Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11001) Televan74 válasza Sárpac (#11000) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ez így igaz. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#11002) Zoli-206


Zoli-206
senior tag

Megjelent hivatalosan is a végleges Catalyst 10.4, pár perce lehet tölteni :)

(#11003) CptMisi válasza Sárpac (#11000) üzenetére


CptMisi
őstag

hát erősen függ az anyagi helyzettől :DDD

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#11004) Sárpac válasza CptMisi (#11003) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Igaz módosítok! :DDD
Érdemben évente elég cserélni amennyiben a pénztárcánk engedi!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#11005) Shkiz0 válasza Zoli-206 (#11002) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Próbáltad már?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#11006) Zoli-206 válasza Shkiz0 (#11005) üzenetére


Zoli-206
senior tag

Most próbáltam. Eddig a 10.5 beta volt fent, nem lassabb tőle :) egyenlőre ennyit vettem észre

(#11007) Sárpac válasza Zoli-206 (#11006) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Én meg ennyit 10.4a meg ez a 10.4 akármi is ugyan olyan fos módon települ illetve nem települ!:F

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#11008) Sárpac válasza Sárpac (#11007) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Uninstallkor meg korom fekete kép fogad egy hulladék megnéztem egyenlő a 10.4a-val az is ezt csinálta!!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#11009) Zoo123 válasza adatfalo (#10984) üzenetére


Zoo123
senior tag

Jó mondjuk nekem HDTV van rákötve monitorként, lehet hogy ezért van ott a Scaling Options, lehet hogy monitornál "eltünik" az a fül :D

Most szedem a 10.4-es Catalystot, remélem megoldja a Testd Drive alacsony fps problémát.
Szerk.: Ha egyáltalán fel tudom telepíteni! :P

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#11010) Zoli-206 válasza Sárpac (#11007) üzenetére


Zoli-206
senior tag

Ez a "hulladék" nekem hibátlanul felment. Lehet a gépedben van egy kis szemét :) :U

szerk: természetesen szoftverre gondolok :)

[ Szerkesztve ]

(#11011) Sárpac válasza Zoli-206 (#11010) üzenetére


Sárpac
nagyúr

És milyen oprendszerre?
Windows 7 64bittel szar legalábbis nekem 10.5béta az jó!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#11012) Zoli-206 válasza Sárpac (#11011) üzenetére


Zoli-206
senior tag

Win 7 Ultimate 64 bit-em van ;) a 10.5 beta-val nekem sem volt bajom, de ezzel sincs. Lehet beszemetelt neked valamelyik catalyst.

Váltottam az utóbbi 2 hétben jópár levelet az AMD/ATI supportal és a következő programokat ajánlották Catalyst írtásra :) Persze nem e-miatt írtam, az eredeti problémára még nem tudnak megoldást kínálni, továbbküldték házon belül is a "szakiknak" :DDD

"Good third party utilities would be:

Driver Cleaner:

[link]

Driver Sweeper:

[link]"

Próbáld meg talán segít :U

(#11013) Zoo123 válasza Zoo123 (#11009) üzenetére


Zoo123
senior tag

10.4-es Catalyst probléma nélkül felment OS: Win7 Ultimate x64, de a TDU nem lett jobb, sajnos. :(

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#11014) Sárpac válasza Zoli-206 (#11012) üzenetére


Sárpac
nagyúr

És a controll center fogadjunk a régi mert nekem azt írja a telepítő, hogy nicsennek meg a fájlok hozzá! Egyébként hogy hogy 70mega nekem gyanús!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#11015) LW


LW
őstag

Sziasztok.
Egy olyan problémával küzdök, hogy a Sapphire 5850 Vapor-X VGA-m ventije (eddig csak asztalon tapasztaltam - Aeroval) napi 1-2x hirtelen felpörög 50%-ra majd lelassul. Próbáltam új drivert, nem vált be. (10.3 - 10.4[nem aláírt]) Valakinek van valami ötlete?
Üdv. LW

(#11016) Zoli-206 válasza Sárpac (#11014) üzenetére


Zoli-206
senior tag

Ilyen:

(#11017) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Létezik valami monitorozó progi, ami a rivatunerhez hasonlóan kiírja a hőmérsékletét, ventifordulatát a kártyának játék közben?

(#11018) J4N! válasza petrusz82 (#11017) üzenetére


J4N!
tag

(#11019) Silex


Silex
aktív tag

kb 4% javulást mértem Heavenben a 10.4-gyel és símábban fut, voltak néha kis akadások, ezek szépen lecsökkentek minimálisra.
Létezik az hogy a Metro 2033 szebb lett? (gyorsabb is) Bár annyit variáltam CCC-ben képbeállításokon vszinű az köszönt vissza.

(#11020) Giot válasza petrusz82 (#11017) üzenetére


Giot
addikt

Tessék EZ kis csepp progi ha nem tuningolásra kell monitorozásra tökéletes. Igaz grafikont nem készít, ha arra kellet volna akkor ez kilőve. :F Én is ezt használom.

[ Szerkesztve ]

(#11021) zolo96 válasza Silex (#11019) üzenetére


zolo96
tag

Hello.

A Metro 2033 tényleg élvezhető lett vele. Igaz én már vagy egy hete a previewet használom.

(#11022) petrusz82 válasza J4N! (#11018) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Kipróbáltam a progit, de a játék alatt semmit nem ír ki a képernyőre!
Pedig beállítottam, és a display server is fut és high-on áll az application detection level.

(#11023) J4N! válasza petrusz82 (#11022) üzenetére


J4N!
tag

hmmm ez érdekes :F akkor nem tudom mi lehet a probléma :(

(#11024) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Van olyan, akinek nem működik a sleep mód win7 alatt? Egyre inkább gyanítom, hogy a videókártya miatt nem ébred a gép alvó állapotból.

(#11025) Zoo123 válasza petrusz82 (#11024) üzenetére


Zoo123
senior tag

Mondjuk nekem! :D

10.3-as driverrel csinálta, tegnap raktam fel 10.4-est azzal még nem néztem.
Ha elmegy aludni, utána ha felébresztem sötét a képernyő, párszor rá kell csapni a windows szentháromságra (gk: Alt+Ctr+Del) hogy újra legyen kép, de néha szokott dobni kékhalált is!
Mindezt szűz telepítés után, úgyhogy én kikapcsoltam a sleep módot amíg az ATI mérnökei nem javítják a hibát.

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#11026) petrusz82 válasza Zoo123 (#11025) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Szóval akkor jól sejtettem, hogy a driver okozza. Ezt a CTRL+ALT+DEL dolgot én mondjuk meg se próbáltam. Ja és 10.4-el is csinálja.

(#11027) petrusz82 válasza petrusz82 (#11026) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Közben eszembe jutott egy dolog, persze lehet hogy hülyeség. Ha ki lennne kapcsolva valahogy az ati powerplay, akkor is jelentkezne vajon az ébredés probléma?

(#11028) Zoo123 válasza Zoo123 (#11025) üzenetére


Zoo123
senior tag

Érdekes, most 10.4-es catalysttal jó, navégre. :)
Bár a Test Drive Unlimited még mindig meg-meg akad ami baromi idegesítő

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#11029) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Srácok!
Nemrég jött ki a Ph-s teszt a GTX480-ról és GTX470-ről,ahol ugye az 5850 és 70 is megmérettetett.
Kiváncsi lennék h nektek is olyan eredmények jönnek-e ki mint amik a tesztben vannak,mert nekem egész más a vége a dolgoknak???(igaz OC 5850-el és 1920X1200 helyett 1920X1080)

[ Szerkesztve ]

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#11030) petrusz82 válasza Zoo123 (#11028) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Úgy látszik nagyon sok mindentől függ, hogy jó -e vagy sem. Mindenesetre igen sokan vannak ezzel a problémával [link]

(#11031) Giot válasza Zoo123 (#11028) üzenetére


Giot
addikt

El kell ismerni hogy driver terén az ATi nem valami nagy ász. Ilyen lassan javítják a hibákat. Az nV-ről nem tudok nyilatkozni. Ha nem türelmes az ember másnap eladja a kártyát meg azt mondja hogy soha többet ATi :DDD Pedig legtöbbször nem hardveres probléma van hanem szoftveres.

(#11032) Televan74


Televan74
nagyúr

Én egy kis lagg nélkül már nem is tudok játszani. A gyenge Physx -re beraktam egy GT240 -s kártyát. Nálam hőmérségletben és fogyasztásban kell még fejlődni az Nvidia -nak. Addig maradok Radeon tulaj.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#11033) Giot válasza Televan74 (#11032) üzenetére


Giot
addikt

A Radeonnak meg driveresen kell még fejlődni. :)

(#11034) Giot


Giot
addikt

Sárpac: 8xMsaa volt.
Jó lenne ez ügyben még tesztelgetni, csak meik játék volt az ahol ez a jelenség nagy mértékben felszínre jött? Ird le és ha megvan a game megcsinálom. Sajna délelőtt nem leszek itthon majd du!

[ Szerkesztve ]

(#11035) HSM válasza Televan74 (#11032) üzenetére


HSM
félisten

Az 5850 kellemes hűvösségét, és alacsony zajszintjét nehéz lesz utolérni.... :DD

(#11036) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Ati CCC-ben ha beállítok valamilyen fényt illetve kontrasztot a filmnézéshez, akkor elmentem, de mindig visszaugrik 0-ra. Ennek ellenére van mikor megjegyzi, van mikor nem. Ezt hogy lehetne kiküszöbölni?

(#11037) CptMisi


CptMisi
őstag

:W Tegnap felraktam a 10.4es drivert, még tegnap volt egy kékhalálom cod2-nél...aztán minden ment...ma kék halál batmannél, aztán ment, most viszont bármit játszom rövid idő után kékhalál...hibaüzenet atikmdag.sys....most megpróbálom letörölni driversweeperrel, és felrakni egy másik drivert, remélem megoldja...másnál nem volt ilyen? VGA nincs húzva :U

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#11038) LW válasza CptMisi (#11037) üzenetére


LW
őstag

Szia.
Nem sokat játszom CoD4-el, viszont most, hogy felraktam a 10.4-et nekem is fagy.
Üdv. LW

(#11039) CptMisi válasza LW (#11038) üzenetére


CptMisi
őstag

megoldódott a leírt "módszerrel" :K 10.4pre-t raktam vissza :U

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#11040) Giot


Giot
addikt

Megcsináltam a mikrolaggolásal kapcsolatos teszteket. FSB1000 képlete alapján felvezettem grafikonra. A leírás itt található. THX fsb. A teszt 1920X1080-ban készült minden esetben. A beállítások mindig a maximumon voltak. Az élsimítás ha másképp nem jelölöm 8X. A Catalyst 10.3a, ami csak lehet alkalmazás vezérelt. Az aa: adaptive-multi-antianalízis. AI normálon. Mip map magas minőség. Vsync ki hacsak az alkalmazás másként nem határozza meg.

A sokat emlegetett furmark:

Na itt aztán látszik hogy mi is az a laggolás, dadogás ez durván látható. :DDD

A másik teszt program a Heaven Benchmark:

Itt is látható de szabad szemmel nem vettem észre. :N (szélkerék)

Jöjjenek a játékok:
Assasins2 4X élsimítást használtam.:

fel fel tűnik a laggolás. De nem vészes.

AVP:

Érzékelhető határon kívül.

Dirt2:

Nincs gond!

Fallout3: (a nagy kedvencem)

Itt látható. Sajnos pedig nagy kedvencem, igaz az is közrejátszhatott hogy a Fallout3 alkalmazásvezérelt Vsync-et használ. Egyébként nem volt zavaró, de néha éreztem.

Mass Effect2:

Nincs nagy gond!

Resident Evil5:

Az elején egy de azután tükörsima.

Úgy gondolom az ATi nagyszerű szoftvereire vezethető vissza ez a gond is :( . Sárpac kollégánál a 10.5-ös Catalystal már a furmark sem akadt.

(#11041) Sárpac válasza Giot (#11040) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Akkor a 10.4-ben már javították mert a Heaven Benchmar már nem laggol!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#11042) CptMisi válasza Giot (#11040) üzenetére


CptMisi
őstag

azért én úgy hallottam, hogy gtx470el is "dadog" a furmark... :U amúgy én még sehol sem vettem észre...furmarkot meg nézegesse az, akinek jól esik...nem is értem, mi ez a nagy probléma...egyáltalán minek foglalkozni azzal, hogy egy tesztprogram meg-megakad néha...játékoknál más a helyzet...de egy tesztprogram? még csak nem is egy Mark Vantage vagy valami olyan, aminek az eredményével villoghat az, aki akar :U de ha meg tudja nekem bárki is magyarázni, hogy miért akad fent valaki ezen(furmark), akkor azt megköszönöm...

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#11043) Sárpac válasza CptMisi (#11042) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Szerintem amds géped van akiknek az van nem tapasztalják ezt a jelenséget csak az intelesek.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#11044) Pug válasza CptMisi (#11042) üzenetére


Pug
veterán

Pár játéknál is érzékelhető :U
Bár nekem eddig még csak a "szőrösfánk" hozta elő... abba meg kakkantok bele :DDD
Kellemetlen, ez van...
Talán majd valahogy kiküszöbölik a driverekkel, főleg addigra mire meglesz a második 5770-esem ;]

Sárpac: ez önző lesz, de annak örülök, hogy AMD-s vonalon akkor nem igazán jelentkezik... :B

[ Szerkesztve ]

(#11045) Giot válasza Sárpac (#11041) üzenetére


Giot
addikt

Ezért írtam a végén hogy szoftveres a problem. :) Nekem is Full AMD a gépem nézd az adatlapom.

(#11042) CptMisi: egyet értek veled de kiváncsi voltam hogy ha nem látható a hiba méréssel mennyire leképezhető.

(#11046) Gerisz válasza Giot (#11040) üzenetére


Gerisz
addikt

Nekem egy oszlopba teszi be az excel, neked is és gatyáztál minden sorban a sorszám iszedésével?

(#11047) Giot válasza Gerisz (#11046) üzenetére


Giot
addikt

Open Ofiice-al csináltam de itt is vannak eltérések a sorban, a megfelelő sorba kellett rendeznem, ráadásul a Fraps a time értékekhez pontott tett nem pedig vesszőt így az office nem számnak látta. Így ki kellett cserélnem ezt . erre , az utóbbi a numerikus pötty.

[ Szerkesztve ]

(#11048) HSM válasza Gerisz (#11046) üzenetére


HSM
félisten

Szöveg importálásával kell beolvasni a csv-t... Ott ki tudod választani, hogy fix széles asszem, vagy miaszösz, és akkor felismeri az oszlopokat. Utána keresés/csere menüpont, és a vesszőt cseréled pontra. Utána már minden happy....

[ Szerkesztve ]

(#11049) Giot


Giot
addikt

Ez lemaradt a beállításoktól. Nem alapon mentek a VGA órajelei hanem 850/1200-on.

[ Szerkesztve ]

(#11050) amper zoli


amper zoli
tag

10.4-es catalyst totál megkavarta a gépemet :(
Tudna valaki dobni egy linket a 10.5-re?Meg :R

Most nincs aláírásom!........Illetve.....Van??

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.