Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19801) HartgeH3-2.8 válasza polonic (#19800) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Köszönöm :)

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#19802) polonic válasza HartgeH3-2.8 (#19801) üzenetére


polonic
félisten

De nyugodtan fel lehet tenni.

Ugyanez lesz majd a whql driver február végén, március elején. Ez ott van a leírásban is.

(#19803) dannyl


dannyl
addikt

Sapphire 6870-nél számítanak ezek a számok, hogy pl: 11179-09-20G vagy 11179-17-21G?

(#19804) zoleeno1 válasza dannyl (#19803) üzenetére


zoleeno1
addikt

Azok a típusszámok. Gúgliban keress rájuk, a 11179-17-21G-s a dupla ventis, OC változat.

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#19805) gadosp


gadosp
tag

Sziasztok!

Hamarosan szeretnék összerakni egy játékos gépet és 6850 / 6870 kártya köré szeretném építeni. A proci egy i3 2120 lenne.
Milyen/mekkora tápot javasoltok mellé és milyen alaplapot.
A 70 -es mivel tud többet mint az 50.es? Most nem a szám adatokra vagyok kíváncsi, hanem tudásban, látványban. Szóval szemmel mi az érzékelhető különbség?

(#19806) Turbolada II válasza gadosp (#19805) üzenetére


Turbolada II
őstag

Egy minőségi 400W-os táp bőven elég lesz.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#19807) gadosp válasza Turbolada II (#19806) üzenetére


gadosp
tag

Köszi :) És tudsz ajánlani minőségi tápokat?

(#19808) polonic válasza gadosp (#19807) üzenetére


polonic
félisten

Seasonic. :D

(#19809) dannyl válasza zoleeno1 (#19804) üzenetére


dannyl
addikt

Ahhha, köszi! Én ökör meg egybe írtam be a kettőt google-be, hogy hátha máshol is kérdezték stb... Na mindegy, köszi :)

(#19810) zoleeno1 válasza gadosp (#19807) üzenetére


zoleeno1
addikt

Bőven elég a 400-as is, ahogy azt a kolléga is írta, pl: Chieftec CTG-400-80P(B) Különösen ajánlott kategória, csendes, megbízható. Ár/érték arányban szerintem az egyik legjobb a piacon, 10k körül megkapod, aprón olcsóbban is. Ha nem kell a "cicoma" (fekete festés, harisnyázás), akkor tökéletesen elég lesz. (Ha alsó tápos házba kell, akkor CTG-500, a kábel hossz miatt)

dannyl: nincs mit

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#19811) gadosp válasza zoleeno1 (#19810) üzenetére


gadosp
tag

Köszi, a csíf teljesen megfelel nekem ha bírja ezt a konfigot, annyira nem érdekel a dizájnja :)

Akkor még annyi hogy a i3 2120 ki tudja hajtani maximálisan ezt a kártyát ? elég ekkora proci ? Alaplap mi legyen hozzá? mit tudjon mire kell figyelni, vagy az a kártya szempontjából nem fontos?

(#19812) andras0310 válasza gadosp (#19807) üzenetére


andras0310
csendes tag

Corsair ^^

--==Rise of the Machines==--

(#19813) zoleeno1 válasza gadosp (#19811) üzenetére


zoleeno1
addikt

a táp is bírni fogja, a proci is kihajcsa :)
Ha nem tervezel CF-et és nagyobb procit+tuningolást, akkor egy H61-es lap is bőven elég lesz, pl Asrock, Asus

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#19814) nihill


nihill
őstag

Ha már kihajtás, akkor tegnap lőttem egy fullosat :) [link]

(#19815) gadosp válasza zoleeno1 (#19813) üzenetére


gadosp
tag

Köszi szépen, akkor nagyjából ez lesz a konfig. :)
Mi az a CF ? :)

(#19816) Gaboman válasza gadosp (#19815) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Crossfire, két kártya összekötve crossfire híddal!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#19817) bundaska


bundaska
aktív tag

Üdv!

5770 Vapor-x karim van. Gondolkodok, mire váltsam le... egy 6850re vagy 6870re? A konfigom az adatlapomon! Ki mit ajánl??
Köszi a választ előre is!

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#19818) Gaboman válasza bundaska (#19817) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Simán jó hozzá egy 6870, esetleg?
Priviben megbeszélhetjük.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#19819) Turbolada II válasza Gaboman (#19818) üzenetére


Turbolada II
őstag

Ez jó ár.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#19820) patex1983


patex1983
őstag

No én is beálltam a csapatba egy Sapphire HD 6870-el. Tegnap óta van meg, eddig nem sok időm volt barátkozni vele, de eme kis idő alatt nagyon tetszik, mind hűtésileg, mind teljesítményben :C

X

(#19821) HabyRolika válasza patex1983 (#19820) üzenetére


HabyRolika
tag

Nekem már kicsivel több mint 2 hete van meg és eddig csak a BF3-al tudtam megizzasztani, de ott is teljesen hűvös és halk volt! Nekem nagyon bevált!

Bad Boys Bad Boys a Laci haja dús a Laci haja dús, mint a rántott hús :)

(#19822) HabyRolika


HabyRolika
tag

Viszont nekem meg lenne egy olyan kérdésem ha esetlegesen arra tenném a fejem hogy egy kicsit meghúzzam a 6870-et akkor fesz állítás nélkül meddig lehet mi az amit lehetne neki adni Afterburner-rel? csak hogy tudjam és ne essek túlzásokba!

Bad Boys Bad Boys a Laci haja dús a Laci haja dús, mint a rántott hús :)

(#19823) petymeg válasza HabyRolika (#19822) üzenetére


petymeg
addikt

az enyém trixx-el 975 mhz-nél már megfagy bf3 közben.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#19824) ZozzHUN válasza HabyRolika (#19822) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Afterburner-ben igazából meggyilkolni nem tudod még fesz állítással sem, csinálj egy ventiprofilt ami 85 fok nál már 100% tekeri ventit, aztán emeld szép lassan a gpu órajelet és 30 perceket multizz a beállítással, menj fel amíg stabil, ha nem akkor emelj egy kis feszt. Memória ugyan ez, de egyszerre csak egyiket nézd, memória feszültség állítás itt nincs.

(#19825) synthattik válasza HabyRolika (#19822) üzenetére


synthattik
aktív tag

szntem ez kártya függő ,ezt neked kell kitapsztalni,hogy meddig nem fagy vagy esetleg dupla képet csinál(az mókás tud lenni játék közben)de ami nekem volt az 980/1180 simán ment alapfesszel utánna kezdte eldobálni magát ,ugyhogy okosan kicsiket huzva rajta, szépen ki lehet tapasztalni mennyit bír a kicsike.

(#19826) adam432


adam432
tag

Sziasztok! Sapphire 6870-hez jutottam most hozzá, igy néz ki. Azt figyeltem meg, hogy 10perc dirt 3 után 82 fokig melegedett, 5perc Furmark után pedig 89 fokig. Ez igy normális? Ha nem, lehet tenni valamit ellene?

„Si vis pacem, para bellum.”

(#19827) adam432 válasza adam432 (#19826) üzenetére


adam432
tag

Bocs, az még kimaradt, hogy idle 41fok, de pl. most is firefox fut csak, és 54fok. Pls help! :F :R

[ Szerkesztve ]

„Si vis pacem, para bellum.”

(#19828) zolisx4 válasza adam432 (#19827) üzenetére


zolisx4
őstag

Nem tudom pontosan milyen házad is van ,és milyen a hűtés ,CM Stacker Silver van az adatlapodon de ebből van több fajta is .
Ugyan az a kártyám van mint neked ,
Nem álítottam semmit csak ahogy indult a teszt program úgy futott .
terhelve
böngésző alatt
az üresjárati hőmérséklet 39 fok .
A furmark jobban leterheli mint amivel én teszteltem ,simán lehet olyan meleg .szerintem a házadban a hűtés nem megfelelő ,dirt 3 alatt nekem is 65 fokot eléri .

[ Szerkesztve ]

(#19829) Gaboman válasza adam432 (#19826) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Sapphire 6870 van nekem is, Aerocool Xtrike házban, alapon asztalon 34 fokos, MSI kombusztorral stabilitás teszt 1920x1080 8xAA 71 fokos maximum, mindezt automatikus ventilátor szabályzás mellett.
Nem tudom milyen a házad de nekem nagyon soknak tűnnek azok az értékek.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#19830) patex1983 válasza adam432 (#19826) üzenetére


patex1983
őstag

Valami nem kerek, nekem is ilyen a VGA-m, egy CM 692 Advanced kuckóban és idle34 fok, furmark alatt 71 fok, játékok alatt 60-65 fok, mindezt automata ventiszabályzás mellett.

Úgy látom elég népszertű ez a kártya :D

[ Szerkesztve ]

X

(#19831) petymeg válasza adam432 (#19826) üzenetére


petymeg
addikt

nekem is sapphire van de flexx, szinte ugyanolyan mint a tied.
nálam alapon 40 fokos, pár óra bf3 után 70 fokos.

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#19832) fatallerror


fatallerror
addikt

tudom h állandóan vásárolnék de nem teszem de most lehet rászánom magam mert...
a 6850 ára rohamosan csökkent a napokban, most 35 ezerért lehet kapni sapphire-t és mire döntök remélem még lesz belőle a köv pár hétben....
ha 15-18 ezerért eltudnám adni az 5750esem akkor 20 ezerből meglenne a 6850 ami idén még tuti kiszolgál
ebbe a gépbe tenném: athlon II x3 440,4 gb ram, chieftec gps-400aa-101a

kérdés h elég e neki a proci meg a táp? előre is köszi én meg még gondolkodom mert kondibérletet, bkv meg sok szart kell venni most :/

don't tell me what i can't do!

(#19833) zolisx4 válasza adam432 (#19827) üzenetére


zolisx4
őstag

4 ez írtunk neked hirtelen hőfokot, közel hasonlóakat produkált a kártya,de a miénk az szinte egyforma ,minimális eltéréssel a házakból adódóan ,jól szellőzik a házad ??

[ Szerkesztve ]

(#19834) Turbolada II válasza fatallerror (#19832) üzenetére


Turbolada II
őstag

A táp elég, a proci épphogy.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#19835) nihill válasza fatallerror (#19832) üzenetére


nihill
őstag

FullHD-ban elég lesz a proci, alatta már limitálhat.

(#19836) adam432 válasza zolisx4 (#19833) üzenetére


adam432
tag

Hu, de jó sokan írtatok, köszönöm. A karit használtan vettem, és azt vettem észre, h az órajelek nem az alap 900/1050MHz-en voltak. Most visszaraktam arra, jelenleg böngészés alatt 48-50 fok, idle 42fok, Dirt3 alatt 78fok, Furmark alatt viszont még mindig felmegy 88-90-ig is. A házam szellőzése szuper, nagy tágas kuckó a CM Stacker. Arra gondoltam még, hogy hol lehetne alulfeszelni. Lehet az előző tulaj adott neki több feszkót, de én ezt a Catalystban nem tudom állítani, csak az órajeleket.

„Si vis pacem, para bellum.”

(#19837) fatallerror válasza nihill (#19835) üzenetére


fatallerror
addikt

értem köszi srácok, 1680 a max sajna :] de még ha 10-15%-al is lassabb lesz akkor is 20-25 ezer között 1 5750 után nagy vásár lenne és elég lenne 1 darabig :]

don't tell me what i can't do!

(#19838) RetepNyaraB válasza adam432 (#19836) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nekem a kétventillátoros van, idle 39, játék alatt 70-80 között, inkább az utóbbi. Elég szűkös házban. Jó az úgy hidd el, a Furmark pedig senkit sem érdekel, mert nem azzal használod.

alulfeszelni tudtommal nem lehet...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#19839) adam432 válasza RetepNyaraB (#19838) üzenetére


adam432
tag

Igen-igen, TriXX programot a Sapphiretól letöltöttem, most minden teljesen alapértéken van. Játék alatt nem megy 80 fok fölé, böngészés közben 46-48, idleben 39-42. Mindez automata ventillátor sebességen. Custommal még lehetne variálni. Egyébként ez az átlag 50 fok nem árt neki, igaz? Gondolom olyan tartós 80 fok felett ne legyen, az a fontos, nem?

„Si vis pacem, para bellum.”

(#19840) csucsbicep válasza fatallerror (#19837) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

A processzorodnak kell majd egy kis tuning, esetleg megpróbálhatsz(ha lehet) L3-at vagy +magot feloldani.

(#19841) zolisx4 válasza adam432 (#19836) üzenetére


zolisx4
őstag

FurMark teljesen felesleges nem azzal játszol, hacsak nem futtatod és azt nézed :U
Az a kártya pont jó ahogy van gyári beállítással is jónak kell lennie,max ventilátor vezérlésnél adj egy kis fordulatot neki ,de az sem fontos ,kevesebb feszültség az meg megint felesleges ,.
Amúgy van garancia a kártyán ,??

Egyébként ez az átlag 50 fok nem árt neki, igaz?
Semmi baja nem lesz neki főleg 50 fokon .78 fokon sem szabad bajának lennie.

CM Stacker Házikóból van sok fajta ,a tiéd melyik szám szerint ??
Én most is úgy gondolom a szellőzés nem megfelelő :K

[ Szerkesztve ]

(#19842) fatallerror válasza csucsbicep (#19840) üzenetére


fatallerror
addikt

1x próbáltam, nem indult a gép, bios reset xD lehet nem jól csináltam v nem tudom de nem merem megint : DD

1680as felbontásban már csak nem fogja nagyon vissza a procim :U de 20 ezer körül megkéne lépnem még ha visszais fogja 1 picit

don't tell me what i can't do!

(#19843) CAVDp880A


CAVDp880A
csendes tag

Sziasztok! Próbált már valaki AC Accelero S1 Rev2 hűtőt feltenni VTX 6870-es kártyára? A gyári hűtő nagyon hangos és le szeretném cserélni egy ilyenre ha rámegy. Van még egy hőérzékelős AC F12TC ventim is amit rá tudnék rakni ha magában nem lenne elég.

(#19844) RetepNyaraB válasza CAVDp880A (#19843) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ha szerepel a leírásában, akkor rámegy. El kell olvasni :K
Amúgy ajándékba kapod? Máskülönben az árában egy jobb kártya szerepel a VTX-et eladva :B

Mauális venti profil? Hátha nem melegszik erősen és halkabb. Az pedig ingyen van ;)

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#19845) CAVDp880A válasza RetepNyaraB (#19844) üzenetére


CAVDp880A
csendes tag

És melyik az a kártya?

Mi az a manuális venti profil? :F

[ Szerkesztve ]

(#19846) RetepNyaraB válasza CAVDp880A (#19845) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Általánosságban beszéltem, hogy vásárlás előtt célszerű tájékozódni, különben ez van, mint most Veled. Amit ráköltesz a plusz hűtésre (egy mainstream középkategóriás kártyára radásul; amivel nem a kártyád akarom fikázni, csak ez a tény), abból vehettél volna egy erősebb cuccot anno.
Egyébként a Zafírokra még senki sem panaszkodott, hogy hangosak lennének, csak a példa kedvéért. :K

A ventilátor fordulatszám kézi beállítására gondoltam az automata helyett. Nem tudom VTX-nek van-e tuning programja, de Afterburner is teljesen tökéletes. Megnézed az automata görbén, terhelés alatt mennyire pörög és megpróbálsz belőni egy olyan profilt, ami még nem túl hangos Neked, de nem is fűti ki a lakást kártyáról :)

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#19847) adam432 válasza zolisx4 (#19841) üzenetére


adam432
tag

A házam Cooler Master Stacker Silver STC-T01-UW1, régi már. A kártyán már nincs gari, tegnap vettem 1 kollégától, 1 hónap próbagarit adott rá. Plusz infóként még azt jegyezném meg, hogy kicsit fura hangot ad ki a ventillátor alacsony fordulatszámon, lehet azzal nem kóser valami. Lehet rászánok 1 kis időt, és szétszedem, az is elképzelhető, h sok por van benne (tegnap 1 jó adaggal kifújogattam).

„Si vis pacem, para bellum.”

(#19848) amerigo válasza adam432 (#19847) üzenetére


amerigo
aktív tag

Plusz én azt is elképzelhetőnek tartom, hogy esetleg a biosán mókolt valamit a kolléga.
Sajna találkoztam már ilyennel.
Vagy újra akarta pasztázni a hűtőt, és ott nem stimmel valami.
Ezekben benne van az a pár fok.

(#19849) Gaboman válasza adam432 (#19847) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ilyen kártyákat amin nincs garancia felesleges venni!
Valami gebasz van vele akkor meg cseszheted!

amerigo: Azért én a 71 és a 90 fok között nem csak pár fokot érzékelek!
Azzal a kártyával nem stimmel valami, nagyon magasak a hőmérsékletei.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#19850) amerigo válasza Gaboman (#19849) üzenetére


amerigo
aktív tag

Én erre gondoltam: " Játék alatt nem megy 80 fok fölé, böngészés közben 46-48, idleben 39-42. Mindez automata ventillátor sebességen."
Bár azt hiszem igazad van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.