Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#551) Sonja


Sonja
veterán

Európai boltban már elő is lehet rendelni az 5870X2-t (Club3D), 677 euróért! :Y ;)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#552) rumkola válasza FragMaster (#549) üzenetére


rumkola
veterán

azok a gtx-ek 8-9 hónapos cuccok és inkább az a ciki, hogy eddig nem fogták be őket és ezért voltak eddig olyan áron amilyenen

(#553) FragMaster válasza Sonja (#551) üzenetére


FragMaster
addikt

Nem úgy volt, hogy odébb van a rajtja? Novemberre emlékszem. Szvsz kicsit korai.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#554) FragMaster válasza rumkola (#552) üzenetére


FragMaster
addikt

Most pedig azon a szinten vannak hasonló vagy inkább jobb áron, szóval nincs gond szerintem.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#555) rumkola válasza FragMaster (#554) üzenetére


rumkola
veterán

kíváncsi vagyok akkor is ez lesz-e a vélemény, ha az NV nem fogja be ezeket és 7-8 hónapig marad a 70-100K-s ár :U

(#556) zack válasza Sonja (#551) üzenetére


zack
nagyúr

Ha ennyibe fog kerülni...az siralmas. Nálunk ez lesz vagy 200k... :(

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#557) FragMaster válasza rumkola (#555) üzenetére


FragMaster
addikt

Ha az nvidia nem villant semmit (amit azért kétlek, de ki tudja) akkor előbb utóbb azért árat kell csökkentenie és a versenyképesség érdekében az atinak is kell.
Na meg úgy is jönnek a kellemesebb árú előzetes infok szerint jó sebességet ígérő 5700-ak.
A 4000-es atikon kívül minden drágán rajtolt, nem tudom mi ez az agónia hirtelen. Bár bevallom sült pulyka után tényleg szar a puliszka újra :DDD

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#558) Abu85 válasza FragMaster (#557) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Miért kellene árat csökkenteniük? Van az AMD-nek PhysX-sze? Teljesen más az NV felfogása. :) Van olyanjuk, amit a konkurens nem tud. Ebben látják a jövőt, ha ezt akarod, akkor fizetned kell. Ezért írtam, hogy a GPU piac kétligás lesz. :(

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#559) Bluegene válasza FragMaster (#557) üzenetére


Bluegene
addikt

4000-es atikon kívül minden drágán rajtolt, nem tudom mi ez az agónia hirtelen. Bár bevallom sült pulyka után tényleg szar a puliszka újra a 3800as atik is olcsók voltak

egyébként nem értek annyira egyet ezzel: 60 illetve 80 dollárral volt olcsóbb a 4850 ill 4870 kezdőára, persze azóta leolcsósodott azért tűnik hirtelen nagyon drágának a 5800asok kezdőára

nem a kezdőárat kell nézni hanem azt az árat amin stabilizálódik

annyira nem vok hanyattesve ezektől, szvsz a tesztek szerint az 5850 alig gyorsabb a GTX 285től, reméljük kiköszörülik a csorbát és olcsóbban gyorsabbat adnak :)

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#560) FragMaster válasza Abu85 (#558) üzenetére


FragMaster
addikt

Physx-nél legalább több jó játék lenne...így inkább csak a füst nagy. Mirrors Edge, új Batman, azt hiszem az UT3 van még és ennyi kb az értelmes támogatott játékok sora. Persze van még pár pl Cryostasis meg Darkest of Days, de ezek már elég harmatosak, nem hogy a többi.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#561) FragMaster válasza Bluegene (#559) üzenetére


FragMaster
addikt

Na ez egy jó gondolatmenet. Aztán ha az előzetes átszámítgatások helyesek, akkor olcsóbb lesz az 5850 már a rajtárral, mint a 285. Aztán ugye az 5850 valamivel összességben gyorsabb, jó a fogyasztása, és benne van a "hú de baromira felesleges használhatatlan és pocsék" dx11 is :P

[ Szerkesztve ]

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#562) Abu85 válasza FragMaster (#560) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az AMD-nél meg ott a Stormrise ... bele lehet futni ilyenbe. :D Ettől függetlenül az NV is azon van, hogy jó játékokat szállítson a saját technikájára. Ugyanezt csinálja az AMD a DX11-gyel. Kicsit olyan lesz ez a PC, mint a konzol ... gyakrolatilag érdemes a játékok alapján dönteni, mert a teljesítményt az NV próbálja háttérbe szorítani. Lesznek majd exkluzív címek, amik gagyin futnak az ellennél. :)
Előre látom, milyen kurva jó lesz. :((( :(

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#563) jozsi válasza Abu85 (#562) üzenetére


jozsi
tag

Abu az NDA már lejárt, csak szólok:DDD
Mikor kerül ki a teszt???

Keresek: e6600 dobozos, számlás, garós processzort. Van egy inno3d 6600-osom 256 mb-os AGP-s by ''razor91''

(#564) FragMaster válasza Abu85 (#562) üzenetére


FragMaster
addikt

Nem mondom, hogy ne csinálják, mert a physx egy jó móka tud lenni ha jó játékban jól használják. Csak már jó ideje köztünk van, még sincs igazán előrelépés. A dx11 meg ugye hivatalosan még úgymond nem is létezik (gondolok itt arra, hogy a w7-ig még van egy hónap, persze az emberek nagy része már átállt).
Ahhoz képest, hogy a dx10-re meg dx10.1-re mennyit kellettt várni a dx9 után ez most extra gyors volt :)

[ Szerkesztve ]

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#565) katt777


katt777
félisten

Kérdéseim:

A teszteket nézve nekem elég +1 4870-et vennem az 5870 teljesítményéhez?

Megmaradt a 48xx sorozat órajel- és venti-ugrálós lqrt bios-vezérlése?

ATT kezeli már?

Sok-sok játék ezúttal is lassabb az új karin, mint a régin, amíg ki nem jön a kb. 10.3-as Catalyst? (4870-nel is így jártam.) Természetesen nem a kiválogatott tesztalkalmazásokban érdekel a dolog.

Miért van 2 külön topic ugyanerre?

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#566) keIdor válasza 00roli00 (#542) üzenetére


keIdor
titán

Hát ez alapján szerintem a HD5700 biztos a HD4890 alá fog érkezni...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#567) FragMaster válasza katt777 (#565) üzenetére


FragMaster
addikt

Azt írják, hogy az 5870 +60%-ot hoz. Egy biztos, olcsóbban megúsznád cf-el.
Előrebocsátom, hogy én minden kétkártyás/többgpus rendszert rühellek, de ha neked jó akkor ugorj bele. Aztán mérlegeld az alapján felvállalod-e a cf esetleges nyűgjeit, a nagyobb fogyasztást, magasabb hőt és zajt és hogy fontosak-e az 5000-es széria újdonságai.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#568) P00By válasza katt777 (#565) üzenetére


P00By
nagyúr

Nincsen két külön topik! Van a találgatós meg specifikusan az egy gpus 58XX szériának :)
Vagy elnéztem vmit :D

(#569) D@ni88 válasza jozsi (#563) üzenetére


D@ni88
addikt

megvárja a középkategóriát :DDD

(#570) FragMaster válasza keIdor (#566) üzenetére


FragMaster
addikt

Ha jó áron jön és nem cseszik el a hűtést nagyon akkor jó lesz az, amíg gyorsabb a mostani 4850-nél :) Elvégre elvagyok ezzel simán, csak mindig hajt az újdonságkipróbálási vágy :D

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#571) csibe74


csibe74
csendes tag

Sziasztok!
Nem tudom volt-e már de itt van egy HUF-os ár a 5870-esre.
Bruttó: 104938 HUF.

Sapphire 5870 1GB

(#572) vergilx válasza keIdor (#566) üzenetére


vergilx
őstag

akkor viszont túl nagy űr lesz az 5850 és az 57(70?) között.

csibe74:ez még a vártnál is kikúrt drágább :Y

[ Szerkesztve ]

(#573) sniper elite


sniper elite
senior tag

Valakinek pontos információja nincs mikor érkeznek a 2 gigás 5870-es karik? Mindenhol csak 1 gigás van, most tudnék lefoglalni kettő asus-t de azok is csak 1 gigásak, nem értem miért nem dobják piacra a kettő gigás verziókat ha egyszer meglett ígérve! :W

(#574) FragMaster válasza csibe74 (#571) üzenetére


FragMaster
addikt

Az igen, a sapphiretől nem vártam volna ilyen árat.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#575) vergilx válasza sniper elite (#573) üzenetére


vergilx
őstag

a kis telhetetlen :DDD

(#576) keIdor válasza sniper elite (#573) üzenetére


keIdor
titán

X2 is meglett ígérve, mégis még két hónap...
Kapaszkodj meg, mert szerintem csak jövőre fog jönni a 2GB-os, ha a HD4870-re gondolok vissza ugyanígy volt... kell az erős GDDR5 az X2-re.

Egyébként meg nem értem miért olyan fontos a 2 gigás, szerintem csak Eyefinity-nél lesz előnye, azaz ilyen 5000x3000-es felbontáson, te meg Full HD-n tolod, ami bőven az 1/3-da.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#577) FragMaster válasza sniper elite (#573) üzenetére


FragMaster
addikt

Nyugi, lesz elég alkalmad bevásárolni. :DDD

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#578) audi100td válasza sniper elite (#573) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem azokra még várni kell néhány hetet, de lehet hogy néhány hónapot is, nekem is csak 1GB-osok vannak listán...

[ Szerkesztve ]

(#579) keIdor válasza audi100td (#578) üzenetére


keIdor
titán

Mi az ára?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#580) CsendesMark válasza Sonja (#551) üzenetére


CsendesMark
aktív tag

szimpatikus, MERT:

667€ = $979.731 (~$1000)
és nem 1000€ :DDD

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#581) audi100td válasza keIdor (#579) üzenetére


audi100td
nagyúr

90 és 100k között lesz előreláthatólag a kezdő ára az 5870-nek, az 5850-nek 64-70k, remélhetőleg ma vagy a jövő hét elejétől már rendelhető lesz.

[ Szerkesztve ]

(#582) keIdor válasza audi100td (#581) üzenetére


keIdor
titán

Köszi.

CsendesMárk: Hát igen, ilyenkor látszik, hogy az AMD nem a Máltai szeretetszolgálat.:( Konkurens nélkül ezek az árak kíváncsi leszek mikor fognak mérséklődni...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#583) sniper elite válasza CsendesMark (#580) üzenetére


sniper elite
senior tag

Az szép akkor aki szeretne egy CF-et x2ből rögtön számolhat olyan 380-400kval! AMD most sokat akar, de keveset fog kapni az szinte biztos hogy a vásárlóbázis ilyen ár mellett, rendkívül alacsony lesz! A poén az hogy ezek a kártyák fél év múlva akár a felét érhetik mint most! :O

2008 augusztusában 200kból kijött nekem a kettő 4870x2, ekkorát változott volna az AMD???

[ Szerkesztve ]

(#584) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez ilyen Intel Core ájszevön effektus. :U

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#585) CsendesMark válasza sniper elite (#583) üzenetére


CsendesMark
aktív tag

Mivel az nV sehol nincs, az AMD lehet hogy elszemtelenedett ;]

Amúgy mikor volt nagy vásárlóbázisa bármelyik duplaGPU-s kártyánka? :U
Nyilván nem a kis Pistikének készítik,hanem a HardCore Gamer/Tuningos állatoknak
akiknek megvan a kedvük ezekhez a kártyákhoz ( kedv = $$$ :DDD )

Szóval szerintem nincs semmi meglepő hogy ennyi az ára
mert egy 5870 kvázi többet tud mint egy 4870X2 tehát az 5870X2 ára csak követi a tendenciát

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#586) Oliverda válasza sniper elite (#583) üzenetére


Oliverda
félisten

Na de ki az a márhá aki vesz két 5870 X2-t amikor még egy is sok szinte bármihez...?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#587) katt777 válasza FragMaster (#567) üzenetére


katt777
félisten

Hát, a CF-t nem kell bemutatnod! :DDD :((( Amennyire látom, ma már kiforrottabb, mint amikor nekem volt, de nem mindegy, hogy az ember 105k-ért vesz egy VGA-t, vagy 35k-ért, és utóbbi esetben még nagyobb teljesítményt is kaphat. Persze attól még DX11 hiány lesz, de egyrészt DX10.1-re is vagy 1 db legalább elviselhető program jött ki (Clear Sky), és DX10-re sem sokkal több, másrészt a zaj és a fogyasztás miatt ATT, illetve a jelenlegi halk 4870-em mellett sokat nem aggódnék. Lehet persze, hogy kivárás lesz. :DDD

csibe74: Valaki qrwa nagyot akar akasztani, már látom. Várható volt, a 48xx sorozattal is ezt csinálták. Persze biztosan lesz pár user, aki annyit "dolgozik" a pénzért, hogy lesz.rja, mennyiért veszi. :)

sniper elite: Minek a 2GB-os kari? CF-ből meg 2 GPU-nál több kizárólag pénzkidobás, a 3.-nál lényegében elfogy.

audi100td: Bolond lennék annyiért venni. :N

Abu85: A Core i7 olcsóbb! :P (Legalábbis a 920-as.) Szerintem azért lesz pár okostojás, mint 48xx kariknál, akik Athlon X2-es konfigba komolyan beleteszik az 58xx karikat is... :D

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#588) rumkola válasza katt777 (#587) üzenetére


rumkola
veterán

szerintem hanyagold a cf-et, ne légy még1x hüle! :DD

(#589) sniper elite válasza Oliverda (#586) üzenetére


sniper elite
senior tag

Én vennék egy normális árért, de ez a lehúzás féle dolog engem nem érdekel, ezért is marad a 5870! 5870x2CF tényleg túl soknak hat!

(#590) Oliverda válasza sniper elite (#589) üzenetére


Oliverda
félisten

Ja... 60-70 ezerért én is vennék. Az normális ár.

"de ez a lehúzás féle dolog engem nem érdekel"

:DDD

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#591) leviske


leviske
veterán

Hmm... A tesztek Windows 7 alatt készülnek, vagy megérkezett sunyiban Vista-ra is a DX11?

(#592) rumkola válasza leviske (#591) üzenetére


rumkola
veterán

Őőő milyen dx11-es alkalmazást hiányolsz? :D

(#593) JColee


JColee
őstag

bekukkantottam az nvidia gtx 295/stb totyikba, nem semmi, ami ott megy :D

(#594) negro


negro
őstag

Nem tudom volt-e mar? 5870 CrossfireX test: [link]
Nem vagyok ilyen high end rajongo meg a karacsonyfakent vilagito ledes hazakert se vagyok oda de ez tenyleg jol nez ki es nagyon kene egy ilyen config az biztos.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#595) zack válasza negro (#594) üzenetére


zack
nagyúr

200k-ért engem annyira nem győzött meg... :U Jó jó, de ennyi pénzért nagyobb CF teljesítményt várnék.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#596) AMATŐR válasza CsendesMark (#518) üzenetére


AMATŐR
őstag

CsendesMark: Megkérdezném, nem te vagy e véletlenül, aki nyerte a karit a tegnapi Ramiris napon? Ha igen, hány GB -os a karid?
Azért kérdezem, mert akik ott voltak, mondták, hogy 3 full HD monitoron demóztak azzal az egy karival és érdekelne, hogy erre a célra 1 vagy 2GB os verziót használtak.

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#597) Gregorg


Gregorg
tag

5800nál a 4 magos proci az ajánlott, igaz nemtudom mekkorán. De egy 5700es-hez kb milyen proci kell majd?

Honor 8, Chuwi Hi10 Plus , Ryzen 2600, 16 GB 2666 Mhz DDR4, 1060 6Gb - PUBG nick: ColdGreg

(#598) audi100td válasza katt777 (#587) üzenetére


audi100td
nagyúr

Kérdezték mennyibe kerül, erre írtam rá egy árat :U , elhiteted itthoni kiskerekbe sem lesz olcsóbb, amúgy nekem se kéne, jelenleg pénzkidobás, szerintem...

(#599) vergilx válasza Gregorg (#597) üzenetére


vergilx
őstag

semmit nem tudunk az 5700ról(legalábbis én nem találtam semmi konkrétat róla),igy fogalmam sincs:) Nagyjából talán mint a hd4890hez.

(#600) zack válasza audi100td (#598) üzenetére


zack
nagyúr

Az hát... :U Bár sokaknál leereszkedett a "vörös köd". :DDD
Lehet mire értelme lesz megvenni itt lesz a következő javított széria, mint amilyen a 4890 is volt. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.