Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Yany válasza csucsbicep (#299) üzenetére


Yany
addikt

Valahol volt egy videó a youtube-on, ahol összehasonlították a régi hűtőjükkel és nagyon nem tetszett az újnak a hangja. Rákerestem, de most nem találom.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#302) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Én hallgattam már 6950 DCII-t és tényleg kb. semmi hangja nem volt, semmi búgás-zúgás, úgyhogy azt a sorozatot nagyon jól eltalálták. Csakhát 3 slot...

Original's never fit - Socket 370

(#303) szasanyi válasza <MZ/X> (#302) üzenetére


szasanyi
félisten

De minek, ha a Sapphire ugyanannyiért (sőt, szerintem olcsóbban!) ad jó hűtéssel szerelt VGA-t? Nálam pölö be sem férne a 3 slortos hűtéssel szerelt ASUS a gépembe. :N

(#304) csucsbicep válasza szasanyi (#303) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Mondjuk ott a 3 slotot én sem értem, amikor más gyártó hatékony 2 slotos hűtést is tud csinálni. Gondolom marketing is van benn bőven.

(#305) szasanyi válasza csucsbicep (#304) üzenetére


szasanyi
félisten

Nyilván. Mondjuk az is biztos, hogy aki komolyabban tuningol az magasabb órajelet és/vagy alacsonyabb hőfokot ér el azzal. Csak ugye még az sem garancia a lényegesen nagyobb órajelre, és nem is mindenkinek kell - viszont mindenkivel megfizettetik aki olyat vesz, ha nem is igazán lesz szükség arra a hűtési többletre. Arról nem is beszélve, hogy elég sokan panaszkodnak rá.

(#306) Def26


Def26
félisten

HD 7850 cf tesztet nem tudtok valahol? :U

szasanyi: Közben kijavítottam crossfire tesztre, elírtam az előbb. :B

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#307) szasanyi válasza Def26 (#306) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez nem jó? Aztán itt ez is, de a google sok találatot hoz!

(#308) szasanyi válasza Def26 (#306) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem mind1, de én nem láttam olyat.

(#309) csucsbicep válasza Def26 (#306) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

(#310) szasanyi válasza csucsbicep (#309) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem biztos, hogy ezek pontos, hiteles adatok. Legalább is amit biztosan tudok, hogy a HD6870 esetén BF3 1080p Ultra beállításokkal min. 44FPS lehetetlen.

(#311) csucsbicep válasza szasanyi (#310) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Sajnos, így mást elsőre nem találtam.

(#312) Def26 válasza csucsbicep (#311) üzenetére


Def26
félisten

Ez alapján tetszik. :U

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#313) szasanyi válasza csucsbicep (#311) üzenetére


szasanyi
félisten

Tudom, mert én sem. Csak jeleztem a dolgot, hogy nagyon kilóg a lóláb így a többi is lehet pontatlan. Persze nagyságrendileg - és mivel más még nem áll rendelkezésre - jó lehet az elsődleges tájékozódáshoz. Aztán lesz ebből sok teszt, sok helyen.

(#314) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Az egyetlen teszt HWbot-on! :D
1300-at remélem nem nagy erőfeszítéssel vitte! :)

[link]

[ Szerkesztve ]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#315) #02119936 válasza ViiiiktorOC (#314) üzenetére


#02119936
törölt tag

A Sandy 1.5V-t kapot. Szerinted? :N

[ Szerkesztve ]

(#316) szasanyi válasza ViiiiktorOC (#314) üzenetére


szasanyi
félisten

Szép eredmény! Azt nem hiszem, hogy az volt elsődleges céljuk, hogy ilyen beállításokkal hosszú távon is működtessék. :N

(#317) csucsbicep válasza ViiiiktorOC (#314) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Nem rossz, de én annyira nem vagyok elájulva tőle. Lesznek ennél sokkal brutálisabb eredmények.

(#319) csucsbicep válasza akela91 (#318) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

A legjobb kártyák a legjobb áron. Na, így újonnan a 69xx-nak nem sok értelme van, mert ezek ár/teljesítményben lemossák őket...

(#320) szasanyi válasza akela91 (#318) üzenetére


szasanyi
félisten

Mit mondtam? Ha így haladnak jó lesz ez, nem is sokára. ;)

MOD - rövid távon inkább jellemző az, de hosszabb távon (pár hónap) összességében inkább csökken - főleg egy új, drága termék esetében. Persze ez sem mindíg igaz, mert még a forint negatív árfolyamváltozása (1-2 politikusunk beszól itt-ott ugye :U ) betehet ennek a tendenciának. Tudom, te nem tudsz olyan sokat várni... itt nem lehet okosnak lenni, te döntesz! ;)

[ Szerkesztve ]

(#321) akela91 válasza szasanyi (#320) üzenetére


akela91
addikt

Igazad volt, kezdő árnak ez fergeteges! Csak attól félek, hogy felugrik az ár a nagy kereslet miatt. Mint a HAF 912 ház, 8800-al drágább lett, ezért nem tudom megrendelni :(((

(#322) akela91


akela91
addikt

És megérkezett a SAPPHIRE 11199-03-20G HD7870 2GB GDDR5 GHZ EDITION OC PCIE 98.368Ft (1050MHz)

(#323) akela91


akela91
addikt

Most látom csak, hogy 7850-ből is ott a Sapphire OC, és teljesen ugyan azon az áron!!
Melyiket éri meg jobban megvenni? Ígyis-úgyis felhúzom minimum 1GHz-re, szóval olyan szempontból érdekel, hogy esetleg az erősebb kártyákat adják el OC-nek, vagy random történik ez a folyamat?

(#324) csucsbicep válasza akela91 (#323) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Szerintem az OC nem válogatott GPU. De, ha egy árban vannak inkább vedd a gyári tuningost.

(#325) szasanyi válasza akela91 (#323) üzenetére


szasanyi
félisten

Elvileg van valamiféle teszt, ami alapján a jobb példányok kapnak gyárilag magasabb órajelet. DE! Elvileg... megint csak azt tudom mondani: itt nem mehetsz 100%-osan biztosra. Sok példa van arra, hogy a gyári OC kártyákkal gond van (volt) aztán az, hogy a 78xx kártyáknál mi lesz, majd a gyakorlatban derül ki. Én biztosan az OC-t választanám ugyanolyan áron.

(#326) akela91 válasza szasanyi (#325) üzenetére


akela91
addikt

Végülis ott a 2 év Gari, kijön ennyi idő alatt a hiba szerintem...

(#327) szasanyi válasza akela91 (#326) üzenetére


szasanyi
félisten

Ezért kell a megbízható, teljes értékű papíros garancia! Egyébként ahol gond volt, ott pár óra, esetleg nap alatt kiderült, csak játszani kellett. Egyes VGA-k esetében ezeket a hibákat BIOS frissítéssel tudták orvosolni és megszűntek, másoknál garanciális csere lett a vége. És itt megint visszautalok a korábban már hangsúlyozott, és első mondatban leírt garancia fontosságára. És még arról nincs szó, hogy mondjuk a 23-ik hónapban hibásodik meg... :U

(#328) akela91 válasza szasanyi (#327) üzenetére


akela91
addikt

Teljesen igazad van. OFF: Cm 912+ házat gari nélkül már nyugodtan lehet venni nem? Abba nincs mi elromoljon... :D
Ki vesz Sapphire-t még a héten?

(#329) csucsbicep válasza szasanyi (#325) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Szerintem ez még nem vmi brutál OC 920/1250 a 860/1200 helyett. Szerintem itt szó sincs válogatott GPU-król. Ráadásul szinte az összes eddigi 7850 kiakasztotta a CCC-t, ami 1050/1450, az pedig a Sapphire OC órajelétől elég messze van.
Valóban volt több gyári OC-s kártya, ami nem bírta az eredeti órajelét. Legutóbb talán az 560-nál a Giga OC/SOC. De hallottam régebben ilyet Asus 3870 TOP kártyákról is. Én nagyon kis esélyét látom, hogy olyan 7850 kerüljön ki, ami ne bírná a gyári órajelet.

(#330) akela91 válasza csucsbicep (#329) üzenetére


akela91
addikt

Ezt is ígérte Sapphire eddig is. Nem volt szó nagyobb OC-ról. Mondjuk nem izgat, csak nehéz döntés melyiket vegyem. Csábító, hogy ugyanannyiba kerül az OC, lehet jobb minőségű, de lehet nem annyira stabil mégsem... hmm.

(#331) szasanyi válasza csucsbicep (#329) üzenetére


szasanyi
félisten

Az is lehet, de akkor meg főleg ne csodálkozzon senki ha nem stabil a kártya, ha így van: csak rábökök egyre, megemelem az órajelet és tesztelés nélkül mehet. Mondjuk ezek új generációs, új gyártástecnológiával előállított kártyák és lehet, hogy ennél fogva ilyen kis mértékű OC esetén nem lesz gond. Minden esetre a megbízható, papírost gart én fontosnak tartom, én pölö anélkül semmit sem vennék. Remélem, hogy nem kell, de ha mégis no para (hol az eladó srác, intézi - nem intézi, stb.).

akela91: egy táp nélküli házban nincs túl nagy kockázat. Én biztosan nem, és inkább a 7870 lesz (majd).

(#332) csucsbicep válasza szasanyi (#331) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Erről szerintem Abu-t kéne megkérdezni, ő biztos tudja rá a választ.

(#333) szasanyi válasza csucsbicep (#332) üzenetére


szasanyi
félisten

Ő azt mondta, OC nélkülit kell venni mert nincsenek tesztelve, így rizikós. :D

(#334) ViiiiktorOC válasza szasanyi (#316) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Remélem én is nagyon! :) Mindenesetre ezt egy kis olasz emberke csinálta. Biztos lez azért még jobb eredmény. :D 1500? :U

(#317) csucsbicep: Biztos lehetsz benne. De ez az egyetlen eredmény fent az oldalon. :D Pedig nem ma jelent meg a kártya. Majd idővel hozza a szinteket. :)

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#335) torma1981 válasza csucsbicep (#309) üzenetére


torma1981
veterán

Hmm érdekes teszt. Ezek alapján olyan teljesítményben a 7850 mint a 480 GTX?

(#336) Nico Bellic


Nico Bellic
csendes tag

Sziasztok. Az IPON webshopba megjöttek a Sapphire kártyák:

SAPPHIRE 11200-00-20G HD7850 2GB GDDR5 67.983 Ft (53.530 Ft)

SAPPHIRE 11200-01-20G HD7850 2GB GDDR5 OC 67.983 Ft (53.530 Ft)

SAPPHIRE 11199-03-20G HD7870 2GB GDDR5 GHZ EDITION OC 100.376 Ft (79.036 Ft)

SAPPHIRE 11199-00-20G HD7870 2GB GDDR5 GHZ EDITION 97.207 Ft (76.541 Ft)

Ezek már egész jó árak de reméljük lesznek ezek még olcsóbbak is.

Ui:bocsi látom voltak már SRY

[ Szerkesztve ]

(#337) gyiku válasza Nico Bellic (#336) üzenetére


gyiku
nagyúr

write only?

hüllő

(#338) csucsbicep válasza szasanyi (#333) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Én simán bevallanám ezt az OC-t is, bár teljesen mind1 akkor, ha úgyis tuningolva lesz.

torma1981: Tesztek alapján a 6950 2GB-ot hozza.

[ Szerkesztve ]

(#339) torma1981 válasza csucsbicep (#338) üzenetére


torma1981
veterán

Már csak az a kérdes mennyire halkak és húzható ezek. :-)

(#340) Yany válasza akela91 (#318) üzenetére


Yany
addikt

Megrendelve. :C

Egy gyors kérdés: a catalyst magasabb limiteket ad az oc kártyáknak?

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#341) MrCsiT válasza Yany (#340) üzenetére


MrCsiT
addikt

Szerintem, a VGA BIOS mondja meg, hogy milyen értékekkel dolgozik a CC ? :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#342) Yany válasza MrCsiT (#341) üzenetére


Yany
addikt

Esetleg Abu85? Tudnál erre mondani valamit? :R
(én OC-t rendeltem abban bízva, hogy vagy kitolták ezt az értéket BIOS-ban, vagy pedig abból adódóan magasabbak a limitek, hogy a default órajel is magasabb)

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#343) #02119936 válasza Yany (#340) üzenetére


#02119936
törölt tag

Nem valószínű, mert azt ccc-be előre le lett korlátozva. A program minden pl 7850-et egyformán kezel.

A 460-asom gyári OC pontosan annyit bír mint másnak, 890Mhz. Válogatás nincs szerintem.

(#344) Yany válasza #02119936 (#343) üzenetére


Yany
addikt

Hááát, lehet, hogy rosszul emlékszem, de mintha az Asus DCII-es 6950-esem feljebb engedte volna a CCC-t, mint a ref. (az a baj, hogy már nem tudom megnézni a számokat, szóval simán tévedhetek)

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#345) #02119936 válasza Yany (#344) üzenetére


#02119936
törölt tag

MSI Afterburner Biztosan tovább engedi. Nálam most az AB 1400Mhz-et enged a GPU-ra. :DDD

(#346) szasanyi válasza #02119936 (#345) üzenetére


szasanyi
félisten

Na tessék, arra nem mondhatod, hogy nem elég. Csak VGA-d legyen hozzá, megfelelő. ;)

(#347) akela91 válasza Yany (#342) üzenetére


akela91
addikt

Már 4000Ft-al több az OC, csak elírták az elején. :D Jól jártál vele! Remélem csinálsz jó sok tesztet majd nekünk! :) Én is fogok, csak nem az OC-s változatból. Majd kiderül melyik tud többet. :)

(#348) csucsbicep válasza Yany (#340) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Nem engedi, 1050/1450 a max. Magasabb tuninghoz Trixx vagy AB.

(#349) Yany válasza #02119936 (#345) üzenetére


Yany
addikt

Igen, tudom. Az az igazság, hogy nem vagyok híve az ilyen programoknak. Próbálgattam már őket, de csak plusz macera. Amit a Catalyst-ből ki tudok hozni, az érdekel, az "ingyen" van, de se a boot-időt nem szívesen terhelem ilyen 3rd party cuccokkal, se a stabilitást nem szívesen teszem kockára (bőven elég kitesztelni a tuningot, nem hiányzik, hogy egy hibásabb verzió még bekavarjon nekem). Mindegy, majd egyeztetünk itt a fórumon: leírom, hogy mit enged a cata, meg valaki, aki nem oc verziót vett, ő is beírja és így meg is válaszoltuk a "nagy" kérdést...

csucsbicep: akkor ezek az oc határértékei?

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#350) akela91 válasza Yany (#349) üzenetére


akela91
addikt

Ezek a max határok ha jól tudom az összes kártyára vonatkoznak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.