon, hogy arról bootoljon, de azt írja folyamatosan hogy missing operting system..
Mi a teendő? Köszönöm.

(#30610) pincehely válasza mamboo (#30609) üzenetére


pincehely
addikt

Nem lehet, hogy rosszul tetted bootolhatóvá?
Hogy/mivel csináltad?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#30611) mamboo válasza pincehely (#30610) üzenetére


mamboo
tag

mbwriz segítségével..ahogy írták..lépésről lépésre:)
csak újra szeretném rakni a kicsi dellecskén a win 7-et..

szerk.:

evvel:

http://i4s.hu/2009/04/windows-7-telepitese-pendrive-rol.html

[ Szerkesztve ]

(#30612) Lompos48 válasza huszi.gyb (#30607) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Insert aztán Chart. Keresd meg a magyar megfelelőjét, az enyém angolul beszél.

(#30613) huszi.gyb válasza Lompos48 (#30612) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Nagyon szépen köszönöm.

www.dongosofor.hu

(#30614) Jano156


Jano156
tag

sziasztok!
Tudnátok e segíteni abban hogy win 7-hez témát találjak?
nem a sima microsoftos témák érdekelnek mert a hátteret és az ablak keretek színét/kontrasztját...stb én is betudom állítani. Olyan témákra gondolok mint pl a hyperdesk, vagyis ami rendesen átírja a kinézetet.
köszönöm szépen

János

(#30615) Воланд válasza Jano156 (#30614) üzenetére


Воланд
titán

Kinek milyen a desktopja? / Olvasd el az első hsz-t ! /

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#30616) AthlonXP válasza mamboo (#30611) üzenetére


AthlonXP
őstag

Ez túl bonyolult...
Inkább használd ezt, sokkal egyszerűbb, és műxik...
[link]

(#30617) pincehely válasza mamboo (#30611) üzenetére


pincehely
addikt

Én is így szoktam csinálni, nem bonyolult.
Szerintem valamelyik lépést kifelejtetted.
Ha nem jön be a fenti link, akkor próbáld meg mégegyszer ezzel a módszerrel.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#30618) Teszla_


Teszla_
senior tag

Sziasztok!

Rövidre fogva a problémámat, nem tudok cd-ről bootolni és így nem tudok windowst telepíteni.

Bővebben:
Adott az adatlapomnál lévő konfig. Előtte más volt az alaplap (Asus M2N-e sli), de az meghalt és ahelyett lett a mostani Asrock. Más memóriám volt (Corsair XMS2 DDR2 675mhz) és más volt a processzor is (AM2 Sempron 3000).
Már ezekkel az alkatrészekkel is csinálta, hogy nem bootolt be windows cd-ről, így szervízben húztak fel rá egyet, az megy az alaplap csere óta. De mivel vettem pár új alkatrészt, gondoltam telepítek egy Win7-et, mert vettem még egy 500-as Hitachi vinyót is és csak azt szeretném bent hagyni a gépben.
De hiába rakom be a lemezt a meghajtóba, mintha nem lenne rajta semmi. Próbáltam a saját olvasómmal és az öcsém írójával is, de ugyanaz. Kivettem a vga-mat és az integrálttal próbáltam, szintén semmi. Próbáltam kétféle Win7-et, egyik se működött. Sőt, most már az ősrégi WinXp se boot-ol, pedig az ezer százalék, hogy jó, sokszor használtam már.

Egyszerűen már nem tudok mire gondolni, hogy miért nem bootol ez a nyomorék gép. A tápegységen, a vga-n és a dvd olvasón kívül mindent lecseréltem az utóbbi időben, de csak a tápegység volt az, amit nem tudtam másra cserélni és azzal letesztelni, hogy bootolna-e másikkal. Jó, még a 120-as vinyó is régi, de azt is kihúztam, amikor telepíteni akartam.

Nekem az alaplap gyanús valamiért. De hátha valaki tud segíteni, mert már nagyon szeretnék váltani XP-ről.

(#30619) fatal` válasza Teszla_ (#30618) üzenetére


fatal`
titán

Pendriveról telepítést próbáltad már?:)

(#30620) Teszla_ válasza fatal` (#30619) üzenetére


Teszla_
senior tag

Igen, de sajnos ott is ugyanez volt a szitu, mintha semmi nem lett volna a pendrive-on :(((
Kipróbáltam elöl, mind a 6 usb-n keresztül és a hátsó 4-en is, amik az alaplapon vannak, de egyik se hozott sikert :(

(#30621) fatal` válasza Teszla_ (#30620) üzenetére


fatal`
titán

BIOSban a bootsorrend jó?

(#30622) föccer válasza Teszla_ (#30620) üzenetére


föccer
nagyúr

Egyáltalán be van állítva, hogy keressen a HDD-n kívül egyéb eszközökön bootable partíciót? Ha be van állítva, akkor első körben BIOS reset, vagy ha elérhető bios nemüből, akkor restore factory default.

ÜDv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#30623) Teszla_ válasza fatal` (#30621) üzenetére


Teszla_
senior tag

Igen, a sorrendet mindig megnéztem és jó volt.

föccer: ezt milyen néven kell keresni a BIOS-ban? Őszintén megmondva, még ilyenről nem is hallottam/olvastam. Egy BIOS resetet kipróbálok, hátha van valami, ami el lett állítva. Bár csak ahhoz nyúltam hozzá, amit értek is, hogy mit jelent :)

(#30624) nyunyu válasza huszi.gyb (#30607) üzenetére


nyunyu
félisten

Basszus most nézem, hülyeséget írtam, azt már megtaláltam, köszönöm, a diagram varázslót esetleg abban tud valaki segíteni?

Beszuras fulon vannak a diagrammok.

Miota Office 2010-et hasznalok, azota semmit sem talalok a hulye ribbon miatt. Melohelyi gepemre csakazertis 2003-at raktam fel, mert abban meg minden ugy van, mint a tiz evvel korabbi Excel 5.0/Word 6.0 ota barmelyikben.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30625) mamboo válasza pincehely (#30617) üzenetére


mamboo
tag

Az nem lehet probléma, hogy egy asztali gépen csináltam meg a pendrive-ot amin XP van..?!

(#30626) pincehely válasza mamboo (#30625) üzenetére


pincehely
addikt

Nem hiszem. Ha win 7 lemezről szedted a fileokat, akkor nem.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#30627) mamboo válasza pincehely (#30626) üzenetére


mamboo
tag

..át is konvertáltam ntfs fájlrendszerűre a pendriveot, ez se lehet a baj......
újra csinálom.....

(#30628) pincehely válasza mamboo (#30627) üzenetére


pincehely
addikt

Ugye parancssorból formáztad Pendriveot NTFS-re?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#30629) AthlonXP válasza pincehely (#30628) üzenetére


AthlonXP
őstag

Ha azt a programot használja, amit mutattam, akkor nem kell parancssor, az elvégzi automatikusan azt is. :)
Én ezzel a cuccal csináltam meg a Win 7 telepítőt a pendrive-ra, simán fel tudtam vele tenni a Win 7-et a tesóm netbookjára.

(#30630) pincehely válasza AthlonXP (#30629) üzenetére


pincehely
addikt

Én nem állítom, hogy ne működne.
Csak próbálja ki.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#30631) mamboo válasza pincehely (#30630) üzenetére


mamboo
tag

De srácok, amin én csinálom a pendrive-ot az egy asztali gép és win xp van rajta..nem tudom hány bites.....
aztán dugom át a netbookba és próbálok arról bootolni, de ugye nem sikerült....

Ötlet?

(#30632) pincehely válasza mamboo (#30631) üzenetére


pincehely
addikt

Próbáld meg még ezt!
De lépésről-lépésre mindent alaposan, odafigyelve.
Ha így sem megy, akkor lehet az xp a gond.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#30633) fatal` válasza mamboo (#30631) üzenetére


fatal`
titán

És akkor mi van ha azon XP van? Nem értem.

Ha win7et akarsz telepíteni, akkor a már linkelt win7-usb-dvd-download-toolt használva betallózod az isot és 10 perc alatt megcsinálja a pendriveot. Bedugod a másik gépbe, bebootolsz róla és felrakod a win7et.

[ Szerkesztve ]

(#30634) mamboo válasza fatal` (#30633) üzenetére


mamboo
tag

Így csináltam pedig és ez jött.....a netbookon...
"missing operting system.."

(#30635) pincehely válasza fatal` (#30633) üzenetére


pincehely
addikt

Nekem az jött le, hogy így sem sikerült neki összehozni.
Egyébként minden pendrive bootolható, mármint bootolhatóvá alakítható?

[ Szerkesztve ]

http://kefetemap.deviantart.com/

(#30636) fatal` válasza pincehely (#30635) üzenetére


fatal`
titán

Nemrég kerestem toolt linuxhoz és 1-2 fórum hozzászólásai alapján van olyan pendrive amiről nem lehet.

(#30637) pincehely válasza fatal` (#30636) üzenetére


pincehely
addikt

Szerintem is ez lehet a gond, mert rémlik, hogy mintha én is belefutottam már volna olyanba, amivel nem tudtam megcsinálni!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#30638) TopaMo


TopaMo
aktív tag

Hol lehet a hiba? [link]
Összes időzítést állítgattam, kapott +0,1V-ot a ram...
XMS profil kiolvasva, beállítva...
Auto 1333-on sem stabil...

Lap Giga 880GMA-USB3 (am3+)
Proci x3 450
Ram Vengeance 2x2GB 1600 CL9
Hűtés, ami mindent hűt a proci környékén Scythe Grand Kama

Amit megfigyeltem, hogy inkább hidegindításnál jelentkezik.
Én a memóra gyanakszom, más ötlet?
(cache vagy a 880g nem lehet a ludas?)

(#30639) Irvkhf


Irvkhf
aktív tag

Sziasztok tudna valaki segíteni hogy honnan tudnék letölteni egy Asus A7v266-c tipusu alaplaphoz alaplapi hangkártya drivert Windows 7 hez köszönöm a választ előre is.

[ Szerkesztve ]

(#30640) mamboo


mamboo
tag

Már letöltöttem másik win7-et, megcsináltam mindent töviről hegyire...mi a jó büdös picséárt van missing operation system????

(#30641) Prego válasza mamboo (#30640) üzenetére


Prego
senior tag

Hány partíció van azon a vinyón?
Én amikor kapok egy újrahúzandó notit, már meg se próbálok recovery particióról bootolni, nekem valahogy sose működik ez a funkció. Helyette:
-Ubuntu vagy GParted(ez gyorsabban feláll) Live CD-be, átállítom a recovery particióra a bootolást, telepítek, majd újraindítás után ugyanígy visszaállítom.

Lehet valami totál más partíción keresi az oprendszert, amit feltelepítettél?

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#30642) Realradical válasza mamboo (#30640) üzenetére


Realradical
őstag

Jól tetted bootolhatóvá a pen driveot? Másik gépen bootol róla? BIOS-ban a boot order a netbookodon jól van beállítva? BIOS-ban a boot from usb device vagy hasonló nevű menüpont enabled-öd van?
(Win 7-et nem letöltünk hanem megveszünk és rámásoljuk az eredeti cd tartalmát a pen drivera ugye?)

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#30643) AthlonXP válasza mamboo (#30640) üzenetére


AthlonXP
őstag

Hát, igen ez érdekes. Én megcsináltam azzal a progival, amit linkeltem a pendrive-ot. Beraktam a netbookba és rögtön jó volt, simán fel tudtam róla tenni a Win 7-et. Aztán beraktam az asztali gépbe ugyan azt a pent és érdekes módon ez már nem akart róla elindulni. :F
Pedig beállítottam a biosban is a dolgokat, a vinyókat le is tiltottam, hogy egyáltalán ne nyúljon hozzá a gép induláskor, de mégsem tudott bebootolni róla. Mondjuk akkor nem nagyon erőltettem a témát, mert csak egy próba lett volna, de akkor is érdekes és nem tudom, miért nem akart róla elindulni... Nekem is azt írta ki a gép, amit neked, de az a rohad kis netbook szó nélkül elindult vele és tesóm máig azt a Win 7-et használja, amit felraktam róla...
Szóval fogalmam sincs mi lehet, a pendrive tuti jó, hisz a kis gépen megy, valamit az asztalival kéne csinálni, de itt megakadtam én is... Pedig olyan egyszerűnek tűnik az egész
( és annak is kéne lennie! ), biosban beállítani a drive-ot, restart és telepít, ennyi és még sem. :W

(#30644) Realradical válasza AthlonXP (#30643) üzenetére


Realradical
őstag

Nem kell ide semmiféle progi, egyszerűbb, ha magad gyártod le és az biztosan működik.
[link]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#30645) Realradical válasza Irvkhf (#30639) üzenetére


Realradical
őstag

Ehhez csak XP-set gyártottak. Nem működik Win7 alatt? Compatibility mode-ban telepítsd, hátha az segít. Ha meg az installerbe be van építve valami OP rendszer ellenőrzés ami miatt nem megy tovább tallózd be a drivert az eszközkezelőből, hátha úgy javul.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#30646) TopaMo válasza TopaMo (#30638) üzenetére


TopaMo
aktív tag

Erre valaki?

(#30647) Agostino


Agostino
addikt

Ahoi.

Hol lehet kikapcsolni azt XP alatt, hogy amikor chat-kliensen üzenetet kapok, ne villogjon sárgán / kéken lent a tálcán, hogy üzenet?

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#30648) Realradical válasza TopaMo (#30646) üzenetére


Realradical
őstag

Hát, én a helyedben kitesztelném a memória modulokat egyesével, aztán pedig a procit egy jól működő gépben, mert ez akár alaplapi baj is lehet.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#30649) lordjancso


lordjancso
senior tag

Sziasztok!
Nagy problémám lenne. :) Van egy régi gépem darabokban, és most össze szeretném rakni. Mindent tökéletesen a helyére tettem, bekapcsolom a gépet és a monitoron azt a feliratot látom hogy "Signal error" és a monitor-videokártya csatlakozóját mutatja, majd átvált egy 3 dugós csatlakozóra, alá bnc felirattal. Ez a két kép váltakozik.
A videokártyát kipróbáltam másik gépben, tökéletes.
Alaplapot most szereztem, működik.
Monitort kipróbáltam másik gépben, tökéletesen működik.
Mi lehet a probléma?
Előre is nagyon szépen köszönöm!
Üdvözlettel
J

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#30650) Realradical válasza lordjancso (#30649) üzenetére


Realradical
őstag

Kimegy egyáltalán valami jel? Speaker be van kötve? Ha igen akkor csipog egyet bekapcsolás után?
Nálam az LCD TV szokott néha signal errort dobni, olyankor nem tudja értelmezni a kapott felbontást és/vagy a refresh rate-et. Géprestart meg szokta oldani, de nálad nyilván ez nem megoldás.

Things that try to look like things often do look more like things than things

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.