Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#801) Bici válasza plaschil (#797) üzenetére


Bici
félisten

Egyrészt, nem egyből verte el, hanem több hónappal a megjelenés után készült a linkelt teszt. Volt némi idejük a driverek javítására. Jelenleg még az első driverrel készült teszteket láttuk csak.
A dx11 pedig nem kama, csak a linkelt játékban még elég kezdetlegesen használták fel.

Még a driverek, és a dx11 is kezdeti állapotban van. Butaság most megítélni bármelyiket is. Ugyanúgy butaság jelenleg bármelyik miatt bármit vásárolni. Néhány hónap múlva már okosabbak leszünk. Ha mást nem, azt jobban fogjuk tudni, hogy mennyit érdemes még várni a vásárlással. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#802) CsendesMark válasza S. Szabi (#800) üzenetére


CsendesMark
aktív tag

Gondoltál arra hogy ez majd DX11 alatt büntet majd? :U

Meghát ugye a mostani driverek botrányosak, de remélem hamarosan jön egy WHQLes is :C

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#803) HW Junkie válasza leviske (#764) üzenetére


HW Junkie
tag

A Havok meg más új megoldások biztosan jobbak ezt nem kétlem de ugye minden attól függ mit támogat egy program és a PhysX sajna még mindíg kizárólagos fizikai engine egyes játékonál hála az NV befolyásának. Ezeknél ATI tulajdonosként rossz érzés olvasni egy review-t hogy szép a játék de physx-el az igazi.

(#804) kriszbon válasza CsendesMark (#802) üzenetére


kriszbon
őstag

(Ezt) még nem próbáltad hogy milyen? :F

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#805) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Istentelen barom RTL 4:3-ba nyomja a Star Wars 1-et. :W

Alister from Hell

(#806) ProEvoFan válasza plaschil (#797) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

pedig fontos h 1 v. 2 magról ebszélünk
a GTX295öt majd a 5870X2 vel összehasonlítani
az 5870et meg a GTX285el mint a múltbeli 1magos leggyorsabb vgat

(#801) Bici majd tavasszal :K addigra remélem az nVidia is előbújik odújából, meg jönnek az HD5770/5750 ati vgak, tehát remélhetőleg kialakul egy jó árverseny:)

[ Szerkesztve ]

(#807) sniper elite válasza subaruwrc (#798) üzenetére


sniper elite
senior tag

Most őszintén te 4870x2 CF-ről mire váltanál??? Azt ne mondjad hogy 1 darab 5870-re :U

(#808) JColee válasza sniper elite (#807) üzenetére


JColee
őstag

szerintem semmire :D

(#809) S. Szabi válasza CsendesMark (#802) üzenetére


S. Szabi
őstag

"Gondoltál arra hogy ez majd DX11 alatt büntet majd?"

:F

Én plaschil (#797) üzenetére válaszoltam az utolsó két sort, a többi idézőjelben van.

[ Szerkesztve ]

(#810) 8nemesis8 válasza sniper elite (#807) üzenetére


8nemesis8
veterán

Írónikusan írta szerintem is.

Megvan már, hogy mit veszel?

(#811) subaruwrc válasza sniper elite (#807) üzenetére


subaruwrc
félisten

most őszintén te mi értelmét látod váltani, azonkívül hogy elmondhatod hogy van 3db 5870 a gépedbe és mellette egy alap vagy max léggel tuningolt 975-t? NINCS ÉRTELME. ennél magyarabbul nem tudom mondani.

S. Szabi

itt nem ezzel van a baj hogy megteheti e vagy sem.
hanem meglátásom szerint azzal hogy megteheti, de nem ért hozzá és úgy adja elő hogy csak párosával lehet venni a kártyákat mert egyedül semmit sem érnek ami egy nagy baromság. kérdezem én ma melyik játékra nem elég akár csak egy 4870x2 is 27 colban minden kimaxolva? a crysis nem opció.
a válasz az hogy mindenre elég. akkormeg? oké dx11. lesz az idén 2 játék ami dx11 címszó alatt jön. erre 300k-t? oké legyen. csak tudod kicsit kellemetlen olvasni azt hogy már semmi nem elég amikor sokunknak 1 év múlva lesz talán egy 5850-e. vagy mondhatnám felháborítónak is.

[ Szerkesztve ]

(#812) Bagira01 válasza sniper elite (#807) üzenetére


Bagira01
veterán

Azt ne mondd már, hogy az kevés volt :W Még ha 2db 5870-et veszel az is dupla ára a 2db 4870x2-nek, és már az is erősebb konstrukció :Y

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#813) S. Szabi válasza subaruwrc (#811) üzenetére


S. Szabi
őstag

Már csak a DX11 miatt is van értelme, és miért ne vegyen 2db 5870X2-őt, ha megteheti?

Én is vennék

(#814) plaschil válasza ProEvoFan (#806) üzenetére


plaschil
aktív tag

Én házon belül hasonlítottam össze.

S. Szabi
A tesztek bő többségében elveri a 4870x2 az 5870-et.

Bici
Valóban várni kell még, de én azt hittem hogy legalább házon belül sikerül egy új Királyt szerkeszteni azonnal, nem 1-2-3 hónap múlva.

Hát hogy néz az ki, hogy itt az új VGA, vegyétek meg most 100 kilóért, és majd csinálunk nektek drivert pár hónap múlva ha lesz kedvünk és akkor már játszani is tudtok vele.

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#815) gbors


gbors
nagyúr

teszek még egy gyenge kísérletet. csak én nem értem, hogy miért szarozza a jelenlegi béta drivert mindenki anélkül, hogy bármi tényszerű információja lenne? :F

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#816) South Velen válasza subaruwrc (#811) üzenetére


South Velen
addikt

NINCS ÉRTELME

Sokan mondták neki már, mindhiába, felesleges erőltetni, hadd vegyen,amit akar. Ignoráljátok.

(#817) South Velen


South Velen
addikt

hogy ON is legyek, mifelénk kapható:
[link]

(#818) plaschil válasza gbors (#815) üzenetére


plaschil
aktív tag

Itt egyesek azt mondják hogy kell hozzá való driver, szerintem is, de ettől nem várok 20-30%-os javulást. Nem hiszek ebben, ahogy a +5 FPS-t hozó tuningban sem pl.

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#819) zuchy válasza South Velen (#817) üzenetére


zuchy
őstag

Nah, azért bejött az a tippelt ár, amit az 5850-re írtam. 66k nem olyan vészes. :K

PC-STYLE.hu

(#820) subaruwrc válasza plaschil (#818) üzenetére


subaruwrc
félisten

ahogy a +5 FPS-t hozó tuningban sem pl.

értelmét nem látod vagy szerinted ilyen nincs?

(#821) plaschil válasza subaruwrc (#820) üzenetére


plaschil
aktív tag

Értelmét nem látom. Ami nem megy az nem megy. Grafikát, felbontást lejjebb kell venni. Most ha valami megy átlagban cirka 20 FPS-t azt tuninggal fel lehet ugyan tornázni 23-24-25 FPS-re. De mint tudjuk az átlag összejöhet úgy is hogy 0 és 50 között megy, vagy 10 és 40 között. Tök mindegy. 0-hoz ha 5-öt adok szaggat, 10-hez ha 5-öt adok szaggat. Szóval én a VGA tuningban nem hiszek, ha szabad így fogalmaznom.

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#822) JColee válasza plaschil (#821) üzenetére


JColee
őstag

valahogy így gondolom én is :U
sajna a vgakban nem gyakran hagynak extra tartalékot

[ Szerkesztve ]

(#823) subaruwrc válasza plaschil (#821) üzenetére


subaruwrc
félisten

hát ha pl 25-ről 30fps átlagot sikerül kihozni akkor már hibátlanul játszható. szerintem annak van értelme.

(#824) plaschil válasza subaruwrc (#823) üzenetére


plaschil
aktív tag

Engem zavar a 30 is. :DDD

Másrészt egy komolyabb, számolósabb résznél ugyanúgy beszaggat...

polo493: Amennyit most felsoroltál, még le sem gyártottak. :D

[ Szerkesztve ]

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#825) #10949376 válasza sniper elite (#807) üzenetére


#10949376
törölt tag

sztem vegyél 4db 30" monitort és 2db 5870x2 , ja és 6 magos procit úgy használd ki.
mellékesen én 4db 5870x2 veszek kettőt használok,harmadikat dísznek ,negyediket alkatrésznek.

(#826) csatahajós válasza plaschil (#797) üzenetére


csatahajós
senior tag

AZt is hozzá kell tenni azért hogy a 4870 2,5X volt a 3870-nek, tehát 25%kal erősebb volt a 3870X2-nél is ami a shadereket illeti és az izmosabb memória is sokat dobott. Ehhez képest most a memória technológia ua. és csak dupláztak shadert illetően.

(#827) peetmaster


peetmaster
senior tag

Szerintem aki 5870x2-n gondolkodik, annak kötelező az ATI Eyefinity technológia! :D Nehogy már 1db 24" vagy 26"-os monitorral "szerencsétlenkedjen". Dehát valamit valamiért. :))

(#828) subaruwrc válasza peetmaster (#827) üzenetére


subaruwrc
félisten

jaj nehogymár.
26 col alatt élvezhetetlen is minden.
nem kéne mégegy ilyen emberke mint sniper.
neki se áll jól.

(#829) CsendesMark válasza kriszbon (#804) üzenetére


CsendesMark
aktív tag

RC7 van fennt, az AMD oldaáról csak RC6ot lehet leszedni

de egyik sem elég jó

a másodlagos monitor képe "ugrál/villódzik" amikor a kártya takarékon van :O
(vagyis amikor 850/1200 helyett 500/300-on megy a kártya)

Van lehetőség a TESCO gazdaságos mód kikapcsolására??? :F

Ha benyomok neki egy 3Ds alkalmazást, akár ablakban akár teljesképernyőben, egyből összekapja magát :DDD és nem hibázik a kép.
Ami viszont érdekes, hogy képlopásnál nem látszik hibásnak sosem.

valaki tud nyilatkozni ez ügyben?

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#830) subaruwrc válasza CsendesMark (#829) üzenetére


subaruwrc
félisten

valószínűleg a ram visszaskálázás miatt csinálja. arra elég érzékenyek a gddr memóriák, ezért nem is veszi vissza az energiagazdálkodás a hd4xx0 szériánál a ram órajelét.

peetmaster

nekem nem így jött le, de ezesetben igazat adok.
peace.

[ Szerkesztve ]

(#831) peetmaster válasza subaruwrc (#828) üzenetére


peetmaster
senior tag

Ha rám céloztál, akkor ez sértő számomra! :D Csak azt akartam ezzel mondani, hogy amíg valaki nem próbált ki egy 5870-et, addig minek kell 5870x2-n törni az agyát? :U Ha meg már olyan magasra tesszük a lécet, hogy 5870x2, akkor a monitorok számával se spóroljunk.

(#832) plaschil


plaschil
aktív tag

Egy érdeklődő kérdés (gyártótól függetlenül). Miért nem tudnak IDŐBEN kiadni értelmes drivereket a hardverekhez? Mit csinálnak a programozók amíg a kártyákat fejlesztik? Biztos nem 2009. 09. 22.-én mondták a programozóknak, hogy csesszétek meg, holnap kész az új kártya, kéne hozzá driver.

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#833) kriszbon válasza CsendesMark (#829) üzenetére


kriszbon
őstag

Hát én ebben biztos nem tudok segíteni, mivel nincs ilyen kártyám :DDD Csak láttam hogy van hozzá külön driver és belinkeltem :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#834) hoolla


hoolla
aktív tag

Sziasztok!
Egy gyors kérdés. A 2gb-s 5870 mikor lesz kapható itthon? És kb. mennyivel lesz drágább? :F

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#835) ProEvoFan válasza South Velen (#817) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

gyerekek ne vicceljetek már, 67K nem sok egy HD5850ért...mikor a HD4890 50-55K

(#836) Zsozsooooo válasza sniper elite (#807) üzenetére


Zsozsooooo
tag

Kezeltesd magad, te beteg vagy ! Rajtad kívül szerintem van még jó pár ember itt aki megteheti azt, hogy vesz akár 10db 5870x2-t de nem veri itt a nyálát napokon keresztül, amit te itt lerendezel az már kicsit beteges ( feltűnési viszketegség ) Minden 10.hsz arról szól, hogy te mit akarsz venni, ki nem sza...a le ? De tudod mit ha ennyire tele vagy akkor vegyél most 3 db 5870-et aztán 1 hónap múlva veszel 2 db 5870x2-t és azt tartod meg amelyik jobb és ennyi !

[ Szerkesztve ]

(#837) tome.jr válasza Dashes (#799) üzenetére


tome.jr
addikt

Elég harmatos az a 17 min fps. Ez általában nem szerepel a tesztekben, csak az átlag, úgy meg eléggé félrevisz az eredmény.

(#838) tome.jr válasza ProEvoFan (#835) üzenetére


tome.jr
addikt

Az valóban nem sok, viszont teszt hiányában nem tudjuk, hogy milyen a teljesítménye. Csak az eredmények után lehet eldönteni, hogy a 67k az sok vagy kevés.

(#839) sniper elite válasza Zsozsooooo (#836) üzenetére


sniper elite
senior tag

Betegezd le magadat, ez egy szakmai topic, jó hogy nem a sarki fűszeressel beszélem meg mit szeretnék vásárolni! Amúgy direkt ezért nem akarom elkapkodni a vételt, mert ha először veszek 3 db 5870-et és nem válna be, akkor adhatom el nagy buktával! Amúgy meg ha nem érdekel amit írok, akkor ne olvasd el! Ennyire egyszerű!

(#840) jegenye77


jegenye77
addikt

Sniperelit akkor miért nem veszed már meg azt a ku... kártyákat?Kettőt vagy háromat?
Itt írogatod hogy majd így meg úgy.Gondolom hogy mindenki lássa milyen fa..a gyerek vagy hogy telik 3 kártyára 300000-ért.
Vedd meg és kész.Várjuk az eredményeket.
Ennyi.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#841) Gerisz válasza jegenye77 (#840) üzenetére


Gerisz
addikt

Szerintem nem foglalkozik azzal, hogy villogjon, ha tudta volna már régen túl lenne rajta.

(#842) Alastair' válasza Zsozsooooo (#836) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Majd ha látjuk a belinkelt everest vagy GPU-Z képet, a 3 db 5870-ről. :DDD
Vagy lehet, hogy én már meg is vettem a 3 db 5870-est? Bár igazolni még nem tudom, de......

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#843) Lauda válasza Dashes (#799) üzenetére


Lauda
félisten

Jo nagy fos lett ez az 5870. min 14 fps pffff... :D

(#844) tome.jr válasza Lauda (#843) üzenetére


tome.jr
addikt

Valószínű ugyanígy verte a 4890 a 275/285-öt a PH tesztben. ;)

[ Szerkesztve ]

(#845) subaruwrc válasza Lauda (#843) üzenetére


subaruwrc
félisten

jah. meg egy pár játékban odakeni a 295GTX-et is pfff :DDD

[ Szerkesztve ]

(#846) zuchy


zuchy
őstag

Élmény ezeket a hsz-eket olvasni. :( :(((

PC-STYLE.hu

(#847) Lauda válasza tome.jr (#844) üzenetére


Lauda
félisten

Valoszinu h ez most is igy lesz :( . Ejnye ejnye... :N ;]

Ez csak attol fug ki teszteli. ;] Evekkel van elmaradva meg mindig az ati, a jo mernokok is a zold oldalon vannak. 1600 sp-bol kihozni 14 fps rohej egyszeruen.

GuB3Ra: Meg szep, h azon jatszok. :K ;) Te is latod, hogy hullagyenge az uj ati kartya is, szoval nem ertem mit fosozol, de mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#848) GuB3Ra válasza Lauda (#847) üzenetére


GuB3Ra
aktív tag

Akkor jatszatok azon a fos dzsíforszon :W
Bár én is nyugtatnám magam az nv fanok helyében.

[ Szerkesztve ]

Daark minimalism

(#849) KDavid17 válasza Lauda (#847) üzenetére


KDavid17
aktív tag

apa, kezdődik ;]

(#850) Alastair' válasza KDavid17 (#849) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Egy kis parázs vita serkenti a totyik életét. :DDD

Lauda: azért azt ne felejtsük el, hogy a HD5800-hoz még nincs igazán rendes driver írva.
Nyomjuk a Shiftet tovább. :DDD

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.