Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) simlisgumis


simlisgumis
tag

Talán így!

[ Szerkesztve ]

(#1652) AMD X2 válasza simlisgumis (#1651) üzenetére


AMD X2
senior tag

Biztató eredmény !! Ha az igazi hard tuningosok megkaparintják végre a cpu-t lesz itt nemulass !! :C :C

Ne vedd túl komolyan az életet, úgyse kerülsz ki belõle élve!--"Nem lehetsz mindig Te a király... Elég, ha Te vagy az ÁSZ!"

(#1653) bnss válasza simlisgumis (#1651) üzenetére


bnss
veterán

Kisebb feszültséggel nem próbáltad?

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1654) simlisgumis válasza bnss (#1653) üzenetére


simlisgumis
tag

Először alapfesszel próbáltuk meddíg megy (1.33) de 3400 nál megadta magát!

(#1655) jones965 válasza simlisgumis (#1651) üzenetére


jones965
Modder

Na akkor most már biztos, hogy jó tápáramkörrel rendelkező lappal és jó hűtéssel 1,5 volt környékén 4,2-4,3 Ghz meglesz.

(#1656) bnss válasza simlisgumis (#1654) üzenetére


bnss
veterán

Tehát 3,4GHz@1,33V stabil volt? Kíváncsi lennék rá, hogy egy komolyabb lappal - ne értsd félre! - mire képes...

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1657) Oliverda válasza bnss (#1656) üzenetére


Oliverda
félisten

3,4GHz@alapfesz az normális az átlagoisan húzható verzióktól. A jobbaknál 3,6GHz@alap a mégjobbaknál pedig olyan 3,8GHz.

jones965: Nem hiszem. Jó ha 1.60V mellett menni fog ennyit, de szerintem azt sem stabilan.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1658) bnss válasza Oliverda (#1657) üzenetére


bnss
veterán

Legyen igazad, egy "középkategóriás" 3,6GHz@alapfesz bőven megfelelne nekem. (Tegnap elültetted a bogarat a fülembe a külföldi beszerzéssel, ide erőteljesen gondolkozom rajta, ha még vámolni sem kellene, az lenne az igazán csodás.)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1659) simlisgumis válasza bnss (#1658) üzenetére


simlisgumis
tag

Nem! alapfesszel 3400 on kifagyott!Azt ugyan nem próbáltam hogy mennyi fesz kellene nemki 3400 on! Az az igazság hogy most nem nagyon tesztelek hanem GAME!!

(#1660) audi100td


audi100td
nagyúr

A 920-as Phenom-ok tudni kb. mennyit mennek?

(#1661) bnss válasza simlisgumis (#1659) üzenetére


bnss
veterán

Valóban, kicsit félreértelmeztem a mondatod.

audi100td: Itt van néhány eredmény, szvsz egy hónap belül lesz már átfogó kép a tuningról 920 és 940 BE esetén is.

szerk.: konkrétan öt eredmény van:

- 3948MHz@1,6V
- 3724MHz@1.568V
- 3640MHz@1,55V (prime stabil)
- 3612MHz@1.472V
- 3420MHz@1,4V

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1662) audi100td válasza bnss (#1661) üzenetére


audi100td
nagyúr

Kösz szépen :R

Ez az öt amúgy PH-s eredmény?

(#1663) bnss válasza audi100td (#1662) üzenetére


bnss
veterán

Nem PH!-es, tudtommal még nincs 920-as tulajdonos itt, ez az xtremesystems összesítéséből szedtem, amit linkeltem. ;)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1664) audi100td válasza bnss (#1663) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ja már értem, kimásoltad a 920-asokat a listából, szép eredmények ezek is, de szerintem inkább a 940-es Black lesz. :)

(#1665) bnss válasza audi100td (#1664) üzenetére


bnss
veterán

Én - mint azt már oly sokszor hangoztattam - kivárom az AM3-as processzorokat, aztán 925-ös lesz belőle, "FSB" tuning sem gond ebben az alaplapban. :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1666) audi100td válasza bnss (#1665) üzenetére


audi100td
nagyúr

Én is várok még jövő hónapig, jelenleg nincs lóvém...

Amúgy a 925-ös nem AM3-as lesz, vagy elérhető lesz az összes proci AM2+ és AM3 tokozásban is? :F

(#1667) Tenken válasza bnss (#1658) üzenetére


Tenken
őstag

Azt konkrétan nem tudom, hogy unión belül mi a szisztéma, de pont egyik haverommal esett meg, hogy volt kint amerikában, vett egy laptopot hazafele és itthon a vám bizony keményen megsarcolta. Viszont elárulták ha pl bontva van behozva akkor semmilyen extra nem terheli az akárhonnan kintről behozott árukat.

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#1668) simlisgumis válasza bnss (#1661) üzenetére


simlisgumis
tag

A belinkelt táblázatot alapul véve elég jó eredmény amit elértem nv lappal és egy középkategóriás hűtővel!
Na majda hétvégén ráfekszem a témára!
De ahogy látom ennek a procinak a víz az ideális környezete!

(#1669) simlisgumis


simlisgumis
tag

Véleményeteket várom!
Az az elgondolásom támadt még régebben,hogy vízhűtésnél beiktatok egy mini italhűtőt aminek kifurnám az oldalát,ott vezetném be a csöveket és belül lenne egy hőcserélő!
Nem ér röhögni!
[link]

Ja és mindíg lenne hideg sörike kéznél!
Ez se elhanyagolható tény! :DD

[ Szerkesztve ]

(#1670) AMD X2 válasza simlisgumis (#1669) üzenetére


AMD X2
senior tag

Sör rendben !! Az italhűtő szerintem picike ahhoz , hogy ne melegedjen fel a hőcserélőtől . Így egy darabig működne a dolog PL- tuning idejére, de 24/7-be nem. Persze ez az én egyedi meglátásom és ha nem így lenne azt is elfogadom.

Ne vedd túl komolyan az életet, úgyse kerülsz ki belõle élve!--"Nem lehetsz mindig Te a király... Elég, ha Te vagy az ÁSZ!"

(#1671) bélanéni


bélanéni
őstag

Srácok, hadd kérdezzem meg, mi az a progi jobb oldalon simlisgumis #1651-es hozzászólásában, ami a hőmérsékleteket kiírja? Az is a CPU-Z vagy esetleg Everest vagy más?

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#1672) Thrawn válasza bélanéni (#1671) üzenetére


Thrawn
félisten

Everest.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1673) bélanéni válasza Thrawn (#1672) üzenetére


bélanéni
őstag

Oké köszi!

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#1674) csatahajós válasza bnss (#1665) üzenetére


csatahajós
senior tag

Detto és asszem én is külföldről fogom beszerezni hacsak nem gondolják meg magukat az itteni kiskerek...szemtelenül drágák...

(#1675) jones965 válasza simlisgumis (#1669) üzenetére


jones965
Modder

Nem működő képes az elképzelésed. Mivel a hűtőbe betett anyag hőmérsékletét hűti le adott hőfokra, tehát a hűtendő ( sör :D ) hőmérséklete lefelé változik. Amennyiben olyan anyagot teszel be a hűtőbe, aminek a hőmérséklete gyakorlatilag állandónak tekinthető, a hűtő nem hogy nem fogja hűteni, hanem kegyenlítődik a két közeg hőmérséklete, ami adott esetben a hűtő meghibásodásához is vezethet, mivel a hűtőben lévő hűtőközeg elpárologtatója nem tudja ezt üzemi hőfokra visszahűteni, ezáltal a kompresszot sem tudja a feladatát elvégezni.

-nagyon off-

(#1676) bnss válasza audi100td (#1666) üzenetére


bnss
veterán

A 925-ös AM3-as tokozású lesz, AM2+ tokozású processzor nem lesz több, csak a jelenleg kapható 920 és 940 BE: roadmap.

Tenken: jó, de ha futárszolgálat hozza, akkor megkérem a futárt, hogy bontsa fel? Egyszerűbb, ha az eladóval megbeszéli az ember, hogy kisebb értéket írjon a csomagra, vagy ajándékként adja fel. Az EU-n belül elméletileg csak bizonyos érték felett vámolnak.

csatahajós: kiskerek igazából szóba sem jöttek, csak PH! bazár.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1677) Oliverda válasza bnss (#1676) üzenetére


Oliverda
félisten

EU-n belül tudtommal semmiféle vám nincs.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1678) audi100td válasza bnss (#1676) üzenetére


audi100td
nagyúr

Kösz a linket, én is így olvastam, csak nem gondoltam, hogy DDR3-ra váltasz, amikor van egy ilyen jó alaplapod. :)

(#1679) bnss válasza Oliverda (#1677) üzenetére


bnss
veterán

Nem tudom, e-bay topicot olvasom, ott láttam ilyesmit - persze lehet, hogy félreértettem.

audi100td: nem váltok DDR3-ra, marad a jelenlegi alaplap, mivel az AM3-as processzor kompatibilis vele.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1680) audi100td válasza bnss (#1679) üzenetére


audi100td
nagyúr

Bocs a lámaságért, csak Barton procis volt az utolsó AMD-s konfigom és azóta nem követtem ezt a vonalat :) , de a memóriavezérlő ugye a prociba van építve és az akkor visszafelé kompatibilis lenne DDR2-vel is? :F

(#1681) bnss válasza audi100td (#1680) üzenetére


bnss
veterán

Az AM3-as processzorban az DDR2 és DDR3 IMC is van, épp ezért lehet lépcsőzetesen váltani majd AM3-ra (DDR3-ra).

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1682) audi100td válasza bnss (#1681) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ez nagyon jól hangzik, akkor lehet érdemes lenne még várnom nekem is AM3-ra... :)

(#1683) gyiku válasza bnss (#1681) üzenetére


gyiku
nagyúr

mi van akkor, ha a ddr3as ram+lapnak addigra lesz jo ara, mire a 925 nem er semmit? :U

hüllő

(#1684) Oliverda válasza gyiku (#1683) üzenetére


Oliverda
félisten

Ilyen nem lesz mivel a lapok nem lesznek drágábbak és a DDR3 árak is folyamatosan mérséklődnek.

Ha ez igaz akkor főleg...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1685) gyiku válasza Oliverda (#1684) üzenetére


gyiku
nagyúr

hehh, ddr2 ennyi

hüllő

(#1686) bnss válasza gyiku (#1683) üzenetére


bnss
veterán

Amikor már a 925 sem fog érni semmit, addigra már nem 45nm-en gyárt az AMD processzort, elég valószínűtlen ez a feltételezésed.

Oliverda: érdekes az a CSX ár, főleg, hogy a Kingmax kétszer annyiba kerül.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1687) Oliverda válasza bnss (#1686) üzenetére


Oliverda
félisten

Tegyük fel hogy elírás. Ezek viszont már nem azok:

2GB 1066MHz DDR2 RAM CSX + Metal cooler Xtreme - 9700

2GB 1333MHz DDR3 RAM CSX + Metal cooler Xtreme - 15.550

Nem nagy különbség és ez idén egyre csak kisebb lesz...

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1688) bnss válasza Oliverda (#1687) üzenetére


bnss
veterán

Valóban nem drasztikus a különbség, és az csak csökkenhet, ha végre befejezi vesszőfutását a forint és végre erősödni kezd.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1689) Produkció válasza Oliverda (#1687) üzenetére


Produkció
senior tag

ugyanez 4gb 1600asba 24k az aquaba....valóban nem drágák már. Bár én anno azt hallottam hogy 1800 alatt ne vegyek ddr3-at.....anno 2ghz csx-en gondolkoztam de lebeszéltek róla hogy nem mindig szeretik az alaplapok, ezért vettem P5Q deluxot és nem P5Q3 deluxot....

[ Szerkesztve ]

Az autónak 3 betűből áll a neve: BMW!!!!! BMW E36 M3 3.2 a PRODUKCIÓ :P

(#1690) Oliverda válasza Produkció (#1689) üzenetére


Oliverda
félisten

"Bár én anno azt hallottam hogy 1800 alatt ne vegyek ddr3-at"

Miért?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1691) Tenken válasza simlisgumis (#1669) üzenetére


Tenken
őstag

A vízhűtést környezeti hőmérséklet alá tudtommal csak peltier-elemmel tudnád levinni. Kis utána járással mindent be lehet szerezni, viszont baromira meg kell tervezni a rendszert. Vannak itt páran akik tervezgettek ilyesmit, meg radikalon is volt egy gyönyörű kész gép amiben volt ilyen hűtés.
De ha ilyen puritánabb megoldást választasz akkor vegyél egy nagy radiátort meg egy mozgatható légkondit és nyomasd keresztül rajta a hideget ;]
Ahogy egy léghűtés csodákra képes télen a teraszon, a vízre ez hatványozottabban igaz. :K :K

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#1692) Produkció válasza Oliverda (#1690) üzenetére


Produkció
senior tag

asszem egy OC valaki nevezetű emberke javasolta egy intel quad topicba...hogy 1800mhz alatti ramoknál jobban megéri egy ddr2 1066

Az autónak 3 betűből áll a neve: BMW!!!!! BMW E36 M3 3.2 a PRODUKCIÓ :P

(#1693) Templomegere válasza Produkció (#1692) üzenetére


Templomegere
senior tag

megérkezett a 940-esem , ha minden igaz ma este beröffen :)

[ Szerkesztve ]

(#1694) bnss válasza Templomegere (#1693) üzenetére


bnss
veterán

Kíváncsian várom az eredményeket. Milyen alaplap lesz alatta? Mivel hűtöd? :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1695) Thrawn válasza bnss (#1694) üzenetére


Thrawn
félisten

Gigabyte GA-MA790GP-DS4H

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1696) Templomegere válasza bnss (#1694) üzenetére


Templomegere
senior tag

Thermalright ultra 120 Extreme

[ Szerkesztve ]

(#1697) Konfigos


Konfigos
őstag

3.8ghz egyelőre csak ennyi ;] Valami bibi lehet az egésszel mert 4ghzen gond nélkül bejön a bios minden de windows startnál ujraindul.Megnéztem 1.650voltal is és ugyanaz tehát nem a fesz a baja.Prime stabilitás majd későn este lesz.Proci is le lett fotózva mielött beraktam arról is jön majd a kép.Amit néztem viszont hogy a magok hőmérséklete elég magas holott a felszín 28 fokos és a blokk se meleg...Remélem megy tovább is szomorú lennék ha nem menne :U

(#1698) TomBoy1986 válasza Konfigos (#1697) üzenetére


TomBoy1986
veterán

A memóriának (nem a vezérlőnek) adj több feszültséget.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#1699) bnss válasza Thrawn (#1695) üzenetére


bnss
veterán

Mentalista képességekkel is rendelkezel? :R

Templomegere: akkor kaphat bőven kakaót. :)

Konfigos: nem rossz! Magasabb HT órajel esetén is képes erre a sebességre a processzor?

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1700) Konfigos válasza TomBoy1986 (#1698) üzenetére


Konfigos
őstag

És arra ötlet hogy a prime miért megy gond nélkül 3 magon de a negyedik mag rögtön az elején hibázik?Eddig nálam úgy volt hogy ha nem prime stabil akkor nem csak 1 mag hibázott ha hanem pár perc elteltével még legalább 2 mag még hibázott

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.