Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10751) blakey válasza mpo (#10750) üzenetére


blakey
titán

A LAN-nál nem kell DNS címet adni, ráadásul csak egy van, érdemes üresen hagyni. Ha rossz címet adsz meg akkor nem fog működni, router IP-címét meg nem kell beírni, üresen hagyva minden feloldási kérés a routeren keresztül fog történni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10752) dkess válasza mpo (#10750) üzenetére


dkess
őstag

Szerintem húzzuk ki a dolog méregfogát - állítsuk a WAN DNS -t automatára. Alternatíva lehetne mondjuk, hogy első helyre: 1.1.1.1, második helyre: 8.8.8.8. Ugyanakkor maradhatunk az első "fájdalommentes megoldásnál is, hacsak nincs valami konkrét ok.

A router IP címe nem 192.168.0.1 lesz, ha jól látom, hanem 192.168.50.1 ... A DHCP címfoglalást vagy a port-forward beállítást kellene igazából még javítani, mert nincsenek szinkronban egymással.

Aztán persze ellenőrizni, hogy a qB kliensben is pontosan az a port van-e beállítva a biztonság kedvéért (és nincs pl. minden induláskori automata új random érték - ami UPnP esetén nem gond - ugyanakkor most az UPnP ki van kapcsolva ...)

(#10753) mpo válasza dkess (#10752) üzenetére


mpo
veterán

Én a sajátomról írtam (AC65P), ami működik, a port forward is.
Ha leutánozza az enyémet a lenti különbséggel, a WAN DNS beállításnál ha nem automatikus, akkor van gondja, nálam meg nincs ilyen gond. Ebben nem tudtam segíteni.
Nála annyi a különbség, hogy a router címét hagyta a gyári 192.168.50.1-re és a DHCP tartomány is más nála és a router is más típus.

Barátomét AC65P is pont így állítottam be és az is működik.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#10754) Apucy01 válasza dkess (#10752) üzenetére


Apucy01
őstag

"itt a gép ip cime azéert más mert megváltoztattam."

nincs minden inditásnál uj port! de nem is a forvard most a lényeg hanem az hogy ha nem autón csatlakozik a dns szerverhez akkor nekem miért nem jó?

mpo kolléga sokat segitett így is és nagyon köszönöm neki! :R

[ Szerkesztve ]

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#10755) Apucy01


Apucy01
őstag

blakey

"A LAN-nál nem kell DNS címet adni, ráadásul csak egy van, érdemes üresen hagyni."

dkess

" Alternatíva lehetne mondjuk, hogy első helyre: 1.1.1.1, második helyre: 8.8.8.8."
Nos így tökéletesen müködik! köszönet mindenkinek!

különösen mpo kollégának! :R :R :R

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#10756) gabro0 válasza Intelligencs (#10603) üzenetére


gabro0
őstag

username@RT-AX58U-6608:/tmp/home/root# cat /sys/class/thermal/thermal_zone*/temp
58191

Vagyis jelenleg 58,1°C-os a CPU. Ugyan ez merlin alatt, de szerintem gyári alatt is éppúgy működik.

(#10757) gahor72


gahor72
aktív tag

Hello mindenkinek!

Gyorsan ebéd előtt 1 kérdés:

Hogyan tudnám a Nas-om elérni a net felől?
A router:ax92U, asus.com-os DDNS,Nas-nak fix ip van természetesen.
A routeren OPENvpn szerver fut amit el is érek.

köszönöm

(#10758) rErEaT válasza gahor72 (#10757) üzenetére


rErEaT
senior tag

ha belépsz OpenVPN-el az adott hálózatba akkor belső hálózati címmel 192.168.x.x el eléred a NASod.

(#10759) eszakas


eszakas
senior tag

Üdv
Cserére szántam el magam a SYNOLOGY RT1900ac-at szeretném lecserélni. Nem a 2600-as testvérére hanem márka hűtlen leszek az Asus RT AX82U tervezem utódjául. Nyugtassatok meg hogy nem csinálok hülyeséget. NAS és távoli hozzáférések vannak a rúter mögött, gondolom ez az asusnál sem idegen.
Köszönöm.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#10760) blakey válasza eszakas (#10759) üzenetére


blakey
titán

Egyáltalán nem csinálsz hülyeséget. Működik Asusnál is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10761) Fantomas80


Fantomas80
tag

Sziasztok

Gondom lenne az Asus RT-AC66U routerrel.
Optikai Telekomos internet a router AP módban van.
Egyik napról másikra nincs iternet a 2,4Ghz-es frekvenciáján.
Az 5Ghz frekin semmi gond ott működik minden.
Volt újra indítás. Teljes hálózat többszöri újra indítás.
Router Reset, csatorna váltás.
Ma feldobta hogy frissíteni lehet a biosát a routernek ez is meg történt.
De ugyanúgy a 2,4Ghz-es frekin nincs internet.
Valakinek esetleg ötlete mit próbáljak meg még?

Googlemaps frissíthetne már! A házunk helyén Avarkori sátrak és temető látható! :)

(#10762) sgeza válasza Fantomas80 (#10761) üzenetére


sgeza
veterán

Csak nincs rajta net, vagy nem is tud csatlakozni rá eszköz azon a frekvencián?

(#10763) daver88


daver88
aktív tag

Üdv! Segítséget kérnék egy ZTE F388-as vidanet modem és egy Asus RT-AC85P router beállításával kapcsolatban. (a zte wifijét szeretném kiiktatni, és csak az asus-t használni) A modem adminjába nem jutok be, mert a vidanet jelszavazta) Jelenleg a modemből érkező kábel az asus egyik lan portjában van bedugva, onnét pedig vezetéken a laptopba.

Addig eljutok, hogy vezetéken minden gond nélkül van internet, de a vezeték nélkül nem akar összejönni sehogy. Ha fel is tudok csatlakozni az Asusra, néhány pillanat múlva ledob minden eszközt. DHCP-t kikapcsoltam, mit kellene állítanom még?

Ráadásul vezetéken az Asus adminját sem érem el, wifin meg nem tudok csatlakozni. Reset uán próbálkoztam már többször is, de eddig sikertelenül.

Hol a hiba, hogy a wifi nem akar összejönni?

Köszi!

(#10764) Gubek-Einste válasza daver88 (#10763) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Még mielőtt összekötnéd a szolgáltatói eszközzel, az Asus-t tedd át AP módba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10765) Fantomas80 válasza sgeza (#10762) üzenetére


Fantomas80
tag

Igen ezt nem írtam rácsatlakozni rá tud. De viszont nincs rajta net a 2,4Ghz-es frekin. 5Ghz minden rendben van

[ Szerkesztve ]

Googlemaps frissíthetne már! A házunk helyén Avarkori sátrak és temető látható! :)

(#10766) daver88 válasza Gubek-Einste (#10764) üzenetére


daver88
aktív tag

ugyanez a szitu sajnos, próbáltam már ap-vel is.

(#10767) GSP


GSP
aktív tag

Sziasztok,

Egy haver kedvéért megválnék az AC68U-tól.
Melyik modell lenne egy "érdemes" upgrade?
Az AC86U nagyon okésnak tűnik, az AX86U pedig jó drága és hol kaptható, hol nem. :)
AX-ben még esetleg AX82?
Merlin támogatottság az jó lenne...
Bármilyen ötletet/véleményt szivesen vennék.

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#10768) Gubek-Einste válasza GSP (#10767) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

AX82U alá nem lenne érdemes menni, esetleg még az AX68U még szóba jöhet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10769) blakey válasza GSP (#10767) üzenetére


blakey
titán

AX58U-tól felfelé szinte bármit választhatsz Asus vonalon, amelyik szimpatikus, mindegyik hozza vagy jobb az AC68U-hoz képest. Merlin támogatottság korlátozott. AX82U nagyon jó router, viszont Merlin nincs rá.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10770) GSP


GSP
aktív tag

Köszönöm szépen mindkettőtöknek a válaszokat. :R
Azon agyaltam, ha nincs ax-es eszköz a lakásban, úgy vajon van-e értelme egyáltalám ilyesmit venni?
Év végére igérték a 6E modelleket...
Egyelőre kb. AC86U, meg az AX82U is tetszik, AX86U pedig szép kis summa. :Y

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#10771) Gubek-Einste válasza GSP (#10770) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azon agyaltam, ha nincs ax-es eszköz a lakásban, úgy vajon van-e értelme egyáltalám ilyesmit venni?
Már nem érdemes AC-s eszközt venni ebben az ár kategóriában.

Év végére igérték a 6E modelleket...
Kezdetben csak a felső kategóriában (100-150k felett) lesznek AXE router-ek így nem érdemes ezekre várni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10772) blakey válasza GSP (#10770) üzenetére


blakey
titán

Azon agyaltam, ha nincs ax-es eszköz a lakásban, úgy vajon van-e értelme egyáltalám ilyesmit venni? - még az AC-s eszközök is "megtáltosodnak", mindenképp megéri.
Év végére igérték a 6E modelleket... - aki most nem akar venni az várhat, aki meg most váltana annak nem fog akkora előrelépést jelenteni a Wifi 6E a Wifi6-hoz képest.
AC86U-t biztos nem vennék, nem volt rossz router, de az újak jobbak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10773) GSP


GSP
aktív tag

Ismét köszönet a tippekért, ötletekért.
AC86U főleg a hatótáv miatt volt szempont.
Majd még megrágom a dolgot...hátha meggyőz egy AX-es modell.
Köszi és minden jót nektek! :)

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#10774) woodworm válasza blakey (#10772) üzenetére


woodworm
veterán

Van már egyáltalán döntés, hogy az EU mit akar az új frekvenciákon?

(#10775) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Mennyire melegszik am az AX82U?

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#10776) blakey válasza mSchumi87 (#10775) üzenetére


blakey
titán

Attól függ mihez viszonyítunk, egy AC68U, AC66U_B1, AX92U-hoz képest kb. 15-20 fokkal hűvősebb. Olyan 60-65°C-os a CPU, AX58U-ból kiindulva, ráadásul az AX82U szellőzése jobb, maga a ház is tágasabb, nagyobb, holott ua. a belső.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10777) blakey válasza woodworm (#10774) üzenetére


blakey
titán

Nem tudom, őszintén szólva ez a 6E annyira nem vonz, nekem bőven elég a Wifi 6 tudása is, ennél többre jelenleg nincs szükségem és valószínűleg pár évig nem is lesz. Jelen pillanatban az AC57U Padavan firmware-rel is bőven elég lenne, viszont annak a határán vannak az eszközeim képességei, tehát egy jelenlegi Wifi6-os eszközzel még sokáig el leszek. Ha lesz időm akkor lehet, hogy utána nézek, hogy mi lesz az a plusz amiért a Wifi 6E jobb lehet otthoni környezetben.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10778) mSchumi87 válasza blakey (#10776) üzenetére


mSchumi87
senior tag

Koszi meg egy kerdesem lenne az a Led on/off gomb csak elol az RGB vilagitast kapcsolja ki vagy fent is azt a pici ledeket?

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#10779) mrmft válasza GSP (#10773) üzenetére


mrmft
senior tag

Az AC86U nem egy nagy csoda hatotavban az AC68U-hoz kepest (betonban). Nalam az AX58U kivalott egy AC68U+AC66U B1 Mesh rendszert, nemi racionalizalas utan. Igy hatotavban ez is elorelepes. Az AC-s kliensek is gyorsultak vele. Nem bantam meg, hogy ez lett.

(#10780) Kronk válasza blakey (#10777) üzenetére


Kronk
őstag

Hátha az E6-al jönnek a gyorsabb lan portok is :K

http://totesz.myminicity.com/

(#10781) GSP válasza Kronk (#10780) üzenetére


GSP
aktív tag

Úgy legyen! :)

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#10782) Kronk válasza GSP (#10781) üzenetére


Kronk
őstag

Mert igazából, ennek a nagy wifi fejlesztésnek sem sok értelme van, amig a LAN/WAN portok csak 1gigásak, eltekintve néhány kivételtől, van rajtuk jobb esetben max 1db 2,5Gbit-es...

http://totesz.myminicity.com/

(#10783) woodworm válasza Kronk (#10782) üzenetére


woodworm
veterán

Mondjuk a 6E kapcsán pont nincs szó sebesség növekedésről, nincs több indok a gigabitnél gyorsabb portokra a gyártók részéről.

(#10784) dkess válasza woodworm (#10783) üzenetére


dkess
őstag

Áttételesen lehet. Ez a 160 MHz csatornaszélesség gyakorlati használatából eredő különbségben rejlik. Egyfelől 7 db 160 MHz széles csatorna lesz (EU -ban csak három talán? Mondjuk az is elég). 5 GHz esetében ugye:

- társasházi környezetben raklap zavaró N/AC/AX szomszéd WiFi miatt nemigazából jelent gyakorlati előnyt a 160 MHz ...
- családi házas környezetben pedig hiába nincs szomszéd zavaró WiFi, ha mondjuk belefutunk radarba, akkor a DFS csatornák alhangon ugranak ...

6 GHz -en pedig jó ideig nem fognak hemzsegni a szomszéd zavaró WiFi -k. Amik lesznek azok meg AX -esek lesznek amikkel majd jól tudják kerülgetni egymást (pl. BSS Coloring meg persze a jóval nagyobb üres csatornák).

Ugyanakkor idén nem lesz még "WiFi 6E forradalom". Eszközök sincsenek nagyon - nomeg kliens oldalról sem vagyunk elkényeztetve ...

(#10785) woodworm válasza dkess (#10784) üzenetére


woodworm
veterán

Jelenleg is használható lehetne 3 blokk, ha a gyártók érdemben fejlesztenék a régiós és országos beállíthatóságot. De az asus esetén pl. beállítani sem lehet.
A DFS is érdekes állatfaj, az asus eléggé túllőtt a célon és jóformán nem is lehet a 100-as blokkon tartani a routert, mert mindig talál valamit.

(#10786) blakey válasza mSchumi87 (#10778) üzenetére


blakey
titán

Az előlapi Aura ledet lehet kikapcsolni vagy effektet váltani.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10787) dkess válasza woodworm (#10785) üzenetére


dkess
őstag

A TP-Link meg simán ottragad a 100 -as blokkon, ha radart fog csak éppen hatótávja esik vissza kb. "másfél szobásra" ... Itt manuálisan a legkisebbre rakva és mondjuk 80 MHz -re jó ekkor. Asus -t lehet automatán hagyni - az még a kisebb rossz, hogy átugrál (használhatóbb marad).

A régiós/országos beállíthatóság problémáját is "huszárvágással" orovosolná a gyakorlatilag üresen tátongó sáv WiFi 6E esetén. Persze ebbe valószínűleg nem idén érdemes beleugrani ...

(#10788) bala6120 válasza mSchumi87 (#10778) üzenetére


bala6120
senior tag

Minden ledet kikapcsol, semmi nem világít.

(#10789) mSchumi87 válasza bala6120 (#10788) üzenetére


mSchumi87
senior tag

Koszi :)

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#10790) GSP


GSP
aktív tag

Sziasztok,

Ugyanaz az AC-s eszköz pl. telló stb. tényleg gyorsabb lesz egy AX-es routeren?
Ha igen, miért? Tudható kb. mennyivel, pl. 10-20%?
Köszönöm.

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#10791) blakey válasza GSP (#10790) üzenetére


blakey
titán

Tényleg jobb sebesség érhető el.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10792) Sergiohu


Sergiohu
tag

Sziasztok, 100 Megabites netem van, 7-8 kliens, semmi komoly fogyasztó. Jelenleg egy Huawei B525-ön van, pár hónapja megérkezett a vezetékes net, ezért lecserélném. Melyiknek nagyobb a hatótávja, AX55 vagy AC65P? Köszi.

Na ez tényleg az utolsó, holnaptól...

(#10793) Raiden_ válasza Sergiohu (#10792) üzenetére


Raiden_
tag

Az arukereso.hu-n ahogy néztem a hozzászólásokat legtöbben azt írták, hogy mindegy melyiket választod a hatótáv nem lesz nagyobb, inkább minőség béliek a különbségek
azért az sem mindegy milyen környezetben és hova teszed. Olvasd el a véleményeket mindkettőnél a "jó a célnak megfelel" kivételével és vond le belőle azt amit le lehet.

(#10794) Tamarel válasza GSP (#10790) üzenetére


Tamarel
senior tag

Igen. 1db ac-s klienssel mérve inkább az erősebb router lehet az oka, mint a jobb szabvány.
Szerintem ne %ban gondolkodj, hanem egy adott helyzetben elérhető tényleges értékkel. Pl 2x2 5Ghz ac 600 helyett 700Mbps.

(#10795) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Hali
Jól értem hogy repeater módaban a routerek lan portjai inaktívak?
ja és az összefoglalásban írjátok át az emulátor címét https-re

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#10796) GSP válasza Tamarel (#10794) üzenetére


GSP
aktív tag

Ezt értsem úgy, hogy az AC-n lenne 600 és az AX-en mondjuk 700?
Vagy kimondottan az erősebb belső hardware az (mindegy hogy AC vagy AX), ami a plusszt hozza?
Köszönöm.

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#10797) Tamarel válasza GSP (#10796) üzenetére


Tamarel
senior tag

Igen, a 6-700 saját mérés.
Erős ac-s vasam nem volt, arról nem tudok nyilatkozni.

(#10798) GSP válasza Tamarel (#10797) üzenetére


GSP
aktív tag

Ok, köszi az infót.

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#10799) Sonja


Sonja
veterán

FragAttacks - "közel az összes, az elmúlt 24 évben szállított WiFi eszköz érintett"

Vajon lesz frissítés a routerekre?! :F :)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#10800) Intruder2k5 válasza Sonja (#10799) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem jellemző, hogy egy-egy sebezhetőség miatt nagyon törnék magukat a gyártók.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.