Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29451) föccer


föccer
nagyúr

Üdv!

Számítástechnikai szemetet, mint veszélyes hulladékot hol lehet leadni gyűjtőbe? Egy 100 éves crt moncsiról lenne szó, ami elviekben még működik, de gyakorlatilag használhatatlan...

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#29452) fatal` válasza föccer (#29451) üzenetére


fatal`
titán

Elméletileg (a törvény szerint) bármilyen számítastechnikai eszközökkel kereskedő cég köteles átvenni.

(#29453) Bogyó bá' válasza föccer (#29451) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A hulladékgyűjtó telepeken külön konténerek vannak ilyen célra. Ingyen átveszik, csak ki kell vinni. Ha már mégy, akkor előtte érdemes otthon körülnézni, hogy még milyen egyéb kidobandó elektromos készülék van elfekvőben, egyúttal akkor elintézni azokat is.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#29454) AthlonXP válasza netmesterke (#29434) üzenetére


AthlonXP
őstag

Szerintem olyan LGA 775-ös alaplap ami a DDR1-et és AGP-t kezel nem van. Az az LGA 478-as alaplapokkal megszűnt, ha jól tudom, de úgy is ír majd más is, ha ellenvéleménye van. :)
Viszont a DualCore-t azt kezelik a 775-ös lapok.

(#29455) netmesterke válasza AthlonXP (#29454) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Azt tudom, nekem is 775-ösöm van. Asus ban találtam egy lapot ami jónak tűnik, P5PE - VM a típusa.
Egy kérdés, segítsen aki tud pls:
Melyik a jobb vidkari, és mennyi a difi?:
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=1234&dl=1#sp

vagy ez:
http://hu.gigabyte.com/products/page/vga/gv-rx16p256de-rh/

Köszönöm!

(#29456) M_o_g_y_i válasza netmesterke (#29455) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Az első, a 6800GT a jobb (gyorsabb helyesebben). :K
Memória: 256MB 256bit DDR3 vs. 256MB 128bit DDR2
GPU teljesítmény hasonló lehet, de ebben nem vagyok 100% biztos (x1600-am nem volt, de 6800 igen, az nagyon bírta a szűrőket ott is, ahol már a 128bites kártya elhullott).

6800GT vs. X1600 Pro

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#29457) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

A következőt szeretném megoldani:

A TeamViewerrel meg lehet azt csinálni, hogyha távolról rácsatlakozok a gazda gépre, akkor távolról kikapcsolhassam a gazda gép monitorját (illetve elsötétítse a képernyőt). Na de az a problémám, hogyha nyomok egy ctrl+alt+del-t a gazdagépen, akkor bekapcsolódik a monitor.

A cél az lenne, hogy aki fizikálisan a gazdagép előtt ül, az ne tudja használni a gépet és ne lássa az azon végzett tevékenységeket. Tudtok erre valami megoldást?

Windows 7 van a gazdagépen.

[ Szerkesztve ]

(#29458) netmesterke válasza M_o_g_y_i (#29456) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Úgy tűnik a 6800 Gt jobb, bár ahogy néztem az Open Gl támogatást, az volt fura hogy a gyártó honlapján a 6800 gt hez 1,5-öt írt, a másikhoz 2.0-át...
Na mindegy, tesztek alapján akkor jobb a 6800 gt tehát:)
Köszönöm!

(#29459) M_o_g_y_i válasza netmesterke (#29458) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Szivesen. :K
Egy "ficsörˇ" alapján nem lehet ilyet gondolni, az a "vérpistikéknek" van ráírva a dobozra. :DDD
A programozók meg úgyis tudják mire írnak szoftot... :U

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#29460) Realradical válasza Synthwave (#29435) üzenetére


Realradical
őstag

Semmi bajuk sem lesz évekig használtam 3-at egymás mellett.

@Vodar: Sima mstsc terminál pont ugyanezt csinálja. Az nem megfelelő? :)

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#29461) Vodar válasza Realradical (#29460) üzenetére


Vodar
senior tag

Az mi?

(#29462) nyunyu válasza Moneo (#29423) üzenetére


nyunyu
félisten

Van olyan hangkártya pci csatin ami ki tudja coax-al szolgálni szerintetek és nem horror árban adják?

Hasznalt Audigy 4.

Digitalis kimenete mondjuk minijack, de egy minijack-2xRCA kabel egyik veget az erositobe dugva siman mukodik a digitalis atvitel.

Asszem a piros vege volt az erositobe dugva.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29463) nyunyu válasza netmesterke (#29434) üzenetére


nyunyu
félisten

Létezik olyan alaplap ami 775-ös, DDR 1 ramot és AGP-s vidkarit kezel, valamint a procik közül a dual core procit kezeli?

Nem jellemzo.

DDR1+AGP tamogatas mar 5-6 eve nincs az Intel chipsetekben, ketmagos procihoz viszont ujabb chipset kell.

Hacsak az Asrock nem lapatolt ossze valami sufnituning lapot, ami mindenfele trukkozessel, de kezeli ezeket az elavult cuccokat.

Szvsz nem erdemes penzt kolteni egy ilyen oreg gepre, plane P4 procival, olcsobban kapsz egy integralt VGAs modern lapot+bele 2/3/4 magos Amd procit, aztan jovoben tudod boviteni nagyobb VGAval, procival, rammal, meg nem zabal annyit, mint a kazan Prescott/Presler...

Amugy a 785G integralt VGAja kb. egy Gef6600GT teljesitmenyet hozza, kisebb jatekokhoz boven eleg.
Starcraft 2 fullHD-ben mar kepregeny volt rajta, hiaba jart 500 helyett 900-on a GPUm.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29464) Vodar válasza Realradical (#29460) üzenetére


Vodar
senior tag

Ja a Win távoli asztali kapcsolata... de azzal hogy tudom megcsinálni, amit írtam?

(#29465) Realradical válasza Vodar (#29461) üzenetére


Realradical
őstag

Sima Win távoli asztali kapcsolat. Start menü -> futtatás-->mstsc vagy mstsc /admin és kapsz is egy promptot ahol csatlakozhatsz a másik géphez.

Az elérendő gépen Control panel- System- Remote settings alatt az elérendő gépen be kell állítani, hogy engedje a csatlakozást ha nem megy. (+a tűzfalon is engedni kell a 3389-es portot)

szerk: Simán belépsz akkor kivágja a logon screenre. Vagy neked az kell ,hogy vissza se tudjon jelentkezni?

Annó írtam poénból remote monitor kikapcsoló progit, de az csak standby-ba tette a monitort, ha hozzányúltak visszajött a kép. :)

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#29466) Vodar válasza Realradical (#29465) üzenetére


Vodar
senior tag

Ja de ez neten keresztül is működik, nem csak LAN-on? Nekem neten keresztül kéne. És nem kell valami megerősítés gazda gépen, ha csatlakozni akarok hozzá? Mert akkor így bárki csatlakozhat a gépemre, vagy mi?

Ja és nekem alapból jelszóval védett a gépem. Mstsc-vel úgyis tudok kapcsolódni a géphez, hogy még nem jelentkeztem be a gazda gépen?

[ Szerkesztve ]

(#29467) F34R


F34R
nagyúr

Sziasztok , a kérdésem a következő lenne: Melyik levelező épül be az alapértelmezett közé, Eddig Outlook , Thunderbird és Windows Live Mail volt ott a listában. A következő levelezőt szeretné használni Sylpheed de nem tudom hogy háttérbe ellenőrzi-e a levelet , vagy csak programindításnál fontos mert szeretném mindig időben megnézni a leveleimet :)

Előre is köszönöm

(#29468) nyunyu válasza Realradical (#29465) üzenetére


nyunyu
félisten

Esetleg engedelyezi a tobbfelhasznalos modot Win7 alatt (ami elvileg csak a server Windowsokban (2000Server/2003/2008) alapertelmezett, gyakorlatilag meg asztaliakra is felhekkelheto), aztan amig a masik gyanutlanul hasznalja a gepet, addig o mstscvel belepve egy masik desktopot kap, aminek a kepe nem latszik a konzol sessionbol.

Mondjuk a feladatkezelo felhasznalok fulen latszik, hogy nem csak 1 ember van bejelentkezve a gepre...

Mstsc-vel úgyis tudok kapcsolódni a géphez, hogy még nem jelentkeztem be a gazda gépen?

Miert ne lehetne?

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29469) Realradical válasza Vodar (#29466) üzenetére


Realradical
őstag

Persze, hogy működik LAN-on kívül is. :)
Bárki nem használhatja, kell egy felhasználó amivel belépsz a távoli gépre.

Összefoglalom amit eddig felfogtam abból mi az igényed:
Távolról belépsz valaki gépére, felhasználó/jelszó nélkül, aki nem tud róla, elsötétíted a monitort, ő nem tud beavatkozni, te pedig tudsz dolgozni a gépén.
Ilyen alap programot nem fogsz találni azt garantálom.
Esetleg, ha tényleg lépéseket szeretnél tenni az eddigi szabad életed elvesztése felé és ilyesmikkel akarsz játszani akkor ajánlom figyelmedbe a BackTrack 4 linuxot amit penetration testinghez állítottak össze.

@ Nyunyu: persze lehet ilyet is, csak szerintem nem ez az igény :DDD

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#29470) netmesterke válasza nyunyu (#29463) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Találtam egy Asus lapot:
http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_775/P5PEVM/#CPUS

Ha veszek egy ilyen lapot pár ezer ft-ért és mellé egy E 1200/1400/1500-as procit, akkor 10-12k-ból mondjuk kijön a kétmagosítás. Nem kell másik ramot, vidkarit cserélni pl.
Tudom a régieket fejleszteni nem jó befeketetés, de evvan:D

[ Szerkesztve ]

(#29471) Vodar válasza Realradical (#29469) üzenetére


Vodar
senior tag

Nem.

Egy másik városból be akarom kapcsolni az otthoni gépem Wake-On-Lan segítségével, ezt már megoldottam.

Ezután fel akarok csatlakozni a gépemre, de nem akarom, hogy az otthoniak lássák, hogy mit csinálok rajta, illetve ők maguk ne is tudják használni a bekapcsolt gépet.

De ugye az otthoni gépem jelszóval védett, szóval a kérdés, hogy ez az mstsc akkor is aktív, amikor még nem jelentkeztem be? Szóval be tudok vele jelentkezni távolról? A jelszó azért kell a gépre, hogy az otthoniak ne tudják használni a gépemet, amíg nem vagyok otthon.

[ Szerkesztve ]

(#29472) Realradical válasza Vodar (#29471) üzenetére


Realradical
őstag

Akkor az mstsc valóban ami kell neked. Alapból bejelentkezni be fognak tudni, de ha kitiltod a felhasználójukat arra az időre amíg be vagy jelentkezve akkor azt se fognak tudni. (logon és logoff scriptként automatizálhatod a kitiltást/visszaengedést)

szerk: igen az mstsc-nek elég ha be van kapcsolva a gép és a bejelentkező képen áll a Windowsod

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#29473) Vodar válasza Realradical (#29472) üzenetére


Vodar
senior tag

Csak 1 felhasználó van rajta, az enyém, szóval nem kell letiltanom a többit.

Szóval, ha távolról felcsatlakozok a gépemre, akkor távolról be tudok jelentkezni, majd bejelentkezés után már csak a távoli gépről lesz használható az otthoni gépem és az otthoniak csak a bejelentkezési képernyőt fogják látni?

(#29474) Realradical válasza Vodar (#29473) üzenetére


Realradical
őstag

Lokálisan be fognak tudni logolni ha tudják a user jelszavát és akkor átveszik a session-öd. Ha nem tudják akkor nyilván nem.
Ha mégis tudják a jelszót akkor kreálj egy másik rendszergazda jogú usert és azt használd amíg belogolsz. Amíg bent vagy ki tudod tiltani a másik már meglévő usert.

Igen csak a bejelntkező képernyőt fogják látni.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#29475) Vodar válasza Vodar (#29473) üzenetére


Vodar
senior tag

Ja és amikor ott vagyok a csatlakozás ablakban, akkor a "számítógép"-hez mit kell írni? A távoli gép IP címét? Na és ha router mögött van, ergo több gép is használja azt az IP-t?

(#29476) Realradical válasza Vodar (#29475) üzenetére


Realradical
őstag

Port forwarding-al be kell dobni a gép lokális IP címére a 3389-es portot a routeren.
Ha nem statikus az ip címed akkor ajánlom ezt a szolgáltatást: NOIP Ezzel el tudod érni, hogy kapj egy aliast mint vodar.servegame.com ami mindig az éppen aktuális IP címedre mutat.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#29477) Vodar válasza Realradical (#29476) üzenetére


Vodar
senior tag

Az IP problémát már megoldottam, most azt keresem, hogy hol tudom hozzárendelni a helyi IP-hez a 3389-es portot.... D-Link DIR-100 routerem van.

[ Szerkesztve ]

(#29478) qfm


qfm
senior tag

Sziasztok,

mivel nem találtam meg, az idevágó témát a fórumba, itt is felteszem a kérdést, hátha itt bukkanok rá a legjobb megoldásra:

Anaglif-ben jártas emberektől kérdezem:

Milyen programot használtok:
- HD 3D anyag lejátszásához?
- normál filmből anaglif-es film előállítására (akár valós időben, akár előre kódolva) ?
- fotó anaglif-é alakításához?

A cél, a minél jobb minőség elérése, de nincs pénzem colorcode és hasonló drága dolgokra.

Azt már megtaláltam hogy a játékok iZ3D-vel jók lesznek, a többire még nem találtam egyértelmű választ, így tapasztalatokat várok, aki használ ilyesmiket.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#29479) Vodar válasza Realradical (#29476) üzenetére


Vodar
senior tag

Ja vagy csak simán meg kell nyitni a helyi IP-men a 3389-es portot? És ha a többi helyi IP-n is nyitva van?

(#29480) Realradical válasza Vodar (#29479) üzenetére


Realradical
őstag

Nálam így néz ki, ez alapján vadászd össze a tiéden :)
Ha több gépen szeretnéd beállítani akkor tudsz definiálni több bejövő portot amin máshová dobja be a router a kérést. Pl.: vodar.servegame.com:1111 az a routerben az 1111 incoming portot jelöli és azt küldöd tovább egy belső IP-re és a 3389-es portra.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#29481) fatal` válasza Vodar (#29457) üzenetére


fatal`
titán

Használj Windows távoli asztali kapcsolatot, akkor kijelentkezteti az embert, amíg ott vagy és machinálsz a gépén. :)

(#29482) Vodar válasza Realradical (#29480) üzenetére


Vodar
senior tag

Oké, köszi, délután tudom kipróbálni :)

(#29483) Realradical válasza Vodar (#29482) üzenetére


Realradical
őstag

Nincs mit.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#29484) Lori82


Lori82
senior tag

Sziasztok!Kerestem,de nem találtam meg a megfelelő topikot,ezért bátor leszek és itt keresek választ a kérdésemre :) A cooler master 430 ház ventilátor ledjei kikapcsolt állapotban világítanak?Lehet,hogy böszmeséget kérdeztem,de kikapcsolt állapotban az egerem görgője világít,kivéve ha kikapcsolom a tápot.

(#29485) Realradical válasza Lori82 (#29484) üzenetére


Realradical
őstag

Nem fog világítani az 100% hacsak nem valami olyan új technológia ami erre van kihegyezve :). Az USB-s egér/bill kicsit másképp működik. Némelyik BIOS-ban azokat is ki lehet kapcsolni, hogy ne legyen áram alatt.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#29486) molnarpeter válasza Lori82 (#29484) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem világítanak az ilyen dolgok, csak amik a készenléti 5 voltos ágról táplálkoznak :) Szerintem az egér világítását is megoldható lenni 'kikapcsolni', nálam pl. egy jumpert kell átrakni, és meg is van oldva :)

mp

(#29487) Lori82


Lori82
senior tag

Köszi

(#29488) jozsi252


jozsi252
veterán

sziasztok

Ismerősnek telepítettem fel 1 játékot, Landwirtsh vagy mi a fene ( szántani kell benne ) ( nem nevetni ) : D na szóval install megvolt az jön indulásnál hogy

Error: could not init 3d system

Shader Model 2.0 is required

majd kiírja hogy rakjam fel a legutolsó vid kártya drivert. Namost ez egy integrált videókártya nem mostani darab, de sehogysem tudom működésre bírni a játékot, illetve van még 1-2 játék ami ezt a hibát dobja be. Főleg ami ilyen szimulátoros. szerintetek mi lehet a problema forrása?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#29489) #65675776 válasza jozsi252 (#29488) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ezzel nem fogsz tudni mit kezdeni, az integrált VGA láthatóan sok funkció hiányától szenved. Venni kell egy videokártyát a gépbe. Lehetőleg nem egy egymillióévest.

(#29490) Bogyó bá' válasza jozsi252 (#29488) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Azt minimum tudni kellene, hogy miféle az a videokártya... mármint az alaplapi.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#29491) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

Egy ilyen témakörbe, hogy "virtuális rendszerek kockázatelemzése" miket írnátok?

Egyrészt ugye mentett adatok elvesztésének kockázata (ha sérül a HDD, minden virtuális gép adatai elvesznek)... mi van még? Milyen kockázatokat rejthet egy virtuális gép?

(#29492) AthlonXP válasza jozsi252 (#29488) üzenetére


AthlonXP
őstag

Igen, szerintem is VGA-t kéne venni, mert az üzenetből kijön, hogy a kártya nem támogatja az SM2.0-át, ami a játéknak kell. Ez sajna új driver telepítésével sem fog megoldódni, hisz a kártya hardvere, az ami elavult, nem a szoftvere...

(#29493) jozsi252 válasza AthlonXP (#29492) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen énis ezt mondtam, dehát van amelyik játék indul van amelyik nem de a szimulátorok nagyrésze nem indul el, nos akkor télleg az a hiba h őskori a gpu.
:R

iPhone 13 Pro Max

(#29494) AthlonXP válasza jozsi252 (#29493) üzenetére


AthlonXP
őstag

Persze. Elindulni nyilván azok fognak, amiknek az igényeit a kártya hardveresen is ki tudja elégíteni. Ez után a driver már csak egy dolog, mert az szinte csak a sebesség miatt számít. A legfontosabb itt a GPU hardveres tudása, ezen áll vagy bukik a dolog.. :)

(#29495) Realradical válasza Vodar (#29491) üzenetére


Realradical
őstag

- nehezebb a hibaelemzés, a gyökere a problémáknak sokszor a részletekben lakik
- gyengébb teljesítmény
- a diszkrendszerrel számos problémánk volt, a megosztottság miatt
- csomó képzés + management tool szükséges egy ilyen környezethez ami másképp nem kéne
- ha elkezdődik a virtuális vész akkor management mindenre rá akarja húzni, közte a geoclusterekre és társaira

Gugli a barátod btw.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#29496) Vodar válasza Realradical (#29495) üzenetére


Vodar
senior tag

Köszönet! :)

(#29497) Robi95


Robi95
csendes tag

Sziasztok!
Olyan bajom lenne hogy elvittem a routerunkat és most vissza hoztam és nincs internetem csak ha közvetlenül a modemből jön az internet mi lehet a baja?

...

(#29498) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

.

[ Szerkesztve ]

(#29499) Lompos48 válasza Robi95 (#29497) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Valószínű, hogy ott ahová vitted, át lett állítva az ottani hálózatnak megfelelően. Újra kellene állítani ismét az otthonira. Erre (lenne) jó néha a router biztonságí backup-ja, amt a könyvecskéje alapján könnyű megcsinálni.

(#29500) PindurAnna válasza KaiotEch (#29498) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

fm+num lock billentyűt nem nyomtad be?

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.