Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30901) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

WiFi-n keresztül szeretnék megosztani fájlokat egy PC(WIN 7) és egy MacBook Pro(Snow Leopard) között.
Ezt hogyan tudnám megoldani? :-)

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#30902) kenesei1982


kenesei1982
aktív tag

hi,

Szeretnék egy eszközt a géphez csatlakoztatni (mindegy, mi ez, hosszú lenne).
A COM1-4-ig kellene a portot felszabadítanom neki, mert sajna mind a 4 foglalt. De a device managerben csak az 1-es port látszik, hogy foglalt. Hogy tudom megnézni, hogy mi foglalja a többi com portot?

(#30903) jozsi252 válasza Aaron14 (#30901) üzenetére


jozsi252
veterán

Nyomj az aztalon egy command + k-t majd írd be az elérési útvonalát a win-en megosztott mappádnak valahogy így

smb://192.168.1.x/ideírdamegosztottkönyvtárnevét

vagy pedig

smb://awinesgépneve/ideírdamegosztottkönyvtárnevét

elvileg menni kellene neki.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#30904) karakpecze21 válasza karakpecze21 (#30897) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Nah, az lesz a legjobb, ha szerzek egy háló kártyát és kipróbálom azzal.
Ha akkor is fagy, akkor már 100%, hogy a Router miatt van.

(#30905) Realradical válasza karakpecze21 (#30904) üzenetére


Realradical
őstag

Ez érdekes lesz. Nem hallottam még ilyesmiről, hogy egy router miatt fagy a gép. Mondjuk én inkább az integrált hálókártya csatlakozó hibájára tippelnék (driver vagy fizikai hiba). Majd jelezz , ha sikerült esetleg kibogozni a szálakat :)

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#30906) karakpecze21 válasza Realradical (#30905) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Hát igen, én is tanácstalanul néztem tegnap.
De az tuti, hogy amint a hálókártyáról használom a netet x idő elteltével megfagy a gép.
Tehát mikor USB-s wifi vevővel használom, akkor hibátlan.

Kábelt cseréltem, feltettem a legújabb drivert, egyik sem segített.
Fizikai sérülés nem látszik az integrált hálókártyán.
Viszont én is a hálókártyára tippelek, mert nehezen tudom elhinni, hogy a router miatt fagyjon a gép.Bár én már semmin nem lepődök meg.

Ma megyek és veszek egy Pci háló kártyát.
Majd írok, hogy mi a helyzet. :R

(#30907) Kornel213


Kornel213
tag

Sziasztok
Amikor játszok valamivel néha kifagy a gépem, kockás lesz a kép a hang megakad, csak újraindítani tudom...Memóriákat leellenőriztem everestel, azzal nincs gond, a procimon egy cooler master hyper tx3-as hűtő van azzal se lehet gond, a videokártyám HD4850 Vapor-X-es hűtéssel ami ugye elég jó! Legújabb catalyst van fent.
Csak a videokártyára tudok gondolni hogy azzal lehet a gebasz. Ja és pár hónapja volt újra téve a windows.
Mi lehet a baj? :F
Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

" A halál előtt a nagy fényesség nem a mennyország, hanem a torkolattűz..."

(#30908) stm_ válasza Kornel213 (#30907) üzenetére


stm_
tag

Az eseménynaplóban mindenképpen nézz szét.
Ha kb tudod milyen időpontban történt a "baleset" akkor nagyon könnyen megtalálod ott ,hogy mi okozta a hibát.

(#30909) Prego válasza Kornel213 (#30907) üzenetére


Prego
senior tag

Ha valamelyik komponenssel baj lenne, akkor vagy színes pöttyök jelennének meg a monitoron, vagy kékhalál. Újrahúzás előtt csinált hasonlót? Újrahúzás óta van ez a gond?
További tippek (kis valószínűséggel):
-Hőmérséklet mérés esetleg, lehet sok a por valamelyik bordában és nem tud lehűlni rendesen
-Nem lehet hogy újrahúzás óta lett beletéve az új videokártya, előtte meg nvidia volt?

Még megpróbálnék egy windows frissítést és egy catalist teljes törlés és úgy az új telepítését.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#30910) Kornel213 válasza Prego (#30909) üzenetére


Kornel213
tag

SSSSsheef: Rendben, bár elég rég csinálta először, aztán volt hogy kb 1 hónapig nem csinálta.

Újrahúzás előtt nem csinált ilyet, igen újrahúzás óta van ez.
Szerintem kiveszem és kifújom belőle a port, de nem olyan régen van bent a házban, és a ház belül se poros csak minimálisan.
Dede újrahúzás után lett berakva az "új" videokártya (2 éves) de az előző is Ati volt.
A catalyst teljes törlést és utána telepítést pár napja csináltam.
Egy windows frissítést megcsinálok

Köszi a válaszokat! :)

" A halál előtt a nagy fényesség nem a mennyország, hanem a torkolattűz..."

(#30911) Laraxior


Laraxior
titán

remélem itt hamar választ kapok a kérdésre :))

Corsair HX1000W....az üzlet tárgya

eladó: diumvisu

Tehát vettem ezt a HX1000-es Corsairt. Hiányzik belőle 3db kék illesztőbe dugható kábel (12V1 - 12V2) tehát csak egy darab van mellé. Ennek ellenére én beüzemeltem vele a gépet. (980X - GTX580 SLi) Leverte a biztosítékot a lakásban...majd egy VGAval próbálkoztam azzal üzemelt. Utána megint biztosíték..kis égettszag a tápból,kivettem a gépből, majd elindítottam konfig nélkül csak magában, biztosíték OFFmegint...utána rákötöttem másik gépre (szintén 6magos proci,GTX480) elindult..megy.
Utána próbálkoztam még párszor,de mindig lenyomta a lakásban a biztosítékot.

Mihelyst ideért a táp,rá pár órára hívtam az eladót..teljesen korrekt volt,mondta hogy küldi a 3 kábelt,csak ő sem kapta meg.eddig oké...csakhogy a táp tönkrevágta az első konfigból az alaplapot (EVGA) és a két Gigabyte GTX580at. A többi hardware úgyfest üzemképes.

Tápos topikban ezt írta egy kollega a kérdésemre,hogy mi lehet a gond: "majd elindítottam konfig nélkül csak magában, biztosíték OFF.."
ha esetlegesen rosszul lett volna betöve valamelyik kábel az első konfignál...

Tehát a kérdés hogy kinek küldjem vissza a tápot? Az eladónak,vagy gariztassam saját költségre a kb 2-3 órája nálam levő tápot? Én az eladót választanám,és természetesen utalja vissza az árát,ugyanis mások szerint is ez egy nem üzemképes táp...ugyebár ha nem veri le a biztosítékot,akkor sem lenne üzemképes kábelek híján :))

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#30912) Realradical válasza Laraxior (#30911) üzenetére


Realradical
őstag

Kérdés, hogy mit beszéltetek meg. 3 nap cseregart mindig kérek az eladótól. Ha nem került szóba akkor az ő gerincén múlik, hogy visszaveszi-e. Ha engem kérdezel illene neki.

Új volt a táp? Ha nem (márpedig gondolom a kábelek nem véletlenül jöttek később) akkor azért megérne egy misét a körmére nézni az eladónak, mert azért csak agyonvágott egy kisebb vagyont az a táp...

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#30913) Laraxior válasza Realradical (#30912) üzenetére


Laraxior
titán

nem volt szó cseregariról,se 3 nap,se semmi...működőképes full dobozos tápról volt szó :)
táp fél éves kb... a papír szerint.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#30914) Realradical válasza Laraxior (#30913) üzenetére


Realradical
őstag

Lehet, hogy érdemes lenne valami szakival megnézetni, hogy mielőtt vetted működőképes lehetett-e a táp. A tápos topicokban tuti találsz valakit aki vállalkozik rá.
Ha azt mondja nem akkor 3 napon belül visszamennék az eladóhoz és kiverném a fogait.

Ővele beszéltél már? Hajlandó visszaadni a pénzt? Szerintem a hozzáállás is sokat mutathat.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#30915) stm_ válasza Laraxior (#30913) üzenetére


stm_
tag

Ahhoz képest ..,meglep milyen nyugottan írod le a történteket.

Szétszedve szerinted volt a táp? (kopott csavarok stb)

Egyébként azt gondolom ,zárlatos lehet ...az a kébel kinézetre milyen? Nincs meggyötörve?

[ Szerkesztve ]

(#30916) adyh


adyh
tag

Hali!

Hogy tudom visszaállítani a DNS kiszolgálómat?
Comodo-t használok, és nem enged megnyitni egy oldalt amivel egyébként nincs probléma. (.site90.com)
Megoldás?

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#30917) Laraxior válasza Realradical (#30914) üzenetére


Laraxior
titán

Nem az én konfigom ment tönkre azért vagyok ilyen nyugis :) lakótársamé.
Az eladó javallotta hogy küldjem vissza az iPonba (beszéltem a sráccal,bár én kábelügyben,nem gariügyben)
Mindkettő készséges,és segítőkész volt,de amikor megemlítettem az eladónak hogy visszaküldöm neki,akkor mondta hogy ő nem vállalt rá 3 nap garit,ezért küldjem az iPonba.
Táp: jelenleg is megy...mivel moduláris,ezért gondolok arra hogy rosszul volt bekötve...de ez nem ok arra,hogy miután szét lett szedve a konfig levágja a lakásban a biztosítékot,ha csak simán magában a tápot indítom. Megjegyzem azóta 10 percenként indítgatom,de nem produkál ilyesmit. Ezért lenne a legjobb visszaküldeni a tulajnak. Mert ha nincsen problémája akkor feleslegesen küldtem vissza az iPonba. De a kábelek miatt amúgyis visszaküldhetném hogy nem tudom hasznát venni két VGAval.... mert ugye nem osztja el a terhelést,és a táp 2x40A-t tud leadni...
Szétszedve nem úgyfest ami szét lett volna kapva :N A matrica is a helyén van,érintetlen.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#30918) Realradical válasza Laraxior (#30917) üzenetére


Realradical
őstag

A bennem lévő paranoiafaktor azonnal felszökött a teljes elzárkózás miatt. :((
Lehet egy moduláris tápot rosszul bekötni? Azért ahhoz legalább olyan izomerő kell mint mint fordítva bedugni egy molex csatit. Megmagyarázná az elzárkózást , ha már lett volna felnyitva a táp és bukós a garancia, de nem akarom itt a lakótársad idegeit kicsinálni.
Ja látom hozzátetted a matricás dolgot.
Nem tudom, így nem sok opció maradt, csak a gariztatás a cég felé... A Corsair nem vállal teljeskörű gart a tápjaira? Agyoncsapott konfigra volt valami garanciája anno a Chieftecnek, ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#30919) Realradical válasza Realradical (#30918) üzenetére


Realradical
őstag

Nincsen teljeskörű gar sajna: [link]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#30920) Laraxior válasza Realradical (#30918) üzenetére


Laraxior
titán

a garival az a gond hogy most megy a táp....
az a baj ha meg visszaküldöm neki és nem veszi át akkor megint buktam.... :W
igen néztem a csatikat tényleg nem nagyon van lehetőség arra hogy rosszul kössék be...csak felvetettem mint lehetőséget.
Akkor végülis egy maradt hogy a 12V ág kábelei hiányoztak és ezért a nagy terheléstől következett be az ami? Mást nem tudok elképzelni...
A csatlakozókon nem találtam semmiféle "erőszakra" utaló nyomot,tehát hogy úgy lett volna begyömöszölve mondjuk a processzor 8 pines csatija a PCI-E csatiba :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#30921) Realradical válasza Laraxior (#30920) üzenetére


Realradical
őstag

[link]
Innen válasszatok minden kezetekre egy-egy terméket, majd látogassátok meg az eladót szerintem. Egyszerűen hihetetlen számomra elképzelni, hogy egy fél évig jól menő táp egy konfigcsere után levágja a biztosítékot. Az meg, hogy hiányoznak a kábelek, akár indokolhatná is a pénzvisszafizetést.

szerk: a ninja csillaggal jól lehet vallatni szvsz :DDD

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#30922) Laraxior válasza Realradical (#30921) üzenetére


Laraxior
titán

beszélek vele telefonon,és felvetem neki mint egyetlen lehetőséget hogy visszavegye a tápot :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#30923) toza


toza
senior tag

azoknak akiket biztos orult modon erdekel.. a tulmelegedos hp dv2000 laptopt szetszetttem,ujra csatlakoztattam a tacspadot es mostmar mukodik...meg ineztem ala ventilatoros hutot mert melegszik kikapcsolasik a rohadek.. 70-80 fokkal indul.. most 40-60 korul mozog..

LECCI!! SAMSUNG 50Q96HD plazama tv rol van szo!! most kerult hozzam!
.. aram alatt vilagit kek led.. bekapcsolasnal csattogo hangot ad... de semmi tortenik..
majd villog a led. madj kikapcsol...

elvileg ez szerint a hircsi szerint is ez tipus hiba.. es konnyen fixalhato!

ezt szeretnem meg kerdezni hozza ertoktol,h ha EN szetkapom es kitapogatom ezt a curcuit power board akkor laikus kent eszre vehetek e serult forrasztast ,fixalom esetleg ,es szoval kis simogatastol megtudom e javitani?!?! vagy bizzam inkabb szakertore,vagy ez a kb 18 ropi meg jo ar is erte ha a hirdetovel boltolok!

Valaszokat koszi szepen...

[ Szerkesztve ]

szegyen a futas,de faraszto...

(#30924) Laraxior válasza Laraxior (#30922) üzenetére


Laraxior
titán

megint lebaszta a biztosítékot :W :(

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#30925) Realradical válasza toza (#30923) üzenetére


Realradical
őstag

Hááááát, magam is laikus lévén nem mernék macerálni egy tv-t. Főleg, hogy a régi CRT TV-k ráztak, mindenhol mint állat kihúzott állapotban is (nem tudom a plazmánál ez, hogy van).

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#30926) Realradical válasza Laraxior (#30924) üzenetére


Realradical
őstag

Mondjuk azt javasolják, hogy valami eszközt érdemes rátenni egy ágra , mert terhelés nélkül nem szeretik a tápok, ha indítják őket. Persze miután vitte a konfigot magával ez valószínűtlen, hogy ez a baj, de ez a best practice elvileg.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#30927) Laraxior válasza Realradical (#30926) üzenetére


Laraxior
titán

Beszéltem az arccal..visszaküldöm neki a tápot,ő meg visszautalja az árát.
A hozzáállása miatt adtam neki haladékot,mert jelenleg nincsen egy fillérje sem :DDD
De tényleg rendelkezésemre állt mindig,sosem nyomta ki a telot..stb. :K
köszönet a tanácsért :R

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#30928) fatal` válasza karakpecze21 (#30906) üzenetére


fatal`
titán

Csak egy kósza ötlet, de másik kábellel próbáltad már?

(#30907) Kornel213: Valószínűleg memóriahibás a videókártyád.

[ Szerkesztve ]

(#30929) toza válasza Realradical (#30925) üzenetére


toza
senior tag

... hat koszonom szepen.. es van vki aki nem laikus?!?

szegyen a futas,de faraszto...

(#30930) Realradical válasza Laraxior (#30927) üzenetére


Realradical
őstag

Nincs mit, reméljük megoldódik a dolog.
Mi lesz a betojt vassal végül?

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#30931) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Win7 64bit - Média Player

Hogyan lehet egy HD filmnél hangsávot váltani??? :F
Nem találom és megőrjít. :W

(#30932) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Hy!Adott két 80-as HDD,most az egyiken W7 van,a másik üres.Ha simán kihúznám azt a vinyót amin a windows van,telepítenék a másikra egy ubuntut,akkor ugye nem lenne semmi gond?Ha másik rendszeren akarok lenni,akkor simán át kell állítani hogy arról bootoljon igaz?

(#30933) Realradical válasza HollyBoni (#30932) üzenetére


Realradical
őstag

Az a biztos, ha tényleg lehúzod és váltogatod a bootlemezt biosban, de ha a jelenlegi beállítással ráhúzod az Ubuntut meg fogja találni a GRUB a Win7-et és beveszi a boot menube. Utána ugyanúgy szerkeszthető, mint a boot.ini volt a WinXp-ig.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#30934) RootRulez válasza HollyBoni (#30932) üzenetére


RootRulez
félisten

Persze. :K Ha benne hagyod is telepítheted a másikra, csak akkor a Win7-es vinyódat "össze boot loadereli"...

═════════════════════════════════════════

(#30935) Laraxior válasza Realradical (#30930) üzenetére


Laraxior
titán

gariztatásra várnak... :(

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#30936) Realradical válasza SzalaiG (#30931) üzenetére


Realradical
őstag

Talán segíthet amit találtam rá. VLC playerben ez elég kényelmes, tudom ajánlani.

In many DVD and Bluray software players, you can easily access bar menu or a context menu that allows you to switch the default audio track, but this is not present by default in Windows Media Player 11. The ability to switch between tracks is there, but not accessible by default.

Unfortunately switching audio tracks is one of those features buried in the new interface. You have to bring up the “classic” menu like so:

1. Press Ctrl + M to view the “default menu” (you can also right-click to the right or left of the audio controls, but “show menu bar” does not show in Now Playing mode.)
2. Click on “Play“, then “Audio and language tracks“
3. Select the audio track you would like to play
4. Press Ctrl + M to remove the menu
5. If you can’t see your movie, then press Ctrl + 3 (same as clicking “View” and “Now Playing”).

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#30937) SzalaiG válasza Realradical (#30936) üzenetére


SzalaiG
addikt

Nem ezt kérdeztem!!!!!! :W

Az nem játsza le. :F

A MP akadás mentesen viszi, de nem tudok angolról elváltani. MIÉRT? :F

(#30938) F34R


F34R
nagyúr

Sziasztok szeretnék a gmail mellé még egy fiókot a yahoo mailt néztem ki , viszont nem tudom a következőket:

Wikipedia szerint végtelen a tárhely 25Mb a fájlkorlát küldésnél.

A kérdés IMAP-s e vagy azt csak a Fizetős tudja ?

(#30939) stm_ válasza SzalaiG (#30937) üzenetére


stm_
tag

Media Centeren belül próbáld belőni a nyelvet.

(#30940) F34R válasza SzalaiG (#30931) üzenetére


F34R
nagyúr

Audio language-n nem enged választani ?

Mien codeced van fent ?

Próbáld ki ezt mennie kell vele.

(#30941) adatfalo


adatfalo
senior tag

Hello.

Lehet valamit tenni egy olyan alaplappal, ahol valószínűleg elromlott az integrált videókártya, így nem ad képet viszont, ha beteszek egy pci expresses kártyát, akkor se lesz jó(gondolom bios-ban átkéne állítani). Nincs rá valami varázslat ? :P

www.adatfalodesign.hu

(#30942) molnarpeter válasza adatfalo (#30941) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Táp? BIOS reset megvolt?

mp

(#30943) stm_ válasza adatfalo (#30941) üzenetére


stm_
tag

Biztos ,hogy a vga ko?

(#30944) AthlonXP válasza adatfalo (#30941) üzenetére


AthlonXP
őstag

Elvileg, ha beleteszel egy külső VGA-t, akkor automatikusan, arra kéne, hogy képet adjon a cucc. Ha nem, akkor csinálj BIOS resetet, mert akkor alapértelmezettként auto-ra áll és ezután már képet kell adjon a külső VGA-ra...

(#30945) a1rl1ne válasza AthlonXP (#30944) üzenetére


a1rl1ne
tag

Sziasztok.
Hozzájutottam egy HEC-420TD-PTX tápegységhez.
Kipróbáltam csak egy P2 alaplapra rádugva,és müködni látszik a proci ventije pörög éppugy mint a tápé.
Rádugtam egy S939 alaplapra de ott viszont semmi jel.
Vajon mi lehet a probléma?

I was born in a dump my mother died, my daddy got drunk they Left me here, to die or grow in the middle of Tobacco Road

(#30946) Realradical válasza SzalaiG (#30937) üzenetére


Realradical
őstag

Arra válaszoltam amit kérdeztél.

Magyarán:
CTRL+M
Előjön a menü.
Lejátszás menü ---> hang és nyelvi sávok (vagy ilyesmi nálam nem magyar van)
Sávot választasz, ok, majd örülsz. Ennek elvileg filmfüggetlennek kell lennie (mindegy, hogy HD vagy nem HD).

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#30947) Realradical válasza a1rl1ne (#30945) üzenetére


Realradical
őstag

A +4 pines atx csatit is rádugtad a lapra a 20 pines mellett?

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#30948) kmisi99


kmisi99
addikt

Ismerősömnek óriási pingje van. Semmi netfogó nem megy a jelerőssége JÓ de mégis ilyen 300 at súroló a pingje. Mi lehet még a gond forrása? T home netje van.

(#30949) Realradical válasza kmisi99 (#30948) üzenetére


Realradical
őstag

De milyen net? Mobilinternettel lehet normális. Ha netán egyéb akkor megnézném, hogy kábelesen is 300-e a pingje mondjuk a kurzor.hu-ra. Ha úgy is lassú marad akkor lehet valami spyware a gépen, vagy maga a szolgáltató lassú. Ha a vírus/spyware keresés (én az avast/spybot combora szavazok) nem ad vissza semmit akkor meg tudjátok nézni honnan kezd el lassulni a vonal , ha kiadtok egy tracert www.kurzor.hu parancsot. Ha a szolgáltatónál jön ki valóban akkor telefon feléjük.
A modem/router nem túl meleg a kéznek? Olyanom már volt, hogy nem szellőzött rendesen egy régi SMC router és lassult miatta a válaszidő.
szerk: netstat -a paranccsal meg tudjátok nézni mi figyel a gépen.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#30950) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok,az létezik, hogy egy alaplapnak rossz legyen a gyári cooler-lefogadtó kerete? már a 2. cooler amit nem tudok rögzíteni AM3-ra, mert ha a lefogató egyik végét beilletszem a helyére, úgy a lefogató "rúd" másik végét nem tudom "ráhúzni" a helyére, mert túl magasan van:S Nem tudom, hogy mennyire érthető ez így?! :S

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.