Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10551) dkess válasza Magga (#10548) üzenetére


dkess
őstag

Igen, OpenWrt -vel lehetne próbálkozni 802.11r fast transition -el is első körben.

Amennyiben viszont egyéb okokból is döntenél a váltás mellett akkor árak tekintetében így nézne ki a történet amit terveztél:

AC86U - 52K HUF
2 db AC68U - 2*36K HUF

Összesen: 124K HUF

Ebben a kategóriában az AC -s Asus -ok árával nem vagyok igazán kibékülve. Itt már "látótávolságban" vannak az AX -es alternatívák is.

Pl. amennyiben a PC -k, TV -k és minden ami lehetséges kábelen vannak (van kábelezés rendesen amennyire lejön nekem) és WiFi -n leginkább csak mobilok/tabletek lennének (és ezek sem horror mennyiségben), akkor pl. lehetne gondolkodni 3*AX56U -ban (3*39K HUF) is. Ez ugye összesen: 117K HUF lenne, ami olcsóbb is, mint az AC -s alternatíva ...

Amennyiben a főrouternél (nappali, ahol az emberek és eszközeik előszeretettel szeretnek feldúsulni) szeretnénk megnyomni a WiFi oldalt illetve erősebb SOC -ra egyebekre vágyunk, akkor pl.:

AX82U - 58K HUF
2*AX56U - 2*39K HUF

Összesen: 136K HUF. Azaz 12K HUF -al lenne drágább, mint az AC -s alternatíva. Ez ugye kevesebb, mint 10% különbség ...

(#10552) Magga válasza dkess (#10551) üzenetére


Magga
aktív tag

A váltás oka elsősorban a mesh hálózat lenne. Amint írtam, a telefonok,tab nem vált a routerek között,pedig már androidos programokkal is próbálkoztam. Egyébként a sebességgel pl nincs bajom,ha éppen jó routeren vagyok. Nagy ritkán tapasztalom pc-n ,hogy lassabb a net,de ez elviselhető.

Itt az aprón van minden komponens használtan.
86u 35e
68u 21-23e
Igy összesen 79e lenne....

Az árakon én is meglepődtem, azt hittem az ax routerek gyengebbhardverral vannak szerelve,de akkor ezek szerint érdemes ebben gondolkodni.

[ Szerkesztve ]

(#10553) woodworm válasza Magga (#10552) üzenetére


woodworm
veterán

A seamless roaming nem feltétlenül csak mesh rendszerrel érhető el. Többen sikeresen használják openwrt-vel és padavannal a kábeles wds kapcsolatot. A padavanos routert össze tudtam hozni az ac65p gyári fw-vel, lehet egy misét megérne a teljes eszközállomány cseréje előtt, bár az n18u az nem mediatek chipsetes. Az ac57u padavannal mindenképpen jobban teljesítene, feltéve, ha tényleg v1-es.

(#10554) dkess válasza Magga (#10552) üzenetére


dkess
őstag

Igen - így kicsit más a leányzó fekvése, ha használt dolgok is játszanak illetve elérhetőek.

Én is szívesen mondanám, hogy első körben CFW -vel is tegyél próbát, de nem tudom mennyi affinitásod van hozzá. Másfelől persze az N18U -t így is érdemes lenne cserélni ...

Azt talán mondani sem kell, hogy az AX -es routerek elsősorban AX -es kliensekkel domborítanak igazán. Mondjuk az AX82U meg mindennel ... :) Most csak példák:

- AC -s laptop, AC -s mobiltelók és tabletekkel (egy helyiségben a routerrel): 650 Mbps (ha éppen nincs sok éppen forgalmazó idegen WiFi, de pl. családi házban ezt stabilan hozza mindegyikkel),
- Android AX: 820 Mbps körül, iPhone AX: 880 Mbps (OK, ez a "csúcs").

HT160 -as méréseket túlzottan nem is erőltettem - két okból is:

- mivel csak a PC -mben van AX200 (amit kábelvégen használok), ezért gyakorlati haszna nem túl sok van számomra,
- az internetem is "kifullad" a gyakorlatban általában olyan 880 Mbps körül - így erről az oldalról sincs "mozgatórugó" ...
- (zárójelben: amikor próbáltam, akkor a 80 MHz -es csatornaszélességet tudó eszközök lettek kicsit lassabbak, de ezt másik routerrel néztem még)

Egyébként beltéren meglepően jó a térerősség és a sebességek más helyiségekben is. Kültérre kimenve viszont kb. azt hozza mint a más kategóriatársa kb.

Mivel az AX -es routerek újabb típusok ezért valószínűsíthetően a támogatásuk is hosszabb távú lesz. Az AiMesh -el is egészen jól mennek - AC -s Asus -okkal elég nagy volt a "kavalkád" ezen a téren (igaz, nem az általad említett típusokkal).

(#10555) Magga válasza dkess (#10554) üzenetére


Magga
aktív tag

Semmi eszközöm nincs (még), amivel kihasználnám az wifi6-ot. Az n18u-val van a legkevesebb gondom. Stabil a router és a jel is. Az egyik 57u-n hetente eltűnik az 5 GHz csatorna. Újraindítás megoldja...
Régebben mókoltam, egy 1043 tp link-re telepítettem dd-wrt-t, szerintem ezzel nem lenne baj.

Hogy tudom biztosan megállapítani, hogy v1 57u-m van?

(#10556) szaboi6512 válasza Magga (#10555) üzenetére


szaboi6512
őstag

Az alján a cimkén vA van írva.(Verzió A).

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#10557) dkess válasza Magga (#10555) üzenetére


dkess
őstag

Igen, azért jó a folyamatos eszmecsere, mert azért borulnak ki csontvázak a szekrényből (azaz lehet más ok is lenne a váltás tekintetében) ...

Alább a v1 és v2 címke. A jelzett rész a különbség (felül a v1):

(#10558) cimp


cimp
senior tag

Sziasztok!
RT-AX56U:
- Az asus oldalán a speckó szerint usb 3.1, a router hátulján 3.0. Mi az igazság?
- Lehet e raid-elni (raid0) és van e értelme egyáltalán?
- A transmission-web csomag csak annyit jelent, hogy a standard web-es elérése a transmissionnek itt külön csomagban van, vagy valami mást kellene lássak? Esetleg beépül valami a router konfig felületébe?
- A port triggering mire is jó?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#10559) Apucy01


Apucy01
őstag

Sziasztok!
Van egy RT-AX55 routerem
az vele a gondom hogy nem tudok portot nyitni az utorrentnek tp link volt előtte azon müködött ezen bármit csinálok nem megy. :(
segítséget előre is köszönöm.

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#10560) Intruder2k5 válasza Apucy01 (#10559) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Hogy van beállítva jelenleg? Egy screenshot segítene. Milyen szolgáltató? A router előtt van szolgáltató eszköz?

(#10561) Apucy01 válasza Intruder2k5 (#10560) üzenetére


Apucy01
őstag

Szia Digi 1000 a net
jelenleg igy van be állítva
a gépnek fix ip van adva eddig tp-link routeren müködött
természetesen át lettek irva a dolgok ehhez a routerhez

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#10562) Intruder2k5 válasza Apucy01 (#10561) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK. Ha a routerben megnézed a WAN IP címed, nem 100-al kezdődik?

(#10563) sgeza válasza Apucy01 (#10561) üzenetére


sgeza
veterán

Ez így jó kéne, hogy legyen, amennyiben persze a torrent kliensen is ez a port van beállítva!
Ja, lehet, hogy a Digi NAT mögé tett. Szerintem a kolléga is erre akar kilyukadni. A biztos az, ha megnézed egy what is my ip kereséssel, hogy miként látszol kintről, és ha az nem egyezik a router által WAN portra vonatkozóan írt IP címmel, akkor NAT mögött vagy, és ez a probléma forrása.
Ez esetben egyszerűen szólj a Diginek, hogy vegyenek ki a NAT mögül!

[ Szerkesztve ]

(#10564) Apucy01 válasza Intruder2k5 (#10562) üzenetére


Apucy01
őstag

Szia nem 100 al henem 94.21.88....

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#10565) Intruder2k5 válasza Apucy01 (#10564) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pedig ez elvileg jó, ahogy a forward beállítások is. Az nem történhetett meg, hogy az új router bekötésekor a Windows, vagy az arra telepített 3rd party tűzfalszoftver új hálózatot érzékelt, és abban nincs átengedve a torrent kliens portja?

(#10566) mpo válasza Apucy01 (#10564) üzenetére


mpo
veterán

Minden jónak néz ki, ezért már csak a gép IP címe lehet más.
Amit sgeza is írt, ellenőrizd a qbitben a port számát, elgépelted-e.

Ha érted, akkor már elavult.

(#10567) Apucy01 válasza sgeza (#10563) üzenetére


Apucy01
őstag

Szia
minden ugyan az tehát stimmel én is a NAT ra gondoltam most jónak tünik a képen már nem utorent van látszik is - azóta hogy lecseréltem a klienst jó minden.

viszont a másik gond van egy Tenda wifi jel erősítö ami ha ujra inditom a ruter az istennek nem akar magától ujra csatlakozni :(
Ha viszont kihúzom a konektorból és kb 1 perc mulva vissza dugom akkor csatlakozik ismét.

bocs hogy ennyi a bajom de a tp- link router faék volt ehhez képest.

[ Szerkesztve ]

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#10568) Apucy01


Apucy01
őstag

Most sajnos mennem kell holnap jelzek mi a helyzet a Tenda nevü vacakkal.
sziasztok köszönök minden eddigit! a win ben így néz ki a dolog.

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#10569) FNZ válasza FNZ (#10533) üzenetére


FNZ
őstag

péntek délután nyomtam egy reset-et a routernek és kézzel újból bekonfigurálatam mindent, azóta tökéletesen működik az IP kamerám is és 10 másodpercenként küldi a képet.
2,4 GHz-es wifi beállításokon kell még valamit bütykölni?
Lehet a merlin kiegészítők kavarhattak be valamit?

[ Szerkesztve ]

(#10570) TeeJay válasza Apucy01 (#10561) üzenetére


TeeJay
félisten

Ne a gépednek állíts IP-t hanem a DHCP részen manuálisan állíts a torrentes gépnek
192.168.1.1 tökéletes routernek
DHCP 192.168.1.100-tól ossza ki a címeket úgy állítsd
és az 1.100-at fixáld a gépedhez és kész
Nem kell windows alatt semmivel szorakoznod
Utána meg már a port forward résznél csak benyitod a géped, megadod a portot és kész is

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10571) Apucy01 válasza TeeJay (#10570) üzenetére


Apucy01
őstag

Szia!
Ezt elmagyaráznád bővebben Pm ben mert nekem ez igy tök homály.... :U köszönöm! :R

A torrentes gép és a gépem azonos csak 1 gép van.

Nekem ez most így néz ki.

[ Szerkesztve ]

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#10572) dkess válasza Apucy01 (#10571) üzenetére


dkess
őstag

Kérlek fogalmazz pontosan és ne hagyj ki fontos részleteket. Igen nehezen értelmezhető, hogy mi a gond vagy éppen mi a helyzet. Két gyors példa:

- most akkor megoldódott az aktív virágboltos kérdés? (#10567 első körmondata elég zavaros),
- végül kiderült, hogy helyesen a fix IP -d nem a DHCP pool -ban van - ez OK. Ennek megfelelően az eredetileg berakott képeden jó a port-forward szabály. Az UPnP ki van kapcsolva, ha jól feltételezem. A tűzfalakkal mi újság router/PC -n?

Ugye elsőre amikor még nem volt tiszta, hogy mi újság a fix IP -vel, akkor TeeJay arra próbált meg utalni, hogy lehetne DHCP -n IP -t foglalni, ami szintén jó megoldás, de az utolsó info -k alapján nem feltétlenül kell ebbe az irányba elmenni.

Ugye az is utólag derült ki, hogy nincs cgNAT. Egyébként még egy példa:

"Ha viszont kihúzom a konektorból és kb 1 perc mulva vissza dugom akkor csatlakozik ismét."

Itt most pl. mit húzol ki a konnektorból? A routert? A Tendát? Esetleg a mikrót vagy a macskát? :) Bocs, lehet Neked egyértelmű, de mi nem ülünk ott melletted ...

(#10573) Apucy01 válasza dkess (#10572) üzenetére


Apucy01
őstag

Szia!
Szerintem itt világos hogy a Tendára utaltam.

"viszont a másik gond van egy Tenda wifi jel erősítö ami ha ujra inditom a ruter az istennek nem akar magától ujra csatlakozni :(
Ha viszont kihúzom a konektorból és kb 1 perc mulva vissza dugom akkor csatlakozik ismét."

Igen a virágbóltos dolog jelenleg aktív a port nyitva a Port Checker szerint. :)

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#10574) tudi13


tudi13
aktív tag

Sziasztok.

Valaki felrakta már tesztelésre az új OpenWRT-t, AC65P-re?
Érdekelne, hogy milyen lett.

(#10575) gabro0 válasza FNZ (#10487) üzenetére


gabro0
őstag

Azt hiszem először mérést kell indítani, utána jelennek meg az adatok, egyébként nálam is üres.

(#10576) jeanpiere


jeanpiere
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy Asus RT_AC66U_B0 router, jelenleg Tomato 1.28 van rajta amit frissítenék, mi lenne az ajánlott használható firmware erre a routerra?

(#10577) Kronk


Kronk
őstag

Sziasztok,

Le szeretném cserélni az Ac87u routert egy Ax82u-ra, minden egyértelmű, hogy mit kell csináljak, leszámitva a DDNS cserét, az hozzá van a régi routerhez drótozva?
Mit kell csináljak, hogy az új routeren is tudjam használni?

Elég ezt a számot hivni?
Terméktámogatás

+36-1-505-4561

:R

[ Szerkesztve ]

http://totesz.myminicity.com/

(#10578) Apucy01


Apucy01
őstag

Sziasztok!

Eddig tökéletesen meg vagyok elégedve az AX55 el a kezdeti gondok ellenére!
Kivéve egy dolgot a TP-linkben volt led kontrol be tudtam álitani mikor kapcsolja le a ledeket és mikor vissza, ebben nem találom sehol nincs benne? Elégé rossz éjjel zavaró.

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#10579) dkess válasza Apucy01 (#10578) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Mobilapp -ból sem tudod szabályozni?

(#10580) sgeza válasza Apucy01 (#10578) üzenetére


sgeza
veterán

Ha jól emlékszem, a Merlin firmware-rel ki tudod kapcsolni. Nem emlékszem, hogy a gyárival van-e.

(#10581) Apucy01 válasza dkess (#10579) üzenetére


Apucy01
őstag

Szia nem okos a telefonom...

sgeza

Mindenhol kerestem benne de nem találom. :(

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#10582) Apucy01


Apucy01
őstag

Sajnos AX 55 höz nincs Merlin firmware.

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#10583) sgeza válasza Apucy01 (#10582) üzenetére


sgeza
veterán

Bocsi, ezt nem néztem, általánosságban gondoltam, hogy ha nálam benne van (AX58U), akkor abban is - ezek szerint csak, ha lenne hozzá.

(#10584) guriga01


guriga01
csendes újonc

Sziasztok!
Segítséget szeretnék érni egy ASUS RT-AX92U beállításával kapcsoltban!
Röviden az előzményekről:
Régebben volt egy RT-N18U routerem, amin simán ment minden (Download Master, FTP, médiaszerver, stb…) nagyobb gond nélkül.
Gondoltam váltok egy gyorsabb hálózati megosztóra, és aRT-AX92U-ra esett a választásom (sajnos)!
Karácsony előtt megrendeltem, beüzemeltem! Ment egy – két napot aztán jöttek a problémák! Folyamatosan használtam (használom) a Download Master-t az FTP-t és a média szervert! Kb. 10-15 eszköz van rá folyamatosan felkapcsólódva, vagy WiFi6-on, vagy csak simán 2.4 G-n.
A problémák a következők:
folyamatosan megszakad az internet kapcsolt (akár naponta 5-6 alkalommal) a Download Mester-ből kitörlődik minden korábbi letöltésem random újra indul az eszköz napközben (az újraindítási ütemezés hajnali 2 órára van állítva)

Szóval, felvettem a kapcsolatot az eladóval és kértem az eszköz javítását vagy cseréjét!
Mindenben segítőkészek voltak és kérték, hogy küldjem vissza az eszközt. Ez meg is történt. Addig vissza tettem a korábban használt RT-N18U routert napi használatba! És semmi problémám nem volt!
Bő másfél hónap múlva kicserélték a AX92U eszközt egy újra! Beüzemeltem, minden beállítást megtettem, és a problémák kezdődtek előről.
Kérem segítsen valaki, aki találkozott már ilyen jellegű problémával, vagy aki tud segíteni a beállításokkal kapcsoltban.
Hozzáteszem, az elmúlt egy évben az internet szolgáltatóm nem változott!

(#10585) sgeza válasza guriga01 (#10584) üzenetére


sgeza
veterán

És tuti, hogy egy másikat kaptál, nem ugyanazt adták vissza? Nem mellesleg 30 napon belül kellett volna intézkedniük! Mert ha azon túli a javítás ideje, akkor akár vissza is kérheted a vételárat a termék helyett.

Próbáltad másik frimware-rel? Mármint például Merlinnel?

[ Szerkesztve ]

(#10586) guriga01 válasza sgeza (#10585) üzenetére


guriga01
csendes újonc

:) Tuti, hogy másikat kaptam, mert más a sorozatszáma, meg origi csomagolásban volt :)
Na ez a Merlin nekem magas, azt nem tudom hogy kell.
Ja és azt elfelejtettem még az előzőekben leírni, hogy a RAM folyamatosan 95 - 97 % között van!

(#10587) Alex91 válasza guriga01 (#10586) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem ez ilyen lesz :( . Azt csinalhatod, hogy fokozatosan kapcsolod be a szolgaltatasokat, hatha rajossz, hogy mi akasztja… Meg remenykedhetsz, hogy javitsak a firmware-t!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10588) Alex91 válasza sgeza (#10585) üzenetére


Alex91
félisten

Nincs ra Merlin, ha minden igaz.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10589) guriga01 válasza Alex91 (#10588) üzenetére


guriga01
csendes újonc

Nincs... Néztem.

(#10590) sgeza válasza Alex91 (#10588) üzenetére


sgeza
veterán

Na ezt nem néztem, csak gondoltam, hogy esetleg van. :)

(#10591) dkess válasza guriga01 (#10586) üzenetére


dkess
őstag

A legfrissebb firmware -t feltetted? A frissítést követően nyomtál egy gyári visszaállítást?

Tudom hülyén fog hangzani, de nálam erre a problémára - [link] - ez (frissítés-gyár visszaállítás-beállítások újra) volt a megoldás. Ugyanazzal a USB -s HDD -vel immáron semmi gond ...

(#10592) benedekco


benedekco
addikt

Totál láma kérdés, lehet már volt is, bocsi előre.
Ha jól értem akkor a legfrissebb Merlin firmware az RT-N66U-ra régebbi mint a legfrissebb hivatalos. Ebben az esetben is érdemes lehet lecserélni a gyárit egy régebbi Merlin-re?
Néha ledobálja az eszközöket a wifiről, gondoltam hátha a háztáji szoftver segít a stabilitásban.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#10593) cimp


cimp
senior tag

Valaki találkozott már olyannal, hogy samba megosztás tulajdonképpen azt csinál amit akar. Hiába állítom be, hogy mely könyvtárakat ossza meg, most éppen mindent megoszt. De az sem érdekli, hogy egyszerű megosztási nevek legyenek. ugyanúgy ott van a név után a (at xxxx). Mi a tök lehet vele?

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#10594) bali66


bali66
tag

Sziasztok.Merlinben kérnék segítséget.Azt szeretném, hogy a WAN minden nap reggel 4 órakor újra induljon.Egy pontos leírást kérhetnék? Már találtam scripteket meg leírásokat,de csak összezavarodtam.Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#10595) guriga01 válasza dkess (#10591) üzenetére


guriga01
csendes újonc

Igen a legfrissebb van fent, és kb. már 5 alkalommal csináltam gyári visszaállítást, úgy hogy a korábbi beállítások nem lettek mentve.... :W

(#10596) Alex91


Alex91
félisten

Fenekbe kellene mar rugni ezeket a tech cegeket a sok xarjukert :((( !

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10597) Apucy01 válasza sgeza (#10583) üzenetére


Apucy01
őstag

Semmi gond! :)

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#10598) Intelligencs

Ma zoom konferencia közben elkezdett akadozni a net, többször is megszakadt a VPN, aztán visszajött, eléggé kellemetlen volt. Logot megnézve ez fogad:

Apr 29 16:13:37 kernel: thermal cooling_device1: turn off CPU#1
Apr 29 16:13:37 kernel: IRQ6 no longer affine to CPU1
Apr 29 16:13:37 kernel: IRQ8 no longer affine to CPU1
Apr 29 16:13:37 kernel: IRQ9 no longer affine to CPU1
Apr 29 16:13:37 kernel: IRQ28 no longer affine to CPU1
Apr 29 16:13:37 kernel: IRQ29 no longer affine to CPU1
Apr 29 16:13:37 kernel: IRQ30 no longer affine to CPU1
Apr 29 16:13:37 kernel: CPU1: shutdown

A router egy AX92U. Igaz ugyan, hogy egy zárt szekrényben van a mennyezeten, viszont a NAS nem panaszkodik, hogy melege lenne. Az is igaz viszont, hogy a NAS-nak van aktív hűtése! Tudtok esetleg valami USB-re köthető hűtést, amit rá lehet applikálni a routerre?

Ezt találtam, de ez nagyobb routerre van, az AX92U ugye meg csak egy kis szappantartó.

Addig nyitott szekrényajtónál lesz a router, és nézem a logot. Visszanézve egyébként már 47-szer kapcsolta le a procit március 29-e óta. És azt is lehet látni, hogy van, hogy hetekig semmi, aztán minden nap ötször-hatszor. Gondolom amikor nyitva van a szekrényajtó (mert néha nyitva tartom), akkor nincs baja. Ha meg bezárom akkor sipákol.

(Ja persze az ilyen régre visszanyúló logot nem a routerből olvasom ki. Hanem a logot folyamatosan küldi a NAS-ra, és onnan.)

The Amiga, Born a Champion

(#10599) dkess válasza Intelligencs (#10598) üzenetére


dkess
őstag

Amennyiben jól látom a linken 7 cm -es ventillátor van. Ez elméletileg nem nagy. Hova szeretnéd rakni - a hátuljára vagy az antenna felőli oldalára?

Amennyiben jól sejtem, akkor a hátánál van rögzítve a szekrény tetejére olyanformán, hogy lefele néz. Esetleg lehetne nézni valamit, hogy a plafon síkjától jobban elálljon és a ventillátort mondjuk az antennák közé applikálni. Mérd le, hogy ide esetleg egy 12 cm -es venti beférne-e. Amennyiben nem, akkor 9 cm -es biztos be fog ...

(#10600) gabro0 válasza Intelligencs (#10598) üzenetére


gabro0
őstag

Mekkora maghőmérsékletnél kapcsol le?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.