Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) bnss válasza Oliverda (#298) üzenetére


bnss
veterán

Ha jól emlékszem egy hasonló nevű, friss regisztrációval rendelekző egyén már terjesztett hasonló "teszteket", nem sok valóság alappal.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#302) Bluegene válasza Bluegene (#300) üzenetére


Bluegene
addikt

mert hiába vesz pár fanatikus 180-300 ezerért nehalem proci+lap+ram-ot ha kiderül h egy QX9650-nel vagy Denebbel ugyanazt el lehet érni tunningolhatóságot, értéket figyelembevéve, szal én azt mondom érdemes kivárni, és ha kijön és jó lesz a deneb olcsóbb lesz a napelem is ;)

ráadásul addigra lesz AM3-mas is lehet az megfogja a nehalemet(vagy tunninggal felülmúlja), ki tudja? még sötétben tapogatózunk, never say never :R

néhány phenomos hír: [link][link] készpénznek ne vegyétek

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#303) bnss válasza Bluegene (#302) üzenetére


bnss
veterán

Azért a Nehalemet beérni nem ilyen egyszerű, és - szvsz - az AMD nem is erre törekszik jelenleg, hanem a Yorkfield és a Nehalem közé szeretné a felsőkategóriás CPU-kat pozícionálni a már napvilágott látott árakon.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#304) Bluegene válasza bnss (#303) üzenetére


Bluegene
addikt

mindegy, azért kell kivárni míg letisztul a dolog, botorság belevágni olyanba amiről kiderül hogy rövidesen lehet jobb, vagy legalábbis sokkal jobb ár/értékű

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#305) bnss válasza Bluegene (#304) üzenetére


bnss
veterán

Elhangzott valahol, hogy azonnal váltani kell Denebre? Nem. Akkor most ez hogy jött ide?

---

NDA-ról olvastam olyat (techpowerup fórumán), hogy január 2-án vagy 4-én jár le, ebben az esetben még van egy hónap a találgatásokra. :U

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#306) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Én most arra vagyok kiváncsi, hogy a Nehalem TLB bugját is úgy felfújja e a sajtó mint ahogy ez a Barcelonanal történt.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#307) Atocha válasza Dare2Live (#306) üzenetére


Atocha
senior tag

Erről van valami cikk? Vagy honnan van ez az info? Csak kivi vagyok, elolvasnám.

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#308) Thrawn válasza Atocha (#307) üzenetére


Thrawn
félisten

Az Intel saját doksijában, ők is tudnak róla: Link

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#309) bnss válasza Dare2Live (#306) üzenetére


bnss
veterán

Nem úgy néz ki, hogy hírverés lenne belőle, pedig nem tegnap került ki a "hír", amiben a TLB bug szerepel.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#310) Oliverda válasza Dare2Live (#306) üzenetére


Oliverda
félisten

Gondolom nem nehéz kitatlálni hogy miért és melyik cég hatására lett felfújva az 1 évvel ezelőtti ügy. Ebből most nem lesz semmi, van mivel betömni a szájakat. Az Intel-lel nem nagyon mernek packázni.

mod: Tévedtem :DDD

Nehalem also has a TLB bug

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#311) Bluegene válasza Oliverda (#310) üzenetére


Bluegene
addikt

heh,.. ;)

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#312) VaniliásRönk válasza Oliverda (#310) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Abu merre van? Azonnal leközölni a PH-n is! :DDD

#313 Thrawn: Fene. :D Esetleg te nem akarod megírni? :))

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#313) Thrawn válasza VaniliásRönk (#312) üzenetére


Thrawn
félisten

Ebédel :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#314) gyiku


gyiku
nagyúr

cimlap: [link]

hüllő

(#315) Atocha válasza Thrawn (#308) üzenetére


Atocha
senior tag

Lehetséges, hogy az Intel pont emiatt nem a szerver procit dobta ki elsőnek, hanem az asztalit. Így van ideje kijavítani a hibát. Ha anno az AMD is így csinálta volna, lehet nem fújták volna fel azt sem ilyen mértékben. Persze az intelnek van lehetősége, mozgástere, míg az AMD bajban van, neki sietnie kelett, hogy szerver fronton ne veszitsen akkora teret.

Mások az erőviszonyok...

[ Szerkesztve ]

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#316) Oliverda válasza Atocha (#315) üzenetére


Oliverda
félisten

Az asztali verziók esetében is ugyanúgy fel lett fújva. TLB patch, stb...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#317) leviske válasza Atocha (#315) üzenetére


leviske
veterán

Jó, hát mondjuk az intelnek sem ártana sietnie a Nehalem serverekkel, miután a Shanghai elveri a jelenlegi Xenon-okat... (Bár nem tudom, hogy minden téren-e)

(#310) Oliverda: Mondjuk az AMD TLB bug-ját komolyabb oldalak is leközölték. elég hamar...

(#318): Akkor meg pláne nem ártana kapkodniuk magukat...

(#313) Thrawn : Te ezt honnan tudod? :Y Akkor ti most ilyenkor otthon vagytok, vagy egy szerkesztőségben? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#318) Oliverda válasza leviske (#317) üzenetére


Oliverda
félisten

Majdnem minden téren.

Ezt éppen a komolyabb oldalak nem fogják leközölni. Gondolod hogy egy Anandtech ahol ott virít az Intel Resource Center logo a bal oldalon majd leközöl egy ilyet? :) Attól függetlenül hogy ez(ek) a hiba sem jön elő szerintem soha desktop-on, mint ahogy ez a B2-es Phenom-ok esetében is így volt/van. Itt inkább csak arról van szó hogy ez rossz hírbe keverné a terméket mint ahogy keverte egy éve a Phenom-ot is. Az emberekben megragad és ez fog majd először eszükbe jutni nem az hogy mikor és hol milyen teljesítményt nyújt. Tehát egy ilyen hajcihővel elég könnyen le lehet írni egy processzort a közvéleményben.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#319) leviske válasza Oliverda (#318) üzenetére


leviske
veterán

A bit-tech biztos le fogja közölni... :DDD

Amúgy gondoltam, hogy ezt nem fogják felkapni...Mint írtátok, az Intellel nem sokan szeretnének packázni. :(

(#320) bnss válasza leviske (#319) üzenetére


bnss
veterán

Kirakják a jelenlegi Nehalem "banner" helyére... ;]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#321) Atocha válasza Oliverda (#318) üzenetére


Atocha
senior tag

Mindenesetre a Prohardver leközölhetne egy hasonlóan vaskos cikket az Intel féle TLB bugról, mint anno tették ezt a Barcelonánál. Ez asszem így lenne fair. :)

Kíváncsi leszek lesz-e akár egy nyúlfarknyi cikk is róla. :)

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#322) Oliverda válasza Atocha (#321) üzenetére


Oliverda
félisten

Az nem a Prohardver! volt hanem egy személyes írás fLeSs részéről a Logout-on, amit szerintem saját indíttatásból követett el.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#323) Atocha válasza Oliverda (#322) üzenetére


Atocha
senior tag

Nos már rég volt, szóval egy hasonlóra gondolok, akár megint csak fLeSs tollából.
Arra akartam utalni, hogy jó lenne ha a szélesebb magyar közönség is megismerné, hogy nem csak az AMD tud hibázni. Szerintem a Prohardver az egyik, ha nem a legnagyobb magyar Hardver hír oldal M.országon, tehát sokakhoz eljuthatna a hír.

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#324) Oliverda válasza Atocha (#323) üzenetére


Oliverda
félisten

Írd meg. :D Ugyanoda kerülne mintha fLeSs írná meg. Persze nyilván neki már jóval többen hisznek itt mint bárki másnak.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#325) Atocha válasza Oliverda (#324) üzenetére


Atocha
senior tag

Hát igen, fLeSs szavahihető és szakember, szóval száz szónak is egy a vége: jó lenne egy cikk végre. :D

[ Szerkesztve ]

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#326) Oliverda válasza Atocha (#325) üzenetére


Oliverda
félisten

Erről nem lesz semmiféle írás sem itt sem ott. Mégpedig azért mert ez szerintem nem fog megjelenni más oldalakon, a már fentebb említett okok miatt. Ezért nem lesz hasonló tömeghisztéria sem mitn a Phenom esetében, és ennek okán nem kell majd hasonlóan megmagyarázni a kevésbé a laikusoknak, hogy ez nem olyan mint amilyennek látszik.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#327) Atocha válasza Oliverda (#326) üzenetére


Atocha
senior tag

Jézusom Oliverda, vedd már észre hogy viccelődtem. :) :))

[ Szerkesztve ]

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#328) Dare2Live válasza Atocha (#323) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

PH! lehozta AMDS TLB bugot... kiváncsi leszek Inteleset lehozza e.... ;]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#329) Atocha válasza Dare2Live (#328) üzenetére


Atocha
senior tag

Nem fogja lehozni, épp ezen viccelödtem én is. fLeSs is megírta, az AMD-s TLB bug cikkében, miért nem fog megjelenni egy ilyen cikk. :)

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#330) Thrawn válasza leviske (#317) üzenetére


Thrawn
félisten

Onnan, hogy napi kapcsolatban vagyok vele :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#331) Dare2Live válasza Atocha (#329) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nem cikk. hír.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#332) Oliverda


Oliverda
félisten

[link]

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#333) Bluegene


Bluegene
addikt

[link] nem is olyan rossz, végre valami ami felveszi a kesztyűt, talán egy 3,2-3,6ghz kihozható belőle

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#334) gyiku válasza Bluegene (#333) üzenetére


gyiku
nagyúr

ez nagyon is jonak tunik, igy elsore. no meg vegre van egy kis L2 is.

hüllő

(#335) Oliverda válasza gyiku (#334) üzenetére


Oliverda
félisten

Miért? Eddig nem volt? :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#336) bnss válasza Oliverda (#332) üzenetére


bnss
veterán

A "logót" miért kellett vajon kisatírozni? :F

Bluegene: a Kuma nem éppen ide tartozik. Hasraütés jelleggel kár tippelni, hogy mekkora tuningpotenciál van benne - szvsz. Jelenleg úgyis mindenki a januárban debütáló Denebekre koncentrál.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#337) gyiku válasza Oliverda (#335) üzenetére


gyiku
nagyúr

x2-re nem nagyon volt eddig jellemzo

hüllő

(#338) Oliverda válasza bnss (#336) üzenetére


Oliverda
félisten

Az nem logo hanem négyzet alakú vonalkód ami ha jól sejtem szintén a serial-t tartalmazza. Ez alapján simán be lehet azonosítani hogy honnan került oda az illetőhöz a CPU.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#339) bnss válasza Oliverda (#338) üzenetére


bnss
veterán

Elég érdekes vonalkód, ha az X2-eseken is hasonló megjelenésük van. :R

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#340) Atocha válasza gyiku (#337) üzenetére


Atocha
senior tag

Tudtommal az összes X2-esben van L2. :)

L3 csak az X4 illetve az X3 Phenomokban van. Ha jól néztem az Athlon X4-esekben sem lesz L3, csak L2 4x512.

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#341) Oliverda válasza bnss (#339) üzenetére


Oliverda
félisten

[link]

Némelyik mobil is képes már leolvasni. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#342) bnss válasza Oliverda (#341) üzenetére


bnss
veterán

Nem is gondoltam volna, hogy ennek a kis ábrának vonalkód funkciója van, ma is okosabb lettem. :R

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#343) gyiku válasza Atocha (#340) üzenetére


gyiku
nagyúr

lol, termeszetesen L3-ra gondoltam :B

Bon3ss: pl ups csomagokon is van ilyen vonalkod, meg ma mar egyre tobb helyen.

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#344) Mardor


Mardor
tag

Bezzeg a németek megírják a nehalemes bugot:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#345) Bluegene válasza Mardor (#344) üzenetére


Bluegene
addikt

Dabei ist unter anderem die Rede von einem TLB-Bug, der noch schlimmere Züge annehmen soll, als dies beim ersten Phenom-Prozessor der Fall war. Wir haben bei Intel nachgefragt. még rosszabb eset mint a phenom I

noch schlimmer: még rosszabb

nah így már több esélye van a denebnek

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#346) Tibord válasza Mardor (#344) üzenetére


Tibord
senior tag

Bocs a tudatlanságomért, de röviden leírnád mit is takar az a német szöveg?

Konkrétan a bug érdekel ;]

Emlékszem a tavalyi nyárra. Egy szerda délután volt.

(#347) bnss válasza gyiku (#343) üzenetére


bnss
veterán

Nem is merült fel eddig bennem, hogy a mezei vonalkód mellett annak a kis ábrának is jelentése lenne. :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#348) Bluegene válasza Tibord (#346) üzenetére


Bluegene
addikt

[link]
[link] lehet szemgetezni ;)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#349) zsolt320i válasza bnss (#342) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Ez pontosan a DMC (Data Matrix Code)
Autóiparban is ezt használjuk, pld-ul motorvezérlőknél.

(#350) Tibord válasza Bluegene (#348) üzenetére


Tibord
senior tag

:R

Emlékszem a tavalyi nyárra. Egy szerda délután volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.