Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10351) enginev3.0 válasza TeeJay (#10349) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hát azért tud terhelodni a proci
Jó lenne aktiválni benne egy 4. Magot mint az 56u-ban

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#10352) enginev3.0 válasza enginev3.0 (#10351) üzenetére


enginev3.0
félisten

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#10353) Intruder2k5 válasza enginev3.0 (#10352) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát ez elég kiábrándító.

(#10354) enginev3.0 válasza Intruder2k5 (#10353) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem tudom mitől lehet
Amikor beüzemeltem, és csináltam egy speedtestet, akkor ilyen 20-30% körül dolgoztak a magok

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#10355) Intruder2k5 válasza enginev3.0 (#10354) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem már az is sok egy speedtest-re, mert az sehol sincs egy húzós torrent terheléshez képest.

(#10356) TeeJay válasza enginev3.0 (#10352) üzenetére


TeeJay
félisten

Gondolom a core1 felel a NAT-ra a core2 és 3 meg a 2,4GHz BGN-AX wifit adja
Csinálnál úgy is CPU terhelést hogy wifin tekered ki amennyire tudod és nézed melyik mag lesz akkor terhelve?

Mivel ebben a switch-et is a SOC látja el így elég gáz ha 100%-on pörög
Látod az AC65P 10% terhelést sem kap miközben rántom lefelé 100megabájttal a cuccost

Ráadásul ahogy nézem ez még félterhelés sincs mivel 115MB le és fel egyidőben hol van

u.i.: 3magos az a SOC szóval nem tudsz aktiválni semmit pluszban :D
Végén neked is AC65P lesz úgy érzem :K

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10357) enginev3.0 válasza TeeJay (#10356) üzenetére


enginev3.0
félisten

Speedtest wifi esetén a 3. mag megy

Most jobb lett, lehet csinálok majd még egy FR-t, a merlint is kétszer kellett felrakni valamiért

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#10358) dkess válasza enginev3.0 (#10357) üzenetére


dkess
őstag

Nem vagyok torrent szakértő, de amennyire az emlékeim nem csalnak, akkor a transmission (illetve az arra épülő dolgok, mint pl. a Download Master) az csak egy szálra terhel?

Amennyiben igen, akkor a korábbi képeden ahol az első mag 100% -on van ott valószínűleg ez lesz a szituáció. Itt nem segítene egy negyedik mag. Igazából a minél erősebb egy szálas meg az I/O (írás/olvasás, USB) teljesítmény ami számít és ebben jobban állhat a AX58U a négymagos AX56U -hoz képest ...

(#10359) enginev3.0 válasza dkess (#10358) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem routeren torrentezek :N

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#10360) TeeJay válasza enginev3.0 (#10357) üzenetére


TeeJay
félisten

Kíváncsi leszek hogy bírja majd a masszív torrentezést mert a speedtest azért nem ugyanaz a terhelés mint sok száz TCP és UDP csomag

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10361) Yeffy válasza enginev3.0 (#10357) üzenetére


Yeffy
veterán

kivansisagbol megneztem, nalam mit mutat AX56U-val, nalam is NAT-ol a szolgaltato, ha jol tudom.
ez volt a max, amire fel tudtam tornaszni.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#10362) Yeffy válasza Yeffy (#10191) üzenetére


Yeffy
veterán

follow up ezen a probleman.

sajnos tovabbra is fennall a hiba, most reseteltem a halozati beallitasokat a telon, illetve statikus IP-t allitottam be, egyelore teszteles alatt van.

amiota ujra hozzaadtam az SSID-t a telohoz, igy jelenik meg a routeren (a mobilappon egy eszkozt mutat, csak a webes feluleten irja kettonek), ez normalis? az en telojaim nem igy csatlakoznak fel, es ez sem igy tette a reseteles elott.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#10363) gabro0 válasza bestyen (#10348) üzenetére


gabro0
őstag

Ezt hol olvastad? Egyébként nyilvános a kód, akár fordítani is lehet belőle, nem hiszem lenne benne ilyen.

(#10364) tt_to válasza dkess (#10358) üzenetére


tt_to
tag

Megnéztem csak kíváncsiságból TM-t használva (2 torrent letöltést elindítva egyszerre) a CPU terhelést, és több szálon terheli. A 4. mag gondolom másra való.

(#10365) FNZ válasza enginev3.0 (#10340) üzenetére


FNZ
őstag

hali!

én szombaton vettem és felraktam, de nem csináltam resetet, mert előtte nem használtam a gyárival.
elszórakoztam a merlinnel jópár órát, mert nem volt egy normális pendrive a swap fájlnak és hibát írt, amikor az putty-on keresztül telepíteni akartam, valamint hiányolta a netet is hozzá.
beüzemeltem a router a végleges helyére, beáldoztam egy 8 GB-os usb3-at.és rögtön ment minden telepítés. bár a merlin oldalán azt írták, hogy töröljük az nvram-ot, mert vannak ott nem használt, felesleges konfig állományok is, na nekem utána rögtön eltűnt az összes dhcp rezerválásom és a portforwardom (nem tudom ettől lehetett e, de én erre gyanakszok).
telepítettem a reklám blokkolót és a statisztika szerint elég sokat blokkol. kipróbáltam a telefonon a fészbúkban, ahol pár helyen a reklámnak csak a webcímét írta ki, de a tartalmat nem (előtte mindig reklám volt ott). úgy néz ki, valamit blokkolgat, működik a dolog.

sajnos a gépem nem bírja a gigás netet, mindig max 500-at mért, így nem tudtam, hogy csak ennyit ad a digi és korlátozva van 500-ra vagy miért csak ennyi a sebesség.. volt egy menü a routerben, ahonnan lehetett speedtestet futtatni, de telepítgettem, állítgattam a merlit és eltűnt a menü. ott láttam először, hogy 900-at tud a netem abban a pillanatban.
hova tűnt - nem Damon Hill - a menü? nem találom sehol! bár van kiegészítő, ami pl. 12 óránként csinál automatikusan egy speedtestet és abból vissza lehetne nézni a sebességeket.

A mobilom az N-es routerrel max, 150-et tudott, ezzel ki tudtam hajtani a 900-at az 5gzh-es wifin.
bár nem tudom mire tudom ezt a nagy sebességet kihasználni, de elmondhatom, hogy lobog a hajam a sebességtől. :DD

kíváncsi leszek, hogy a NAS-on a "fel - le töltést" hogy bírja majd hosszú távon.

(#10366) enginev3.0 válasza FNZ (#10365) üzenetére


enginev3.0
félisten

Miért puttyn? Simán webes felületről is lehet telepíteni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#10367) tt_to válasza FNZ (#10365) üzenetére


tt_to
tag

Ebből a menüpontból tudod indítani a sebességtesztet.

(#10368) mrmft válasza enginev3.0 (#10357) üzenetére


mrmft
senior tag

Gyarirol - Merlinre es vissza valtaskor is mindig kell a reset. A legjobb ha mar eleve resetelt verziorol valtasz, majd telepites utan ismet reset. Ne kerdezd miert, igy mukodik jol a tapasztalat szerint.

@#10366 FNZ Persze, hogy ettol erre valo a reset.

[ Szerkesztve ]

(#10369) enginev3.0 válasza mrmft (#10368) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ssh alól nvram törlése kell?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#10370) szaboi6512 válasza tt_to (#10367) üzenetére


szaboi6512
őstag

5 ghz wifin mérve, nincs okom panaszra. :DD :D

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#10371) Alex91 válasza szaboi6512 (#10370) üzenetére


Alex91
félisten

Ezt a router meri, semmi koze a Wifi-hez, azt az eszkozon kellene merni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10372) szaboi6512 válasza Alex91 (#10371) üzenetére


szaboi6512
őstag

Olyat már mutattam többet is, már nem teszek mert kivágnak a fórumból...... :D :DDD

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#10373) vargalex válasza Alex91 (#10371) üzenetére


vargalex
félisten

Nem tudom, hogy PPPoE, vagy DHCP kapcsolata van-e a kollégának, de előbbi esetében szinte kizárt, hogy maga a router mérje. Utóbbi esetén is kétséges. Én megnézném a HTML forrását, inkább azt gyanítom, hogy egy sima iframe van az ookla valamelyik oldalára.
Persze, akár az is lehet, hogy mégis megcsinálták.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#10374) Alex91 válasza vargalex (#10373) üzenetére


Alex91
félisten

En csak azt akartam mondani, hogy semmi koze az 5 GHz-hez amit mert...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10375) enginev3.0 válasza Yeffy (#10361) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nálam nincs natolt ip cím, csak van ilyen opció a wan résznél

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#10376) szaboi6512 válasza Alex91 (#10374) üzenetére


szaboi6512
őstag

Abban igazad van, ez appból mérve laptopon wifin.

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#10377) vargalex válasza Alex91 (#10374) üzenetére


vargalex
félisten

Mindjárt felrakok egy AsusWrt-t (Merlin-t) a tartalék routeremre és megnézem. Ha az egy iframe, akkor bizony pont köze van az 5 GHz-es wifi-hez, mert ebben az esetben a mérés a kliensen történik. Azzal is le lehet ellenőrizni, hogy mér az ember egyet itt 2,4 GHz-es wifi-t használva, vagy 100 Mbps-re korlátozva a vezetékes kapcsolatot... Rögtön kiderül.

Szerk.: Most, hogy a kolléga felrakott egy kliensről indított mérést, még inkább azt gondolom, hogy a router webes felületén indított mérés a kliensen történik valójában. Ugyanis nincs jelentős különbség a késleltetésben...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#10378) mrmft válasza enginev3.0 (#10369) üzenetére


mrmft
senior tag

WPS nyomva es ugy is marad, majd bekapcsolas, amint villognak a LED-ek a WPS-t elengedheted. Ez valt be. De csinalhatod ugy is ahogy irtad, elvileg ugyanaz.

(#10379) Yeffy válasza Yeffy (#10362) üzenetére


Yeffy
veterán

valaki talalkozott mar ezzel?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#10380) FNZ válasza enginev3.0 (#10366) üzenetére


FNZ
őstag

webes felületről hogyan lehet?

(#10367) tt_to
köszi, nagyon vaksi vagyok, fel is vettem a szemüvegemet.

egyébként valami nem jó, mert mióta fent van a reklám blokkoló, az időkép kamerám nagyon gáz lett, rengeteg kép nincsen meg, pedig 10 mp-ként kellene képet feltölteni.
kipróbálom, hogy kikapcsolom a reklámblokkolót és akkor mi lesz. a blokkoló szerint allowed az ftp.viharvadasz oldal vagyis elviekben nem szűri

(#10381) vargalex válasza vargalex (#10377) üzenetére


vargalex
félisten

Na, ezt nem fogom kipróbálni. Valamiért leragadtam annál, hogy a kollégának még RT-AC65P-je van Merlinnel. Ebben nincs ilyen lehetőség... Az AX58U viszont akár elég erős is lehet hozzá...

Alex

(#10382) woodworm válasza tt_to (#10364) üzenetére


woodworm
veterán

Ettől még nem biztos, hogy maga a transmission több magot használ.

(#10383) enginev3.0 válasza FNZ (#10380) üzenetére


enginev3.0
félisten

Simán firm updatettel

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#10384) tt_to válasza szaboi6512 (#10370) üzenetére


tt_to
tag

Szuper :C Nálam csak 300/20-as net van. :DDD

(#10385) vargalex válasza woodworm (#10382) üzenetére


vargalex
félisten

Sőt.... X86-on is csak 1 magot használ.

Alex

(#10386) FNZ válasza enginev3.0 (#10383) üzenetére


FNZ
őstag

jaa, a firm-re gondolsz? azt a webes felületről frissítettem.
a többi kiegészítőt telepítettem putty-al (blokkoló, netstatisztika)

(#10387) enginev3.0 válasza FNZ (#10386) üzenetére


enginev3.0
félisten

Netstatisztika képet tudsz mutatni?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#10388) woodworm válasza vargalex (#10385) üzenetére


woodworm
veterán

Igen, ott napi használatban van nálam. Ezért csodálkoznék, ha az asus részéről ilyen mértékű fejlesztés történne, amikor inkább butítani szokták.

[ Szerkesztve ]

(#10389) tt_to válasza woodworm (#10382) üzenetére


tt_to
tag

Értem... vagyis nem. :DDD
Nem vagyok járatos a témában ez is hozzátartozik, el is tudom akár fogadni amit mondasz, de akkor ha előtte nulla közeli mag használatok voltak, majd elindítottam a torrenteket és akkor elkezdtek felpörögni a magok úgy hogy nem volt a routeren sem LAN-on, sem WIFI-n egy eszköz sem ami esetleg belerondíthatott volna a képbe.
A tévedés jogát természetesen fenntartom, a józan paraszti észre és a szememre hagyatkoztam csak, bár lehet az ide most kevés. :D :D :D

(#10390) tt_to válasza tt_to (#10389) üzenetére


tt_to
tag

Igazad lehet, semmit sem ért így ez a tesztelésem. Megnéztem csak sima USB-re másolással, és így is jelentősen felpörgött az összes mag, tehát ezt nem lehet összekötni a TM működéssel, mert az SSD-re írás is használja jelentősen a magokat. :R

[ Szerkesztve ]

(#10391) FNZ válasza FNZ (#10380) üzenetére


FNZ
őstag

leállítottam a blokkolót (diversion) kb. 1,5 órája és úgy néz ki, hogy kezd helyreállni a rend, most megy az időkép kamerám rendesen. nem értem, hisz allowed státusza volt, mégsem működött órákon keresztül.
nem tudom, hogy lehetne ezt a blokkolót konfigurálni, állítgatni (tudom, gugli a barátom)

ami még problémám, hogy a transmission kliensben a port próbánál azt írja ki, hogy "a bejövő port zárva. ellenőrizze a tűzfal beállításait".
tegnap is teszteltem és volt amikor azt írta hogy nyitva, volt amikor azt hogy zárva, amit megint csak nem értek.
a portforward be van állítva a wan menüben tcp/udp-re úgy, mint a régi routerben.

(#10392) vargalex válasza FNZ (#10391) üzenetére


vargalex
félisten

A transmission akkor is azt írja, hogy zárva a port, ha a web service, ami az ellenőrzést végezné nem elérhető. Érdemes a konkrét portot valamilyen port checkerrel ellenőrizni (amikor fut a transmission). Igaz, ezek csak TCP portokat tudnak check-elni. Néhány lehetőség: portchecker.co, ipfingerprints.com, yougetsignal.com.

Alex

(#10393) .Sziszi.


.Sziszi.
csendes tag

Sziasztok,
AC65P-m (Merlin 5.1.2) van, édesanyámnak AC57Uv3, ez két külön lakás.
Telefonos appból mindkettőt tudom kezelni a saját hálózatából.
AC65P-ből el tudom érni az AC57Uv3-at, fordítva viszont egy ideje nem.
Távoli kapcsolat be van kapcsolva, mi más lehet a probléma?

(#10394) Gubek-Einste válasza .Sziszi. (#10393) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

DDNS-be van állítva?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10395) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Jót tett neki az nvram törlés, egyből nincs gond a magokkal

Megnéztem az entware-t is, de semmi érdekeset nem találtam benne :(

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#10396) gabro0 válasza enginev3.0 (#10395) üzenetére


gabro0
őstag

Mi lenne érdekes? :)

(#10397) szaboi6512 válasza enginev3.0 (#10395) üzenetére


szaboi6512
őstag

Megnéztem az entware-t is, de semmi érdekeset nem találtam benne
Nem az entware érdekes, hanem a segítségével telepíthető szolgáltatások.
Ami Entware nélkül nem menne.....

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#10398) SutPet


SutPet
aktív tag

Sziasztok,
Adott egy AC68U router ami gond nélkül üzemelt eddig. Tegnap délután random elkezdett leszakadni és nem is hajlandó visszacsatlakozni, csak ha rámentek a pppoe adatokra ismét(változtatás nélkül). Legfrissebb stabil gyári fw van rajta, syslog sokat nekem nem mond, ami sokszor fordul elő az:
Apr 13 22:55:11 dnsmasq[543]: Maximum number of concurrent DNS queries reached (max: 150)

Illetve ilyen fordul még elő benne:
Apr 13 22:55:17 syslog: wlceventd_proc_event(490): eth2: Deauth_ind **:**:**:**:**:**, status: 0, reason: Unspecified reason (1), rssi:0
Apr 13 22:55:17 syslog: wlceventd_proc_event(526): eth2: Auth **:**:**:**:**:**, status: Successful (0), rssi:0
Apr 13 22:55:17 syslog: wlceventd_proc_event(536): eth2: ReAssoc **:**:**:**:**:**, status: Successful (0), rssi:0
Apr 13 22:55:39 syslog: wlceventd_proc_event(490): eth2: Deauth_ind **:**:**:**:**:**, status: 0, reason: Unspecified reason (1), rssi:0
Apr 13 22:55:48 syslog: wlceventd_proc_event(526): eth2: Auth **:**:**:**:**:**, status: Successful (0), rssi:0
Apr 13 22:55:48 syslog: wlceventd_proc_event(555): eth2: Assoc **:**:**:**:**:**, status: Successful (0), rssi:0
Apr 13 22:55:55 syslog: wlceventd_proc_event(507): eth1: Disassoc **:**:**:**:**:**, status: 0, reason: Disassociated because sending station is leaving (or has left) BSS (8), rssi:0
Apr 13 22:55:56 syslog: wlceventd_proc_event(526): eth1: Auth **:**:**:**:**:**, status: Successful (0), rssi:0
Apr 13 22:55:56 syslog: wlceventd_proc_event(555): eth1: Assoc **:**:**:**:**:**, status: Successful (0), rssi:0
Apr 13 22:55:58 syslog: wlceventd_proc_event(526): eth1: Auth **:**:**:**:**:**, status: Successful (0), rssi:0
Apr 13 22:55:58 syslog: wlceventd_proc_event(555): eth1: Assoc **:**:**:**:**:**, status: Successful (0), rssi:0
Apr 13 22:56:10 rc_service: httpd 552:notify_rc restart_wan_if 0
Apr 13 22:56:10 pppd[25541]: Connection terminated.

Látok az oldalon egy beta fw-t lehet az megoldaná a problémámat?

God must love stupid people, he made so many of them.

(#10399) enginev3.0 válasza szaboi6512 (#10397) üzenetére


enginev3.0
félisten

Azokat néztem, de mi az ami jó bennük? A reklámblokkólóról itt írt valaki pár napja, hogy vannak vele gondjai
Más meg annyira nem volt érdekes

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#10400) mpo válasza SutPet (#10398) üzenetére


mpo
veterán

Nézd meg.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.