Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9451) Bubaaa válasza Gubek-Einste (#9449) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

Köszönöm,így akkor világos. Mert eddig ha jött valaki,azt a jelszót adtam meg neki amit én is használok. Most viszont a MAC szűrőt beállítottam,így majd elég lesz nekik egy vendéghálózat,amit majd elötte beállítok.

(#9452) dkess válasza Bubaaa (#9451) üzenetére


dkess
őstag

OK, a MAC-szűrő - de azért jelszót ne felejts el állítani a vendéghálózatra ...

(#9453) Bubaaa válasza dkess (#9452) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

Nem felejtem el :)

(#9454) gabro0 válasza dkess (#9442) üzenetére


gabro0
őstag

Jól emlékeztél (vagy rám kerestél) :) Most is érdekel, viszont úgy döntöttem egyelőre nem lépem meg.

Szívem szerint U6 LR + ER4 kombót vennék, de az előbbit egyelőre alig lehet kapni és még béta a komplett termék (hw+sw), utóbbival meg... hát vegyes érzéseim vannak. Kissé koros hardver (2017-es, MIPS64+DDR3), szoftver lassan fejlődget (rendszeresen adogatnak a GUI-hoz ott korábban nem elérhető funkciókat). Biztos jó, de kicsit bétatesztelőnek érezném magam.
Azért ha kiforrja magát az U6 LR (fél-1 év), szerintem szerzek egyet, mert jó az alap, csak csiszolni kell rajta hw revízióval és a szoftverrel.

Routerrel nagyobb gondban vagyok, a Mikrotik RB4011iGS+RM jó lehet, de első blikkre elég barátságtalan a GUI-ja. Linux alatt elég gáz szerintem, hogy csak Wine alatt lehet futtatni, mert pl. Qt-vel minimális erőfeszítéssel olyan multiplatform appot lehet összedobni, hogy megszólal, de láthatóan nem tesznek erőfeszítéseket a user experience fokozására. De ez amúgy is lerí a honlapjukról. Oké ott a CLI, de na.

A helyzet javulásáig így jutottam az AX55/AX56U-hoz. Egyelőre nincs szükségem komoly cuccra, csak hajtsa ki a gigás Digi netet (eddig az N18U kiszolgált többé kevésbé), amúgy is inkább tanulás célból szakadnék el a consumer vonaltól.

(#9455) dkess válasza gabro0 (#9454) üzenetére


dkess
őstag

Az a baj a Ubiquiti -vel, hogy mindig az egész képet kell(ene) nézni. Példának okáért az U6-LR 2.4 GHz -en "csak" AC, 5 GHz -en nem tud HT160 -at (ahová szánják oda ez nem kell). Aztán AP létére 8K HUF -al drágább, mint egy emlegetett AX82U (ami dual-band AX, 5 GHz -en 4x4 HT160 -al; AiMesh 2.0 támogatás stb.) ...

Ugye mellé vennéd az ER4 -et. Azt ugye tudod, hogy PoE injektor is kell (igen, nem ingyen adják) ... Aztán már 140K HUF magasságában járunk és igaz lesz még minden amit írtál. Az én személyes véleményem, hogy akkor (is) érdemes ilyenben gondolkozni, ha legalább 2 AP -ban gondolkozol (jelen példánál maradva az + 70K HUF ...) és/vagy az ökoszisztéma egyéb részeit (pl. Protect, Access) is használnád ... Routerként talán az UDM Pro -val lenne érdemes kezdeni. Persze ez is 145K HUF. Meg persze úgy illene, hogy rack szekrény is van a képben (meg HDD a UDM -be). Persze jó a "sima" UDM is 100K HUF felett, de csak AC -s WiFI -vel meg kiherélten a Pro -hoz képest. És akkor még egy switch -et sem vettél hozzá ... Akkor arról az irányról nem is beszélve, hogy most éppen minden megy a felhőbe meg hasonló nyalánkságok már szót sem ejtve.

Azaz első körben azt lenne érdemes eldönteni melyik irányba mész. Aztán másba nem lenne érdemes pénzt locsolni - csak, ha tényleg nagyon sok van belőle ... :) Ubiquiti felé akkor menj, ha párszázezer úgy el tud menni, hogy közben "mindvégig fülig ér a szád". Amennyiben ez nem menne, akkor nem ez lesz a barátod ...

Most a példaként emlegetett AX82U -nál maradva. Ez most 60K HUF és egy darabig le lenne a gond.

(#9456) poolbig válasza sgeza (#9441) üzenetére


poolbig
aktív tag

Wi-Fi Agile Multiband lenne?

[ Szerkesztve ]

(#9457) nyikszi válasza its_grandpa (#9447) üzenetére


nyikszi
őstag

Persze és a WORKGROUP is stimmel. Azért nem értem, mert előző routeremen simán elértem, az is Asus volt, Tomatoval. Ezen a sima Asus rendszer van. A TV-n megjelenik, mint háttértár, de az a DLNA. Nekem meg a samba kellene.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#9458) nyikszi válasza nyikszi (#9457) üzenetére


nyikszi
őstag

OK, mondjuk azt, hogy user error, bár nagyon nem egyértelmű, csak az tűnt fel, hogy a RW R NO alatt nincs x vagy valami. Kerestem egy videót és ott láttam, hogy csináltak még egy mappát, annak lehet már jogokat adni és így látom. Köszönöm.

Itt kezdődik, de ugye itt már van egy mappa.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#9459) cellpeti válasza nyikszi (#9457) üzenetére


cellpeti
veterán

Siman sajatgepbe hozzáadni hálózati meghajtóként?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#9460) zzola


zzola
félisten

RT-AC57U V3 routerem van. Mostanában minden második héten home office van és sokszor megszakad a VPN egy pillanatra, de csak épp annyira, hogy az SAP kivág hibával.
Most belenéztem a log fileba, és napi több száz/ezer sor bejegyzés van.

Ilyenek pl.:

Feb 17 18:45:28 kernel: [wifi1] FWLOG: [53345304] WAL_DBGID_SECURITY_ENCR_EN ( )
Feb 17 18:45:28 kernel: [wifi1] FWLOG: [53345307] WAL_DBGID_SECURITY_ENCR_EN ( )
Feb 17 18:45:28 kernel: [wifi1] FWLOG: [53345307] WAL_DBGID_SECURITY_MCAST_KEY_SET ( 0x1 )
Feb 17 19:25:38 kernel: ath1: [7c:b2:7d:bc:09:62]station with aid 1 leaves (refcnt 3)
Feb 17 19:25:38 kernel: [wifi1] FWLOG: [55814931] WAL_DBGID_SECURITY_UCAST_KEY_SET ( 0x962, 0x0 )
Feb 17 19:25:38 kernel: [wifi1] FWLOG: [55814931] WAL_DBGID_SECURITY_ENCR_EN ( )
Feb 17 19:25:38 kernel: [wifi1] FWLOG: [55814931] WAL_DBGID_SECURITY_ALLOW_DATA ( 0x44f5f0 )
Feb 17 19:25:39 kernel: [wifi1] FWLOG: [55815444] WAL_DBGID_SECURITY_ENCR_EN ( )
Feb 17 19:25:39 kernel: [wifi1] FWLOG: [55815444] WAL_DBGID_SECURITY_MCAST_KEY_SET ( 0x2 )
Feb 17 19:26:21 kernel: ath1: [7c:b2:7d:bc:09:62]station associated at aid 1: long preamble, short slot time, QoS, HT40 cap 0x1511
Feb 17 19:26:22 kernel: [wifi1] FWLOG: [55859129] RATE: ChainMask 3, peer_mac 9:62, phymode 10, ni_flags 0x0603b006, vht_mcs_set 0xfffa, ht_mcs_set 0xffff, legacy_rate_set 0x0ff0
Feb 17 19:26:22 kernel: [wifi1] FWLOG: [55859155] WAL_DBGID_SECURITY_UCAST_KEY_SET ( 0x962, 0x0 )
Feb 17 19:26:22 kernel: [wifi1] FWLOG: [55859155] WAL_DBGID_SECURITY_ENCR_EN ( )
Feb 17 19:26:22 kernel: [wifi1] FWLOG: [55859155] WAL_DBGID_SECURITY_ALLOW_DATA ( 0x44f5f0 )
Feb 17 19:26:22 kernel: [wifi1] FWLOG: [55859165] WAL_DBGID_TX_BA_SETUP ( 0x44f5f0, 0x9620006, 0x2, 0x40, 0x1 )
Feb 17 19:26:22 kernel: [wifi1] FWLOG: [55859166] RATE: ChainMask 3, peer_mac 9:62, phymode 15, ni_flags 0x0603b006, vht_mcs_set 0xfffa, ht_mcs_set 0xffff, legacy_rate_set 0x0ff0
Feb 17 19:26:22 kernel: [wifi1] FWLOG: [55859210] MGMT_TXRX_MU_GID_MGMT ( 0xaf, 0x1, 0x0, 0xfffe, 0x0 )
Feb 17 19:26:22 kernel: [wifi1] FWLOG: [55859210] MGMT_TXRX_MU_GID_MGMT ( 0xb3, 0x0, 0x0, 0x0, 0x0 )
Feb 17 19:26:22 kernel: [wifi1] FWLOG: [55859210] MGMT_TXRX_MU_GID_MGMT ( 0xadd, 0x1, 0x0 )
Feb 17 19:26:22 kernel: [wifi1] FWLOG: [55859219] WAL_DBGID_TX_BA_SETUP ( 0x44f5f0, 0x9620000, 0x0, 0x40, 0x1 )
Feb 17 19:33:37 kernel: ath1: [7c:b2:7d:bc:09:62]station with aid 1 leaves (refcnt 3)
Feb 17 19:33:38 kernel: [wifi1] FWLOG: [56304250] WAL_DBGID_SECURITY_UCAST_KEY_SET ( 0x962, 0x0 )
Feb 17 19:33:38 kernel: [wifi1] FWLOG: [56304250] WAL_DBGID_SECURITY_ENCR_EN ( )
Feb 17 19:33:38 kernel: [wifi1] FWLOG: [56304250] WAL_DBGID_SECURITY_ALLOW_DATA ( 0x44f5f0 )
Feb 17 19:33:38 kernel: [wifi1] FWLOG: [56304765] WAL_DBGID_SECURITY_ENCR_EN ( )
Feb 17 19:33:38 kernel: [wifi1] FWLOG: [56304765] WAL_DBGID_SECURITY_MCAST_KEY_SET ( 0x1 )

Ezek milyen hibaüzenetek?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#9461) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

Sziasztok
Van egy ASUS AX58U routerem és egy RP-AC55 extender. A terv az volt, hogy ezeket AiMesh hálózatba kötve a tetőtérben is jó minőségű wifi hálózat legyen. Maga a párosítás, mesh hálózat létrehozása nem volt gond - látszólag legalábbis - viszont mégsem működik. Az AX55-ban látszik a mesh-be kapcsolt AC55, azt is mutatja, ha épp arra kapcsolódik valamilyen eszköz, a wifi viszont pont olyan sz@r, gyenge térerővel rendelkezik mint az AX55 nélkül.

Párszor már végigjátszottam, hogy kilőttem a mesht, újra beállítottam, akkor egy rövid időre úgy tűnik, mintha minden rendben lenne, van térerő fent is a wifin, rá is tudok csatlakozni, de aztán egy rövid idő múlva az egész újra visszaáll a kvázi mesh nélküli állapotra, gyenge térerőre. Sőt szerintem még ha lehet rosszabb is így, mint nélküle. Van esetleg valami ötlete erre valakinek?

(#9462) dkess válasza (ex)Cat (#9461) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

WiFi backhaul? Amennyiben igen, akkor meg is válaszoltad magadnak a kérdést. Annyiban nyugtasson a tudat, hogy általánosságban azért a Tiédnél sokkal "szoárébb" szokott lenni a végeredmény ...

(#9463) (ex)Cat válasza dkess (#9462) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Azt elfelejtettem írni, hogy az AX55 is kábelen lóg. Szóval elvileg nem ez kellene a problémát okozza.

(#9464) dkess válasza (ex)Cat (#9463) üzenetére


dkess
őstag

Akkor AX58U lent és AX55 fent? A kettő kábellel összekötve. Ethernet backhaul konfigurálva van? Mit ír ki rá - a kapcsolat minősége 'Kiváló' illetve '1 Gbps'?

[ Szerkesztve ]

(#9465) (ex)Cat válasza dkess (#9464) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Bocs, AC55, nem AX, de amúgy igen, az AX58 lent, a másik közvetlenül kábellel (nincs köztük switch) a tetőtérben. A backhaul konfig... na olyat nem csináltam az nagyjából biztos. Ha csak nem intézte el magának a router. (be van kapcsolva, annyit látok)

[ Szerkesztve ]

(#9466) dkess válasza (ex)Cat (#9465) üzenetére


dkess
őstag

Az AC55U és az RP-AC55 sem mesh képes eszköz.

Amennyiben az AC55U -t AP módba rakod, akkor elméletileg szignifikánsan jobb WiFi lefedettséget kapsz. Azonban mondok egy másik lehetőséget. Mi lenne, ha akár az AC55U és az RP-AC55 -t is eladnád és vennél egy mesh képes routert?

- mondjuk pl. egy AX55/AX56U/másik AX58U -t és az mehetne az emeletre és AiMesh kábeles backhaul -al konfigurálva,
- avagy pl. AX82U -t lentre és az AX58U menne fentre. Az AX82U -nak ugyanaz a hardvere, mint a AX58U -nak - csak 5 GHz -en 4x4 HT160 -at tud (a 2x2 HT160 helyett). 60K HUF most ami ilyen WiFi -s szekcióval Asus berkeken belül jó ajánlat ... Szintén AiMesh kábeles backhaul -al konfigurálva.

(#9467) nyimsolt válasza (ex)Cat (#9465) üzenetére


nyimsolt
tag

Halkan kérdezem, de nem kellene a két eszköz közé egy switch? Ha nem (kötelező) akkor ma is tanultam valamit :)

[ Szerkesztve ]

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#9468) sgeza válasza nyimsolt (#9467) üzenetére


sgeza
veterán

Miért kéne közéjük switch? Annak mi értelme lenne?

[ Szerkesztve ]

(#9469) nyimsolt válasza sgeza (#9468) üzenetére


nyimsolt
tag

Ezek szerint ma is tanultam valamit :)
Én eddig úgy tudtam, hogy 2 hálózati eszközt sima patch kábellel úgy lehet összekötni, hogy teszünk közé pl egy switchet. Switch nélküli összekötésnél pedig olyan kábel kell amelyben (most meg nem mondom melyik) 2 ér sorrendje fel van cserélve.
Ezért gondoltam, hogy ha az egyik eszköz az AP szerepét tölti be akkor a router és az AP közötti kábeles hálózatban lennie kell egy switchnek.....

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#9470) sgeza válasza nyimsolt (#9469) üzenetére


sgeza
veterán

Te a cross és patch kábelekre gondolsz. Ez kb. 20 éve volt szerintem érdekes, a mai eszközök (elég régóta) már ezt megoldják, mert úgy vannak kialakítva hardveresen. Az RX-TX miatt volt keresztbe (vagy épp nem keresztbe) kötve. Ma már nem is igazán használunk cross kábelt, legalábbis én nem nagyon találkozom vele még ipari körülmények között sem.

[ Szerkesztve ]

(#9471) nyimsolt válasza sgeza (#9470) üzenetére


nyimsolt
tag

Köszönöm! Igen erre gondoltam. Tényleg tanultam ma valamit :) De gondolom ettől függetlenül ha van switch (mert már van egy kiépített vezetékes hálózat a házban) akkor switchen keresztül is össze lehet kötni a routert az AP-vel, vagy AiMeshben a routereket.

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#9472) sgeza válasza nyimsolt (#9471) üzenetére


sgeza
veterán

Bajnak persze nem baj, csak ha nincs rá szükség, akkor felesleges plusz eszköz.

[ Szerkesztve ]

(#9473) (ex)Cat válasza dkess (#9466) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Ez alapján mennie kellene a Mesh-nek, de nem teszi. Pontosabban olyan mintha menne, létrejön a mesh hálózat épp csak nem működik.

[Guide to add ASUS RP-AC55 as AiMesh Node]

Én pont úgy tudom, hogy nem szabad közéjük switchet tenni ilyenkor.

[ Szerkesztve ]

(#9474) Joe123


Joe123
aktív tag

Sziasztok,

AC65P-n az AC85P féle Merlin változat illetve openwrt alatt milyen sebességeket lehet elérni USB írás/írás terén? Találtam egy ilyen cuccot, előbbi alatt talán lehet használni, de nem tudom segít-e (meg azt sem hogy lehet-e használni egyáltalán), próbálta esetleg valaki?

[JackMerlin_USBAccelerator]

(#9475) Fernet válasza Joe123 (#9474) üzenetére


Fernet
senior tag

Nálam ezzel a fw-el az alábbi sebességek jönnek ki FileZilla-val:

Feltöltés:

Letöltés:

(#9476) dkess válasza (ex)Cat (#9473) üzenetére


dkess
őstag

Nem. a switch -nek nem szabadna gondot okoznia. Ugyanakkor persze tehetsz egy gyors próbát, hogy direktbe kötöd és megnézed a jelenlegi helyükön az eszközöket, hogy megoldja-e a problémát. Szerintem nem fogja ...

A másik amit megnézhetsz, hogy a RP-AC55 -n is a legfrissebb firmware van-e fent? Elméletileg pont ezt is javították benne (ugye az utolsó előttivel kapta meg a AiMesh képességet). Túl sok reményt azért ehhez se fűzz az internetes tapasztalatok alapján ...

Sajnos Asus -éknél előfordultak bizonyos eltérő SOC kombinációk esetén inkompatibilitási problémák AiMesh -el kapcsolatosan. Ez amennyiben képbe került újabb AX -es eszköz, akkor általában szintén nem segített a dolgokon.

Namost ahogy olvasgattam neten a RP-AC55 -t meg kb. mindennel szidják mint a bokrot az AiMesh funkció terén. A legújabb firmware -el is. Valószínűleg egy olyan jellegű megoldás segíthetne amit az előző hozzászólásomban is írtam ...

(#9477) (ex)Cat válasza dkess (#9476) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Köszi a segítséget!

A legfrissebb FW van az AC55-ön is, de így is szar. Akkor ez felejtős ezek szerint. Valószínűleg az lesz majd, amit írtál, de nem most, mert kissé elvitte a pénzem a felújítás, úgyhogy max lesz fent a külön wifi hálózat, hogy ha kell legyen, ami működik és kész. A mesh meg majd későbbre marad. (fuck)

Köszi még1x!

(#9478) Joe123 válasza Fernet (#9475) üzenetére


Joe123
aktív tag

Köszönöm szépen, hogy megosztottad.

(#9479) Galahed válasza zzola (#9460) üzenetére


Galahed
senior tag

Kiváncsiságképpen: MAC filtert használsz?

(#9480) djszido


djszido
tag

Sziasztok! Egy AC1200G+ működik nálam AP módban. Ehhez van csatlakoztatva egy linuxos gép, amin minidlna fut. Az összes vezetékel csatlakozó gépről elérem a megosztást, de wifiről nem működik. Kísérlet képpen feltettem a minidlna-t egy raspberryre is, ami wifin van. A status page elérhető a 8200-as porton, de egy eszköz sem látja a megosztást. Mit érdemes még kipróbálnom?

(#9481) Gubek-Einste válasza djszido (#9480) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen bekapcsolva a hozzáférési pont elszigetelés?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#9482) djszido válasza Gubek-Einste (#9481) üzenetére


djszido
tag

Nincs. Adott egy AC56U, ami a fő routerem, de a wifi ki van kapcsolva rajta. Vezetéken sok eszköz csatlakozik hozzá, ahogy az AC1200G+ is. Azon van bekapcsolva a wifi. Minden lát mindent, egy hálózatban is vannak, az összes szolgáltatás kiválóan működik (samba, meg ilyenek), egyedül a DLNA nem. Viszont most bekapcsoltam az AC56U wifijét is. Ugyan azokkal a beállításokkal azon keresztül látják a wifis eszközök a DLNA szervert... Érthetetlen.

(#9483) dkess válasza djszido (#9482) üzenetére


dkess
őstag

Az Asus RT-AC1200G+ -n egy firmware frissítés meg fogja oldani a problémád. Itt egy példa a tiédhez hasonló esetről (ez még 2017 -es): [link] .

Amennyiben vigasztal nekem is volt ilyen problémám (nem Asus router -el) ami egy firmware frissítéssel hozta ezt a parajelenséget - aztán egy gyorsan kiadott újabb FW -vel szépen meg is oldódott ...

(#9484) tt_to


tt_to
tag

Sziasztok,
Régi Tp-link 841 lecserél, új router AX56U, itteni szakik javaslatára (is).
2 problémám lenne hirtelen.
Az egyik hogy a DM funkciót szerettem volna munkára fogni ha már van benne, ugyan sokan mondták hogy ez nem NAS és nem PC a torrentre, ezt el is fogadom, de egy hangyafaxnyit többre számítottam azért 40 kb/s feltöltésnél. Nem tudom hogy ez valami korlát esetleg és be lehet-e állítani valahol többet, egyelőre ilyet nem találtam. Mi a szűk keresztmetszet? Soc, Ram, USB 3, vagy SW? CFW-mókolás megoldás lehet erre?

Másik problémám a WOL, amit a régi routeren zokszó nélkül használtam, telorol appon keresztül 2 kattintással indítottam a gépet. Ehhez képest az Asus routeren sehogyan sem jövök rá mit kellene még beállítanom, hogy működjön, mert ugyan van WOL opció a menüben, tehát WAN-ról belépve a routerbe, úgy tudom indítani a gépemet telefonról is, de ez macerás, biztosan van olyan megoldás is amit az 1000 éves Tp-link is tudott, akkor tudnia kellene az Asusnak is. Természetesen az IP-MAC összerendelések megvannak, de akkor mi kell még neki? A magic pack is megérkezik bekapcsolt gépnél amit ráküldök telóról, csak leállítás után nem műköD(ICK).
:F

(#9485) dkess válasza tt_to (#9484) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

A 40 kb/s egész biztosan nem releváns. Ott nem a vas lesz a korlátozó tényező, hanem inkább az, hogy senki nem tölt rólad éppen.

Ezt a WOL kérdést se biztos, hogy értem:

- TP-Link - mobiltelórón gombot nyomtál és indult a PC = OK.
- Asus - mobiltelórón gombot nyomsz és indul a PC = nem OK (??).

Most mi a gond pontosan?

(#9486) MaCS_70 válasza nyimsolt (#9471) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az a nagy helyzet, hogy ott van az a switch! Mégpedig a router házában. A SoHo routerek a nevükkel ellentétben ugyanis három eszközt rejtenek: van bennük egy router, egy switch és egy access point.

A patch/crosslink kábelek különbözősége pedig valóban nem számít. Olyannyira nem, hogy az eszközök mindkét irányban elrendezik az ereket.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9487) gezatata válasza tt_to (#9484) üzenetére


gezatata
aktív tag

Az Asus AiCloud app elindítása után meg kell jelenjenek a routerhez csatlakoztatott eszközök. Ha a számítógép biosában be van állítva a wol akkor rányomsz a gép nevére és felkínálja az ébresztés lehetőségét.
Három érintéssel be lehet indítani a távoli gépet.

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#9488) tt_to válasza dkess (#9485) üzenetére


tt_to
tag

Megnéztem ma is, ugyanez a helyzet, tehát 40 fölé nem megy az neki a max. valamiért. Ez az érték természetesen változik, hol csak tizenhuszonharmincvalahány kb/s, de amikor húzzák tőlem a cuccot, akkor a standard érték az beáll 40-re és nem megy fölé.
Ez nem egy több hónapja feltöltött torrent, amit csak hébe-hóba töltenek le esetleg a userek, hanem tegnap feltöltött torrent, tehát nem az lehet a gond, hogy "senki nem tölt rólad éppen", mert tegnap még 1000-en álltak seed-ben (többek között én is), ma pedig már 2500 felett, tehát van rá "kereslet".
Ugyanezt a torrentet ha átteszem a PC-n lévő qBitorrent-re, onnan 1-1.5Mb/s húzzák tőlem, persze nyilván itt is visszaesik pár kb/s-re ha éppen nincsen letöltő, vagy éppen akár nullára, de ugye itt pontosan meg tudom nézni a felületen hogy milyen ip-ről milyen forgalommal húzzák a cuccot, de a DM-ben nincsen ilyen lehetőség ezt ellenőrizni, ezért kérdeztem volna hogy esetleg van-e valahol fel-le töltési limit beállítási lehetőség, mert ez a standard 40 kb/s kevéskének tűnik.

WOL-lal kapcsolatban lehet én fogalmaztam rosszul vagy pontatlanul elnézést, tehát Tp-Link-nél egy telefon app-ot használtam ébresztésre ami annyit csinál hogy egy magic pac-et küld a beállított címre, 2 kattintásból el is indította a gépet külső IP-címről, tehát WAN-ról.
Asusnál: Belső IP-ről (LAN-ról) el tudom indítani a telóról is ugyanezen applikációval a gépet, viszont ha kikapcsolom a wifit, és mobilnetről teszem ugyanezt (meg ne kérdezd hogy az IP címet ugye ilyenkor beállítom a külső WAN IP-re :D mert igen, 2 sablon van mentve egy LAN és egy WAN címes profil) akkor viszont nem indul a gép.
Ezt megoldottam úgy hogy telóról nem a magic pack-et küldő appot használom, hanem engedélyezve van a routerhez a WAN hozzáférés, és....
Megnyitom a telóról böngészőből a router SW-t, ez 1 kattintás, az elmentett jelszót jóváhagyom 2. kattintás. Belépett a felületre, itt kikeresem a Hálózati eszközöket 3. kattintás, ezután Ébresztés LAN-ra, 4. kattintás, majd ki kell választani melyik eszközt akarom ébreszteni 5. kattintás, ezután rá kell kattanni az Ébresztés-re, ez a 6. kattintás. Ezt a baxakodást elkerülendő, kérdeztem meg hogy mit kellene beállítani az Asus routeren még, hogy egy egyszerű magic pack-re ébressze fel a kiválasztott gépet? (ugyanúgy ahogyan a TP-Linknél működik 2 kattintással). :R

(#9489) Charx


Charx
senior tag

Sziasztok!
Sajnos az aimesh párosítás nem sikerül, lefut 100%-ra de mégse sikerül. A mesh router egy ac66u b1, és csomópontként egy ac57u v3-at akarok csatlakoztatni. Mind a kettőn a legfrisebb firmware van. Alap helyzetbe állítottam és közel vannak, mi lehet a gond?

(#9490) tt_to válasza gezatata (#9487) üzenetére


tt_to
tag

Ahham... tehát akkor ezt az app-ot külön le kell töltenem és akkor ebben lesz WOL opcio a routernek. Néztem hát ez a 2.9-es user vélemény nem valami combos, de ha működik vele akkor sebaj. :) De gondolom te is WAN-ról ébreszted akkor ezzel a cuccal és nem LAN-ról. :B
Este kipróbálom, köszönöm a tippet. :R

(#9491) djszido válasza dkess (#9483) üzenetére


djszido
tag

Köszi, megpróbáltam a frissítést, de sajnos nem oldotta meg a problémát.

(#9492) redbiro válasza Charx (#9489) üzenetére


redbiro
őstag

próbáld meg a mobil appból, én egy ax92u párost is képtelen voltam összekapcsolni az admin felületről. raktam közel, messze, rebootoltam mindkettőt, stb-stb, az istennek nem akarta.
aztán rányomtam a mobil appban a párosításra és egyből megcsinálta. kicsit sírtam, mert elment vele 2 óra.

it never gets easier, you just go faster

(#9493) gezatata válasza tt_to (#9490) üzenetére


gezatata
aktív tag

WAN -ol, ébresztek vele. Szinte csak ezert használom az AiCloud-ot.

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#9494) sgeza válasza gezatata (#9493) üzenetére


sgeza
veterán

WOL-ra lehet letölteni külön alkalmazást is, ha az szimpatikusabb lenne. Nekem kint van egy ikon a főképernyőn, és egy bökésre ébred a gép.

(#9495) vargalex válasza Joe123 (#9474) üzenetére


vargalex
félisten

Néhány hete próbáltam egy kollégánál jelen lévő uas hiba miatt. OpenWrt alatt 45 MB/s-el ment az olvasás Samba megosztásról az aktuális snapshot builddel.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#9496) Joe123 válasza vargalex (#9495) üzenetére


Joe123
aktív tag

Köszi szépen hogy megosztottad az infot.

(#9497) vargalex válasza Joe123 (#9496) üzenetére


vargalex
félisten

Mondjuk annak fényében, hogy az ugyan ilyen SoC-al szerelt D-Link DIR-860L-en anno 100 MB/s körül mértem, nem túl acélos. Persze azóta jóval bonyolódott a kernel, újabb Samba (Samba 4), szóval lehet, hogy csak minimális config-olás kellene (ha időm engedi, meg is fogom nézni). Ilyen szempontból a Merlin, Paraván előnnyel indul, hiszen jóval régebbi a kernel, korábbi Samba verzió.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#9498) Joe123 válasza vargalex (#9497) üzenetére


Joe123
aktív tag

Igen, itt a fórumok túrása közben megtaláltam én is, hogy 860L-en illetve MI3G-n akár 100MB/s körül is ment ez olvasás. Illetve találtam githubon egy JackMerlin nevű cuccot, ami elvileg Asuswrt illetve Merlin alatt megtolja a Samba sebességét, hogy ez mit csinál illetve hogy működik-e tényleg, azt nem tudom.

[link]

(#9499) Rederik


Rederik
tag

Sziasztok,

Van egy Asus RP-AC55-ös Wifi erősítőm, amit Access point módba állítottam be. Legfrissebb FW van rajta.
Két furcsaságot tapasztalok vele:
1.) 300Mb/s-nél nem megy gyorsabban. Pedig a bele dugott vezetéken keresztül külön is teszteltem a net sebességet, tehát "gyorsabb" net megy bele, de olyan, mintha leszabályozna 300Mb/s-ra.
2.) A második problémám pedig az, hogy sokszor nincs internet rajta keresztül. Mintha ledobálgatna stb. Itt ötletem sincs mit nézzek.
Két furcsa bejegyzést látok időszakosan a logjában:
"A STA is deleted by application program" valamint "STA is expired" Ennek van jelentősége?

Ha tudtok adni valami tippet miket nézzek meg a beállításaiban, azt megköszönöm.

(#9500) woodworm válasza Rederik (#9499) üzenetére


woodworm
veterán

Hogyan csatlakozol rá (wifi, kábel) és mivel méred (telefon, pc)?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.