Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19351) Gaboman válasza belinho (#19349) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Fejezd már be a hülyeségedet amit már egy álló oldala folytatsz.
Szálljál már le a témáról vagy privátban beszélgessetek róla, nagyon unalmas már!
Szerintem rajtad kívül ez már senkit nem érdekel.

Lord Vader Hát de nem, mit művelnek már, az én apukám erősebb, de nem is az enyém az, gyerekes!!

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#19352) zyndar


zyndar
tag

Tiszteletem!
A következő 3 kártya közül szeretnék választani egyet, de nem igazán értek a részletekhez, nevezetesen mi a különbség köztük ténylegesen ill. mennyire hangosak. Nekem első ránézésre egy kutya mind :).

Szóval a 3 kártya:
[link]
[link]
[link]

Ill. felmerült még bennem az, hogy a vasam, ami nyilván "kevés" hozzá, mennyire fogja vissza működés közben a kártyát.

Hardware:
Alaplap: MSI 770 C45
Proci: AMD Athlon II x2 250
VGA: ATI Radeon HD 4650
Memória: Kingston 2gb ddr3 1333mhz
HDD: Samsung 250GB SATA II 7200 rpm
Táp: Chieftec 400W

Köszi

(#19353) sakal83 válasza zyndar (#19352) üzenetére


sakal83
addikt

Nagyon visszafogja:)

MSI és Sapphire is jó, én msi-t venném, mert olcsóbb és 3 év gari. + ramot és procit

[ Szerkesztve ]

(#19354) Alastair' válasza zyndar (#19352) üzenetére


Alastair'
nagyúr

MSI-t vedd, de jópár játékban a proci nem lesz elég. Ramot mindenképp vegyél még 2 gigát, vicckategória áron van.

belinho: logout-omba raktam fel pár képet, érdemes belekukkantani. 1 mag, 2 mag, 4 mag és a Res5 bench. :DDD

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#19355) belinho válasza Alastair' (#19350) üzenetére


belinho
senior tag

A min fps-ben lett változás főleg, nem esik le annyira mint a kétmagossal, tehát kellett a 4mag.
A 4 magot használó játékokban látszik az előnye, dirt 3 alatt nagyon kiütközött, mikor mind a két mag 100%-on dolgozott.
Ha játszom akkor többnyire már vga limites helyzetet csinálok, ott nem vettem észre eget rengető különbséget, de mivel olcsón megúsztam a váltást és a jövőre is gondolva ezért megérte.

Gaboman!
Ezt meg se hallottam az apukád lehetnék, de szerintem ha rólad állítanák hogy hazudsz,vagy hogy valótlant állítasz, miközben papírod van az igazságról akkor te se hagynád annyiban.

[ Szerkesztve ]

(#19356) zyndar válasza Alastair' (#19354) üzenetére


zyndar
tag

Köszönöm a válaszokat. A RAMot elírtam, ezt egy régebbi hozzászólásból másoltam, azóta 4 giga van benne. Elsősorban a Skyrim miatt gondoltam a cserét. Egyébként a monitorom max. 1280x1024-et tud, szóval ehhez igazodna az elvárt teljesítmény.

(#19357) Gaboman válasza belinho (#19355) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Apukám, miért 65 éves vagy, elég szomorú hogy annyi idősen így viselkedsz!
Már ne is haragudj de...................!
Témát befejeztem, folytatni privátban ha akarod!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#19358) sakal83 válasza zyndar (#19356) üzenetére


sakal83
addikt

oda egy hd 6790 is bőven elég, egy használt gtx460 pedig tökély.

És még ki is futna egy 4 magos.

(#19359) belinho válasza Alastair' (#19354) üzenetére


belinho
senior tag

Jó lett!
Jól skálázódik a kártya a proci erejétől függően.

zyndar!
MSI egyértelmű 3év gar, olcsó is, a kártyán van egy switch kapcsoló amit silent-be rakva még csendesebbé teheted a ventit, az eleve halk és hűs kártyán.

Gaboman!
Akkor idősebb vagy mint gondoltam, de tudod, hogy nem bántásképp írtam.

[ Szerkesztve ]

(#19360) zyndar válasza sakal83 (#19358) üzenetére


zyndar
tag

Az hogyan futná ki? :) Egy 6790 olyan 35 ezer, egy 4 magos AMD meg megint annyi.

(#19361) sakal83 válasza zyndar (#19360) üzenetére


sakal83
addikt

Úgy, hogy eladod a régit és használtan veszel procit :P

[ Szerkesztve ]

(#19362) Alastair' válasza zyndar (#19356) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Skyrim-nak pont kell a 4 mag.

Alister from Hell

(#19363) Attix82 válasza Alastair' (#19362) üzenetére


Attix82
őstag

Pont , ez a baj, hogy nem használja és erős 2 mag kell :D....ezért is gyengén muzsikál AMD procik alatt.

(#19364) Zsamolzsa


Zsamolzsa
tag

Sziasztok.Ilyen karim van [link].Mit tegyek vele hogy halkabb legyen és jobban hűtsön?
Most SWTOR alatt 78'C-ot is eléri és akkor már a venti 30% felett. :W

(#19365) Gaboman válasza Zsamolzsa (#19364) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Két dolgot tehetsz:
Ha 78 fokot soknak tartod úgy magasabb fordulatszámot kell adnod a kártyának, ezáltal hűsebb lesz ellenben hangosabb.
Vagy hűtőt cserélsz rajta ami plusz költség de halkabb, hűsebb lesz.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#19366) Alastair' válasza Zsamolzsa (#19364) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A 78 fok nem gáz, hagyhatod így nyugodtan. Hangerőt csak másik hűtő felszerelésével csökkenthetsz, vagy ha enek lentebb veszed a fordulatát. De akkor még melegebb lesz.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#19367) keke69 válasza Zsamolzsa (#19364) üzenetére


keke69
őstag

Nekem is ilyen a kártyám,maga a vga tökéletes szerintem az 1-ik legjobb bitangul húzható,bár a hűtését én cseréltem!
[link]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#19368) #31342592 válasza Attix82 (#19363) üzenetére


#31342592
törölt tag

Még egy ennyire optimalizálatlan grafikus enginet ritkán látni, mint amivel készült a játék. Nevetséges minden új catalysten+5-6% fps. Grat a készítőknek. És még az év játéka. Vicc.

[ Szerkesztve ]

(#19369) Zsamolzsa válasza keke69 (#19367) üzenetére


Zsamolzsa
tag

Szia.Ajánlották már ezt a megoldást és nagyon gondolkozom rajta.Mennyibe fájna cakkli-pakkli ez a játék?És a gyári 2 venti nem jó vagy nem elég?Mert nekem az lenne a cél hogy minél halkabb legyen és mellette ne följön meg a cuccos!!! :Y

(#19370) Attix82 válasza #31342592 (#19368) üzenetére


Attix82
őstag

Sajnos nem VGA miatt olyan amilyen, a CPU kihasználtsággal küzd. egy erős 2 maggal nincs azzal gond....elméletileg patchelik ezt a problémát és 4 magot kihasználja majd.

(#19371) RVR400 válasza Gaboman (#19211) üzenetére


RVR400
veterán

A BF3at én úgy toltam végig, minden maxon, full AA-val. :)

(#19372) keke69 válasza Zsamolzsa (#19369) üzenetére


keke69
őstag

Ami jó benne az az,hogy nem kell semmilyen átalakítást elvégezni,hogy rárakjad!Tökéletes a ventilátorja de a vga csatlakozójával nem kompantibilis így csak az alaplapról egy fix fordulaton tudod járatni.Én elég csend mániáis vagyok azért cseréltem le a ventilátort.

Használtan
Újonnan

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#19373) RetepNyaraB válasza Attix82 (#19370) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ez itt off, bocs

A legújabb bétában sem támogat többet, mint 2 mag; ahhoz gyanúm szerint az egész kód alapját kellene átírni, amit nem fognak megtenni :(
Eleinte még a 4 giga Ramot se támogatta, vicc 2012-ben :DDD

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#19374) Gaboman válasza RVR400 (#19371) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Hát nálad a végigtolás BF3ban Full AAval nem tudom hogy sikeredett, persze lehet neked elég a 20-25FPSis, nem te lennél az első sem az utolsó aki ezt állítja.
Igaz hogy BF3 alatt a GTX570re is panaszkodnak de a te 6870ed tökéletesen futtatja.
Nem akarod nekem adni, lehet valami spéci 6870ed van.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#19375) Gaboman válasza RVR400 (#19371) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Megnéztem most Single kártyával 1920x1080 HDAO/4xMSAA/16xAF, második küldetés amikor védeni kell a hídon és utána összeomlik a ház, hát 23-35FPS között megy.
Én azt vallom hogy 40FPS igazán kell ahhoz hogy szépen fusson egy játék.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#19376) Spam123 válasza Alastair' (#19348) üzenetére


Spam123
tag

De ezek a preview driverek nem csak béta, előre nem kitesztelt összetákolt driverek, amik nem stabilak még?

(#19377) polonic válasza Spam123 (#19376) üzenetére


polonic
félisten

Mi az, hogy összetákolt? El vagy tévedve, miért lenne összetákolt? Akkor szerinted kiadnák? Vagy teszteletlenül kiadnák? WHQl nélküli driverek ezek.

[ Szerkesztve ]

(#19378) Spam123 válasza polonic (#19377) üzenetére


Spam123
tag

Nem kell leharapni a fejem, csak azt kérdeztem, hogy mennyire megbízhatóak úgy, hogy nem WHQL-esek.

(#19379) polonic válasza Spam123 (#19378) üzenetére


polonic
félisten

Nem szokott baj lenni a nem whql driverekkel sem.

(#19380) Alastair' válasza Spam123 (#19376) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nem értelek.
Kérdezel, válaszolok, válaszolnak.
Nem hiszed el.
Ha nem hiszed el, akkor minek kérdezel?
Ha nem próbálok ki, nem tudod meg soha.
Ha kipróbálod megtudod.
Ha másnak nem hiszel, majd hiszel a saját próbádnak.
De akkor meg ne kérdezz.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#19381) n3lOk


n3lOk
csendes tag

HD 6870 1Gb GDDR5 OC ilyen videó kártyám van és az vele a bajom hogyha játszok és játék alatt megy a youtube , vagy nézek egy élő közvetítést nagy képernyőn megjelenek "pixel hibák" vagy "buggok". A játékba pedig össze vissza vannak a színek eltorzul , és egy idő után fekete kép lesz egy 5-10 másodpercig , majd vissza áll a kép rendesen és a win7 feldob egy üzenetet hogy a VGA sikeresen helyre állt nem tudom hogy én tettem fel rossz drivert vagy a videó kártya a ludas próbáltam , AMD catalyst 11.11 , 11.12 mind a 2 drivernál ezt csinálta.
Mi lehet a baja a VGA-nak vagy valami más baja van a gépnek???
ASROCK 970 Extreme3
AMD Phenom II X4 955 3.20GHz AM3 BOX Black Edition
CORSAIR 4096MB XMS3 DDR3 1600MHz CL9
GIGABYTE HD6870 1GB GDDR5 PCIE
WD 500GB Caviar Blue 7200rpm 16MB SATA3 WD5000AAKX
FSP Hexa 500W
ez a gépem
3 hónapos a gép semmit nem húztam rajta

nem szeretem az olyan embereket akik nem írnak vissza PÜ-be

(#19382) Toxy


Toxy
aktív tag

Helló.

Mai naptól büszke tulajdonosa lettem egy Asus EAH6850 DirectCu kártyának. :)

Meg is vagyok vele elégedve eddig. Igaz még nemsokat nyúztam :)
A konfigom ami hajtja:

ASRock N68-GS3 UCC
AMD Phenom II x2 555 BE 3.2ghz @ X3 3.2ghz
2 x 2GB Geil Value Plus DDR3
FSP Hexa 500W

Monitorom egy Samsung 2233RZ. (1680x1050, 120hz)

Kérdésem lenne hogy a procim kitudja hajtani ami a vga-ban rejlik?

Köszi!

(#19383) #31342592 válasza Toxy (#19382) üzenetére


#31342592
törölt tag

Hasonló konfigom van nekem is.

A válasz határozott nem :)) :O

min 4magos proci kell neki. Széttuningoltam én is a cpu-t, de esélytelen 3 maggal.

(#19384) nihill válasza n3lOk (#19381) üzenetére


nihill
őstag

Több mint valószínű hogy RAM hibás a videókártya. Lehet vinni garanciáztatni :( de szerintem cseréltesd is ki más márkára. Ha visszaolvasol, nagyon sokan bele futottak ebbe a hibába az utóbbi időben vásárolt Gigabyte kártyákkal (én is pl.)

(#19385) Toxy válasza Toxy (#19382) üzenetére


Toxy
aktív tag

Értem.

De gondolom 1280x800 felbontáson már boldogul vele, nem?

[ Szerkesztve ]

(#19386) miresz válasza n3lOk (#19381) üzenetére


miresz
veterán

Ismét egy memória hibás Gigabyte. :K Gariba mehet is vissza,és ha teheted ne Gigabyte-ot kérj helyette,mert a gyártó eléggé megy lefelé a lejtőn.

(#19387) Attix82 válasza miresz (#19386) üzenetére


Attix82
őstag

De már mióta vannak hibásak 6850/6870 sorozatban....a többivel nem igazan olvasni, hogy lenne memória hiba giga VGAnál...fura, hogy nem javítják.

(#19388) RetepNyaraB válasza Toxy (#19385) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Szerintem ha jól fel tudnád húzi a procit, akkor a natívra is elég lenne a játékok többségénél. Esetleg kompromisszumokkal AA téren...
A másodikra már biztosan elég, de jobb az a monitor annál, semhogy ilyen kis felbontáson told...

Szenya3 nem a kártyának, hanem a játékoknak kell a 4 mag; már amelyiknek...
Amelyiket 4-re tervezték, ott elvérzik ez a proci; de tartok tőle, hogy a kártya is, ha eléggé megpiszkálod a beállításokat.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#19389) miresz válasza Attix82 (#19387) üzenetére


miresz
veterán

Az 57xx-as sorozat is tele volt memória hibás darabokkal. Az érthetetlen számomra is,hogy miért nem javítják. (bár az 57xx sorozatot sem javították)

(#19390) Toxy válasza RetepNyaraB (#19388) üzenetére


Toxy
aktív tag

Értem.

No majd kiderül mire lesz elég. :)

Bár most nem is szoktam nagyon játszani. Főként Fifa 12-t tolom. De az ugye röhögve elfut.
Néha kis Need for Speed Hot pursuit.

De amit majd akarok játszani, az a Metro 2033, illetve az AVP.
BF3,MW3 - ezeket kijátszottam 9800GT-vel. Elég jól mentek.

No BF3 azt azért megnéztem most is. Látszik a különbség :)

Köszi a válaszokat!

(#19391) nihill válasza Toxy (#19385) üzenetére


nihill
őstag

Pont hogy nem. Minél lejjebb veszed a felbontást, annál fontosabb az erős CPU.

(#19392) RVR400 válasza Gaboman (#19375) üzenetére


RVR400
veterán

20-25 fps-től én is meghalok... Felrakom a héten megint, aztán kipróbázom, hátha az emlékeim csalnak. :)

De akkor mondajm azt, hogy kizárt, hogy CF-ben lag nélkül játszottál? :DD :D

[ Szerkesztve ]

(#19393) lsc válasza n3lOk (#19381) üzenetére


lsc
nagyúr

Lehet nem vált fel a videokártya 3d órajelre, a youtube miatt. Egyébként nem értem miért kell a videomegosztó játékhoz ? Próbáld meg hogy a böngésző hardveres gyorsítását kapcsold ki, úgy csinálja-e.

Az élet kegyetlen .

(#19394) Alastair' válasza n3lOk (#19381) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Próbáld meg ezzel a driverrel: klikk

Alister from Hell

(#19395) Beri válasza #31342592 (#19368) üzenetére


Beri
addikt

Nem az optimalizáltságtól lett az év játéka. A két dolognak zéró köze van egymáshoz.

nihill:
Minél lejjebb veszed a felbontást, annál fontosabb az erős CPU.
Fogalmazzunk inkább úgy, hogy a felbontás csökkentésével a GPU terhelés drasztikusan csökken, viszont a CPU-nak nagyságrendileg ugyanannyit kell számolnia.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#19396) nihill válasza Beri (#19395) üzenetére


nihill
őstag

Már miért csökkenne a felbontással a GPU terhelés? A csökkentett felbontás miatt "felszabaduló" GPU terhelés nem szabadul fel ténylegesen, hanem az FPS növelésére fordítódik. Kivéve persze ha a V-sync limitálja az FPSt, de ehhez előbb az kell, hogy maximális felbontás mellett is legyen annyi FPS amihez már érdemes bekapcsolni.

(#19397) Gaboman válasza RVR400 (#19392) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Hát nem lehetett vele lag nélkül játszani.
Itt a videó is azt bizonyítja hogy tölt folyamatosan, megakad a kép, elfogy a mem.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#19398) csucsbicep válasza nihill (#19396) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Persze, amíg nem lesz CPU-limit.

(#19399) Beri válasza nihill (#19396) üzenetére


Beri
addikt

Már miért csökkenne a felbontással a GPU terhelés?
x fps-hez kevesebb GPU pajjjjjer kell.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#19400) nihill válasza Beri (#19399) üzenetére


nihill
őstag

az oké de kisebb felbontáson már nem X fps-ed van hanem több

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.