Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38851) DarthSun válasza Fenyő (#38849) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ennek is örülök hogy egy ilyen 865PE / ICH5R, jó kis lapot sikerült venni, ritkulnak a jó állapotú 478 deszkák. Mi az a PAT ? :B Most egymás után dolgozik a két venti a toronyhűtőn, ha egymással szembe állitom a légáramot akkor alul egy kimenő örvény keletkezik mely tuti rámegy a fetekre meg a nothbridge- re, hogy szokták/kell beállítani, szembe fújjanak egymással ? :U

(#38852) Ganz-[HUN] válasza DarthSun (#38851) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

nekem is spista megcsinálta, mostmár megy. Köszönöm neki, csak el kellene menni érte Szentesre. :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#38853) Fenyő válasza DarthSun (#38851) üzenetére


Fenyő
őstag

Röviden a Performance Acceleration Technology (PAT) az optimalizált logikának köszönhetően növeli a memória-hozzáférés sebességét 875P-és chipkészletű lapokban, de bizonyos gyártók (pl Abit az első szériás IS7-ben tuti, de az Asus is) aktiválták 865-ös chipkészletben is, mondjuk mostmár olyan kis különbség van árban a 865 és 875 között, hogyha felbukkan érdemes inkább a 875-öst választani, az tuti nem zsákbamacska ilyen szempontból, nekem speciel egy P4C800-asom van, 1500-ért lőttem 1-2 éve, de annó volt IC7-esem, de abban megnyekkent a memvezérlő és bár akkor még bőven elegendő volt a teljesítménye akkor már a platformváltás volt a logikus lépés.
Hűtő meg passz, de ha csak egy ventit teszel fel akkor tuti az amelyik kifele fúj a házhűtő felé (a memóriákhoz közelebbi), ami viszi ki a meleget a házból, 2-őt gondolom a csak egyféleképpen lehet felszerelni, de mivel egymással szembe fújnak a házban levő áramlást megzavarhatja, szóval nem biztos, hogy hatékonyabb, érdemes kitesztelni.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#38854) DarthSun válasza Fenyő (#38853) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Erre gondoltam én is hogy szembeállítva esetleg zavart kelt, majd meggondolom, így is hogy egymást segítve fújnak, jut lefele is valamennyi, kézzel érezhető légáram.

(#38852) Ganz-[HUN] : ugyanilyen lapot javíttattál ?

[ Szerkesztve ]

(#38855) Fenyő válasza DarthSun (#38854) üzenetére


Fenyő
őstag

Így van legegyszerűbb kitesztelni, egyébként még ami eszembe jutott csak kifutottam a szerkesztési időből, hogy csúcs P4 mellé még a Sis 655TX is meggondolandó, majdnem 875P szint, és talán még olcsóbban is fogható és még érdekesebb is. :D

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#38856) gban válasza Fenyő (#38847) üzenetére


gban
Közösségépítő

Az a legérdekesebb, hogy ezen nincs segédtáp csatlakozó.
Vagyis akkor nem ehet 100 wattot csak a kártya önmagában valóban (láttam hogy idle a komplett gép annyi, a terhelt állapotból vontam le saccra valamennyit a többi cuccnak). De idle mégsem olyan jó.
Mennyi is a határ a segédtáp-nélküliséghez? 75w? Vagy kevesebb?

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#38857) Ganz-[HUN] válasza DarthSun (#38854) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Sima, és rev 2.00

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#38858) Fenyő válasza gban (#38856) üzenetére


Fenyő
őstag

Igen segéd táp nélkül max 75W-ot tud leadni a pci-e, ha hinni lehet ezeknek az adatoknak akkor a HD2600XT idle 18, full loadnál 55 W-ot eszik.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#38859) frescho válasza DarthSun (#38854) üzenetére


frescho
addikt

Nem jo, ha egymassal szemben fujnak. Meg regebben csinaltam tesztet es eleg durvan csokkenti a hatasfokot.

A legjobb, ha minden venti egy iranba fuj- Elole be, hatul ki es a CPU ventik is abba az iranyba mutatnak. Meg jobb: alul be, felul ki, de ez csak par haznal valosithato meg.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#38860) DarthSun válasza Fenyő (#38855) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Elolvasgattam, érdekes tényleg, vegyesek a hozzászólások is, van elégedett és ellenző is. 2.4 Ghz- es procival mértek, elég jók az eredmények ahhoz képest, a 3.4- es EE proci meg ég és föld. Nálam a 2.4- es felét sem hozta ennek, igaz hurkább SIS- es lapban.

Beszerzés a két ünnep között, gyors próba sima hűtővel, toronyhűtő felapplikálása ( még nem használtam ilyen jellegű hűtést :B ), install + teszt, jó kis időbe került. Egyszóval nálam marad ez, amíg jól műkszik. Ha szerzek esetleg másik lapot az általad írt repertoárból, akkor sem szerelem már át a hűtőt, jó lesz tartalék lapnak. Nekem ez a lap már csúcsszupernek számít :DDD

(#38859) frescho : köszi :R , akkor jól éreztem, elsőre megfelelően állítottam be, de biztos nem voltam benne.

[ Szerkesztve ]

(#38861) Sanchez638 válasza frescho (#38859) üzenetére


Sanchez638
addikt

Egy jó kis csifi ház kell, nekem itt a házak nagy többsége elöl is 9cm ventivel szerelt. 12cm-el szereltek meg nem tolonganak...

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#38862) DarthSun válasza Sanchez638 (#38861) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A fiam új gépéhez olyan házat vettünk, melybe 5db 12 cm- es házventi szerelhető, bele is szerelt annyit, hadd ne mondjam hogy minden tök hideg benne :DDD

(#38863) frescho


frescho
addikt

Mai napi morgolodas:

Lassan vegzek egy ujabb teszttel. Hogy pontosabb legyek egy eges sorozattal, mert van benne Athlon XP ket lappal 4 beallitassal, meg Celeron 1.7, 2 es P4 1.6A tuninggal es nelkul. Persze mindegyik ti4200, 9600Xt es 1650Pro tarsasagaban is. Amiert tanacstalan vagyok:

A Cerkat megmerem meg IGP-vel is (865G extrem 2) es valami lassabb radirral. Ez sima liba. Szoval van egy lerakatnyi adatom es nem tudom hogyan lehetne ertelmesen prezentalni. Sot lassan azon gondolkozom, hogy van-e ertelme irni ezeknek. Egyszeruen mar unom hogy mindig valaki huzza a szajat amikor megjelenik az iras. GAI kiemelkedoen turelmes, az utolso tesztjehez is jott a sok komment, hogy hogyan kellett volna es nem jo az egesz.

Szoval ti mit csinalnatok? Grafikon keszites kb egy komplett delutani melo. Fogjam azt csapjam bele siman a google sheet-et azt mindenki oldja meg maganak, vagy hagyjam a fenebe es csak ide toljam fel, ahol meg ertelme is van?

DarthSun: Az Antec-ben felul van egy 20-as venti. Kozepesre allitva boven eleg mindenre. A meret a lenyeg? :)

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#38864) DarthSun válasza frescho (#38863) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szerintem GAI és a Te írásaidhoz sem nagyon illik az ilyen variálós/kritikázós beszólás. Szerintem tedd ki és az ilyeneket hagyd figyelmen kívül. De ide is beírhatod, mi biztos jobban értékeljük....

A 20 centi már elég jó méret, azt már az oldalkocsik is díjazzák :DDD ;]

(#38865) Sanchez638


Sanchez638
addikt

2db 7900gt-nek elég lesz/lehet az 1440x900 felbontás? Korabeli játékok kb az étlap és egy kis bencsmark a desszert.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#38866) DarthSun válasza Sanchez638 (#38865) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szerintem simán. FullHD- ben úgyis aránytalanul megnő a gépigény, főleg ha a minőség is felvan tekerve.

(#38867) frescho válasza Sanchez638 (#38865) üzenetére


frescho
addikt

Probald meg 1280x1024-ben. Nekem most sikerult egy bot match-el olyan CPU limitet csinalnom, hogy tok mindegy milyen kartya van a gepben. Pedig egy ti4200 es x1650Pro kozott azert eleg nagy a tavolsag.

DarthSun: Hiaba irom le a szempontokat mindig van egy-ket okoskodo, aki elrontja a kedvemet. Nem az eppeszu kritika a baj, hanem amikor mondjuk szamonkerik, hogym iert nem teszteltem le mondjuk Gef2, 3 es Voodoo 3000-el is. Mintha mindenki fiokjaban lenne mindegyik kartya. (Mondjuk ezek pont vannak, csak akkor 3 honapig csak tesztelgetnek, mint GAI...)

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#38868) Sanchez638 válasza frescho (#38867) üzenetére


Sanchez638
addikt

4000+ proci van és 2db kártya, még csak CoD2 vel próbálkoztam. Ott az Sli-t észre lehetett venni.

DarthSun Max 1680 van...

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#38869) DarthSun válasza frescho (#38867) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az idióta interpelláció bosszantó lehet, a logikus ok. Valamint mindenkinek abba is bele kéne gondolni hogy milyenek a saját írásaim, tudok-e jobbat írni mint frescho vagy GAI ?

(#38870) frescho válasza Sanchez638 (#38868) üzenetére


frescho
addikt

Az mar eleg kell, hogy legyen a COD2-nek. Celeronnal szepen skalazodott 1.7GHz-tol 3-ig.

En most azzal szenvedek, hogy a win 2k ugy dontott, hogy masik kartyat nem fogad el, csak azt a 3-mat amit mar ismer. Meg az alaplapit sem. VGA mode, safe mod, semmi sem hatja meg, szimplan reboot loop-ba taszitja, ha kiveszek egy kartyat. A legujabb, hogy lekapartam az Nvidia drivereket. Na azota mar a ti4200-ra is csalen all a szaja es nem akarja az igazsagot. Pedig keritettem egy csinos 9200-at, meg egy 9250-et is. Viccesek ezek a kartyak.

https://frescho.hu

(#38871) DarthSun válasza frescho (#38870) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Érdemes az első nyers installációt leGhostolni.Ha nem volt meg akkor jv16PowerTools- al megtisztítani a registryt. Sok telepítő olyan .dll- t vagy .vxd- t tesz fel melynek a public fejrészében a rutin/objektum neve azonos a rendszerével vagy más hardverével és olyan kavarodást okoz amit már képtelenség kibogozni.

(#38872) Sanchez638 válasza frescho (#38870) üzenetére


Sanchez638
addikt

Bajom az, hogy neki kéne állni Doom 3-al tolni, de mindig mikor jönnek a zombik, berosálok a zárt helyen. Meg mivel vagy zseblámpa vagy puska :D XD.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#38873) bhonti válasza frescho (#38843) üzenetére


bhonti
tag

Kösz, de ez nekem gyanús... pl. hol a billentyűzet?:0

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#38874) frescho válasza Sanchez638 (#38872) üzenetére


frescho
addikt

Ebben az esetben kapcsold fel a lampat, vagy keszulj fel a legrosszabbra es nezz elotte valami jo kis darabolos horrort.

bhonti: Jo kerdes, azt en ki sem szurtam

DarthSun: Ezt semmi sem hatja meg ahogy latom. Ilyet meg nem lattam, olyan, mintha rebootolni akarna, le-fel porgeti a CPU!!! ventillatorat. Fene essen bele!

https://frescho.hu

(#38875) Sanchez638 válasza frescho (#38874) üzenetére


Sanchez638
addikt

Idegesít a bezártság :D Már párszor megnéztem az Alien-t meg a Hullajó-t, ezek valahogy mennek... :D

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#38876) frescho válasza frescho (#38874) üzenetére


frescho
addikt

Megvaaan!!! NA erre varjatok gombot:

Az egesz cucc joval 60W alatt fogyaszt. Most, hogy felhuztam a celeront 2GHz-re es raakaszottam meg egy merevlemezt vegre elindult. Az FSP Zen okozta az egeszet, szimplan a gyenge videokartyaval nem fogyaszt neki eleget a gep. :Y :W

sanchezsa: furesz? En most a szunetben elkeztem BSG-t nezni. 3. evad kozepen jarok :)

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#38877) DarthSun válasza frescho (#38876) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

De ahhoz hogy feltold a proci órajelét be kell lépni a biosba. Ha már a biosig eljut akkor már nem állíthatja le utána a low Watt limit, azt már indításkor eldönti a táp hogy van-e elég fogyasztója. A Win töltődésekor meg inkább már csak nő a fogyasztás :U ...érdekes.

(#38878) frescho válasza DarthSun (#38877) üzenetére


frescho
addikt

Nem egeszen. Koppon fut egeszen addig, amig toltodik ugyanugy, mint a DOS-nal. Nincs idle, hanem siman loop-ban fut a proci vagy valamit csinal. Aztan egy ponton a Windows kernel elkezdi az utemezest es ettol a ponttol idle idoben halt-ba rakja a procit, hogy csokkentse a fogyasztast amikor nem kell semmit futtatni, majd felebreszti valami megszakitas, ha kell. Na itt van egy eses a fogyasztasban, ami mar atlokte a hataron. Biztosan emlekszel a cpu cooler progikra, na azok is igy mukodtek, pl. ez itt

https://frescho.hu

(#38879) DarthSun válasza frescho (#38878) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Értem. Akkor megoldás lehet egy kisebb teljesítményű táp. Én pld a laptophoz üzemeltetett külső meghajtótömbömet egy IBM 80W- os ATX tápról hajtom. Ha csak egy vinyó vagy optika van üzemben, akkor sem kapcsol ki a táp.

(#38880) Ádyka


Ádyka
őstag

Srácok mit ér most egy matrox parhelia AGP használtan? HA-n nincsen perpill, az új árát meg hagyjuk.

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#38881) Sanchez638 válasza Ádyka (#38880) üzenetére


Sanchez638
addikt

5k-10k között szerintem :R

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#38882) Fenyő válasza Ádyka (#38880) üzenetére


Fenyő
őstag

Jó kérdés, elég nagy lehet a szórás, pár éve 2K-ért vettem egyet, de az alkalmi vétel volt, mindenesetre reálisan nézve 5K-nál biztos nem adnék többet érte (tehát 2-5K közé lőném be).

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#38883) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Társoldalunkon van egy ilyen: E8400+ MSI P7N SLI Platinum nekem a hűtése nagyon megtetszett. Valaki nem akar építeni rá valamit?:)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#38884) frescho válasza DarthSun (#38879) üzenetére


frescho
addikt

Ez az FSP Zen bune, az koztudottan nem birja az alacsony terhelest en meg a Codegent boszen kivaltottam. Igy jart kategoria, de egy szep ST225 raakasztasa eleg plusz terhelest jelent.

https://frescho.hu

(#38885) DarthSun válasza Sanchez638 (#38883) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hogy lehet abba kártyát(kat) tenni ?

(#38886) bacsis


bacsis
Közösségépítő

srácok!
HA megnézünk aida64-el egy modernebb VGA kártyát akkor aszondja hogy az órajeleknél 4 state van... minél kisebb a terhelés anál alacsonyabb state-be kapcsol a kártya, iletve minél nagyobb a terhelés annál magasabb statebe kapcsol...
na most ha MSI afterburner-el meg Evga PrecisionX-el marháskodok, akkor az mindíg a 4. State órajelét változtatja... igen ám, de úgy vettem észre hogy ez a nyamvadt VGA kártya (GTX 560M) állandóan a 3. State-t használja... hiába van a 4. State-nek még a BIOS-ban is átírva az órajele ha azt nem használja...
tudtok valamit javasolni hogy 1: vagy használja a kártya a 4. State-t vagy hogy tudjam állítani a 3. State órajelét is?

(#38887) Sanchez638 válasza DarthSun (#38885) üzenetére


Sanchez638
addikt

Venti az állítható. Ott a csavar, csak felhajtod, berakod a kártyát és vissza hajtod :R :R

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#38888) Vladi válasza bacsis (#38886) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ez szoftveres kérdés, annyit tudok.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#38889) gban válasza bacsis (#38886) üzenetére


gban
Közösségépítő

1. Furmarkra hogy reagál? Nem megy ott sem a 4. state?
1.1. Tuti az a legnagyobb terhelés state-je? Nem lehet hogy az pl. Dxva vagy hasonló, egyedi környezetre van?

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#38890) bacsis válasza gban (#38889) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

semmi sem biztos... egy tuti
Aida64 4 állapotot ír... a 3-as állapotnál a GPU órajel 775MHz, a 4-es is annyi hivatalosan de az már BIOS-ban is át van írva 834-re. GPU-Z fel is ismeri hogy 834 az alap... igen ám de pl ha elindítom a Unigine Valley-t ott a jobb felső sarokban írja a VRAM, GPU órajelét, ahol 775-t ír... MSI Afterburner elindít ott is lehet szépen grafikonon kiírattatni a terheltséget hőfokot órajelet... GPU 100%-os terhelés GPU órajele végig 775MHz...
MSI Afterburner-ben GPU órajel felrak 850-900-1000MHz tök mindegy, akkor is 775-n marad...
De a kártya órajelét tuti hogy emeli mert ha feltolom pl 1060-ra a rendszer egyből lefagy (desktopon is) de 3D alatt akkor is beton stabil marad 775-n... érdekes hogy a VRAM órajelét piszkálgathatom az változik de mivel GPU limites a VGA az nem vagy csak alig emeli a teljesítményt a 3D alatt...
Furmark-al ne próbáltam csak szintetikus tesztek+Crysis...

(#38891) gban válasza bacsis (#38890) üzenetére


gban
Közösségépítő

Próbáld ki hogy ha lefelé tolod el, azt kiírják-e amik a az emeltnél is 775-öt írtak.

Postázást nem vállalok.

(#38893) bacsis válasza gban (#38891) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

NEm tudom 775 alá vinni :U

(#38894) Sanchez638 válasza bacsis (#38893) üzenetére


Sanchez638
addikt

akkor használj 478-at :D

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#38895) gban válasza bacsis (#38893) üzenetére


gban
Közösségépítő

Akkor nincs mese, te is bebizonyítottad, a 775 az örök.

Postázást nem vállalok.

(#38896) bacsis válasza gban (#38895) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

kicsit kanyarodjunk vissza oda ahonnan indultunk...
tehát: Van-e oylan progi vagy akármi amivel a 3-as State órajelét tudom babrálni?
Nincs jelentősége hogy tudom-e 775 alá vinni csúszkával az órajelet avagy sem, hiszen ahogy írtam, az MSI Afterburner csak a 4. State-e állítja... és amúgyse az a cél hogy kisebb legyen az órajel ;)

(#38897) gban válasza bacsis (#38896) üzenetére


gban
Közösségépítő

A kisebb órajellel a kiírás helyességét ellenőriztük volna ;)
Írtad, átírtad a biosban a 4-est, fentebb is ment, de teszt alatt 775 volt kiírva.
Na ezt ellenőriztem volna így.

Postázást nem vállalok.

(#38898) Sanchez638 válasza bacsis (#38896) üzenetére


Sanchez638
addikt

Összes bios-al ezt csinálja?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#38899) bacsis válasza gban (#38897) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Az Aida64 alatt is tök jól látszik az órajel változtatás.. ha 840 840 ha 1000 akkor 1000-et ír... a 4-es State-re...
Alkalmazások alatt végig 775-t ír... pont annyit amennyi a 3-as State órajele...
sanchezsa! nem mókoltam a BIOS-t... így jött..

(#38900) juliabrilke válasza bacsis (#38899) üzenetére


juliabrilke
addikt

A mag órajel 775Mhz hivatalosan.
Olyan létezik, hogy egyes notikban létezik egy "turbó" funkció, ami aktiválja a magasabb órajelet.

Egyébként Nvidia Inspector tudott ilyet, hogy bele piszkálhatsz a a statek-be.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.