Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10151) woodworm válasza TeeJay (#10150) üzenetére


woodworm
veterán

A kérdés az volt, hogy ez szabályozás vagy technikai probléma, a válaszodban pedig az van, hogy az euban erre van lehetőség. Miközben ez nem igaz, az ok az asus korlátozott implementációja, tehát gyakorlatilag technikai probléma.

(#10152) TeeJay válasza woodworm (#10151) üzenetére


TeeJay
félisten

TP-link-ben meg csak 36-48 blokkot láttam és nem emlékszem DFS-t lehet-e választani
az Asus még ígyis jobb választás

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10153) meili


meili
tag

Sziasztok!
Van a lakásban egy RT-AX58U és egy RT-AC65P. Korábban az AC65P-t használtam egyetlen routerként, de nem tudta lefedni az egész lakást, így beneveztem egy AX58U-ra is. Pár hete az AC65P második routerként üzemel AP üzemmódban, UTP-vel csatlakozva az AX58-ra.
Pár nappal ezelőttig AP-ként nem volt nagy szerepe az AC65P-nek, viszont most lenne pár olyan eszköz, amit fixen arra csatlakoztatnék WIFI-n keresztül. Nem tudom, hogy csak ebben az utóbbi pár napban, vagy már azóta, mióta AP-ként működik, de az a probléma az AC65P-vel, hogy pár percenként 30-60 másodpercig egyáltalán nem adja a sem a 2.4 GHz-es, sem az 5.0 GHz-es jelet. Az első gondolatom, az újan, fixen rákötött eszközök hibája volt, viszont rápróbálva egy iPhone-nal, egy Androidos telefonnal és két laptoppal is azt látom, hogy elveszik a jel, ráadásul a routeren lévő LED-ek is azt jelzik, hogy egy ideig nem ad hálózatot.
Manuálisan frissítettem firmware-t az ASUS honlapján elérhető legfrissebb verzióra, de nem segített. Van valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a probléma?

(#10154) vargalex válasza TeeJay (#10150) üzenetére


vargalex
félisten

Már többször linkeltem, itt is egy lista az OpenWrt alatt magyar régi mellett használható csatornákról.

Alex

(#10155) TeeJay válasza vargalex (#10154) üzenetére


TeeJay
félisten

Mi a helyzet AC65P-re openWRT-vel?
jött már rá rendes FW?
HWNAT működik?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10156) vargalex válasza TeeJay (#10155) üzenetére


vargalex
félisten

A snapshot is egy rendes firmware... :)
Egyébként a 21.02 release-ban már benne lesz.

Viszont az 5.4-es mainline kernelbe bevezetett DSA miatt nem is lesz HW NAT (illetve ugye az összes gyári megoldás is closed source), csak software flow offload. Ennek megfelelően, akinek az így nyújtott teljesítmény nem elegendő (DHCP esetén átmegy így is a gigabit, PPPoE esetén meg kellene mérni, mekkora az áteresztő képesség), annak olyan vasat kell beszerezni, ami izomból megoldja (pl. Linksys WRT1900/3200).

Alex

(#10157) #68216320 válasza vargalex (#10156) üzenetére


#68216320
törölt tag

Melyik OpenWRT-t ajánlod Ac65p-hez jelenleg amin a HWNAT megfelelő? Nem szükséges feltétlen integrált Luci, megoldom ssh-n, ha szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#10158) vargalex válasza #68216320 (#10157) üzenetére


vargalex
félisten

Az OpenWrt oldaláról nem tudsz ilyet letölteni, mert csak a snapshot érhető el, ami mindig az éppen aktuális build. Az én utoljára publikált build-em még tartalmazza elvileg.

Alex

(#10159) TeeJay válasza vargalex (#10156) üzenetére


TeeJay
félisten

Elég bénán hangzik hogy pont a HWNAT nem fog menni azzal amikor az a router fő előnye :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10160) Jmihaly73


Jmihaly73
csendes újonc

Sziasztok! Tudnátok nekem egy megbízható Asus routert ajánlani? (AX 58 U nem jött be azt visszaküldtem) Wifi 6-ban gondolkodom. Open wrt kompatibilis legyen. Digi 1000-es netem van és jelenleg egy wifi 6 kompatibilis almás telóm (majd gépem is hamarosan) Panel lakás, sok másik router mindenhol...Köszi előre a válaszokat itt vagy privátban.

(#10161) sgeza válasza Jmihaly73 (#10160) üzenetére


sgeza
veterán

Mi volt a gondod az AX58U-val?

(#10162) woodworm válasza Jmihaly73 (#10160) üzenetére


woodworm
veterán

Van már egyáltalán támogatott ax router openwrt-hez?

(#10163) NORBl


NORBl
aktív tag

Sziasztok!

Az miért van, hogy a routeremnél csak az 5 GHz es hálózatra tudok csatizni? 2 GHz est nem engedi.

(#10164) Gubek-Einste válasza NORBl (#10163) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen csatornára van rakva?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10165) szaboi6512


szaboi6512
őstag

Üdv!
Arra van valakinek megoldása hogy 2.4 gbps-ről miért lesz hirtelen 1.2 gbps szinte 1 perc után?
Asus RT-AX58U router Intel ax201 wifi kártya, köszi.
Lehet hogy a Diginél van probléma? :F

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#10166) mpo válasza szaboi6512 (#10165) üzenetére


mpo
veterán

Ha egy laptoppal a saját routeredre csatlakozol, ahhoz mi köze a Diginek?
A router az ONT 1 Gbites portjába van dugva, onnan van az 1 Gbites interneted.

Ha érted, akkor már elavult.

(#10167) szaboi6512


szaboi6512
őstag

Nem ONT, De igen az 1 gigabites portba van dugva a kábel, és wifin mértem a router közelében.
Restart után megvan a 2.4 gbps de hamar vált magától 1.2 gpbps sebességre.
Jó lenne ezt a problémát megoldani.

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#10168) TeeJay válasza szaboi6512 (#10167) üzenetére


TeeJay
félisten

Link sebességről beszélsz wifinél ugye?
Ha pont feleződik akkor tippre 160MHz-ről visszaáll 80MHz-re
Tedd másik blokkra

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10169) szaboi6512 válasza TeeJay (#10168) üzenetére


szaboi6512
őstag

Kizárólag 160mhz- en van. Pont azért hogy csak én legyek ott, ne legyen zsúfoltság.
80-on nem lenne 1.2 gbps linksebesség, szerintem.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#10170) TeeJay válasza szaboi6512 (#10169) üzenetére


TeeJay
félisten

AX 80MHz 2 antenna pont annyi a link míg 160MHz-en 2,4gbit 4 antennával 4,8gbit

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10171) szaboi6512 válasza TeeJay (#10170) üzenetére


szaboi6512
őstag

Passzolom, rebootkor megvan, de szinte azonnal megfelezi csatlakozás után....

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#10172) TeeJay válasza szaboi6512 (#10171) üzenetére


TeeJay
félisten

Vissza esik 160MHz-ről 80-ra a kliens

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10173) vargalex válasza TeeJay (#10159) üzenetére


vargalex
félisten

Nem csak ennél a típusnál nem fog menni, hanem úgy egyáltalán. Hidd el, az OpenWrt nem is a HW NAT-ban akar vetélytársa lenni a gyári firmware-oknak. Annál vannak jóval fontosabb dolgok. Illetve a többször elhangzott elképzeléseddel ellentétben a felhasználók többségének (KSH 2020 IV. negyedéves jelentésben megtalálod az vezetékes internet előfizetések megoszlását sávszélesség szerint) nincs is rá igazából szüksége.

Alex

(#10174) NORBl válasza Gubek-Einste (#10164) üzenetére


NORBl
aktív tag

Ezt nem értem.

(#10175) Gubek-Einste válasza NORBl (#10174) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

2.4 GHz-en milyen csatorna van beállítva?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10176) NORBl válasza Gubek-Einste (#10175) üzenetére


NORBl
aktív tag

Tök neharagudj, meg köszi, hogy időt szakítasz a kérdésemre, és próbálsz segíteni, de nem tudom milyen csatorna van beallítva. Hogy tudom ezt kideríteni?

Össze volt dugva ahogy kell, működött, és egyik napról a másikra elszállt a 2.4.

[ Szerkesztve ]

(#10177) szaboi6512 válasza NORBl (#10176) üzenetére


szaboi6512
őstag

Belépsz a routered kezelőfelületére.
Ott kiválasztod a Vezeték nélküli -sáv- 2.4 Ghz opciót- A vezérlőcsatornánál fogd látni.
Itt egy példa rá
Részletesebb.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#10178) meili


meili
tag

Sziasztok!
Segítsetek légyszi kitisztítani a fejemet, hálózati ismeretekből nem túl acélos a tudásom. Mikor szükséges egy routert acces pointként beállítani?

Két routerem van itthon, egy a földszinten (RT-AX58U) fő routerként, és egy az emeleten (RT-AC65P) alrouterként. Az AC65P-t pár hónapja, amikor beüzemeltem, UTP-vel rákötöttem az AX58U-ra, és beállítottam a menüben, hogy access pointként működjön. Most reseteltem az AC65P-t, de nem kellett beállítanom access pointnak, így is tudnak rá csatlakozni az eszközök.
Most akkor az access point működésre mikor van szükség, és miért gondoltam, hogy az alrouternek aként kell működnie?

(#10179) dkess válasza meili (#10178) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Leegyszerűsítve amennyiben a AC65P router módban marad, akkor gyakorlatilag létrehoz egy új belső alhálózatot. Az erre csatlakozó vezetékes és vezetékmentes kliensek ebben lesznek.

Internetet gond nélkül elérheted azonban változatos kalamajkákat tud okozni, ha csak valamiért direkt nem így akartad. Pl. a AX58U hálózatából a vezetékes- és vezetékmentes kliensek hogy érik el a másik alhálózatban levő klienseket most? Az AC65P alhálójából szerverjellegű eszközt/alkalmazást (pl. NAS vagy éppen aktív "virágbolt") hogy tudsz elérni a AX58U alhálójából vagy éppen internet irányból? Stb. stb. Szépen lehet a AC65P -n is portot nyitogatni.

Egyszerűbb, ha az AC65P -t AP módba teszed. Nem mellesleg ugye ebben az esetben NAT -olnia sem kellene ...

(#10180) meili válasza dkess (#10179) üzenetére


meili
tag

A probléma ott kezdődött, hogy tegnapelőtt este ebben a hozzászólásban feltettem egy kérdést, hogy az access point módban üzemelő AC65P miért csinálja azt, hogy pár percenként(*) 30-60 másodpercre nem ad sem 2.4 GHz-es, sem 5.0 GHz-es jelet. Ezt a routeren lévő LED-ek státusza is megerősíti, és idő, amíg az eszközök újra rá tudnak csatlakozni. Akkor nem érkezett rá válasz.
Csináltam egy firmware frissítést, nem lett jó, és ma este kipróbáltam, hogy resetelem a routert is és újra beállítok mindent. Beállítottam az SSID-t mindkét frekvenciára, és elgondolkoztam, hogy miért is kell nekem access pointot beállítani? Kipróbáltam, és úgy néz ki, hogy az AC65P most teljesen stabil.
(Hozzátenném, hogy lehet, hogy a reset miatt javult meg, bár kétlem, de ki kellene próbálnom újra access point üzemmódba téve.)

Igaz, most, ha a laptoppal az AC65P-re csatlakozok, akkor nem tudom elérni az AX58U-ra kötött Raspberry PI 4-et, de legalább stabilan működik.

*Megjegyzés: nem túloztam a "pár percenként" kifejezéssel, biztosan 5 percenként legalább egyszer megtörtént, hogy elveszett a WIFI jel.

(#10181) dkess válasza meili (#10180) üzenetére


dkess
őstag

Router módban egyáltalán nem csinálja ezt az "eldobom a WiFi" dolgot? Egyszer sem?

Azt mondanám még egy gyári visszaállítással próbálkozz meg és adj még egy esélyt az AP módnak. Ez lenne az ideális megoldás. Persze router módban is meg lehet oldani a kérdéses részeket, de egy-két fokkal macerásabb ...

(#10182) Intelligencs válasza meili (#10180) üzenetére

Szerintem add el az AC65P-t, és vegyél egy másik AiMesh képes routert, amit beállítasz node-nak. Lehet olcsóbb is, pl. egy AC57U V3. Legalább tudnak majd szakadásmentesen roamingolni az eszközeid és a node beállításával sem kell vacakolnod, mert azt a fő router (AX58U) szabályozza majd.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#10183) meili válasza dkess (#10181) üzenetére


meili
tag

Router módban teljesen stabilnak tűnik.

(#10184) meili válasza meili (#10183) üzenetére


meili
tag

Nem hagyott nyugodni, visszaállítottam AP-nak, ismét szakadozik. Maradok router módban egyelőre.

@Intelligencs: köszi a tippet, lehet, hogy megfogadom.

(#10185) vargalex válasza meili (#10184) üzenetére


vargalex
félisten

Esetleg próbáld meg OpenWrt-vel.

Alex

(#10186) ^Boss válasza dkess (#10181) üzenetére


^Boss
őstag

még múltkoriban sikerült maxra járatni 160mhz-en az ax88-at a segítségeddel.
viszont a hatótávja óriásit csökkent, esetleg van erre valamilyen best practice, vagy teljesen egyéni körülményektől függ?

(#10187) dkess válasza ^Boss (#10186) üzenetére


dkess
őstag

Ezt én is megjártam. Családi házban sikerült radart fogni a 160 MHz -el meg Auto csatornaválasztással. Társasházban (ugyanazon város) meg ez nem volt érdekes - ott a tengernyi nagyon erős szomszéd zavaró WiFi miatt a sebesség esett vissza a 80 MHz csatornaszélesség környéki értékre, de a hatótávra nem volt hatása ...

Ennek oka a DFS. Amennyiben radart fogsz (persze minden csatornaszélességet érint, de kisebb szélességgel a legalacsonyabb csatornát választva nem futsz bele) brutál módon veszi vissza a sugárzási teljesítményt. A távolságban mért hatótávot majdhogynem felezte/harmadolta ott ...

Megoldása: 80 MHz csatornaszélesség kiválasztása. A csatornát meg a legkisebbre állítod. Legyen egy áramtalanítás és utána jó lesz. Ami a lényeg, hogy jó is marad ...

Amennyiben mondjuk 2 -nél több WiFi kliensed van 5 GHz -es sávon, akkor a 160 MHz -nek túl sok jelentősége nincs (na jó - ez lehet pici túlzás, legyen 3-4). Amennyiben radar van vagy igen erősen túlzsúfolt ez a frekvenciatartomány, akkor még ennyi sem ...

(#10188) gabro0


gabro0
őstag

Aki Merlint használ, nálatok rendesen működik a WPS gombos LED ki-bekapcsolás? Nekem csak a WiFi státuszjelzőit kapcsolgatja, a többit nem :F

(#10189) gabro0


gabro0
őstag

Erre tudja valaki mi a magyarázat? A városban tudtommal az Időképnek van (legalábbis volt) egy radarja, szóval az bezavarhat. A DFS aktív és ezt írja a GUI:

State: In-Service Monitoring (ISM)
Channel: 100/80
Channel cleared for radar: 100/80

Itt a kettő nem üti egymást? Nem értem miért írja kétszer a csatornát, hisz ha egyszer radart fog, úgyis el fog váltani másikra.

(#10190) tt_to válasza gabro0 (#10188) üzenetére


tt_to
tag

Kipróbáltam, nálam jól működik, kikapcsolja az összes led-et.

(#10191) Yeffy


Yeffy
veterán

udv ismet,

ahogy korabban irtam, elegedett tulajdonosa vagyok egy AX-56U-nak. vagyis lennek, mert akad egy erdekes problema.

az otthon levo eszkozeink - akar kabelen, akar wifin - gond nelkul csatlakoznak es hasznaljak a routert/halozatot, kiveve egy Honor 20-as mobilt, amit random idokozonkent (naponta 1x-2x) hosszabb-rovidebb idore ledob a router. altalaban ez csak egy par mp-ig tarto hiba, aztan visszacsatlakozik, viszont sajnos idonkent megtagadja a visszalepest a halozatra a telonak, wifi ki-bekapcs az eszkozon/repulo mod, ami segit (biztos telefonalna haza kici occo-allomaszra ;] )

amikor ez megtortenik, ezt mutatja a telefon, a router logja viszont nem ad sok ertekelhetot, ezzel van tele:

Apr  7 22:12:14 wlceventd: wlceventd_proc_event(464): eth6: Deauth_ind <MAC ADDRESS>, status: 0, reason: Unspecified reason (1)
Apr  7 22:12:14 wlceventd: wlceventd_proc_event(499): eth6: Auth <MAC ADDRESS>, status: Successful (0)
Apr  7 22:12:14 wlceventd: wlceventd_proc_event(464): eth6: Deauth_ind <MAC ADDRESS>, status: 0, reason: Unspecified reason (1)
Apr  7 22:12:14 wlceventd: wlceventd_proc_event(499): eth6: Auth <MAC ADDRESS>, status: Successful (0)
Apr  7 22:12:14 wlceventd: wlceventd_proc_event(464): eth6: Deauth_ind <MAC ADDRESS>, status: 0, reason: Unspecified reason (1)
Apr  7 22:12:14 wlceventd: wlceventd_proc_event(499): eth6: Auth <MAC ADDRESS>, status: Successful (0)
Apr  7 22:12:14 wlceventd: wlceventd_proc_event(464): eth6: Deauth_ind <MAC ADDRESS>, status: 0, reason: Unspecified reason (1)

volna valakinek otlete, ez mi lehet, merre induljak, esetleg milyen diag toolt hivjak segitsegul? a syslog finoman szolva sem segitokesz. :(

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#10192) dkess válasza Yeffy (#10191) üzenetére


dkess
őstag

Nem lehet, hogy a MAC Address -ét váltogatja a telefon. Elméletileg, ha így van beállítva akkor is a hálózatra bejelentkezéskor kellene új értéket felvennie (kapcsolat közben nem). Persze más kérdés, ha pl. MAC szűrés van állítva a routeren - ezt esetleg nézd meg.

Android -on (alábbi kép nem Honor, de gondolom ott is valami hasonló) az alábbit állítsd át a 'Telefon MAC-címe' opcióra (a másik az alapértelmezett). Nekem ezzel a beállítással sincs gondom, de ahogy írtam lehet a Honor lelkivilága kicsit más ...

(#10193) Yeffy válasza dkess (#10192) üzenetére


Yeffy
veterán

erdekes, megnezem.

ez abbol a szempontbol nem lehet(ne) gond szerintem, h az en Xperia-mon is be van allitva a renadom MAC cim valtogatas, es hibatlanul megy.
illetve regi routerrel, munkahelyen, mindenhol mashol mukodik a telefon, nem produkalja ezt a hibat.

nem allitottam be semmilyen MAC szurest a routeren.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#10194) Yeffy válasza Yeffy (#10193) üzenetére


Yeffy
veterán

probalgattam, semmi valtozas. :(
egyeb otlet/tool esetleg?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#10195) windlord


windlord
őstag

Az normalis jelenseg, hogy 1000es digi net mellett, optikan egy Blue Cave routerrel egy Syno ds118 NAS 18-20MB sebesseggel torrentezik Transmission kliensel?

Syno allapota alapjan a cpu es memoria nincs 50% -on.

Port nyitva, igy passziv allapotban sem vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#10196) MaCS_70 válasza windlord (#10195) üzenetére


MaCS_70
félisten

"18-20MB sebesseggel torrentezik "

Ez mit jelent? Letöltés, seedelés, együtt a kettő?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10197) yusukee


yusukee
aktív tag

Sziasztok!

Van egy RT-AX58U router. Be szeretném állítani a DDNS-t és VPN szervert, viszont azt írja, hogy a wan ip privát cím, ezért nem megy. Viszont a WAN ip nem privát (100.64.xxx.xxx), de mégsem ugyanaz, amit a https://whatismyipaddress.com/ ír. Ilyenkor mi a helyzet?

szerk: Nem régen még egy openwrt router volt, azzal működött.

[ Szerkesztve ]

(#10198) MaCS_70 válasza yusukee (#10197) üzenetére


MaCS_70
félisten

A 100-as WAN IP sajnos simán privát. (vö. CGN, 100.64.....)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10199) yusukee válasza MaCS_70 (#10198) üzenetére


yusukee
aktív tag

Értem, köszi. Én csak a szokásos privátokról tudtam. (10... , 172...,192...) Akkor gondolom ezt csak szolgáltató tudja megoldani

(#10200) MaCS_70 válasza yusukee (#10199) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, a szolgáltatóval kell felvenned a kapcsolatot.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.