Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29501) KaiotEch válasza PindurAnna (#29500) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

De pont most jöttem rá én is.... mert numerikus cuccot csinált. Grrr azért köszi néked is :)

(#29502) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok!

Ismét hozzátok fordulok segítségért, mert nekem már nincs tervem. Amint elkezdek Youtube-on nézni videót, behal a böngészőm. Ezzel tudok valamit csinálni, vagy a Youtube sz@rakszik? Köszi előre is a segítséget! :R

Sic Parvis Magna

(#29503) gban válasza 30z.Samu (#29502) üzenetére


gban
Közösségépítő

YouTube rendben van.
Milyen böngészőt használsz?
Mi az hogy behal?

Postázást nem vállalok.

(#29504) 30z.Samu válasza gban (#29503) üzenetére


30z.Samu
félisten

Firefoxot használok, de a Chrome alatt is ezt csinálja. A behalás alatt azt értem, hogy befagyasztja az egész gépet. :F

Sic Parvis Magna

(#29505) Tompo92


Tompo92
senior tag

Hali.
Valaki megtudná mondani hogy win7 alatt hogy lehet egy mappát levédeni jelszóval?
Fontos lenne:D
Választ köszi előre is :R

(#29506) Zooka


Zooka
tag

Üdv!

Adott egy P4-es gép, a billentyűzet nem működik csak pittyen a gombok lenyomásakor (ps2-es). Rádugtam egy usb-s billenyűt, azzal is ugyazt csinálja. A biosba viszont be tudtam lépni. Mi lehet a gondja?

A pesszimista a sötétséget látja az alagútban,az optimista a fényt,a realista a mozdony lámpáit, a mozdonyvezető pedig három hülyét a sineken... Remélem míg a föld kerek, mindig lesznek Thinkpad-ek!

(#29507) slayer93


slayer93
tag

Üdv.
Az lenne az én gondom, hogy vettem egy zsír új wi-fi router (TP-LINK TL-WR741ND) a modemem pedig egy D-LINK dsl-360r és egy 5MB T-online netem van. NA az a gondom, hogy ha elmegyek a wc-re ami kbre 5 méterre van durva becslésben a wi-fi-től és már alig van jel.
Na a jelet az kilehet valahogy bővíteni vagy a netem lassúsága miatt ilyen gyenge? Am vályog házunk van, semmi vassal a falban. És ha kimegyek az utcára akkor az ablak előtt is eléggé nehezen veszi.

Előre is köszönöm a a segítséget. :D

"Ne próbáld, hanem csináld meg"~ egyik kedves volt Tanárom :)

(#29508) molnarpeter válasza slayer93 (#29507) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Egyszerű a dolog: nagyobb antenna kell neked :) Itt, vagy itt érdeklődj :)

mp

(#29509) slayer93 válasza molnarpeter (#29508) üzenetére


slayer93
tag

Köszi. :D

"Ne próbáld, hanem csináld meg"~ egyik kedves volt Tanárom :)

(#29510) marsu válasza 30z.Samu (#29504) üzenetére


marsu
addikt

Szia!

Szerintem a Flashplayer-rel lesz gond ...

... próbáltad már frissíteni?

Press any key to continue ...

(#29511) 30z.Samu válasza marsu (#29510) üzenetére


30z.Samu
félisten

Igen, a legfrissebb van fent, és detto... :F Azt is próbáltam, hogy egy régebbit teszek fel, de semmi... :S Elképzelhető, hogy a codec-kel ütkőzik? (Legfrissebb K-Lite)

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#29512) fatal` válasza Tompo92 (#29505) üzenetére


fatal`
titán

Beállítasz jelszót a felhasználói fióknak aztán jobb klikk -> tulajdonságok -> biztonság fülön letiltod a többi felhasználónak. :)

(#29513) molnarpeter válasza 30z.Samu (#29511) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Próbáld legyalulni, aztán újra felrakni.

mp

(#29514) dawncomputer


dawncomputer
tag

Sziasztok.

Mitől lehet, hogy hiába írtam ki képfájlt, nem hajlandó róla boot-olni a számítógép?
Természetesen helyes boot-sorrend van beállítva...

Más: ezen problémán kiindulva megpróbáltam USB-ről telepíteni. Minden rendben ment, de a telepítés indulásánál jött a "Hiányzó NTLDR"...

Van javaslatotok bármelyik problémára?

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#29515) 30z.Samu válasza molnarpeter (#29513) üzenetére


30z.Samu
félisten

Mármint mit? A rendszert? Az Edusho friss rajta, pár napos... :Y

Sic Parvis Magna

(#29516) CSÜLKÖS válasza Tompo92 (#29505) üzenetére


CSÜLKÖS
tag

Szia!
Winrar-al becsomagolod. Rámutatsz a mappára és a jobb egérre kiadja: winrar hozzáadás az archívumhoz>katt> fejlett>jelszó beállítása>pipa a fájlnevek titkosítása>jelszó megadása>jelszó ismételt megadása>ok. Kibontás ide -re
kéri majd a jelszót.

[ Szerkesztve ]

Csumidázom a bundeldódat CSÜLKÖS.

(#29517) molnarpeter válasza 30z.Samu (#29515) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A flash-t :D

mp

(#29518) 30z.Samu válasza 30z.Samu (#29515) üzenetére


30z.Samu
félisten

Az már megvolt, de ugyanaz... :F De megpróbálom újra, hátha.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#29519) sirdond


sirdond
őstag

Helló

Vékony kialakítású (<6 mm átmérőjű) szerelhető 2,5-es jack csatlakozót keresek Budapesten. Valami tipp,hogy hol nézzem meg? Kácsában és a Conradban voltam,de nem volt nekik.
ilyet árulnak mindenhol, de ez túl vastag, 9mm

[ Szerkesztve ]

(#29520) gban válasza sirdond (#29519) üzenetére


gban
Közösségépítő

Itt, hátha.
Vagy itt.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#29521) molnarpeter válasza sirdond (#29519) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Somogyi electronic-os esetleg? (gugli)

mp

(#29522) Vodar válasza Realradical (#29483) üzenetére


Vodar
senior tag

Kipróbáltam, működik! :D

(#29523) sirdond válasza gban (#29520) üzenetére


sirdond
őstag

Sajnos egyikben sincs, és somogyinál sem
azért köszi a tippet

(#29524) 30z.Samu válasza 30z.Samu (#29518) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem akarom elkiabálni, de lehet, hogy most működik rendesen. :C Ha esetleg lenne még gáz, írok. Köszönöm a segítséget! :R

Sic Parvis Magna

(#29525) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Eddig tetőantennával néztem a tv műsorokat.
Ki mit javasolna,hogy a DVB-T műsorokat tudjam fogni,illetve HDD-re felvenni?
(Utóbbit nem számítógépre gondoltam).
Ki mit választana?

(#29526) gban válasza Kezdő vagyok (#29525) üzenetére


gban
Közösségépítő

Miből kellene választani?
Antenna? Vevő? DVB-T tuneres tv?
Milyen tévéd van? Az a legfontosabb kiindulópont.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#29527) Tompo92 válasza CSÜLKÖS (#29516) üzenetére


Tompo92
senior tag

Köszönöm akkor kipróbálom. :R

(#29528) Tompo92


Tompo92
senior tag

Srácok itt egy újabb kérdés:
Nem találom azt a topicot ahol beárazzák a konfigomat ,hogy körülbelül mennyibe lehetne eladni, fölöslegesen meg nem írkálok minden topicba nem hsz-t gyüjteni jöttem.
Való színű laptopra váltok és ezért lenne jó tudnom, amúgy az adatlapomon van a konfig
azért írom ide mert itt mindig kapok választ:)

(#29529) C0d3r válasza Tompo92 (#29528) üzenetére


C0d3r
addikt

(#29530) Tompo92 válasza C0d3r (#29529) üzenetére


Tompo92
senior tag

huhuu köszönöm:)

(#29531) M_o_g_y_i válasza nyunyu (#29463) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Már csak a dual-core támogatás hiányzik:Gigabite GA-8I915ME-GL

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#29532) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Ha egy kétoldalas és egy egyoldalas ramot párosítok, attól elszállhat az egész lap?

[ Szerkesztve ]

(#29533) Lenry válasza KaiotEch (#29532) üzenetére


Lenry
félisten

dehogyis

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#29534) KaiotEch válasza Lenry (#29533) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Jólvan akkor... csakmert tegnap elszállt egy giga p31-ds3l lap, attól, hogy a 2 oldalas 1GB-s pqi ram mellé beraktam 1 oldalast...

Igen vmi defektes, most keresek neki új lapot, de nem találok olcsón megfelelőt. 4DIMM-es kéne, VAGY jobbnak látom a 2*512 A-Data, +1gb kingmax, +1GB pqi ramokat vmi egyformára cserélni. Ja és mind 800-asok szal... mégcsak nem is össze vissza raktam bele.

[ Szerkesztve ]

(#29535) Lenry válasza KaiotEch (#29534) üzenetére


Lenry
félisten

ott akkor valami alapból defektes volt.

abban a gépben, amiről épp írok szintén egy 2 oldalas 512-es, meg egy 1 oldalas 256-os RAM van.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#29536) Satyricon


Satyricon
addikt

Srácok. Szerintetek miért van az, ha kikapcsoláskor be kékhalálozik a gép? XP SP3 32 bitesem van. Nemrég cseréltem benne memót, Corsair Dominatort, 2x2 gb 1066-osat tettem bele. Memtest-tel teszteltem és a 460,6 mb-nál hibát jelzett, vagyis bepirosodott, de csak itt jelzett hibát. Szerintetek ez közrejátszhat? :F Ha igen, lehet ez ellen valamit tenni? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#29537) Lenry válasza Satyricon (#29536) üzenetére


Lenry
félisten

visszaviszed gariba hibás RAMot

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#29538) Probber válasza Satyricon (#29536) üzenetére


Probber
őstag

Azt ugye tudod, hogy a 32bites Windows nem kezel 4GB ramot. Futtasd le a tesztet 64bites rendszerrel is.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#29539) Lenry válasza Probber (#29538) üzenetére


Lenry
félisten

azt ugye tudod, hogy a memtest nem a Windows alól fut? :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#29540) Probber válasza Lenry (#29539) üzenetére


Probber
őstag

Ez meg sem fordult a fejemben. ;]
Mindegy, a Windows-ra vonatkozó rész az helyes.

Lenry tanácsa szerint mehet a gariba.

[ Szerkesztve ]

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#29541) Lenry válasza Probber (#29540) üzenetére


Lenry
félisten

az a rész viszont tényleg igaz. ez bizonyos szint fölött már büntetés a gépnek az XP

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#29542) Воланд válasza Probber (#29538) üzenetére


Воланд
titán

De, kezel 4GB ramot.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#29543) Lenry válasza Воланд (#29542) üzenetére


Lenry
félisten

?

asztali, 32 bites Windows XP nem kezel 4GB RAMot
(igen, tudom, van PAE, amivel kezelné, csak le van korlátozva 4GB-ra, és mindennel együtt 4GB, de a végfelhasználó szempontjából nem tud mit kezdeni a 4GB memóriával és ez a lényeg)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#29544) Satyricon válasza Probber (#29538) üzenetére


Satyricon
addikt

Igen, tudom h csak 3gb-ot támogat a 32 bites XP. Am van valami hátránya a 64 bites oprendszernek a 32 bitessel szemben? Vagy ugyanolyan megbízható, gyors, mint a 32 bites XP? És a játékok? Szeretik a 64 bites oprendszert? (2002-2011-ig megjelent játékokról van szó)

Lenry: 1 sráctól vásároltam itt ph!-n, természetesen garival... Akkor lehet visszacseréltetem/gariztatom, ha a 64 bites XP-vel sem működik majd megfelelően...

Köszi mindkettőtöknek! :R

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#29545) Lenry válasza Satyricon (#29544) üzenetére


Lenry
félisten

nem, nincs semmi hátránya a 64 bitnek. a programoknak meg tökmindegy, mert a 64 bites Windowsba bele van ágyazva egy komplett 32 bites rendszer.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#29546) Воланд válasza Lenry (#29543) üzenetére


Воланд
titán

[link]

32bites asztali oprendszer maximálisan 4GB memóriát tud megcímezni/kezelni.

"(igen, tudom, van PAE, amivel kezelné, csak le van korlátozva 4GB-ra, és mindennel együtt 4GB, de a végfelhasználó szempontjából nem tud mit kezdeni a 4GB memóriával és ez a lényeg)"

Ez így van, de a lényeg az, hogy tud kezelni 4GB ramot, csak éppen ebbe minden ram beletartozik (vram, cache). Tehát ha pontosak akarunk lenni, akkor nem mondjuk azt, hogy egy 32bites oprendszer nem kezel 4GB ramot.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#29547) #65675776 válasza Воланд (#29546) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha igazán pontosak akarunk lenni, akkor mondjuk úgy, hogy asztali 32 bites Windows-ok 4GiB virtuáliscímtartományt kezelnek.

(#29548) Lenry válasza Воланд (#29546) üzenetére


Lenry
félisten

jó, akkor legyünk pontosak és mondjuk, hogy nem kezel 4GB-nál több RAMot.

de egyrészt ebbe is bele lehet kötni, mert a RAM-on egyértelműen a rendszermemóriát értjük, amiből 4GB-t tényleg nem tud kezelni, mert nem marad elég memóriacím neki.

másrészt, mint mondtam, felhasználói szempontból csak annyi a lényeg, hogy a rendszer nem tudja kihasználni az összes RAMot, így kijelenthetjük, hogy nem kezeli. pont.

ráfoghatjuk, hogy ezzel félrevezetjük a felhasználót, de szerintem nekik rohadtul mindegy, plusz akit érdekel, az úgyis utánanéz a dolognak.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#29549) Воланд válasza #65675776 (#29547) üzenetére


Воланд
titán

Ezt a GiB-et megmagyaráznád, mert sehol nem találtam rá normális, érthető leírást.

(#29548) Lenry: Valóban bele lehet kötni és valóban nem érdekli az átlagfelhasználót, hogy "mi merre hány méter".

(#29550) Lenry: Köszi, erre nem sikerült rátalálnom. :R

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#29550) Lenry válasza Воланд (#29549) üzenetére


Lenry
félisten

a giga/mega/kilo az egységek tíz az akárhanyadik hatványú többszörösét jelölik, de mivel az informatikában 2^x-en többszörössel számolunk, ezért kitalálták a kibi, mebi, gibi, tebi, stb prefixumokat, csak nem igazán terjedtek el.

itt egy bővebb leírás a Wikipédián

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.