Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23151) Syz válasza ->Raizen<- (#23143) üzenetére


Syz
senior tag

:R Ott a pont..

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#23152) - = Zk = - válasza HSM (#23148) üzenetére


- = Zk = -
félisten

én dízel párti vaygok, de csakis a gyári, alap mociknak (Y)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#23153) emiki6 válasza Dealer95 (#23144) üzenetére


emiki6
veterán

Főleg fogyasztásban :))
Syz: Sokaknál nincs fűtés XD

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#23154) kovsol válasza emiki6 (#23153) üzenetére


kovsol
titán

Nem vészes egyáltalán a melegedése akármilyen órajelen is tolod a 7850 -t meg sokkal alacsonyabbra van maximalizálva a feszültség, mint a 7870 esetén. Na meg amúgy se melegedős széria a 78xx család.

Tuning témához: miért ne húzná az ember pl a 7850 -t, amikor driverből is akár két kattintással feltolhatod 860 ról 1050Mhz -re. És ez még csak a kezdet, érezni is a többlet erőt.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#23155) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten


jó ez a TrFX, csak fura, hogy Lara haja nem érinti a testét, miközben fújja a szél :C

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#23156) gyuribácsi88 válasza Syz (#23141) üzenetére

"Ez egy igen okos kérdés" :U

Minek tuningoljuk az autót, és a motort? -> hát azért hogy jobban menjen ... :K

Minek tuningoljuk a VGA-t meg a CPU-t hát hogy jobban menjen -> jobban vigye a játékokat.

De ha te ezt nem érted, kár is ezzel foglalkoznod :DDD

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#23157) zserbox válasza - = Zk = - (#23155) üzenetére


zserbox
őstag

vállalható :C

(#23158) Arkennys válasza kovsol (#23154) üzenetére


Arkennys
addikt

Hát, attól függ. Ez meg ahogy látom, minden kártyánál más, hogy mennyit és hogy visz. A két kattintással feltolt 1050-nél nálam csúnya dolgok kezdődtek :D

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#23159) kovsol válasza Arkennys (#23158) üzenetére


kovsol
titán

ha nem bírta az 1050 -t se akkor az bizony a világ legrosszabb 7850 címére indulhat, de minimum egy jelölést érdemel :)

May the Force be with you!

(#23160) zserbox válasza kovsol (#23159) üzenetére


zserbox
őstag

azért ez nem igaz...1.138V simán lehet

(#23161) Arkennys válasza kovsol (#23159) üzenetére


Arkennys
addikt

Hát, annyira kihúzva alapfeszen benchmarkkor szórakozik a kép. Van ez így, olybá tűnik. Feszültséget meg nem piszkálom. Mondjuk nem tépem a hajam tőle, csak gondoltam, megosztom, hogy azért ilyen is van. :)

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#23162) kovsol válasza zserbox (#23160) üzenetére


kovsol
titán

:F

May the Force be with you!

(#23163) maxxxboy válasza kovsol (#23159) üzenetére


maxxxboy
tag

Nekem volt 1 db "Három pöttyös" Sapphire Dual-X-es 7850 OC-m, na azt lehetett húzni rendesen. Aztán vettem 2 db egyforma újabb kiadású Sapphire 7850 OC 2GB Dual-X-et, amik már csak az 1000/1350-et vitték stabilan. :( De szerintem a leg-leg anti-tuningabb 7870 címét el tudnám nyerni a mostani 2 db Sapphire 7870 Dual-X GHz Edition-jaimmal, ugyanis ezek csak a 1075/1275MHz-et viszik stabilan... :O felette már fagyás, illetve memória hibák... :(( Mondjuk a 2 vga VDDC-je sem egyforma, pedig egymás után jöttek le a szalagról... Mégis az egyik 1,169Voltos, a másik meg 1,219Voltos... Nem tudom melyik lehet a gyengébb, nem néztem külön-külön őket. Hát ez van. :)

[ Szerkesztve ]

(#23164) Arkennys


Arkennys
addikt

Hát, eléggé véletlenszerű tényleg, úgy tűnik, melyik mennyit visz stabilan. Azért ettől még elvagyok a kártyával, főleg csak érdeklődésképp akartam megnézni, mást nem piszkálva mennyit bír stabilan el.

szerk: gyuribácsi88: gyanítom, tökmindegy, hogy asus :D Már ebből a szempontból. MSI-s cuccot nem raktam föl, elég a CCC is erre, amennyire a bősz tuning leköt :)

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#23165) gyuribácsi88 válasza maxxxboy (#23163) üzenetére

Akkor én inkább befogom a számat :P

Most raktam újra a WIN-t nekifutottam az MSI AB-nek és 1200/1450 stabilan a kártya.

Mindennapos használatra mondjuk inkább maradok az 1150/1350 kombónál.

Természetesen a kártya ASUS :P

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#23166) Trebron09 válasza gyuribácsi88 (#23165) üzenetére


Trebron09
őstag

:C az szép 24/7-re

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#23167) V.Dave válasza gyuribácsi88 (#23165) üzenetére


V.Dave
senior tag

nekem meg 1250/1650 ja és nem asus

Xiaomi mi 8 6/128

(#23168) gyuromoj


gyuromoj
veterán


Játék közben eddig minden jól megy, habár még zárt helyen vagyok. Kíváncsi leszek nyílt terepen mit mutat majd.

(#23167) V.Dave
A tiéd viszont nem sima 7870 hanem Tahiti LE. :U

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#23169) Arkennys


Arkennys
addikt

Öhm, azért azt vágjátok remélem, hogy nekem nem 7870-esem van :D Mert nektek ahogy látom igen, azért ez is számít már órajeleknél egy pöppet :)

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#23170) do3om válasza Syz (#23141) üzenetére


do3om
addikt

Ahogy már sokan írták van bennük bőven tartalék. De nem is ezért kel húzni, hanem sajnos nem árt már jó pár játékban az a +5-10 FPS mert maxra kapcsolva élsimítással (egy 2x szerintem kel fulHD-ban 22-es monitoron) bizony szükség van rá.
Ez mondjuk nagyon sok esetben a játék hibája hogy nem bír rendes sebességen menni, manapság az hogy optimalizáció ismeretlen szó. Mivel sajnos grafikailag kicsit el vannak maradva a játékok ahoz képet hogy milyen hardvert kel alájuk pakolni.
:(

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#23171) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok,Asus Gpu tweak-be...állítom a ventiprofilt fix55%-ra akkor az offsetet az elöre beállított 100ról leveszi 80ra...mijééérrrttt?:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#23172) Zippair


Zippair
aktív tag

Erre esetleg tud választ adni valaki?
[link]

SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSsssssssumaher...

(#23173) zserbox válasza Zippair (#23172) üzenetére


zserbox
őstag

esezleg használd a keresőt húszmiliószor ki lett tárgyalva:
asus gpu tweak, msi afterburner szavakra keress

(#23174) Zippair


Zippair
aktív tag

köszönöm a választ, meg a kedvességet... hát azt nem! és elnézést azért is, hogy a 23000 hozzászólást nem olvastam végig....

[ Szerkesztve ]

SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSsssssssumaher...

(#23175) zserbox válasza Zippair (#23174) üzenetére


zserbox
őstag

fanatikus tag létedre a keresőhasználat még nem megy... :(((
hihetetlen hogy egyesek mennyire lusták de nesze:
asus gpu tweaket letöltöd és beállíásokba bekapcsolod a overlocking range enhancementet.

[ Szerkesztve ]

(#23176) Zippair válasza zserbox (#23175) üzenetére


Zippair
aktív tag

Hát, nem vagyok még senior :D ! a választ tényleg köszönöm! a vitát pedig részemről lezártnak tekintem!

[ Szerkesztve ]

SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSsssssssumaher...

(#23178) fenergie84 válasza Crydan (#23177) üzenetére


fenergie84
addikt

BS alap órajeleken is előjön...ha a jelenség az, h játék közben fekete képernyő, majd közvetlenül beakad a hang és annyi, akkor az a BS.

[ Szerkesztve ]

(#23179) zserbox válasza fenergie84 (#23178) üzenetére


zserbox
őstag

az a baj hogy meghalják a népek hogy sapphire és BS és akkkor bármilyen hibajelenséget már csipőből ráfognak pedig lehet csak a tuningolt órajelet nem bírják....persze nem mind

(#23181) fenergie84 válasza zserbox (#23179) üzenetére


fenergie84
addikt

ezt én is így látom, a BS konkrétan az a hiba, amit fent leírtam, ha ettől eltér a jelenség, az már nem az...szerintem.
Nekem is volt az Asus-al fagyásom, de az a tuning miatt volt, mégsem kezdtem egyből farkast kiáltani, h BS! BS! :DDD

(#23182) zserbox válasza Crydan (#23180) üzenetére


zserbox
őstag

ha a gyári órajeleken nem jön elő hiba csk tuningolva akkor kifogtál egy antituningosat és kész.
a gyártó csak a gyári órajeleket köteles garantálni

(#23185) zserbox válasza Crydan (#23184) üzenetére


zserbox
őstag

asus gpu tweak

(#23186) csucsbicep válasza Crydan (#23184) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Asus GPu Tweak vagy Sapphire Trixx.

(#23187) do3om válasza csucsbicep (#23186) üzenetére


do3om
addikt

A trixxet nem árt ellenőrizni!!
Hiába rakod fel magasabb feszre nálam csak a maga a trixx hiszi hogy azon megy. 5850-el is ez volt.
GPU tweak már jó és mindenhol azt is mutatja amire állítja a felhasználó.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#23188) zserbox válasza do3om (#23187) üzenetére


zserbox
őstag

plusz ha működik akkor a 2D-s órajelre se rakja vissza a kártyát

(#23189) korcsi válasza Crydan (#23177) üzenetére


korcsi
veterán

Fekete kép, hang beakad ventilátorok felpörögnek? Ha igen akkor sincs gond, mert alapórajelen jó. Ha nem akkor simán antituning a kártyád.

(#23178) fenergie84: nem feltétlenül, az órajel emelése elősegíti a jelenség megjelenését, előfordulhat, hogy a kártya tuning potenciálját ez korlátozza.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#23190) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Simán bírja a gépem 7870-el a tomb raidert mindent koppon tress fx-el fx aa-val 1080p-ben. :K
És nagyon jó játéknak tűnik nekem. ;)

[ Szerkesztve ]

(#23191) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

(#23192) MiklosSaS válasza ->Raizen<- (#23191) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Azert eleg jol felzabalja ez a jatek a 78xx kartyakat. Abszolut minden full-on, a tesztben kaptam 29 FPS atlagot, 4.6 ghz-en 2600K-val es 7870@1100mhz CF-el.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#23193) ->Raizen<- válasza MiklosSaS (#23192) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Én megelégszek az fx aa-val a legtöbb játékban crysis 3 kivétel ott smaa-t állítok be. :)

(#23194) GergoHD


GergoHD
tag

Na akkor aktiválom is az ajándékomat amit kaptam a kártyához az AMD-től ha ilyen sokan beszélnek itt a TombRaider-ről. :DD

[ Szerkesztve ]

(#23195) MiklosSaS válasza ->Raizen<- (#23193) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Persze hogy en is megelegszek amim van, es ahogy megy rajta. Csak meglepo volt hogy ennyire kartya-zabalo .

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#23196) #77081088 válasza zserbox (#23179) üzenetére


#77081088
törölt tag

" az a baj hogy meghalják a népek hogy sapphire és BS és akkkor bármilyen hibajelenséget már csipőből ráfognak "

Nem hiszem hogy teljesen alaptalan a hirtelen "gyanú"!

(#23197) Bogyó bá' válasza MiklosSaS (#23195) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A játékok vadiújak (így erőforrás-igényesek), mi, ezen topik lakói meg "csak" felsőközép-kategóriás kártyát vettünk. Mégis mit vártál? Ha minden maxon menne csont nélkül, kinek adnák el a kétszer ennyibe kerülő cuccokat?

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#23198) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Megjött a 7870 xt :)
beraktam 13.1 driverrel
A gpu csak 300MHz-re megy vissza. Ez igy van, vagy 100-ra kellene?
Ha igen, akkor mit is kell vele csinalni, hogy szepen levegye magat?? :U
Catalystot elözöleg a sajat eltavolitojaval szedtem le es a driver sweepert nem is szeretnem alkalmazni, mert leszed olyasvalamit is, aminek hianyaban nem megy fel a gyari driver, vagy legalabb is nem ismeri fel a kartyat (nem emlekszem mar halistennek mi volt pontosan, de jot szoptam vele anno)...
Tuningprogaramok is uninstallalva meg kartya telepites elött (najo, a rohadek asus gpu tweak fenn maradt, mert elfelejtetttem; azt most szedtem le).

Jaja es a gpuz szerint a gyari orajel 975Mhz. Az nem a boost ertek? Vagy csak egyszerüen a turboval ellatott maximumot tünteti fel es kesz?

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#23199) kovsol válasza RetepNyaraB (#23198) üzenetére


kovsol
titán

300Mhz -re kell visszavennie magát.
GPU-Z mindig a boost órajelet mutatja. 7950 és 7970 boostos verziója esetén is így van.

May the Force be with you!

(#23200) RetepNyaraB válasza kovsol (#23199) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ok, tehat 100-ra csak pl. az eddigi 6870-em ment vissza?
Mas: se Afterburner, se Asus gpu tweak nem allitja a feszültseget :W
Most teszem fel a trixxet (ezt rühellem legjobban a harombol); Sapphire honlaprol 10kB/sec sebesseggel jön lefele, uramatyam... :Y

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.