Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30201) NEMO1968 válasza lalimano (#30198) üzenetére


NEMO1968
őstag

Köszi,ezt megnézem majd akkor.
Az az igazság,nem nagyon foglalkoztam vele,mert örültem hogy találtam egy ilyen progit,ami még működik is :D .
A waw mentést apró kényelmetlenségnek tekintettem,de majd utánajárok.
Köszi még egyszer. :R

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#30202) Irvkhf


Irvkhf
aktív tag

Sziasztok az lenne a kérdésem hogy van egy 3 Com 3C 905C-TX hálózati kártyám és a Windows 7 nem talált hozzá drivert és én sem akár hyányat le töltöttem egy sem volt jó és a Driver Génius sem meg más driver kereső program sem talált hozzá drivert pedig Windows xp vel ezt használtam. Tudna valaki segíteni? Tudna valaki drivert hozzá ? Vagy lehet hogy nincs hozzá Windows 7 driver ? Előre is köszönöm a választ.

(#30203) hackeeeee válasza Irvkhf (#30202) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha az XP-s drivert betallózod neki, akkor sem megy? Néha ez segít.

Véleményem szubjektív...

(#30204) Irvkhf


Irvkhf
aktív tag

Az Xp s driver telepítése el sem indul.

(#30205) forise válasza Irvkhf (#30204) üzenetére


forise
tag

Vista-hoz kiadott drivert sem találtál, mert általában az is szokott működni win7 alatt.

(#30206) Irvkhf


Irvkhf
aktív tag

Olyat is kerestem egy csomót és egy csomót le is töltöttem és fel telepítettem de az sem volt jó hozzá azt is próbáltam.

(#30207) forise válasza Irvkhf (#30206) üzenetére


forise
tag

Nem tudom jó lesz-e ez, de nézd rá Te is. Elvileg jó a 905C-hez is. Remélem jó lesz valamelyik. [link]

(#30208) Irvkhf


Irvkhf
aktív tag

Köszönöm szépen meg próbálom majd.

(#30209) koshmar válasza hackeeeee (#30200) üzenetére


koshmar
őstag

Hallod, ez engem is érdekelne! :DDD

Annyit tudok mondani, hogy szerintem simán kezelhetne több eszközt is.
Persze ez attól is függ, hogy az egeret milyen eszköznek "veszi a gép".
Mert telefon és az egér szerintem más kategóriába tartozik.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#30210) nyunyu válasza hackeeeee (#30187) üzenetére


nyunyu
félisten

Szóval, notebook-ba beépített bluetooth-tal lehet egeret használni külső adóvevő nélkül?

Ha az eger BTs, akkor minden tovabbi nelkul.
Lenovo N500-hoz hasznalok BTs MX Revot (*), vevo nelkul.

Paroztatas annyi volt, hogy eger aljan megnyomtam a connect gombot, Win7-nek meg azt mondtam, keressen BT eszkozt.
Par pillanat mulva megtalalta, feltelepitette.

Ha igen, akkor ha használom az egeret, akkor az mellett lehet használni más BT eszközt, gondolok itt telefonra, file-küldés céljából, vagy ilyesmi, vagy akkor az lefoglalja a BT-t, és addig semmi más nem tud rá csatlakozni?

BT adatatvitelenel van 8 idores, ebbol egyet visz el az eger.

*: CDMX5500R egere, nem a rendes dobozos MX Revo. Utobbi radios, vevo nelkul nem megy...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30211) nyunyu válasza forise (#30205) üzenetére


nyunyu
félisten

3Com mar XP-hez sem irt 905C drivert, nem hogy Vistahoz.

Mas kerdes, hogy MS anno felpakolta az XP telepito CDjere a W2k-s drivert, igy nem kellett kulon drivert vadaszni hozza.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30212) Vicoo


Vicoo
senior tag

Senkinek sincs ötlete sem?
http://prohardver.hu/tema/azonnali_kerdesek_oraja_2/hsz_30172-30172.html

[ Szerkesztve ]

(#30213) kjani18 válasza Vicoo (#30172) üzenetére


kjani18
őstag

Nézz körül spy, aware ügyben, valami használhatja a gépedet...

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#30214) Воланд válasza Vicoo (#30212) üzenetére


Воланд
titán

Ezzel nézd meg, hogy mi zabálja a memóriát.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#30215) nyunyu válasza koshmar (#30193) üzenetére


nyunyu
félisten

A .flac szerintem meg annyival nem jobb minőségű, mint amennyivel többet foglal...
Egy mp3 szám 3-8 MB, egy .flac meg 50-70...
Vagy csak én nem hallom a különbséget.

Valoszinuleg csak te nem hallod.

Normalis fulessel (~15k HUFtol felfele) siman hallhato a kulonbseg, erosito+hangfalnal viszont kell egy megfelelo hangszoro meret, hogy kijojjon.
PCs bogreszetteken altalaban alig hallhato a kulonbseg a 320kbites MP3 es a FLAC kozott.

Hordozhato eszkoznel meg ugyis a fuldugo lesz a szuk keresztmetszet, Samsung L700-as telefonomon pl. nem hallom a 192kbit es a 320kbit kozti kulonbseget.
Ha radugom a rendes fulesemet, akkor persze kijon, csak hat eleg erdekesen neznek ki utcan egy bohom nagy AKGval.
Azzal mondjuk hulyet kapok a 192kbites MP3 artifactjaitol, 320 hatareset, hallgathato.

BTW, Pink Floyd Time-ja laza 440MB SACDrol rippelt FLACban, holott alig 7 perces szam. :DDD
Sima CD rip alig 35MB. MP3ban meg kevesebb lenne, de az kb. ugy szol, mint a YT link. Total nulla a dinamika :(

Mar csak nagyobb szoba+allo hangfalak kellenenek a tokeletes elvezesehez.
erositos topik lakoi szerint legalabb egy szammal nagyobb erosito sem artana a stuff teljes reszletessegehez. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30216) molnarpeter válasza nyunyu (#30215) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Én még Realtek HDAudioval+alap Pana fejhallgatóval/SG3-mal+alap fülessel is flacban hallgatok zenét, ha lehet :) A 128 kbps szenvedés szinte... Néha azért rávetemedem a jutyubra :D

mp

[ Szerkesztve ]

(#30217) nyunyu válasza nyunyu (#30211) üzenetére


nyunyu
félisten

Mas kerdes, hogy MS anno felpakolta az XP telepito CDjere a W2k-s drivert, igy nem kellett kulon drivert vadaszni hozza.

Jut eszembe, 32bites Win7-en ugy sikerult mukodesre birni a 10 eves HP 2000C nyomtatot, hogy uj eszkoz, driver manualis megadasa, majd betettem a meghajtoba a WinXP telepitoCDt, es onnan betalloztam a drivers mappat.

Egy probat meger, hatha sikerul igy feleleszteni a 12-13 eves halokartyakat 7 alatt.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30218) nyunyu válasza molnarpeter (#30216) üzenetére


nyunyu
félisten

Realtek HDAudionak kb. mindegy, hogy 320kbit, vagy FLAC, igy sincs, ugy sincs dinamika ;]

Legalabbis anno az elozo erositombe be volt kotve mind az alaplapi ALC889, meg az azota elhalt Au4, inditottam 2 WinAmpot, aztan az erositon kapcsolgattam az analog bemeneteket, es fuleltem.
Szerencsetlen Realtek nagyon verszegenyen szolt.

Mostani erositomnel mar nem is vacakoltam az alaplapi zajgeneratorral.
Vinyocsere miatti Win reinstallkor 5 kulonbozo Realtek driver sikertelen feltelepitese utan jottem ra, hogy Asrock erre a lapra valami Via szutykot rakott :DDD

Most fogtam a VGAbol jovo HDMIt, bele az uj erositobe, hangkartya sem kell.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30219) De4d


De4d
őstag

Hali, korábban már kérdeztem hogy lehet utólag particionálni a winyót.
amit szeretnék hogy a rendszer particióhoz hozzádobni pár gigát, elvileg egy másikról csak "úgy" nem lehet, na most a másik particióból legvágtam formáztam 1 darabot az teljesen üres ergó van 3 particióm.
Azt a kicsit amit a nagyból vágtam le a rendszer particióhoz egyáltalán lehet adni?
nekem a progi nem engedte összevonni de ahonnan leszedtem oda megint hozzá engedi adni?
A rendszerhez nem is lehet adni csak levágni bárhonnan és olyanhoz adni ahol nincs rendszer?
Partition wizard-ot használtam.

Minden jó, ha a vége jó!

(#30220) fatal` válasza De4d (#30219) üzenetére


fatal`
titán

Paragon Partition Managert próbáld meg.

(#30221) De4d válasza fatal` (#30220) üzenetére


De4d
őstag

Azzal biztos hogy lehet? Nem hiszem hogy ez a másik lenne ennyire vacak, hogy pont ezt ne lehetne vele, ami talán a legfontosabb.

Minden jó, ha a vége jó!

(#30222) fatal` válasza De4d (#30221) üzenetére


fatal`
titán

Én már csináltam ilyet. :) Mást még nem használtam, így ha nem működik, akkor nem szoftver gond lesz, hanem valami más.

(#30223) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

A már beállított egyéni avatarokról egyszer már láttam egy hsz-t, hol van ez? :F Megvan.

mp

[ Szerkesztve ]

(#30224) Szabónagymer


Szabónagymer
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Egy érdekes kérdéssel állnék elő.
Anno én is kicsit optikai tuningoltam az xp-t, és egy vin7 bőrt húztam rá. Az alkalmazás tudta amit az igazi is, a tálcán a futó alkalmazásokról egy mini ablakot jelenített meg, ha az egeret ráhúztam. Nos ezt a mini ablakot lehetett rögzíteni is.
Ezt a kis trükköt viszont hiányolom az igazi win7-ből. :(( Meg lehetne rá tanítani valahogy?
Gondolom ha az átalakító tudja, akkor valahogy az igazi win7-et is rá lehetne venni eme kis okosságra.
Win7 Ultimate-t használok.


Erről lenne szó. :)

[ Szerkesztve ]

(#30225) lalimano válasza Szabónagymer (#30224) üzenetére


lalimano
tag

Rögzítés alatt azt érted, hogy, amikor elviszed az egeret az ikon fölül, akkor is ott marad az előnézeti kép?
Egyébként, mi volt a neve annak az xp-s proginak?

Keresek használt CCFL/UV/Neon csövet inverter nélkül

(#30226) fatal` válasza Szabónagymer (#30224) üzenetére


fatal`
titán

Nem lehet a miniképet rögzíteni, nem ez a funkciója. Bár külső programmal el tudom képzelni.

[ Szerkesztve ]

(#30227) Szabónagymer válasza lalimano (#30225) üzenetére


Szabónagymer
aktív tag

Igen arra gondolok. Sajna a progi nevét nem tudom, pár hónapja próbáltam ki, de akkor egy régi gyenge laptopom volt még, és eléggé fogta, ezért lemondtam róla.
De nagyon hasznos lenne ilyenkor netezéskor.

(#30228) Szabónagymer válasza fatal` (#30226) üzenetére


Szabónagymer
aktív tag

Tudom hogy preview funkciója van, de klassz kis ötlet volt az alkalmazás készítőjétől.

(#30229) lalimano válasza Szabónagymer (#30228) üzenetére


lalimano
tag

Nem a Windows 7Mizer (seven mizer) volt az?
A SevenVG-n kívül nem találtam hasonló progit, az meg nem mutat előnézeti képet a tálca ikonjairól

Csak egy tipp: Mi van, ha felteszed azt a programot Win7-re (elvileg kezel 32bites progikat is, tehát nem lehetetlen, hogy sikerül) Win7-et átalakítod win7-é :)

(#30230) Szabónagymer: Remélem nem mondtam nagy hülyeséget, akkor azt a sevenmizert próbáldd ki, ha meg nem jön össze, akkor Google is your friend :) "fix win7 taskbar thumbnails" vagy hasonló szavakat keress

[ Szerkesztve ]

Keresek használt CCFL/UV/Neon csövet inverter nélkül

(#30230) Szabónagymer válasza lalimano (#30229) üzenetére


Szabónagymer
aktív tag

32 bites opot használok egyébként is. win7-et win7-té... hm... ez érdekes meggondolás....
Köszönöm a kis kutató munkát, mint mondtam, sejtelmem sincs mi lehetett a progi. de ha csak e kettőt találtad, csak is ezek közül lehetett valamelyik.
Majd teszek egy próbát.

(#30231) Synthwave válasza koshmar (#30168) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

WMP? Olyat használ valaki? :D
Ha egy WinAmp-ot vagy foobar 2000-et rá lehet hekkelni, már sínen vagyunk. ;]

Na jó, a WMP Classic Homecinema néha jól jöhet, de amúgy The KMPlayer + CoreAVC 2.0 Professional FTW.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#30232) fatal` válasza koshmar (#30168) üzenetére


fatal`
titán

Természetesen egy 200kbos codec után a WMP is lejátsza. :)

Amúgy foobar, AIMP is tudja, Winamp is pluginnal.

(#30233) De4d válasza fatal` (#30222) üzenetére


De4d
őstag

Mármint hogy a nem rendszer particióról vágtál le darabot és raktad a rendszer partició alá?

Minden jó, ha a vége jó!

(#30234) koshmar válasza Synthwave (#30231) üzenetére


koshmar
őstag

Nekem is fent van a gépen, mint a W7 gyári médialejátszó, de szerencsére van egy olyan funkció, hogy "Windows szolgáltatások be- és kikapcsolása".
Hohó, egyből kilőttem. ;] ...az IE8-cal egyetemben.
Feltettem a KMPlayer-t- gyorsabb és szinte minden formátummal megbirkózik. :)

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#30235) Tuja1 válasza Realradical (#30075) üzenetére


Tuja1
aktív tag

na "végre" ismét előjött a hiba.
[#30074]

annyi különbséggel, beengedett az eszközkezelőbe
[KÉP]

megjegyzem a gép elindításakor még nincs felkiáltójel a hardver mellett.
valamitől bekattan :F
köszi

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga keresztje.................csak van aki fel is mászik rá! •°°•. Bombay éghajlata olyan egészségtelen, hogy lakosai máshol laknak.,.•°°•.

(#30236) De4d


De4d
őstag

Egy másik kérdésem is lenne teljesen más témában.
Bőrdzsekit vennék, mindenképpen fekete, vállán-karján díszcsíkkal, sportos jellegűt
hol, merre, milyen márkát, mely boltokban érdemes nézni ahol választék is van?
Plázákban nem szívesen fecsérelném az időt ahol kb. dupla áron van és nagyon kevés a választék.

ilyesmi jellegűt 2. sor 2. képe -->http://www.slyclassic.com/index.php?id=man csak feketében de ez már mellékes:)

Minden jó, ha a vége jó!

(#30237) harcikoca


harcikoca
senior tag

valaki tudna nekem mondani néhány normális oldalt ahol találok free socks5 proxy-t? vagy akár fizetős oldal is jó lenne.. én nemigazán találok

AMD+Ati powee'R

(#30238) Caaroy


Caaroy
csendes tag

Hello
Van egy Microsoft LifeCam VX-700-as kamerám az a gondom vele, hogy fordított képet ad (tehát ami jobb oldalt van az a képen bal oldalra kerül) Win. 7(64) op.rendszerem van és nem találok semmilyen beállítási lehetőséget a megfordítására!
Próbáltam másik gépen XP alatt is ez a probléma :W

Köszi a segítséget

(#30239) narii


narii
tag

Hy !

Az mér van, hogy ha kiakarom nagyítani az ablakot akkor néha szaggat, nem vészes, csak kicsit idegesítő :S

Windows 7 van fenn

Valaki valami ötlet ?

(#30240) fatal` válasza narii (#30239) üzenetére


fatal`
titán

VGA drivere fent? Aero be van kapcsolva?

(#30241) narii válasza fatal` (#30240) üzenetére


narii
tag

igen van fenn..
aero is be van kapcsolva :S

(#30242) nyunyu válasza fatal` (#30232) üzenetére


nyunyu
félisten

Amúgy foobar, AIMP is tudja, Winamp is pluginnal.

5.akarhanyas WinAmpokhoz plugin se kell, gyarilag lejatsza a 24bit 96kHz-s FLACot is. (amit a regi WinAmpokhoz valo in_flac_11b plugin nem.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30243) De4d


De4d
őstag

#30236) <-- erre valaki?

Minden jó, ha a vége jó!

(#30244) armiesboy


armiesboy
csendes tag

hejjjjjho! :D

Az a helyzet áll fenn, hogy most vettem egy gagyibájt gt430 karit. Bepakoltam a gépbe, gép látja, szép és jó. De, kapok egy ilyen hibaüzit [link]. driver frissítés volt, több verziót is kiprobáltam, de a hiba továbbra is fenn áll.

Teendő ? :D

(#30245) #65675776 válasza koshmar (#30164) üzenetére


#65675776
törölt tag

Keresgess még, van ilyen nem is egy. Pl Sandisk Sansa Clip+.

(#30246) nyunyu válasza armiesboy (#30244) üzenetére


nyunyu
félisten

Tulmelegszik a kartya.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30247) Raucher


Raucher
tag

Nem találtam internettel kapcsolatos azonnali kérdéseket.

A router logjában ez van, néhányszor egymásután:

**Smurf** 212.57.208.0, 34425->> xx.xx.xx.91, 445 (from PPPoE1 Inbound)

Az tiszta, SA-KING-SAUD-UNIVERSITY a forrás, és egy megosztó port a cél.

Van ezzel valami dolgom, vagy csak egyszerű bepróbálkozás?

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#30248) fatal` válasza nyunyu (#30242) üzenetére


fatal`
titán

Na ezt nem tudtam, AIMPot használok régóta. :)

(#30249) Readi


Readi
tag

Hali!

Újraraktam a windowst eddig 32 bitest használtam most 64 bitest telepítettem van egy 1500 gb-os wincsi amin cumók vannak és nem látom a meghajtóját. Hogyan tudom elérhetővé varázsolni? persze nem szeretném leformázni mert sok fontos cucc van rajta ty!

g751jy

(#30250) Speederer válasza Readi (#30249) üzenetére


Speederer
senior tag

Eszközkezelőben látszik a vinyó?
Ha igen, akkor a Lemezkezelőben (Számítógép jobb gomb, Kezelés, Lemezkezelő) nézd meg, lehet hogy csak nincs hozzá meghajtó-betűjel társítva.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.