Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10051) Bacusuz válasza dkess (#9412) üzenetére


Bacusuz
őstag

megvan ki volt a hibás, az amit utoljára ajánlottál:
Lan/Switch vezérlése/NAT gyorsítás/kikapsolás
eddig Auto-n volt.
Azóta ugrik szépen a jobb jelre az eszköz és egy pillanatra sem szűnik meg a folytonosság

Köszönöm még egyszer, sokat segítettél :R

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#10052) PyroS válasza Gubek-Einste (#10050) üzenetére


PyroS
senior tag

Köszönöm szépen ! :R

(#10053) TeeJay válasza Bacusuz (#10051) üzenetére


TeeJay
félisten

Annak AUTO módon kell lennie, akkor megy a HWNAT

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10054) Clemi válasza Gubek-Einste (#10047) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi, már túl vagyok két reseten, de nem hozott megoldást. A hibára a JBL-től kaptam megoldást, ami mindössze annyi volt, hogy ne direkt az Iphone-al, hanem a Google Home alkalmazást bevonva próbáljam meg bevonni Airplay eszköznek a Soundbar-t.
Működött a megoldás, de ami érdekes volt, csak a 2,4Ghz-es sávot látta a Google home, csak azon engedte a csatlakozást, úgyhogy szólt is, hogy a telefonnal csatlakozzak át arra. Utána már a telóval visszalépve az 5Ghz-re ugyanúgy működik az Airplay.

(#10055) Bacusuz válasza TeeJay (#10053) üzenetére


Bacusuz
őstag

Visszakapcsoltam és láss csodát ugyan ugy vált a meshek kozott, valoszinu akkor a firmware frissiteels oldotta meg a problemamat.
Köszi.

Azt észrevettem, hogy kabelen merve 175 nél nem mert többet a nat nélkül, auton pedig tudja az 500at.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#10056) need


need
addikt

Sziasztok

ASUS RT-AX58U használok.
Van arra lehetőség hogy a wifi külön használja a 2,4 és a 5 gHz sávot külön SSID névvel jelszóval.
Ha igen akkor ezt hol találom vagy hogy tudom beállítani??

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#10057) dkess válasza need (#10056) üzenetére


dkess
őstag

A WiFi általános beállításoknál a 'SmartConnect' -et (legfelső) kikapcsolod és a két sávhoz két külön SSID -t adsz meg.

(#10058) need válasza dkess (#10057) üzenetére


need
addikt

Köszönöm nézem :R :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#10059) need


need
addikt

Reggelt mindenkinek...
dkess segítségével szétválasztottam a 2.4 és az 5Ghz sávot és a telefonomat (Xiaomi M3) átraktam 5 Ghz sávra és végeztem egy letöltést hogy mennyi is az annyi mekkora az a sebesség..
a blokk mérete 5494 mega volt.. készült egy kép és én ebből nem tudom eldönteni hogy ez a sebesség most jónak vagy rossznak mondható az értékek Mb/s vannak..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#10060) need


need
addikt

Ha már ennyire méregetek akkor ugyan ezt a blokk méretet letöltöttem újra de ezt 2.4 Ghz sávon.. Mind két esetben alap beállításokkal van

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#10061) mrmft válasza need (#10059) üzenetére


mrmft
senior tag

Intel AC 8260, 5GHz, 866 linken, 60MB/s a minimum. LG G6, 5GHz, 433 link, 30MB/s a minimum. De gondolom ez erosen kliens fuggo is. 2,4et nem hasznalok.

(#10062) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok
RT-AC68 és RT-AC66U B1 routerek gyári legfrissebbb firmware támogatja a smart connectet?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#10063) Vasy09 válasza Bacusuz (#10062) üzenetére


Vasy09
őstag

Én úgy tudom, hogy mindegyik támogatja! De az AC68U tuti, mivel az van nekem is 2017-től! :)

Gamertag: Vasy09

(#10064) Tamarel válasza Tamarel (#9803) üzenetére


Tamarel
senior tag

Újabb szoftverrel sikerült felcsatolni a porszívót. A wifi maximumra van állítva (ax, wpa3/wpa2, nitro-qam / mcs 11, wmm, beamforming, stb), a kliens meg valami régi (n, 2.4Ghz).

(#10065) dkess válasza need (#10059) üzenetére


dkess
őstag

Ami fontos: az értékek nem Mb/s -ben vannak. Ezek MB/s. Nagyon nem mindegy - van alhangon egy nyolcszoros szorzó ...

Ugye az értékek nagyjából itt mozognak:

5 GHz: 18 MB/s (144 Mbps) körül
2.4 GHz: 7 MB/s (56 Mbps) körül

Korábbi hsz -ed alapján a router egy AX58U. Ugyanakkor milyen internet kapcsolat, honnan töltesz le (nem lehet, hogy az korlátoz?), mennyi és milyen kliens kapcsolódik internetre párhuzamosan (pl. torrentező PC éppen vagy kiscsiliárd egyéb WiFi kliens).

Nos, maguk a mért értékek egészen borzalmasak (jó OK, mindennél van rosszabb is) ... A Xiaomi M3 elméletileg Dual Band AC, 5 GHz -en 2x2 MIMO. LEgalábbis a teszt- és specifikációs oldalakon (külföldi is) ezt irogatják ... Ez pl. 5 GHz -en maximális linksebességben 867 Mbps -t jelentene. Ebből a routerhez aránylag közel és megfelelő internet kapcsolatot feltételezve olyan 4-500 Mbps -t tudnia kellene.

Ugyanakkor a telefon SOC gyártója szerint ( [link] ) ez nem tud 2x2 -t:

Ilyenformán 5 GHz -en maximális linksebesség 433 Mbps lehet (azaz a fentebb leírt gyakorlati várható sebességek is feleződnek). Azaz mindjárt reálisabb ez a 144 Mbps körüli mért eredmény ... Akkor ez ennyit tud ...

Hogy legyen némi összehasonlítási alap is. Egy kétéves S10 brutálisan erősen zavart környezetben (társasház többtucatnyi 3-4 pálcás azaz max. térerő környéki szomszéd WiFi mellett) tud olyan 700-750 Mbps valós mért sebességet (még AX50 router -el is). Amennyiben nincs zavaró tényező, akkor meg megnyílik a 800 Mbps feletti tartomány is ... Korábban raktam be ilyen mérést közel 900 Mbps -ről is - igaz az almás mobil és AX82U tandem volt ...

(#10066) Bacusuz válasza Vasy09 (#10063) üzenetére


Bacusuz
őstag

A jelenlegi mesh hálózatom úgy néz ki hogy az
RT-AC66U_b1 a fő mesh,
RT-AC66U_b1 + RT-AC68U a nodek
és ha jól értelmezem Vasy09 válaszából a 68U tudja a smartconnectet a 66U_b1 nem(ezt azért gondolom, mert nem látom a bekapcsolás lehetőségét a router felületen).

Ezzel kapcsolatban lenne felétek 2 kérdésem
-ha a fő mesh és a node mest felcserélném akkor a mesh hálózatot újra kellene konfigurálnom, vagy csak kijelölöm a 68U-t fő meshnek és kész?
-az előző kérdésem akkor lenne érdekes, ha a mesh hálózatban így be tudnám kapcsolni a smartconnectet, vagy mindháromnak smartconnect képesnek kell lennie?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#10067) woodworm válasza Bacusuz (#10066) üzenetére


woodworm
veterán

Érdekes lenne a különbség, hiszen ugyanaz az fw megy mindkét routerre.

(#10068) Avicularia


Avicularia
veterán

Sziasztok

Beújítottam egy AX82U-t, lecserélve egy AC86U-t. Erre az AX82U-ra is volt most nálunk asus cashback mint korábban az AC86U-ra. Arra 45 €-t kaptam vissza az asustól és most a AX82U-ra 50€-t fognak visszafizetni.
Mellé sikerült gombokért kb. 14€-ért Intel Wi-Fi 6 Gig+ AX200 kártyát venni svéd amazonon [link]
Laptopom eddig AC86U-n keresztül ftp-n synology szerverről másolva belekarcolt a 80 megabájt/sec sebességbe, de stabilan 65-75 között másolt 5GHz-en AC 8265 wifi kártyával. Telefon Xiaomi MI 10 ugyanez kb.
Most AX82U-n keresztül ugyanez a felállás de wifi-6 kártyával Betonstabilan semmi ingadozás 106-108 megabájt/sec. Gyakorlatilag kábeles sebességet megy. Mi 10 is kb. ugyanezt tudja 1200 mbps-al csatlakozik.
Azt hiszem ez az upgrade megérte.

(#10069) PpenoO


PpenoO
őstag

Tegnap frimwaret frissítettem AX55ös routeremen és utána elszállt a net kapcsolatom. Mint kiderült valamiért a Pi-Hole nem tud működni mint DNS szerver. Ha automatára állítom a DNS szerver opciót akkor megy a net. Pi-Holet ugyanazon az ip címen elérem és látszólag minden ok a DNS szerverrel de valahogy a router nem tud DNS kapcsolatot teremteni vele. Korábbi frissítések során nem futottam ilyen problémába. Csináltam factory resetet és visszatöltve a setupomat ugyanabba a hibába futottam.

Találkoztatok már ilyen problémával, merre induljak el?

[ Szerkesztve ]

(#10070) Yeffy


Yeffy
veterán

udv,

nemreg beujitottam egy AX56U-t (koszi dkess az infokat!), nagyon popec kis cucc, elso korben meg vagyok vele elegedve.

olyat kerdeznek, h mivel van rajta 2 USB csati, lehet/erdemes ezen valami fajta mini NAS-t futtatni? birna a tempot masolas/olvasasban? nyilvan nem szamitok ra, h ugyanolyan gyors lenne, mint ha dedikalt NAS-om lenne (gondolkodom ezen is), vagy PC-ben lenne a vinyo, de erdekelne, mik a lehetosegek?

illetve felettem levo kerdesre reflektalva, ezen lehet futtatni Pi-hole-t nativan, vagy kell hozza egy RPi?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#10071) GSP


GSP
aktív tag

Sziasztok!

Megoldást keresek a következő problémára.
A router egy Asus RT-AC68U, jelenleg Merlin firmware-el (gyárival u.a. a gond).
A háztartásban két okos telefon, illetve egy tablet van, mind android (+1 desktop pc).

Gyakran előfordúl, hogy nincs wifi kapcsolat az eszközök és a router között ("connected but no internet").
Minden friss firmware fel volt rakva, mégis a routerre gyanakszom, egy áramkimaradás okozhatott valamilyen maradandó sérülést?

A kábeles net persze szépen, gyorsan működik a pc-n.
A csatolt képet illetően a manuális beállitás esetleg megoldás lenne?

Előre is nagyon köszönöm. :R

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#10072) dkess válasza Yeffy (#10070) üzenetére


dkess
őstag

Persze lehet USB háttértárat dugni az USB csatlakozókra, de természetesen csodát nem szabad várni egy routertől ilyen téren.

@GSP, #10071

Elméletileg hasonló esetekre itt van az Asus által ajánlott hibaelhárítás menete: [link] .

Így látatlanban azt mondanám, hogy egy gyors próbát első körben lehetne tenni, ha az 'Internet settings' -nél a DNS értékekhez a Google -t adod meg próbaként (8.8.8.8 és 8.8.4.4).

(#10073) Yeffy válasza dkess (#10072) üzenetére


Yeffy
veterán

természetesen csodát nem szabad várni egy routertől ilyen téren.
nyilvan, a kerdesem arra iranyult volna, h kocatorrentezesre/mini fajlszeronak ez tud-e alternativa lenni egy NAS-sal szemben, vagy inkabb felejtos, mert gyenge/lassu?

valamint

illetve felettem levo kerdesre reflektalva, ezen lehet futtatni Pi-hole-t nativan, vagy kell hozza egy RPi?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#10074) Bacusuz válasza Vasy09 (#10063) üzenetére


Bacusuz
őstag

milyen fw-t használsz?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#10075) TeeJay válasza GSP (#10071) üzenetére


TeeJay
félisten

Talán állítsd be rendesen
N/AC mixed mód legyen ne auto
fix 80MHz legyen ne 20/40/80
csatorna pedig szintén fix legyen, 36-os vagy 52-es vagy 100-as amire állítsd

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10076) need válasza dkess (#10065) üzenetére


need
addikt

Köszi hogy válaszoltál...
Érthető amit írsz és én így a Matrixban eltudom helyezni magamat :D
Nyilván a "változók" cseréjével ezt a dolgot még lehet javítani vagy is mondjuk úgy hogy van hová fejlődni :D

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#10077) Jmihaly73 válasza Clemi (#9940) üzenetére


Jmihaly73
csendes újonc

Dobtam egy privat uzenetet.

(#10078) MaCS_70 válasza Yeffy (#10073) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerintem simán tud.

Az ismeretségi körömben sokan használnak régebbi, gyengébb Asus routereket is NAS-funkciókra, amint tettem én is évekig.

A tapasztalatok szerint egy AXX56-osnak nem okozhat problémát néhány aktív torrentszál kiszolgálása és közben médiatartalmak továbbítása.

Persze nyilván sokkal előbb meg lehet fektetni, mint egy akár egyszerűbb NAS-t, de aki az ismerőseim közül váltott, az mind a NAS-ok fejlettebb felhasználókezelése vagy programtelepítési lehetőségei miatt tette.

Tehát érdemes kipróbálni a routert NAS-funkciókra, komoly eséllyel beválhat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10079) Yeffy válasza MaCS_70 (#10078) üzenetére


Yeffy
veterán

koszi az infot, ezt gondolom nem tul nagy truvaj beallitani, nem? csatlakoztatni kell egy vinyot, elotte formazni, aztan par beallitas, majd restart, es megy is?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#10080) szaboi6512 válasza Yeffy (#10079) üzenetére


szaboi6512
őstag

Elsőkénr Merlin sw kell rá.
Aztán entware (Lehetőleg ext3 vagy ext4-re formázott hdd-vel.
Végül Transmisi vagy rtorrent telepítése.
Ennyi feltétlenül szükséges ahhoz hogy torrentezni tudjál.
Jómagam ezekkel a beállításokkal használom egy Asus RT-AX58U routeren.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#10081) Yeffy válasza szaboi6512 (#10080) üzenetére


Yeffy
veterán

koszi neked is.
ez az entware meg Transmisi lennenek a "NAS kliensek"/szukseges segedprogramok a futatasahoz, ugye?

akkor a tied hasonlo kategoria, mint az enyem, megkerdezhetem, hogy szuperal a mindennapokban? gondolom csak 1 vinyot tudsz radugni?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#10082) GSP válasza TeeJay (#10075) üzenetére


GSP
aktív tag

@dkess köszi, a DNS értékeknél ezek vannak megadva 8.8.8.8 és 8.8.4.4

@TeeJay máris csinálom, majd sorban tesztelem a fenti hármat. Esetleg valamit a 2.4-en is cseréljek ki?
Előre is nagyon köszönöm.

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#10083) szaboi6512 válasza Yeffy (#10081) üzenetére


szaboi6512
őstag

akkor a tied hasonlo kategoria, mint az enyem, megkerdezhetem, hogy szuperal a mindennapokban? gondolom csak 1 vinyot tudsz radugni?

Maximálisan hozza amit vártam tőle, főleg wifiben.
Igen 1 vinyóval használom(Egy usb elosztó segítségével lehetne több is, de oda ha ilyen igények vannak már tényleg NAS kell, ez nem arra való.)

ez az entware meg Transmisi lennenek a "NAS kliensek"/szukseges segedprogramok a futatasahoz, ugye?

Nekem ezek a torrent futtatásához kellenek.



ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#10084) Yeffy válasza szaboi6512 (#10083) üzenetére


Yeffy
veterán

bocs, azt lehagytam, h mint mini-NAS, ertettem, h hogy szuperal.
mint wifi & router, en is meg vagyok elegedve vele, jo kis cucc, hiaba "csak" belepo modell az ax kategban.

akkor atnyalazom milyen lehetosegek vannak NAS-okban is.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

erre meg valaki esetleg tudna reagalni ha kerhetem?

"ezen lehet futtatni Pi-hole-t nativan, vagy kell hozza egy RPi?"

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#10085) MaCS_70 válasza Yeffy (#10081) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az Entware egy csomagkezelő a routeren futó Linuxhoz.

Nem feltétlenül van szükség rá, mint ahogy Merlin helyett a sima gyári rendszer is megfelelő -- bár kétségtelen, hogy a Marlin az igazi, az Entware pedig nagyon hasznos.

Sima otthoni torrentezéshez ugyanis minden ellentétes híreszteléssel szemben pont megfelelő a gyári Download Master. A Transmission ugyan kétségtelenül jobb, de nem nélkülözhetetlen.

A Merlin/Entware páros mellett szól mondjuk pár olyan apróság is, mint az olyan hasznos programok lehetősége, mint pl. a Mindnight Commander, ami nagyságrendileg könnyíti meg az állományok rendezését.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10086) Yeffy válasza MaCS_70 (#10085) üzenetére


Yeffy
veterán

koszi a kis magyarázót! :C

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#10087) TeeJay válasza GSP (#10082) üzenetére


TeeJay
félisten

2,4GHz

N only mód
fix 20 vagy 40MHz, előtte azért nézd meg mennyi szomszéd wifi van, mert ha nincs szabad csatorna akkor 40MHz mód többet fog ártani mint használni
ja és ha már megnézed wifi analyzerrel a csatornákat akkor 1-13 között látni fogod melyiken van legkevesebb szomszéd és tedd arra fixen
13-as csatornát ha minden eszközöd kezeli általában azon szokott lenni a legkevesebb szomszéd
így 20MHz-en 2antennás klienssel 150megabit link összejöhet és abból úgy 70-80megabit átmegy

Ha több kell akkor meg 5GHz wifi

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10088) tt_to válasza MaCS_70 (#10085) üzenetére


tt_to
tag

Sima otthoni torrentezéshez ugyanis minden ellentétes híreszteléssel szemben pont megfelelő a gyári Download Master.
- Ezzel a kijelentéseddel én nem igazán tudok egyetérteni, persze csak a saját személyes tapasztalatom alapján, és olyan kb. 1,5 hónapos (de inkább csak olyan 3 aktív hét után) Ax56 használat alapján, ugyanis a gyári sw nálam a 300/20-as netnél kb. 0,1-0,7 MB/s sebességgel töltött le, a feltöltés pedig amikor seedeltem, akkor max 40 kB/s volt, akár 10 torrent állt seedben, akár 1, ez nálam nem ment 40 kB/s fölé.
Járatlan vagyok a témában itt sem kaptam semmi segítséget ezért külföldi fórumokon összebogarásztam kínkeservesen hogyan kell Entware-t meg TM-et feltelepíteni a routerre nulla linux előélettel, és most azt kell mondjam a DM meg a Transmission között ég és föld a különbség, a letöltés 7 MB/s is jön, a feltöltés meg a seednél megy a max. 2 MB/s sebességgel, ami a feltöltési net sebességem fizikai korlátja, tehát ezzel így teljesen elégedett vagyok.

(#10089) GSP válasza TeeJay (#10087) üzenetére


GSP
aktív tag

Köszönöm TeeJay.

7 (max 9) szomszédot lát a wifi analyzer.
Mind 20 MHz-en jelennek meg. Menjen 40 MHz-re?
A 13-as csatorna szabad, okés lesz.
Sebességet 2.4-en 96 Mbps-t mutat.
Reális speedtest 75 Mbps, pont ahogy mondtad.

5 GHz-en 36-oson dobta a hiba üzenetet, szóval megyek tovább az 56-osra, ha az sem okés még próbálom majd a 100-ast.

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#10090) MaCS_70 válasza tt_to (#10088) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sajnos érdemben nem tudok erről nyilatkozni, mivel eleve nem torrentezem, ezért eleve nem ismerem az elvárásokat, igényeket.

Egyszer pár éve pár hétig nem nyilvános tanulmányi anyagokat töltögettem le privát vonalon, és arra akkor nekem tökéletesen megfelelt a DM.

Most is haverok, akik a lehető legegyszerűbb megoldást akarják használni, AC68b1 és N18 routerek DM-ein keresztül max. napi 1-2 filmet, sportműsort töltögetnek le, fogalmam sincs róla, hogy milyen paraméterekkel, de még nem kerestek meg azzal, hogy gyorsítani kellene a rendszeren.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10091) tt_to válasza MaCS_70 (#10090) üzenetére


tt_to
tag

Értem.... hát igen, nem 1formák az igények.

(#10092) TeeJay válasza GSP (#10089) üzenetére


TeeJay
félisten

Az mi hogy hibát dob?
Biztos van elég jelerősség?
5GHz sokkal kevesebb falan bír átmenni mint a 2,4GHz
Lehet 1 fal még oké 2-n meg már annyira gyenge hogy csak az SSID-t látod de érdemi átvitelt nehéz lesz összehozni rajta

3 blokk közül a 100-as a legerősebb teljesítményre majd a 36 és a végén az 52-es
Persze majd ha kitesztelted kiderül melyik a jó nálad

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10093) GSP válasza TeeJay (#10092) üzenetére


GSP
aktív tag

A hibaüzenet az, hogy pl. a whatsapp küldi, hogy átmegy adatra wifiről, illetve ha ki-be kapcsolom a wifi-t, vagy cserélek a 2.4 és 5 GHz között, akkor van ez a "checking the quality of your internet connection" és néha az a vége, hogy "connected but no internet".
Panellakás, két szoba, nem nagy, szóval a jel okés kellene legyen...
Köszönöm az infókat, ha még bármi lenne, kipróbálom. :)

u.i. itt 5 GHz-en senkit nem láttam (wifi analyzer és netspot), mind 2.4 és 20 MHz.

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#10094) vacs válasza tt_to (#10088) üzenetére


vacs
veterán

Nekem pontosan ugyan ez a tapasztalatom a gyári Download Master-el.
A letöltési sebesség 1-2 MBit, a feltöltés még ennyi sincs.

Ezért kérdeztem korábban, hogy ASUS Blue Cave AC2600-hoz van értelmes-e custom firmware, de választ nem kaptam!?

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#10095) szaboi6512 válasza vacs (#10094) üzenetére


szaboi6512
őstag

Megpróbálható ez alapján , akár gyári fw-re is feltenni.
Esetleg ez, Úgynevezett merlinként, de kizárólag saját felelősségre!
Innen van a 65P routeremre ún. Merlin fw, kifogástalan a mai napig.
De hangsúlyozom, csak saját felelősségre!

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#10096) szaboi6512


szaboi6512
őstag

Üdv!
Valaki próbálta már a legújabb Merlint RT-AX58U routerra?
Köszi

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#10097) szaboi6512


szaboi6512
őstag

Helló!
Tudja valaki hová tüntette el az Asus a download szekcióból a Utility ás a Discovery programokat?
Lehetséges lenne hogy már nem elérhető? :Y

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#10098) MaCS_70 válasza szaboi6512 (#10080) üzenetére


MaCS_70
félisten

"Ennyi feltétlenül szükséges ahhoz hogy torrentezni tudjál."

Tehát szerinted ha egy Asus routerre nincs Merlin, akkor nem is lehet vele torrentezni, azaz a Download Master nem torrentezésre szolgál?

Kíváncsiságból kipróbáltam a nem merlinezhető AX92-esen a DM-t, és letöltöttem pár anyagot. Jelentem, működik. (Amúgy ez egy lemaradt Transmission.) Szóval, bár Merlin-párti vagyok, de csak a torrent miatt nem igaz, hogy Merlint és Entware-t kell telepíteni, nem kell megijedni!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10099) szaboi6512 válasza MaCS_70 (#10098) üzenetére


szaboi6512
őstag

Tehát szerinted ha egy Asus routerre nincs Merlin, akkor nem is lehet vele torrentezni, azaz a Download Master nem torrentezésre szolgál?

Nyilván nem gondoltam ilyet, mikor egyes Asus routerekben gyárilag benne van.
Csak azt szándékoztam mondani hogy nagyságrendekkel nagyobb teljesítményre képes ha entware alól telepítve használjuk- Nekem ez a tapasztalatom.

Kíváncsiságból kipróbáltam a nem merlinezhető AX92-esen a DM-t, és letöltöttem pár anyagot. Jelentem, működik.

Kétségtelen, ezt nem vitatom. :K

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#10100) tt_to válasza szaboi6512 (#10096) üzenetére


tt_to
tag

Délelőtt feltettem a 386.2-t, bár nekem 56-os routerem van, de itt egyelőre nem tapasztaltam semmilyen rendellenességet vagy problémát eddig minden megy szépen, de nyilván nyomkodni kell még.
Ami pozitív, hogy az időzónát helyretették, nem jön már a korábbi figyelmeztetés.

A changelogban írják hogy a "JFFS partíció gyári alapértelmezett visszaállítást igényel."
Én ezt egyelőre nem tettem meg, mert nekem ebben vannak tárolva a TM működéshez szükséges beállítások (portok átengedése), de úgy látom működik mert a TM kívülről is megy, vagyis elérem, de majd ennek még utánajárok ha lesz időm.
- UPDATED: OpenVPN to 2.5.1.
VPN-em még nincsen, de a közeljövőben majd azt is szeretnék, úgy látom ezen a téren is készült az FW-be valami újítás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.