Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Oliverda válasza Raymond (#491) üzenetére


Oliverda
félisten

Btw, erre "A fogyasztas a feszultseg novekedesnek negyzetevel novekszik." tudnál mutatni valami magyarázatot hogy ez pontosan miért van így?

"De egyebkent nem ertem hogy gondolhattad hogy a 4Ghz@1.35V-rol lenne szo, az fel sem merult egesz #490-ig amikor gyiku-nak valaszoltal."

Azt mondtad alappal. Az alapfeszültség az 1.35V. Így remélem már érted. Amúgy előtte Gorneck-nek írtam hogy alapfesszel kevesebb lenne.

mod: Ha félreérthetően fogalmazol akkor ne csodálkozz hogy ide lyukadunk ki.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#502) Raymond válasza Oliverda (#501) üzenetére


Raymond
félisten

Marmint milyen magyarazatot? Fizika. Mondjuk meglep(ett) hogy nem tudod, alap info.

"Ha félreérthetően fogalmazol akkor ne csodálkozz hogy ide lyukadunk ki."

Termeszetesen az en hibam volt az egesz ;) Az az aprosag hogy a 160W sehogy nem jon ki 110W-bol kiindulva ne zavarjon :) Alapfeszen 147W, 1.5V-on pedig 181W.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#503) Cadal válasza Bluegene (#494) üzenetére


Cadal
őstag

Te sem szóltál hozzá érdemben...

#485 Atocha: Maximálisan egyetértek veled! :R

(#504) Oliverda válasza Raymond (#502) üzenetére


Oliverda
félisten

Alap, de úgy látom hogy annyira alap hogy már te sem tudod elmagyarázni. :)

Az hogy nem tudsz normálisan magyarul fogalmazni valóban a te hibád. Elszoktál a nyelvtől, ez teljesen érthető.

"100% terhelés mellett olyan 160W körül ehet"

A "körül" szó az nem azt jelenti hogy pontosan. Sőt. Majd legközelebb inkább angolul is leírom. :)

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#505) Raymond válasza Oliverda (#504) üzenetére


Raymond
félisten

Marmint mit magyarazzak rajta? Ez van. Mondjuk kerdezt meg dezz-tol ha nekem nem hiszel.

"A "körül" szó az nem azt jelenti hogy pontosan. Sőt. Majd legközelebb inkább angolul is leírom"

LOL, szep. Mast nem is vartam. Az a "korul" pontosan a hibas szamitas szerint jonne ki amit egesz vegig hasznaltal: 110W*1.11*1.33=162W

A 146W nem "korulbelul 160W".

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#506) Oliverda válasza Raymond (#505) üzenetére


Oliverda
félisten

Karácsonyra kiküldöm ha megadod a címed. [link] :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#507) Raymond válasza Oliverda (#506) üzenetére


Raymond
félisten

Inkabb annak nezz utanna hogyan viszonyul a feszultseg novelese a fogyasztasra a prociknal. Akkor nem kell majd "felreertened" semmit ;)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#508) Rive válasza Oliverda (#501) üzenetére


Rive
veterán

tudnál mutatni valami magyarázatot hogy ez pontosan miért van így?
Ize. A proccok fogyaszatasa joreszt kapacitasokon keresztul a tapbol a fold fele pumpalodo toltesbol all ossze. Kapacitasban tarolt energia ~ 0.5*C*U^2. A masodpercenkent kisulo/toltodo kapacitasok szama a frekivel egyenesen aranyos. A klf. sallangokat osszevonva egy procc fogyasztasa elso kozelitesben tehat a frekivel egyenesen, a tapfesszel negyzetesen aranyos. Tuningban, procctechnikaban alapismeret.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#509) Oliverda válasza Rive (#508) üzenetére


Oliverda
félisten

Köszönöm a kimerítô választ! Valami hasonlóra számítottam volna gőgös cseh barátunktól is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#510) leviske válasza Cadal (#503) üzenetére


leviske
veterán

Én viszont Bluegene-el értek egyet. 1000x több infót lehet megtudni abból, hogy ha pl: Oli és Ray vitázik, mint abból, ha hetente egy-egy hír beröppen.

Az OFF-ot részemről itt be is fejeztem.

(#511) Senki9876 válasza leviske (#510) üzenetére


Senki9876
tag

jaja
Vitából tanul az ember :)

"Nem törődöm azzal, hogy az emberek nem ismernek, azzal törődöm, hogy nem ismerem az embereket." Kung Fu-Ce

(#512) Oliverda


Oliverda
félisten

[link]

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#513) Oliverda


Oliverda
félisten

Quad-Core Phenom II Comes in December

:))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#514) Bluegene


Bluegene
addikt

To be more precise, the chips are said to be starting shipping on December 20 in the United States, while arriving two days earlier in Europe, on the 18th ma 12-e van tehát 6 nap, vagy talán előtte :U

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#515) Achill3uS


Achill3uS
veterán

Phenom II X4 @ +6 GHz by Team Finland

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#516) Tibord


Tibord
senior tag

:C :DD

Emlékszem a tavalyi nyárra. Egy szerda délután volt.

(#517) Senki9876 válasza Achill3uS (#515) üzenetére


Senki9876
tag

:C :C :C :C

"Nem törődöm azzal, hogy az emberek nem ismernek, azzal törődöm, hogy nem ismerem az embereket." Kung Fu-Ce

(#518) bsh


bsh
őstag

bocs emberek de nincs időm végigolvasni az összes hozzászólást és a neten sem sok mindent találtam (mi ez a nagy titkolózás?!), de mostanában akarok gépet venni (minimum 2-3 évre, mint mindig), és gondolkozom, hogy megvárjam-e a phenomII-t? (minidg is amd-párti voltam, ami a processzort illeti. másban nem.)
de nem találok egy rendes leírást, hogy miben lesz új a phenom II.
lesz ebben valami egetrengető újdonság vagy ez is csak a már meglévő architektúra továbbcsiszolgatása?
szóval lesz benne valami, amitől ütős lesz? (valami olyan ugrásra gondolok, mint a k6/2(/3) után az athlonok)
valakinek nincs kedve belinkelni egy rendes cikket, leírást?

[ Szerkesztve ]

(#519) Atocha válasza bsh (#518) üzenetére


Atocha
senior tag

Olvass vissza kb. 100-150 Hsz-t, mert okosabb leszel és beletelik max fél órába.

Még semmi nem biztos a Phenom II-el kapcsolatban, de egyenlőre "úgy tűnik" hogy ütős lesz. Januárban kiderül, akkor lesznek már hivatalos tesztek is, szóval azt ajánlom januárig mindenképp várj a gépvásárlással. :)

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#520) Oliverda válasza Achill3uS (#515) üzenetére


Oliverda
félisten

Biztos hogy csak fotosopp... :D

Azt nem igazán értem hogy miért ezzel a Giga lappal tesztelnek. Lehet hogy rejtett márketing? :) Ez "csak" 5 fázisú PWM-mel rendelkezik. Vannak ennél jobbak is erre a célre szvsz.

Giga DS4H PWM vs. ASUS M3A-MVP/M3A79-T Dlx/Crosshair II PWM

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#521) Gerisz válasza Oliverda (#520) üzenetére


Gerisz
addikt

ehhez magyarázatot is. Mert attól, hogy belinkeled az Asus-t szép. és ettől tovább én nem jutok vele, hogy mitől jobb.
jah ott füstölt el az 57SLI lapom is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#522) Oliverda válasza Gerisz (#521) üzenetére


Oliverda
félisten

Az ASUS PWM-je valószínűleg jobban bírja az extrém nagy terhelést amit egy 6GHz körüli tuning előidéz. Az gondolom egyértelműen látszik hogy az ASUS-on kétszer annyi, pontosan 10db ferrite choke van mint a Giga-n. Ettől függetlenül úgy fest hogy a Gigabyte is elég jó ha képesek vele elérni ilyen órajeleket bench stabilan.

Ez már dupla off, de érdemes megnézni egy komlyabb i7 lapon található PWM-et a maga "27" fázisával és összevetni ezekkel. Nem csoda hogy olyan drágák azok a lapok.

Itt a már linkelt ASUS PWM más szögből.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#523) Senki9876 válasza Oliverda (#522) üzenetére


Senki9876
tag

Ezt te fényképezted?
Mert hasonlít a lapodhoz :D

"Nem törődöm azzal, hogy az emberek nem ismernek, azzal törődöm, hogy nem ismerem az embereket." Kung Fu-Ce

(#524) Thrawn válasza Oliverda (#522) üzenetére


Thrawn
félisten

8+2 fázis? Nem hangzik rosszul, valaki sürgősen beszéljen le róla :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#525) TomBoy1986 válasza Thrawn (#524) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Az ASUS már elég régen azt alkalmazza a csúcslapokon.

4+1 a közép/alsó kategória, s 8+2 a felsőben. Ez még egyáltalán nem jelenti azt szerintem, hogy 1.5x olyan jó volna, mint a többi gyártó, amin 5db fázis van...

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#526) Gerisz válasza Oliverda (#522) üzenetére


Gerisz
addikt

:R kösz
most néztem azok "picit" drágábbak is

azért még nem váltunk intelre mert nekik 27 fázisú lapjuk van. egyékmeg :P

[ Szerkesztve ]

(#527) Thrawn válasza TomBoy1986 (#525) üzenetére


Thrawn
félisten

Az én időmben () még nem volt ennyi fázis a lapokon: Link
Egy jól összerakott 5 fázisos megoldás simán lehet olyan jó mint egy 10 fázisos.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#528) leviske


leviske
veterán

Ezt valaki tudná értelmezni nekem? :F

Gondolom nem csak 20% különbség lesz egy 2,6-es Agena és egy 3Ghz-es Deneb közt. :F Vagy igen?

(#529) Thrawn válasza leviske (#528) üzenetére


Thrawn
félisten

De.
Legalábbis eszerint az ábra szerint annyi.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#530) leviske válasza Thrawn (#529) üzenetére


leviske
veterán

De hát hogy? :F Az eddigi tesztekból nem az jött le, hogy azonos órajelen alig lesz gyorsabb... :F

(#523) Senki9876: Ha jól tudom, az Ő lapján nincs Wi-Fi. Vagyis, ha jól emlékszem, csak az SB600-as Deluxe-on volt. Mempipe-al együtt.

(#531) Thrawn válasza leviske (#530) üzenetére


Thrawn
félisten

Az ábr szerint azonos órajelen 3%-ot hoz a mag frissítése és ötöt a nagyobb L3 cache.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#532) leviske válasza Thrawn (#531) üzenetére


leviske
veterán

És csak 12%-ot hoz a 15%-os órajel emelés? :F

(#533) Oliverda válasza leviske (#528) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez egy vicc. Amúgy elôször a fudzilla-n láttam kb 2-3 hete a jobb oldali két képet tehát erre inkább ne alapozzunk. Ellenben feljebb linkeltem egy Cinebench eredményt. Azt senki sem vette észre furcsa mód.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#534) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Vhol olvastam talán vmi iponos hírben hogy az NDA dec. 14.-én jár le, akkor vasárnaptól már lesznek/lehetnek hivatalos tesztek, illetve pontosan mit jelent ez az NDA?

(#535) samfishR válasza Sandormaster (#534) üzenetére


samfishR
senior tag

"Vhol olvastam talán vmi iponos hírben hogy" :DD (persze lehet h igaz)

(#536) slett27 válasza Oliverda (#533) üzenetére


slett27
addikt

De, én észrevettem. :R Csak nem írtam. Ezt egy kb 3,5GHz-es Q6600 csinál ennyit. De megfogom nézni, hogy mekkora frekin produkál ennyit egy Q6600. Persze csak ha érdekel és nem minősül flame-nek. :U

Sandormaster : én nem találtam rá a google-n hogy minek a rövidítése az NDA. :B

NemDisznókodunk Addig (amíg nem engedjük). :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#537) Thrawn válasza Sandormaster (#534) üzenetére


Thrawn
félisten

Non-Disclosure Agreement (NDA)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#538) csatahajós válasza Oliverda (#520) üzenetére


csatahajós
senior tag

Oli, ha jól vettem le a srác hozzászólásának végéből itt inkább arról volt szó hogy a 6Ghz nem 10000-ből leválogatott 1 darab CPU val megy, hanem kvázi kommersz alapon egy közepes deszkával, több steppinggel is működik. Ez azért elég bíztató, főleg ha a 4Ghzet így fogják hozni léggel :)...könnyen lehet h beigazolódik a "jóslatom, hogy ezúttal az AMD fog az Intellel a nagyobb órajelekkel versenyezni a Bloomfield erősebb IPCjévé.

[ Szerkesztve ]

(#539) Sandormaster válasza Thrawn (#537) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

Köszöntem!
samfishR, jajj mindenki lenézi szegény iponosokat, pedig általában ők is csak idéznek...igaz általában nem jó helyről :D

(#540) slett27


slett27
addikt

Lehet már valami doksit találni arról, hogy miben különbözik architektúrában a Nehalem és a Deneb ? Gondolok itt a cache szervezés, IPC, stb. Bár lehet ez még korai...

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#541) slett27 válasza Oliverda (#512) üzenetére


slett27
addikt

[link]

Így néz ki a Q6600@3,73GHz-en. Ha a Phenom II eredmény valós, akkor nagy dolgok készülődnek itt kérem szépen. :D

[ Szerkesztve ]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#542) Raymond válasza slett27 (#541) üzenetére


Raymond
félisten

A ket eredmeny nem lehet osszehasonlitani. Te a 32bit-es verzioval mertel, a Deneb eredmeny viszont a 64bit-es verzioval keszult. A 64bit-es Cinebench pedig kb. 12-13% gyorsabb a Conroe/Penry CPU-kon es kb. 22%-al gyorsabb a mostani Phenom-okon.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#543) slett27 válasza Raymond (#542) üzenetére


slett27
addikt

Ohhh, hát... 64 bites Pistát nem akarok feltenni, majd a Windows 7. :D Lineárisan fellehet szorozni az eredményeket? Vagy ne így számoljak ?

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#544) Gorneck válasza slett27 (#543) üzenetére


Gorneck
titán

Gyáva!!! ;] :P

Gorneck#1239

(#545) Gorneck válasza Raymond (#542) üzenetére


Gorneck
titán

Gorneck#1239

(#546) Raymond válasza slett27 (#543) üzenetére


Raymond
félisten

Ugyanazon a proci csaladon belul majdnem linearis a skalazodas (kb. 98% az idealishoz kepest) ugyhogy szamolhatsz ugy is. A linkelt 14015 eredmeny majdnem eleri egy 3200Mhz-en futo "fullos" (12MB L2) Penryn eredmenyet. A 6MB L2 valtozatnal es a Conroe negymagosoknal pedig gyorsabb. Az elobbi kb. 13,5K-t ad az utobbi pedig 13K alatt.

Gorneck23: Koszi :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#547) Tibord válasza slett27 (#543) üzenetére


Tibord
senior tag

És mi biztosít arról hogy a windows 7 jobban fog tetszeni mint a vista?

Emlékszem a tavalyi nyárra. Egy szerda délután volt.

(#548) Oliverda válasza Oliverda (#512) üzenetére


Oliverda
félisten

Összehasonlítás gyanánt itt egy eredmény egy 3.4GHz-es Agena-tól. [link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#549) slett27 válasza Tibord (#547) üzenetére


slett27
addikt

Jogos a kérdés, mert még nem "annyira" használtam Vistát, nincs is tapasztalatom. Itt arra a több millió emberre, eladási statisztikákra, PH!-s tapasztalatokra tudok csak alapozni, amiket hallottam, olvastam. 4 órát használtam a Vistát, kapásból volt 2 olyan program amivel ..szakodni kellett hogy menjen (AMD GPU Clock Tool, 3Trémárk06). Többet nem kínlódtam... :)

Windows 7-ről sok jót olvasni, de sztem ki is fogom próbálni a bétát.

Off vége.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#550) Mz/ts250@300 válasza Oliverda (#548) üzenetére


Mz/ts250@300
tag

Akkor olyan 12% al lessz azonos orajelen gyorsabb,legalábis cinebench alatt na és persze ha a teljesitmény egyenesen arányossan nő a frekivel.
Azért nem lessz ez olyan rossz, persze ez az egy progi még nem mond el mindent.
Lassan megtudjuk mi az igazság.

[ Szerkesztve ]

A világ egy játszótér, és ezt tudod, amikor gyerek vagy, de valahogy idővel mindenki elfelejti.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.