Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#501) gbors válasza Med1on (#498) üzenetére


gbors
nagyúr

a B-verzió meg az, hogy azokat a játékokat, amik csak DX11-es VGA-val hajlandóak normálisan kinézni, majd megveszik ötödannyian, mint azokat, amikben van kulturált DX9-es / DX10-es path. az aztán milyen jó lesz mindenkinek...

#458: megnéztem a szavazás eredményét, LOL! látom, az olvasóid nagyon elkapták a feelinget :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#502) CsendesMark


CsendesMark
aktív tag

Hali!

Egy rövid kérdésem lenne, nálatok is hibázik a jártya, amikor Crysis Warheadban zoomolsz a távcsöves puskával?

kis fekete sprite-ok jelennek meg egy pillanatra :(

szerk:
ASUS 5870-1024

[ Szerkesztve ]

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#503) Sheltem77 válasza CsendesMark (#502) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

Mármint milyen kártya? :O

(#504) keIdor válasza zuchy (#500) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem a 2GB-os HD5870 nem most érkezik... HD4870 1GB is sokat késett.
Most kell a ram az X2-re... aztán majd utána (2010-ben szvsz jönni fog)
Aki azt írja, hogy holnap érkezik a 2GB-os 70-e az szerintem nem mond igazat.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#505) FragMaster válasza CsendesMark (#502) üzenetére


FragMaster
addikt

Csak nem szereztél 5870-et? :)
Amúgy túlhúzás okozhat ilyet, vagy poros a hűtő és melegszik, vagy szimpla drivergond...

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#506) Bluegene


Bluegene
addikt

ne csodálkozzatok ha drága ;)

majd ha lesz elég, akkor a boltosok is lejjebb viszik

mondom : aki januárban veszi szerintem 20-30 ezret is spórolhat a mostani árhoz

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#507) 8nemesis8 válasza CsendesMark (#502) üzenetére


8nemesis8
veterán

Hát szerintem is túlhúzás baja lehetséges, a esetleg alapon van minden és előjön még mindig illetve nem melegszik túl és megfelelő az áramellátás is akkor lehetséges, hogy valami hibás, garanciális hibára gondolok.

(#508) AMATŐR válasza CsendesMark (#502) üzenetére


AMATŐR
őstag

Nálam volt ilyen az utolsó karimnál! Kezdetben csak néhányszor, 3 nap elteltével sűrűn és több helyen jelentkezett. Memória hiba, gariba cserélik!

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#509) Zin


Zin
senior tag

Ezeket milyen core i rendszerrel lehet majd kihajtani rendessen?

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#510) CsendesMark válasza FragMaster (#505) üzenetére


CsendesMark
aktív tag

nincs túlhúzva.
nem hinném hogy hardverhiba, mert ugyanakkor van mindig a jelenség

(amikor a fejéhez emeli a puska távcsövét)

akinek valaki más is megnézné hogy elő jön-e a hiba?

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#511) Gonosz15 válasza CsendesMark (#510) üzenetére


Gonosz15
aktív tag

Na erre még várhatsz pár napot! :DDD Kell neked is a legújabb kártyát megvenni, azt kiderül még nerm is jó! Nesze semmi fogd meg jól :DD Kétlem, hogy sok embernek lenne ilye karija a ph! -n :D
jah és persze ,,l,, :DDD Az irígységi indexem a plafonba... :))

[ Szerkesztve ]

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#512) FragMaster válasza CsendesMark (#510) üzenetére


FragMaster
addikt

Valami konkrétumot írhatnál...egyáltalán 5870-ről van szó?
Milyen kártya, milyen táp, milyen driverrel?
Korábban nem állt fenn a hiba és előjött, vagy új a kártya és eleinte is így volt?
Máshol volt-e gond?

Szerk.: Ha 5870 akkor próbáld ki a 9.10 RC7-es catalystot:
[link]

[ Szerkesztve ]

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#513) keIdor válasza CsendesMark (#510) üzenetére


keIdor
titán

Látom solti vagy... 25km-re lakom tőled, ha gondolod meg tudjuk nézni másik gépben, oprendszeren stb...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#514) zuchy válasza CsendesMark (#510) üzenetére


zuchy
őstag

Szvsz driverhiba. Még nagyon friss a kártya.

PC-STYLE.hu

(#515) sith7 válasza zack (#437) üzenetére


sith7
nagyúr

gondoltam ... ;) :P

(#516) WesTM válasza Zin (#509) üzenetére


WesTM
senior tag

Egyik tesztben egy 3.6os corei7et limitre vágott 1920-ban, de szerintem ez nem lényeges. Egy core I7-el rosszul már nem mehet, de egy 920@3.6-on nem árthat neki.

(#517) Zin válasza WesTM (#516) üzenetére


Zin
senior tag

Jol gondoltam akkor hogy olyan Ghz kell neki kb! :R

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#518) CsendesMark válasza zuchy (#514) üzenetére


CsendesMark
aktív tag

Szerintem is driverhiba, ugyanez volt anno a 8800GTS megjelenésekor is (Oblivionban kicsit furcsán villogtak a fák a béta meghajtóval) :O

FragMaster
fentebb írtam hogy egy EAH5870-es kínzok. ;]

Amúgy el kell mondjam hogy kamu hogy halkabb lenne az elődjétől, de persze nem túl hangos :)

Lehet hogy egyenlőre nincsenek sokan 58xx tulajok de attól még szerintem nem vagyok egyedül

A driver a driver lemezen volt:
ATI Technologies Inc.
2009.09.14.
8.660.0.0
Not digitally signed

A gép háttere szerintem megfelelő.

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#519) rocket válasza CsendesMark (#518) üzenetére


rocket
nagyúr

Van ujabb driver.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#520) FragMaster válasza CsendesMark (#518) üzenetére


FragMaster
addikt

Egyik tesztben se láttam, hogy halkabbnak hozták volna ki amúgy sem...
Amúgy próbáld ki azt a drivert amit linkeltem, lehet a driverlemezen csak az RC6 volt.

Szerk.: na ez érdekes, az emd szerint az RC6 az ideális, de az msi azért szivárogtatja a frissebbet :P

[ Szerkesztve ]

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#521) emmm válasza WesTM (#463) üzenetére


emmm
senior tag

Úgy kb. az egésszel egyetértek, nem értem a különösebb hőzöngést. Nekem ugyan drága, mert 40-50 k-nál nem adok ki többet kártyára, de akinek van pénze, semmiképp nem jár rosszul. Látszik, hogy nem szeretetszolgálat, de az ára viszonylag jól van pozícionálva az új kariknak.

(#522) CsendesMark válasza rocket (#519) üzenetére


CsendesMark
aktív tag

ezt próbáltam
Gyalázatosan rossz
a második monitoron folyamatos volt a villogás ha új ablak nyílt vagy csukódott....

Ezzel az alap driverrel most nagyon kevés hiba van, csak a crysis-ban tapasztaltam ezt
inkább kivárom a véglegest (9.10?)

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#523) FragMaster válasza CsendesMark (#522) üzenetére


FragMaster
addikt

9.10 RC7 próba? Vagy inkább már vársz?

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#524) bolvar válasza CsendesMark (#522) üzenetére


bolvar
senior tag

húú kalocsai vagyok hozd át megnézzük:Dcsak hogy lássam mi az amire nincs pénzem:D.irigységi fokozat szintén a plafonon ;] .

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#525) luw2win


luw2win
őstag

Van már valami gyengébb procival teszt? pl egy AMD x2, vagy egy c2d- val

Mert ez az i7 szarásig már idegesít, bár lehet én is kiszedek egyet mindjárt a fiók aljából, csak lehet túl pókhálós... :(

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#526) V@®G@ß@


V@®G@ß@
csendes tag

Beleolvastam kicsit a topicba.... mondhatom értelmes hsz-ek vannak:)

csak úgy megjegyzem, hogy egy-egy grafikus API-ra egy-egy(vagy több) architektúra készül. Egy persze egy NV 9600 és társaik elég jól tudja a DX9-et, mert arra van optimalizálva az egész VGA.... Egy Radeon HD 4xxx már jobban szereti a DX10-et...(vagy inkább 10.1-et), mert már a 10.1-es API-hoz van optimalizálva... Az 5xxx széria pedig DX11-re, ami tartogat pár meglepetést(még a programozók számára is...). Ha majd igazán ki lesznek használva a DX11 erősségei és a játékok nem lesznek sem "zöldre" sem "pirosra" optimalizálva, akkor meglátjuk, hogy mennyit is tudnak az 5xxx széria...

Másrészt valóban! Az ATI elég gyenge drivereket ír sajnos....(lehet, hogy a másik oldalon csücsülnek az okos programozó bácsik XD)
Bár DirectX-es progikat nem írok, de programozónak készülök, és tudom mennyit jelent egy hatékonyabb kód, technológia, stb... Fontos a hardver nagyon fontos és jól is sikerült(mint minden ATI) :) viszont amíg nem írnak normális meghajtó progit, addig hiába is várunk csodát :S

Kiváncsian várom az x2-est :)) Ezek a kártyák már ordítanak a normális driver-ért.

Mondom ezt én, aki mindíg is NV párti volt.... engem igencsak meggyőztek :K

NE FIZESS KI SEMMIT, CSAK HA KIPRÓBÁLTAD!!!

(#527) JColee válasza V@®G@ß@ (#526) üzenetére


JColee
őstag

szerintem te 18 alatt vagy, de talán 16nál sem vagy idősebb :U

(#528) sith7 válasza V@®G@ß@ (#526) üzenetére


sith7
nagyúr

Meglátjuk... egy kis időnek el kell még tellni, mire kderül, hogy miben, és mennyivel jobbak a 4xxx - es szériánál...

Én kivárom ... ;) :K

(#529) Sonja


Sonja
veterán

Radeon HD 5870X2 képek. :) 8+6 tápcsatis. ;)

Első, Második, Harmadik

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#530) Bluegene válasza Sonja (#529) üzenetére


Bluegene
addikt

kérdés hogy ez olyan órajeleken jár-e mint az 5870 vagy csökkenteniük kellett a hőtermelés(zajosság miatt)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#531) 00roli00 válasza Sonja (#529) üzenetére


00roli00
aktív tag

A klinker tényleg elbújhat lassan mögöttük. :((

(#532) zuchy válasza Bluegene (#530) üzenetére


zuchy
őstag

Valahol láttam/olvastam, hogy asszem 750MHz-en fog járni (nem biztos), természetesen két teljes értékű Cypress GPU-val.

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#533) Bluegene válasza 00roli00 (#531) üzenetére


Bluegene
addikt

nézd meg HD-ban

1. sztem szép kártya
2. úgyis a sz.gépházban fog bújkálni úgyhogy tökmind1 hogy néz ki, biztos lesz szebb variánsa is(ICEQ)

zuchy: ha ez igaz akkor 5870 CF, 5890CF lesz az ultra megoldás :) csak egy jó alaplap kell hozzá, istenem ez is mekkora kártya ez az 5870(9800GX2nél hosszabb), az 5870X2 milyen hosszú lesz már?

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#534) Dare2Live válasza JColee (#527) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

szerintem meg jó lenne ha k* gyorsan abbahagynád a személyeskedést.

amúgy V@®G@ß@ vmenyevel more less kb egyetértek.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#535) Devid_81 válasza Sonja (#529) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Huhh, pont tudnek neki helyet csinalni, ha nem is ferne be a hazikoba, akar az asztalon is ellene az a tobbi lommal egyutt :D

...

(#536) nixx-21 válasza Sonja (#529) üzenetére


nixx-21
senior tag

3. képen vagy egy HD5850X2 van a 5870X2 mellet vagy a sima 5870
(amit kétlek mert ugye annak 2*6 pines csatija van...)

és ha jól látom még több dologban is különböznek lásd a hátsónak masszívabb a hűtése...(szvsz 3 slot) és máshogy vannak elrendezve a tápcsatik szal konklúzió:
3. képen nem egy és ugyanaz a kártya van.... :U

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#537) janos666 válasza Sonja (#529) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet, hogy a korábbi Batman képekmiatt, de kicsit úgy néz ki így kézben is, mint egy játékautó gyerekeknek. Vagy mint egy szerszám. :DDD
De nem baj, nem látszik. Kicsit lemaradtam: Beárazták már?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#538) Kwisatz válasza CsendesMark (#502) üzenetére


Kwisatz
tag

Szia!
En ma hozom el az igyanilyen asus karim, megnezem majd a warheadet es irok!

(#539) tzsolesz válasza Kwisatz (#538) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nem szarral gurigáztok. :DDD

Eredményeket akarunk látni. :K

(#540) FragMaster válasza nixx-21 (#536) üzenetére


FragMaster
addikt

Vagy más kártyák, vagy különböző stádiumú engineering sample-k. Az is lehet az egyik ilyen 12 display portos csudaokosság demózás céljából :DDD

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#541) 00roli00 válasza Bluegene (#533) üzenetére


00roli00
aktív tag

Nem nagyon izgat hogy néz ki, tegye a dolgát! :K

(#542) 00roli00


00roli00
aktív tag

(#543) FragMaster válasza 00roli00 (#542) üzenetére


FragMaster
addikt

"Aus diesem Grund haben wir uns dazu entschlossen, die Radeon HD 5850 mit einer Radeon HD 5870 so gut wie möglich zu simulieren. Eine 100 Prozent korrekte Performancesimulierung ist damit leider nicht möglich. Wie dies genau von statten geht, erklären wir auf der nächsten Seite."

Tehát még mindig nem kaptak valóban 5850-es kártyát a tesztoldalak, a meglévő 5870 órajeleivel játszva szimulálták milyen lehet...
Gyanus is volt mert eleve úgy tudom az 5850 rövidebb nyákra épül, a képen pedig egy 5870 látható a tesztben. Amúgy nem is teszt, a cím szerint "előzetes".

Szerk.: nem tartom jó ötletnek ezeket az előzeteseket. Ez a második ilyen tesztoldal, ezeket az átlaguser elkönyveli tényleges értékeknek, aztán a valódi kártyát tesztelve majd benne van a pofáraesés esélye, hogy erősebb vagy gyengébb ennél. Amúgy már kíváncsi lennék végre tényleges 5850 eredményekre is.

[ Szerkesztve ]

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#544) Bluegene válasza FragMaster (#543) üzenetére


Bluegene
addikt

azu haben wir einfach nur den GPU-Takt der Radeon HD 5870 auf 655 MHz gesenkt. Aufgrund der 320 5D-Shader- und der 80 Textureinheiten erreichen wir dann ziemlich genau die ALU- und TMU-Leistung der Radeon HD 5850. Der Performanceunterschied zwischen der richtigen und der simulierten Karte liegt wahrscheinlich bei unter einem Prozent. So weit ist also alles noch kein Problem, denn einzig die ROP-Leistung lässt sich mit der Radeon HD 5870 nicht korrekt darstellen.

655mhz-re húzták vissza a 5870est, lol
[link]

én elhiszem hogy közel az igazi 5850-es szintjét érték el, mindenesetre ciki hogy a GTX 285-tel egyszinten van, persze a GTX 285 igen drága, de akkor is többet várnék

ez az 5850 ennek tükrében sztem áresésbe fog esni

hopp! és kopp! Asus 5870 102K[link]

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#545) rup1u5 válasza Dare2Live (#534) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Ezzel a hsz-eddel sikerült jóval alálőnöd annak a hsz-nek a hangneme alá amire reagáltál! :DDD JColee megnyilvánulása szerintem inkább szellemes és némi emberismeretről árulkodik. Én jót röhögtem rajta. V@®G@ß@ valóban 0 információt közölt velünk. Vedd kicsit lazábban és ne személyeskedj ha már mindenképp nevelni akarsz!
(csak egy tanács)
:R

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#546) jozsi


jozsi
tag

LOL van olyan teszt, ahol a 275 gtx elveri az 5850-et, illetve az 5870-et is HAWX alatt, mekkora mese oldal ez, atya ég... :DDD

Keresek: e6600 dobozos, számlás, garós processzort. Van egy inno3d 6600-osom 256 mb-os AGP-s by ''razor91''

(#547) cowboy_bebop válasza jozsi (#546) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Én is csak röhögtem, biztos megkapták érte az árát rendesen. ;]

(#548) jozsi válasza cowboy_bebop (#547) üzenetére


jozsi
tag

[link]
Ne dőljetek ám be mindenféle idióta tesztnek :DDD 1:23-ra kell lőni a videót...

[ Szerkesztve ]

Keresek: e6600 dobozos, számlás, garós processzort. Van egy inno3d 6600-osom 256 mb-os AGP-s by ''razor91''

(#549) FragMaster válasza Bluegene (#544) üzenetére


FragMaster
addikt

Tényleg ciki, hogy egy felső közép kártya egy szinten van a másik oldal csúcs 1gpu-s karijával :P Ráadásul ha 70-75k lesz az 5850 akkor a 80-85k-s 285-höz képest még cikibb :D
Amúgy oda érkezett az 5870 ahova számítgattuk eddig balkánadóstul. Mindenesetre az asus nem éppen olcsó gyártó, simán el tudom képzelni, hogy pl egy sapphire vagy gigabyte élből mínusz 5k.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#550) cowboy_bebop válasza FragMaster (#549) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Sapphire - 5K
Újdonság varázsa elmúlik szintén -5K
Ph!-n, bazárban (még egyszer -5K ??)

Szvsz. amikor felfut már a szállítás is, lesz dögivel az új kártyákból, - azaz október közepe táján - egy 5870 lesz ph!-n, bazárban, újonnan 85-90K, egy 5850 pedig 60-65K lesz.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.