Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Bluegene válasza Crytek (#999) üzenetére


Bluegene
addikt

ddr3mas rammal le fogja verni

Oliverda: sajnos sok embert nem izgatnak ezek a dolgok, 6-7Ghz és utána lehet is kukázni szegényt, az számít h mit produkál az én házikómban

az AMD már nem 3 lépéssel van az Intel mögött hanem csak eggyel :)

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#1002) Thrawn válasza Oliverda (#1000) üzenetére


Thrawn
félisten

Annak a folyékony héliumos tesztnek a megvalósítására kíváncsi leszek, elég macerás egy anyag...

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1003) Calibos válasza Crytek (#999) üzenetére


Calibos
addikt

Szerintem pár napom belül lejjebb fog menni az ára, egyébként a németeknél olcsóbb nálunk meg drágább :U
Én a német tesztet olvastam, abból indultam ki.

(#1004) Crytek válasza Oliverda (#1000) üzenetére


Crytek
veterán

8k-val drágább? Hát kiváncsi leszek valóban kapható lesz-e a Phenom 2 X4 940 67 ezerért.

Next PC Upgrade: 2022

(#1005) whitehand válasza Calibos (#998) üzenetére


whitehand
senior tag

egy 920asról nem is beszélve...rip amd :D

(#1006) Gerisz válasza whitehand (#1005) üzenetére


Gerisz
addikt

s*ck Intel! Nem kell vennem új lapot meg ramot :P
De nem azért kell idejönni, hogy Intelezzünk! Ez nem az a totyik!

Thrawn: Arra én is kiváncsi leszek. 4,2Kelvinen lesz csepfolyós. Az kb -268,7...°C

[ Szerkesztve ]

(#1007) bnss


bnss
veterán

Remélem nem fog átcsapni ez a topic is az AMD vs. Intel topicok színvonalára... :U

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1008) whitehand válasza Oliverda (#1000) üzenetére


whitehand
senior tag

Oliverda valoszinüleg lazán meglesz nekik a 6 GHz mivel bolti procikkal 5.5 megvan olika és meddig? mire te beszerzel egy phenom 2öt addig ra az intel árat csökkent és egyárban lesznek valamint a lényegesen gyorsabb i7920 assal is egyárban van... nem kétséges melyiket éri meg jobban megvenni....mégegyszer rip AMD

(#1009) Bluegene


Bluegene
addikt

[I]Ok, I lied, Intel Spoils the Party. Rumored Intel Price Cuts

At the end of last year Intel made some minor price cuts across its product lineup. There was no reason to do anything more serious as AMD hadn't even begun to threaten anything above the Core 2 Quad Q6600.

I've heard, through reliable but very quiet channels, that before the end of January Intel will aggressively cut prices on its entire quad-core lineup. Given how Intel historically cuts prices, we could expect the Core 2 Quad Q9550 would take the place of the Q9400 and have the Q9400 move down to the price point of the Q8300, thus creating a price war; and you thought 2008 was the last of that.

If Intel were to push its prices down like that, the Q9550 would compete with the Phenom II X4 940, and the Core 2 Quad Q9400 would go up against the Phenom II X4 920 instead. If this happens, the conclusion I mentioned on the first page changes. The Phenom II X4 940 can't beat the Q9550, and the 920 can't beat the Q9400. Intel has the ability to do this; it's got faster chips that are more expensive and has just enjoyed 2+ years of unchallenged competition. The Intel from the Pentium 4 days may have let AMD launch Phenom II unchecked, but today's Intel is much more...dynamic.

The take away is that today Phenom II competes with the Q9400 and the Q8300, but by the end of this month that may change to the Q9550 and Q9400.[/I]

részlet az anandtech tesztből, agresszív Intel árcsökkentés várható[link]
Clock for Clock, Still Slower than Core 2 & Core i7 a linkelt oldal teteje ;)
mégis mit vártatok? :U

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#1010) Ottoka válasza Thrawn (#1002) üzenetére


Ottoka
őstag

Föl ne robbanjanak. :P

Mezőhegyes

(#1011) Gerisz válasza Bluegene (#1009) üzenetére


Gerisz
addikt

Az kell nekünk! Árharc!
Akkor minden olcsóbb lesz!

(#1012) Calibos válasza Bluegene (#1009) üzenetére


Calibos
addikt

és az Amd ölbe tett kézzel fogja nézni ahogy az Intel csökkenti az árakat :)

(#1013) Konfigos válasza bnss (#1007) üzenetére


Konfigos
őstag

Közel jár hozzá.
Sok intel fanatikussal az a baj hogy nem képesek felfogni hogy nem az i7 ellen van ez a proci. Továbbá mind az i7et emlitgetiket de sehol nem esik szó arról hogy az alá mennyi egy deszka és ram.Mindig csak hogy hú de jó stb.Tény jó nagyon de fizesse meg az akinek megéri.Én ezt a denebet bizony beletudom majd préselni abba a lapba minden gond nélkül amit jó fél éve vettem.Részemről az offnak vége

(#1008) Lásd a fától az erdőt kérlek.

(#1011) Itt a pont

[ Szerkesztve ]

(#1014) Bluegene válasza Calibos (#1012) üzenetére


Bluegene
addikt

és szerinted a legyengült AMD vagy a stabil erős Intel nyeri

nézd sok esélye nincs valljuk be, de némi sikerre szert tehet

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#1015) gyiku válasza whitehand (#1008) üzenetére


gyiku
nagyúr

te menjel vissza oda flamelni, ahonnan jottel. :(((

hüllő

(#1016) bnss válasza Konfigos (#1013) üzenetére


bnss
veterán

Ez így van, de hiába magyarázod.

Bluegene&whitehand: befejezhetnétek a hülyeségeiteket végre. Nyissatok magatoknak egy blogot, ott éljétek ki az AMD gyűlöletet.

További off-ra nem reagálok.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1017) Thrawn válasza Ottoka (#1010) üzenetére


Thrawn
félisten

Viccesek vagyunk? :D

Tényleg macerás kezelni, nem csak abból áll, hogy feltöltöm a potot csurig azt' jóvan. Dehát csak mérnökök dolgoznak ott is, majdcsak megoldják valahogy :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1018) szki válasza Konfigos (#1013) üzenetére


szki
őstag

Phenom II ellenfele az i5 lesz, és tényleg nem az i7...

Azt hiszem megvárom az AM3-as CPU-kat, lapokat, és nyáron beújítok egy játékgépes konfigot:)

(#1019) Bluegene válasza bnss (#1016) üzenetére


Bluegene
addikt

te meg miről beszélsz? fogalmad sincs

én csak azt írtam le ami valószínűleg történni fog és az anandtech is leírta, attól még mert mi nem dugjuk fejünket a homokba, sajnos meg kell barátkozni a valósággal (is)

ez van, és kész

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#1020) whitehand válasza Konfigos (#1013) üzenetére


whitehand
senior tag

pont annyi mint az amd alá....ddr3 plusz ugy 6 giga ami mindenre elég
...hát éppen ezaz hanem egy 1.5 éves technologia ellen van igy az amd mit akar? már ne haragudj meg... annak aki uj gépet vesz annak a deneb egyáltalán nem alternativa ddr2-t már nem éri meg venni mivel elavult és folymatason menni fog az ára felfele mostmár... nyárra ősz eleéjére egyárban lesz ddr3mal ott meg a

(#1021) bnss válasza Bluegene (#1019) üzenetére


bnss
veterán

#1014-re, AMD tetemésre. Már bocs, de nem vagy szellemi ellenfél.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1022) Bluegene válasza bnss (#1021) üzenetére


Bluegene
addikt

pü ment

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#1023) arthur3d


arthur3d
tag

Nekem eddig tetszik a PhenomII :K Kivancsi leszek majd, hogy milyen gyorsan fog esni az ara...foleg hogy par honap mulva kijon a DDR3-as AM3 tokozasu proci...

...

(#1024) Konfigos válasza whitehand (#1020) üzenetére


Konfigos
őstag

Pont annyi?Igen?Akkor kérlek hozzál nekem 10db LGA1333 alaplapot maximum 25k körül.Na?Pont annyi?Ne nevetess.De ha te megoldottad hogy hogyan kell 775-be beletenni az i7et akkor egy logoutot várunk belől.

Arról nem is beszélve hogy a deneb támogatja a ddr3-at de sebaj.

[ Szerkesztve ]

(#1025) whitehand válasza szki (#1018) üzenetére


whitehand
senior tag

annak sem lesz ellenfél....

(#1026) gyiku válasza bnss (#1021) üzenetére


gyiku
nagyúr

nagyon helyes, fegyvertelen emberrel nem vivunk szellemi parbajt :K
"az anandtech is leírta" ...

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#1027) Oliverda válasza Bluegene (#1001) üzenetére


Oliverda
félisten

Attól hogy téged nem érdekel még mást érdekelhet. Másrészt ezeknek marketing értékük van. Főleg ha sikerül megtartani a legmagasabb órajelre felhúzott Quad címét.

whitehand: Tudtommal most 5.5GHz a rekord. Gondolom nem akármilyen bolti procival érték el. Ezekszerint az Intel jövő héten árat fog csökkenteni. :) Másrészt nem vagyok "olika". Ezt jól vésd bele abba a nagytudású fejedbe!

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1028) Bluegene válasza gyiku (#1026) üzenetére


Bluegene
addikt

te is kérsz egy kedves püh-t?

egyébként csak leírtam ami történni fog logikusan, nem tudom mit kell ezen fölháborodni, az is lehet nem lesz igazam, de jókora valószínűséggel igen, nem értem egy véleményen mit kell fölháborodni, még ha nem is tetszik, no pont ez az ami unintelligens ;)

és egyáltalán nem támadó szándékkal írtam

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#1029) Gorneck válasza Calibos (#998) üzenetére


Gorneck
titán

Félreértés nem essék...volt AMD-m, majd 2 évig (életem legdrágább konfigja már ami a lapot és procit illeti)...a procik mindig is tetszettek...a többi egy köpedék hányás már elnézést...

Trónfosztás? Ha az lett volna se érdekelne...Én tudom mit veszek más mit vesz azt meg lesz.rom...

Nem értem mit szenvedtek az FC2 és Crysis tesztekkel...annyira idióta motorjuk, hogy az vmi elképesztő... :K Mondjuk ennyi erővel nézhetnék azt is pl, hogy a fele annyiba kerülő 2 magos meg büntet mindent majdnem...kár ezen szenvedni...ahogy azonos órajel melletti procik árbeli összehasonlításán...szánalmas...

Gorneck#1239

(#1030) whitehand válasza Konfigos (#1024) üzenetére


whitehand
senior tag

az x58 az uj lap de ha te megoldod hogy az 35kba került Am2 ASUS m2n-deluxeba belevarázsoljam akkor okoskodj....ddr3as lap kb a felszereltséggel arányosan egy árban van/lesz ....ne haragudj meg ilyen integrált videokártyás alaplapot én a gépem közelébe nem engednék

(#1031) Thrawn válasza whitehand (#1020) üzenetére


Thrawn
félisten

Tudod, az a helyzet, hogy az ember összeveti az igényeit a pénztárcájával, és az elérhető legjobbat veszi meg belőle. Jelenleg a DDR2 olcsóbb mint a DDR3 és a Phenom II X4 is olcsóbb mint a vele körülbelül egy súlycsoportban lévő Quadok (i7-ről és a hozzá tartozó alaplapokról nem is beszélve). Az én olvasatomban jó alternatíva a Deneb, főleg azoknak, akik egy procicserével letudják a dolgot. A gazdasági recesszió hatására az 1 GBites DRAM chipekne majd 40%-kal ment fel az ára december közepe óta, és nem ez lesz az egyetlen szektor, ahol befagynak az árak.
És most elteszem a jósgömböm.

Bluegene: Az Anandtech semmi ördöngösséget nem árult el azzal, hogy az Intel árat fog csökkenteni. Ez eddig mindig így történt.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1032) Oliverda válasza whitehand (#1030) üzenetére


Oliverda
félisten

Sokan örülnénk itt ha befejeznéd iaz OFFot, az alaptalan hülységek észnélküli ontását és ezt a fölényeskedő fikázást. A te érdekedben is jó lenne azt gondolom.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1033) emmm


emmm
senior tag

Szerintem mindenki elégedett lehet ezzel az új processzorcsaláddal, AMD is back, ez egyértelmű...
Az árverseny pedig pont nekünk, felhasználóknak lesz jó! De kellett ez már...

(#1034) FlashBird válasza Thrawn (#1031) üzenetére


FlashBird
tag

Vajon a 2 magos proccokat is csökkentheti az intel? Vagy azokat nem mivel nincs jelenleg 2 magos Deneb.

(#1035) whitehand


whitehand
senior tag

Jah és mielött elfogultsággal vádolnátok nekem 1.5 éve van intelem elötte AMD-m volt.... de az amd nem vált foglalatot? elmult 5 évben csak 5 darab volt neki... ehhez képest az intel egy szobor foglalat terén ezt annyira birom az amdés okoskákban jönnek azzal hogy a core i7et nem tudom belerakni egy 775ös lapba viszont egy p5B-deluxe-be beletudom rakni bármelyik mostani procit core2 vonalon hány éves lap is a p5b-deluxe? 3?
én 2.5 éve vettem az m2n-deluxeot de amikor megtudtam hogy már jön is az uj Am2+ akkor azt mondtam köszi elég volt és nem is csalodtam...

(#1036) whitehand válasza Thrawn (#1031) üzenetére


whitehand
senior tag

jelenleg...jól irtad nemsokára elkezd emelkedni az ára mivel már most fele a ddr2 termelés és ahogy kezdenek kifogyni a raktárak ugy megy egyre feljebb a ddr3 meg most kezd majd felfutni nyáron meg csucsrajáratás lesz

[ Szerkesztve ]

(#1037) Majstor válasza Calibos (#981) üzenetére


Majstor
senior tag

Ár/teljesítményben egyértelműen... bár én nem most fogok szaladni a boltba 60k-val a zsebemben... inkább várok pár hónapot/1évet :DDD

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#1038) Bluegene válasza whitehand (#1035) üzenetére


Bluegene
addikt

viszont az elmúlt 5 évben nem kellett hűtőt cserélned(ha jól tudom ami S754-re jó az AM2+ra talán AM3ra is jó)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#1039) whitehand válasza Bluegene (#1038) üzenetére


whitehand
senior tag

ez igaz 775 és1366 váltásra is... ott se kell feltétlenül hütöt cserélni

(#1040) Atocha


Atocha
senior tag

[OFF]Szerintem meg kéne kérni a békesség nevében, az Inteles srácokat, hogy ezt a topicot töröljék ki a kedvencükből, linkgyűjteményükből, egyáltalán a gépükről!

Nem kell az okosságuk, a fikázásuk, a lesz.romozásuk, a rip amd-jük és egyáltalán az idevaló írásuk sem kell.

Legyenek boldogok az intel frankó cuccukkal, minket meg hagyjanak lógva, mert amit ide írnak, az
1, gyerekes!
2, szánalmas!

Szóval szépen kérlek titeket, menjetek máshova flémelni!

Köszi![/OFF]

Szerintem összességében meg fogja érni az új CPU. Kicsit többet vártam, de ez sem rossz azért. Az árát – a magyarországit – kicsit sokallom egy Core2-hőz képest, de biztos vagyok benne, hogy ez csak egy kezdő ár és fog ez még jócskán lejjebb menni, akkor pedig ár/teljesítmény arányban BestBuy is lehet majd.

Én csak a Tom’s hardver oldalát néztem meg, én őket tartom pártatlannak és hozzáértőknek. [link]
Xvid tesztnél 28 mp-el volt lassabb egy QX9650-nél. Ennyit böven kibirok, addig is élvezhetem a bor vagy a sör izét. :)
Na most egy QX9650 –es proc 189.990 Ft (argep.hu), akkor a PH II. 940-es a maga 67 e Ft-al már most Best Buy!

Viszont ha egy Q6700-hoz viszonyítjuk ( argep.hu 49990 Ft), akkor már nem olyan rózsás a helyzet.
Ezért mondtam, hogy kicsit többet vártam, de ez sem olyan rossz!

Tudom, hogy most csak ezt az egyet emeltem ki, de nekem a renderelés a fontosabb, játszani már nem igazán játszok. Nagyritkán nyomok egy két játékot, és ha megvan az a 40-50 Fps, akkor nem mindegy, hogy 10 fps-el vagy 200 fps-el tud kevesebbet? Nekem halálra mind1.
Plus xx fps-ért meg kiadni feleslegesen súlyos 10-20-50 ezreket nem biztos hogy megéri!

Összegezve, biztos hogy benevezek egy 920-asra majd, de ha lemegy az ára a 940-esnek, akkor majd inkább arra. :) vagy 945 esetleg AM3-on DDR3-al.

:C

Ui: Oliverda, remélem most semmi rosszat nem mondtam és nem szeded le a fejem! :))

[ Szerkesztve ]

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#1041) whitehand válasza Bluegene (#1038) üzenetére


whitehand
senior tag

amugy nem igazán mert 939 se jo am2es lapra csak am2es hütö jó am2+ am3-ra

(#1042) laci666 válasza whitehand (#1035) üzenetére


laci666
senior tag

Van erre ellen pl-da is nekem lassan 3 éve van meg a deszkám és ebbe is bele fog menni Deneb bios frissítés után.
És akinek nincs 2-300K-ja új gépre az nem fog I7-re váltani.Mint Pl én se, veszek majd egy Denebet és el leszek vele még 2 évig(ha nem döglik be a lapom :DDD)
Úgy hogy nem kell itt fikázni az AMD-t :P

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#1043) Oliverda válasza whitehand (#1041) üzenetére


Oliverda
félisten

Amelyik 754/939-es a műanyag keretbe kapaszkodik az jó AM2-re is meg a többi összesre. Ismét egy hamis állítás. Meglepő módon... :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1044) Gorneck válasza laci666 (#1042) üzenetére


Gorneck
titán

Mikor néztél utoljára árlistát?

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#1045) Oliverda válasza Gorneck (#1044) üzenetére


Oliverda
félisten

Komplett gépre gondolt szerintem nem csak CPU+lap+RAM trióra.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1047) Crytek


Crytek
veterán

Itt a PH-n mikor várható Phenom 2 teszt?

Next PC Upgrade: 2022

(#1048) laci666 válasza Gorneck (#1044) üzenetére


laci666
senior tag

Konfig szinten azért ott van az 200-300K még lehet keveset is írtam.És ez csak egy közepes gamer gép lenne.
De ha igy nem érted akkor annyit mondok hogy 100K-ból meg van Deneb+lap+ram.
Ha nekem ennyiből össze raksz egy I7 gratulálok.

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#1049) dime27 válasza Atocha (#1040) üzenetére


dime27
őstag

No ezeket végignézve ezért nem fogok én se denebet se i7et venni ezt a 4ghzen járó yorkim tudja simán:D Peace:D

Google Pixel 6a+iPad 2021

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.