Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#251) Med1on válasza janos666 (#246) üzenetére


Med1on
aktív tag

A vicc az, hogy már itt is van az első DirectX 11 támogatással bíró játék.
Battleforge: DirectX-11-Patch

Hogy pontosan mennyit gyorsít a javítás arról még nem találtam infot de elméletileg akár 25-30% is összejöhet.

[ Szerkesztve ]

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#252) Zsubi


Zsubi
őstag

HD4890 Crossfire és a HD5870 között mekkora különbség lehet :F :R

(#253) janos666 válasza Med1on (#251) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ismerem a PR slideos listát, és erről a patchről is olvastam lentebb, de te is tudod, hogy ez így egyelőre nem sok.

Bundás: olyan max ~50$-t kellett volna rádobni, és rögtön kihozni az OC-ket is még +40$-ért, majd mehetett volna tavasszal az 5890 370-ért, illetve egy esetleges 5870X2 600-ért.

Picco - Csak azt mondom, miért van okunk panaszkodni, mert nekünk most joggal jön le érzésre és logikára is az, hogy drága a HD5 (mert ez relatív, de a hd4 után most az).

(#252) Zsubi - Győz a CF, míg a HD5 DX11 alatt egyenlít, vagy valamivel fölé is kúszik.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#254) luw2win válasza Zsubi (#252) üzenetére


luw2win
őstag

Mostanság szerintem erősebb egy 4890 CF egy 10%-al, később már fordítva lesz

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#255) Bluegene válasza janos666 (#253) üzenetére


Bluegene
addikt

olyan max ~50$-t kellett volna rádobni, és rögtön kihozni az OC-ket is még +30$-ért, majd mehetett volna tavasszal az 5890 370-ért, és az 5870X2 600-ért. írjál nekik emailt hogy rosszul csinálják, egyébként inkább emelniük kéne egyelőre az a legnagyobb gondjuk hogyan lássák el a bejövő megrendeléseket

szal nagyon kapósak az új kártyák :K

én legközelebb januárra várnék némi áresést

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#256) P00By


P00By
nagyúr

(#257) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

(#258) peetmaster válasza ADAM1337 (#257) üzenetére


peetmaster
senior tag

Azért kíváncsi lennék, hogy egy GTX295 SLI-vel mit kezdene. :U
De örülök majd, ha egyáltalán egy 5850-hez hozzá tudok jutni. :D

(#259) FoBCRaistlin


FoBCRaistlin
őstag

Ha ez a kari is örökölte azt a betegséget amit a 4770-em (brutál tunning) és akár a vizesblokkom is jó rá.... ejjj csorog a nyálam. ;]

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#260) adamssss


adamssss
veterán

5870 crossfiret elvinné a tápom?
Cooler master silent pro M 600w.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#261) szki válasza ADAM1337 (#257) üzenetére


szki
őstag

Van olyan teszt, ahol nem a "tömegtermék" i7 és X58 lapban tesztelik a CF-et, hanem AMD X4-el és 790FX alaplappal?

adamssss: [link]

[ Szerkesztve ]

(#262) janos666 válasza P00By (#256) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Codálllatosss:

Lehet, hogy a CPU kevés alá, lehet, hogy a driverek túl koraiak, de hogy ez a kettő együtt eléggé lerontja a képet, az tuti (emberi felbontáson 56%-os hatásfok, ettől többet mértem itthon 4870x2-vel még Crysis alatt is). :C

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#263) 00roli00 válasza FoBCRaistlin (#259) üzenetére


00roli00
aktív tag

(#264) Pharaoh válasza peetmaster (#258) üzenetére


Pharaoh
aktív tag

Én egy 4850-nek is örülnék, remélem lemegy az ára.

(#265) AMATŐR válasza tome.jr (#136) üzenetére


AMATŐR
őstag

Nekem ég a p@fám, de rendeltem! :B / 5870 / Jelen pillanatban kártya nélkül vagyok, így inkább előre tekintek,mint vissza.

[ Szerkesztve ]

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#266) Bluegene válasza Bluegene (#255) üzenetére


Bluegene
addikt

[link]annál is inkább ne várj árcsökkenést, olvasd el a linket, lehetséges h az 5870-nél nem is lesz gyorsabb az új nv kártya

2 lehetőséged van/lesz: keress sok pénzt vhol ;)
vagy várakozz

szerintem a 6800-as széria lesz olyan árazású mint a 4800as és 3800as, szerintem az csak egy csíkszélességcsökkentés lesz némi órajelemeléssel, az AMD-nek sokkal olcsóbb lesz legyártani(pláne saját gyárban, GF), ergo a 6800as széria lesz jó, addigra ráadásul kifionomodott driverek lesznek az 1600sp-s gpura ;) és addigra lesznek is játékok amik igénylik is ezt az erőt

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#267) janos666 válasza AMATŐR (#265) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

És elárulod honnan, mennyiért?

(#266) Bluegene - Ássunk a pincédből alagutat Ferihez, és fosszuk ki. Vagy majd ha legközelebb a parlamentben járok megpróbálom eldíbolni a te adódat (kifutná?). :))

(#268) Med1on - Ebben is valami... :B

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#268) Med1on válasza janos666 (#262) üzenetére


Med1on
aktív tag

Gondolom te nem a Far Cry, Prey, Quake 4. Fear szintű gamekkel izzasztottad a kétfejű szörnyed. :DDD Ezek a régebbi manapság már egyáltalán nem nagy gépigényű játékok esélytelenné teszik a normális CF skálázódást. (pl. Far Cry 300-400 Fps).

Sokkal gépigényesebb gamek alatt kellett volna nyúzni a cuccokat és az ilyen 3-4éves elavult motorral rendelkező régi gyöngyszemeket ki kellett volna pucolni mert itt nem lehet várni, hogy 200-300 Fps-re majd rádupláz a CF. :))

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#269) AMATŐR válasza janos666 (#267) üzenetére


AMATŐR
őstag

Lakóhelyemen lévő kiskerbe. Érdekes módon, mindig az elsők között sikerül nekik szerezni új cuccokat. Árat nem tudok, majd több üres üveget viszek vissza ha nem tudom kifizetni. :D

[ Szerkesztve ]

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#270) FoBCRaistlin válasza 00roli00 (#263) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

ajajajjjj szinte kéri a vizet :D
lehet ki kéne nyomnom az E8400 szemét ha ki akarnám hajtani vizes tunninggal.

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#271) luw2win


luw2win
őstag

nincslacafacázás

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#272) KDavid17 válasza szki (#261) üzenetére


KDavid17
aktív tag

én is csak "i7-s " tesztet találtam, pedig megnézném egy x4 955be-vel.

(#273) zuchy válasza AMATŐR (#265) üzenetére


zuchy
őstag

Na akkor kíváncsían várjuk a tapasztalatokat, benyomásokat.

PC-STYLE.hu

(#274) AMATŐR válasza zuchy (#273) üzenetére


AMATŐR
őstag

Hidd el, én is! :K

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#275) #21346560


#21346560
törölt tag

Sztem benevezek egy 5850-re.
Úgy 3 év múlva :) :))

(#276) Zsubi válasza luw2win (#254) üzenetére


Zsubi
őstag

Nem tudom eldönteni hogy 4890CF vagy 5870 legyen :U :B

(#277) Bluegene válasza janos666 (#267) üzenetére


Bluegene
addikt

az 5870 egy "telivér" grafikus kártya amit játékra találta ki, az az elsődleges funkciója, amit én abszolút helyesnek tartok, persze másodlagosan, korlátozottan képes 1-2 dologra ezen kívűl is(Ati stream, UVD, folding), ez jó hisz olcsó legyártani hisz nem egy böszme gpu, de ahhoz képest játékokban erős, ha szükség van rá olcsón is adhatják

a GTX 380 pedig egy "félvér" grafikus kártya lesz, ami jó lesz játékra is, de egyéb dologra is, sajnos emiatt nagy a mérete tehát drága, így az nv akkor se adhatja olcsón, ha akarná

ott a bibi hogy a legtöbb ember játékra vesz kártyát, nem holmi foldingolásra, meg vidótömörítésre, szal szép dolgok ezek, de egy videókártya elsősorban játékra való, minden másra ott a CPU, eltekintve 1-2% kivételtől, nagyon ritkán érzi meg az átlagember h nincs gpgpu-ja, ergo sztem a "játékos" kártyák terén monopóliumra törhet az Ati

az nvidia elvándorol a gpgpu piacra, ott is van pénz, de sztem az intel brutális ellenfél, óriási tőkével, csizmája sarkával tapossa el az nv-t ;] , én a helyükben az AMD-s fiúkkal kekeckednék inkább :)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#278) KDavid17 válasza Zsubi (#276) üzenetére


KDavid17
aktív tag

Szerintem 5870 :)

(#279) gyiku válasza Zsubi (#276) üzenetére


gyiku
nagyúr

ha van $, akkor az utobbi.

hüllő

(#280) zuchy válasza Zsubi (#276) üzenetére


zuchy
őstag

Szerintem 5870. Lehet, hogy a 4890 CF erősebb, ha megy, de elég brutál fogyasztással és hőtermeléssel jár. Ráadásul a CF idle fogyasztása messze messze elmarad a 27W-tól. :U

PC-STYLE.hu

(#281) Zsubi


Zsubi
őstag

Szerintem is 5870 :C Ha minden jól megy ($ :B ) akkor októberben megveszem :)
Igaz hogy "csak" 1600x1200-as felbontáson játszom (néha 1440x900) de oda csak elég lesz :B

[ Szerkesztve ]

(#282) TomiLi válasza Zsubi (#276) üzenetére


TomiLi
addikt

Én is ezen gondolkozom.....
Szerintem kivárok Karácsonyig egy 4890-nel.... Akkora talán megjelennek az NV kártyák, meg az 5870 OC-s változatok, jobb hűtővel.... Hátha kedvezően hat az árakra.

Bogyóka

(#283) peetmaster válasza Zsubi (#276) üzenetére


peetmaster
senior tag

Nálam volt már 3hétig 2db XFX 4890 XT Crossfire-ben....hááát egy porszívó és egy cserépkályha kombinációja játék közben. Kint a tűző napon nem volt olyan meleg, mint a szobámban, mikor játszottam. :U

(#284) WesTM


WesTM
senior tag

Na szóval, 5850-70 ről mi a vélemény legények? Szerintem minden téren brutális lett a kártya, egy rossz szó nem lehet rá.

Kis összefoglalás, amit eddig levontam.

Teljesítményben mindenhol egyértelműen veri a gtx-285öt, ez igaz az 5850re és 70 re is.
Az 5870 már kóstolgatja a 295öt, de tesztek alapján úgy tűnik, hogy néhol már kevés az 1gb ram, pláne 2560as felbontásban. A 2 gigás verzió nyilván agyalni fogja a 295öt a teljes felbontás skálán.

Hűtés állítólag nagyon jó lett, idle 35-38 fok, és teljesen néma a kártya, terhelve 75fok, és még mindig szinte hangtalan. :R Nagyon nagy +pont.

Fogyasztásról is ódákat zengenek. Idle fogyasztása valahogy egy 9500gt szintjén van, ami brutálisan jó eredmény. Loadban valamivel a 4890 felett eszik, de szerintem ilyen teljesítményhez mérten, még ez is bőven jó érték.

Tuning: Tesztek alapján elég gyengén teljesít a kártya, de erre valahogy számítottam is az első példányoknál. Viszont az asus voltage tweakes kártyákkal már hasítják az 1ghz+ gpu, és 5ghz+ memória órajeleket, ami szintén brutális.

Lassan lehetne az új szlogen...: 3rd generation of 1ghz+ gpu core.

Összességében nagyon ütősre sikeredett az 5ös széria első 2 darabja, az 5870 x2 egyértelműen extrém felhasználók részére lesz ideális, ha józan ésszel gondolkozunk full-hd ban még az 5850 is bőven elegendő lesz, ami a becsült 70e ft-os bevezető árat tekintve nem tűnik rossznak. Az 5870 a valaha volt leggyorsabb 1 gpu-s megoldás,amit az ATi már régen mondhatott el magáról.

Ezek után kíváncsian várom a részletes PH! tesztet. :C

(#285) Crytek


Crytek
veterán

Amugy kb mennyi veszteség van akkor ha a pci expressz 2.0-ás VGA-t csak 1,x-esbe teszek bele??
Mert itt van egy teszt erről (techpowerup) De nem értem hol itt a pci expressz 1,x benne :( Mert csak 2,0 van végig.

Én a CPU - VGA párválasztot várom kiváncsi vagyok mi kell neki hogy menjen normálisan!

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#286) ne_nezze válasza Crytek (#285) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

oszd el kettővel a 2.0-át ;)

[ Szerkesztve ]

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#287) Bici válasza Bluegene (#277) üzenetére


Bici
félisten

Ott cseszi el az nV, hogy az erősebbiknek ugrik neki. Mire eljön a Larrabee ideje, addigra az AMD is valamivel erősebb lesz, mint most, és lesz Larrabee-hez hasonló GPGPU-ja is.
Az nV pedig két erőssel fog küzdeni, akik egy irányba mennek, amely irány tök más, mint amit az nV akar.
Akkor jönne össze az nV terve, ha a Larrabee-t csírájában tudná elfolytani (alapból vicc), és még maradna ideje az SW render elött, hogy az akkor még kiforratlan AMD GPGPU ellen harcba szálljon.
Ehelyett, időt hagy az AMD-nek a megerősödésre, fejlesztőkkel való összehaverkodásra... :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#288) nixx-21 válasza ne_nezze (#286) üzenetére


nixx-21
senior tag

ne beszélj butaságokat....... :N :N azért mert pci-e 1.1 x16 os az oan mintha
PCI-e 2.0 x8 lenne és ott sem csökken sokat a teljesítmény..sőt ha jól látom alig 1-4% a kül.. :U

nagyon off : (mellesleg kezded nállam kihúzi a gyufát.... :U de no offenz)

[ Szerkesztve ]

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#289) gyiku


gyiku
nagyúr

ipon szerint $259/379 áron jönnek.

hüllő

(#290) Bluegene válasza Crytek (#285) üzenetére


Bluegene
addikt

PCI-E 2.0 X8 az megfelel sávszélességben a PCI-E 1.0 X16

2%-ot veszítesz tehát ha P45ös lap helyett P35be rakod

Bici: szerintem se jó irányba haladnak, a GT300 "se nem hús se nem hal" kategória

elképzelhető hogy az AMD is csinál a larrabee-hez hasonló GPGPU-t idővel, annyi előnye kétségkívűl van hogy van X86-os licence-e és az AMD procikkal és Chipsettel párosítva adhatják, míg az Intel az Intel proci, chipsettel adhatja a Larrabee-t és van x86-os licence

míg az nvidia két szék közül a pad alá eshet, és ezt az rv770-nnek köszönheti(hisz azzal számoltak h az Ati kiesik, monopóliumok lesz a játékos kártyák piacán lesz zsozsójuk és megvehetik a fejlesztőket, és eladhatják a GT300-at a játékosoknak is ami egy felemás gpu, hisz nem lett volna konkurrens

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#291) WesTM válasza Crytek (#285) üzenetére


WesTM
senior tag

A pci-e 2.0 8X teljesítményét nézd. Az van egálban az 1.1 16X-al. :R

Nixx: :)

Bluegene: Előztél papi! :R

[ Szerkesztve ]

(#292) rup1u5 válasza WesTM (#284) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Mi a véleményem?
Arról ment a hype hogy 5870 durván alázni fogja a 295-öt.
Ha azt nem veszem figyelembe, hogy ezt már elsőre fentartásokkal kezeltem akkor csalódás. Ezért még figyelek és várom a további teszteket.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#293) P00By válasza lsc (#204) üzenetére


P00By
nagyúr

kép bent marad a hő? :D

(#294) beteg


beteg
őstag

Aki az NV nagy válaszára várna, abban bízna, hogy majd jön vmivel, ami jól leveri az 58xx árát - NV sajtó tájékoztató volt ma. NV szerint a "videókártya" nem tartozik a portfóliójuk legfontosabb elemei közé. :( :W

Csak futni kell!

(#295) Crytek


Crytek
veterán

(#296) nixx-21 válasza rup1u5 (#292) üzenetére


nixx-21
senior tag

azért 1GPU-s létére eléggé alázza mit ne mondjak...főleg h tudtommal elég kezdetlegesek még a driverek de cáfoljatok netán rosszul tudnám :U

[ Szerkesztve ]

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#297) Abu85 válasza beteg (#294) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Végül is csak piacvezetők ... :D Talán pont ezért új kihívások után néznek. :))

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#298) Zsubi válasza gyiku (#289) üzenetére


Zsubi
őstag

Nem tévednek tényleg ilyen áron lehet kapni mindenhol az USA-ban, ami elég baráti ár csak az már más kérdés hogy mire ideér mennyivel fog nálunk emelkedni :)
Ha itthon 100k lesz az 5870-es akkor lehet hogy érdemes USA-ból hozatni :U

[ Szerkesztve ]

(#299) WesTM válasza Abu85 (#297) üzenetére


WesTM
senior tag

A gt220 aranyozott HDMI-val támadnak! Figyeljétek majd meg....

Ezek szerint a gt300 nem lesz valami ütős dolog, és ha már most arra hangolják a felhasználókat, hogy nem lesz átütő a dolog, akkor nem tudom ténylegesen mit lehet várni tőlük.

U.i.: Abu bácsi :R lehet valami tudni a PH-s cikkről?

[ Szerkesztve ]

(#300) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Már csak egy CPU skálázódás teszt kell, hogy mit szól a 4 Ghz-es E8500-hoz. Baromira nem akarok I7-re fejleszteni a játékgépen, hatmillió más értelmesebb dologra kell a pénz most.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.