Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

A túlárazás dologhoz én is szeretnék hozzászólni:

1: Ph-n talán pár bazáros emberkétől pár ezer forinttal jobb áron lehet találni az új jövevényekből. Ez vonatkozik a "kifutó" modellekre is.

2: A 7870/50 a középkategóriába szánt termékek,amik "elvileg" a 6870/50-et váltották. Meg lehet nézni az előző generáció árait(akár az 560 ti-t is). Ettől jóval olcsóbbak voltak,még a nem ref tuning modellek sem kerültek ennyibe.

3: Az árazás ebben a formában már csak azért sem túl reális,mert a 7950/70 és Gtx680 árai nincsenek túl magasan,így +1-2 havi spórolással jobb választásnak tűnnek.

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#252) csucsbicep válasza Stukker1987 (#251) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Szerintem mindenki inkább bízik egy megbízható boltban, ahol jó a garanciáztatás. Legalábbis én egy helyről veszek mindent, ahol tudom, ha gond van azonnal cserélik a cuccot. Hiába drágább ennyit megér nekem.

A 7870/7850 árát pedig nyilván a teljesítményük alapján lőtték be, hiába hívjuk most ezt a középkategóriának. Sajnos.

Ebben igazad van, de abban is van vmi, hogy ennyi erővel mindig lehet feljebb menni árban. Illetve lehet, hogy arra a pluszra pont nincs szüksége.

(#253) Stukker1987 válasza csucsbicep (#252) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Az utólsó 2 bekezdésed alapján akár milliókért is adhatnák,hiszen az x800-tól pl fényévekkel jobb a 7870/50.Tehát teljesítmény alapján mindig lehet feljebb menni az árral.

Nincs itt szerintem másról szó,mint:

1: Drágább előállítás(fizetések,anyagköltség....),ami 20%-ban játszik szerepet a magas árban
2: Bevezető ár mindig magas,ami 20%-ban játszik szerepet a magas árban
3: Nincs rivális ezért az Amd megszedi magát,ami 60%-ban felelős a magas árért

Szerintem legalábbis...

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#254) csucsbicep válasza Stukker1987 (#253) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Árcsökkenés akkor lenne, ha NV csinálna egy olyan kártyát, ami jóval gyorsabb és olcsóbb, mint a konkurens Radeon. De, ha gyorsabb és a Radi főlé lövi be az árát, akkor az AMD-nek nem sok oka van csökkenteni, főleg, ha viszik is a terméket.

(#255) #02119936 válasza Stukker1987 (#253) üzenetére


#02119936
törölt tag

A három pont így igaz.
Eltelt tíz nap és még mindig alig van 78xx itt a ph. Ebben a kategóríában (GTX560-ATI6850-6970 )nem éri meg a felárat kifizetni hiába újdonság. Akinek meg tényleg előrelépés lenne, az még tényleg hülye lenne 80-100k fizetni. Idővel buknia kell diszkrét vga-nak ez egy picit gyorsít a dolgon.

(#254) csucsbicep lesz árcsökkenés amint beindul a termelés (NV sebességéneknek ehez nem sok köze lesz.) a raktárak megtelnek ;)

[ Szerkesztve ]

(#256) csucsbicep válasza #02119936 (#255) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

TSMC küszködéséről már írtam..

(#257) szasanyi válasza csucsbicep (#250) üzenetére


szasanyi
félisten

Mi az a C2c? :F A 6950@6970 MOD lényege elsősorban nem a magasabb órajel, de ezt biztosan te is tudod. Uo. órajelen a 6970 mindig gyorsabb lesz.
Az újabb technológia (feature, TDP) miatt a 78xx egyértelműen jobb választás - akkor is, ha az árcsökkenésre várni kell.
Persze a legjobb helyzetben megint a hülyék, és a tehetősebb emberek vannak, mert ott nem számít az ár. ;]

(#258) szasanyi válasza #02119936 (#255) üzenetére


szasanyi
félisten

....NV sebességéneknek ehez nem sok köze lesz... - ez így nem igaz. Az egyik dolog ami elősegíti az árcsökkenést az éppen a piaci verseny! A gyártósorok hiába fogják "okádni" a termékeket, éles piaci verseny nélkül nagy, és főleg gyors árcsökkenésre sokkal kevésbé lehet számítani. De miért is csökkentene ára az AMD, ha az nem muszáj?

(#259) csucsbicep válasza szasanyi (#257) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

clock to clock. Persze, hogy gyorsabb lesz a 6970 ugyanazon az órajelen, de ami a lényeg, hogy nem sokkal.
Jobb választás a 78xx széria, de attól függ milyen áron. Apón mondjuk 65-ért elcsípsz egy garis 6970, ami ugyan többet eszik és jobban melegszik, mint a 7870, de utóbbi 95-től kezdődik. Ez a jelen helyzet.

(#260) deicide válasza csucsbicep (#259) üzenetére


deicide
veterán

Egy kivétel, lesz majd egy kivételes kártyám, AMD engineering sample 7870 :DDD , egy teszt után olcsón eladom, akit esetleg érdekel, privátban érdeklődjön majd.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#261) #02119936 válasza szasanyi (#258) üzenetére


#02119936
törölt tag

Azért kell engedni az árból ,mert 1-2 millíót el kellene adni ahoz hogy a fejlesztés gyártósor bérlése és gyártás megtérüljön.A fránya NV a 670 (nem tudni mi lesz a neve) 90-ért fogja adni. Na az NV-ért sem fogunk tolongani.
Karteleznek ezek. Nincs is igazi verseny.

[ Szerkesztve ]

(#262) szasanyi válasza #02119936 (#261) üzenetére


szasanyi
félisten

Sajnos nem mi vagyunk A piac, és ilyen áron is vinni fogják - főleg ha nem lesz más, árcsökkentésre kényszerítő körülmény/konkurens termék - , mert nem mindenütt forinttal fizetnek, és nem ilyen átlagkeresetekből. F Meglátjuk milyen lesz az NV "válasza" és persze milyen áron, de remélem nem lesz igazad! :(

Csucsbicep: ezzel nagyjából én is egyetértek annyi különbséggel, hogy szerintem inkább később 7870/50 hasonló áron, mint most 6950/70. Persze közel sem biztos, hogy más így gondolja, de ezt döntse el minden ki. Már most borítékolom, hogy sokan döntenek mellette, aztán buktával kiszállva a "régi" kártyából, mégis csak 78xx/79xx kártyát vesznek - pedig szinte biztosan olcsóbb várni valameddig, és egyből olyat venni. ;]

Deicide: én azt az olcsó jelzőt látatlanban idézőjelbe tenném. ;] Egyébként VGA-nál ez mit is jelent pontosan az ES?

(#263) deicide válasza szasanyi (#262) üzenetére


deicide
veterán

75k csak nem drága érte :DDD . Annyit tesz csak, hogy AMD design a kártya és csak AMD logo van rajta, nem hiszem, hogy jobban tuningolható lenne.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#264) csucsbicep válasza szasanyi (#262) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Illetve az jár jól, aki olcsón megveszi tőlük. A nagyobb része már amúgy is átment az 580/570 és a 6950/6970 topikból a 7950/7970-be illetve majd most a GTX680-ba. ;]

(#265) akela91


akela91
addikt

(#266) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Van Asus is az iPon-nál. Nem túl barátságos áron. :N

Annyit telefonáltam, hogy megelőztek. :D

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#267) csucsbicep válasza akela91 (#265) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Várható volt, hogy Asus nem lesz éppen olcsó. 7850 Pixmanian kívül még sehol sincs?

(#268) szasanyi válasza BioNiCMaN (#266) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez marha sok... új, Sapphire HD 7970 3GB kártyát tudtam volna venni 127k-ért, ahhoz képest ez nem alternatíva. Persze nem akarok olyan kártyát mert fölösleges, és annyi pénzem nincs is (meg nem is lesz) rá.

(#269) gyiku


gyiku
nagyúr

HD7850 38k-tol.

hüllő

(#270) Yany


Yany
addikt

No, ez a hír számomra eldöntötte: 7870 lesz a választottam.

[Májusban jön a középkat. kepler, de a GDDR5-ös csak később...]
"...while GDDR5 model will come later..."

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#271) #02119936 válasza Yany (#270) üzenetére


#02119936
törölt tag

Ez inkább a HD 7770 és HD 7750 ellenfele lesz.

(#272) TTomax válasza Yany (#270) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ja ez lesz a belepő kategória.Pontosan ahogy írták a 7750/70 ellenfele... ez nem a 7870 ellen megy...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#273) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Végén már szállingóznak a 7850-ek: [link]

(#274) szasanyi válasza csucsbicep (#273) üzenetére


szasanyi
félisten

Nekem már van ilyen! ;] Azt elmondhatom, hogy valóban gyors és jó, de a fenntartása drágább mint a jelenlegi 6870-nek, de DX11.1-re semmiképpen sem javaslom. :DDD

(#275) deicide válasza csucsbicep (#273) üzenetére


deicide
veterán

Vótmááá ; #269

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#276) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Ajánlom, hogy nézzetek a végére. A legutolsó darabokat javaslom. :D

(#277) deicide válasza csucsbicep (#276) üzenetére


deicide
veterán

Igaz, ezen már vannak videokártyák is... :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#278) Yany válasza TTomax (#272) üzenetére


Yany
addikt

Ez csak ront a várakozásom esélyein. :) Szóval nem tudni, hogy mikor jön a hétnyolcasoknak ellenfél... már csak arra várok, hogy kapjak normális áron és normális helyen Sapphire kártyát (a Giga elb***ta a hűtőjét és a csúcsszuper 68xx kártyákra szerelthez képest sokkal hangosabb lett).

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#279) szasanyi válasza csucsbicep (#276) üzenetére


szasanyi
félisten

Még ha fenti árak tartoznának az alsó termékehez! De így... egyelőre nem érdemes kapkodni. :N

(#280) csucsbicep válasza szasanyi (#279) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

De ez a 6950 2GB ellenfele, aminél jobb kártya és sok helyen az sem olcsóbb.

(#281) szasanyi válasza csucsbicep (#280) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez igaz, de én nem mondtam, hogy attól az jó vétel - azért mert még nincs olcsóbban új, attól ez egyáltalán nem evidens! :N Ezek túlzott árak, egyik sem ér meg annyit tökmind1 melyiket nézed. Az a lényeg, hogy gerjesszék a (minimum) részben indokolatlan igényeket és azzal növeljék a fogyasztást (vásárlást). Lásd: Crysis 2, ennél jobb példa erre nincs is. A másik felét meg hozzáteszi maga az user az örök elégedetlenséggel, ami alapján mindig jobb kell. Persze van ésszerű kompromisszum a kettő között!
Én kizárólag FullHD felbontásban játszom, és a jelenlegi - közel sem csúcs - gépem tökéletesen alkalmas mindenre. Igaz, nem vagyok hardcore gamer (ahhoz öreg is vagyok már :B ), nem tuningolok és tesztelek agyba főbe, és tudomásul veszem, hogy nem megy minden maximális részletességgel meg 4xAA + 16AF látványjavítókkal. Attól még nem rossz, és nem kell mindenáron (főleg ilyen áron nem) cserélnem. Ezt, csak mint saját véleményt mondtam.
De már talán azt is említettem, hogy - a fentiek alapján akár következményként megfogalmazva - itt csak ennyi a történet lényege: ki tudod-e vagy ki akarod-e fizetni ezt az őrült összeget?
Én nem, de persze nem vagyunk egyformák mint ahogy az igényeink és a buxánk sem az. :R

(#282) csucsbicep válasza szasanyi (#281) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Persze ez mindenkinek a saját anyagi helyzetétől is függ és, hogy ebből mennyit szán a fejlesztésre, mint ahogy mondod. Ezen fölös filózni.

(#283) balu077


balu077
tag

(#284) #02119936 válasza balu077 (#283) üzenetére


#02119936
törölt tag

[link]

Az NV 670-e 40-50 dolcsival (110k) többe fog kerülni sajnos. :(((

[ Szerkesztve ]

(#285) akela91


akela91
addikt

(#286) csucsbicep válasza akela91 (#285) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ez már a felső árhatár a 7850-nek, jöhetnének már az olcsóbb refek.

(#287) akela91 válasza csucsbicep (#286) üzenetére


akela91
addikt

Sapphire 7850 kéne ide Iponra, és még ma megrendelném.

(#288) Yany válasza akela91 (#287) üzenetére


Yany
addikt

Ugyanígy erre várok, csak a 7870-esre. Sok-sok review-t átnézve a Sapphire tűnik magasan a legjobb választásnak, ha a csendmániámnak akarok hódolni. Mondjuk 7850-ből a Giga is roppant szimpi nekem azokkal a hatalmas kerekekkel, az biztos jó halk, csak én 7870-re akarok ráugrani.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#289) akela91 válasza Yany (#288) üzenetére


akela91
addikt

Én is szeretnék 7870-et de nekem az már nagyon drága lenne. Sapphire a legjobb szerintem is. De lehet Ref kártya lesz a vége, és még pénteken meglesz. Nekem a Giga nem bejövős.

[ Szerkesztve ]

(#290) szasanyi válasza Yany (#288) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, azon kívül a Sapphire az a gyártó, amelyiknél valószínűleg nem lesz probléma (sajnos előfordulhat bármi, van példa elég), és a Giga ventivel kapcsolatban előfordulnak problémák (búg).

(#291) csucsbicep válasza szasanyi (#290) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ha lehet én is csak Sapphire-t veszek Ati esetén, de egyszer egy DCII hűtős Radeon-t kipróbálnék.

(#292) akela91 válasza csucsbicep (#291) üzenetére


akela91
addikt

DCII-re nagyon sok a panasz. Baromi hangos tud lenni.

(#293) szasanyi válasza csucsbicep (#291) üzenetére


szasanyi
félisten

Haverom kipróbálta (GTX560-Ti) és lecserélte mert hangos volt. Ami ráadásul lehet, hogy drágább mint a Sapphire.

(#294) akela91 válasza szasanyi (#293) üzenetére


akela91
addikt

DCII hűtés mindig drágább mint a Sapphire féle, amit nem is értek. Nem olvastam semmi problémát a Sapphire hűtésekről/hangról.

(#295) csucsbicep válasza akela91 (#294) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Mert Asus, azért drágább. Egyébként mostanság elég jó hűtéssel készülnek a Sapphire kártyák hang/teljesítmény terén.

szasanyi: Olvastam én is már róluk jót, meg rosszat is.

[ Szerkesztve ]

(#296) Yany válasza akela91 (#292) üzenetére


Yany
addikt

Csubi: Szinte mindenhol megírom, ahol előhozzák a témát, hogy a DC2 jó hűtő, ha hűset akarsz, de borzasztó hangja van. Nem csak az, hogy alapvetően hangos, hanem a tónusa zavaró. Búg a motor, nem csak szélzaj van, mint ahogy a 6xxx-es Gigabyte-oknál pl. (a 7xxx-es gigák szintén hangosak). Ráadásul nem csak 1 db-ot hallgattam meg az Asus-ból, mert öcsém is vett egyet és pontosan ugyanolyan. A két ventinek a búgása ráadásul interferál, és hol erősödik, hol gyengül a hangja ezáltal, így az sem lehet, hogy megszokja az ember. Persze szubjektív, hogy kit zavar és kit nem, de az már objektív, hogy mind a Sapphire (VaporX), mind a Giga (WindForce 2x) hűtők sokkal halkabbak voltak korábban, mint az a 2 db Asus DiCu2-es hűtő, amit hallhattam. A Sapphire-t csak azért nem annyira szerettem választani, mert csak 2 év gari van rá, de most perpill letojom, mert elegem van a zajból...

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#297) csucsbicep válasza Yany (#296) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

De a 6950-en lévő 3 slotos hűtő más, mint ami a 7850/7870-en van. Bár nem tudom, hogy a ventik ugyanazok-e illetve a vezérlés, lehet csak a borda más.

(#298) akela91 válasza csucsbicep (#297) üzenetére


akela91
addikt

Nem hinném, hogy új ventiket terveztek volna.

(#299) csucsbicep válasza akela91 (#298) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Így képek alapján elég hasonlóak, de azért ezek a kártyák esetén nem kell olyan magas fordulatszám a normális hőfokokhoz.

(#300) akela91 válasza csucsbicep (#299) üzenetére


akela91
addikt

Minden esetre, ha nem is lenne olyan hangos, akkor sem éri meg azt a felárat szvsz, én maradok a Sapphire-nál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.