Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7001) Dops


Dops
tag

Hétfőn vagy kedden érkezik meg a Sapphire HD5870-es karim :DD

Addig formázzam a vinyót és majd teljes reinstall vagy berakom majd a gépbe és menni fog? nvidia után..?

üdv. Imi :R

Takarékoskodj a WC papírral. Használd mindkét oldalát.

(#7002) Gicz válasza Ivanka (#7000) üzenetére


Gicz
addikt

hát a control centoerben tudod állítani mikor milyen élsimítást használjon, ottvan az Overdrive a túlhajtáshoz, gyakorlatilag midnen beállítás.

(#7003) Gicz válasza Dops (#7001) üzenetére


Gicz
addikt

elvileg menni fog, de

én 4850 crossfire után vettem 5850 et, és amíg nem friss windows volt alatta addig náhányszor lefagyott a driver.

win install óta nem.

+nem árt ha nem 7100-as win 7-et raksz, hanem 7600-as RTM (kiadott) verziót.

haveromnak fagyások voltak 7100 win 7 alatt, újjal már semmi gondja nincs.

[ Szerkesztve ]

(#7004) Dops válasza Gicz (#7003) üzenetére


Dops
tag

Most is az van(a 7600-as), és akkor az is lesz ,reinstall és win 7 RTM.
a biztonság kedvéért:D

köszi
üdv. Imi

Takarékoskodj a WC papírral. Használd mindkét oldalát.

(#7005) huby80


huby80
senior tag

Sziasztok!!!!!

Gigabyte 5870 tulaj vagyok!!! :K (Win7 (x64) i-core7 860 catalyst 9.12+9.12 hotfix)
Teljesen jol mükö(döt)dik 3dmark lement ezerszer meg egy csomo teszt + játékok
MW2-napokig szoktam játszani! Na de van ez a Dirt2 ez a szemét ez nem akarja az igazságot!!! 10 inditásbol 6x lefagy már az elején a filmnél fekete képernyö de ha véletlen elindul akkor orákig tudok játszani vele!!! Tegnap este is ez történt lefagyás fekete képernyö de ekkor bejött a fekete képernyö után az a bizonyos szürke kép függöleges csikkokal amiröl már olysokat lehetet halani,nyomtam egy restartot és utána müködött minden rendesen bár a Dirt2-öt nem inditottam ujra!!! Most az lenne a kérdésem hozzátok ez a videokártya rossz és vissza küldjem a nagykerbe?? vagy várjak ij driver-re??

Elöre is köszönöm!!! :R

(#7006) HW Junkie válasza huby80 (#7005) üzenetére


HW Junkie
tag

Hi

Heaven benchmark hogy megy? Ha nem hibázik akkor nem nagyon lehet DX11 vagy bármilyen HW hiba.

Én az ilyen esetekben húzom újra az OS-t.

(#7007) fanti


fanti
addikt

Gyerekik, van bétás catalyst 10.1

[link]

Esetleg valakinek lenne kedve kipróbálni?

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#7008) maflame válasza fanti (#7007) üzenetére


maflame
aktív tag

Ki lesz a bátor? ;]

(#7009) Robi BALBOA válasza huby80 (#7005) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

A gép tuningolva van (főleg a proci érdekel)?

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#7010) CheaterBandi válasza maflame (#7008) üzenetére


CheaterBandi
tag

Hello! Én felraktam a linkelt drivert eddig csak 3dmark 06-ban teszteltem de ott sajnos -600 pont lett egyelőre más még nem néztem : D

[ Szerkesztve ]

(#7011) huby80 válasza HW Junkie (#7006) üzenetére


huby80
senior tag

Hát a heaven lement 2x is és nem fagyot ki bár elégé akadozott maxon direct11-be 631 pont lett!!!
BALBOA: a gépen minden alapon van!!!

[ Szerkesztve ]

(#7012) radi8tor válasza s1ru2 (#6995) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szia, nekem ASUS van. Minden ok vele.

⭐ Stella

(#7013) wesen


wesen
csendes tag

Sziasztok.

A következő problémám volna (de ahogy olvastam külföldi fórumokon, nem vagyok egyedül) tehát van egy 5850es kártyám, minden csuda szép csuda jó vele. Ami a problémám az a monitorok felbontása. A kártyára két monitor van rákötve mindkettő 15pines átalakítóval. Egyik egy ACER TFT (X223W, wide) a másik egy HP (P1120) CRT monitor. Jelenleg WIN7 x64 van fent. XP alatt 32/64 biten is működött minden tökéletesen a TFT 1680x1050@60Hz és a CRT 1600x1200@85Hz. Sajnos WIN7 alatt hiába állítom át a CCC-ben a dolgokat tudomást sem vesz róla.

A TFT monitor most 1400x900ban megy, de persze kicsit homályos a kép, látszik hogy nem ez az optimális. Ha átváltok 1680x1050-be akkor "NOT SUPPORTED". Azt már kiderítettem, hogy ezt valószínűleg azért dobja mert 1680x1050@30Hz-en akar csak működni. (gépkönyvébe: 1680x1050@60Hz)

A CRT most 1600x1200ban megy de csak 60Hz ami baromira villog, átállítani itt sem tudok semmit érdemben.

Ha esetleg valaki tudna segíteni, vagy van valamilyen ötletek akkor kérlek ne foglyátok vissza magatokat.

telepített driver: CCC 9.12
kártya: ASUS (HD5850)

(A monitorok kábele adott, nem tudom lecserélni)

[ Szerkesztve ]

(#7014) HW Junkie válasza huby80 (#7011) üzenetére


HW Junkie
tag

Hát akkor vagy proci tuning miatt hibázik ahogy itt már pedzegetik illetve esetleg valamilyen úgymond hibás memória / időzítés / feszültség (BIOS) beállítás miatt instabil / hibázik a gép, még ha alapórajelen is megy. Ha erről van szó akkor minimálisan térhet csak el a megfelelő beállítástól mert lám egyetlen szofter kényes csak rá eddig.

Amúgy messze nem biztos, hogy bármilyen hw / hw vezérlési, beállítási eredetű probléma. Én tuti, hogy már húztam volna új OS-t mert az néha csodákat tesz :K

[ Szerkesztve ]

(#7015) Robi BALBOA válasza huby80 (#7011) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Az baj ha már alapon is csinálja, mert jobban akkor jön elő ha a gép jócskán tuningolva van.
A Heaven ha akad és nem fagy akkor remélhetőleg nem hw hiba, csak új wint dobjál fel.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#7016) speed3456 válasza wesen (#7013) üzenetére


speed3456
aktív tag

Hali!

Én is szorakoztam a 2 monitoros eyefinityvel. Nekem 2 db LCD-m van de teljesen különböző a kettő. Az egyiken csak VGA csati van a másikon VGA és DVI is. Na szoval ha mind a 2 őt DVI to VGA átalakítoval nyomtam a kariba akkor az eyefinity egyáltalán nem ment. Szoval 2 monitornál szükség van egy olyan moncsira amelyikbe be van építve a DVI csatlakozo és nem kell hozzá átalakíto. A másik lehet VGA-s de sajna az egyiknek muszáj DVI-s nek lennie alapbol. Én ezt tapasztaltam. Remélem tudtam segíteni.

Szoval egy az eyefinity csak úgy műkdik ha 1 VGA-s 1 DVI-s (a 3 ik meg természetesen Display portos) vagy DVI-s és DVI-s monitorok vannak rákötve.

Ja és a felbontás nem számít mert alapbbol az eyefinity a legnagyobb felbontáshoz áll be amit bír a nagyobb moncsi. De ha az az elsődleges(Bal oldali) akkor át lehet állíani a csatalisztben a felbontást kissebre. Sőt még azt is beállíthatod ha az egyik moncsi wide a másik 5:4 es hogy az 5:4 esen középen jelenjen meg pont akkora méretben mint a wide. Én így toltam a dirt2őt és a GTA IV-et is.

[ Szerkesztve ]

PS 1-2-3-4-5, PSP, PS Vita :) PS ID: speed3456789

(#7017) Gicz válasza speed3456 (#7016) üzenetére


Gicz
addikt

hát nemtom engem rohadtul zavarna ha a másik monitor nem 16:10 es hanem 5:4 es lenne

(#7018) speed3456 válasza Gicz (#7017) üzenetére


speed3456
aktív tag

Ha beállítanád a csatalisztben hogy a "magasabb" monitor álljon be az alacsonyabbhoz akkor hidd el akkor jo ez. Én is így toltam sokáig és pazar volt a játékélmény még így is. :DDD

[ Szerkesztve ]

PS 1-2-3-4-5, PSP, PS Vita :) PS ID: speed3456789

(#7019) sz.zoli25


sz.zoli25
aktív tag

Helló mindenki...
Nos egy egyszerü kérdésem lenne:
Létezik hogy egy 5870 megtámogatva X48-DS5+4GB Ram+4x3333MHz-mal nem bir el a CRYZIS-sal?Full hd max felbontással elég jól birta de a végén elkezdett szaggatni...
Most a kártya ennyit bir vagy gyanakodjak másra?

http://phmegbizhatosag.atw.hu

(#7020) lsc válasza sz.zoli25 (#7019) üzenetére


lsc
nagyúr

Milyen és mekkora tápod van, a házad szellőzése jó ?

Mod : A tápnak bírnia kell, az 5870 nem eszik sokat, valami túlmelegszik szerintem. Proci nem melegszik nagyon ?

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#7021) sz.zoli25 válasza lsc (#7020) üzenetére


sz.zoli25
aktív tag

Corsair 450 a ház pedig CM Sileo 500 lassú de nagy ventikkel...

http://phmegbizhatosag.atw.hu

(#7022) sz.zoli25 válasza lsc (#7020) üzenetére


sz.zoli25
aktív tag

Volt hogy elinditottam az everestet ugy hogy a hömérsékletet mutassa de kilépés után nem mutatott magas értéket...
Ha csak a gpu 80fok nem magas terhelésnél...

http://phmegbizhatosag.atw.hu

(#7023) sz.zoli25


sz.zoli25
aktív tag

Ha jol rémlik a házban elöl egy 12-es vent meg hátul is egy...
A vga elvileg kifelé fúj hátul...
Ha a házban meleg lenne akkor a proci is melegedne de az terhelésnél is alig megy 50 fölé...

http://phmegbizhatosag.atw.hu

(#7024) Sennalacy válasza sz.zoli25 (#7019) üzenetére


Sennalacy
aktív tag

Szerintem simán lehet, hogy ennyit bír FullHD-ben a Crysis elég megterhelő tud lenni. pláne ha mindent Nagyon Magas-ra tettél, és bent felejtetted az élsimítást meg a vsync-et is...Szerintem a procit még húzhatnád, az is lehet hogy visszafogja egy kicsit.
A tápot én egy picit kevésnek érzem, de ha egyszerre elindítasz egy furmarkot, prime95-öt meg valami nagy file másolást a vincsinek, és bírja, akkor ok. Azért terhelés alatt tudnak enni ezek a kártyák is, csak a 2D fogyasztás javult jelentősen az alacsonyabb órajeleknek köszönhetően.
Nézz meg pár 3Dmark eredményt itt a fórumon esetleg, ha még mindig gyanakszol, hogy valami nincs rendben.

Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

(#7025) sz.zoli25 válasza Sennalacy (#7024) üzenetére


sz.zoli25
aktív tag

Hát figyelj...Full hd-n játszottam a legerössebb grafikával 8x élsimitással...
Nem volt teljesen folyamatos de még játszható volt...
A játék végén kezdett el akadozni de akkor volt akció rendesen...
De akkor már olyan szinten hogy full hd-ba csak alap szinten tudtam játszani...
Azért irtam ide mert itt gondolom képben vagytok,hogy ennek a kártyának mit kell birni...
????Mhz x 4mag elégiti ki a 5870-est?

http://phmegbizhatosag.atw.hu

(#7026) Sennalacy válasza sz.zoli25 (#7025) üzenetére


Sennalacy
aktív tag

Crysis 8x élsimítással fullhd-ben mindent megfektet szerintem. :DDD Amellett felesleges is, full HD-re 8xost tenni. Én már annak is örülnék, ha élsimítás nélkül elvinné fullhd-ben a 5850-esem, de egyenlőre még csak a játék elejét néztem meg vele, de tudom, hogy korábban amikor végigvittem, akkor is a végén feküdt meg a gép, úgyhogy nem csoda, hogy neked is ott jelentkezett a szaggatás. Szerintem vedd le az élsimítást inkább, minthogy visszavedd a beállításokat alapra és nézd meg úgy...

Ami az processzor órajalet illeti, megnézheted, hogy futtatsz 3dmarkokat különböző felbontáson, és ha az 1280-as alap érték és a fullHD-s felbontás pontszám nagyon közel van akkor valószínű a processzor fogja vissza... Nem tudom mennyire hülyeség, de ha a képpontok számát nézzük, akkor 58%-al több van kb fullHD-ben, azaz kb 1,5x több pontot kéne kapnod alap felbontáson mint Full HD-ben hogy ne legyen értelme tovább húzni a procit. Nálam 3,6 on megy szintén 4 mag, és szerintem örülne még a 5850-esem is a 4Ghz-nek is. (a proci persze nem! :D ) Persze erre nincs pontos szabály, mert programfüggő. Pl ha egy dx11-es programot nézel, és nagy élsimításokat állítasz be, teszellációs móka is lesz, akkor ott már a videokártya is elfogyhat..
De arra is érdemes odafigyelni, hogy a 8x élsimításnál nagy textúrák esetén már az 1GB videó memória is szük keresztmetszet lehet és lehet hogy emiatt esik drasztikusabban a teljesítmény. Crysis erre is jó példa, úgyhogy ott szerintem az élsimítást vedd le ameddig akad és csak utána butitsd a grafikát, ha még mindig szaggat...

[ Szerkesztve ]

Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

(#7027) sz.zoli25 válasza Sennalacy (#7026) üzenetére


sz.zoli25
aktív tag

Köszi...
Akkor ennyit bir a kártya...
Egyébként mondom az utolsó részig játszható volt full-full csak a végére fogta meg...
Akkor ezek szerint még jól is birta...
A Cryzis Warhead-ot valamivel mintha jobban birta volna...
Na holnap azért odapörkölök kicsit a procinak... :DD

http://phmegbizhatosag.atw.hu

(#7029) Stirbi válasza sz.zoli25 (#7027) üzenetére


Stirbi
addikt

esetleg proci tuningoz mit szolnál? az segittene rajtad :C

(#7030) sz.zoli25 válasza Stirbi (#7029) üzenetére


sz.zoli25
aktív tag

Szóval akkor a proci kevés?Meddig emeljek?

http://phmegbizhatosag.atw.hu

(#7031) Ivanka válasza Gicz (#7002) üzenetére


Ivanka
csendes tag

Nagyon úgy néz ki megoldódott a meghajtó probléma:
Driver sweeper teljes takarítás + nvidia létező összes bejegyzésének kiirtása, csökkentett módban még egy driver sweeper, majd legújabb intel chipset driver fel, ati oldaláról display driver only, reboot, majd ccc második lépésben (9.12).
Így az elmúlt 2 napban minden ok, nincs fagyás vagy akadozás. Crysis Warhead és Dirt2 szépen fut, bár én nem HD-ben nyomom.
Egy darabig nem frissítek drivert az biztos. :)

(#7032) sz.zoli25 válasza Ivanka (#7031) üzenetére


sz.zoli25
aktív tag

Hát ha nvidiát cserélsz atira vagy forditva szerintem mindenféleképpen formatC:-al kell kezdeni...
Én már váltottam párszor az a legtisztább... :DD

http://phmegbizhatosag.atw.hu

(#7033) #10949376


#10949376
törölt tag

üdv
az érdekelne ha vennék két 5870 kártyát ,és három monitort akarok rákötni akkor muszály az első kártyára kötni őket és így venni egy active display port to dvi átalakított?

(#7034) adamssss válasza sz.zoli25 (#7030) üzenetére


adamssss
veterán

Én 3,4-en járatom 8,5*400-ban. Ez már fogja etetni a karit.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#7035) sz.zoli25 válasza adamssss (#7034) üzenetére


sz.zoli25
aktív tag

Nekem most 3333-on megy...Az nem tul nagy különbség...

http://phmegbizhatosag.atw.hu

(#7036) adamssss válasza sz.zoli25 (#7035) üzenetére


adamssss
veterán

Az bőven elég neki. :K

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#7037) s1ru2


s1ru2
senior tag

Hali!

5850 vásárlás előtt állok. Már csak egy dolog nem világos számomra. Az Asus ugye ad túlhajtó progit a kártyáihoz. Az MSI-nek ott az Afterburner. Azonban, ha én Gigabyte kártyát veszek akkor azzal tudom használni az MSI Afterburnert, vagy az Asus progiját? Vagy BIOS-t kell rajta cserélnem hozzá? (Asus-ra vagy MSI-re) A célom az lenne, ha elérhető, hogy az 5870 órajelein hajtsam. Ehhez ugye kell valószínűleg némi fesz emelés amit csak ezekkel lehet elvégezni.

Z87 Extreme4 / i5-4670k / Xigmatek S1283 / GTX1080 / 16 GB DDR3 / LG32UD89 / Panasonic 50DX710m / D5100 / 18-105 / Nikkor-Q.C Auto 1:2,8 f=135 / Nikkor H Auto 1:3,5 f=28 / Nikkor S Auto 1:1,4 f=50 / Galaxy S8

(#7038) mandras81


mandras81
senior tag

Sziasztok!

Olyat tapasztalt valaki, hogy ha hdmi-n keresztül kapja az lcd tv a kártyától (5780) a hangot, akkor ciklikusan egy-egy másodpercre lehalkul mondjuk a film?

KMPlayer a lejátszó, csak ennél csinálja, több filmmel is próbáltam már...

(#7039) lamantin válasza s1ru2 (#7037) üzenetére


lamantin
tag

Szia. Afterburnert fogod tudni használni hozzá, csak egy kicsit meg kell bütykölni. Viszont ettől még nem garantált, hogy 24/7 az 5870 órajeleit fogja hozni.

[ Szerkesztve ]

(#7040) cowboy_bebop válasza lamantin (#7039) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Az 5870 feszültségén tuti viszi az 5870 órajeleit bármelyik 5850.

(#7041) s1ru2 válasza lamantin (#7039) üzenetére


s1ru2
senior tag

Persze azt tudom, hogy nem garantált a siker OC terén. Ez a módszer tuti, hogy működik? Mert akkor fölöslegesnek tartam, hogy azért fizessek többet ASUS kártyáért, hogy legyen Dirt kupon mellette. Vagy az Asus megérné másért esetleg? Mert ugye ezek elvileg tök egyfromák csak más a "matrica" rajtuk.

Z87 Extreme4 / i5-4670k / Xigmatek S1283 / GTX1080 / 16 GB DDR3 / LG32UD89 / Panasonic 50DX710m / D5100 / 18-105 / Nikkor-Q.C Auto 1:2,8 f=135 / Nikkor H Auto 1:3,5 f=28 / Nikkor S Auto 1:1,4 f=50 / Galaxy S8

(#7042) lamantin válasza s1ru2 (#7041) üzenetére


lamantin
tag

Szerintem igen, de azért kérdezz körbe még egy pár 5850-el rendelkezőt... Én egy sapphire 5870-el használom ezzel a módszerrel.

tudtommal gigaék is csomagolnak mellé Dirt2-őt, :) nekem is onnan van, ugyanis ilyen kártyám volt (csak akkor még nem tudtam erről az afterburner megbuherálós módszerről)

[ Szerkesztve ]

(#7043) Kucsek válasza s1ru2 (#7041) üzenetére


Kucsek
aktív tag

A dirt kupon ha jól tudom jár mindegyik kártyához.
Valóban nem garantált az O.C. de úgy vagyok vele ,hogy a vid kártyánál nem szeretem az ilyen sufni tuningot.
Ekkora összegnél már szerintem nem sok az a pár ezres amit rá kell dobni,ezt csak a garancia miatt mondom.De ez az én szubjektív véleményem lehet parás vagyok de jobb a biztonság :U

Neked Kell Lenned A Legeslegjobbnak, Mert Ha Szar Vagy Akkor Lenyomnak!!!!

(#7044) sz.zoli25 válasza Kucsek (#7043) üzenetére


sz.zoli25
aktív tag

Jogos... :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu

(#7045) Dops


Dops
tag

HALI!

egy Msi P6N SLI V2 -lapba ha beletenném az ati sapphire HD5870-et jól tudnának együttműködni? mert ugye a lap nvidia chipsetes..

üdv. :R

Takarékoskodj a WC papírral. Használd mindkét oldalát.

(#7046) gyilkos répa


gyilkos répa
tag

Sziasztok!

Mekkora az esélye annak, hogy egy 5850-es kártyával

- core 3 duo 3GHz cpuval
- 4 giga rammal

2560 x 1440 felbontásban tudjak játszani? Semmi szükségem rá, de a következő monitorom valószínűleg ilyen natív felbontású lesz...

előre is köszi.

(#7047) gyilkos répa válasza gyilkos répa (#7046) üzenetére


gyilkos répa
tag

természetesen core 2 duo :)

(#7048) adamssss válasza gyilkos répa (#7046) üzenetére


adamssss
veterán

Elég nagy... :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#7049) adamssss válasza Dops (#7045) üzenetére


adamssss
veterán

Fog menni. Csak a cf kérdéses.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#7050) mclaren-d


mclaren-d
aktív tag

Na megvan az Sapphire 5850 :R sokkal erősebb mint vátam :C ugye 4870cf-em volt és jobb az 5850 :R :R :R

★Corsair vengeance c70★MSI B450 Tomahawk ★AMD Ryzen 2600★Sapphire5700

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.