Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) bnss válasza Konfigos (#1700) üzenetére


bnss
veterán

Igaz, nekem csak X2-es van, de előfordult, hogy amikor az egyik mag hibázott prime alatt, a másik még tovább futott.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1702) g@bo válasza Konfigos (#1697) üzenetére


g@bo
nagyúr

i hate you.... :))

majd játék, és videó konverzió teszt is jöhet. utána meg infó mikor cseréled i7-re.... :DDD

(#1703) TomBoy1986 válasza Konfigos (#1700) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Van ám... :)

- ACC-t aktivizál
- CPU túl meleg (3 maggal pedig ha megfigyeled jelentősen 5-8°C-ot is esik a hőfok)
- CPU fesz kevés
- Magas HT-link vagy memvezérlő :F

Nem tudom miket lehet még állítani a Bio lapban, de próbálkozz erőszakosan...

Próbáld LargeFFT-t futtatni, s ne a Blendedet, mert Largeban csak a CPU-terheli. Ha így is hibázik, akkor egy kis kakaó kell neki ;]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#1704) Konfigos válasza TomBoy1986 (#1703) üzenetére


Konfigos
őstag

3885mhz még összejött de tovább nem megy sajnos.Elmondom miket probáltam:

Ramnak adtam már 2.4 voltot is.Visszább is osztottam egészen 200mhz-re de semmi.
Chipsetnek adtam feszt 1.2 voltról 1.4-re de semmi.
Procinak adtam 1.650 voltot de semmi.
Ht-t visszább osztottam egészen 800mhz-re de semmi.
Nb frekit leállitottam egészen 1400ig de semmi.
Ht-nak is adtem feszt de semmi.
Probáltam "fsb"vel 3.9 főlé menni de ugyanaz.Biosban gond nélkül jelzi még a 4.1ghzet is de amikor windows boot akkor újra indul.

Primal kapcsban pedig: 1.6 volton everest stressel magok 55fokosak a felszin pedig 45fok bő 10 perc után aztán már nem változik.Fagyás nincs.Most 1.520 volton megy 3840mhzen ramok pedig 1140mhzen mennek.
Prime szintén hibázott még az elején a 4. magnál 3600mhz alapfeszen ott meg végképp hűvös volt tehát nem a melegség a baja szerintem.
1 dologban reménykedem az pedig az hogy nem szereti a curcial memókat a lap.Pedig ez a két oldalas micron chipes.Ötlet?Ha nem megy feljebb akkor memóriát fogok cserélni ha pedig akkor sem akkor lapcsere lesz valszeg sajnos...Ha akkor sem akkor meg belenyúltam egy gyengébb darabba sajnos.

szerk: Most közben megnéztem a prime-ot 3840mhzen és nem dobja ki az elején a 4.ik magot.Ram volt a ludas remélhetőleg.2 perce már stabil :DDD

Addig is 10 perc múlva everest eredményeket irok.Nem rosszak ;]

[ Szerkesztve ]

(#1705) Oliverda válasza Konfigos (#1704) üzenetére


Oliverda
félisten

A prociról dobhatnál már 1 képet.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1706) Andre1234 válasza Konfigos (#1704) üzenetére


Andre1234
aktív tag

Ha akkor sem akkor meg belenyúltam egy gyengébb darabba sajnos.
:DD

3,8on kicsit gyengébb darab.egyre inkább tetszik a deneb.

Ha x tart végtelenbe, akkor a prímek reciprok szorzatának negáltja 0-hoz tart...

(#1707) jones965 válasza Konfigos (#1704) üzenetére


jones965
Modder

3885mhz még összejött de tovább nem megy sajnos- Te kis elégedetlen ;] , talán WR eredményt akartál elérni.Az elődjéhez képest szerintem óriási az előrelépés tuning terén.
Ezzel a frekvenciával már a felsőkategóriás vga-kat is magas felbontáson igazán munkára lehet bírni.

-próbáltad a memókat másik slotban?- vagy még egy ötlet: nézd meg egycsatornás üzemmódban, magyarul 1 db rammal.
Elég sok tuningeredmény single memókkal jött létre.

[ Szerkesztve ]

(#1708) bnss válasza Andre1234 (#1706) üzenetére


bnss
veterán

Az órajel egy dolog, a másik, hogy mindezt milyen feszültség mellett képes abszolválni.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1709) Gyuri27 válasza Andre1234 (#1706) üzenetére


Gyuri27
félisten

Gondold el cimbinek szaggat majd a pasziánsz 3.8-n 4 maggal. :DDD

Konfigos: ha a lap a bünös azért a sz.rért adok 10k-t- Beláthatod nem értöbbet hiszen csak 3,8-t megy a proci benne. ;)
Nyomjad neki. :K

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#1710) Templomegere válasza Oliverda (#1705) üzenetére


Templomegere
senior tag

igaz nem nekem szólt de hátha okosabb leszek :)

(#1712) g@bo válasza Konfigos (#1711) üzenetére


g@bo
nagyúr

fpu julia / mandel / sinjulia.... ha nem 3800-on menne, akkor az e6700 befogná.. :DDD

szal ezen a részen van még mit tenni. ha 40 rugó lesz az ára, egyszer.... nem rosz vétel.

most 2500-ra húzott x2 vel tolom, cod4 látványosan lomhább, mint e5200-al.... :DDD

(#1713) Konfigos


Konfigos
őstag

És egy cpuz valid:[link]

[ Szerkesztve ]

(#1714) bnss válasza g@bo (#1712) üzenetére


bnss
veterán

Egyrészt Everest tesztek nem érdekelnek, nem ezért vesz az ember ilyen processzort. Valós alkalmazásokban nyújtott teljesítménye érdekel.

Másrészt gondolom az E5200 nem 2,5GHz-en járt, ettől függetlenül valóban gyengébb az X2 clk2clk.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1715) gyiku válasza Konfigos (#1711) üzenetére


gyiku
nagyúr

ram olvasas erdekes, x2 800as rammal tobbet olvas :F

hüllő

(#1716) Konfigos válasza gyiku (#1715) üzenetére


Konfigos
őstag

Nekem phenom 9850Be procinál jóval kevesebb érték jött ki mindre főleg az írásra.Tehát személyes tapasztalatom szerint javult itt is a Phenom II elődjéhez képest.Tudnék még sokkal jobb eredményeket kicsikarna a memóriából de nem látom értelmét.
Bárki bármilyen tesztet akar az jelezze és csinálom :DDD

#1712: Az e6700 soha az életben nem fogja be egyikben sem szerintem.De ha gondolod keress valakit akinek e6700-ese van és küldd mit nyomott neki szerintem a közelében sincs ezeknek az eredményeknek. :)

[ Szerkesztve ]

(#1717) gyiku válasza Konfigos (#1716) üzenetére


gyiku
nagyúr

csukott szemmel menny vegig a feher vonalon :DDD

hüllő

(#1718) g@bo válasza bnss (#1714) üzenetére


g@bo
nagyúr

számolgattam, mennyi egy i7 alap cucc, 160k bruttó lap proc ddr3...

ok, hogy nem everest, ha szépen futnak a játékok, és a videókódolás alatt se hasal akkorát... akkor ellehet vele az ember egy darabig. főleg, ha olcsóbbodik... 920-as
55460+fa expertben, nem rossz kezdőár, de 40 környékén már.....

(#1719) g@bo válasza Konfigos (#1716) üzenetére


g@bo
nagyúr

alapfesz teszt pliz, az érdekli főleg a jónépet. mondjuk 3 gigát megfutja alapon, esetleg csökkentett fesszel...., és ott pumpál a srác rendesen, akkor nem, lesz gond.

(#1720) AMD X2 válasza gyiku (#1717) üzenetére


AMD X2
senior tag

Ez jó !!
;]

Ne vedd túl komolyan az életet, úgyse kerülsz ki belõle élve!--"Nem lehetsz mindig Te a király... Elég, ha Te vagy az ÁSZ!"

(#1721) Konfigos válasza g@bo (#1719) üzenetére


Konfigos
őstag

éppen alapfeszt nézek :) 3600-on jelenleg prime stabil 10 perce 1 óra után dobok képet róla ha elmegy addig

#1717 :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1722) Oliverda válasza Konfigos (#1713) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem tudom hogy észre vetted-e hogy Templomegerének ugyanilyen procija van csak a sorozatszáma magasabb, sőt ha jól tudom a PH! tesztben is ilyen proci lesz tehát majd lehet hasonlítgatni hogy ki ér el vele többet. Mindenesetre remélem hogy az enyém akkor már nem ilyen lesz. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1723) Konfigos válasza Oliverda (#1722) üzenetére


Konfigos
őstag

Igen észre vettem :DD

Ja hogy neked ez a "szar" már megse felelne? ;]

Lecsapta magát a gépem prime közben kiváncsi lennék miért de nekiugrok újra.Hiba nem volt ezért nem igazán értem mi a gáz.Szerintem ez a 3.6 alapfesz viszont nem rossz

(#1724) AMD X2 válasza Oliverda (#1722) üzenetére


AMD X2
senior tag

Lehet ,hogy ezek még közeli szállítmányok . De ha te kintről hozatsz eggyet akkor az valószínű frissebb lesz . GONDOLOM
;]

Ne vedd túl komolyan az életet, úgyse kerülsz ki belõle élve!--"Nem lehetsz mindig Te a király... Elég, ha Te vagy az ÁSZ!"

(#1725) Oliverda válasza AMD X2 (#1724) üzenetére


Oliverda
félisten

Most úgy fest hogy mégsem külföldről fogom megvenni. Lesz amilyen lesz, olyan rossz végülis nem lehet. Majd kiderül.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1726) DeSanto


DeSanto
őstag

Érdekes olvasmány: [link]
:Y :C

(#1727) HERR Z válasza Oliverda (#1722) üzenetére


HERR Z
veterán

valszeg akkor a 3. 940 is e szériás lesz

(#1728) Oliverda válasza DeSanto (#1726) üzenetére


Oliverda
félisten

Ilyet lehetőleg neee.... eleget olvasgathattuk már az újgazdag, infantilis, dilettáns osotbaságait. Legalább ennyi sikerélménye hagy legyen az életben szerencsétlennek. Többet úgysem fog elérni önerőből soha, arra fogadni mernék.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1729) Oliverda válasza HERR Z (#1727) üzenetére


Oliverda
félisten

Pontosabban?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1730) HERR Z válasza Oliverda (#1729) üzenetére


HERR Z
veterán

félreolvastam sorry [link]

de nézzük pozitívan, van más széria is elérhetőbe itthon
meg ha hammon stb-től rendeled akkor úgyis más cuccod lesz

[ Szerkesztve ]

(#1731) Konfigos


Konfigos
őstag

Van egy olyan érzésem hogy azért csapta le magát a gép mert nincs gap pad a fet és a blokk között és van köztük egy kicsi rés amibe valszeg hiába tettem egy kis rezet mer nem érintkezik igysem az összes fet a blokkal.Utána elindítottam újra és pár perc múlva furcsa dolgokat csinált a gép.Úgyhogy amíg nem találok eladó gap pad-ot addig nemlesz prime teszt sajnos.De 80% hogy stabil 3600mhz alapfesz.Pár nap és meglesz addig húzzatok bele ;]

[ Szerkesztve ]

(#1732) Oliverda válasza HERR Z (#1730) üzenetére


Oliverda
félisten

Ő azt hiszem hogy a németektől szerezte. Biztos van/lesz más is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1733) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

Szerintetek egy Thermaltake DH101 VF7000BNS-es házba nyugodtan benyomhatok majd egy Phenom II X4 925/910/810-et egy ATI 4850-es videókártyával?
Mennyi lesz ennek a konfignak a fogyasztása és hőtermelése, nem lesz gond neki a fekvő HTPC ház?

[ Szerkesztve ]

(#1734) csatahajós válasza DeSanto (#1726) üzenetére


csatahajós
senior tag

Élvérpistike...no comment :)

Srácok csak irígykedem! Konfigos, szerintem nagyon is jó kis eredmények ezek és jó tudni hogy a Crucialnak kell még kakaó (szintén kétoldalas, micron chipes) a stabilabb eredményhez (köszönet TomBoynak is a tippért!).

Én kénytelen leszek kivárni a 945-öst, remélem addig az ár is lejjebb megy egy kicsit és talán a TDP-n is csiszolnak mégiscsak.
De ha menne alapfeszen 3.6 Ghzet én már elégedett leszek, a 4Ghz meg hab a tortán, még ha 1.5 kell is neki (ami mellesleg még spec-en belüli érték ha jól értem).

Oliverda ha nem titok megoszthatnád PMben hogy honnan szerválod a procidat :) Te eredményeidre különösen kíváncsi leszek az azonos lapunk miatt.

(#1735) audi100td válasza csatahajós (#1734) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem is szép eredmények ezek, alig bírom kivárni, hogy ilyen procim legyen. :)

(#1736) Konfigos válasza csatahajós (#1734) üzenetére


Konfigos
őstag

Lehet félre érhető voltam :D Crucial-t nagyon nem szereti.Én megküldtem 2.4voltal is ami eléggé sok és semmi haszna nem volt.Visszaosztottam 200-ra és semmi haszna nem volt.Sima prime teszt lazán megy ahol ramot nem tesztel ahol már ramot is ott elvérzik.És még akkor is ha 0 a tuning a memóriákon.Holnap kiprobálom a Gskill ramját hogy mi lesz a helyzet vele ha az se jön be akkor ocz lesz valszeg.És ha akkor se lesz semmi akkor kelleni valami jobb lap mert nem akarom elhinni hogy 3.9 a vége a procinak.1.424volton is megvan a 3900mhz 1.5volton megkell lennie a 4ghz-nek biztosan addig nem nyugszom :DDD

(#1737) Oliverda válasza Konfigos (#1736) üzenetére


Oliverda
félisten

AMD mellé OCZ RAMokat kell venni. Nem véletlenül tesztelnek ők is azzal. A 6.akárhány gigás rekordhoz is Reaper modulokat használtak pl.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1738) audi100td válasza Oliverda (#1737) üzenetére


audi100td
nagyúr

Jelenleg G.skill és Super Talent modulokat használok, ebből adódhatnak problémák? És mivel a prociba van építve a memóriavezérlő, gondolom ez nem is annyira lapfüggő, vagy tévedek :F

[ Szerkesztve ]

(#1739) Oliverda válasza audi100td (#1738) üzenetére


Oliverda
félisten

Lapfüggő is természetesen. Nem tartom túl szerencsésnek a különböző márkájú és kapacitású modulok mixelését. Persze nem 100% hogy probléma lesz de nem túl szerencsés dolog szerintem.

OCZ ;]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1740) DeSanto válasza Oliverda (#1739) üzenetére


DeSanto
őstag

A hóemberbe gyúrtad hogy hűtve legyen? :D

(#1741) audi100td válasza Oliverda (#1739) üzenetére


audi100td
nagyúr

A jelenlegi lapomba mennek dualba rendesen, remélem az amd-s lapba se lesz ezzel gondom.

Amúgy tudom, hogy nem szerencsés megoldás, csak így tudtam kihozni 3GB-ot, 32bit-es OS-nél meg pazarlás lett volna a 4GB.

Ez a kép amúgy tényleg elég durva. :D

[ Szerkesztve ]

(#1742) Oliverda válasza DeSanto (#1740) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem én csináltam, ez is az AMD féle OC kisérlet egyik fotója.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1743) Templomegere


Templomegere
senior tag

nos ...

megvan a cucc működik is ,
Gskill memóim vannak 2x2gb 1066-os magas hűtőbordásak . Éppen ezért nem fér el a hűtő alatt a két sárga slotban a memo , ki kellett raknom öket a két pirosba . Így próbálgatom a gépet . 2 megoldás van , vagy másik memória beszerez , vagy ezekről leaplikálom a magas bordát .

alapfeszen 3600 körül szaladgál el , 1,44-en jelenleg 3710-en fut , prime még sehol ...... majd talán ma . 3710-en kúszott fel a win . Eddig nem volt vele semmi gond . majd ezután :D

(#1744) bnss válasza Konfigos (#1736) üzenetére


bnss
veterán

Kénytelen leszek megválni majd a kedvelt Crucial kitemtől? Költői kérdés. :) Az már nagyon szép eredmény: 3,9GHz@1,424V. :C

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1745) Andre1234 válasza bnss (#1708) üzenetére


Andre1234
aktív tag

Egyértelmű.most kezdődik a stepping vadászat.már csak azt kell tudni hogy milyen kihozatalnak felel meg konfigos és templomegere cpui.remélhetőleg nem hanyagolják el a am2+os procikat az am3-as javára.
de az eléggé bíztató már most hogy az egyik legolcsóbb 790gx-es lapban 3,8on szaladgál.
érthető hogy sokan a 4ghz 'büvös' határ elérésere vágynak 1,45-1,5 voltal.
szóval srácok gyerünk venni sok denebes konfigot mindféle variációban hogy derüljön fény a gyengébb alkotó elemekre. :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha x tart végtelenbe, akkor a prímek reciprok szorzatának negáltja 0-hoz tart...

(#1746) Templomegere válasza bnss (#1744) üzenetére


Templomegere
senior tag

ez most milyen proci ?

(#1747) jones965 válasza Andre1234 (#1745) üzenetére


jones965
Modder

Lesznek itt erdmények hamarosan, napok kérdése és beindul a tuningáradat. ;)

(#1748) Templomegere


Templomegere
senior tag

nekem jelenleg 3715 mhz 1,488 V prime stabil . 49C core temp szerint . 2x2 gb gskill 1066 piros slotokban ................... léghűtés

levágjam a hűtőbordát???? :D

[ Szerkesztve ]

(#1749) slett27 válasza Templomegere (#1748) üzenetére


slett27
addikt

A BIOS-ban beállított CPU fesz és a Prime alatti fesz között mennyi a különbség ? Értem ez alatt a droop-ot, ha egyáltalán van ilyen... :F

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#1750) Templomegere válasza slett27 (#1749) üzenetére


Templomegere
senior tag

van , idle-ben szinte semmi , terhelésnél pedig 1,475 bios , 1,488 cpu-z

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.