Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

A 7850-esek feszemelés nélkül bírják a gigahertzes órajelet?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#852) Tom5 válasza Bjørgersson (#851) üzenetére


Tom5
addikt

:K

(#853) Bjørgersson válasza Tom5 (#852) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Remélem akkor lesz olyan gyártó aki csinál belőle GHz Editiont. Mondjuk Gigabyte vagy Sapphire. Úgy mégis csak nyugodtabban használnám, mintha nekem kellene rajta húzni, aztán meg lenne valami baja és nem gariztatnák. :U

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#854) Tom5 válasza Bjørgersson (#853) üzenetére


Tom5
addikt

Nekem fesz emelés nélkül 1160Mhz-et megy a GPU.
Akik eddig tuningoltak 1050MHZ-et mindenki elérte.
Nincs fesz emelés, nincs jelentős hőmérséklet emelkedés.
Amúgy meg ha meghal a VGA a tuning miatt. (de emiatt nem fog)
Senki sem mondja majd meg, hogy mennyin ment a GPU akkor éppen.

(#855) Bjørgersson válasza Tom5 (#854) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Durva hogy az alapórajelekhez képest "simán" rá lehet húzni +300Mhz-et, az eddigi kártyáknál meg jó ha 100-150 sikerült? :C

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#856) huby80 válasza Bjørgersson (#855) üzenetére


huby80
senior tag

Ráadásul volt nélkül.....Voltal birná még joval tovább is...

(#857) Bjørgersson válasza huby80 (#856) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ez a 28nm-nek köszönhető egyébként? Vagy az AMD újított valamit? :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#858) huby80 válasza Bjørgersson (#857) üzenetére


huby80
senior tag

szerintem mind kettö...

(#859) ImI87


ImI87
őstag

Sziasztok!

Az addig megjelent 7850 kártáyk közül melyiket érdemes venni?
Főleg hűtés maitt, vagy + extra jó tulajdonságok miatt kérdezem.

Az nem fontos, hogy melyik gyártó lövi be +/- 20 MHz-cel többre, de az jobban számít, hogy mennyire jól hűt, vagy van-e rajta valami hasznos egyedi dolog.

Itthon még szinte semmit nem lehet kapni, úgyhogy valszeg külföldről lenne.

(Eddig csak annyit olbastam, hogy Gigabyte nem ajánlott.)

Köszi :R

ImI

(#860) Razermazer válasza ImI87 (#859) üzenetére


Razermazer
őstag

Volt itthon csak az első szállítmány elfogyott ennyi, ha nem tudsz várni, akkor tényleg csak a külföld marad. TSMC gyengélkedik így kicsit lassan indul be az állandó ellátás.
Egyébként Sapphire sima és oc-s eddig velük van a legkevesebb gond és csendes és hűvös.
Teli van extra kimenetekkel.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#861) #02119936 válasza ImI87 (#859) üzenetére


#02119936
törölt tag

A Sapphire tényleg jó én 64 maximumot láttam eddig 1,1Ghz-en 1950 fordulat mellett, ami a B3 nál, nem is hallani. Érdemes rá várni szerintem. A 7850-es még halkabb is lesz az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#862) huby80 válasza ImI87 (#859) üzenetére


huby80
senior tag

Asus vagy Sapphire ....bár az asus valamivel drágáb de most a sapphire is 70 fölött lesz ha megjön... :K

(#863) bence1990


bence1990
csendes tag

az MSI azért maradt ki, mert még nincs róla sok infotok, vagy van vmi konkrét ok? pont most rendeltem be egyet, ne ijesztgessetek :D külföldi fórumokon nagyon jókat írnak a hűtéséről és úgy alapvetően az anyagminőségről + ugye 3 év gari nem 2

(#864) huby80 válasza bence1990 (#863) üzenetére


huby80
senior tag

hát az itt nincs azért nem is esik rola szó..de a külföldi oldalakon dicsérik :)

(#865) TTomax válasza #02119936 (#861) üzenetére


TTomax
nagyúr

7850-es még halkabb is lesz az biztos. A referencia biztos hogy nem...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#866) Tom5 válasza TTomax (#865) üzenetére


Tom5
addikt

Nekem teljesen referencia modell van és semmi hangja még terhelve sem. :K

(#867) #02119936 válasza Tom5 (#866) üzenetére


#02119936
törölt tag

Sok múlik mire hogyan használod. A VSync bekepcsolásával a GPU %-os kihasználtság 50-60%-ra esik. A gpu órajele a feszültség is meghatárzó.

(#865) TTomax A refeknek tuti nagyobb hangja van ugyanazon az 1900-as fordulaton.

[ Szerkesztve ]

(#868) csucsbicep válasza Bjørgersson (#857) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Annak is köszönhető, meg annak is, hogy ez a kártya nincs kihegyezve. A 7870-re már nem lehet ennyit rátenni.

ImI87: Ha biztosra akarsz menni, akkor Sapphire.

Kvg. Azt honnan gondolod, hogy nagyobb hangja van ugyanolyan fordulaton?

[ Szerkesztve ]

(#869) KaiotEch válasza bence1990 (#863) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Engem is érdekelne, mert 6850 Cyclone-al meg vok elégedve. Bár ahogy néztem a 7850-es Twin-es hűtővel elég rusnya... :U

Nehezen fogok tudni választani, mert ASUS hűtése lelóg és úgy ronda, MSI mint említettem nem tetszetős, Sapphire-ban meg még 4850-nél csalódtam, és a 7850-nek is csak a doboza néz ki jól. Ronda az a kék nyák, meg a hűtő sem egy hűha :(

[ Szerkesztve ]

(#870) bence1990 válasza KaiotEch (#869) üzenetére


bence1990
csendes tag

Eddigi vásárlói tapasztalatok alapján a Sapphire-el nincs az ég világon semmi gond, nekem egyedül a 2év gari nem nyerte el a tetszésemet. Akik eddig MSI-t vettek meg vannak vele elégedve, nagyon halknak mondják és a hűtésével sincs semmi gond. Gigát azt gondolom olvastad hogy sok problémás darab van. Konkrétan ilyen hangot ad: http://www.youtube.com/watch?v=LYWlr0MqoFk
Asus-al sincs állítólag gond, de tényleg zavaró, hogy annyi energiát sem fektettek bele, hogy megfelelő méretű hűtőt tervezzenek rá.

(#871) KaiotEch válasza bence1990 (#870) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nem olvasgattam Giga-t mert egyetértek Krisz nagy "beszólásával" (aláírásomban). Én is inkább a 3 év gari felé hajlok, de még meg kéne várnom a PCS-t. Abból az OC jól is néz ki.

(#872) milszab


milszab
senior tag

Szerintetek elég a gépem egy 7850/70-eshez, vagy teljesen új konfig kéne? Ott van az adataimnál, hogy milyenem van most...
Bár nagyon filózok az újon, persze ha majd ezt el tudom adni.

(#873) KaiotEch válasza milszab (#872) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Áh az E8400 felejtős, én arról váltottam és a 6850-emet 3,6GHz-n hajtotta csak ki normálisan.

(#874) huby80


huby80
senior tag

7850 alá érdemes pci 3.0-ás alaplapot rakni? lesz valami elönyöm belöle ? természetesen ivy prockoval gondolom... :F :R

(#875) Joker94 válasza huby80 (#874) üzenetére


Joker94
aktív tag

Szinte semmi előnyöd nemlesz. :N

(#876) noby válasza Joker94 (#875) üzenetére


noby
aktív tag

helyesbítenék csak videó kódolásban van előnye ott eléggé sok.játék alatt szinte semmi.

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#877) LordX


LordX
veterán

Halihó!

Vettem egy Gigabyte 7850-est, és azt vettem észre, hogy miután betettem, a 12 GB RAM-ból kb 6 GB "hardware reserved" lett a Resource Monitor-ban... Mivel az előző kártyával (egy MSI Radeon 4850) csak pár mega volt ilyen, ezért biztos ez csinálja. Megnézvén az eszközkezelőben egy kb. 4 GB-s címtartomány van lefoglalva a 7850-hez, ami eléggé WTF.

Találkozott valaki hasonló problémával?

(#878) huby80 válasza Joker94 (#875) üzenetére


huby80
senior tag

akkor csak ez is valami paraszt vakitás csak....? cf-be se sincs haszna?:)

(#879) ViiiiktorOC válasza huby80 (#878) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

HD 7970 cikke:

"Van még egy egyedülálló újítás a Radeon HD 7970-en, amely nem szembetűnő: ez a PCI Express 3.0 támogatás, melyet egyelőre csak X79-es alaplapokkal lehet kihasználni. Ez a csatoló elméletben kétszer nagyobb, 16 sáv esetében pontosan 16 GB/s maximális elméleti adatátviteli sebességre képes egy hasonló PCI Express 2.0-s porthoz viszonyítva. Ebből egy darabig asztali környezetben nem sokat profitálhatunk, mivel a fejlesztők manapság arra törekszenek, hogy a PCI Express busz csak minimális igénybevételnek legyen kitéve. A PCI Express 3.0 mögött jelenleg óriási reklámkampány húzódik, ám a gyártók sosem mutatják be, hogy az elméletben elérhető extra sebességnek milyen gyakorlati hatásai vannak. Ennek nyilván az az oka, hogy most még nem mutatható ki az új interfész gyakorlatban mérhető előnye. A potenciális vásárlók szempontjából az egész lényege, hogy a kártya bármilyen probléma nélkül tökéletesen üzemel egy PCI Express 2.0 portban is, miközben a megjelenítés sebessége sem szenved a mérési hibahatáron túli csorbát."

Valaki erre? #844) :F

[ Szerkesztve ]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#880) csucsbicep válasza milszab (#872) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ide már legalább egy 4GHz-es Phenom II kell, de inkább i5/i7.

KaiotEch: F1 2011, Crysis2 alá minden esetben kevés, multizni meg nem kell vele.

huby80: Marketing. Még a legerősebb kártyák sem igénylik, sőt a legtöbb esetben a 2.0 8x is elég...

[ Szerkesztve ]

(#881) Majkee84 válasza csucsbicep (#880) üzenetére


Majkee84
aktív tag

X6 1055t elég alapon, vagy ezt is húzni kellene?

Steam / Origin / Discord / RSC / PUBG : Majkee84

(#882) csucsbicep válasza Majkee84 (#881) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Húzni kell, mert alapon hagy benne.

(#883) Majkee84 válasza csucsbicep (#882) üzenetére


Majkee84
aktív tag

És mennyire lenne érdemes szerinted? Még nem vettem meg, de tervben van.

Steam / Origin / Discord / RSC / PUBG : Majkee84

(#884) csucsbicep válasza Majkee84 (#883) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Sztem egy 4GHz nem árt, de attól függ milyen felbontáson játszol.

(#885) Majkee84 válasza csucsbicep (#884) üzenetére


Majkee84
aktív tag

Full hd. A 4 giga lehet, hogy sok lesz.

Steam / Origin / Discord / RSC / PUBG : Majkee84

(#886) KaiotEch válasza csucsbicep (#880) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ezt most melyikre? :)

(#887) csucsbicep válasza KaiotEch (#886) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

E8400-re.

(#888) LordX válasza LordX (#877) üzenetére


LordX
veterán

NVM, nem a VGA csinálta, hanem az, hogy az SSD-m másik SATA csatiba raktam (közvetlen a HDD mellé - ha ugyanazon a portpáron van a kettő, akkor csinálta). Még így is WTF, de legalább most nem jön elő.

(#889) Tom5 válasza Majkee84 (#885) üzenetére


Tom5
addikt

Nekem 3,5-ön ment az X6 és bőven elég volt a VGA-hoz. Annyit meg mindegyik 1055T megy.

(#890) krisztofer55


krisztofer55
tag

Van valakinek tapasztalata Giga 7870/7950 ventilátorával/hűtésével kapcsolatban? Csak a 7850-nél jelentkezett a venti probléma?

Kb 8k különbség van a 7870-7950 között. Gigabyte. Megéri szerintetek a többletet?

"A békés felkelés az, ami szabaddá tesz!"

(#891) szasanyi válasza krisztofer55 (#890) üzenetére


szasanyi
félisten

Ha úgyis tuningolod a 7870-et és nem lesz 3 monitoron játék akkor nem annyira. :N

[ Szerkesztve ]

(#892) csucsbicep válasza Tom5 (#889) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Attol fugg miben, hidd el egy i5/i7 talalna meg benne par fps-t.

(#893) Tom5 válasza csucsbicep (#892) üzenetére


Tom5
addikt

Ez igaz :K

(#894) Nippon válasza krisztofer55 (#890) üzenetére


Nippon
őstag

Megéri, gyorsabb a 7950 és hosszabb távon jobb választás.

(#895) akela91


akela91
addikt

Az lehetséges, hogy ASUS GPU TWEAK F12011 közben 2289MB VGA Memory usage-t mért? Böngészés közben 182MB. Egyébként itt kipipálva a tuninghatár eltörlést, az egekbe lehet emelni az órajelet/feszt. :P Viszont, itt meg nem tudom beállítani, hogy Játék közben mutassa a VGA temp-et, core clockot... Mit ajánlotok? (MSI AFTERBURN meghülyül néha, ezért váltottam)

[ Szerkesztve ]

(#896) akela91 válasza akela91 (#895) üzenetére


akela91
addikt

Találtam egy brutál jó párosítást. :)
Msi On- sreen Display;
HWiNFO64
ASUS GPU TWEAK

Bármit berakhatsz játék közben a monitorra.

Az on screen display-be be kell tallózni a HWinfo.exe fájlt, és után a hwinfo-ba a sensor fülön-> Costumize-> kiválasztod amit akarsz-> RIVA Tuner OSD pipa, és kint is van. :)

(#897) krisztofer55 válasza Nippon (#894) üzenetére


krisztofer55
tag

Köszi a választ! :R

Igen, ez fog maradni, márcsak azért is, mert a 7950-en lévő ventik PWM-esek, míg a 7870 esetében nem.

"A békés felkelés az, ami szabaddá tesz!"

(#898) szasanyi válasza krisztofer55 (#897) üzenetére


szasanyi
félisten

Ezt honnan veszed?

(#899) krisztofer55 válasza szasanyi (#898) üzenetére


krisztofer55
tag

Hirtelen ezeket találtam:

7870
7950

7870 tesztben a zaj terhelve, és terheletlenül is 40dba:

idle
load

7950 teszt.

"A meleg levegő elszállítását nem kevesebb, mint három darab PWM vezérelt ventilátor végzi, melyek kellemes csendben tudják ellátni feladatukat."

[ Szerkesztve ]

"A békés felkelés az, ami szabaddá tesz!"

(#900) szasanyi válasza krisztofer55 (#899) üzenetére


szasanyi
félisten

PWM ventikkel szeltek mindegyik másképpen a venti szabályozása és fordulatszám visszajelzés hogyan lenne?

Gigabyte kártyát én nem vennék, mert sok gond volt velük, és úgy tudom már az új VGA-k esetében is van panasz. Más gyártó miért nem érdekel?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.