Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38651) Fenyő válasza bacsis (#38649) üzenetére


Fenyő
őstag

Hát akkor nagy mákod volt, egy darabig talán elszenved vele, de hosszabb távon szépen rásül a molex csati a karira, nem egy ilyen 9800-as 300-350-es Kodegen úniót láttam, amely egyesülést egyik fél sem élt túl. :o

sanchezsa: Ház azért így látatlanban szinte le merném fogadni, hogy a 165-os Asus táp simán többet tud, mint egy 300-as Codegen, ami jó ha a névleges felét le tudja adni, szóval csalókák ezek számok, nekem van olyan 250-esnek címkézett FSP-ém amiben meg 400-as bél van, tehát hiába a 250-es címke simán többet tud (és jóval stabilabban/biztonságosabban) mint mondjuk pl egy 450-es Codegen, tehát mint már annyiszor a számítástechnikában a modellszámozás könnyen megtéveszthet egy laikust.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#38652) bacsis válasza Fenyő (#38651) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igen ismerem amit mondasz nekem is van pár oylan fekete csatis 9800PRO/XT kombóm :DDD :U
Amúgy tényleg nem is ment sokáig a gép, 2-3 hét kemény használat után egyszer csak többet nem kapcsolta be a gépet... ennek ellenrére mindenféle károsodás nélkül megúszta a gép :)

(#38653) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Na mi van kihaltunk? :D

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#38654) bacsis válasza Sanchez638 (#38653) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Háát én majdnem jöttem egy X-aktával...
Toshiba Tecra P1 MMX laptop Win ME-vel.. mondom csináljunk hálózatot.. PCMCIA kari be, Win felismeri, gép restartol, de a hálózatba bejelentkezős kis ablak nem jön be, egyből a desktopra vág...
eszközkezelő rendben látja a kártyát, a LAN led világít azaz érzi hogy be van dugva a kábel, de semmi, persze be van áéllítva hogy megosztom a mappáimat, nyomtatóimat, TCP IP protokoll ott van de semmi... még kártyát is cseréltem de azzal is ugyanez...
azt kínomba táraktam a másik alljzatba a kártyát, és lőn jó lett.. de érdekes hogy tényleg a másik portban is látta a kártyákat a gép, a routeren is világított a LAN kábel LED-je, hogy be van dugva mégse volt jó...
szal már másolom is az Age Of Empires II telepítőjét :))

(#38655) Sanchez638 válasza bacsis (#38654) üzenetére


Sanchez638
addikt

Itt most olyan van, hogy a router 2 portja 1gbit-et tud, a harmadik csak 100mb/s a harmadik meg behalt. :D Majd ki kell cseréltetnem szolgáltatóval.

Édzsofempájör kettő. Nekem is össze kéne hozni ismerősökkel a lan partit

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#38656) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Frissen telepített zixpé mibe tud beledögleni? Kivan minden hang meg egyéb cucc kapcsolva. Tehát mintha egy csupasz p3-as lap lenne. De semmivel nem indul el. Pedig a vga driver telepítés után, pár indítás még megélt.

Akkor kezdte el, mikor az sli hídat rádugtam.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#38657) MasterDeeJay válasza Sanchez638 (#38656) üzenetére

Rendszervisszaállítás olyan dátumra = (amikor még biztosan ment - 1 nap). Aztán kísérletezés.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#38658) Sanchez638 válasza MasterDeeJay (#38657) üzenetére


Sanchez638
addikt

Friss a rendszer, semmi lehetőséget nem csinált még... De újra raktam..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#38659) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Egy 7900xx sli pontszámot tud valaki? Pl 3d mark 2001-re vagy másra.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#38660) távcsőves


távcsőves
senior tag

Üdv!

Gondoltam, összeraknék egy régebbi gépet (Főleg DOS játékok miatt) és K6-II alapon. (Mert volt ilyenem, érzelmi alapon.) Nagyon sok alkatrészem volt egy időben, amikor minden ismerősöm hozzám hordta a gépét. (Ennek aztán vége lett szerencsére jó pár éve már.) Most elkezdtem összekeresni ami csak maradt ezekből (sufni, garázs, padlás mindent végig járok, volt egy költözés is.), de időközben lemondtam a projektről. Nem akarom kidobni őket, eladni meg főleg nem akarom, nincs nekem erre időm (Meg mindent kipróbálni, stb, így kacat csak.) A fórum szabályzata szerint a hirdetés tilos, de az ingyenes felajánlás is az?

[ Szerkesztve ]

(#38661) Vladi válasza távcsőves (#38660) üzenetére


Vladi
nagyúr

Sok pénzt nem érnek, kivéve, ha ritka. Csinálhatsz bazár hirdetést is. Szerintem pár srácot még érdekelne.

Egyébként itt kicsit lazább a hirdetés szabály, ha olyasmit hirdetsz, akkor elnézik. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#38662) Sanchez638 válasza távcsőves (#38660) üzenetére


Sanchez638
addikt

Írtam :R

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#38663) távcsőves


távcsőves
senior tag

@ sandcheza Olvastam!

[l]

Ilyesmik, ez a mai termés, 64 és 128 MB sd ram, 20 és 10 Gb Seagate HDD, 2 db agp vga, egy db isa vga, hangkártya (pci) és egy lan kátya. Ezek egy sufniban lévő íróasztal fiókjában voltak. Holnap jön a garázs. Ott valami processzorokat láttam utoljára, meg talán P2/P3 alaplapot. Nem kérek én egy Ft-ot sem. Mivel fogalmam sincs mi jó, és mi nem, másokat is arra kérek, kezelje zsákbamacskaként. Az ASUS vga sulinetes. Rajta a matrica. Feltételezem, egy Geforce MX lehet. Vagy hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#38664) bacsis válasza Sanchez638 (#38659) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Az ilyen kérdések előtt tessék mindíg a bacsis-tuningon tájékozódni ;)
(Eredmények részleg-nél megtalálod :R )

(#38665) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Gépeim vegyesen. Gondoltam körbe fotózkodok, bár ebbe a nagyon régiek nincsenek benne:

Bal: Főgép. Jobb: 939+sli

[link]

Mini kedvenc játék gépem

[link]

És vegyesen, ss7-s423-s462-s370-dual370

[link]

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#38666) távcsőves


távcsőves
senior tag

Eljutottam anyámékhoz. Haza mentem talicskáért inkább..

Socket 3 Socket 7 Pentium és 486 DX2 procik, EDO ramok, ESS hangkártya, meg egy csomó másik.. Nagy részét nem is tudom mi a bővitő kártyáknak. Van AMD 5x86 133mhz PR75 proc is lappal és memóriával. Van egy nagyon érdekes Intel lap is, socket 7, és a proceszor foglalat melett egy másik slot foglalat is. Sajna a K6-2 procit nem találtam meg egyelőre. De holnap még jön egy sufni.

[ Szerkesztve ]

(#38667) bacsis válasza távcsőves (#38666) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

megy pü :R

(#38668) távcsőves


távcsőves
senior tag

Inkább egy gyors videot készitettem arról amit eddig találtam.

(#38669) DarthSun válasza távcsőves (#38668) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az Intel chippes Pentium lapokon a CPU mellett levő foglalat a cache bővítés helye. A VX Pro- s lap nem Via- s, Inteles chipset. A 486-os lapok már ritkulnak, a SIS- esek is értékesebbek.

(#38670) távcsőves válasza DarthSun (#38669) üzenetére


távcsőves
senior tag

Köszönöm, nagyon régen volt már. Szerettem a gépeket szerelni, ez az idöszak kb a S939 időszakig volt. Ami ezeknél újabb volt már elajándékoztam. (Ddr ram, P4 lap+ proci például) Nem érdekelnek az anyagiak, már 2 ember jelezte, ez-az esetleg szükséges lenne neki. Ennyi volt a célom. Ma még visszavan egy hely, ott még van tápegység is remélem. Belátom, ez így egyben sok súlyra is, muszáj megnéznem, mi az ami müködik. Videó jó ötlet volt?

A 486-osok, meg az 5x86 eszembe jutott, egy azóta megszünt faipari cég irodájában dolgoztak, Akkor cseréltem őket, amikor a megrendelők már e-mail-t kezdtek használni. Ezek meg DOS és Win 3,1 ügyviteli programokat futottak. Az egyik 486 volt a bérszámfejtős gép. Emlékek. ;)

[ Szerkesztve ]

(#38671) DarthSun válasza távcsőves (#38670) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Video jó szerintem, talán egyszerűbb mint mindegyikről fotót feltölteni. Nonprofit is dícséretes, retrosoknak vannak benne hasznos darabok. Nálam van pár összerakott 486 de sokfajta procim van aminek még kéne lap. Esetleg ha nem foglalt már mind, egyik érdekelne.

A régi ügyfelek között nekem is volt faipari cég, kettő is, még a 90- es években :)

(#38672) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Kaptam ismerősöktől egy adag cuccot ééés volt benne egy Quantum BigFoot 4,3gb és egy Voodoo átkötő kábel is :D.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#38673) DarthSun válasza Sanchez638 (#38672) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A BigFoot nagy kincs ha működik.

(#38674) Sanchez638 válasza DarthSun (#38673) üzenetére


Sanchez638
addikt

Komplett gépbe volt, tehát szerintem baja nem lehet. De majd a nagygépre rádugom.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#38675) bacsis válasza DarthSun (#38673) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nekem egy 20gigás kéne belőle :))

(#38676) DarthSun válasza bacsis (#38675) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nekem meg egy 2TB- os :DDD , de legjobb lenne egy 3.8 TB- os SSD :D

(#38677) Sanchez638 válasza DarthSun (#38676) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nekem egy pci-e felületű ssd kell ami raid-be van kötve :)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#38678) DarthSun válasza Sanchez638 (#38677) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Xarul vannak kiképezve az alaplapok, a + PCIe kártya lefogja a levegőt a VGA elől.

(#38679) Sanchez638 válasza DarthSun (#38678) üzenetére


Sanchez638
addikt

És milyen vga mellé kellene akkor a adatelérés és szekv sebesség :D?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#38680) DarthSun válasza Sanchez638 (#38679) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A légáramot fogja le, nem az adatot, vagy a venti elé kerül, vagy az elektronika elé ( ha mögötte van ).

(#38681) Sanchez638 válasza DarthSun (#38680) üzenetére


Sanchez638
addikt

Azé van odalt ventik : Nekem is van kettő ami csak a vga-t fújja.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#38682) DarthSun válasza Sanchez638 (#38681) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nálam is szintén. De akkor is csak SATA SSD- t tennék bele.

(#38683) Sanchez638 válasza DarthSun (#38682) üzenetére


Sanchez638
addikt

De ahova ezek mennek ott valszeg nincs vga.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#38684) DarthSun válasza Sanchez638 (#38683) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szerverre gondolsz akkor.

(#38685) frescho válasza DarthSun (#38676) üzenetére


frescho
addikt

Csak 3.2-es fusionIO van, akkor visszarakom a gepbe. ;]

sanchezsa: Max soft raid-be. De tudom ajanlani az NVMe-t, pont most kaptam ra ajanlatot es nem olyan draga, mint egy 3.2-es fusionIO. RAID10-be ket 1.6T-as...

De iden mar nem DB-zek tovabb, indul a retro szezon :)

https://frescho.hu

(#38686) DarthSun válasza frescho (#38685) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nekem nincs SSD- m. A cégnél vizsgáltam át 200 db 3.8 TB- ost :P

(#38687) frescho válasza DarthSun (#38686) üzenetére


frescho
addikt

Mi meg nem tartunk itt, de ha alairjak az uj rendelesem, akkor erosen kozeliteni fogjuk.

De engem Karacsonyra jobban meg lehetne hatni egy borostyan sarga Hercules monitorral vagy egy frankon fullos TVC-vel.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#38688) DarthSun válasza frescho (#38687) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nekem meg fel kéne éleszteni az Enterprise- t.

(#38689) frescho válasza DarthSun (#38688) üzenetére


frescho
addikt

Az mar van magnoval, csak programok kellenenek hozza.

https://frescho.hu

(#38690) DarthSun válasza frescho (#38689) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Én kaptam jó pár kazettát is hozzá.

(#38691) frescho válasza DarthSun (#38690) üzenetére


frescho
addikt

Kellene kesziteni par kazit. Aztan ha Bacsis csinal megint kiallitast lehetne mikrogep szekcio.

https://frescho.hu

(#38692) DarthSun válasza frescho (#38691) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nemtom hogy kell készíteni. Összességében sem értek az Enterprise- hoz, azért hoztam el mert kidobásra került volna.

(#38693) frescho válasza DarthSun (#38692) üzenetére


frescho
addikt

Annyiert nagyon megerte. Ha van hasonlo koru cucc, akkor szolj, kezdek raallni a mikrogepekre.

https://frescho.hu

(#38694) DarthSun válasza frescho (#38693) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ok :)

(#38695) Fenyő válasza frescho (#38687) üzenetére


Fenyő
őstag

Kártyát azt tudok adni, moncsi az már tényleg ritka, pedig pár éve még vidd el csak ne lássam áron mentek (akkor be is szereztem egy borostyánt egy zöldet meg egy fehéret), ill. fel tudok még ajánlani 478-as teszthez 1.7-es WM P4-et, meg 2.4-es NW Cerkát, NW P4 csak 2.66-os van Abit BD7-E lappal 845D-és első szériás DDR-es (USB 1.1-el) P4-es lappal 2x512mb rammal kompletten elcsomagolva, ezt meg szívesen kölcsön adom hosszabb távra is.
Enterprise-unk nekünk is volt annó, jó sok kazival (volt pári gyári is, de a többsége persze másolt real time-ban :DDD ), de mikor már nem használtuk (vmikor a 90-es évek közepén), elajándékoztuk.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#38696) bacsis válasza Fenyő (#38695) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Én bátyámtól kaptam, háát mostmár vagy 15 éve egy enterprie gépet, dobozos volt ráadásul és kicseszett sok EREDETI!!! játékkazetta volt hozzá...
De mivel én nem nagyon értettem hozzá, így elcseréltem egy IBM P70-re :B

(#38697) Sanchez638


Sanchez638
addikt

AGEIA Physx gyorsító

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#38698) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Emberek, ez milyen hdd lehet?

[link]

320gb a HDD, de 64mb gyorsító tár van benne..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#38699) frescho válasza bacsis (#38696) üzenetére


frescho
addikt

Az egy jo csere volt. Nem vagyok elvakult, hogy ezt ne lassam be. Egy ilyen plazmas cuccost is bevallalnek barmikor.

1800+-os Athlon vegul 10x200MHz-en bizonyult stabilnak. +2 MHz FSB vagy 0.5 szorzo emelesre mar nem megy le a komplett test run. Belehal a 10 perces avi kodolasba. Ha meg a memorian lazitok, hogy birja, akkor meg lassabb lesz. Szoval marad ez a kb. 2800-as P4-nek megfelelo beallitas.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#38700) zotyesz66 válasza Sanchez638 (#38698) üzenetére


zotyesz66
őstag

ott van a leírásban; refurbished WD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.