Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10901) bigdady


bigdady
nagyúr

Héten jött fw frissítés blue cave-hez, azóta újraindítás is tökéletes, előző fw volt a ludas és ios 14.5 miatt is javítottak vmit. Most már príma :)

(#10902) Adee_91


Adee_91
aktív tag

Sziasztok!
AX58U-ra tenném fel a Merlin fw-t.
Kell előtte factory reset vagy mehet rá egy az egybe?
Ebben az esetben a beállításaim megmaradnak vagy újra kell konfigolni a routert?
Köszönöm

(#10903) dkess válasza Adee_91 (#10902) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Felteheted simán. Majd utána legyen factory reset mindenképpen. Ugyanakkor, ha lecseréled, akkor mehet előtte is ...

(#10904) Adee_91 válasza dkess (#10903) üzenetére


Adee_91
aktív tag

Köszönöm,fel is tettem.
Ennek a site survey funkciónak működni kellene ezen a routeren?
Mert nekem nem lát semmit,csak saját magát.2,4 és 5Ghz-en is.
És a csatornaszámot se jól mutatja.

(#10905) blakey válasza Adee_91 (#10902) üzenetére


blakey
titán

Előtte nem muszáj, utána gyakorlatilag kötelező.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10906) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Mi miat érdemes olyan router-t venni amire lehet tenni Merlint? Nagy hátranya van azoknak a routereknek amikre nincs?

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#10907) blakey válasza mSchumi87 (#10906) üzenetére


blakey
titán

A drága Asus routereknél a gyári firmware is egész jó, használható, viszont aki megszokta a CFW-ket annak a gyári néha kevés. Én csakis a Merlin miatt léptem vissza AX58U-ra, előtte AX92U, AX82U volt, de a Merlin FW képességei nagyon hiányoztak, pl. a hőmérséklet megnézése menüből, a DoT ami jó szolgálatot tesz, az IP-k kiosztása könnyebben, jobban szerkeszthető ha változtatni szeretnék, SMB2, több, jobb védelem, stb.. Sokkal jobban "felhasználó-optimalizált" és néha naprakészebb javításokat tartalmaz, mint a gyári. Jó a gyári csak korlátozott, a routerek általában többen tudnak. Egy AX82U, AX92U és qrva jó router lenne Merlinnel csak épp nem elérhető és valószínűleg nem is lesz. Egyébként a Merlin FW a gyári FW felturbózott változata.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10908) Tamarel válasza Adee_91 (#10904) üzenetére


Tamarel
senior tag

El kell indítani, utána mutat mindent szépen.

(#10909) Adee_91 válasza Tamarel (#10908) üzenetére


Adee_91
aktív tag

Köszi,megtaláltam. Működik.

(#10910) mSchumi87 válasza blakey (#10907) üzenetére


mSchumi87
senior tag

Hát ez így nehéz dontés akkor, az ax86U nagyon drága de arra van Merlin, az ax82U is dicsérik a tesztek alapján de arra meg Merlin nincs, az ax58U nem ugyan az a hardver mint az ax82U? Hogy hogy az egyikre van Merlin a másikra nincs

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#10911) blakey válasza mSchumi87 (#10910) üzenetére


blakey
titán

AX58U és AX82U gyakorlatilag ua. Az AX58U globálisan elérhető modell, az AX82U csak regiónálisan, emiatt nincs és valószínűleg nem is lesz Merlin. AX92U-val is ua. a szitu.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10912) gabro0 válasza blakey (#10911) üzenetére


gabro0
őstag

Valószínűleg ez a helyzet. Anno IRC-n rákérdeztem Merlinnél, hogy RT-N18U-ra lesz-e és azt válaszolta nem, mert náluk (ha jól emlékszem Kanada) nem árulják és emiatt tesztelni sem tudna, na meg amúgy is csak globálisan kapható modellekkel foglalkozik.

(#10913) Madoc válasza gabro0 (#10912) üzenetére


Madoc
veterán

N18u-ra viszont volt merlin alapú hgg firm.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#10914) nyimsolt


nyimsolt
tag

Sziasztok,
Vezetékes Aimeshben van egy AX58U (ez a fő router) és egy AC57U v3 (ez a node és az udvart hivatott lefedni). A Wifi Smart Connect-re van állítva a fő routeren, ami remekül is megy annak hatósugarában.
A node egy fa építésű épületben kapott helyet (eresz alatt is lehetne kint, sosem érné eső, víz).
A nodehoz csatlakozott kliensek 5Ghz-en kapcsolódnak. Viszont ahogy távolodom a node-tól (telefonnal pl) a kliens eldobja a wifit, átáll 4g-re majd 20-30 sec után újra visszaáll wifire, de már a 2.4 GHz-es sávra.
Notebookal is azt látom, hogy inkább kínlódik az 5Ghz.en mint hogy átállna a 2.4-re. Lehet ezen valahogy segíteni, hogy előbb "mondja" azt az AC57U, hogy mostantól 2.4-re kell állni a kliensnek?
Vagy az 57U ennyit tud és érdemes cserélni egy AX55-re? (nem szívesen, most vettem az 57u-t nem rég, igaz teljesen másra, de végül ide került).
Vagy az AX55 menjen az AC57U helyére és az udvaron hátrébb wifin (ide már nem biztos, hogy tudok kábelt vinni) tegyen be második node-nak az AC57U-t?
Korábban egy ősrégi TPLINK 1043ND 2.4-en lefedte az egész udvart (mint másodlagos router/node), igaz lassú volt mint a dög és mivel nem AiMesh volt így sok kliensem nem tudta eldönteni, hogy melyik routerre csatlakozzon. Szerintem az AC57U is tudja ugyanezt a lefedettséget 2.4-en.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#10915) Norbi27


Norbi27
aktív tag

Sziasztok

Van egy AC68U A1 routerem. Rendeltem helyette egy AX82U-t.
Az lenne a kérdésem, hogy ha a régiről lementem a beállításokat (port forward stb.) azokat áttölthetem az újra, vagy inkább állítsak be mindent el
előröl kézzel?

(#10916) blakey válasza Norbi27 (#10915) üzenetére


blakey
titán

Semiképp nem ajánlom, teljesen új beállításokat eszközölj.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10917) Norbi27 válasza blakey (#10916) üzenetére


Norbi27
aktív tag

Köszi

(#10918) Intelligencs válasza mSchumi87 (#10906) üzenetére

Ízlések és pofonok. Én az AC86U-ra felraktam, és azon kívül, hogy kiírta a processzor hőmérsékletét, semmi előnyét nem találtam. Vissza is álltam a gyárira, mert azon legalább egy kattintással lehetett frissíteni a firmware-t.

Ha egyszer beállítod a routeredet, és utána nem igazán nyúlsz hozzá, akkor túl nagy jelentősége nincs. Az ide írogatók nagy többsége nem ilyen. :DDD

Ahogy blakey írta a Merlin a gyári egy kicsit feltuningolva. Tehát nem ad olyan extra nagy funkcionalitásokat, mint egyéb firmware-ek, amiktől akár egy gyengébb router megtáltosodik és mintha egy új eszközöd lenne. A Merlin nem ilyen. Nem mondom, hogy rossz, mert jópofa dolog, de pl. most az AX92U-mra nincs Merlin. Nem dőlök a kardomba emiatt. Nekem pl. biztos nem lenne szempont router vásárlásnál, vagy csak sokadik a sorban, hogy van-e rá Merlin.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#10919) mSchumi87 válasza Intelligencs (#10918) üzenetére


mSchumi87
senior tag

Koszi en is erre jutottam hogy amire nekem kell szerintem Merlin csak kivancsiságbol kerulne rá, aztan lehet idovel kellesz valami funkcio ami csak Merlinnel lesz elerheto de az még a jovo titka :) :R

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#10920) blakey válasza mSchumi87 (#10919) üzenetére


blakey
titán

Jó a Merlin. a gyárinál mindenképp többet tud. Mint írtam, csakis emiatt váltottam AX58U-ra. Azért annak aki pl az USB-t használja nagyon nem mindegy, hogy SMB1 vagy SMB2-n éri el. A DNS-over-TLS sincs a gyári FW-ben és még nagyon sokminden. Ami fissebb vagy jobb verziót tartalmaz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10921) sgeza válasza blakey (#10920) üzenetére


sgeza
veterán

Ezen mondjuk én is fennakadtam, és teljességgel érthetetlen, hogy a gyáriban miért csak SMB1 van! Olyan nagy dolog lenne abba is minimum 2-esnek lennie??

(#10922) Sanyi.mTs válasza blakey (#10920) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Csak kíváncsiságból: Merlin fw-ét milyen gyakran szoktad frissíteni?

(#10923) blakey válasza Sanyi.mTs (#10922) üzenetére


blakey
titán

Általában mindent "frissen" tartok, megjelenés után várok 1-2 napot és néhány véleményt,

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10924) Krilehor


Krilehor
tag

Sziasztok. 2020 december óta használok egy Asus RT-AX92U routert és azóta rendszeresen elmegy a net a gépemen, amit a win 10-es hibahavító mindig megold, az alábbi üzenettel:
"Észlelt problémák: Az alapértelmezett átjáró nem érhető el"

Előtte egy Asus AX56U routerem volt, ott nem jelentkezett ez a probléma. Előfordulhat, hogy valami router beállítás okozza a gondot?
Gyári firmware, verzió: 3.0.0.4.386_41712

(#10925) dkess válasza Krilehor (#10924) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

WiFi vagy ethernet -en kapcsolódsz a routerhez? Egyikkel OK - a másikkal nem, avagy mindkét kapcsolódási fajta esetében ugyanaz a hibajelenség? Milyen internet ez? Az ONT/HGW bridge módban van? Csak azzal a géppel jelentkezik a hibajelenség és semmi mással vagy minden kliensnél egyszerre megy el az internet. A szolgáltatódnál nem volt probléma az internetszolgáltatással? Windows illetve a hálózati eszközök driverei a legfrissebbek? Van valami speciális körülmény amihez köthető a hibajelenség pl. energiatakarékos állapotból jön vissza a kliens és akkor van ez a jelenség - avagy pl. Windows frissítést követően jött elő, de előtte nem volt stb. stb. ?

Továbbá nagyjából minden más ami esetleg eszedbe jut.

(#10926) Peci válasza Krilehor (#10924) üzenetére


Peci
csendes tag

Tedd fel a legutolsó bétaverziós firmware-t.
Nálam is hasonlók voltak (meg hol ez, hol az, de ez megoldotta!)
Version 9.0.0.4.386.41994 - 2021/02/03
https://www.asus.com/Networking-IoT-Servers/WiFi-6/All-series/RT-AX92U/HelpDesk_BIOS/

Nagyon nem akaródzik jönni a rendes... De ez a béta rendben van. Gyári reset (NVRam törlés) mindenképp kell!

(#10927) Krilehor válasza dkess (#10925) üzenetére


Krilehor
tag

- ethernettel
- Csak az egyik klienssel jelentkezik (PC)
- Digi internet, ONT bridge módban van
- Szolgáltatónál tudtommal nincs gond mostanában
- Windows 10 Pro van, rendszeresen mennek a frissítések
- Töbféle képpen előjön de stabilan így mindig reprodukálható:
A routerre van kötve az USB 3-as portjára egy 2 TB HDD (ntfs), windowsban fel van csatolva hálózati meghajtóként, ha ide elkezdek valami nagyobb fájlt másolni total commanderrel vagy windows intézőben, akkor szinte mindig eldobja a kapcsolatot 20-30 GB után.

De mostanában munka közben is előjött, felmentem a céges VPN-re, 4-5 projekten Intellij-ben egyszerre git pull és eközben még Chromeban is ráfrissítettem 4-5 oldalra.

#10926Peci: köszi, megpróbálom majd ezt, ha jobb ötlet nem jön.

(#10928) Erick68


Erick68
csendes tag

Sziasztok
Vettem egy asus ax82u típusú routert. Melyiket ajánlanátok mellé. hogy jobb legyen a wifi jel az alsószinten. Aránylag lent is van jel, de van egy szoba ahol már eléggyenge. Lehetőleg ne keljen kábelezni.
Azért megmondom őszintén többet vártam tőle az elődje sem tudott kevesebbet, lefedettség terén, sőt, csak sebességben(tpl-ink wdr3600)
Köszi

(#10929) Krilehor válasza Peci (#10926) üzenetére


Krilehor
tag

NVRam törlés alatt a Webes UI: Adminisztráció - Beállítás visszaállítása/mentése/feltöltése - 'Gyári alapbeállítás' menüpontot érted?

(#10930) sgeza


sgeza
veterán

Ismerős vett egy AX55-öt, neki kérdezem a következőt:
Koaxon érkező Vodafone (UPC) nete van egy szolgáltatói routerrel.
Nem tudjátok, hogy ez milyen megoldású?
Lehet-e bridge módba tenni? Ha nem, akkor mit kell mondania a szolgáltatónak, hogy a lehető legkevésbé működjön a szolgáltatói eszköz routerként?
Köszi!

(#10931) tt_to válasza sgeza (#10930) üzenetére


tt_to
tag

Lehet-e bridge módba tenni?

Igen.

(#10932) sgeza válasza tt_to (#10931) üzenetére


sgeza
veterán

Köszi!

(#10933) blakey válasza Erick68 (#10928) üzenetére


blakey
titán

AC57U (V3) ha elég a tudása, Mesh-be köthető. Ha kell a Wifi 6 akkor AX55/AX56U.
Azért a régi routerek még nem voltak ennyire leszabályozva mint a mostaniak. EU-ban gyenge a megengedett maximális Wifi-erősség, CFW-n (ha van az adott routerre, AX82U-ra nincs), régióváltással (amennyiben elérhetö) megoldható az erősebb Wifi, esetleg alapból erősebb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10934) Peci válasza Krilehor (#10929) üzenetére


Peci
csendes tag

Igen!
Az a lényeg, hogy ne vigyél át az újba semmit a mostaniból. Teljesen szűz legyen.

(#10935) dkess válasza Krilehor (#10927) üzenetére


dkess
őstag

Az elmegy a net és a USB -re másolás megakad a két különböző probléma és nincs köze egymáshoz.

Kérlek nézd meg minden kérdést és mindre jöhet a válasz. DHCP -n kap IP -t, átjárót meg DNS -t is akkor a gép. Elméletileg működnie kellene. Volt azonban mostanában többször is probléma a Digi -vel - ezek földrajzilag meghatározott helyeken volt kiesés illetve ilyen "egyszer kapcsolódik - egyszer nem" hiba. Ezt olyankor a telefonos ügyfélszolgálati automata be is mondja ...

Amennyiben nagyon nem lesz más megoldása, akkor a PC -n lehetne manulisan állítani átjárót meg DNS -t is (ez utóbbira pl. a Google -ét). Ugyanakkor valami a PC -vel lesz alapvetően, ha csak az az egyetlen érintett kliens.

@Erick68, #10928

Mi van lent? Pl. nappali meg szobák? Lehetne akár AX -es is a második egység - pl. AX56U. Akár azt is csinálhatod, hogy amennyiben a földszint lenne fontosabb, akkor a főrouter AX56U és lent meg az AX82U (ezt csak kábeles backhaul esetén).

Egyébként nagyon erősen javasolt kábeles összeköttetés a két egység között. Teljesen más lenne az eredmény ...

(#10936) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Üdv csajok!
Nemrég óta vagyok FTTH "tag". Amihez új rúter is társult (rt-ax56u)
A gondom az, hogy ezelőtt nem ismertem a leszakadás fogalmát, de azóta rendszeresen szinte napi szinten megtörténik. Van tipp, hogy merre induljak a jelenség kigyomlálása érdekében?
W10
Kábel
(Közben frissítettem förmvert. Várom az eredményt.)

[ Szerkesztve ]

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#10937) Space marine


Space marine
aktív tag

Sziasztok! Asus routert vennék, de melyiket :F
/Elsőre a 68U tetszett/
Adott a kis alapterületü /21nm/ társasházi lakás, UPC/VODA 500as net fehér dobozkával
Mivel kicsi az alapterület visszavenném a sugárzási erősséget, ez viszonylag fontos lenne.
2 telefon, 1 tv, 1 asztali win10el.
Az ár max 40, ha jól gondolom esetemben semmi különleges nincs ami miatt többet kéne kiadnom.
Köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#10938) blakey válasza Space marine (#10937) üzenetére


blakey
titán

Akkor egy picit többért az AX58U sokkal jobb választás minden szempontból, de ha mégsem akarod túllépni a keretet akkor AX56U.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10939) Space marine válasza blakey (#10938) üzenetére


Space marine
aktív tag

Időtállóbb az AX58U? A következő 10-15évben nem nyúlnék hozzá :D
Tudom állítani a jelerősséget?

(#10940) dkess válasza Space marine (#10939) üzenetére


dkess
őstag

Pláne amennyiben a TV -t meg a PC -t kábelvégre tudnád tenni, akkor arra a kis alapterületre meg 2 telefonra igen - egyértelműen ...

(#10941) blakey válasza Space marine (#10939) üzenetére


blakey
titán

Gondolom 68U alatt az AC68U-ra gondoltál, mert az fér bele a 40e-be, az meg egy régi modell, régi SoC, stb. Sokkal jobb az AX58U. Amennyiben AX68U-ra gondoltál (bár ez nem 40e) akkor az is időtálló. Jelerősséget lehet állítani.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10942) Space marine válasza blakey (#10941) üzenetére


Space marine
aktív tag

és tényleg, AC68U volt én meg az AXet néztem az Asus oldalán.. Jól benéztem..
Akkor marad az AX58, nagyon köszönöm! :R
#dkess Neked is köszönöm, igen, a fenti 2 kábelen lenne.

(#10943) Krilehor válasza Peci (#10934) üzenetére


Krilehor
tag

Köszi szépen, tegnap este felraktam a bétát, meglátjuk megoldódik-e.

#10935dkess: Lehet nem jól fogalmaztam, USB-re másolás közben is elmegy a PC-n a net és ugyanaz az "Észlelt problémák: Az alapértelmezett átjáró nem érhető el" hibaüzenet lesz.
Router beállításnál a DHCP be van kapocslva, egyik kliensnek sincs manuálisan IP hozzárendelve.
A routerben DNS szervernek volt beállítva Google és Cloudflare, mindkettőnél jelentkezett a probléma. Most az új firmwarenél egyelőre nem állítottam be DNS szervert. Win 10-ben nincs DNS beállítva.
Digi-re azért nem gyanakszom, mert amikor gond volt év elején, akkor az egész hálózattal volt gond, nem csak 1 gépen.
Az is lehet , hogy a Docker miatt fent lévő Hyper-V Virtual Ethernet Adapterek zavarnak be valahogy, bár a régi routernél is voltak és nem volt ilyen gond.

(#10944) jcage


jcage
tag

Sziasztok,
Kis segítséget kérnék, hátha más is találkozott hasonlóval. Most cseréltem le Linksys 1900AC-t egy AX82U-ra, minden faxa és működik minden elsőre, kivéve a qrva nyomtató. Canon MG3650. Korábbi router cserénél is a Canon print alkalmazást használtam, most is felismerte, hogy új hálózat, végig is megyek a hálózat telepítésen, de valamiért nem kap IP-t. 2,4GHz maradt bekapcsolva, mert az tuti kell neki, MAC hozzáadva, az sem lehet gond, de valami beállításra gyanakszom, hogy amiatt nem megy. Valami ötlet? A felgyújtást nem kell javasolni, az már eszembe jutott az elmúlt 1,5 órában... :D

A kritikus olyan, mint a nőgyógyász: ott keresi a problémát, ahol más az élvezetet...

(#10945) blakey válasza jcage (#10944) üzenetére


blakey
titán

Wifi csatorna lehet a gond, lehetőleg 1-11 között legyen és nw AUTO-n.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10946) jcage válasza blakey (#10945) üzenetére


jcage
tag

7-re van állítva. Nyomtattam wifi setup-ot, SSID-t látja, de marad inactive és nincs IP.

A kritikus olyan, mint a nőgyógyász: ott keresi a problémát, ahol más az élvezetet...

(#10947) Gubek-Einste válasza Gróf... (#10936) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Melyik szolgáltatónál vagy és milyen szolgáltatói eszközt kaptál?
Milyen módban van a szolgáltatói eszköz? Router vagy bridge/PPPoE passthrough?
Log-ban mi látszik?

(Közben frissítettem förmvert. Várom az eredményt.)
Firmware-nek kell írni!

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10948) Gubek-Einste válasza jcage (#10944) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

2,4GHz maradt bekapcsolva, mert az tuti kell neki, MAC hozzáadva, az sem lehet gond, de valami beállításra gyanakszom, hogy amiatt nem megy.
MAC szűrést kapcsold ki, legalább egy próba erejéig.

Miért használsz MAC szűrést? Biztossági szempontból elég egy erős jelszó is, sok esetben tud gondot okozni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10949) jcage válasza Gubek-Einste (#10948) üzenetére


jcage
tag

Valószínűleg csak megszokásból, de alapvetően a jelszóban bízom inkább.
Kipróbáltam, továbbra sem megy. Wifi6 mode miatt lehet még esetleg. Gyerek notiján is frissítenem kellett az AC7260 drivert, mert nem látta a hálózatot.

A kritikus olyan, mint a nőgyógyász: ott keresi a problémát, ahol más az élvezetet...

(#10950) eszakas válasza Gróf... (#10936) üzenetére


eszakas
senior tag

Üdv.

Nekem is voltak leszakadások.
Én kézzel adtam meg neki a DNS-t a 8.8.8.8 és a 8.8.4.4-et. kikapcsoltam a forgalomvezérlést /QoS/ egyenlőre így megy és nincs leszakadás. /DIGI/
Ja és minden eszközhöz a rúter osztja at ip-t MAC címhez rendelten, kikapcsoltam az eszközök fix ip címeit. Az alapértelmezett átjárók a ruter ip címe. RT-AX82U

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.