Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15201) nandris válasza nandris (#15200) üzenetére


nandris
aktív tag

Még talán annyit, Hogy az optware_install_tar tömörített filet kicsomagolva is tar kiterjesztésű filet kaptam, amit átneveztem .sh-ra. Attól függetlenül elbírtam indítani a telepítést.
chmod +x /mmc/optware-install.sh (Így néz ki a leírásban)
chmod +x /mmc/optware_install.sh ( A kitömörítés és átnevezés után így engedi telepíteni)

(#15202) Intruder2k5 válasza nandris (#15200) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az mc elvileg színes kellene, hogy legyen, de csak miután újra belépsz ssh-n... Ha nem, akkor valami nem úgy sikerült, ahogy kellene.

A konfigolást nem a script végzi, annyira nem vagyok én profi, hogy olyat írjak, de benne van a csomagban lighttpd.conf, S80lighttpd, és a többi szükséges file is, és ezeket másolja a helyükre, felülírva a default verziót. Ugyanez igaz az rtorrent-re is. Tehát, ebből is ugyanúgy ki tudod szedni, ami kell neked.

Hogy a végén mit hiányol, azt nem tudom... Remélem semmi komoly. A napokban módosítottam ugyan a scriptet, de tudtommal semmi olyat nem csináltam, ami problémát okozna. Igazából csak az ADOS került bele. Bár igaz, hogy a módosítás utáni verziót nem próbáltam ki, de mondom, tudtommal nem csináltam lényegi változtatásokat, és el nem vettem semmit, csak hozzátettem.

(#15203) Intruder2k5 válasza nandris (#15201) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor nálad valószínűleg a kicsomagolással volt a probléma... A tar.gz file legjobb tudomásom szerint úgy épül fel, hogy először összefűzik az összes file-t egy egésszé, ez lenne a tar, majd ezt tömörítik gzip-be... A csomagot megnézve mind Total Commander-rel, mind pedig Midnight Commander-rel megvan aminek meg kell lenni.

Ha Te nem "választottad szét" a tar file-t, akkor nem csoda, hogy nem találta a szükséges cuccokat.

[ Szerkesztve ]

(#15204) nandris válasza Intruder2k5 (#15202) üzenetére


nandris
aktív tag

A tar kiterjesztésű file-val van valami gebasz, vagy azt mivel bontsam ki? Több programmal is ugyanazt az eredmény kapom. Hogyan férek hozzá a conf filekhoz?

(#15205) Intruder2k5 válasza nandris (#15204) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nincs azzal semmi gebasz :)

tar -xvzf optware-install.tar.gz

Amúgy itt is körülnézhetsz: Tömörítés linux alatt

szerk.:
De ha gondolod, átküldöm neked sima zip-be :)

szerk.:
Parancsolj!

[ Szerkesztve ]

(#15206) nandris válasza Intruder2k5 (#15205) üzenetére


nandris
aktív tag

Megköszönném, én simán 7zip-pel próbálgattam, akkor azért nem sikerült.

Sikerült :))

[ Szerkesztve ]

(#15207) Intruder2k5 válasza nandris (#15206) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem megnyitja a Total Commander (PowerPack) is. Mondjuk ez tele van ezer féle plugin-el. :)

(#15208) nandris válasza Intruder2k5 (#15207) üzenetére


nandris
aktív tag

Feltolt mindent teljesen, még egyszer nagyon köszi a segítséget. :R

(#15209) Intruder2k5 válasza nandris (#15208) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szívesen! Legalább ki lett próbálva az újabb verzió is... :)

(#15210) CS_D


CS_D
senior tag

Sziasztok!

Hamarosan digi netem lesz, és ezért nagyban megváltozik a router által biztosított szolgáltatások jellege.

Jelenleg csak rtorrent van fent, sambával, semmilyen lightppd vagy webszerver nincsen. Az rtorrenthez is nTorrentel szoktam hozzáférni.
Torrentel többnyire csak letöltök, seedelni sem sokat vagyok.

Viszont a továbbiakban szeretnék több torrentet is futtani, sokáig maradni seedelni, szükséges lenne webszerver. A webszervernek azért egy időben akár több embert is ki kellene tudnia szolgálni. Nem folyamatosan, de alkalomszerűen.

Lényeg a lényeg, hogy a minimalistán telepített Olegem így is több memóriát használ, mint a rendelkezésre álló 32 MB RAM. És kb 5 MB swapet használ. V1-es a routerem.

Ha feltételezéseim nem alaptalanok, akkor a webszerver és a sok torrent jóval több memóriát igényelne.

És akkor itt kell feltennem a kérdést, amiért írtam ezt a hozzászólást:
mennyiben különbözik majd a router sebessége és megbízhatósága, ha a memóriaszükségletét a swapben enyhíti, illetve, ha a 128 MB upgrade megtörténik?

Légyszí osszátok meg velem ötleteiteket, tapasztalataitokat a kérdésben. :)

Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#15211) Intruder2k5 válasza CS_D (#15210) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A 128MB-al nincs tapasztalatom, bizonyára nagyon jó, és a router is meghálálja, de azért swap-el is van ám élet... Az enyém is alap 32MB-os, kapott 512 MB swap-et, és sokszor 50-60 torrent el van indítva, amiből 10-15 db megy is egyszerre, vagy fel, vagy le. A rekord swap használatom 90 MB körül volt. Ha nagyon sok torrent fut egyszerre, akkor valóban belassul a router, de szerintem ez 128MB-al sincs másképp, mivel többnyire a CPU szokott elfogyni. Főleg nálad a nagy sávszél miatt ez még inkább így lesz. Jól felszökik a CPU Load, és akkor meg tök mindegy, hogy hány MB memória van benne.

Röviden tehát:
Egész biztosan jobb 128MB-al, de csodát attól se várj!

[ Szerkesztve ]

(#15212) CS_D válasza Intruder2k5 (#15211) üzenetére


CS_D
senior tag

Először is köszönöm a tapasztalataidat. :R

Nekem is van 512 mega swapnek meghagyva. Eddig a rekord lefoglalva 10 MB volt. Úgyhogy van hová terjeszkednie.

Azt sejtettem, hogy a CPU is egy elég szűk keresztmetszet itt. És ez újabb aggályokat vet fel. Konkrétan azt, hogy megéri-e RAM upgradelni, azaz még időt és pénzt fektetni ebbe a routerbe.

Mert tegyük fel, hogy RAM upgrade, de sajnos azt nem tudom én megcsinálni, így az is legalább 5-6 ezerbe kerül.

Vagy a másik megoldás, WL-500-at eladom, és veszek egy DIR-825-öt. Itt mondjuk 15 ezret kell rákölteni.

Hosszú távon biztos, hogy a második megoldás a nyerőbb. Csak az a baj, hogy most a lehető legkevésbé sem szeretnék ennyire sokat költeni ilyen dologra. A RAM upgradere szánt pénzt is úgy pengetném ki, mintha a fogamat húznák. :D

Első lépésként megvárom, hogy egyáltalán be legyen kötve a net. Majd akkor felmérem a tényleges helyzetet.
Alapvetően nagyon elégedett vagyok az Asus-sal, és ha az USB-jének a sebessége gyorsabb lenne, akkor egyértelmű lenne, hogy befektetnék a RAM upgrade-be. Az USB sebesség miatt nézelődöm más routerek irányába, de sajnos ez nem olcsó mulatság.

Azért még mások tapasztalait is szívesen meghallgatnám. :)

Azaz megéri-e bizalmat szavazni még az ASUSnak esetleg egy 128 MB RAM upgraddel, avagy szabaduljak meg tőle, és vegyek egy gyorsabb routert?

(#15213) Intruder2k5 válasza CS_D (#15212) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ami még hozhat némi javulást, és sokkal olcsóbban kivitelezhető, az a CPU felhúzása 300MHz-re (avagy az eredeti gyári órajelének beállítása) Ehhez csupán néhány hűtőborda szükséges, amit pár Ft-ért megvehetsz bármelyik elektronikai üzletben, vagy bemész egy PC bontóba, és felajánlasz nagyvonalúan 2-300 Ft-ot pár db teljesen halott alaplapért, vagy egyéb cuccért, amin van megfelelő méretű hűtő. Ami még kellhet hozzá, az a kétoldalas ragasztó, amit én pl. most vettem tegnap a TESCO-ban 500 Ft-ért 10m X 5cm-es tekercset. De azt hiszem volt 3 méteres is 199 Ft-ért. Pont most akcíósak :) Lehet, hogy nem 3M, de teljesen jó erre a célra. Hogy hova ajánlatos hűtőbordát rakni, azt Laca 012 aláírásában szereplő linken megnézheted képeken. Szerintem ez a manőver 1000 Ft-ból megvan, és egy kis előrelépés ez is. Persze így sem mérhető egy 680MHz-es DIR-825-höz, de kihúzhatod vele valameddig.

Állítólag (tegnap hallottam a TV-ben) karácsony környékére, illetve jövő év elejére némileg stabilizálódik a Ft, és akkor talán kicsit lejjebb mennek a HW árak is. Mert lássuk be, jó Ft-unknak köszönhetően igen elszaladtak, elég megnézni egy RT-N16 árát. Valamikor volt az már 30K is, most meg 40K. Holott a HW árak a "standard" szerint lefelé mennek normális esetben.

Én ezt csinálnám legalábbis a helyedben.

(#15214) mgrincs válasza CS_D (#15210) üzenetére


mgrincs
tag

Szia,

hát igen, ahogy Intruder2k5 kolléga is írta, azért csodát ne várj.
Nekem 128MB-al annyi volt az előny, hogy nem használtam swap-et.
Ettől még ugyanúgy 1 fölötti load-ot produkált, amikor megeresztettem a letöltéseket/feltöltéseket..
Szóval jobban jársz a 300MHz-re tuningolással, ha teljesítményt szeretnél. A memóriában cache-elhet egy ideig, de azért valamikor ki kell írnia azt az adatot, és ha folyamatos a terhelés, akkor minél gyorsabban ír, annál jobb.

Egyébként feltűnhetett a múlt idő használata.
Nálunk is volt vihar, és bár Laca12 segítségét is igénybe vettem, úgy tűnik a routerem a múlté már, egy majdnem belém is csapó villám jóvoltából. :(
De sebaj, az új szerzeményem segítségével írom most ezt a bejegyzést.
Kicsit nehezebb volt beállítani, de megérte. (Debian squeeze)
A proci AMD Geode LX, két Ethernet, ugyan csak 100Mbit, de mivel az eszközeim sem tudnak többet, ez is bőven elég lesz. :K (Akit érdekel NISE 3210)
Itt a harveraprón vettem, a linken szereplő ár töredékéért. :D
És nem mellesleg IDE portja is van, szóval nem panaszkodom.
Mostanra sikerült a wireless AP módot is behergelni, egy öröm egy bódogság.

Azért szorgalmasan fogom olvasgatni a hozzászólásokat, de a Tomato-val kapcsolatban azt hiszem többet hozzátenni nem fogok tudni az eddigiekhez.
Köszönettel tartozom azoknak, akik használták a megoldásaimat, és azoknak is akik segítettek megértenem, nem egy-két dolgot itt.
Csak, hogy neveket is említsek:
Intruder2k5
ecaddict
vargalex
Laca 012

"Keep up the good work!"

http://www.youtube.com/watch?v=HkTa3-ZZbD8

(#15215) CS_D válasza mgrincs (#15214) üzenetére


CS_D
senior tag

Már régóta 300 MHz-en üzemel a router. Itt tényleg észrevehető volt a gyorsulás a teljesítményében. Ha megint ennyivel gyorsulhatna a RAM-tól, vagy legalább fele enynire, akkor megérné.

Jó cuccnak tűnik ez a Nise 3210 (vagy Nice 3120?). Sebességről mit lehet mondani? Torrent, NFS, Samba, FTP milyen sebességeket tud?

@(#15213) Intruder2k5:
tényleg úgy néz ki, hogy stabilizálódik a forint, jó lenne, ha már a boltok áraiban is megjelenne. És ez a használt cuccok árait is lenyomná, így még olcsóbban hozzá lehetne jutni egy-egy darabhoz. :D

(#15216) Intruder2k5 válasza mgrincs (#15214) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ugyan már, mit köszönsz Te nekem? Mi köszönjük! Igazából Te "honosítottad meg" itt a Tomato-t, mi csak követtünk téged, és szerintem nem bántuk meg. Én legalábbis biztosan nem! Már előtte is régen "csorgattam a nyálam" a Tomato-ra, nézve a neten a screenshot-okat, mert bár semmi bajom nem volt az OLEG-el, de én ilyen vagyok, hogy a külsőségek is sokat nyomnak a latba. Sőt... És lássuk be, kinézetben azért közelébe sem ér az OLEG, a Tomato-nak. Bár itt jegyzem meg rögtön, tudom, hogy ez az én szubjektív véleményem, dehát én nyilván a saját véleményem alapján döntök. Ettől függetlenül természetesen tiszteletben tartom az OLEG-esek véleményét is, hiszen az az Ő sajátjuk. De menjünk tovább, itt van ugye a magyar Tomato WiKi, az NFS, és sorolhatnám még, amit mind Te tettél közzé. A routeredet sajnálom, de egyben örülök, hogy sikerült előrelépned... Gondolom, ez is egy más kategória. Remélem azért még néha benézel ide is, vagy ha nem, akkor kereslek priviben ha gondom lesz!

Sok sikert Neked az újonchoz! :)

Üdv, Intruder2k5!

[ Szerkesztve ]

(#15217) mgrincs válasza CS_D (#15215) üzenetére


mgrincs
tag

A RAM bővítéstől ne várj ilyen mértékű gyorsulást, mert csalódni fogsz.
Ahogy mondtam, kicsit könnyebb a hardvernek, de azért a processzoré a főszerep.

Az új gépem hozza a 100-as háló maximumát(10-11MB/s FTP, 9-10MB/s SAMBA/NFS).
Mindemellett a processzor 60%-on, szóval nagyon korrekt.
Persze azért van hátránya, szóval hogy negatívumot is említsek a processzorra ugyan mindenhol 1W körüli fogyasztást írnak, a chipset azért elfűt vagy 10-et üresjáratban.(Azon van a borda a képeken) Pont mint az atom platformnál, a proci simán megy hűtés nélkül, a chipset meg odavág az egésznek. De ki érti ezeket a gyártókat???
De az O!Play-emet kiszolgálja simán HD tartalommal, és a többi igényem is kielégíti, nincs okom panaszra.

http://www.youtube.com/watch?v=HkTa3-ZZbD8

(#15218) vargalex válasza mgrincs (#15217) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Gratulálok az új szerzeményhez, anno én is néztem itt a Hardveraprón (csak nem Tomi850-től vetted? :)). Nem rossz gép, nem is volt drága (a 128MB-ra bővített WL-500gP-met többért adtam el), de én pont a 100Mbps-es portok miatt tettem le róla.

Alex

(#15219) vargalex válasza CS_D (#15215) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Ha esetleg Digi TopNet-re váltanál, akkor arra számíts, hogy 300MHz-en, 128MB-al sem megy át a routeren "csak" 63 Mbps. Persze a 100 Mbps-es routerek között ez nagyon jó eredmény. Illetve a memória bővítés a routeren futó torrent klienssel (rTorrent, Transmission) elérhető maximális letöltési sebességet jelentősen nem fogja befolyásolni. Maximum 1-1,2 MB/s.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#15220) mgrincs válasza vargalex (#15218) üzenetére


mgrincs
tag

De bizony, ő adta el nekem. :D
És bizony, igencsak megérte az árát.
Nálam, 100Mbit-es környezetben, ennél jobbat kívánni sem tudtam volna.
Persze már nézegetem a bővítési lehetőségeket. :))
Egy IDE=>SATA átalakítóra meg egy szellősebb házra gondoltam, akkor azt hiszem tényleg nem kéne több.

http://www.youtube.com/watch?v=HkTa3-ZZbD8

(#15221) Laca 012 válasza CS_D (#15212) üzenetére


Laca 012
őstag

Szia!
Írod, hogy szükséges lenne a webszerver.. Ezzel kapcsolatban azt vettem észre, hogy még a sima html weblapok is sokkal lassabban jelentek meg még belső hálón is a WL500gP-n mint akár az atomon, vagy akármelyik normális szerveren.. Flash-es vagy egyéb nagyobb erőforrást igénylő weblapot nem is mertem feltenni..
Hogy ennél mi pontosan a szűk keresztmetszet azt nem tudom, de nekem amikor már minden meg volt tuningolva (300MHz 128MB CL2) sajnos akkor is kevésnek bizonyult. Lehet az USB, vagy bármi más hardveres tényező, vagy a lighttpd, nem tudom..
Több felhasználó esetén lehet még romlana a helyzet. :U
Amióta az atom van, úgy jelennek meg a weblapok, mint bármelyik gyors szerveren..
Nem tudom másnak mi volt a tapasztalata, de érdekelne..

(#15222) CS_D válasza Laca 012 (#15221) üzenetére


CS_D
senior tag

De nagy gondban vagyok most így... :D

Ahogy Vargalex is linkelt egy korábbi hozzászólásod, a Digi TopNet sem megy 80Mbiten, csak 63 Mbiten.. Ez már önmagában egy komolyabb probléma, mert TopNetet rendeltem.

Mai álmatlan éjszakámon az jutott eszembe, hogy a router mögé betennék egy linuxos vékonyklienst, ami torrentezne, webszervert futtatna, és NAS-ként funkcionálna. Így nem sokban növekedne a fogyasztás sem, max. 10-15W-al, illetve már a DSL modem sem zabál áramot, így végképp nem sok.

Ez már lassan közel jár az Atomos gépedhez, annyi különbséggel, hogy ez még nem routolna. Mindez jóval kevesebb pénzért, persze csekélyebb teljesítménnyel is.

És akkor a vékonykliensen futna mindaz, amire egyébként eddig a WL500-at használtam. Így az nem lenne annyira leterhelve.
Csakhogy, ha a WL500 nem bírja a netet, akkor válik problémássá az ügy.

Akkor már valószínűleg kifizetődőbb egy DIR-825 a maga 27 ezer forintjával, mert akkor egyben van minden, és nem kell bajlódni külön egy vékonyklienssel, hanem marad minden a megszokott formájában. És nem elhanyagolható a jelentős sebességnövekedés a net szempontjából, illetve a belső gigabites hálón.

Mert ha azt feltételezzük, hogy 15 ezerből szerzek egy számomra szimpatikus klienst, akkor az nem fog nekem gigabites hálót csinálni, sem n-es wifit. És a net is lassabb lesz, mint amire előfizetek. És ha eladom az ASUS-t, rádobok még 15 ezret, akkor máris megvan a DIR-825. :)

Az atomos szerver lenne a lehető legjobb megoldás, de hát arra most nem szeretnék pénzt áldozni. :)

Köszönöm mindenkinek az ötleteit, tanácsait, mert így még jobban kirajzolódik a kép, hogy mire számíthatok, illetve, hogy mit is szeretnék pontosan. :R

Szóval, ha eszetekbe jut még néhány hasznos ötlet, akkor örömmel fogadnám őket. :) Köszönöm. :R

(#15223) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

köszi a válaszokat GandC & PistiSan (#15162,#15163), látja az ext3-as file rendszerű vinyót a totalcommander pluginja és azExt2Read progi is! NICE :R

(#15224) WhiteWalker válasza CS_D (#15222) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

vedd meg ezt a routert: tp-link wr1043nd, gigás hálózata van és gigás lan portjai,ergo hasit rajta a digi80/25-ös net :DDD ,most vettem én is egy ilyet.... ;]

(#15225) ArchElf válasza WhiteWalker (#15224) üzenetére


ArchElf
addikt

Ez a tp-link az n-es roterek alja. Sem a RAM (32 MB, ami ebben az ASUS-ban sem elég), sem a proci nem elég arra, hogy rendesen kiszolgálja azt az igényt, amire neki szüksége volna (80 Mbit a WAN-on, torrent, egyéb nyalánkságok).
Hiába van rajta N-es WLAN, meg Gbit-es LAN, ha egyszer ezt csak sima webböngészés mellett tudja maradéktalanul kiszolgálni.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#15226) WhiteWalker válasza ArchElf (#15225) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Majd meglátjuk,pont ezek miatt vettem én is ezt....Egyenlőre teszt üzem alatt áll,aztán majd leirom a tapasztalatokat ...

(#15227) CS_D válasza WhiteWalker (#15226) üzenetére


CS_D
senior tag

Kíváncsi lennék a tapasztalataidra. Sebesség terén, hogy mit lehet kihozni abból a TP-Linkből. Samba, torrent a routeren milyen sebességeket tud? Jöhetne akár privátban, hogy ne szemeteljük tele ezt a topicot. :)

(#15228) WhiteWalker válasza CS_D (#15227) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

rendben,erre csak jövőhéten kerül sor hétvége felé,de az asust wl500-as-ról majd irok ide tapasztalaot mert most az van.....elég véleményes....de majd összefoglalava leirom...

(#15229) ArchElf válasza CS_D (#15227) üzenetére


ArchElf
addikt

Van a tplinknek topikja, ott szerintem várják is az ilyen teszteket.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#15230) vargalex válasza ArchElf (#15225) üzenetére


vargalex
félisten

A fórumban olvasható tapasztalatok alapján az árát mindenképpen megéri az a TP-Link. Samba-n, ftp-n az ext3-as vinyóról 9-10MB/s-el lehet másolni. Viszont azt tudni kell, hogy nincs az a Soho router, ami egy Digi TopNet-et torrenten ki tudna hajtani. Ha ez az igény, akkor egy kis fogyasztású gépet kell inkább összerakni (persze gigabites router mögé, vagy helyett). Ha jól emlékszem, a TP-Link-re valaki azt írta, hogy 2 MB/s körül (talán kicsit felette) megy a torrent letöltés.
Mondjuk én a D-Link DIR-825-öt választottam. :) A netem csak 15/1,5-ös, szóval itt torrent esetén sem a router a szűk keresztmetszet. De azért külső vinyóról (ext4 partíció) a másolás ftp-n megy 22-24 MB/s-el.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#15231) CS_D válasza vargalex (#15230) üzenetére


CS_D
senior tag

Végül, én is a DIR-825 rev.B1 melett döntöttem. Már meg is rendeltem, de hetekbe telhet, mire megérkezik. Nem baj, ezt már kivárom. :C

Alex, ha nem bánod majd privátban megkereslek, hogy egy kis segítséget kérjek majd az induláshoz. :) Vagy átmegyünk a DIR-825 topicba, mert valószínű közérdekű dolgok fognak elhangozni.

Mindenkinek köszönöm a segítséget az új router kiválasztásához. :R

(#15232) vbbb


vbbb
őstag

Üdv!

Létezik valami 'chat server' szerűség erre a jóságra? Nem lenne rossz egy privát chat szoba futtatása a router segítségével.

köszi

(#15233) Intruder2k5 válasza vbbb (#15232) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Azt nem tudom, hogy "chatserver" van-e, de dchub az egész biztosan van... Azt már tettem fel régebben. Chat-elni azon is lehet, közösben is, privátban is, és még egyebeket is tud...

[ Szerkesztve ]

(#15234) Intruder2k5 válasza vbbb (#15232) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem mindenképpen jobban jársz a dchubbal, mert a chatserver, ha találsz is, vagy php, vagy flash alapú, és bizonyára erősen terheli a routert. Elég csak a rutorrent, vagy az ADOS megnyitására gondolni. Persze ehhez kell egy kliens program is, még a chat egy böngészőből is fut...

[ Szerkesztve ]

(#15235) vargalex válasza CS_D (#15231) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Nyugodtan keress, ha tudok, szívesen segítek. Szerintem rev. B1-et nem fogsz már kapni, áprilisban én is már B2-t kaptam. De elvileg nincs köztük különbség.

Alex

(#15236) nuri válasza vbbb (#15232) üzenetére


nuri
aktív tag

Elvileg van ircd-hybrid csomag, ami egy irc servert hoz létre.

(#15237) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Sziasztok!

Szerintetek, ha a router webfelületet elérem távolról a dyndns-es címmel, akkor /rtorrent-el miért kapok időtúllépéses hibaüzenetet. Esetleg rosszul tudom, hogy kell távolról elérni az rtorrentet. Intruder2k5 scriptes telepítése van felrakva.

Köszi!

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#15238) Lala6


Lala6
őstag

Sziasztok!

Olvastam korábban, hogy próbálkoztatok a DLNA lejátszással Samsung TV-n, ez érdekelne engem is. Sikerült valakinek beállítani rendesen?
A routeren Tomato firmware van és Intruder leírása alapján konfigurálva (1000 hála és köszönet érte). Minden működik, ahogy kell.
A korábban említett ushare progit már próbáltam korábban egy másik routerrel, de a fájlokat látta, viszont nem játszotta le. PC-ről simán megy a DLNA megosztás.
Van erre a tomato-ra valami ushare szerű megosztást irányító program, ami működik a Samsung TV-vel?
Nagyon jó lenne, ha a routerről tudnák filmet lejátszani a TV-n.

(#15239) vargalex válasza mobilizmo (#15237) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Ha jól emlékszem, Intruder2k5 a lighttpd-t a (szokásos) 8081-es portra tette. Tehát: http://dyn.dns.cim:8081/rtorrent (de lehet, hogy rutorrent).

Alex

(#15240) mobilizmo válasza vargalex (#15239) üzenetére


mobilizmo
addikt

Hali!

Hát sajna így sem akaródzik neki.
Egyébként ha https-el szeretném használni, akkor ugyanez lenne a cím?

Köszi és Üdv!

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#15241) CS_D


CS_D
senior tag

Sziasztok!

Bekötötték a Digi Top netet. 80/25-ös, és az ASUS WL500gP v1 @ 300 MHz, 32MB RAM ennyire bírja:

PPPoE-vel kell csatlakozni.

[ Szerkesztve ]

(#15242) Bernath


Bernath
tag

Bír az egy picit többet is:)

[ Szerkesztve ]

Bernath

(#15243) vargalex válasza Bernath (#15242) üzenetére


vargalex
félisten

Az UPC DHCP-t használ, annak jóval kisebb az erőforrásigénye. Ezt a sebességet gondolom azért alapórajelen (264 MHz) bírta, sőt szerintem bírna többet is, de a feltöltési sebességedből ítélve ez egy FiberPower 60.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#15244) Bernath válasza vargalex (#15243) üzenetére


Bernath
tag

Igen 60-as,de a proci 300-on megy.

Bernath

(#15245) Intruder2k5 válasza mobilizmo (#15240) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A távoli elérés beüzemelése nincs benne a scriptben :)
A firewall script-be kell betenni egy kis kiegészítést. Tehát akkor...

Administration -> Scripts -> Firewall

Ha minden igaz, akkor most ezt látod ott:

iptables -D INPUT -j DROP
iptables -I INPUT -p tcp --dport 6890 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -j DROP

Na ez annyit tesz, hogy aktívan megy az rtorrent. Ha távolról is el szeretnéd érni, és ADSL neted van, akkor így egészítsd ki:

iptables -D INPUT -j DROP
iptables -I INPUT -p tcp --dport 6890 -j ACCEPT
iptables -I INPUT -p tcp --dport 443 -j ACCEPT
iptables -t nat -A PREROUTING -i ppp0 -p tcp --dport 443 -j DNAT --to-destination 192.168.1.1:443
iptables -A INPUT -j DROP

Viszont, ha DHCP-s a neted, akkor ez a változat kell neked:

[M](C)
iptables -D INPUT -j DROP
iptables -I INPUT -p tcp --dport 6890 -j ACCEPT
iptables -I INPUT -p tcp --dport 443 -j ACCEPT
iptables -t nat -A PREROUTING -i vlan1 -p tcp --dport 443 -j DNAT --to-destination 192.168.1.1:443
iptables -A INPUT -j DROP
(/C)[/M]

A cím pedig:
https://dyn.dns.cim/rtorrent

[ Szerkesztve ]

(#15246) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#15245) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A DHCP-s kódot elrontottam, az elején meg a végén lévő szemét természetesen nem kell.

iptables -D INPUT -j DROP
iptables -I INPUT -p tcp --dport 6890 -j ACCEPT
iptables -I INPUT -p tcp --dport 443 -j ACCEPT
iptables -t nat -A PREROUTING -i vlan1 -p tcp --dport 443 -j DNAT --to-destination 192.168.1.1:443
iptables -A INPUT -j DROP

(#15247) Intruder2k5 válasza Lala6 (#15238) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha jól tudom, akkor a 2.6-os build-ben van "gyárilag" miniDLNA.

http://tomatousb.org

Az optware azzal is működik, csak néhány apróságot kell módosítani hozzá. Pl. az fstab-ot, mert ha jól tudom, akkor ott /dev/sda helyen jelenik meg a hdd... Bár én még nem próbáltam. Mondjuk a 2.6-ra sincs igényem, meg médialejátszós tv-m sincs :)

(#15248) domedee


domedee
senior tag

Sziasztok,

úgy néz ki, hogy majd 3 év után meghalt a kicsike. Nem kap ip címet a gép a routertől.

Szétszedtem, és azt látni, hogy az egyik kondi, az 1000µF/6.3V-os jószág, szemmel láthatóan felpuffadt a tetején. Esetleg ettől lehet a hiba? és ha kicserélem, akkor utána jó lehet. Mert ha igen, akkor nem vennék újat.

Előre is köszi.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#15249) Intruder2k5 válasza domedee (#15248) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen, elméletileg lehet, de én még nem igazán hallottam halott WL-500GP-ról... Ez persze nem jelenti azt, hogy nem is lehet. A tápot nézted? Mert az esetek többségében ha nem megy a router, akkor a táp szokott lenni a hunyó. Abban is egy kondi cserével megoldható a dolog. Mondjuk ez már Laca 012 asztala, ezekben Ő a szaki. Többnyire szerintem olvassa a topikot, úgyhogy lehet, hogy fog is reagálni a kérdésedre, de ha nem, szerintem bátran keresd meg priviben.

[ Szerkesztve ]

(#15250) domedee válasza Intruder2k5 (#15249) üzenetére


domedee
senior tag

Szia!

A ledek világítanak rajta, szóval kap áramot.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.