Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14751) HartgeH3-2.8 válasza miresz (#14749) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Igen tudom elnézést is érte csak megdöbbentő volt számomra és egyben bosszantó.Titeket kb ismerlek meg mondhatni ide tartozom VGA ügyben ezért csak kivételesen ide posztoltam :)

Közel 100 rugós kártya..

Szerk: Azért lehet megkérdem őket is bár ők is szerintem ugyan azt mondják majd: Csere

Szerk2 : Te láttál már hibás Sapphire-t? Én még nem :)

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#14752) miresz válasza HartgeH3-2.8 (#14751) üzenetére


miresz
veterán

Anno 4890 shappire egymás után 2 volt memória hibás mind 2-öt garizni kellet. Tudom mekkora méreg ez! De sajna mindegyik gyártóval előfordul ez. Persze vannak trehányabb gyártók is mint pl a Gigabyte,náluk többször fordul elő hiba,és nem csak a VGA-i nál.

[ Szerkesztve ]

(#14753) Tothgera30 válasza kely1988 (#14747) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Akkor inkább 6870. Sapphire 6870-esem is volt, azzal sem volt gondom.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#14754) Flashget válasza miresz (#14752) üzenetére


Flashget
félisten

anno 6600GT AGP Gigabyte vettem vagy 6 éve..első teendő a kártyával a BIOS csere hogy egyáltalán legyen hőmérséklet kijelzés..mezei user azt se tudta hány fokos a kártya csak azt hogy kék halál, de hogy mitől..aztán csere lett pci-e lapra és ment a giga is..

Realme GT Master Edition

(#14755) HartgeH3-2.8 válasza miresz (#14752) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Uhh hát sajnálom :(

Gondolom ezek nagyon nagyon egyedi esetek.. :(

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#14756) Flashget válasza kely1988 (#14747) üzenetére


Flashget
félisten

megéri.

Realme GT Master Edition

(#14757) diegho válasza HartgeH3-2.8 (#14748) üzenetére


diegho
nagyúr

Fura, hogy elromlik egy 90 ezer forintos kártya? Hmm, a 90 milliós Bentley is elromlik, ez benne van, nem értem miért vagy ennyire felháborodva, pláne nem az Asus-ra, akinek kb semmi köze a kártyához, csak ráteszi a matricáját, esetleg hűtőjét, hacsak nem áttervezett kártyáról van szó, de szerintem ezek mind referenciák.

A hibás sapphire kérdésre pedig annyit, hogy egy cég rendelt volt melóhelyemtől 16 komplett gépet, 16 sapphire kártya került a rendelésbe, ebből 13 a kibontás után képet sem adott!

[ Szerkesztve ]

(#14758) kutkut válasza kely1988 (#14747) üzenetére


kutkut
addikt

Hol van 6870 37k-ért? :Y

Meizu MX3 32GB

(#14759) HartgeH3-2.8 válasza diegho (#14757) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Nem tudom fura nem fura én nagyon meglepődtem hogy egy Asus névvel jelzett kártya tök mindegy mihez adta a nevét mihez nem csak úgy fogja magát és ilyen árkategóriában ilyen jelenségek sorozatát generálja ez számomra ELFOGADHATATLAN.

Én hála égnek ezek szerint szerencsés voltam, vagyok összes Sapphire kártyám hibátlan.
(Kopp kopp)

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#14760) DoxaM válasza nagynorbi (#14740) üzenetére


DoxaM
aktív tag

philips 42pfl5604h..azon is lehet szoftvert frissíteni, de nem akartam szórakozni vele

(#14761) nagynorbi válasza DoxaM (#14760) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Próbálkozhatsz a TV szoftverének frissítésével, de nem valószínű, hogy meg fog oldódni a problémád ezzel. Nekem is volt ezzel gondom a Philips tévémmel, és nincs rá kielégítő megoldás. HDMI handshake probléma, vagy EDID kiolvasási gond lehet. Valahogyan mintha kimaradna egy szín az információkból. Nem találtam egyértelmű magyarázatot a jelenség felmerülésére.
Próbáld állítgatni a CCC-ben a DTV menüpont alatt a pixel format-ot limited RGB-re (Studio RGB), vagy RGB PC Standard-ra (full RGB) az alap YCbCr 4:2:2 helyett (nekem legalábbis ez volt az alap a CCC telepítése után), és akkor helyreáll a dolog. Viszont a fehér és szürke színek némely árnyalata kap egy icipici rózsaszínes beütést. De ez még mindig jobb, mint a rózsaszín-zöld képernyő :)

Üdv.:

(#14762) DoxaM válasza nagynorbi (#14761) üzenetére


DoxaM
aktív tag

THanks :) igen..azokat állítgattam, volt amikor eltünt mind...de volt amikor visszajöttek :((( :D de inkább a kábelre gyanakszom, h 10 méteres és nem minőségi..dehát..na mind1.Majd maszekolok :)

(#14763) nagynorbi válasza DoxaM (#14762) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Nem a kábel lesz a gond, hiszen azon vagy átmegy a jel, vagy nem. Nincs köztes állapot. A gond a szoftverekben van vagy a Philips-nél, vagy AMD oldalon.

(#14764) DoxaM válasza nagynorbi (#14763) üzenetére


DoxaM
aktív tag

aha..értem :( fene, na mind1, majd mókolok vele.Viszont majd le fordultam most a székről, a CCC 550MB-ot eszik a fizikai ramból...ez tudja vki wtf? :F :Y :U

[ Szerkesztve ]

(#14765) nagynorbi válasza DoxaM (#14764) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Annyit még próbálj meg, hogy teljesen letakarítod a CCC-t, és utána csak a Display drivert teszed fel.

(#14766) DoxaM válasza nagynorbi (#14765) üzenetére


DoxaM
aktív tag

oksa, köszi megnézem úgy :R

(#14767) sklopp válasza nagynorbi (#14763) üzenetére


sklopp
őstag

Hogy a kábelen vagy átmegy a jel, vagy nem, azért nem ilyen egyszerű, pláne nem 10 m. hosszon. Főleg ilyen hosszon már erősen számít a vezető ér anyaga, szigetelés, árnyékolás, stb., ezektől függően felléphet jelveszteség, külső zavarok hatása és egyebek. Mellesleg még egy méteres kábelek esetén is vannak észrevehető kép-hangminőségbeli eltérések.

(#14768) lsc


lsc
nagyúr

6870 2 Gb teszt [link], 19xx felbontásig nem igazán tud mit kezdeni a gpu a plusz rammal.

Az élet kegyetlen .

(#14769) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

6850 DirectCU V2-re milyen BIOS-t és hogy rakjam rá? Nem jár ez gari vesztéssel?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#14770) jambiyya válasza Tothgera30 (#14769) üzenetére


jambiyya
őstag

Miért kell rá másik, a gyárival mi a baj? Azt hittem ez a mai VGA-kal már nem "divat".
Én utoljára akkor csináltam ilyet, mikor a 9550-ből csináltam 9600-at. :)

(#14771) ///Krisz\\\ válasza Tothgera30 (#14769) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Ha úgy romlik el a kártya, hogy utána nem tudod vissza flash-elni az eredeti BIOS-t akkor igen.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#14772) nagynorbi válasza sklopp (#14767) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Önmagában a 10m hossz nem jelent problémát. 15m környékétől szoktak repeatert is alkalmazni. Az általad említett jelveszteség rázkódást, villódzást, vagy black out-okat okozna (tehát vagy megérkezik a jel a vevőhöz, vagy nem), de nem a DoxaM kolléga által tapasztalt jelenséget.
Az pedig, hogy működő kábel és kábel között van olyan különbség ami befolyásolhatná a kép és a hang minőségét, az egy eléggé ingoványos téma. Sokan esküsznek rá, sokan tagadják, de erről semmi értelme diskurzust folytatni, mert sosem lenne vége. Én pedig nem foglalok állást, mert annyira nem érdekel a dolog :) Ami viszont tény, hogy a nulla és az egy, az minden kábelen nulla és egy marad.

Üdv.:

(#14773) lsc


lsc
nagyúr

Sapphire 6870 Dirt3 edition teszt. Nem rossz ez a kártya, csendes és hűs.

Az élet kegyetlen .

(#14774) diegho válasza lsc (#14773) üzenetére


diegho
nagyúr

2 gond van vele:
1. semmivel nem lesz olcsóbb, mint egy asus, msi, xfx, gigabyte
2. még mindig csak 2 év garancia

(#14775) lsc válasza diegho (#14774) üzenetére


lsc
nagyúr

Miért lenne olcsóbb ha ugyanolyan jó vagy jobb mint az említettek :U ?

A két év gari meg nem hiszem hogy változni fog, ez ennyi, igaz két év az videokártyánál nagy idő.

Az élet kegyetlen .

(#14776) diegho válasza lsc (#14775) üzenetére


diegho
nagyúr

2 év gari elég sovány. Mikor tegyük fel 1 év múlva le akarod cserélni, csak a sapphire mivolta miatt bukni fogsz rajta legalább 10%-ot, mivel a tiédre csak 1 év garancia lesz, a többire pedig 2 és egyértelmű, hogy azt veszik először, ami ugyanolyan jó és 2 év gar van rá.

(#14777) Biga123 válasza lsc (#14773) üzenetére


Biga123
addikt

Aranyos.. csak nem értem pl hogy a zaj és hőmérséklet teszteknél mért nem a többi 6870-el hasonlították össze.. :F

Nem biztos hogy nem lesz olcsóbb.. ;]

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#14778) lsc válasza diegho (#14776) üzenetére


lsc
nagyúr

Ne fárasszuk már egymást, Te jól döntöttél, aki meg sapphire-t vesz az rosszul, veregesd meg a vállad, örülj.
Egy kártyát annyiért adsz el amennyiért elvisznek, ha bejön az új radeon széria ezek 30 körül jó ha elmennek, tök mindegy mennyi garival. Érdemes megnézni az 57xx széria árait, szinte semmi különbség nincs az árak között.

Az élet kegyetlen .

(#14779) zsole84 válasza diegho (#14776) üzenetére


zsole84
senior tag

Még, ha úgy is lenne, ahogy mondod, 2 év múlva mennyi is lesz az a 10 %? 1500 Ft??

(#14780) diegho válasza lsc (#14778) üzenetére


diegho
nagyúr

áhh hagyjuk, nincs értelme lesüllyednem hozzád.

(#14781) diegho válasza zsole84 (#14779) üzenetére


diegho
nagyúr

1 évről beszéltem és kb 2500ft lesz, ha a jelenlegi árakat nézzük, ami kb pont egy sima és egy extra hűtős kártya közötti különbséget jelenti majd az új vásárlásakor. Nincs semmi gond a sapphire-al, de nem egy Asus és MSI árszintjén kéne őket adni.

(#14782) Biga123 válasza diegho (#14781) üzenetére


Biga123
addikt

Neked szerintem lottózni kéne ha ennyire jól látsz a jövőbe.. :DDD
Azt meg végképp nem értem hogy mért ne kéne egy árba adni az általad favorizált termékekkel ha ugyanolyan halk hűvös és gyors mint a többi..
Használtba meg valószinüleg nem fog annyit számítani a gari mint te azt gondolod.. utolsó vga-at ugyanannyiért adtam el mint amennyiért vettem gari nélkül.. :K (újonan vettem) :C

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#14783) diegho válasza Biga123 (#14782) üzenetére


diegho
nagyúr

Legyen igazad, nekem olyan mindegy ki mit vesz. Én nem fogom 1 év múlva lecserélni a kártyámat, lehet 2 év múlva sem, nekem számít az az ingyen +1 év garancia, van akinek nem.

(#14784) lsc válasza diegho (#14780) üzenetére


lsc
nagyúr

Pedig lenne hova felemelkedned, én ugyanis nem zaklattam a topicot 2-3 hétig hogy milyen kártyát vegyek /majd "természetesen" másik kártyát vettél, ami lehet jó döntés is, csak akkor miért kellett annyit kérdezgetni/, illetve nem arról offoltam jó pár napig hogy mennyire jó az egyik és mennyire nem a másik proci egy videokártyás topicban :U .

Természetesen én vagyok helikopter, de hát ez már csak így szokott lenni.

Az élet kegyetlen .

(#14785) zsole84 válasza diegho (#14781) üzenetére


zsole84
senior tag

Használt hardvernél az a 2500 Ft szerintem pont nem mérvadó, mivel mindenki annyiért árulja, amennyiért akarja. Az a "csúfság" is megeshet, hogy egy használt, ugyanolyan típusú Sapphire kártyát drágábban adnak el, mint akár egy MSI-t, akár Asus-t.

(#14786) diegho válasza lsc (#14784) üzenetére


diegho
nagyúr

Zaklattam a topicot 2-3 hétig? Valakivel erősen összekeversz... rendeltem egy sapphire kártyát, ami a mai napig nem érkezett meg az üzletbe ahol rendeltem ezért lett XFX, nem emlékszem rá, hogy 2-3 hétig kérdezgettem volna, hogy milyen kártyát vegyek, pláne nem tőled, hiszen neked csak a sapphire létezik, ami érdekes módon mások szerint nem is olyan halk...
Ha kicsit vágnád az informatikát, mint szakmát, akkor rájönnél, hogy az a "proci" téma valójában a Quick Sync-ről szólt (csupán 3-4szer említettem meg), ami ugye a vga-hoz kapcsolódik, de tudom ez neked már magas.
Szóval továbbra is, bocs, de nem süllyedek le ;)

(#14787) BJanee válasza nagynorbi (#14772) üzenetére


BJanee
tag

sklopp kollégánk pedig igaza van, nagyon nem mindegy a kábel minősége, ezt tapasztalatból mondom. Vettem egy Hama vga kábelt lcd monitorhoz, olyan szellemkép van bármelyik monitoron, amelyikre ezzel a kábellel kötöm rá a gépet, azt hittem, a monitor hibás, de másik monitornál is csinálta, ja és másik kábellel meg egyik sem.

rövid az élet, hosszú a sír, addig nyögjön, ameddig bír..

(#14788) jambiyya válasza BJanee (#14787) üzenetére


jambiyya
őstag

Azon analóg jel megy, a hdmi-n pedig digitális.
Egyébként én is egy 10m-es kábellel tolom a jelet a VGA-ból a (plazma)tévébe, és nekem is vannak gondok. a 3870-nel, és a 6850-nel is fullhd-ban zöld pöttyök jelennek meg. 1280*720-ban jó, de néha villódzik, pedig próbáltam 50 és 60hz-en is. Fura. Erősítőcsere után (mostanin nincs hdmi) kipróbálom majd azt, hogy a kábelt az erősítőbe vezetem, és abból a tévébe.
Egyébként rejtély. :)

szerk: nem kívánok részt venni a "drágább/jobb minőségű digitális kábel jobb minőségű adatot közvetít" vitában :D

[ Szerkesztve ]

(#14789) Biga123 válasza BJanee (#14787) üzenetére


Biga123
addikt

Gondolom analóg jelátvitelről van szó esetedben.. (D-sub), digitális más tészta..
nkem a legolcsóbb 5m hdmi kábellal tökéletes a kép tv-n..

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#14790) BJanee válasza DoxaM (#14766) üzenetére


BJanee
tag

Egy kis olvasnivaló ezen belül ezt a rész különösen ----> * És mi van, ha nem jó a kábel?

rövid az élet, hosszú a sír, addig nyögjön, ameddig bír..

(#14791) Tothgera30 válasza jambiyya (#14770) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Semmi baj nincs vele, csak olvastam hogy talán PCS+ BIOS-t tettek rá, nem tudom mivel hoz az többet?

#14771 ///Krisz\\\: Akkor hagyom a fenébe, nem kísérletezek!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#14792) Biga123 válasza Tothgera30 (#14791) üzenetére


Biga123
addikt

szerintem azt nem asusra rakták.. hanem VTX-re..
de az a két kártya elvileg ua..
Márkaidegen biossal nem fog menni a kari elvileg
Csak annyit nyersz vele hogy biosba írt oc órajeleid lesznek , ergo nem kell mókolni a soft os órajel emeléssel meg a ventivezérlés más benne talán..

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#14793) ///Krisz\\\ válasza Tothgera30 (#14791) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Igen Lord Vader fórumtárs tette rá a PCS+ BIOS-t a VTX3D-jére, de ott nem volt ekkora különbség, mert ugye a két márka egy cégé. Az órajelekben van csak különbség, de amennyit az a BIOS emelt annyit te is könnyen be tudsz állítani a Vision Center-ben. :K

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#14794) nagynorbi válasza BJanee (#14787) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Úgy látom, hogy előttem már megválaszolták az analóg vs. digitális kérdést, és itt bizony ez a lényeg. Amit pedig belinkeltél, na ott részletesebben is van taglalva a téma. Mindenki leszűrheti belőle amit akar de színtorzulást akkor sem tud okozni a kábel. :)

[ Szerkesztve ]

(#14795) Tothgera30 válasza Biga123 (#14792) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Akkor már értem.

#14793 ///Krisz\\\: köszi a pontosítást. Már nem sok értelme lenne, mert MSI Afterburnerrel be van lőve a ventivezérlés is és az órajeleit még most állítgatom épp.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#14796) nagynorbi


nagynorbi
aktív tag

Apropó, ha már itt vagyok: tudnátok nekem ajánlani egy olyan 6870-es kártyát, ami nem referencia hűtős, és nem hosszabb 9,5 inch-nél (kb. 24cm)?

Üdv.:

(#14797) lsc válasza diegho (#14786) üzenetére


lsc
nagyúr

[link], ennyi.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#14798) zsole84 válasza nagynorbi (#14794) üzenetére


zsole84
senior tag

Ez a fajta Sapphire:[link] 24,5 cm, ez nem férne el?

(#14799) diegho válasza lsc (#14797) üzenetére


diegho
nagyúr

Ebből emeld ki kérlek mennyi volt a kérdésem, mert állításod szerint 2-3 hétig csak kérdeztem, hogy milyen kártyát vegyek. Köszi ;)

(#14800) rezy89


rezy89
tag

Üdv! [link] az lenne a kérdésem hogy ez a videókártya többet tudhat e a többi hd 6870eshez képest teljesitményben? sokat jelentenek a megemelt óraállások? vagy melyik kari lenne a legjobb választás mostanság? köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.