Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9251) galaxys80 válasza dkess (#9250) üzenetére


galaxys80
veterán

Köszönöm. Igen. Kitiltani nem szeretném a 2.4 GHz-ről. :)
Smart connect nincsen.
A DTIM interval értéket gondolom akkor csak az 5 GHz-nél allítsam 3-ra?
Vagy mindegyiknél?

(#9252) woodworm válasza galaxys80 (#9251) üzenetére


woodworm
veterán

Egy ideje az apple cuccok esetén is alapértelmezett a privát mac address beállítása. Tehát nemhogy kitiltani nem fogod, de még csak a csatlakozást sem akadályozod meg vele.

(#9253) galaxys80 válasza woodworm (#9252) üzenetére


galaxys80
veterán

Az ki van kapcsolva nálam. Egyébként azt is ki tudom kapcsolni, hogy manuálisan csatlakozzon. De nyilván most nem ez lenne a cél.
3-as értékre melyik hálózatot allitsam? Vagy mindkettőt?
Olyan mintha mikor hazaérek vagy restartolom az iPad-et az 5 GHz-et később fedezné fel.

[ Szerkesztve ]

(#9254) dkess válasza galaxys80 (#9251) üzenetére


dkess
őstag

Az 5 GHz -es sáv lefedettsége önmagában nem lenne elég? A két külön SSID -ben pont az lenne a jó egyfelől, hogy az eszközöket el tudnánk különíteni a saját szájízünk szerint és nem lennénk arra utalva, hogy egy gépi algoritmus döntse el melyik eszköz hol legyen (pl. megjelenne pártucat okoseszköz az 5 GHz -en az jól szétcsapná a laptop -os/tabletes/mobiltelefonos élményt ugyanitt).

Bár pont AiMesh 2.0 (új firmware -ekkel) megoldható, hogy az egyes eszközöket "odaszögezzünk" egy frekvenciasávra (azaz mondjuk pl. hogy csak 2.4 GHz -en barangoljon).

Csak azért kérdezem, mert akkor működhetne az a megoldás, hogy az adott eszközökön az automatikus csatlakozást veszed ki 2.4 GHz SSID elől.

Amennyiben viszont azt szeretnénk, hogy egy adott eszköz "ugráljon" a sávok között - nos, pont erre találták ki a SmartConnect -et (band steering). Persze ezt lehet finomhangolni (és kellhet is) illetve ebben az esetben állígatni a DTIM Interval -t.

Ugye Nálad van egy db AC57U v3 egy családi házas környezetben. Írtad, hogy alapvetően elég is. Ugyanakkor, ha külön SSID -ket akarsz és az 5 GHz lefedettsége önmagában nem lenne elég, akkor ... Nos, a rossz hír az, hogy ezen esetekre találták ki a Mesh -t ...

(#9255) galaxys80 válasza dkess (#9254) üzenetére


galaxys80
veterán

Alapvetően elég az 5 GHz-és sáv. Talán a garázs az egyetlen hely ahol eldobja a hálózatot és a 2.4 GHz még megy. Teszek egy próbát most így.

De a DTIM-et akkor melyik sávban allitsam 3-ra?

[ Szerkesztve ]

(#9256) dkess válasza galaxys80 (#9255) üzenetére


dkess
őstag

Sehol ne állíts DTIM -et akkor. Az csak band és/vagy AP steering esetén kellene ...

Két külön SSID - az érintett tablet -en pedig beállítod, hogy 2.4 GHz -es SSID -re ne csatlakozzon automatikusan (a kapcsolatot nem kell törölni). 5 GHz -en meg maradjon automata.

Eredmény: csak az 5 GHz -re fog automatán az az eszköz és ott is marad (meg persze a mobiltelók is amiket ennek megfelelően állítasz be).

(#9257) egykori válasza blakey (#9249) üzenetére


egykori
őstag

Van elfogadott DDNS állomásnevem. Ha regisztrálom és bekapcsolom a DDNS-t, akkor ez bármikor kikapcsolható lesz?

(#9258) blakey válasza egykori (#9257) üzenetére


blakey
titán

Menüből kikapcsolható ha nem szeretnéd használni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9259) egykori válasza blakey (#9258) üzenetére


egykori
őstag

Nagyon köszönöm a türelmed és a segítséget, minden sikerült! :R

(#9260) rErEaT


rErEaT
senior tag

RT-AC65P-hez is kijött egy Beta firmware :) (9.0.0.4.382.52503)

(#9261) huan


huan
őstag

Egy új eszköz csatlakozásakor tud értesítést küldeni az ios/pc/web alkalmazás? (Asus AX92U)

(#9262) norbertoth válasza huan (#9261) üzenetére


norbertoth
senior tag

Szerintem nem, legalábbis én nem tapasztaltam ilyen funkciót.

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#9263) Gubek-Einste válasza huan (#9261) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Miért volna erre szükség?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#9264) dkess válasza Gubek-Einste (#9263) üzenetére


dkess
őstag

Erre én is kíváncsi vagyok - hátha valami hasznos dolog lenne. Persze itt az is kérdéses lehet, hogy minden egyes csatlakozáshoz, avagy amikor az eszköz nem csatlakozott korábban soha, avagy pl. csak vezetékmentes érdekel avagy a vezetékes vagy mindkettőn keresztül történő csatlakozás ...

Én mondjuk arrafelé indulnék el, hogy a routeren beállítanék egy Syslog Server -re küldést (a rendszerlog -ok menüben):

Aztán fognék egy szimpatikus (akár ingyenes) Syslog Server -t - annyi van belőlük, mint csillag az égen - és feltenném NAS -ra/rPi -re/egyéb házi szerverre/"akármire" és ott is beállítanám a fogadást. Aztán állítanék trigger -t (kiváltó eseményt) és ehhez notification -t (értesítést - pl. e-mail küldés/push akármi). Ugye a kiváltó esemény az értesítéshez lenne az a bizonyos "új eszköz csatlakozik" című nóta.

Mondok egy hülye példát - Synology -nak van gyári alkalmazása erre, melyet be lehet állítani. Mondjuk ez csak adminisztrátoroknak küld értesítést, de mondjuk ez csak egy példa gyári alkalmazásra ...

Szerk.: Mondjuk az érdekes, hogy más routermárkáknál (igen, még TP-Link -nél is - mobilapp -ra is) erre lehet beállítani értesítést minden különösebb bűvészkedés nélkül. Asus -ra biztos nincs ilyesmi?

[ Szerkesztve ]

(#9265) blakey válasza huan (#9261) üzenetére


blakey
titán

Ez mire lenne jó? Mit szeretnél kiszűrni?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9266) need


need
addikt

Sziasztok..

Többször olvastam hogy firmware csere után vissza áll a router eredeti állapotába vagy is mindent újra be kell állítani..
Hogy ne kelljen ezt eljátszani.. segít a dolgon?? (amikor kész lettem csináltam egyet)

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#9267) sgeza válasza need (#9266) üzenetére


sgeza
veterán

Először is nem áll vissza, csak visszaállíthatod, ha akarod.
Ha visszatöltöd a lementett beállításokat, akkor pedig minek csinálni resetet? Bár ez utóbbi nem egyértelmű, nem tudom, hogy van-e különbség aközött, hogy nem csinálsz resetet, vagy csinálsz, de visszatöltöd a beállításokat.

[ Szerkesztve ]

(#9268) vicces válasza need (#9266) üzenetére


vicces
addikt

elvileg segithet, viszont itt a topikban ez nem elfogadott ;]
nyomsz egy hardresetet és utána mindent kézzel állítasz be. hogy miért igy senki sem tudja, igy viszont biztosan le van nullázva a router és nem töltesz vissza hibás beállitásokat mentésből. vagy valami ilyesmi.
ha a firmware leírásában nincs erre külön utasítás akkor nem kell. frissitesz és kész. volt már olyan firmware ami után kötelező volt a reset.

:)

(#9269) gahor72


gahor72
aktív tag

Legalább szokod az asus felületet. kívülről megtanulod a hosszú wifi jelszavakat, szolgáltatás jelszót stb... :DDD

(#9270) norbertoth


norbertoth
senior tag

Azt hogy tudom beállítani, hogy a böngészőben ne a fő router hanem a másik router kezelőfelületébe lépjek be? Hiába megyek rá a másik router wifi-jére, akkor is az ax routert hozza, hogy abba lépjek be, hogy működik ez?

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#9271) need válasza vicces (#9268) üzenetére


need
addikt

köszi neked és a sgeza a választ :D

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#9272) Sanyi.mTs válasza Gubek-Einste (#9263) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

+ blakey

Ha kapsz értesítést, mikor senkinek nem kellene otthon lennie, akkor valószínűleg feltörték a hálózatodat.
Plusz biztonság.

Hasonlót csinál az ESET IS, volt egy kis értesítési ablak jobb alul, ha eddig ismeretlen eszköz csatlakozott a hálózathoz. De csak akkor, ha éppen futott a PC és figyeltél.

(#9273) blakey válasza need (#9266) üzenetére


blakey
titán

Nem áll mindig vissza, az elmúlt 7 év Asus használat alatt 1x állt vissza 1-2 dolog, az is az AX92U-nál történt a decemberi frissítésnél. A mentés ill. visszaállítás segít de többnyire verzión belül, tehat ha frissítés után gond van akkor nem bizros, hogy a korábbi verzióból készült mentés segíteni fog.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9274) tobias40 válasza norbertoth (#9270) üzenetére


tobias40
veterán

Ip alapján próbálsz belépni?Én így csinálom és jó...

(#9275) Gubek-Einste válasza Sanyi.mTs (#9272) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos erre nincsen lehetőség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#9276) need válasza blakey (#9273) üzenetére


need
addikt

nekem még kb. 3 hete van Asus routerem előtte minden más volt.. amikor életre keltettem akkor volt egy firmware frissítés. akkor még konkrétan nem volt beállítva még semmi..
a kérdésem a jövőt illetően szolt volna hogy mire számítsak :D
és ahogy látom jobb ha mindenről inkább képet készítek :D

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#9277) blakey válasza need (#9276) üzenetére


blakey
titán

Nem jellemző, hogy frissítés után automatikusan mindent gyári állapotba helyez. Azt viszont mindig érdemes elolvasni, hogy a gyártó javasol-e gyári visszaállítást vagy sem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9278) need válasza blakey (#9277) üzenetére


need
addikt

ok.. ezt már szerepelt fentebb is :D

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#9279) norbertoth válasza tobias40 (#9274) üzenetére


norbertoth
senior tag

Siker köszönöm! :R

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#9280) redbiro


redbiro
őstag

AX92u használókat kérdezném, hogy nálatok a firmware része-e az alábbi menüpont:

Advanced settings -> LAN -> IPTV

it never gets easier, you just go faster

(#9281) sgeza válasza redbiro (#9280) üzenetére


sgeza
veterán

A honlapján a spec. alatt írja a LAN-on belül, hogy "IPTV: igen". Szóval valószínűleg van, de azért a biztonság kedvéért majd megírja valaki, akinek ilyen van.

[ Szerkesztve ]

(#9282) Alex91 válasza redbiro (#9280) üzenetére


Alex91
félisten

Van.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9283) Galahed válasza redbiro (#9280) üzenetére


Galahed
senior tag

Az IGMP snooping sor a menüben az nincs.... legalábbis ha a felette disable-ra van állítva, ha Enable Multicast routing: Enable akkor előjön az IGMP beállítás

[ Szerkesztve ]

(#9284) huan


huan
őstag

Sziasztok,
AX92U duo, vagy más asus mesh páros tulajtól kérném, akinek 1000mb-es nete van, be printscreenelné a 2,4 , 5-1 és 5-2 wifi beállításokat? (Természetesen a neve, kulcs nem kell)
Ki mennyi sebességet mér 2,4 - 5ghz-en wifin?

(#9285) Gubek-Einste válasza huan (#9284) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ki mennyi sebességet mér 2,4 - 5ghz-en wifin?
Semmit sem jelent mivel nálad mások a körülmények így teljesen más lehet nálad a helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#9286) huan válasza Gubek-Einste (#9285) üzenetére


huan
őstag

Tudom, de nagyságrendileg segítene

(#9287) tobias40 válasza redbiro (#9280) üzenetére


tobias40
veterán

Ez arra való hogy pl a telekomos stb-t rádughatod a saját routeredre,beállítod a IGMP snooping-t és így tudod nézni az iptv-t.
Nem kell így a telekomos ONT-re dugni!

[ Szerkesztve ]

(#9288) mrmft válasza huan (#9286) üzenetére


mrmft
senior tag

Plusz a kliensek is mindenhol masok. Milyen klienssel, es mennyit mersz, a router mellett?

[ Szerkesztve ]

(#9289) huan válasza mrmft (#9288) üzenetére


huan
őstag


Ez az első routerre csatlakozva 5gh-en

[ Szerkesztve ]

(#9290) Alex91 válasza huan (#9289) üzenetére


Alex91
félisten

Ezt melyiken mered 5GHz-1 vagy 2?

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9291) huan válasza Alex91 (#9290) üzenetére


huan
őstag

Az 1-en

(#9292) blakey válasza huan (#9291) üzenetére


blakey
titán

Az AX92U-n az 5GHz-1-es 867Mbps linksebességre képes, ennek megfelelően a gigabitet nem fogja tudni, ha netán erre irányul a kérdésed, az 5GHz-2-es viszont már tudná a gigabitet, sőt, annál is többet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9293) Galahed válasza huan (#9291) üzenetére


Galahed
senior tag

Elvileg a telefonod max 867 Mbps tud nem?

[ Szerkesztve ]

(#9294) Alex91 válasza huan (#9291) üzenetére


Alex91
félisten

Ott Apple eszkozokkel e-korul merek en is. AX-en, AX-es iPhone-nal olyan 800 Mbps-al jott max.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9295) huan


huan
őstag

Köszönöm mindenkinek :R

(#9296) mrmft válasza huan (#9289) üzenetére


mrmft
senior tag

Milyen kliensel? Ahogy Blakey mondja a 5GHz-2-n lesz jobb sebesseg.

(#9297) huan válasza mrmft (#9296) üzenetére


huan
őstag

Notebookkal, telefonnal, tablettel...
Ti hogyan állítottátok be a 2,4 ; 5-1 és 5-2-t?

[ Szerkesztve ]

(#9298) redbiro válasza tobias40 (#9287) üzenetére


redbiro
őstag

én külföldön vagyok, nincs szükségem a snoopingra sem, csak annyi kell, hogy a LAN port részben meg tudjam adni a vlan adatokat. ha azt meg lehet, nekem már jó. :)

it never gets easier, you just go faster

(#9299) mrmft válasza huan (#9297) üzenetére


mrmft
senior tag

Fejtsd mar ki legyszives: milyen WiFi kartya van abban a notebookban? Ettol fugg jo-e az ertek. Ez, hogy notebook, telefon, tablet senkinek nem mond semmit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.