Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38301) DarthSun válasza gban (#38237) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Végül megoldódott a kérdés, tegnap voltam beszerző körúton és kaptam 2db tápot melyeken van az ominózus, retro 6 pines P4 kieg-tápdugó. A kettőért együtt komoly összeget kértek, 500 Ft- ot :D

(#38302) Sanchez638 válasza DarthSun (#38301) üzenetére


Sanchez638
addikt

Vicc, hogy régen annyi olyan tápom volt amin volt ilyen csati, mára kb a negyedén ha van a készletemnek..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#38303) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Iyen lapot is elfogadnék: AOpen AX4PE Tube :)
Intel 845E és ICH-4 csöves előfokkal.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#38304) Tim82 válasza zoltanz (#38303) üzenetére


Tim82
nagyúr

Eléggé elvetemült az a csöves fejhallgatóerősítő ráintegrálva az alaplapra.

Volt róla anno PH!-teszt.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#38305) Ganz-[HUN] válasza zoltanz (#38303) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Egyik havernak volt.
Csak a cső elszállt benne.

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#38306) Tim82 válasza Ganz-[HUN] (#38305) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ami ugye cserélhető...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#38307) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kíváncsi lennék a csöves hang minőségére, az jó szokott lenni. A mai lapokon levő hangkeltők is kritikán aluliak, már egy régebbi SB Live is lealázza őket. Az Audigy meg az X-Fi pedig nagyon elhúz, ezekután borzasztó egy alaplapit meghallani. Pedig egy X-Fi is csak alulról súrolja a HiFi hangzást.

(#38308) Ganz-[HUN] válasza Tim82 (#38306) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

akkor az ő baja, felrepítette a magaslatba :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#38309) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Tegnap hosszasan szívatott az Asus P4T alaplap. Hardveresen szépen belőttem mindent, mint írtam 6pines CPU segédággal ellátott retro tápot is szereztem hozzá. Asztalon összeraktam, csatlakoztatva minden, fel is ismert mindent szépen, vinyókat, optikát, floppyt és a belerakott kártyák is szépen megjelentek a bios-post PCI listing- ben. Ok, mondom minden jónak látszik, akkor leformázom a primary masteren levő 20GB- os Quantumot és tiszta lappal indítom rá a telepítést. Format el is indult, el is ment 100%- ig, majt a FAT tábla kiírása helyett hibaüzenet : a betöltő record nem írható. Fdisk /mbr, majd format, megint ez az üzenet. Ok, úgy látszik nem kezeli a 8G- nál nagyobb partíciót. Leválasztottam 8G- át, fdisk, format, utána ugyanez a hibaüzenet. Fizikailag nagy a 20G- ás disk, gondoltam, bele kisebb, 8 Gb alatti, avval is ugyanez lett :W

Végül megoldottam, olyan hiba volt amivel még nem találkoztam. Nem írom le egyelőre, kitalálja valaki ? Várom a tippeket.

(#38310) gban válasza DarthSun (#38309) üzenetére


gban
Közösségépítő

Bios vírusvédelme?
Biosban / alaplapon hdd write protect? Már ha van ilyen...

Postázást nem vállalok.

(#38311) DarthSun válasza gban (#38310) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Egyik sem. Bios vírusvédelmet kikapcsoltam amikor átnéztem először a beállításokat. Ha bekapcsolva marad akkor is korrekten szokott eljárni, mikor a Format írni próbálja a bootsectort kiszól hogy engedem-e, ha yes akkor megy tovább és simán felvési. HDD write-protect pedig nincs a biosában.

Olyan hiba melyet én nem találtam volna ki távolról, lehet kell majd valami segédtipp :U

(#38312) gban válasza DarthSun (#38311) üzenetére


gban
Közösségépítő

Na ez az hogy se a gépet, se a biost nem látjuk, így nehéz.

Postázást nem vállalok.

(#38313) DarthSun válasza gban (#38312) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Érdekes de tulajdonképpen nem is kell látni a gépet.

Inkább közelítsünk a problémához, mely olyan blőd hogy ellentmond minden logikának.

Szerencsére volt egy kisebb vinyóm mely egy másik gépen le lett partícionálva, formázva FAT32- re. Rácsatlakoztattam, minden ok, felismerte. Win98 CD- ről rámásoltam a telepítőkészletet. Indítom a telepítést > fekete képernyő fogad. Ok, bootoljunk közvetlen CD- ről és telepítsünk úgy > így is fekete képernyő. Kiszedtem minden kártyát a VGA- n kívül > fekete képernyő. Itt már sejtettem mi a gond de nem akartam elhinni.

Ziccer, így talán könnyebb :)

(#38314) gban válasza DarthSun (#38313) üzenetére


gban
Közösségépítő

Akkor a szokásos, hogy abban a gépben kell formázni meg particionálni (nem ebben a sorrendben :D ) a vinyót, amiben használni akarod?

Postázást nem vállalok.

(#38315) DarthSun válasza gban (#38314) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem. Mint írtam az első vinyónál az Fdisk és a Format futtatása is megtörtént a P4T lapon ( mikor leválasztottam egy külön 8GB- os partíciót ), tehát nem ez. Hasonlóval találkoztam én is, bár a PCI UDMA csatolók már eléggé kompatibilisek egymással.

A megoldás lényegében nem a HDD fronton keresendő, az már csak az okozat.....

(#38316) gban válasza DarthSun (#38315) üzenetére


gban
Közösségépítő

Valami memória-dolog lehetne, meg irq-összeakadás, de mindkettőt kizárnám.
Úgyhogy passz.

Postázást nem vállalok.

(#38317) Vladi válasza DarthSun (#38315) üzenetére


Vladi
nagyúr

Kevés volt a táperő? :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#38318) DarthSun válasza Vladi (#38317) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Táperő elég, régi 300W táp, bele is néztem, kondik jók, monitorozott értékek pedig ideálisak. Hogy miért nem a táp azt látni fogod a végén, leírom a megoldást.

gban :

Jól tetted hogy kizártad mert ilyet nem tudtam kimutatni én sem. Tehát kivettem minden kártyát, csupán az Abit Ti4200 maradt benne, mely a 11- es IRQ- n tanyázott stabilan, ha mellette volt a többi kártya, ha nem, akkor is. Az IDE csatoló pedig a szokásos 14-15- ön, tehát elviekben nincs gond. Fekete képernyő, tehát minden variációs lehetőség elfogyott ( RD ramom sincs több hogy csere lehessen ), illetve egy maradt, a VGA. Kicseréltem egy MSI Ti4200- ra, gond maradt, csere FX5900XT- re, bakker MINDEN MŰKÖDIK EGYBŐL, Win98SE felment, driverek szintén, minden ok, 3DMark stabilan fut.

Csak a Ti4200- ak fogják le a lapot ( azóta más kártyákkal is próbáltam, minddel megy ), de hogy miért arról gőzöm sincs, erre van valakinek ésszerű magyarázata vagy X-akta marad ?

A kettő Ti4200 kártya egyébként hibátlan, másik P4 lapban végigtesztelve.

ismét Vladi : az FX5900XT többet fogyaszt mint a Ti4200.

(#38319) Vladi válasza DarthSun (#38318) üzenetére


Vladi
nagyúr

agp 1x-8x probléma?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#38320) DarthSun válasza Vladi (#38319) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az sem, 4x- es AGP van a lapon ( valójában AGPPro ), az összes kártya melyeket próbáltam megy a 4x- esben, sőt még a 2x- esben is simán.

(#38321) Ádyka


Ádyka
őstag

Topicból senki nem vett még ilyen 12 magvas szörnyeteget? [link] Viszik tőle mint a cukrot.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#38322) hcl válasza DarthSun (#38320) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem lehet, hogy a Pro-val veszik össze?

Mutogatni való hater díszpinty

(#38323) DarthSun válasza hcl (#38322) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Azt nemtom, kizárni nem lehet, az AGPPro csak abban különbözik hogy nagyobb Ampert tud leadni a kártyának, ha jól tudom.

Végülis így hogy kiderült mi a gond, nem nagy probléma, a Ti helyett az FX lesz benne. Csak a ráfordított +idő, ami alapból a tizede lehetett volna, az bosszant, de úgyveszem hogy hobbi.

(#38324) Sanchez638 válasza Ádyka (#38321) üzenetére


Sanchez638
addikt

Van bele 4db 2magos procim XD

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#38325) SP4C3 válasza Ádyka (#38321) üzenetére


SP4C3
veterán

Szerver cucc.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#38326) Sanchez638 válasza SP4C3 (#38325) üzenetére


Sanchez638
addikt

jó kis cucc, de kell egy kis merészség, hogy valaki ilyet tartson otthon.. Meg érdemes nem csak játékba gondolkodni..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#38327) Yutani válasza Sanchez638 (#38326) üzenetére


Yutani
nagyúr

Meg érdemes nem csak játékba gondolkodni..

Egy ilyen gép esetén csak régi játékokban érdemes gondolkodni, a maiak megeszik az alacsony órajelek miatt, hiába 12 szálú a masina.

#tarcsad

(#38328) Sanchez638 válasza Yutani (#38327) üzenetére


Sanchez638
addikt

Hát igen, még mindig nem tartunk ott, hogy az összes szálat kihasználják, amire lehetőség van..

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#38329) Ádyka


Ádyka
őstag

Ok, de mégis annyiba kerül az egész pakk mint egy I5 proci. És a topicot olvasva nem mindenki vette szerver célra, és nem bánták meg. Mondhatnánk, hogy az alcsony órajel miatt az idő múlása nem neki kedvez, de a több szál miatt lehet, hogy mégsem olyan rossz.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#38330) Sanchez638 válasza Ádyka (#38329) üzenetére


Sanchez638
addikt

Én nem a szerver célra gondoltam, hanem pl videó renderelés.. Ha nem mehet vga-val. Meg ilyesmi, esetleg játékoknak a szerver futtatás. És mellette még játszhatsz is.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#38331) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Mivel érdemes digitalizálni? Van egy ilyen usb-s kütyüm, de pl szebb képet vehet fel egy régebbi pl asus delux vga?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#38332) Sanchez638 válasza bacsis (#38300) üzenetére


Sanchez638
addikt

Rive, bacsis 5.5x112mhz Cl2.2 ram időzítéssel. Ennél többet nem tudok kihozni. Így a rendszer elindult és 617mhz megy a rendszer..

Talán még a vga-t tudom cserélhetni. A ram biztos bírja, mert kb 170mhz kibírt tuningal másik lapban.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#38333) Rive válasza Sanchez638 (#38331) üzenetére


Rive
veterán

Ha (amatőr) digitalizálás, akkor (szerintem) egy ATI AIW a minimum, de valahol a fórumon van szaktopik (video) digitalizálásról.
Amennyit oda írnak, hát nem egyszerű...

Ui.: 5.5x112mhz dolgában - szerintem az egy igen jó eredmény, pláne azzal a lappal. Teszteld kicsit, hogy nem melegszik-e túl valami, illetve tényleg stabil-e...

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#38334) Sanchez638 válasza Rive (#38333) üzenetére


Sanchez638
addikt

Egyenlőre 3dmark 2000-el tesztelgettem. De még fel kell tennem egy két dolgot. Proci biztosan 60fok környékén van, de mivel nincs pasztám. És hosszú távra a margarin sem jó..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#38335) Sanchez638 válasza Rive (#38333) üzenetére


Sanchez638
addikt

Vajon a Kyro kártyákat szereti a rendszer? A proci miatt a dx6-ra böven elég lenne a kártya. És erős is abba.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#38336) Vladi válasza DarthSun (#38320) üzenetére


Vladi
nagyúr

na mostmá mond meg, hogy mivan. Vagy lemaradtam? :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#38337) MasterDeeJay válasza Yutani (#38327) üzenetére

El lehet vele lenni, több szálon gyorsak a szerverek. Amd szervervonalat nem ismerem. Nekem az E5450-esek kb x4 955 szint csak kétszer és kissebb tdp-vel. Teljesen kiszolgálják amire kell nekem. Több szerver virtualizálva tesztkörnyezet..., kevés játék..Bf4 ben veri az i3asokat is.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#38338) Yutani válasza MasterDeeJay (#38337) üzenetére


Yutani
nagyúr

Na jó, de nálad van órajel is. A fent említett gép a 2800 MHz-es Opteronokkal lenne elfogadható játékra, de még úgy is kompromisszumokkal.

#tarcsad

(#38339) DarthSun válasza Vladi (#38336) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Csak annyit tudtam kideríteni én is, amennyit leírtam, tehát az a megoldás is. Mindenfajta videokártyával megy a cucc, csak a Ti4200- asokkal nem. Illetve avval is megy de ha az van benne akkor bezavar az IDE csatolóra. IRQ ütközés nincs, I/O tartományt nemtudom, ahhoz Win alatt kéne vizsgálódni de ha a Ti4200 van benne el sem indul. FX5900XT- vel frankó. Mivel a proci nem egy sebességbajnok, lehet elég lesz az FX5700 is.

Az anomáliát csak detektálni tudtam, megmagyarázni nem, úgynézki hogy X Akta marad :U

(#38340) Ádyka


Ádyka
őstag

Egy hónapon belül 2 db Savage 2000 :B

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#38341) Sanchez638 válasza Ádyka (#38340) üzenetére


Sanchez638
addikt

A felső naon jól néz ki, Inno3/InnoVision egyetlen dizájnja ami tetszik. Voodoo1/Banshee darabokon is így van a vram elhelyezve.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#38342) Vladi válasza DarthSun (#38339) üzenetére


Vladi
nagyúr

A ti-k jók, biztos? Nem lehet ott valami zárlat? Vagy túl kevés áramot kap az agp csatornán? Vagy nem pont annyit? Valahogy azok a kártyák vagy a szabványhoz, vagy ahhoz az alaplaphoz nem kapcsolódnak. agp vezéréséért mi felel?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#38343) gban válasza Vladi (#38342) üzenetére


gban
Közösségépítő

Vagy bios frissítés kellene?

Postázást nem vállalok.

(#38344) juliabrilke válasza Ádyka (#38321) üzenetére


juliabrilke
addikt

Rossz ötlet nagyon. Alacsony alap órajel, tuningolni is csak szoftveresen lehet minimálisan. Maximum virtuális gépek futtatására ok. :N

(#38345) Vladi válasza gban (#38343) üzenetére


Vladi
nagyúr

azis.

én egy pci vga társaságában is megnézném, hogy futó mondjuk linux mit kezd vele. át tud -e váltani rá. :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#38346) DarthSun válasza Vladi (#38342) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A Ti- ok tökéletesek, másik lapban tesztelve. A lap melyben nem jól működnek az Asus P4T, Intel 850 / ICH2 chipsettel.

gban : az elérhető legutolsó bios van beleírva.

(#38347) juliabrilke válasza DarthSun (#38346) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ez valami rambus-os csoda, igaz? Így a chipsetből ítélve.

(#38348) Sanchez638 válasza DarthSun (#38346) üzenetére


Sanchez638
addikt

Lehet neki kéne állnom letesztelni a sajátom? Vajon a Abit TH7-II -be is ez a chipset van, abba biztos ment a Quadro 980xgl meg a ti4200.

DarthSun Rambus,rd-ram,agp pro XD . Legkomolyabb össze állítás.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#38349) DarthSun válasza juliabrilke (#38347) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Pontosan, az első P4- es alaplap, nagy feeling, egyébként tökéletesen megy, csak a Ti4200- akkal van gondja, FX5900XT van most benne, avval hasít.

sanchezsa : üzemeld be !

(#38350) Sanchez638 válasza DarthSun (#38349) üzenetére


Sanchez638
addikt

Na majd holnap. :R

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.