Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9951) ^Boss válasza dkess (#9944) üzenetére


^Boss
őstag

most valamit sikerült eltalálni, köszi szépen :R
AX-es eszközökön 943/41, AC-seken meg 840/41, ez tökéletes :)

(#9953) TeeJay válasza gezatata (#9949) üzenetére


TeeJay
félisten

2,4GHz-en pl ahol kevés wifi zavar be jól jöhet az AX amivel ugye nagyobb távra nagyobb sebesség érhető el

40MHz N mód 2 antennás wifi 2,4GHz-en ugye 300mbit link max miközben
40MHz AX mód 2antenna 2,4GHz tud 574mbit-et tehát majdnem dupla annyit

AC wifi 5GHz 2 antenna 80MHz módban 867mbit max link
AX-en 2antenna 80MHz 1201Mbit de az igazi előnye 160MHz módra váltva van ott 2 antennával 2402Mbit-et tud azon meg már 99% hogy átmegy a gigás net 940megabit körüli sebessége

Wifi6E pedig 6GHz-re megy majd ahol 7darab 160MHz blokk elfér majd egymás mellett anélkül hogy zavarnák a másikat. Jelenleg most EU-ban 1darab 160MHz blokk van ha jól emlékszem mert a másik DFS

3SS és 4SS-t nem is nézem, elvétve vannak ilyen kliensek
legtöbb felső és felső középkategóriás telefon már azért megkapja a 2 stream-et és ott AX-nál 2402mbit link nem rossz de ha nagyobb távra vagy több fal után nincs 5GHz már akkor jöhet az 2,4GHz-en 574mbit link ami még mindig jobb mint az N wifi 300mbit-je

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9954) woodworm válasza TeeJay (#9953) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem 2,4 GHz-en az ax előnye pont zsúfolt környezetben fog kijönni, ha sebességben nem is, de stabilitásban biztos jobb lesz.

(#9955) TeeJay válasza woodworm (#9954) üzenetére


TeeJay
félisten

40MHz módban nem zavar be neki a többi N-es wifi?
Majd ha 1x lesz AX routerem meg telefon akkor tesztelem panel telepen mit tud de 400 SSID-t látok ha kiállok az erkélyre, ezen nem tudom az AX hogy tud segíteni majd

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9956) ^Boss


^Boss
őstag

egyébként tudtok esetleg olyan közeljövőbeli mobilról, ami már 160mhz-es wifit fog tudni?

(#9957) Intelligencs válasza gezatata (#9949) üzenetére

Ízlések és pofonok. Szerintem a leglényegesebb szempont egy routernél, hogy tökéletesen működjön - ergo ne dobja el a netet és/vagy a wifit, ne kelljen hozzányúlni, ne kelljen újraindítani soha. Az AX92U eddig ezt maradéktalanul teljesíti, és, bár ez egyéni preferencia, szerintem egész pofásan néz ki, olyan kis cuki. Apropó, láttad már az AX82U hogy néz ki? :DDD

2,4 GHz-en nem AX-es, so what? A 2,4 GHz-et csak azért használom, mert a kindle e-readerek és az erősítőm nem tud mást, azoknak meg édesmindegy, hogy AX-es vagy sem. Azok az 1 Mbyte-os könyvek, amiket wifin feltöltök hetente egyszer-kétszer, vagy az a 15 mbyte-os FLAC, amit az erősítő lejátszik, aztán nagy sávszélességet nem igényelnek.

Speciel nekem a két 5 GHz-es sáv sokkal hasznosabb, mint bármi más. Mert így végre el tudom különíteni az LG tévémet a többi eszközömtől, ugyanis az egyes, az AC-s, arra szolgál, hogy legyen 5 GHz-es internet a 36-os csatornán (20/40MHz) az LG tévének, ami csak ott hajlandó működni, és már a 80MHz-et sem viseli el. Illetve még ott van a guest network is.

A kettes, az AX-es 5 GHz-es sáv meg van minden más eszközömnek, a 100-as tartományban (80 Mhz), ahol nincs szomszéd, és piszok gyors minden. Végre a tévé miatt nem kell minden eszközt lassabb működésre kényszeríteni. Ami nem kis dolog, lévén van vagy 20 kliens egyszerre fent.

Szóval eddig nekem kiválóan teljesít az AX92U, nem bántam meg, nem is akarok mást.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#9958) dkess válasza ^Boss (#9956) üzenetére


dkess
őstag

Nem nagyon hiszem, hogy mostanában lenne ilyen. Esetleg majd 6E alapon ahol lesz egy rahedli (7 db) üres 160 MHz -es csatorna, de itt sem biztos. Ennek oka, hogy bár az AX energiatakarékosabb, mint a korábbi szabványok, de a 160 MHz rendesen betenné a kaput ezen a téren. A mobiltelóknál meg az akku miatt ez jobban számít ...

Aki eleddig kijött idén csúcsmodellel azokban sem 6E - sem HT160 nincs. Szerintem leghamarabb az almákban lehet és a többiek majd később legfeljebb követik. Ugyanakkor mérget erre sem vennék. Másik oldalról nézve azért az AX 2x2 -nek is van elegendő sávszélessége mobiltelókban - nincs igazán "lépési kényszer" ...

(#9959) blakey válasza Intelligencs (#9957) üzenetére


blakey
titán

A Wifi sebessége nem ízlés kérdése, AX92U vs. AX82U viszonylatában az utóbbi mondhatni lényegesen jobb sebességre képes, nagyjából +20-22Mbps az előnye. A külső már ízlés kérdése, de addig amíg pl. az AX92U-t kis "cukinak" nevezed addig az AX82U egy "SW repulő", ettől még előben teljesen elviselhető és egész normális megjelenésű. AX92U antennáit nem tudod forgatni, állítani. Nagyon jó router az AX92U, bizonyos szempontból előny a 2db 5GHz-es sáv, de van amikor hátrány, illetve csak a második 5GHz-es sávja AX-es, ami azért eléggé "átbaszos" elnevezés, hogy AX-es router.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9960) dkess válasza blakey (#9959) üzenetére


dkess
őstag

Az AX92U vs. AX82U viszonylatban én is inkább AX82U párti vagyok, de ennek része az is, hogy kedvezőbb az ára illetve AiMesh esetén nagyon kábeles backhaul párti vagyok (ugye ez által "elpárolog" a AX92U Tri-Band -ségének egyik igazi előnye) ...

Továbbá az AX92U védelmében még egy-két dolgot megemlítenék:

Az AX82U -nál az a "+20-22Mbps" olyan 850 Mbps környéki sebességeket feltételezve (160 MHz nélkül) azért nem számít olyan nagy "lényegesen jobb sebesség" -nek ... :)

Továbbá az is igaz, hogy külső tekintetében az AX82U -nak kell némi idő. Értem ez alatt, hogy én aki routerek tekintetében baromira nem vagyok a futurisztikus formák meg a LED-orgia híve először én is dobtam egy hátast amikor megláttam. Aztán az ember persze megszokja aztán kifejezetten tetszik neki ... :) Most már azt mondom, hogy jól eltalálták ...

Antenna kérdés. Az AX92U -n viszont behajtható. Ez jól jön, ha az ember fia például falra szeretné szerelni. Az AX82U -t ugye nem szereled a falra egyszerűen ... Pedig mondjuk előszobában lefelé néző LED -ekkel milyen jó éjszakai fény is lehetne ... :)

(#9961) blakey válasza dkess (#9960) üzenetére


blakey
titán

Az AX82U -nál az a "+20-22Mbps" olyan 850 Mbps környéki sebességeket feltételezve (160 MHz nélkül) azért nem számít olyan nagy "lényegesen jobb sebesség" -nek ... :)
Azt most nem írtam (korábban igen), hogy 433Mbps linksebesség mellett, 44-es és 100-as csatornán valamint 80MHz-en van a +20-22Mbps előny. A többit sajnos már nem tudtam kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9962) gdarvas


gdarvas
csendes tag

Sziasztok! Adott egy Asus ac65p router gigabites Digi internettel. Be van állítva a 2.4 GHz és az 5 ghz-es wifi sáv is. Mostanában viszont 5ghz-en iszonyat lassan működik minden, teszt programmal mérve letöltés mindössze 40 mbps! feltöltés viszont 350 mbps. Korábban nem volt ilyen probléma. Kipróbáltam már a routert resetelni is, de semmit nem javult...

[ Szerkesztve ]

Hiszem, ha látom...

(#9963) TeeJay válasza gdarvas (#9962) üzenetére


TeeJay
félisten

Esetleg kábelen is mérj hogy jó-e a sebesség egyáltalán.

Nálam így tökéletes igaz FW frissítés után nyomtam full reset-et és újra beállítottam az alapoktól

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9964) Bubaaa válasza gdarvas (#9962) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

Próbáld meg át tenni az 5ghz es csatornát máshová! Mondjuk 100-asra. Lehet bezavarja valami.

(#9965) gdarvas válasza Bubaaa (#9964) üzenetére


gdarvas
csendes tag

Kábelen tökéletes. Próbálom másik csatornára tenni.

Hiszem, ha látom...

(#9966) gdarvas válasza TeeJay (#9963) üzenetére


gdarvas
csendes tag

Sajnos még rosszabb lett, letöltés mindössze 35 mbps! Feltöltés 350 mbps. Kipróbáltam többféle eszközzel is (iPhone; Android teló)

Hiszem, ha látom...

(#9967) TeeJay válasza gdarvas (#9966) üzenetére


TeeJay
félisten

De kábelen is ennyit mérsz géppel? Mert nem biztos hogy a wifinek van baja
Linksebesség mennyi a telefonon mikor nézted?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9968) mpo válasza gdarvas (#9965) üzenetére


mpo
veterán

A mobilra tedd föl a WIFI Analyzer és a NET Analyzer appokat és nézd meg mit mutatnak.

Ha érted, akkor már elavult.

(#9969) gdarvas válasza TeeJay (#9967) üzenetére


gdarvas
csendes tag

Most néztem asztali gépen: 765/317 mbps

Hiszem, ha látom...

(#9970) TeeJay válasza gdarvas (#9969) üzenetére


TeeJay
félisten

Akkor állítsd be úgy ahogy küldtem a képen
N/AC mixed mód
80MHz
52-es csatorna vagy 100-as vagy 36-os csatorna

Mást nem tudsz kipróbálni
QoS ugye ki van kapcsolva és a NAT pedig AUTO módban van nincs kinyomva?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9971) gdarvas válasza Bubaaa (#9964) üzenetére


gdarvas
csendes tag

Kipróbáltam a 100-as csatornát, picit javult de nem sokat: 67 mbps...☹️ a letöltés

Hiszem, ha látom...

(#9972) TeeJay válasza gdarvas (#9971) üzenetére


TeeJay
félisten

Telefon restart mert ha letöltésre ennyit mérsz felfelé meg minden jó akkor nem biztos hogy a router lesz a rossz

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9973) gdarvas válasza TeeJay (#9970) üzenetére


gdarvas
csendes tag

Így állítottam be, Qos kikapcsolva, NAT auto beállítást hol tudom megnézni?

Hiszem, ha látom...

(#9974) TeeJay válasza gdarvas (#9973) üzenetére


TeeJay
félisten

neked is a legújabb FW van rajta már?
Firmware verzió:3.0.0.4.382_52516

SSID külön van az 5GHz-nek ugye?
Tehát 2,4GHz SSID : valami2G
5GHz SSID : valami5G így legyen ne azonos néven a kettő

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9975) gdarvas válasza TeeJay (#9972) üzenetére


gdarvas
csendes tag

Több telefonnal is ugyanezt mérem...valami nem okés, az tuti. Legújabb firmware van fent az ac65-ön...

Hiszem, ha látom...

(#9976) gdarvas válasza TeeJay (#9974) üzenetére


gdarvas
csendes tag

igen, ugyanaz a friss firmware van fent. És persze a 2.4 illetve 5 GHz wifi különböző nevű.

Hiszem, ha látom...

(#9977) TeeJay válasza gdarvas (#9976) üzenetére


TeeJay
félisten

Akkor passz, csinálj egy reset-et, állítsd be ismét újra, ha akkor is lassú akkor még biztos van rá garancia és mehet vissza cserére
Nálam 630-645megabitet mérek Redmi Note9S telóval

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9978) gdarvas válasza TeeJay (#9977) üzenetére


gdarvas
csendes tag

Megpróbálok egy hard resetet csinálni, bár ezt egyszer már megtettem.

Hiszem, ha látom...

(#9979) gdarvas


gdarvas
csendes tag

Érdekes, hogy kipróbáltam egy profibb laptoppal és láss csodát ott viszonylag jónak tűnik az 5 GHz wifi, 350 / 320 mbps. De mobilokkal (iPhone XS; Samsung S8, A41) továbbra is nagyon lassú...65 mbps a letöltés, míg felfelé 350 mbps...

[ Szerkesztve ]

Hiszem, ha látom...

(#9980) TeeJay válasza gdarvas (#9979) üzenetére


TeeJay
félisten

36-52-100-as csatornára téve is kipróbáltad?
ha a laptop 350-et mér akkor nem a routerrel van gond azt tudod ugye?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9981) gdarvas válasza TeeJay (#9980) üzenetére


gdarvas
csendes tag

Minden csatornát kipróbáltam, eredmény ugyanaz. A laptop jónak tűnik, de ott is szépen lassan emelkedik az átviteli sebesség letöltéskor 350 mbps körülre. A telókon pedig következetesen mindig kevés... Fura az biztos; és eléggé idegesítő.

Hiszem, ha látom...

(#9982) gdarvas


gdarvas
csendes tag

Sőt most éppen 43 mbps az iPhone XS letöltés... :W

Hiszem, ha látom...

(#9983) bala6120 válasza gdarvas (#9982) üzenetére


bala6120
senior tag

Nálam is elkezdte kb. 3 hete. Semmi nem segített gyári rendszeren. Openwrt megoldotta. :F

(#9984) gdarvas válasza bala6120 (#9983) üzenetére


gdarvas
csendes tag

Majd kipróbálom, kösz a tippet. Bár a gyárival korábban szépen ment, lehet, hogy visszarakok korábbi gyári firmware-t.

Hiszem, ha látom...

(#9985) gdarvas


gdarvas
csendes tag

A régi taktika bejött: visszaraktam a 2020. júniusi firmware-t, sebesség egyből más lett! Ugyanazon iPhone XS 560 mbps letöltés; mindjárt más... :C

Hiszem, ha látom...

(#9986) TeeJay válasza gdarvas (#9985) üzenetére


TeeJay
félisten

szifonnal problémázik akkor mert nekünk két darab Redmi Note9S van és hasítanak :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9987) pinnacle válasza pinnacle (#9792) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Csináltam egy gyári visszaállítást, mindent hagytam alapon, de nem javult a letöltés. :( A feltöltés jobb lett. Az hozza a vezetékest. Beállítottam a szokásost, még nem tettem 100-ra, mert magától 112 volt, de ettől sem lett jobb. NAT-nál idáig a PPPoE engedélyezve volt, most hagytam alap tiltáson. Mit kellene beállítani, hogy hozza a régi letöltési eredményeket? Érdekes módon, akkor a feltöltés volt rosszabb.
Lehetséges az, hogy elromlott a router wifije, egyáltalán hallottatok arról, hogy egy router wifijének a "letöltése" romlott el, miközben a feltöltés tökéletes?

Látom gdarvasnak is ez a gondja. Akkor nem vagyok egyedül. Hülyét is kapnék, ha végre bevezetnék a Gigabites netet, és nem változna a letöltési sebesség. :D Akkor ez lehet mégis router hiba. Csak az a furcsa, hogy lehet-e ilyen le-gyenge, fel-tökéletes probléma.

[ Szerkesztve ]

(#9988) TeeJay válasza pinnacle (#9987) üzenetére


TeeJay
félisten

NAT gyorsítás kell amit te tettél ki ahhoz nem kell piszkálni

Továbbra is hasít a wifi, szerintem a telefonotokkal van valami
630-640megabitet mértem és előtte sosem volt ilyen gyors inkább 600-630 között volt

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9989) gdarvas


gdarvas
csendes tag

Nem hiszem, hogy telefon probléma lenne, mivel többféle készülékkel is teszteltem. Viszont amint visszaraktam a tavalyi firmware-t, minden rendben lett. Letöltés 40-ről felment 560 mbps-re.

Hiszem, ha látom...

(#9990) pinnacle válasza TeeJay (#9988) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Semmit nem változtattál a gyári beállításon a szokásost kivéve? Én még a WPS gomb LED kikapcsolás, Port továbbítás, UPnP kikacsolást állítottam, illetve az SSH kellhet Androidos boxhoz. Viszont ezek nincsenek hatással a wifire. Megnéztem laptopról is, ugyanaz, olyan mintha a letöltés maximálva lenne 50Mbps-re. Egyébként ilyet lehet roueren beállítani hasonlóan a torrent klienshez? Tényleg úgy néz ki, mintha valami ilyen lenne. Megkérdezem majd a router hiba topikban is.

gdarvas lehet mi valami egyedi hibás routert kaptunk, vagy valahogy a firmware települt hibásan, "letöltéskorlátozva". Fura, hogy senki másnak nincs ilyen hibája. Lehet kifogtunk valami hibás sorozatot. Neked mi a szériaszámod? Nekem K3IOHX000125, HW Ver:01.

[ Szerkesztve ]

(#9991) Intelligencs válasza blakey (#9959) üzenetére

Nem vitatom, hogy gyorsabb a wifije, elvégre újabb modell, még ha az Asus számozása néha megtévesztő. Viszont a kolléga elbizonytalanodott, hogy az AX92U-val jó lóra tett-e. Szerintem igen, akinek nem fontos az a 20 Mbps sebességtöbblet az 5 GHz-es wifin, annak nem ad igazi előnyt.

Én leírtam nekem miért jobb az AX92U. Lehet, hogy ő is magára ismer néhány érvben. Nekem például 500 megabites netem van, amit az AX92U is kimaxol wifin. Ax82U-val sem tudnám jobban kihasználni. Ráadásul én minden fontos eszközt kábelen bekötve használok, szóval a wifi szempontjából inkább a megbízhatóság a fontos, sem mint a sebesség.

Aki mondjuk asztali gépet vagy laptopot használ wifin, annak lehet szempont a minél gyorsabb wifi. Mobiltelefonnál nem igazán tudok elképzelni olyan helyzetet, ahol nekem a normális youtube lejátszáshoz szükséges sebességnél nagyobb kéne. Az meg pár megabit, ha jól sejtem.

Ha az árat is figyelembe vesszük, akkor nyilván jobb vétel a 82U. De akkor én már inkább az 58U-ra szavazok, az is teljesen megfelelő a legtöbb embernek.

*szerk: kitöröltem egy részt, mert rájöttem, hogy összekevertem a milyen routert vegyek topikkal. :)

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#9992) blakey válasza Intelligencs (#9991) üzenetére


blakey
titán

Egy dolgot ne feledj, több, mint 7 hónapon keresztül AX92U-m volt, majd 3 hétig AX92U és AX82U, szóval bármennyire is jó az AX92U az AX82U jobb, nem csak Wifin. Egyedül az USB írás-olvasás gyengébb az utóbbon, minden másban jobb, stabilabb a wifi, valahogy mindenen érezhető, főleg 1-2 TV-n ahol eddig néha elment a Netflix kapcsolat ott sokat javult és egyáltalán nincs kimaradás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9993) gdarvas válasza pinnacle (#9990) üzenetére


gdarvas
csendes tag

K9IOHX004256 / HW Ver R01
Próbáld ki ezt a firmware-t:
Version 3.0.0.4.382.52272
2020/06/18
[link]

Hiszem, ha látom...

(#9994) pinnacle válasza gdarvas (#9993) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Majd kipróbálom. Most nézem a Max Rate 54. Nézd, (nézzétek) meg légy szíves az InSSider-rel, hogy nektek mit jelez. Akkor mégis az lesz a gond, hogy "lekorlátozza" magát 54Mbps-re?

(#9995) Intelligencs válasza blakey (#9992) üzenetére

"főleg 1-2 TV-n ahol eddig néha elment a Netflix kapcsolat ott sokat javult és egyáltalán nincs kimaradás"

Ezek messze vannak a routertől? Mert ha igen, akkor erre az erősebb wifi lehet magyarázat. Ha nincsenek messze, akkor az AX92U nem jól működött az AX82U meg jól működik. Ha én ilyet tapasztalnék, akkor legaranciáztatnám, vagy ha nem lennének erre hajlandóak, akkor kidobnám az ablakon, és soha többet nem vennék Asus routert. Az AC86U után is már rezgett a léc, majdnem Mikrotik lett.

The Amiga, Born a Champion

(#9996) blakey válasza Intelligencs (#9995) üzenetére


blakey
titán

Messze vannak a routertől, ezért írom, hogy az AX82U (lefedettségben minimálisan jobbnak tűnt az AX92U-hoz képest) stabilabb, jobb sebességre képes a távoli (lefedettségi határ közelében) ponton. Nekem nem volt "Wifi dobálásom" AX92U-val sem, stabil volt azzal is, a kiváncsiság hajtott az AX82U irányába, valójában Mesh lett volna, de így tolódik amíg ez a router jónak bizonyul.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9997) Intelligencs válasza blakey (#9996) üzenetére

Ja, így már értem. Akkor annak is jó lehet a 82U, akinek lefedettségi problémái vannak, és a 92U épp nem fedi le a területet. Na, anyáméknál én nem akartam kísérletezni, ezért lett inkább két AX56U. Meg a kertet semmiképpen sem tudtam volna lefedni, egyszerűen túl messze van a ház elejétől, ahova az első routert muszáj lerakni (ott a modem).

The Amiga, Born a Champion

(#9998) TeeJay válasza pinnacle (#9990) üzenetére


TeeJay
félisten

Csak a szokásosat állítottam semmi mást. Nálam gyönyörűen megy az AC WiFi igaz nem 100-as csatornán használom mivel nálam azon elmegy 52-re.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9999) woodworm válasza pinnacle (#9994) üzenetére


woodworm
veterán

Inssider nélkül mérted mennyi? Érdekes módon, ha fut, nekem sem megy most nagyon 50 felé. Ráadásul a 80 MHz-es csatornaszélességnek látszódnia kellene a grafikán.

[ Szerkesztve ]

(#10000) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Itthoni is kapható már az AX68U router, ára 60-70k között van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.